Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Futás a Városligetben

Torolt_felhasznalo_450670
Torolt_felhasznalo_450670
Létrehozva: 2003. augusztus 24. 14:40
Sziasztok,

Tudom, elég ostoba kérdés, de merre szokás futni a Városligetben? Eddig a szigeten futottam, ahol ugye eléggé adja magát merre-hogyan, de Zuglóban lakom és most "átszoknék" a ligetbe. Mivel terhesség-babázás miatt gyakorlatilag másfél éve nem futottam, jó lenne tudni, mire vállakozom - és a ligetben fogalmam sincs a távolságokról. Van egyáltalán szokásos útvonal, vagy ki merre gondolja. . .
Köszönöm, ha valaki megosztja a tapasztalatait!
  1. 2004. augusztus 31. 10:001001.
    Szevasztok Csajok!
    Húúú, egész elszédültem ettől a nagy készülődéstől! :-) Végigolvastalak benneteket és hát mondhatom, hogy nagyon büszke vagyok rátok! És persze nagyon fogok nektek szurkolni!!!!

    Virág köszöntelek téged is itt közöttünk, engem az is nagyon jó érzéssel tölt el, hogy két testvér ennyire együtt tervez! Nekem is van egy nővérem, de ő Kecskeméten él és sokkal ritkábban találkozunk, mint ahogyan azt szeretnénk. És ez elég rossz :-(

    zosa örülök, hogy jól vagytok, sokat gondolok rátok :-) cseperedjetek szépen, egészségesen, és szerintem se erőltesd most a futást. érzésem szerint nem tesz jót a szoptatásnak. jógázz inkább, vagy ahhoz nincs kedved? milyen egyébként az új lakásban? szerettek ott? megszoktátok már?

    no puszi mindenkinek!
    (az én futásomról inkább nem beszélnék, mert eltörpül a ti terveitek és távjaitok mellett. . . DE megint futok, és ez a lényeg. a többit nem ecsetelem ;-))) )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. augusztus 30. 21:251000.
    Szia!
    Egy edző talán nekem sem lenne hátrány. Honnan szakitottátok le???:-))
    Örülök, hogy neveztetek!!! Tök jól haladtok és gratulálok, hogy ilyen kitartóak vagytok. Ezek szerint kedden 12 és utána még két nap 4 km. Kicsit soknak tartom a vasárnapi futás előtt. Én a héten már csak két lazitót futok. Szombaton voltunk a szigeten. Persze délben. . . . . . . . . , kicsit meleg volt:-))) Futottam 4 kört. Nem volt olyan vészes, de elég is volt. Két nappal előtte futottam 16 km-t, és nagyon éreztem az izmaim merevségét. Nem volt izomlázam, de valahogy nagyon nehéz volt a lábam. Igazán nem is lazult ki még akkor sem mikor már bőven be voltam melegedve. Ezért is nem akarok már a héten nagyot futni. Nekem kell két nap ahhoz , hogy minden jó legyen. Persze ez még nem biztosíték, de tapasztalataim szerint nekem igy jó.
    Tudod a szokásos társaim jönnek, még nem beszéltünk meg konkrét dolgokat, hogy hol és mikor találkozunk. 9 körül azért szeretnék kiérni, hogy mindenre legyen még időnk. Majd még megbeszéljük , hogy mikor találkozzunk jó???
    Jó készülődést!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. augusztus 30. 09:15999.
    Hol van Pamó és Szivacsi???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (996)
     
  4. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. augusztus 30. 09:10998.
    Szia Nadin!
    Virággal beneveztünk, szorgosan edzünk továbbra is. Egy edző tanácsa alapján most a tempónkat próbljuk javítani. Holnap nagy edzés, azaz én 12km-et futok, Virág meg talán9-et. Aztán még a héten két kicsi, tempójavító edzést tartunk, azaz 4km-t futunk akkor.
    Nagyon szisztematikusan készülünk, ugye?
    Te hogy állsz?
    És többiek? Ki jön még?
    Nadin, hol és mikor találkozzunk?
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (996)
     
  5. Torolt_felhasznalo_939221
    Torolt_felhasznalo_939221
    2004. augusztus 26. 10:30997.
    Szia, Nadin! Köszönöm a biztatást. Most 8, 1 km-nél tartok, egy-egy vágtaszakasszal. A táv úgy jön össze, hogy a szigetkör után bent az atlétikai pályán rovok még köröket. Nekem az ad biztonságot, ha a versenytávot előre - lehetőleg - többször is lefutom. A még nagyon távoli célom nekem is a félmaraton. De hol van az még! Azt Villő dönti el, nevezünk-e a mostani félmaratonra ketten. További jó futásokat - és még nincs itt az ősz!
    Virág :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (994)
     
  6. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. augusztus 25. 21:55996.
    Azt elhiszem, hogy jó volt tengerparton futni:-))
    Nekünk maradt a Margitsziget!
    Persze, hogy megyünk, hogyne mennénk!!!!!!!
    A hétvégén tervezek egy négy körös edzést a szigeten, aztán jöhet a félmaraton. :-))
    Sajnos épp ma néztem a sportiroda honlapján, hogy elmarad a Maraton előtti 30 km-s futás. Attól tettem függővé a maratoni indulásomat.
    Asszem, így marad a sziget és a 6 kör lefutása. Majd kiderül:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (995)
     
  7. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. augusztus 24. 09:50995.
    Szia Nadin!
    De, jól sejted, most a , , félmaraton-párban" a cél, a héten nevezek, ha tényleg bátrak vagyunk. Virág már jól halad, ma 8 km-t futott, én meg a nyaraláson talán 9, 5-öt. (szép volt, Abbáziában a tengerparti sétányon futni reggeli napsütésben)

    Jön valaki a Nike-félmaratonra? Találkozunk?
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (994)
     
  8. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. augusztus 18. 12:47994.
    Sziasztok! Zosa örülök, hogy tudtál jelentkezni. Nekem csak egy gyerkőcöm van ugye, de emlékeim szerint és is ugy gondoltam, hogy egy gyerek bőven kitölti az ember egész napját. Sokáig ezért nem is akartam még egyet, aztán meg ugy elszaladt az idő, hogy már kizökkentem a babázásból és elkezdtem élvezni a "szabadságot". . . . . . . . . . . . .
    Szóval én elképzelni sem tudom, hogy hogyan működik ez, de persze másoknál is megoldották már, de azért bőven ellehetsz most foglalva. Eleget futkározol te most szerintem. Ráérsz még a futással. Na persze a futásnak a lélektani dolgaitól most tekintsünk el. . . . :-)))) Ha nagyon nem birod , szólsz. . . . , oda megyek , vigyázok a lányokra , te meg kimész a ligetbe futni. . . . . !!!!!!!! Na OK?????????

    Szia Villő növére Virág!!!! Szerintem a szigetkör már egy jó alap. Megkéne próbálni a második kört. Mégha nagyon lassan, épphogy kocogva, vagy legalább még egy felet, és a második felét meg gyalogolni. . .
    Versenyek előtt soha nem futottam meg még azt a távot amit a versenyen akartam. Úgy futottam 8-at, hogy előtte 5 volt a legtöbb, aztán 10-et úgy, hogy 8 volt a legtöbb. A félmaraton volt a nagy merészség, mert előtte összesen 12 km volt a csúcsom amit egyszerre tudtam futni. És mégis lefutottam a 21-et. Ha verseny lenne biztos te is lefutnád a 10-et.
    Szóval hajrá!!!! Neked is megvan a nagy cél, meg nekem is, reméljük mindannyian elégedettek leszünk majd magunkkal:-))))

    Villő nem indultok a nike félmaratonon párban a tesóddal??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_939221
    Torolt_felhasznalo_939221
    2004. augusztus 13. 13:37993.
    A Zosa új kisbabájának én is örülök - amikor találkoztunk, még csak jövendő volt, én pedig még csak a pálya széléről szurkoltam a futóknak, semmi futás! Amúgy a Villő nővére vagyok, akivel majdnem elfelejtett dicsekedni ;-). Tavaly óta lelkes futó vagyok, ősszel már 10 km-t szeretnék. . . A Margitsziget-kör a mostani átlagos távom, kicsit necces, azt hiszem, hogy lesz-e ebből 10.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. augusztus 12. 16:48992.
    Sziasztok,
    na most vn egy kis időm, bejelentkezem! Bár a héten nagyon jó dolgom van, mert Sári nyaralni ment a Balatonra anyukámékkal, így én csak a kicsit istápolom - nem is értem, mit görcsöltem én anno egyetlen kicsi gyereken egész nap, a kettő után ez valóságos felüdülés! Borka már négy hetes, szépen fejlődik, már egy kilót hízott! NAgyon várom már, hogy mosolyogjon, most még csak eszik-alszik-sír, de talán már nincs messze!
    Szóval jól vagyunk, már kalandtúrára is merészkedtem a két gyerekkel egyszerre (elmentünk a ligetbe a játszótérre) de másra (pl. futás) még nincs időm! meg őszintén szólva, nem is tudom, szoptatás alatt lehet-e futkározni. De örülök, hogy ti nem lustálkodtok, mindig nézegetem a futókat :)
    NAdin, ki ne hagyd a NIKEt! mikor lesz? még biztos fel tudsz készülni, ha belehúzol! :) hol voltatok nyaralni?
    Villő, ti is nagyon szorgalmasak vagytok :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. augusztus 12. 14:54991.
    Egyenlőre kettő vagy három kört, de most már lassan emelni kell. Csak hát ugye az már időben is jelentősebb ráfordítást igényel. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (990)
     
  12. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. augusztus 12. 09:10990.
    Szia Nadin!
    Mi a nővéremmel (elfelejtettem eldicsekedni, hogy ő is futott mindkét nyaralása/tábora alatt) szoktam menni és inkább reggel, munka előtt. Este így hiába keresel. De néha megesik, hogy akkor megyünk. Szóval figyelj minket nyugodtan, hátha összefutunk.
    Hány kört futsz?
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (989)
     
  13. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. augusztus 11. 21:27989.
    Szia Villő!
    Múlt hét óta járunk a szigetre futni. Most már hogy növekednek a távok, uncsi lett a pályán a 40-50 kör.
    Figyeltem , de sajna nem láttalak:-(((
    Mondjuk este 7 körül vagyunk ott. Te hány óra felé szoktál menni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (988)
     
  14. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. augusztus 11. 10:04988.
    Sziasztok!
    Én is itt vagyok, nem vesztem el, csak látszólag. Sőt néha futok is. Nadin, teljesen normális, hogy nyaraláskor is futsz, én is vittem magammal, igaz, legutóbb egy undok csípés miatt csak egyszer tudtam futni. Pedig akkor Tatán voltam, az Öreg-tó közelében, ami körül jó pálya van, 7 km, tehát éppen kellemes lett volna. (a csípés még mindig nem múlt el, pedig már 3 hete ott van)
    Zosa, nagyon örültem a hírnek, remélem, jól vagytok és sok örömötök van mindkét manóval.
    A Margitszigeten is voltam futni, nem túl gyakran megyek, de azért néha összejön. :-))
    Őszi versenyekkel hogy álltok? Még nincs csapatom, 10km-ig vállalok részvételt, akár a nevezést is intézem, csak szóljatok.
    Jó pihenést, futást, nyaralást, munkát kívánok!
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (987)
     
  15. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. augusztus 9. 13:02987.
    Elveszett lányok sziasztok!!!!!!!!!!
    Ennyire ne hanyagoljuk egymást. Mégha futás kevesebb is azért kiváncsi vagyok mi van veletek!!!:-))))) Nyaralás stb. . . . . . . . . ????????????????
    Én becsülettel próbálom magam tartani a tervhez, de kicsit elegem is lett már. Most már viszonylag hosszabb időket futok. A nyaralásunk alatt is csináltam. Tudom ez morbidul hangzik, de annyira jólesett reggelente a hegyek között futni. Nem mondom a tüdőm majd kiesett mire felértem a hegyen, de a szenvedések közepette is élveztem az erdőt, meg a jó levegőt.
    A sok és hosszú futásnak persze megvan az eredménye. . . . . . . . . . . . . . . , na ne gondoljátok, hogy egy dekát is fogytam. . :-((((((((, ugyanis szinte folyamatosan egész nap éhes vagyok, állandóan ennék. Szerintem kétszer annyit eszem mint néhány hónappal ezelőtt.
    Viszont a maratonnal kapcsolatban még mindig ( sőt egyre inkább. . . ) vannak kétségeim. Minden esetre ugy gondoltam, hogy a félmaraton mindenképp menni fog, aztán majd a maraton előtt lesz még egy 30 km-s futás, ha az menni fog, akkor lehet, hogy megpróbálom és benevezek. Ha nem megy a harminc, akkor viszont jővőre valami szakemberrel kell ezt a felkészülést véghez vinni, mert a saját tudományom kevés ehhez.

    Meséljetek mi van veletek!!!
    Zosa!!!!!!!!!!!!!!!!!! két apróság tudom nem kevés energiát igényel, de ha tudsz irj pár sort magatokról!!
    puszi

    ( irom a priviket is !!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. július 23. 12:50986.
    szijjjjjjja mindenki!

    zosa: itt is nagoyn gratulálok neked/nektek, vigyázzatok magatokra, jó egészséget kivánok! :-)

    és lassan én is csatlakozom az antitutinemfutókhoz :-(((( borzalmasan érzem igy magam, de majd lesz ez még igy se! most még mindig a kipihenem-magam-fázis van, sokáig tart, mig regenerálódom a három év után. . .

    egyébiránt ezen kivül semmi különös esemény nincs, ilyen melegben csak pihegni tudok.

    Jó hétvégét mindenkinek!
    puszedli:pamó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (978)
     
  17. Torolt_felhasznalo_444648
    Torolt_felhasznalo_444648
    2004. július 22. 18:22985.
    Szeretném a figyelmeteket felhívni a városligeti és különféle erdei futások veszályeire. Nekem pl. két hete volt egy sztorim erdőben. Egyedül futottam amikor egy félbolond pasas megtámadott, szerencsére sikerült elfutnom így nagyobb baj nem történt minthogy jól megfogdosott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. július 22. 17:31984.
    Sziasztok,
    NAdin már megtette a nagy bejelentést, nagyon köszönjük a gratulákat!
    tehát megszületett a kismanó, minden rendben volt, igazi villámszületéssel érkezett (fél kettőkor értünk a kórházba és 4-kor már a karomban volt, körülbelül fél óra volt nehéz) Három nap után haza is jöttünk, azóta ismerkedünk. Egyelőre nagyon rendes gyerek, de azért ezt még nem kiabálom el :)) Sárinak is tetszik a kistestvér, még itt van anyukám segíteni, úgyhjogy egyelőre nagyon jó dolga van a kisasszonynak, nem féltékeny egyáltalán.
    Szóval minden oké.
    Legyetek ügyesek, én még nem sportolok :))) de majd idővel!
    pussz
    zosa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. július 20. 10:04983.
    NAGGGGYON NAGY GRATULA NEKI!!! és köszönöm a privit!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730976 (982)
     
  20. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. július 19. 18:52982.
    Halihó Mindenkinek!!!
    Örömhirem van!! Zosának megszületett a kislánya. Jól vannak, pihiznek. Borka ( Borbála ) 2004. július 14. -én született, 3250 g. , 54 cm.
    Hurrá!!! Hurrá!!!:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. július 8. 13:45981.
    Meleg, meg korán kell kellni, meg fulladok :-((
    nem jó ez így! nem baj! a jövő héten megyek úszni, meg körkorival kísérni a drágámat, mert ugyi ő viszont jól rákattant a futásra. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (980)
     
  22. Torolt_felhasznalo_342211
    Torolt_felhasznalo_342211
    2004. július 8. 13:27980.
    Sziasztok!
    Jajj, én nagyon eltüntem. Zosa, remélem jól birod még, a franciatanáromtól sem kaptam még hírt , , szétválásról", pedig náluk is a napokban kell, hogy , , kikéredzkedjen" a baba. Remélem, minden rendebn lesz veletek!
    Nadin, kár, hogy nem olvastam, én ott voltam a 10-esen, jól leégtem. A nővérem meg az ötösön. Meg egy kollégám is volt, ő azóta még intenzívebben biztat a futásra.
    Sajnos elég lusta vagyok. . . ma sem keltem fel, pedig terveztem egy munka előtti szigeti futkorászást.
    Szivacsi, én is majdnem antifutó vagyok már :-((
    Meleg van. (ez itt a kifogás. :-))
    További szép nyarat mindenkinek!
    Villő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (979)
     
  23. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. július 8. 12:49979.
    Szijasztok! itten egy antisportoló!
    hogy vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (973)
     
  24. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. július 7. 21:50978.
    Szijasztok,
    csak bejelentkezem, még egyben :))) ha minden igaz, még 10 nap. . . bár ebben a hőségben nem tudom, hogy fogok kitartani, de muszály lenne, mert még sok mindent el kell intézni, nem kapkodtuk el a dolgokat, ami azt illeti. Ráadásul az se túl jó ómen, hogy két ismerős is hozzám hasonlóan volt kiírva, mindketten belehúztak és boldog anyukák már. . . én azért nem akarom elkapkodni, bár ez a kilencedik hónap nem egy sétagalopp.
    Nadin, látom továbbra se tétlenkedsz, nagyon helyes! milyen volt a Canada Dry?
    Pamó, mizujs? van új munka? esetleg egyéb hír ;-)
    pusssssz mindenkinek, drukkoljatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_730976
    Torolt_felhasznalo_730976
    2004. június 26. 10:37977.
    Sziasztok! Úgy látszik mindenki jobb helyen tölti az idejét mint a gép előtt. Ez jól is van:-)))
    Azért néha jelentkezzetek be, hogy mi újság!!!
    Én megvettem az új futócipőm, de már kacérkodtam a túrabakancs vásárlással is. Igy egyszerre kicsit sok lett volna, de majd azt is szeretném megejteni.
    Az új cipőm leteszteltem a Kékes csúcsfutáson. A cipő jó volt , én már kevésbé. ( hogy lesz ebből maraton????)
    Holnap Canada Dry 10 km. Valaki jön még???
    Nyaralgassatok meg pihizzetek! ( azért fussatok is:-))
    pusszancs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top