Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérd és megadatik

naju
Létrehozva: 2007. május 30. 16:09
Sziasztok!

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik olvasták vagy már hallottak a következő című könyvet:
Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik! (Bárki lehetsz, bármit megtehetsz, és bármire szert tehetsz!)
És van kedvük a tapasztalatokat megosztani egymással és velem.
Aki nem ismerné röviden leírom, mire számíthat, ha elolvassa. A vonzás törvényéről szól, amire gondolsz, azt vonzod be az életedbe. De ezen tudsz változtatni, ha akarsz és olyan dolgokat vonzol be, amire előtte nem is számítottál, avagy hogyan érjünk el bármit (bármit!), életünk bármely területén, élvezettel és könnyedén.
A könyvben nekem az tetszett a legjobban, hogy különböző gyakorlatokkal megmutatja, hogyan kell a föld fellett járni 5 cm-rel és boldognak lenni a cél eléréséig.
  1. 2007. szeptember 28. 07:53351.
    Szia Luna!!!

    Merj többet kérni é selhinni azt, hogy megkapod!!!
    Az élet szép és még jobb lehet, csaka akarni kell!!!!

    pusszancs
    előzmény:
    *Luna* (347)
    2007-09-27  19:01
  2. 2007. szeptember 28. 07:52350.
    Szia!

    Örülök, hogy nagyon jó volt a nyaralásotok!!!
    Mindenhol lehet kapni, ha Bp-i vagy a kiadónál Édesvíz József krt.26. ott ma még 28 % kedvezmény van, de utána is törzsvásárlóknak 20 % (csak egy adatlapot kell kitölteni.
    Én is azt vettem magamon észre, hogy minden nap kell egy kicsit foglalkozni a témával, vagy a könyvet olvasni, vagy a filmbe belenézni. Szerencsére nagyon jó emberek vesznek körül engem és mindig kapok valakitől megerősítést. Tegnap pl. egy barátnőmmel találkoztam, aki közölte, hogy volt ideje megnézni a filmet 2 napja, egymás után 2x is megnézte és megfordult a világ vele, olyan jó kedvű, és olyan jól sikerült a válása, hogy nem is számított rá, hogy a férje ilyen normális lesz vele és a gyerekekkel.
    Sok ismerősöm panaszkodik, hogy nem jó a kapcsolata a társával, én el szoktam mesélni, hogy nekem sem volt mindig rózsás a párommal, de mikor elolvastam a könyvet és megtaláltam benne a 8. gyakorlatot a "Jó tulajdonságok könyve"-t akkor én ezt azonnal alkalmaztam, és megváltozott az én hozzáállásom, és ő is változott, így még szorosabb lett a kapcsolatunk. Viszont azt is megfigyeltem, hogy ha nem gondolok erre, és nem csinálom, vagy nem olvasgatom azt amit már egyszer megfogalmaztam vele kapcsolatban akkor vissza térnek azok a régi rezgésszintek és megint a régi dolgok jönnek elő.

    Tehát minden nap kell egy kicsit foglalkozni ezzel, és így fent lehet tartani a magasban a rezgésszintet, életformává kell tenni és művelni kell, akkor biztos, hogy sikeresek leszünk.

    Kicsit hosszúra sikeredett, de remélem nem untattalak benneteket!!!

    Millió puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (346)
    2007-09-27  09:09
  3. 2007. szeptember 28. 07:34349.
    Szia Bbohar!

    Örülök neki, hogy megtaláltál minket, ez sem volt véletlen! Kerestél és a gondolataidban benne voltunk, és tessék megkaptad, és ez így működik mindennel. Mesélhetnél Te is nekünk egy kicsit részletesebben a félre csúszott kérésekkel kapcsolatban, hátha tanulunk belőle.
    Kiváncsi lennék honnan írsz, legalább az országot ha elárulnád? Köszi.
    Én Bp-i vagyok. Ez tényleg csak puszta kiváncsiság, és szeretném ha Ti többiek akik szoktatok beírni, Ti honnan írtok?
    Vasárnap megyek egy egy napos tréningre, már nagyon várom, és ha érdekel benneteket akkor beszámolok róla!!
    Ma pedig el kell mennem megvenni még egy A TITOK c. könyvet, mert ma még akciós. Anyukám kapja majd a névnapjára, gondolom nagyon fog neki örülni.

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!
    előzmény:
    Bbohar (348)
    2007-09-27  20:09
  4. 2007. szeptember 27. 20:09348.

    Sziasztok, regebben mar olvasgattam ebbe a topic-ba, de elmaradt, hogy beleirjak, azota kerestem, de elfelejtettem a cimet, nem talaltam, milyen jo, hogy ma felbukkantatok.

    A konyvet ugyanis nem ismerem, de a jelenseget, NAGYON NAGYON nem is kis dolgokkal, hanem sok naggyal az eletemben, de velem az van, amit regebben asszem meg az elejen irtatok, hogy a kivansagokba neha hiba csuszik, tehat nem volt pontos a kivansag, teljesul, es aztan rajovok, hogy megsem jo.

    Ugyhogy uj is vagyok, es nem is a temaban, orommel veszem, ha felvilagositotok, megosztjatok velem a tudasotokat.

    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  5. 2007. szeptember 27. 19:01347.

    Szia Naju!

    Igen vannak dolgok. "Apró" dolgok szinte rögtön vagy másnap bejönnek. Pl. mondom kéne találnom egy 20 forintost. (mert ezt könnyen elhiszem) Aztán másnap megyek bevásárolni és ott "vár" engem egy bevásárlókocsi, benne a húszassal. Valaki "véletlenül" otthagyta. Tudom, hogy az univerzum szempontjából ugyanolyan könnyen lehet megteremteni egy kastélyt mint egy gombot.. Erre kell gyúrnom, hogy ezt én is így gondoljam. Részlet a Secret oldalról , a Secret könyvből:

    "Az idő csupán illúzió. Ezt maga Einstein mondta. Ha most hallasz erről először, talán nehezedre esik felfogni a dolgot, hiszen te úgy látod, hogy minden szépen sorban, egymás után történik. A kvantumfizikusok és Einstein azonban úgy gondolják, hogy valójában minden egy időben, azaz szimultán megy végbe. Ha megérted, vagy legalábbis elfogadod azt az elméletet, miszerint az idő nem létezik, beláthatod, hogy minden, amit szeretnél, már most a tiéd. Már most, ebben a pillanatban is létezik az az éned, aki elért mindent, amire valaha vágytál!


    Az univerzumnak egy csepp időbe sem kerül, hogy megadja neked, amit kérsz. Minden esetleges késedelem annak tudható be, ha nem vagy képes hinni és tudni, hogy a vágyott dolog már a tiéd. Minden attól függ tehát, hogy te mikor tudsz a megfelelő frekvenciára hangolódni. Amint ez sikerül, már meg is kaptad, amit kértél.  Az univerzum számára nem létezik idő, és nem léteznek méretek. Egy dollárt épp olyan könnyű (vagy nehéz) megteremteni, mint egymilliót. A folyamat ugyanaz, és az egyetlen ok, amiért az egyik gyorsabban megy a másiknál, a fejedben lévő hiedelem, amely azt súgja, hogy egymillió dollár nagyon sok pénz, egyetlen pedig kevés. " Még egy idézet, -amit imádok- a Kérd és megadatik-ból: "Amihez nem kapcsolódnak elutasító gondolatok, azt a Világegyetem azonnal elhozza neked." Lásd 20 forintos..  
    előzmény:
    naju (345)
    2007-09-26  12:38
  6. Torolt_felhasznalo_394556
    Torolt_felhasznalo_394556
    2007. szeptember 27. 09:09346.

    sziasztok!

    elég régen jártam erre, de most bepótolom :-)

    kis apró dolgokat kívántam a nyaralás előtt, hogy pl. párom anyukája legyen már jó kedvű (mert mindig morcos,dulifuli), és annyira szuperul telt a nyaralás így, hogy megadatott

    kicsit haragszom magamra mert most hanyagolom a könyvben olvasottakat, mármint úgy értem vszínűleg naponta kéne lapozgatni, hogy "szinten" tartsam a dolgokat... nyilván ezt is bele kell építeni a mindennapi ritmusba :-)

    mindenfelé lehet kapni a Titok könyvet?

    Naju! gratula az anyagi sikerekhez! :-)

    üdv mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. szeptember 26. 12:38345.
    szia Luna!

    Ez is jó ötlet, én bavallom őszintén, hogy azért csináltam 200-asból, mert a kétszázezret vagy a 2 milliót még el tudom hinni, de nekem ez egy kicsit nagy összeg még. De ahogy jönnek be sorra a dolgok és nagyobb lesz a hitem akkor én is megcsinálom.
    Mik a tapasztalataid? Jöttek már be dolgok?

    Legyen nagyon szép napotok!!!
    előzmény:
    *Luna* (343)
    2007-09-25  18:11
  8. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. szeptember 25. 19:35344.
    előzmény:
    *Luna* (343)
    2007-09-25  18:11
  9. 2007. szeptember 25. 18:11343.
    nekem van százmilliós bankóm is.. 10ezresből csináltam.   Beszkenneltem és egy képszerkesztő progival kicsit megbuheráltam, elég élethű lett, aztán kinyomtattam.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (342)
    2007-09-25  15:54
  10. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. szeptember 25. 15:54342.


    Nekem is van 2.000.000-ós bankjegyem, de elbújt a pénztárcámban, és szinte sosem látom. Ma veszek egy szép táblát, és kirakom rá, hogy mindig szem előtt legyen.

    puszi, Mildo
    előzmény:
    naju (340)
    2007-09-25  14:22
  11. 2007. szeptember 25. 15:16341.

    Köszi! Azt hiszem, megveszem a Secret könyvet..  

    Üdv.

    előzmény:
    naju (336)
    2007-09-25  07:33
  12. 2007. szeptember 25. 14:22340.
    Sziasztok!

    Újabb sikertörténet: Nem is tudom, hol kezdjem. Ma kaptunk egy levelet, hogy 126.000,- Ft-ért visszavásárolják a biztosításunkat. Ami azért nagyon jó, mert pár éve befagyasztottuk, nem fizettük a díjat és esélyt sem láttunk rá, hogy mi ebből egyszer pénzt is fogunk látni, de itt van!!!
    Kb. egy hónapja raktam ki a 200 Ft-os bankjegyet a kívánság táblámra (200.000,- Ft-ra van átjavítva) és tessék, máris kaptam.
    Fiúk-lányok olyan boldog vagyok!!! Nem csak a pénz miatt, hanem, hogy ténylegesen nagyobb lett a hitem ezáltal és kezdem hinni, hogy minden sikerülhet!!!

    Legyen nagyon szép napotok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. szeptember 25. 08:14339.
    Mosolyogj Magyarország!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. szeptember 25. 08:13338.
    MÉg valami!

    Tegnap este anyukám vigyázott a gyerekekre, amig én képzésen voltam. Hirtelen jött egy ötlet, és vettem neki egy csokor virágot. Amikor oda értem a gyerekekért, kapott egy nagy ölelést, és a virágot. Nagyon boldog volt, kis apróság, de nagyon sok mindennel tartozom neki amiért megszült, felnevelt, mindig melletem áll, és ez a szeretet valahogy nincs kimutatva, megbecsülve...
    Most megtettem!!! Hurrrrrrrrááááááá!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. szeptember 25. 08:05337.
    Szia Mildo!

    A vasárnapi the secret találkozó nagyon jó volt!!! Ott volt Novák András az Édesvíz kiadó üi-ja, tartott egy kis beszédet A Titok c. könyvről, és a Szepes Mária nénivel való kapcsolatáról, hogy Mo-on ő volt az egyetlen ilyen tanító. Évente kijár indiába és ott a nagy tanítóktól tanul mindenfélét. Ami nekem a legjobban lejött az egész előadásból, hogy ő tényleg a Titok szerint él, és így éri el amit szeretne. (pl.lexus)
    Ezután megettük azt a két tortát, amit a szerezők hoztak, itt is hála nekik, nagyon finom volt, és egy kisebb ízelítő jött ezután a most vasárnapi tréning témájából. Bemutatkozott az előadó, ez a tréning az önképről szól, önbecsülésről. Elmesélte, hogy ő egy igazán pozitív ember, mindene megvolt, és olyan önképpel rendelkezett ami a béka se.. alatt volt, így hiába a pozitív gondolkozás a végén alkoholista lett, és a pszihiátrián kötött ki. Ott elkezdett gondolkodni, és rájött arra, hogy az önképpel van a probléma, kitalált egy módszert, amit ő saját magán is alkalmazott és ezt osztja meg velünk.
    Már nagyon várom a vasárnapot, mert kíváncsi vagyok erre a tréningre. Ráadásul jön két barátnőm is, remélem nekik is tetszik majd.
    itt olvashattok többet a dologról: http://www.thesecret.hu/secret_trening
    Kaptunk egy kitűzőt mosolyogj magyarország felírattal és én ezt folyamatosan hordom azóta, mert szerintem az embereknek szükségük van erre.

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (332)
    2007-09-23  20:18
  16. 2007. szeptember 25. 07:33336.
    Szia Luna!

    Örülök, hogy csatlakozol hozzánk. A Titok c. könyvben több van mint a filmben, benne van a film szövege is, de ki van egészítve dolgokkal. Nekem nagyon jó, hogy megvettem, mert a párom is elkezdett érdeklődni a dolog iránt.
    Pl. van olyan történet a könyvbe, hogy valaki nagyon szeretett volna egy idális társat magának, úgy gondolt, úgy érzett és mégsem kapta meg, mikor rájött arra, hogy úgy is kell cselekednie. Ezután nem középre, hanem az egyik oldalra parkolt a garázs előtt, rendet rakott a garázsban, hogy a társnak is elférjen az autója, rendet rakott és kiszanálta a szekrényeket, hogy a társnak is elférjenek a ruhái, és a francia ágyon az egyik oldalra feküdt. Egy héten belül megérkezett az ideális társ.
    Mi is szeretnénk egy családi házat, már elkezdtem nézegetni a hirdetéseket, a vállalkozásom is fellendült, szerintem minden sinen van, csak még kell egy kis idő hozzá.

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!
    előzmény:
    *Luna* (335)
    2007-09-24  21:34
  17. 2007. szeptember 24. 21:34335.

    Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok. Én is olvastam a Kérd és megadatik könyvet(Imádom!! Szuper!!), és láttam is a Secretet többször is. A Secret könyvet érdemes megvenni? Beleolvastam egy könyvesboltba, de úgy láttam, hogy csak a film ismétlése.. vagy felületes voltam?  

    A túláradó nagyrabecsülés bejött nagyon, meg a meditáció.. de most kicsit leeresztettem. Szeretnénk a párommal végre egy házat- és még nem jött össze. Igazából 0 forintunk van a házra. Szóval most a hiány rezgését bocsátom ki.. tudom. De holnapra jobb kedvem lesz, ezt eldöntöttem.  

    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  18. 2007. szeptember 24. 16:54334.

    köszönöm Nektek a gondolatokat, hmm probálom tovább...

    másképp ..mindenkinek szép hetet..kivánok, (azért olvasgatlak még Titeket) üdv
    előzmény:
    naju (1)
    2007-05-30  16:09
  19. 2007. szeptember 23. 21:28333.
    Szia!

    Idézet "A TITOK" c.könyvből:
    Egy másik történet, amely a "tégy úgy, mintha" módszerének a hatékonyságát bizonyítja, a testvéremmel Glendával esett meg, aki egyben A TITOK producere is. Glenda Ausztráliában élt és dolgozott, de szeretett volna az Államokba költözni, hogy jobban együttműködhessünk. Jól ismerte a Titkot, és mindent megtett, hogy vágyát valóra váltsa, mégis hónapok teltek el, és a költözéssel kapcsolatban semmilyen előrelépés nem történt.
    Ekkor Glend jobban szemügyre vette a cselekedeteit, és rájött, hogy nem "tett úgy, mintha" már megkapta volna, amire vágyott. Nyomban cselekedett is, és mindent megszervezett a költözés körül. Lemondta az összes társaságot, amely ausztráliai intézményekhez fűzte, megszabadult a felesleges holmiktól, maradék dolgait pedig utazótáskákba és bőröndökbe pakolta. Négy hét múlva már Amerikai irodánkba csücsült."

    Eddig az idézet, de nem szeretnélek sem bíztatni sem letörni, mert még ezt a módszert nem próbáltam, viszont elég régóta szeretnék egy mosógatógépet, és most jött el az ideje, hogy a konyhában helyet csinálajak neki, és higgyem, és bízzak benne, hogy sikerül. A fejleményekről később beszámolok.

    Mindenkinek nagyon szép estét kívánok!!!

    előzmény:
    charme10 (327)
    2007-09-22  21:57
  20. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. szeptember 23. 20:18332.
    Szia, én arra gondoltam, hogy van valami ami ideköt téged. Vagy valaki, vagy valamilyen kötelesség, aminek még nem tettél eleget, esetleg valaha hallottál egy történetet, aminek rossz vége lett és ez visszatart téged, hogy megtedd a döntő lépést. Lehet, hogy nem is gondolsz rá tudatosan, de benned él. Vizsgáld át jó alaposan az életed, az emberekkel való kapcsolatod, a félelmeid. Biztosan megkapod a választ, de magadban kell keresned.

    Üdvözlettel, Mildo
    előzmény:
    charme10 (327)
    2007-09-22  21:57
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 23. 14:18331.

    Szia.

    A probléma ott van, hogy hozzá adsz a dolgokhoz. Ez azt jelenti, hogy nem bízol az Isteni Forrásban és megpróbálsz segíteni Istennek (Univerzumnak). Istennek nincs szüksége segítségre.

    előzmény:
    charme10 (327)
    2007-09-22  21:57
  22. 2007. szeptember 22. 23:12330.
    Sziasztok!

    Eszembe jutott valami, rendszeresíteni fogok egy kisebb füzetet a táskámba, hogy bele írja a sikereimet, amikor megtörténik, mert most is azon gondolkodtam, hogy mi is történt a héten, pedig nagyon sok volt!!
    Ha jó ötletnek tartjátok, akkor Ti is megcsinálhatnátok és akkor sokkal több tapasztalat lenne és tanulhatnánk egymástól!!

    Persze köszönöm mindenkinek és nagyon hálás vagyok azért, mert még ma is él ez a topic és még mindig témánál vagyunk!!

    Legyen nagyon szép estétek és holnapoktok!!!

    Remélem találkozok valakivel holnap a Margitszigeten 16 órakor a szökőkútnál!!! Ott lesz a Novál András is!!!
    részletek: www.thesecret.hu oldalon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. szeptember 22. 22:31329.
    Sziasztok!

    Látom zajlik az élet! Kriszta: az engedély megadva!! Nagyon jól esett, hogy ott láttam saját írásomat és pont a megfelelő időben, mert még bennem is vannak néha kételyek, de mindig kapok valami megerősítést, hogy igen jó úton haladok. Szerintem is sokat számítanak az érzelmek, és azt is vettem észre, hogy ha boldog vagyok, sokkal jobban megy minden. De szerintem ez is megtanulható!!! Nekem a kedvenc gyakorlataim között és ténylegesen naponta többször is csinálom, az a könyv 1. gyakorlata "A túláradó nagyrabecsülés". Mindenhol keresem a jót és a szépet!!! És beválik, mert nagyon jó kedvem van!!!
    Sőt, ma még én is meglepődtem magamon, mert volt egy nagyon csúnya vitám a párommal, (én jöttem ki jól belőle, őt meg sikerült egy kis gondolkozásra bírnom) a lényeg, hogy nem voltam jól lelkileg, és pár másodperc múlna, na legyen egy perc, már dúdoltam és éreztem, hogy megint kezdek vidám lenni. És most gondolom megkérdezitek mit csináltam? A titok: tudatosan elkezdtem keresni valamit amitől egy kicsit jobb, (ez mind vezetés közben történt) de még így is sikerült, először felnézte az égre, és a felhők gyönyörűek volta, utána a tükörben megláttam az alvó fiamat, aki édesen, gyönyörűen aludt, és így tovább. A végén azon kaptam magam, hogy halkabban dúdoljak, mert ezzel még jobban felidegesítem a párom.

    Folyt köv....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. szeptember 22. 22:10328.
    Hát, azért én nem voltam ilyen ügyes.
    Az az igazság, hogy életemben először akkor találkoztam ilyen könyvekkel, amikor elhivtak egy amway-bemutatóra. Munkatársakat kerestek, meg mosóport akartak eladni. Ott hallottam először ilyesmiről, persze az eladás kapcsán, és nekem ez irtóra nem megy. Nem is szeretem. De idővel rájöttem, hogy nem kell ahhoz nekem semmit eladnom, hogy tanuljak ezekből a könyvekből. Nagyon sok dologra döbbentem rá. Meg sok haszontalan könyvet is olvastam, mire ráakadtam azokra, amik hasznosak is voltak. De az volt a baj, hogy abban az időben még nem volt fórum meg internet, és nagyon nehéz volt olyan embereket találni, akiket érdekelt a téma és akiktől tanácsot lehetett kérni. Akiket érdekelt a téma azok többnyire valamilyen mlm szisztém szerint dolgoztak, előadásokat, bemutatókat tartottak, hogy eladjanak valamit, és engem is erre akartak rávenni, de ez nem az én világom. Én ezt nem szeretem. Ezért volt nehéz társaságot találni. Meg itt volt az embargó, elszigeteltség. Mostanában kezdem megtalálni a dolgokat amikből tanulhatok és amik új dolgokat tudnak mondani.
    Egy nagyon fontos jótanácsot olvastam régen, amit be is tartottam szirgorúan, azóta könnyebb az életem: Soha ne gondolj semmi negativra.
    Eleinte nagyon nehéz, mert rögződtek már bennünk a negativ godnolatok. Ezért mindig tartottam papirt és ceruzát kéznél, és ha valami rossz jutott az eszembe, akkor húztam egy reckát. Kb. fél óra alatt rájöttem, hogy csupa negativ dologra gondolok. Két óra alatt tele lett a papir, még pisilég után is szaladtam reckát húzni. Mert: a fene egye meg elfogyott a kávé, útálok mosogatni, már megint porszivózhatok, pedig még be sem fejeztem stb stb. Ismerős?

    A reckáim rámutattak arra, hogy milyen sok negativ gondolatom van, ezért elkezdtem őket lecserélni. Azóta valóban sokkal nyugodtabb vagyok, és könnyebb az életetem, persze még van mit tanulni. De már az is nagyon jó hogy itt beszélgethetek veletek. Tapasztalatot cserélhetünk, és Ti nem nevettek ki, habár már lassan kezd hidegen hagyni, hogy ki mit gondol.

    bocsi, jó hosszú lettem,

    szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (326)
    2007-09-22  21:49
  25. 2007. szeptember 22. 21:57327.

    Sziasztok,...segitségetekre lenne szükségem

    Én már évekkel ezelőtt elhatároztam, hogy nekem francia honban kell élnem, ezután vágyom a legjobban,....ettől lennék boldog
    már sokmindent bevetettem a cél érdekében,...de nem nagyon sikerül
    mit nem csinálok jól, igaz már nem vagyok túl fiatal,...de ez nem
    egy lehetetlen dolog,...hogy kell kérnem szerintetek..
    minden kedves ötletet szeretettel és köszönettel fogadok, üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_602255 (319)
    2007-09-22  15:22
  26. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2007. szeptember 22. 21:49326.
    Hát jó lett volna tudni ezekről a dolgokról tizenévesen. De akkoriban ilyen könyvek nem jelenhettek meg itt se, meg nálatok se. Mondjuk én úgy kezdtem el ilyesmik iránt érdeklődni, hogy valahogy feltűnt, hogy mindig megtörténik amitől félek. És ha valami felől olyan nyugodt biztonságot éreztem az mindig sikerült. Csak sokáig azt gondoltam ez előérzet. Aztán jöttek a könyvek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (325)
    2007-09-22  21:14
  27. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. szeptember 22. 21:14325.
    Én is felfigyeltem erre, hogy akinek sikere van abból mindből előadó lett.

    De én visszapörgetve az életem belátom ám, hogy tényleg vonzottam a "hibáka" rendesen. Amióta pozitivabban gondolkodom, azóta sokkal jobb dolgok történnek velem, és könnyebben megoldom a problémákat is.

    Régen például sokat mondogattam: csak lakásban nem akarok élni. Meséltem is mindenkinek sokszor én aztán lakásba - soha. Ehhez képest lakásban éltünk néhány évig.
    aztán mondtam: anyóssal soha. Mit gondoltok kivel lakunk közös udvarban?
    aztan: csak a leendő férjem ne legyen válogatós. Na?....válogat?? Hát persze, de még hogy.
    És még sorolhatnám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (323)
    2007-09-22  18:40
  28. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 22. 20:38324.
    Igazad van. Egy dolog megemlítéséről megfeledkeznek a filben, vagy rosszúl értelmezik. Nem azt a valamit vonzuk be amit gondolunk, hanem amit érzünk. Mindíg az érzelemnek megfelelő eredményt tapasztalsz meg az éltedben. Ha hiány érzeted van, hiányt tapasztalsz. Ha gazdagság érzeted van, gazdagságot fogsz megtapasztalni életedben. Mindíg azt tapasztaljuk meg amit szívünk mélyén igaznak fogadunk el. Ez a hit törvénye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (320)
    2007-09-22  18:13
  29. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2007. szeptember 22. 18:40323.
    Pont erről beszéltünk ott a titok.hu-n, hogy ezek a könyvírók mindig azt hajtogatják, hogy bármit mehtehetsz, bármit elérhetsz a vonzás törvényével, de semmit nem mondanak arról, hogy ók mit értek el. Csak írtak egy újabb könyvet, aztán dőlt a lóvé. Emiatt másoltam be naju írását is, hogy a leginkább a fórumozók sikertörténetei adnak hitet, mert nekik vannak sikereik. Asszem ez a tudatos termtés olyan mint a szex, Van aki csinála, van aki meg beszél/könyvet ír róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (321)
    2007-09-22  18:18
  30. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2007. szeptember 22. 18:34322.
    Na látod, még egy pár hónapig próbálkozol, lesznek ötleteid, aztán majd te is írhatsz egy ilyen könyvet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (321)
    2007-09-22  18:18
  31. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. szeptember 22. 18:18321.
    Szia, Kriszta!

    Én az emlitett könyvet nem olvastam, de én is rájöttem erre, hogy ha azt mondom gazdag vagyok, az valahol hibás. Ezért én is inkább azt mondogatom, hogy a legjobb úton indultam el, vagy jó úton haladok, de már azt is mondtam hogy elkezdtem bevonzani a pénzt stb...

    Pedig nem is olvastam a könyvet!!

    Szia, Mildo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (320)
    2007-09-22  18:13
  32. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2007. szeptember 22. 18:13320.
    Hát bizony, az a lényeg. Én megvettem az Így működtesd a vonzás törvényét c. könyvet is, és abban jól megfogalmazza ezt az író. A pozitív megerősítések a legtöbbször negatív érzelmeket váltanak ki az emberből, mivelhogy nem igazak rá nézve. Pl. gazdag vagyok, karcsú vagyok, boldog kapcsolatban élek. Ha ezek nem igazak ránk nézve, rosszul érezzük magunkat mikor ezt hajtogatjuk, és egy kis gonosz hang rögtön megszólal bennünk, hogy nem igaz. Ő azt javasolja használjuk az ELKEZDTEM szót. Már elkezdtem pénzt/ boldog kapcsolatot vonzani, a karcsúságra nem is emlékszem mit javasol.
    Kedves naju utólagos engedelmeddel én is idéztem a titok.hu-n tőled.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_602255 (319)
    2007-09-22  15:22
  33. Torolt_felhasznalo_602255
    Torolt_felhasznalo_602255
    2007. szeptember 22. 15:22319.
    A TITOK c. film nekem is megvan, láttam kétszer is.

    én úgy látom h az érzéseknek van nagy szerepe, annak h vágyjunk valami után, és ugy h cseppnyi kétségünk ne legyen abban h mi ezt szeretnénk. nem tudom mennyire érthetö amit irtam! (nem olvastam minden hozzászolást csak a saját véleményemet irtam meg.) Épp a héten volt h h vmit szerettem volna nagyon "megkapni", hittem benne, és meg is kaptam!(nem anyagi jellegü..)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2007. szeptember 19. 08:59318.

    Idéztek a topikból, wow! Ez tényleg jó. 

    Újabb sikerélmény. Tegnap végre sikerült vennem egy olyan sapkát, amit már régen szerettem volna, ami őszre is jó, mert nem melegít annyira. Amikor este hazafelé mentem a buszon, elég rendesen esett az eső, és mivel nem volt nálam esernyő, azt kértem, hogy álljon el az eső, mire leszállok a buszról. Hát, nem állt el, de már nem is esett nagyon. Erre előkaptam a vadiúj sapkámat a táskámból, és még a címke is benne volt, de nem érdekelt, mert be tudtam tűrni úgy, hogy ne látszódjon. Így boldogan sétáltam az esőben (amit máskor egyébként nagyon nem szeretek), és nem is áztam el. 

    előzmény:
    naju (317)
    2007-09-18  15:10
  35. 2007. szeptember 18. 15:10317.
    Szia!

    Még nem tudom, hogy több van-e benne, gyerek mellett lassan haladok, de jó így , mert legalább megemésztem amit olvasok. Kb. a 25. oldalon tartok és vannak olyan dolgok benne, amit eddig vagy nem vettem még észre a filmben vagy nincs benne, de ott van a szívemben az AHA érzés, hogy tényleg.... Én már sokszor megnéztem a filmet, talán ezt a könyvet azért tartom fontosnak, mert ha valahol vagyok és ha van szabad 5 percem akkor elő tudom venni, és fel tudom nyitni valahol.
    Novák András (Az Édesvíz kiadó üi.) előadásában elhangzott, hogy így teljes a dolog a Kérd és megadatik-kal kezdődik el egy ember fejlődése, és a A TITOK-kal pedig beteljesedik.
    Képzeljétek, a napokban bebizonyosodott, hogy van értelme ennek a fórumnak, mert egy másik oldalon idéztek az írásunkból.
    Van egy olyan érzésem, hogy nagy forradalom előtt áll a világ!!! És ez szenzációs!!!
    Valaki megy a vasárnapi The secret találkozóra?

    Legyen nagyon szép napotok!!!
    előzmény:
    emeraldeyes (316)
    2007-09-17  10:12
  36. 2007. szeptember 17. 10:12316.

    Sziasztok! Milyen "A Titok" című könyv? Több van benne a filmnél? Csak azért kérdezem, hogy érdemes-e megvennem. Én is várok egy jelre ezzel kapcsolatban.   

    Most "A vonzás hatalma" c. könyvet szándékoztam megvenni, mert a részlet alapján, amit olvastam, nagyon megtetszett a stílusa, és úgy érzem, az nekem való lenne.

    Amúgy én is észrevettem, hogy meg kell élni a dolgokat, és valahogy mindig az első megérzésre, az első elhatározásra hagyatkozni, mert ha elkezdek úgy gondolkodni, hogy "mi van, ha ez nem jó így" vagy "lehet, hogy ez mégsem jó így, mert...", akkor az már veszett ügy. Szóval ezek a mondatok törölve!!! Csak arra kell koncentrálni, amit szeretnénk, és megragadni a szembejövő lehetőségeket. Ahogy a filmben is van: kérj, az Univerzum válaszol, fogadd be a lehetőséget, és cselekedj!

    előzmény:
    naju (315)
    2007-09-17  08:08
  37. 2007. szeptember 17. 08:08315.
    Sziasztok!

    Nagyban olvason "A TITOK" c.könyvet, és szeretnék kiemelni belőle pár dolgot:

    - Az élet nagy titka a vonzás törvénye.

    - A vonzás törvényének értelmében a hasonló hasonlót vonz, tehát amikor gondolsz valamire, újabb hasonló gondolatokat hívsz be az elmédbe.

    - A gondolatok mágneses erővel és saját frekvenciával rendelkeznek. Ahogy elméd kibocsátja őket az univerzumba, mágnesként vonzzák magukhoz a hasonló rengésszintű dolgokat. Minden visszatér tehát a forráshoz- vagyis Hozzád.

    - Olyan vagy mint egy emberi adótorony, aki a gondolatai által bizonyos frekvenciát bocsát ki. Ha változtatni akarsz az életeden, ezt a frekvenciát, vagyis gondolataidat kell áthangolnod.

    - Jelenlegi gondolataid teremtik jövőbeni életedet. Az elmédet uraló elképzelések életed valós képeiként köszönnek majd vissza.

    - Gondolataid dolgokká válnak!

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (314)
    2007-09-15  22:30
  38. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. szeptember 15. 22:30314.
    Szia naju,

    valószinűleg én is rendelek, csak én nem mondom ki igy: hogy most rendelek gyors kiszolgálást, vagy zöldet a szemafóron. Ha igy kimondom, akkor olyan hülyén hangzzik a számomra, és nem jön össze. Én máshogy csinálom. Egyszerűen csak tudom hogy gyorsan rámkerül a sor a boltban, vagy akadájtalanul haladhatok. Szerintem túl bonyolult minden lépést előre kérni, hogy milyen legyen. Ezért én már reggel úgy kelek, hogy ma minden nekem megfelelően fog alakulni, a szemarór meg a boltos már csak részletkérdés.

    Amúgy a mai nap is teljesült a kivánságom, sikerült mindent megvennem amit elterveztem.
    örülök, hogy a párod akarja olvasni a könyvet, minden sokkal jobban fog menni. Én még "főzöm" az enyémet, de nem adom fel.

    Jó éjszakát,

    Mildo
    előzmény:
    naju (313)
    2007-09-15  21:56
  39. 2007. szeptember 15. 21:56313.
    Szia Mildo!

    Elolvasva az írásoda a jutott az eszembe, hogy mi lenne akkor ha még rendelnél is és még hinnél is benne? Mindened meglenne amit szeretnél.

    Tegnap mikor elindultam a könyv bemutatóra, feltettem magamban azt a kérdést, hogy biztos, hogy szükségem van nekem erre a könyvre? Mikor mentem a villamoson, feltünt két fiatal szerintem egyetemista srác, akik nem messze ültek tőlem és erről a témáról beszélgettek, és az egyik kezében egy Müller Péter könyv volt, aminek a borítója hasonlít, legalábbis a színe A TITOK borítójára. Na gondoltam akkor ez egy jelzés volt a számomra. Megvettem, meghallgattam az előadást, akkor már tudtam, hogy jól döntöttem, de ami a legérdekesebb a dologban, hogy ma reggel a férjem azzal fogadott, hogy ő is el fogja olvasni ezt a könyvet, mert beleolvasott míg én vásárolni voltam, és nagyon érdekes dolgok vannak benne, nem egy száraz olvasmány. Ennek örülök talán a legjobban, mert akkor már vele is meg lehet beszélni az ezzel kapcsolatos dolgokat és ő is úgy fog fejlődni ahogy én.
    Ráadásul a nagyobbik fiam, aki 13 éves ő is rácsapott a könyvre, és nagyon lelkesen olvassa, már próbálja az ő kis világába beépíteni a dolgot, ez is egy nagyon jó érzés.
    A kicsi fiam aki most lesz 4 éves, meg nem engedi ki a kezéből a gyereknek szoló könyvet (Ester és Jerry Hicks: Salamon beavató meséi). Nem tudom mennyit ért meg a meséből, de olvasom neki mint egy mese könyvet, ha éppen erre tart igényt.

    Kicsit hoszzúra sikeredett, de remélem nem untattalak benneteket,
    és legyen nagyon szép estétek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (311)
    2007-09-14  21:19
  40. 2007. szeptember 15. 21:43312.
    Szia Bebikex!

    A film címe: The secret ( A TITOK), ez jelent meg most könyv formátumban is, ugyanaz alkotta, és szerintem szenzációs!!! Aki eddig a környezetemben látta mindenkinek ez a véleménye!!! A vonzás törvényéről szól ez is, csak vizuálisan éled meg a folyamatot. Nekem nagyon jól kiegészítette a könyvet, és próbálok e szerint élni, és sorba jönnek be a jó dolgok amiket szeretnék.
    Ha érdekel a film, ami angol, de magyar felírattal van, akkor írj privit és megbeszéljük.
    Én is végeztem agykontrollt, öt évvel ezelőtt, az is egy meghatározó dolog volt az életembe, a mai napig rendszeresen használom, és szerintem nagyon jól ki lehet egészíteni egymást. Mire vagy kiváncsi? Most végzed? Én kedden megyek klubba, várom nagyon mert nyáron nem volt, és hiányzik.

    Legyen nagyon szép esték!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284081 (310)
    2007-09-14  21:14
  41. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. szeptember 14. 21:19311.
    Az a fura, hogy én nem rendelek az Univerzumtól semmit, igaz az egy másik topik, de látom sokan azt csinálják, hogy reggel rendelnek mondjuk kiflit a péktől vagy parkolót. Nekik sikerül, de nekem IGY nem. Ezért nem is szoktam ilyen módon rendelgetni, egyszerűen csak hagyom hogy a jó eljusson hozzám, és el is jut. Amióta olvastam a könyvet, sokmindent megértettem. Azt hogy hogy is működnek a dolgok.

    Egy történet. Kaptunk két új munkatársat, akiket nekem kellett bejelentenem a munkaügynél (nem tudom ti hogy hivjátok). Ott mindig nagy a sor és rendkivül kellemetlenek a hivatalnokok, meg folyton valami hiányzik, vagy rosszul van kitöltve, szóval kötöszködősek.

    Hétfőn mikor vittem a papirokat, kicsit izgultam is, hogy mi nem lesz rendben, viszont törekedtem hogy a vonzás törvényének megfelelően a sikeres ügyintézést vonzam be, de hát nem sikerült tökéletesre.
    Elmentem már reggel 8 kor, hogy ne kelljen sokat várni.
    Mivel éreztem az pici idegességet a gyomromban, a következő történt. Sor ugyan nem volt, de fél 9 kor kezdtek dolgozni. A hölgy persze fel is hivta a figyelmemet, mikor fél 9 előtt 2 perccel bekopogtam, hogy bejöhetek - e, hogy neki még szüksége van arra a 2 percre, ugyhogy várjam ki szépen. Én nagyon udvariasan megkérdeztem, hogy mindig ilyen nagyon sok munkájuk van? Rettentően sajnálom. Erre rám mosolygott, és 2 perc múlva már kezdtük is az ügyintézést, de persze nem hatotta meg a mosolyom, direkt azt kereste mibe köthet bele, és hát talált is. Na mindegy, elintéztem. Ezen kivül minden más rendben volt. Minden másik ablaknál én voltam az első a sorban, még fél percet sem kellett várnom sehol, és minden rendben volt, ennél a nőnél pedig mikor a javitott iratott ismét elvittem, szintén nem volt előttem senki. Olyan simán ment minden mint a karikacsapás. De mondom ennek a pici hibának is én vagyok az oka, ugyanis magam vonzottam be, tudom. Szóval a vonzás törvénye bizony működik.

    Remélem érthető voltam.

    Puszi, Mildo
    előzmény:
    naju (308)
    2007-09-14  20:08
  42. Torolt_felhasznalo_284081
    Torolt_felhasznalo_284081
    2007. szeptember 14. 21:14310.
    Sziasztok!

    Még nem jártam itt, ez a téma keltette csak fel az érdeklődésemet.
    Én is megtapasztalom nap mint nap, hogy a dolgok, események bevonzása igenis létezik és abszolut irányítható. Korábban ösztönösen, ma már tudatosan használom ezeket a képességeket. A könyvet még nem olvastam, de pótolni fogom. Milyen film az, amiről beszélgettek? Minden érdekel a témával kapcsolaban.
    Holnap megyek agykontrollra. Ha valaki végzett már közületek, szívesen cserélnék tapasztalatokat.

    Szép estét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_868262
    Torolt_felhasznalo_868262
    2007. szeptember 14. 20:14309.
    Nagyon jó a könyv!!!!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2007. szeptember 14. 20:08308.
    Szia!

    Csak így tovább!!! Nagyon ügyes vagy!!!

    Ma voltam "A TITOK" c. könyv megjelenésén, és egy fantasztikus előadást hallgathattam végig. Azt hiszem Ő volt a legjobb példa a titok-ra. Az előadást az Édesvíz kiadó ügyvezetője tartotta Novák András. Nagyon érdekes dolgokról mesélt, és hiába olvastam a könyvet, volt olyan dolog amire azt mindtam, hogy AHA most már értem, akkor ez meg ez ezért volt. Tulajdonképpen az jött le az egészből, hogy élni kell, csinálni kell a dolgunkat, mindenre igent kell mondanunk és jön magától a lehetőség, amit könnyű szerrel észre veszünk. El kell tudni fogadni a kérésünket, de meg lehet tanulni, és alkalmazni.
    Még egy gondolat: két szót törölni kell a szótárunkból: NEM, DE...
    És minden megy a maga útján!!!

    Mindenkinek nagyon szép estét kívánok!!!
    előzmény:
    emeraldeyes (307)
    2007-09-14  12:53
  45. 2007. szeptember 14. 12:53307.

    Sziasztok! Beszámolnék a közelmúltbeli apró sikereimről.

    Az egyik az, hogy a héten az egyetemen több adminisztrációs, hivatalos dolgot kellett elintéznem, és a korábbi zűrzavarhoz képest most minden gördülékenyen, simán ment.  Az egyik irodában például a tavalyi lekezelő stílusú nő helyett most egy kedves, fiatal csaj volt.

    Nem nagyon végeztem pénzzel kapcsolatos gyakorlatokat mostanában, csak a képzeletbeli folyószámlát vezetem napról napra. És azt veszem észre, hogy sorra veszem meg a dolgokat, amiket a lista elején megálmodtam. Remélem ezzel így haladok majd a továbbiakban is a nagyobb dolgok felé.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2007. szeptember 14. 07:54306.
    Szia Gülhane!

    Rég nem láttunk erre. Mi történt a nyaraláson? Beszámolsz nekük??

    Legyen mindenkinek nagyon szép napja!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394556 (289)
    2007-08-30  23:07
  47. 2007. szeptember 14. 07:53305.
    Szia!

    Várunk itt is szeretettel!!!

    Judit
    előzmény:
    weronika (292)
    2007-08-31  10:02
  48. 2007. szeptember 14. 07:52304.
    Szia Mildo!

    HA úgy gondolod, hogy csak a másik házban lesz új függönyöd, akkor az úgy is lesz!!!!
    Remélem férjed, elolvassa a könyvet, én még nem tudtam rávenni az enyémet, de hizsem, hogy legalább a filmet megnézi.
    Ma reggel is volt egy kisebb sikerem: Ma reggel meg anyu lepett meg. Tegnap azt beszélgettem a barátnőmmel, hogy fel kell fedeznem, hol lehet még olyan bucit kapni, amit nyáron ettünk, mert nagyon jó hatással volt az emésztésemre, csak mióta Lackó suliba jár nem tudom átküldeni reggelente Őrmezőre. Ma reggel meg anyu beállított a bucikkal. Gondlatolvasó vagy a vonzás törvénye működik?

    Úgy néz ki, hogy minden összejön és "A titok" című könyv megjelenik, és sikerül eljuznom oda. Arra vagyok a legjobban kiváncsi, hogy úgyanaz mint a film, vagy több minden van benne?!
    Holnap beszámolok, milyen volt.

    Üdv mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (302)
    2007-09-12  21:18
  49. 2007. szeptember 14. 07:47303.
    Kedves Ernő!!!

    Értjük a tréfát!!! Nagyon jót nevettem a hozzászólásodon!!!

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382018 (301)
    2007-09-12  16:43
  50. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. szeptember 12. 21:18302.
    Szia naju,

    Már azt hittem elvesztél. Örülök hogy megkaptad. Én is megvettem a páromnak a könyvet, képzeld mindössze 3 volt nekik, és én vettem meg az utolsót. Igaz még nem kezdte el olvasni, de mosolyogva elfogadta, hát majd meglátjuk mi lesz. Nekem is kellene vennem másik függönyt, de valahogy mindig elhalasztom. Talán majd az új házban....

    Puszi, Mildo
    előzmény:
    naju (300)
    2007-09-12  16:23

Címlap

top