Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008-ban ikreink lesznek

Torolt_felhasznalo_815785
Torolt_felhasznalo_815785
Létrehozva: 2007. június 28. 10:59

Sziasztok! 

Szeretettel várnék ide minden olyan kedves kismamát, aki a tervek szerint 2008-ra várja az iker babáit. Természetesen szívesen látunk tapasztalt, már meglévő ikrekkel "rendelkező" szülőket is, ha kedvük van megosztani velünk a tapasztalataikat.  Mi január végére vagyunk kiírva, de azt gondolom jó ha a január elejéig, egészségesen egyben maradunk. 

Üdv 

  1. 2007. augusztus 22. 22:37152.

    A 38. hét az már jó, tényleg jól bírtad!   Nagyon szép súllyal születtek , nem csoda, ha ekkora pocid volt!

    Jó, hogy jöttél, biztos rengeteg kérdésünk lesz, még az elején-közepén járok 15.hétben.

    Jó éjt, megyek, mert kidőltem, és küzdök a tüszögéssel .
    Szia Lia

     

    előzmény:
    Krisztimam (151)
    2007-08-22  22:23
  2. 2007. augusztus 22. 22:23151.
    Én végig rosszul bírtam. Az elején émelygés, gyengeség, kb 4 hónapig, utána 1 hónapig voltam jól, majd cukros lettem, a 7. hónaptól úgy éreztem mozdulni sme bírok. 38 betöltött hétre születtek császárral. Rosszul feküdtek, plusz féltem volna belevágni normál úton. Nem alaptalanul, óriásbébik voltak 3300 és 3750 grammal születtek.
    előzmény:
    LIA1 (150)
    2007-08-22  22:17
  3. 2007. augusztus 22. 22:17150.

    Szia Krisztimam!

    Édesek a gyerkőcők, nagyon szép kisfiúk!

    Hááát, a kicsik némelyik képen nagyon hasonlítanak, aztán van amelyiken nem annyira, de mindkettő csodaszép!
    Látom, szívesen segítenek, Ők gyomláltak? 

    Aztaaa , hogy mekkora pocid volt !!!Hát ekkorára nem gondoltam, hogy bírtad a végét? Mikortól volt nehezebb? Simán szültél, vagy császárral?Hányadik hétre?-ekkora pocival biztos sokáig húztad.

    Minden elismerésem ennyi pasival!

    előzmény:
    Krisztimam (149)
    2007-08-22  22:04
  4. 2007. augusztus 22. 22:04149.

    Sziasztok!

    Én már a terhességen túlvagyok, gyönyörű 3,5 éves ikerfiaim vannak ( no meg két szóló is ).

    Az ikerterhesség nekem is nehéz volt a simákhoz képest. Túl kell élni. És pihenni rengeteget. Utána úgysem lesz ilyenre lehetőség .

    Ha van bármi kérdés szívesen válaszolok, egyébként pedig minket nagy gratula a dupla - avagy tripla - áldáshoz, sok sikert, erőt a terhességhez és a szüléshez, utána meg majd meglátjátok... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815785 (1)
    2007-06-28  10:59
  5. 2007. augusztus 22. 21:27148.

    Szia Drosera!

    Ha jól számolom, nekem eddig 5 uh volt, az elején volt nekem is vérzés, kicsit később barnázás+kontrollok.

    Szerintem emiatt ne aggódj, úgysem csinálnák, ha annyira káros lenne, én is azt olvastam,hogy nem káros.

    előzmény:
    Drosera (147)
    2007-08-22  20:37
  6. 2007. augusztus 22. 20:37147.
    ja akartam kérdezni: kinek mennyi ultrahangja volt? mert nekem a lombik, a sok ügyelet, meg miegymás miatt írtó sok ultrahangom volt...vagy 8 legalább eddig. és azért parázok, hogy nehogy gondot okozzon a babáknak...
    igaz azt olvastam, hogy nem káros, de hááát azért ez a 8 elég sok.
    a 13 héten...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. augusztus 22. 20:35146.
    hello, szia!!!
    üdv közöttünk!!!!!
    ez szép ez a 3 baba!!!)) és hogy bírod??? nekem is 3 fogant meg, de az egyik felszívodott... Én nem is tudtam volna kihordani szerintem...a 158 cm-el, és a kis önbizalmammal
    neked hogy bírja a méhed??? én az elmúlt egy hétben kétszer kötöttem ki ügyeleten, mert nem bírja a szegény méhem a gyors tágulást, nagyon begörcsöltem...vetélés gyanú volt.

    a kajálásra figyelj azért, mert nagyon kell a sok-sok fehérje a magzatoknak! gondolom vitamint, vasat szedsz...de miért nem tudsz enni??? hányingered van??? te szegény...

    én 38 vagyok, és 2,5 éve próbálkoztunk...))


    hogy otthon mit csinálj??? hát ez nekem is jó kérdés... egész nyáron takaréküzemben voltam, sok fekvéssl, holott egy örökmozgó, társasági ember vagyok. majd megkattanok néha az egyedülléttől. nekem a barátaim jönnek hozzám, netezek itthon, dolgozom itthon. ezer dvd-t megnézek. olvasok. de igazából bicajoznék, eveznék, túráznék, és nagyon röhögnék a barátaimmal egy jó kis kerti kocsmában))
    na ez most nincs.




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898362 (144)
    2007-08-22  16:51
  8. 2007. augusztus 22. 19:29145.

    Szia Kittu!

    Először is gratulálok, 3 baba ,  ez igen! Nagyon-nagyon örülök,hogy csatlakoztál te is, jól egyidősek vagyunk.

    Táppénzen vagyok én is, de én itthonülős vagyok, és sokat pihenek,így nem zavar az itthonlét,teszek-veszek komótosan, és sokat vagyok a gép előtt is. Én évek óta gobelinezek, bár az utóbbi időben hanyagoltam, de alkalmanként előkapok egyet és varrogatok, szeretek olvasni, és néha a kertben lotyogok a szomszédnénikkel.
    Igazából eddig jobban hasra híztam, vagyis a stimu óta fel voltam puffadva, és aztán nőtt a pocim, már szépen látszik .

    Ikresek a mi környezetünkben sincsenek, ezért örülök a fórumnak.

    Drosera, remélem jól vagy, és már nem görcsöl a pocid! Vigyázz nagyon magadra! Én alapból parás vagyok,  már a próbálkozások alatt is száműztem mindent amiről úgy gondoltam nem szerencsés ahhoz, hogy egy kis élet megfoganjon, pl. torna...
    A védőnőm külön kiemelte, hogy ne biciklizzek, bár amúgy sem vagyok már nagy bicajos.Tegnap épp szőlőt ettem, mikor írtam, és már arra is tüszögök 2004óta nem szedek semmit az allergiámra, azóta vártunk a babá/kra, csak Streimart használok néha, de ha rosszabb lesz, akkor utánajárok vmi homeos szernek én is, köszi.

    Cat, én is Rh-vagyok,ráadásul O-s, a párom pedig pozitív, csak nem tudok milyen, akkor is kell ellenanyagszűrés? A védőnőm azt mondta nem kell, mert szülés után adnak vmit az anyának, hogy a második terhességnél ne legyen ebből probléma, remélem jól emlékszem.Vagy nem?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898362 (144)
    2007-08-22  16:51
  9. Torolt_felhasznalo_898362
    Torolt_felhasznalo_898362
    2007. augusztus 22. 16:51144.
    Sziasztok!

    Szintén csatlakozni szeretnék! Ikreket várok, ráadásul nem kettőt, hanem hármat

    Én 35 éves vagyok. 6 éve próbálkozunk, már túl vagyunk pár sikertelen lombikon, vetélésen, úgyhogy most nagyon örülünk, és izgatottak vagyunk! Hihetetlen, ennyi év után már nem hittem benne, hogy nagycsaládos is lehetek

    Nagyon örülök nektek, mert én még nem találkoztam más ikresekkel, meg még csak most kezdjük szétkürtölni a hírt, most hogy vége a kritikus első 3 hónapnak (14+5 vagyok).
    A lombik miatt, és mert hárman vannak, veszélyeztetett vagyok, rögtön ki is lett írva távpénzre. Hát már most kezdek begolyózni, nem tudom mi lesz később?! Mihez kezdjek itthon magammal. Ötletek?

    Én nem hogy nem híztam, de még fogytam is, nem sok minden maradt meg bennem az elmúlt hónapokban, kekszen és vízen élek, bár ma már meg tudtam enni egy pirítóst:P
    Ikerterhességnél szerintem 4 kg még nem olyan sok, nem mindegy hogy hány kilóról kezded, hova hízol stb., Olvastam valahol, hogy valaki 25 kg hízott, de alapból majd 3 kilósak voltak a babák+placenta+magzatvíz szóval a szülés után a felét kb. leadta, majd a szoptatás alatt a másik felét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. augusztus 21. 19:52143.
    megtettententem = megrettentem

    (de úgy, hogy csak habogni tudok
    előzmény:
    Drosera (142)
    2007-08-21  19:51
  11. 2007. augusztus 21. 19:51142.
    szia LIA!!!
    üdv a hatalmasranövőpocakosok táborában!!!))

    na én akkor igazi sorstárs vagyok, mert én is lombik, én is megtettententem, és én is allergiával küzdök)))

    a +4 kg az sok. azt mondják az első 12 hétben semmi hízás. utána havonta 1-1 kg. majd az utolsó három hónapban 2-2 kg. /hó. ez a legideálisabb. így 9 kg jön ki... de sz.tem ez tényleg nagyon ideális...
    tehát neked max. 1 kg-ot kellett volna híznod.. Na de két baba van, az biztosan több, és én már az első 2 hóban híztam 2 kg-ot, úgyhogy tuti megelőzlek mondjuk szerencsére nem vagyok nagyon dagi. 158 cm, és 55 kg, illetve már 57...

    olvasd el az előző hozzászólásamat, és megnyugodhatsz, nekem sokkal több, és kellemetlenebb tünetem van, sajnos...

    allergiára én homeopátiás szereket szedek: Luffil orrcseppet, és Coryzaliát szedek.
    előzmény:
    LIA1 (141)
    2007-08-21  19:22
  12. 2007. augusztus 21. 19:22141.

    Sziasztok!

    Szeretnék én is csatlakozni.
    32 éves vagyok, és szintén lombikkal sikerült a terhességem, mi előtte kb. 2és fél éve szerettünk volna babát.

    Az első lombik sikerült, mindkét baba megmaradt, aminek először nagyon örültem, később gondoltam bele a nehézségekbe , de most megint nagyon örülök Nekik!

    A kezdeti időszakban álmos voltam nagyon,folyton éhes voltam, kis émelygés is előfordult néha.
    Táppénzen vagyok, de fizikailag nem is bírnám a munkám végezni, sajnos egy ideje már fáj a derekam, pihenés után jobb.
    Most az allergiámmal küzdök , borzasztó egy nap ezret tüszögni.

    Most a 15.hétben vagyok,és +4kg-nál tartok. Az sok?
    A pocakom már szépen látszik .
    Az Elevitet szedem én is.Jövő hétfőn megyek AFP vizsgálatra.

    Lia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. augusztus 21. 19:21140.

    Sziasztok!

    Szeretnék én is csatlakozni.
    32 éves vagyok, és szintén lombikkal sikerült a terhességem, mi előtte kb. 2és fél éve szerettünk volna babát.

    Az első lombik sikerült, mindkét baba megmaradt, aminek először nagyon örültem, később gondoltam bele a nehézségekbe , de most megint nagyon örülök Nekik!

    A kezdeti időszakban álmos voltam nagyon,folyton éhes voltam, kis émelygés is előfordult néha.
    Táppénzen vagyok, de fizikailag nem is bírnám a munkám végezni, sajnos egy ideje már fáj a derekam, pihenés után jobb.
    Most az allergiámmal küzdök , borzasztó egy nap ezret tüszögni.

    Most a 15.hétben vagyok,és +4kg-nál tartok. Az sok?
    A pocakom már szépen látszik .
    Az Elevitet szedem én is.Jövő hétfőn megyek AFP vizsgálatra.

    Lia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. augusztus 21. 12:24139.
    ja és hát még azt akartam, hogy más is ilyen nehezen viseli a 2 babát mint én???

    1 héten belül 2-szer voltam ügyeleten, éjszaka görcsöltem. tegnap már bent akartak tartani, nehogy vetéljek...(( azt mondta adoki, hogy túl van feszülve a méhem... és mi előtte nap egy nagyon göröngyös úton mentünk egy órát...lehet az volt a baj. most elvagyok tiltva mindentől(( 1 hét fekvés, autó szinte semmi. bicaj semmi. szex nincs... pedig én annyira vártam, hogy terhestornázzak, jógázzak, aquafittnes...meg a többiek.

    nem tudom ti hogyan bírjátok??? pedig ez még csak a 13. hét... 7 cm-esek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. augusztus 21. 12:20138.
    lehet, higy szex ügyben átmegyek a te dokidhoz)) nekem nem engedi.

    az amniot én sem szeretném. túl veszélyes sz.tem is.... de beteg kisgyerek sem lenne jó... szóval majd megyek 4D-s ultrahangra...hátha az segít valamit.

    az 1 hónap pihi mit jelent???

    genetikau uh mikor van???? az ugye nem ugyanaz, mint a tarkóderőmérés???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_704901 (136)
    2007-08-17  11:30
  16. 2007. augusztus 21. 12:17137.
    jaj, de jó, hogy mások is felébredtek))

    Böbibébi, az AFP az ikreknél is értékelhető? mert nekem azt mondta a dokinőm, hogy nem nagyon...

    tök jó, hogy még csak 2 kiló van rajtad. én a 13 hétben vagyok, de már nekem megvan a 2 kiló) sajnos... pedig igyekszem nem zabálni. sőt nem is zabálok egyáltalán, de annyit kell pihennem...

    én holnap megyek egy második nyakiredőmérésre. tuti, ami a biztos) az első kicsit korán volt.
    amúgy nekem annyi bajom van, hogy hetente kétszer néznek uh-n, amitől félek is, nehogy gondot okozzon.

    hogy bírod a 90 cm-es pocakod?? neked volt valami nehézség a 2 baba miatt???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628205 (134)
    2007-08-17  11:03
  17. Torolt_felhasznalo_704901
    Torolt_felhasznalo_704901
    2007. augusztus 17. 11:30136.

    Hello!

    Én is rákérdeztem a dokinál a sexre 1 hónapja és azt mondta, hogy nyugodtan lehet, csak én legyek az aktívabb. De mondjuk ált. 2 hetente vagyunk együtt lightosan. Mivel a doki nem tiltott el, én nem izgulok, hogy baj lenne belőle.

    Drosera, én nem csináltatnék amniot még akkor sem, ha 35 felett vagy. Sokkal nagyobb az esélye a vetélésnek, mint annak, hogy gond lenne. Ha a tarkóredő rendben volt, akkor szerintem ne izgulj és ne tedd ki a babákat és magadat egy ilyen vizsgálatnak. Az én dokim naggggyon ellene van ennek a vizsgálatnak.

    Én a 15. héten kezdtem először érezni a babák hullámzását. Egyelőre nem túl aktív a dolog, naponta párszor rugdosnak, főleg akkor, ha többet jövök-megyek.

    Nálunk egy fiúcska biztos, a másikat nem tudjuk biztosra, mert vagy hason fekszik, vagy takargatja magát, de az e heti Uh-nál azt mondták, mintha lány lenne. Vettem is 1-2 rózsaszín zoknit meg rugit, hogy bíztassam . Lassan már neki kell állni a beszerzéseknek, ki tudja meddig bírjuk majd magunkat.

    Nekem most 1 hónap pihi, aztán lesz terheléses cukor és ellenanyag szűrés. A háten voltam genetikai UH-n és minden rendben volt. Minden ujjacska megvan, vese, szív, gerinc normális.

    Szülés: hát nem tudom. Nekem annyira mondta a doki, hogy 90% császár, hogy én igazából arra készülök. 

    17+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_628205
    Torolt_felhasznalo_628205
    2007. augusztus 17. 11:04135.
    Shadow !!! két fiad lesz?????????????? aztaaa grtaula!!! nevek???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_628205
    Torolt_felhasznalo_628205
    2007. augusztus 17. 11:03134.
    sziasztok én is vagyok!

    ma vagyok 17+1. az AFP megvolt a múlt héten eredmény két hét múlva! nektek?

    Én is Rh negatív vagyok de a férjem is így nem okozhat gondot!

    Sex: Mi sexelünk heti egy van uracskámnak baígérve, de én egyátalán nem igénylem. sztem simán lehet sexelni.

    Pocak: nekem is nő, 90 cm a kerület, és +2 kilo van rajtam.

    Mozgás: én már érzem nagyon kis lightosan de van, és olyan jóóó.

    nem is tudom miről volt még szó.

    legközelebb ki megy és milyen vizsgálatra?

    van valami tábla? én is bekerülhetek ha van?

    szép napot!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. augusztus 16. 20:37133.
    de jó neked!! istenem, hát én is így szeretnék hozzáállni....

    de n alapvetően lusta vagyok, későn kelő..)) szóval nekiem jó kis kaszárnya kiképzés lesz. lehet, hogy erre van szükségem.

    egykeként nőtem fel, mindíg azt csináltam, amit akartam... ezt szoktam meg, hogy mindíg kedvem szerint cselekszem...szóval ez a része nagy falat lesz nekem. de tény, hogy csak úgy érdemes hozzáállni, ahog te teszed) majd ellesem tőled : ))))

    nekem sajna nemhogy dédim, nagyim sincs. max. anyukám 200 km-re. meg az anyósék, akik meg 4 éve nem állnak szóba velem, mert idősebb vagyok a fiuknál. úgyhogy nekem is muszáj lesz egyedül megoldani. remélem toleráns kis tündéri csemeték lesznek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815785 (132)
    2007-08-16  20:06
  21. Torolt_felhasznalo_815785
    Torolt_felhasznalo_815785
    2007. augusztus 16. 20:06132.

    Hát a mi mukijaink se különbek, ők is csak lombikkal sikerültek, de asszem itt többen vagyunk lombikosok, mint spontán.

    Én kb. 14 éves korom óta szeretnék kisbabát (egypetéjű lány ikreket), persze eszembe sem jutott komolyan elgondolkodni ezen, csak 2.5 éve döntöttünk úgy, hogy jöhet a baba, persze nem jött, de most jön egyszerre kettő is (kétpetéjű fiúk).  

    Spontán szülésnél csak az elsőt kitolni "nehéz", akkor szakad aminek kell, de a második baba már kitaposott úton csusszan ki. 

    Hát én nemrég néztem a NG-on az "Élet az anyaméhben-ikrek" filmet és abban az volt, hogy a 12. hét betöltésekor még nem lehet biztosan állítani, hogy milyen nemű a baba, ehhez képest az én dokim bizton állította 12+4-nél, hogy mindketten fiúk. (nem én kérdeztem tőle, ő közölte) Aztán a 15+2-nél nem mutogatták magukat, így nem lettem okosabb, hogy most akkor milyük van. 

    Én nagyon örülök nekik és (most még) cseppet sem féleka kihívástól, amit ők fognak okozni. Megbírkózom velük, sőt olyannyira nagy önbizalmam van, hogy még munkát is vállaltam, amit nem szeretnék abbahagyni melletük sem.  Nem félek, hogy milyen lesz, megoldom. Még meg sem születtek, de már most nagyon szeretem őket és maximum ha nagyon kiborítanak (amit nálam nehéz elérni), akkor leadom őket 1-2 órára valakihez és addig feltöltődöm.  De amilyen önző vagyok ebből a szempontból, még azon se csodálkoznék, ha mindent egyedül csinálnék egy rossz szó nélkül. Persze a dédi már alig várja, hogy jöhessen segíteni nekem, úgyhogy valszeg nem is nagyon leszek egymagam, de nem úgy gondolom, hogy ha senki nem jön segíteni, akkor meg kell tudnom oldani a helyzetet. Na jó nagy szám van mi? Aztán majd biztos itt fogok sírni nektek, hogy NEEEMBÍÍÍROOOM!   

    előzmény:
    Drosera (131)
    2007-08-16  11:30
  22. 2007. augusztus 16. 11:30131.
    ház ez a no szx, most kiborított. persze mivel a miénk lombik, eddig is volt sok megtartóztatás, na de, most egy jó fél évig semmi??? jézusom. szegény férjem!! meg szegény ÉN!!!


    de jó neked, hogy nem félsz!!! vicces, mert én tökre idős vagyok ehhez, és én parázok jobak. de én mindíg is féltem ettőla témától, nem véletlen, hogy eddig nem tettem ilyet)) szégyenlem is magam kicsit majd összeszedem magam...

    egyébként én is normál úton szeretnék szülni, úgy hallottam, hogy kell a babákak az a stressz, és akkor indul be ez, meg az. nem jegyeztem meg mi, de élettanilag fontos. meg én nem akarok vágást. amúgy is kisebbek lesznek val.szeg, és ez állítólag gyorsabb, és valamivel könnyebb. max. 2X.

    én igazából mostmár csak azon parázok, hogy meglegyen mindenük, egészségesek legyenek.

    mikor lehet tudni, hogy milyen neműek??? nem tudod???

    te örülsz, hogy ikreket szülsz???? nekem nagyon vegyes. örülök, hogy egyből lesz tesójuk, és ennyivel letudtam a családalapítást) de az első évtől írtóra parázok. szimultán két bébi...huh, hát sz.tem zombi leszek)


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815785 (130)
    2007-08-16  11:05
  23. Torolt_felhasznalo_815785
    Torolt_felhasznalo_815785
    2007. augusztus 16. 11:05130.

    Szia Drosera!

    Amnio ügyben nem tudok érdemben nyilatkozni, mert én még csak 27 leszek két hét múlva, szóval nem is nagyon kutakodtam utánna a témának.

    Elméletben én is tudom, hogy mit kellene éreznem a babukkal kapcsolatban, de csupaelmélet, semmi gyakorlat.   

    Én szerencsére nem émelyegtem, semmi bajom nem volt, nagyon rendi kiskölkeink vannak.  A szüléstől nem félek, én már nagyon várom, olyan izgalmas. Én csak attól tartok, hogy hiába mondom nekik, hogy fejvégbe feküdjenek, végül majd jól áthúzzák a számításaimat és nem tudom rendesen megszülni őket. Pedig én nem akarok császárt, úgy szeretném ha minden úgy történne, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.  Nem mintha a császár vágásának nagy jelentősége lenne, hisz a lapar miatt amúgy is keresztbe át vagyok szelve, de én szeretném átélni a rendes szülést. 

    Ikrekkel nincs szex: Kérdem a dokim, hogy mi a véleménye a házaséletről??? Lehet, nem lehet, mit lehet?? Ő elkerekedett szemekkel néz ránk, mint aki azt sugallja, hogy MAGUK SZEXELNEK????   Erre én mielőtt még megszólalna mondom neki, hogy na nem mintha túlzásba vinnénk, de azért hébe-hóba csak összebújunk.   A doki továbbra is ferde szemmel nézve ránk, közli nyomatékosan, hogy maradjanak csak ennél a hébe-hóbánál, de nagyon hébe-hóba.    Közbe nekem a tekintetéből az jött le, hogy NEMÁÁÁR     NEM BÍRJÁK KI SZEX NÉLKÜL???   

    Hát gáz vagy nem gáz ikreket várni, igazából szerintem 50-50% az esély a koraszülésre és a rendes súllyal való születésre. Ez bizonyára függ a mama alkatától, életvitelétől és nagymértékben a stressztől. Innentől kezdve ha mindent jól csinálunk, akkor is csak reménykedhetünk, hogy minél továb kihúzzák odabent a mukik. Vannak rossz és jó élmények ikerszülésekkel és születésekkel kapcsolatban, reméljük, hogy a miénk mind jól végződik.   Egy kedves ismerősöm 39. hétre megindított császárral szülte meg a babáit 2700gr és 3700gr-mal, szóval nem kell aggódni, az semmiképp nem jó a babuknak! 

     

    előzmény:
    Drosera (129)
    2007-08-16  10:19
  24. 2007. augusztus 16. 10:19129.
    na örülök, hogy felébredt valaki)) szia Sahodow!!!!

    én mág csak a 12. hétben vagyopk, úgyhogy mozgást nem érzek...de te nemsokára fogsz. állítólag olyan, mintha buborékok jönnének fel... olvastam.

    nekem már látszik ahasam, bár tegnap két régi barátnőm nem vette észre. nem szólak, szerintem féltek, hogy csak dagi vagyok...))

    amúgy én meg azt nem tudom elképzelni, hogy hogyan fér el bennem két baba, látszik a hasam, de nem olyan nagy.


    viszont van egy kérdésem: én 35 felett vagyok és nagy dilemma, hogy csináltassak-e amniot... ugyanis 2 babánál nagyobb a vetélés esély... a tartkóredők rendben vannak, de nem lehet tudni.

    ki hogy van ezekkel a vizsgálatokkal????

    amúgy nekem meg kezd szűnni az émelyesgés, hála istennek. de átveszi a helyét a para, hogy nekem ezt a két babát mostmár tényleg meg kell szülnöm))) jaj, én tényleg parázok kicsit. nem nagyon, mert csak lesz valahogy...

    van más is így???

    ja, és még egy a dokim tegnap azt mondta, hogy ikrekkel nincs szex!!!!!

    másnak is ezt mondták??? meg azt is mondta, hogy megpróbáljuk 2,2 kg-ig kihúzni... Tényleg ilyen gáz ez az ikresség????


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815785 (128)
    2007-08-15  22:17
  25. Torolt_felhasznalo_815785
    Torolt_felhasznalo_815785
    2007. augusztus 15. 22:17128.

    Sziasztok! 

    Elég jól leült a kis topikom, de remélem, hogy ha majd mind már a finish felé járunk, akkor újra beindul. Igazából velem sem történik semmi különleges. Telnek a napok, egyik a másik után, intézzük a boltunkat, hogy mielőbb megnyithassunk már végre. A múlt héten beindult előre a pocakom is, már igazán kis formás, cuki hasika.  Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én nem érzem a babákat még, cseppet sem. Pedig egyszálbél vagyok és mindig azzal viccelődött anyukám, hogy ha egy meggymagot lenyelek, az is meglátszik rajtam. Hát ehhez képest a babukák is most látszanak olyan igazán, pedig a méreteik mindig koruknak megfelelőek.  Szóval én nem érzem, ahogy rúgkapálnak, hébe-hóba néha MINTHA valami történne, de az egész nem több 2-3 mp-nél és aztán semmi, úgyhogy még az is lehet, hogy nem is őket érzem akkor sem. Na mindegy, igazából nem aggódom rajta, egy ikres ismerősöm a 20. héten érezte először a babáit.

    Ti hogy vagytok? Puszi

    Shadow 16+4 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top