Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Divattervezés

essende
Létrehozva: 2007. június 11. 11:41

Sziasztok!

Sokat keresgéltem a topic-ok között, de olyat nem találtam, ami igazán a divattervezéssel foglalkozna. Szerintetek milyen manapság a magyar és a külföldi divatházak kapcsolata, mi a különbség közöttük, melyik a jobb,stb?

Engem elszomorít, az itthoni divatélet, csupa turi, meg kínai, az igényes pedig drága, vagy csak egy bizonyos réteg engedheti meg magának.

Nektek ki a kedvenc tervezőtök és miért?

Várok minden divatőrültet!!! 

  1. Torolt_felhasznalo_521369
    Torolt_felhasznalo_521369
    2007. július 20. 13:1676.
    Lenne egy kérdésem ami nagyon nem idevág,de mivel Ti profik vagytok divat téren remélem tudtok segíteni.
    Szóval a kérdés:
    ha én S-es cuccokat hordok,akkor az UK méretezésben,minek felel meg?
    bocs a hülye kérdésért!
    és köszönöm a válaszokat!

    Essende nagyon szépek a ruháid!!
    Marosi Krisztát ismeritek?Nagyon jók a cuccai!
    A Heatherette srácok tündériek. Meg a cuccaik is!
    előzmény:
    essende (1)
    2007-06-11  11:41
  2. Torolt_felhasznalo_692512
    Torolt_felhasznalo_692512
    2007. július 20. 09:5575.

    Helósztok!

    Felmerül a kérdés a divatervezők és fanok között h vajon mit gondolnak a stylistokról? Nagyon érdekes kérdésnek találom mert korábba egy tervező ismerősőmmel beszéltünk erről és ő a semmirekellő haszoneső élvhajhász divatmajmot látja benne aki csak eélveszi a divattervező munkáját.

    Ellenben én megpróbáltam másik oldalról nézni a kérdést. Ha a stylist szót pontosan úgy mint rengeteg másik idegenszót nem használná a magyar ember úgy mintha az az ő saját anyanyelvén lévő magyar szó lenne kevesebb félreértés születne iesmikből. Arra gondolok h amerikában vagy akárhol a nagyvilágban a stylistok rendkívül elismer szakemberek..és segítik a  divattervezők munkáját...azok cserébe elismeréssel beszélnek rólunk és a világ boldog a gazdagok hozzájuk járnak tanácsokért. Itthon viszont a stílustanácsadás vagy stílustervezés a köztudatban megegyezik a stylist kifejezéssel pedig a kettő nem fedi egymást maradéktalanul. Nem tudom mennyire követhető a gondolatmenetem...Tehát míg itthon a semmirekellő stílustervezőket a divatszakma még megtűr de a társadalom kirekeszti.. felválthatná a tényleges stílus "szakember" aki munkájával nem a tvs népszerűségét hanem a szakmai elismerését növelmé szívesebben.

     

    Tehát ha egész véletlenül nem egyértelmű én a pártjukon állok a  szakembereknek...csak megreformálnám az egészet. Ha viszont tökéletesen érthetetlen amit írtam akkor nyugodtan...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. július 20. 08:3674.

    Ok! 

    Hát, ha nem horror árakon dolgozol,akkor van munka bőven. Két hónapra előre be vagyok táblázva.

    Imádom csinálni,azt hiszem ez a titok! 

    előzmény:
    catherinelinton (73)
    2007-07-19  19:51
  4. 2007. július 19. 19:5173.
    Majd feltétlenül tegyél be nekünk képeket a bemutatóról, jó? Mennyire kifizetődő itthon divattervezőként dolgozni?
    előzmény:
    essende (72)
    2007-07-19  15:10
  5. 2007. július 19. 15:1072.

    Meghívó

     

     Essende by Ecker Szilvia

    2008-tavasz-nyár divatbemutató 

     

    Meghívjuk önt és kedves családját, a 2007. augusztus 10.-én 18.30 órakor kezdődő Essende divatbemutatóra.

    Helyszín: Hódmezővásárhely, Petőfi Sándor Művelődési Központ

    A bemutató alatt közreműködik Bereczky Szilvia művésznő, a Szegedi Nemzeti Színház tagja.

    A belépés ingyenes, várunk minden kedves érdeklődőt!

     

     

    A bemutató megtekinthető lesz még Szegeden, 2007. augusztus 18.-án 18 órakor, a Dugonics téren, a szökőkút előtt is,

    a Közéleti Kávéház keretein belül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. július 18. 16:3671.
    Ha idén megyek én is beszerzek LV klónt. Igazából a teszveszen is lehetne, de a legtöbb ember pofátlan áron teszi fel a replica cuccokat, ha meg igazit szeretnék úgysincs szükség a teszveszre...
    Sarah Jessica Parker ruhakollekcióját már megnéztétek a neten? Igazából nem dizájner darabokról van szó, hanem elérhető áron tervez divatos ruhákat (és végülis ha valakinek, akkor neki biztosan elhiszem, hogy divatos amihez a nevét adja). Magyar sztárok is követhetnék a példáját, 10e forintnyi dollárból kijön egy naci, két felső és egy kiegészítő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692512 (70)
    2007-07-18  15:04
  7. Torolt_felhasznalo_692512
    Torolt_felhasznalo_692512
    2007. július 18. 15:0470.

    Heló.

    Tényleg tehetségesek (Je Suis Belle). Bár saát tudatlanásgom h előbb nem hallpttam róluk. Viszont  a pontosság végett, mivel a srácok nagy kedvenceim, meg kell említsem h a Heatherette nem magyar team, hanem amerikai és New Yorkban tevékenykedik.

    De nekem is van egy táskás storym minő véletlen pont Olaszországból. Sétálgattam Velence utcáin ahol az egész utca a sefteléssé és az illegális márkahajhász bóvlik tárhelyévé nőtt. A diortól a chanelon át a givenchyn keresztül a vuttonig mindneféle táskát kalapot és kiegészítőt vásárolhattaál cuki fekete csokifiúktól.  

    Szóval én vettem egy tökéletes utánzatot a vuttonból (táskát) vmi 17€ kb. jól néz ki de kinyitni nem kell. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. július 16. 20:4069.
    Sziasztok!
    Ha tehetséges magyar tervezőknél tartunk, akkor a Je Suis Belle alkotóit is meg kell említeni.
    A turikkal kapcsolatban, én a 'luxusturikat' (retrock és társai) például nagyon szeretem. Kár, hogy nálunk kevés ilyen van. Két éve Brüsszelben voltam egy nagyon szuper helyen, igaz vagy 3 felsőt vettem, és az egyiket azóta átszabtam ollóval, de inspirációnak sem volt utolsó. A másik, amiért élek halok jelenleg egy Julie Verhoeven táska, valamelyik Grim mesés darabra fáj a fogam, de gondolom iszonyat ára lehet... Így Olaszországban megleptem magam egy noname táskával, ami olyan, mint egy kekszesdoboz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. július 16. 20:2368.

    Ismerem őket, láttam már bemutatójukat a FTV-n. Hát, nem egyszerűek!!! De tényleg jók!

    Mostanában én sem értem rá írkálni, reggeltől estig dolgoztam-zom, haladnom kell a ruhákkal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692512 (67)
    2007-07-16  16:55
  10. Torolt_felhasznalo_692512
    Torolt_felhasznalo_692512
    2007. július 16. 16:5567.

    Helósztok

     

    Ismeri vki itt a Heatherette -et?

    Ha nem, sűrgűsen nézen utána...

    Azért említem a srácokat mert az elsőszámú kedvenceim...és mert láttam h senki nem ír a fórumhoz és nem akarom h a haramadik oldalon kelljen keresni a csodálatos hozzászólásaimat.  Visszatérve a divathoz...ők a NYC divatot képviselik nagyon lazák és "felháborítóak". Ennek ellenére a fiatalok nagyon szeretik őket és a sztárok sem idegenkednek a kreációktól.

    Ők Traver Rains és Richie Rich 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. július 12. 14:5666.

    Szia Csilla!

    A www.divat.lap.hu -n keresd a Budapesti Divtiskolát, vagy a Roltschild Klára Divatiskolát, az is nagyon jó.

    Nos, ahhoz,hogy elkezdj dolgozni,- gondolok itt a méretesre- nem kell más,csak egy jó varrógép, egy lock, egy háztartási vasaló, meg némi hely a lakásban. Nekünk is a szélfogó van kinevezve műhelynek, a konyha asztalon szabok, talán most nyáron tudjuk átépíteni az egyik melléképületet a kertben műhellyé,és akkor végre külön lesz. A gépem egy sima háztartási Singer, de nagyon megbízható, meg egy ipari lock,amit még használtan vettünk vagy 10 éve. Ezek nem olyan vészes beruházások,ezzel már elkezdhetsz munkát vállalni az ismerősök, barátok között, majd ők terjesztik a jó híred,ha szépen dolgozol. Ha van vállakozó a családban,akkor pedig csak ki kell bővíteni a vállakozást a női ruhakészítő profillal és még számlát is tudsz adni. 2-3 év alatt ki lehet építeni a törzsvendég kört, addig is járnál a suliba, levizsgázol és már szervezheted a bemutatód!    

    A taft anyag raffinált a szivaccsal,ügyes vagy!!! 

    Csilluka,csak hiddj magadban,menni fog! 

    Üdv:Szilvi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317117 (64)
    2007-07-12  09:24
  12. Torolt_felhasznalo_317117
    Torolt_felhasznalo_317117
    2007. július 12. 09:2765.
    Jajj, Essende!
    Elfelejtettem válaszolni: most is ilyen a hajam, ami a natur színű ruhás kép, az júniusi foto, az osztálytársam ruháját mutattam be, meg a sajátomat is...  
    előzmény:
    essende (63)
    2007-07-11  19:39
  13. Torolt_felhasznalo_317117
    Torolt_felhasznalo_317117
    2007. július 12. 09:2464.

    Szia Essende!

    Van internet címe ennek a pesti sulinak? Megnézném...

    Hááát, mint "karrier" egyértelmű, hogy a tervezés érdekel, ezt is csinálom. A modellkedésem nem olyan komoly, nem állandó munka, mondjuk, hogy hobbi szintű. Már "öregnek" számítok ebbe a szakmába. De azért járogatok bemutatókra.

    Marhára nem akarok tervező mellett gürizni, de nem igazán van más választásom, hogy a szakmába maradhassak és tanuljak. Nincs miből varrogatnom, és szalont nyitnom, stb.... Ehhez ugye kéne valamennyi indulótőke... 

    A kék anyagom egy egyszerű taft anyag, a Nyugatinál vettem. A formák kialakításához a taft alatt fél cm-es szivacs van a ruhákba varrva. Ettől tűnhet jó tartásúnak, sokat is szenvedtem vele... 
    Igyekszem nem feladni, köszi a bíztatást. De egy kicsit el vagyok keseredve, nem igazán hiszem, hogy lesz jövőm ezen a téren.
    Üdv: Csilla

    előzmény:
    essende (63)
    2007-07-11  19:39
  14. 2007. július 11. 19:3963.

    Szia Csicsil!

    Igen,jó volt a divatiskola, sokat tanultam, ugyanez van Pesten is, azt megpróbálhatod,ha akarod.Divat-stílus tervező minősítést ad, az anatómiától kezdve, a művészettörténeten át a kollekciótervezésig mindent tanítanak,sok az otthoni feladat is, festés,rajzolás,kollázsok stb.

     Megnéztem a modellképeidet is, vagány a hajad,most is ilyen? Melyik érdekel jobban? A tervezés,vagy a modellkedés? Vagy egyforma?

    Munkát találni nem könnyű, más divattervezőhöz beállni,... hát én nem tudom. Egyszer, hét évvel ezelőtt próbáltam a S.Hegyi Luciához bejutni, el is vállalt volna,csak akkor én már vidéken éltem és nem tudtam volna fizetni az albérletet, mivel Lucia sem fizetett volna az első hónapokban, amíg tanulok. Így aztán nem mentem, most a magam ura vagyok és ez sokkal jobb.Most nálam voltak tanulólányok a szakközépből, még magamnak is furcsa volt,hogy az ami nekem természetes tudás,az nekik teljesen új dolog.  

    Jók a vizsgaruháid, azt a kék anyagot hol vetted? Olyan vastagnak, jó tartásúnak tűnik.

    Neked is azt mondom,amit Agadának,hogy ne add fel,tessék azt csinálni,amit szeretsz, és ne csak álmodozni róla.

    Üdv:Szilvi.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317117 (61)
    2007-07-11  10:45
  15. Torolt_felhasznalo_317117
    Torolt_felhasznalo_317117
    2007. július 11. 11:2962.
    Essende, és még sokan mások!
    Nemcsak tervező vagyok, hanem modell is. Ha kellenék valakinek, szóljatok! Fürdőruhás és fehérneműs bemutatókat nem vállalok. Felrakok pár képet magamról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_317117
    Torolt_felhasznalo_317117
    2007. július 11. 10:4561.

    Szia Essende!
    Jó az a Szegedi Divatiskola? Milyen képzések vannak ott?
    Én a Jelkybe 6 év alatt nem igazán tanultam annyi mindent, mint szerettem volna. Még szeretnék tanulni, de a Kaposvári egyetemre nem vettek fel, az Iparral nem is mertem próbálkoztam....
    Most épp munkát keresek, dehát nem kellek senkinek... 
    Találtam pár jót, de nem pont az eladói, és a divattanácsadói munka az álmom. De egy darabig jó lesz. Jó lenne bekerülni egy divattervező mellé segédnek, vagy valaminek...
    Az óriási galléros, középen lévő ruhát nem én varrtam. A többit én szerkesztettem, egyet varrtam, a másikat csak elkezdtem, nem volt rá elég idő, hogy az egészet én csináljam meg 
    Nincsen FTV-m(((((((((((((((((, de az új Vouge-aim megvannak 

    előzmény:
    essende (52)
    2007-07-07  06:58
  17. 2007. július 11. 08:1560.

    Dehogy haragszom !!! Ugyan már!!! Inkább elkeseredettséget és tehetetlen dühöt éreztem ki soraidból. A képeid alapján sztem tehetséges vagy, csak nem tudod,hogyan kamatoztasd.

    Ha a magad ura akarsz lenni, és nem akarod,hogy mások mondják meg,mit csinálj,akkor tedd azt amit a szíved diktál. Tervezz jó sokat, és valósítsd meg a legjobbakat, próbálj összehozni egy kis bemutatót ott Baján, hogy lássák,mire vagy képes. Csak hinned kell magadban és sikerülni fog! 

    És főleg ne hagyd, hogy mások negatív hozzáállása befolyásoljon. Biztos hallottad a békás történetet( ha nem,majd elmesélem) ez lebegjen a szemed előtt!!!

    Üdv:Szilvi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692512 (58)
    2007-07-10  18:51
  18. 2007. július 10. 21:0559.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692512 (58)
    2007-07-10  18:51
  19. Torolt_felhasznalo_692512
    Torolt_felhasznalo_692512
    2007. július 10. 18:5158.

    Heli!

    Nem adtam fel....vagyis nem tervezem. Csak beszélgettem egy ismerősömmel előtte és felhúzott ezen a témán (mármint h nagyváros ott jobb). Ha haragot éreztél a levélben természetesen nem neked szólt.

     

    előzmény:
    essende (57)
    2007-07-09  21:38
  20. 2007. július 9. 21:3857.

    Szia Agada!

    Nos, átérzem a helyzeted, DE!

    Ha tényleg ezt szeretnéd csinál, ezzel kelsz és ezzel fekszel, akkor ne rágódj rajta, hogy mit csinálj,hanem csináld!!!

    Én így kezdtem: Elvégeztem a Szegedi Divatiskolát 2005-ben, jelentkeztem a Divatolimpiára a vizsgamunkámmal, bejutottam a döntőbe, ezzel együtt egy kis ismerettséget szereztem. Hódmezővásárhelyen lakom, az iskola közben szültem meg a kislányomat, most lesz majd három éves. Tavaly tavasszal csináltam egy kollekciót, négy hónapig minden hónapban lecsíptem egy picit a Gyed-ből és anyagot vettem rajta,megvarrtam egyedül,gyöngyöztem,kiegészítőket csináltam, így lett egy 15 db-ból álló kollekció, amit aztán Szegeden, majd itt Vásárhelyen is bemutattam. Ne gondolj nagy pénzekre, a termet ismerősön keresztül ingyen kaptam, a modellekért kellett egyedül fizetnem,de az is kibírható volt.

    Saját magam hordtam szét a szórólapokat, amit a húgom csinált a munkahelyén(nyomda), szóltam az ismerősöknek és majdnem teltház volt a Műv.Házban. Azóta folyamatosan van megrendelésem, a helyi méterboltból állandóan küldik a vendégeket varratni, annyi munkám van,hogy azon gondolkozunk a párommal,hogy fel kellene venni egy embert. 

    Augusztusban lesz a következő bemutatóm, most varrom rá a ruhákat, 24 db készül. Ebben az évben már 10 bemutatón vagyok túl, annyi felé hívnak.És ez mind vidék, egy sem Pest.

    Agada, csak kezd el és idővel kialakul magától.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692512 (56)
    2007-07-09  15:11
  21. Torolt_felhasznalo_692512
    Torolt_felhasznalo_692512
    2007. július 9. 15:1156.

    Helo essende!

    Nem is tudom hogyan kezdjem. Nehéz elindulni ezen a pályán, undorító közhely, de igaz. Utálok ien fordulatokkal élni, de nem tudom jobban megfogalmazni. Itt (természetesen ezen Baját értem) nyílván sejted nem sok munkalehetőség akad a magamfajtának. De még ha bármit elvállalnék, se kapok munkát, mert fiatal vagyok vagy, mert lány vagy, mert épp nem vagyok nagyobb 160 cm-nél. Szóval ennyi kertelés és helyzetjelentés után felmerül a kérdés...mit tud tanácsolni a tapasztalt divattervező?

    Könnyebben érvényesülnék a nagyvárosba?..sokak halvaszületett álma (mármint sztem). Oda is költözhetek és járhatom az utcákat majd talán dolgozhatnék vmi konyhán minimálbérért éjszakákon át, de mi változik? Nézzük csak..megbecsülöm a nehéz munkával szerzett pénzt, elfelejtem mien is a mindentekintetben mellérendelt szerepet betöltő fiatalság, a szabadság, a világmegváltó hős...és marad a mindennapok keserűségében fortyogó idegrendszer mely megváltásként élné meg az agyvérzés.

    Kissé elragadott a hév...sajnálom. Szóval igazából a kérdés még mindig ugyan az...Mit tehet egy tervező mecénások és rajongótábor nélkül? Egyáltalán h derül ki az h amit csinál az jó e?

    előzmény:
    essende (55)
    2007-07-09  07:06
  22. 2007. július 9. 07:0655.

    Hát,ami azt illeti,tényleg jó alapokat kaptunk, de azért a gyakorlattal nem ér fel semmi. Nagyon sok mindent a munkám során tanultam meg, és még most is tanulok,ahogy a jó pap szokta.... 

    Örülök,hogy ilyen terveid vannak, híres tervező lenni, ne is add fel soha az álmaidat, akkor sikerülni fog!!! 

    Én, meg mondom őszintén, nem biztos,hogy jó csapattag lennék, túlságosan önfejű vagyok, és a végén úgyis úgy lenne,ahogy én akarom. Dolgoznak,vagy inkább tanulnak most nálam szakközepes lányok nyári gyakorlaton, és velük jól el vagyok,de hát nekik mondani kell, mit csináljanak. Szegények, nem sok mindent tanulnak az iskolában, és ez nem az ő hibájuk...,pedig ügyesek.

    Szóval, csak így tovább!!! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692512 (53)
    2007-07-07  13:01
  23. Torolt_felhasznalo_773517
    Torolt_felhasznalo_773517
    2007. július 7. 20:4054.

    Ami nem feliratos, olyat én is szoktam venni (top, szoknya, blézer), ingek között még nem találtam sajnos olyat, ami jól állt volna, de ami késik, nem múlik . 

    előzmény:
    Aida84 (49)
    2007-07-06  11:05
  24. Torolt_felhasznalo_692512
    Torolt_felhasznalo_692512
    2007. július 7. 13:0153.

    Hello!

    Akkor te bizos nagyon jól megtanultál varrni. Én már kevésbé..a régi "jóhírét" vagy kítűnő eredményeit már már nem nagyon sikerült a diákok hasznára fordítani. Mindegy is én szerencsére kikerültem már onnan.

    Leírtam már kissé viccesen a jövőre néző terveimet...egy korábbi levélben. Nyílván ez nem úgy fog megtörténni mintha ahogy azt oda leírtam, de vh lennie kell, mert így döntöttem.:D

    Azokat a ruhákat amiket a képeket láthattál azokat én varrtam persze iskolai gyakorlat keretein belül. Amiért hálás vagyok mert egyedül nem tudok varrni.

    Elég laza felfogaású, sztem pozitív figura vagyok ugyhogy mindenre nyitott vagyok. A gondolat h együtt dolgozzak hozzám hasonló emberekkel örömmel tölt el mert sztem jó csapattag vagyok. Bár a stílusomat elsőre sokan furának találhatják..de majd megtudják:D

    Egyenlőre ennyit tudok elmondani magamról...

    előzmény:
    essende (52)
    2007-07-07  06:58
  25. 2007. július 7. 06:5852.

    Sziasztok!

    Agada és Csicsil, én is a Jelkyben végeztem 4+1 évet, 1993-ban még nem volt másra lehetőség Pesten, később,mikor leköltöztem Szegedre, ott végeztem el a Szegedi Divatiskolát. Nagyon szépek a munkáitok, gratulálok! 

    Mik a terveitek a jövőt illetően? Magatok is varrjátok a terveiteket?

    Láttátok a FTV-n a most lezajlott Haute Couture bemutatókat? Lélegzetelállítóak sztem.  Egyszer én is szeretnék eljutni erre a szintre, még ha ez hosszú idő lesz is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317117 (46)
    2007-07-06  09:03

Címlap

top