Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

II. sz. női klinika

Torolt_felhasznalo_747854
Torolt_felhasznalo_747854
Létrehozva: 2003. szeptember 5. 11:04
Én sajnos csak egy sikertelen terhesség miatt feküdtem bent, de ahhoz képest nagyon jól éreztem magam.(persze a férjem orvos, lehet, hogy ennek volt szerepe) De szeretném, ha szülésekről, csecsemős nővérekről is írnátok. Milyen az új szülőszoba? Elkészült tavaly óta?
Még mindig nyomják a picikbe a cukros vizet? Segítenek szoptatni? Nem mintha most nálam már aktuális lenne (sajnos) de barátnőm fog ott szülni.

Köszönöm!

Niké
  1. Torolt_felhasznalo_586677
    Torolt_felhasznalo_586677
    2004. február 9. 23:3451.
    Sziasztok! Nagyon orulok a topiknak!! En szeptemberben fogok ott szulni, ha minden jol megy. Nem tudja valaki, hogy milyen fajdalomcsillapitasra van lehetoseg illetve, hogy lehetseges-e az EDA-s szules?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_937581
    Torolt_felhasznalo_937581
    2004. február 9. 18:2950.
    Köszi, igen azt tudom, hogy nagyon fiatal, én már voltam Nála rendelésen. Jó, hogy egy másik doki ajánlja.
    Nem tudom, mi legyen. . . . most a Margitba járok és eddig meg voltam elégedve teljesen a dokimmal, csak azt halottam a Klinika a legfelszereltebb.
    Várom még a véleményeket, remélem hamarosan szükségem lesz egy szülész orvosra ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592415 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_592415
    Torolt_felhasznalo_592415
    2004. február 9. 15:0749.
    Szia!

    Az én dokimat ő helyettesítette, amíg külföldön volt. Szerencsére nem kellett mennem az alatt az idő alatt, nem volt probléma. A dokim azt mondta róla, hogy fiatal (lehet, hogy csak hozzá képest :) ) és nagyon jó orvos.

    Bambi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937581 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_937581
    Torolt_felhasznalo_937581
    2004. február 9. 11:4948.
    SZiasztok!
    Jár még erre valaki?
    Ismeritek Dr Újvári Elemért? Mi a véleményetek Róla?
    Orvos váltáson gondolkozom. De nem tudom válasszam-e Őt.
    Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_658320
    Torolt_felhasznalo_658320
    2004. február 6. 23:4447.
    Szia!
    A terhestornáról nincs infóm. A szülés felkészítő tanfolyamok minden kedden 14:30-kor kezdődnek a Könyvtárban (a földszinten). Jövő kedden az UH-os vizsgálatok jelentőségéről lesz szó, amit dr. Valent Sándor fog tartani.
    Minden héten más téma van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592415 (42)
     
  6. 2004. február 6. 13:5946.
    Központi szám van csak érdekelne az is, ha valakinek már van vele tapasztalata stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_592415
    Torolt_felhasznalo_592415
    2004. február 6. 13:5745.
    Szia!

    A kórház központi számát meg tudom adni, ha az segít!
    előzmény:
    babica (44)
     
  8. 2004. február 6. 13:5244.
    Sziasztok! Valaki jár közületek Paulin dokihoz? Nagyon kellene az elérhetősége:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. február 5. 17:5743.
    Aktuális még a kérdésed a Sote II. felkészítő tanf. kapcsolatban? Mert, ha igen, akkor megkerem a papírjaim között.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592415 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_592415
    Torolt_felhasznalo_592415
    2004. február 2. 13:0842.
    Sziasztok!

    Nem tudja véletlen valaki, hogy mikor van a szülés-felkészítő tanfolyam + terhestorna? És pontosan hol?
    Köszi,
    Bambi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. január 27. 17:0141.
    Sziasztok!

    Én tavaly júniusban szültem a Sote II. , császárral. Rá 1 hétre adták át az új szülőszobákat, de volt szerencsém megnézni őket, mert mikor befeküdtem, a CTG-t ott csinálták. Nagyon tetszett a szülőszoba.
    Orvosom Dr. Bakos, választott szülésznőm egy középkorú hölgy, Etelka. Mindkettővel meg voltam elégedve. Pl. Etelka a császárnál is jelen volt, az előkészítés folyamán (EDA volt) mindig mondta, hogy mi fog most történni, az infúziót is ő kötötte be, kiment Apáért mikor megjött, "jelentette" további családtagok érkezését, stb. Szóval nagyon kedves volt.

    A baba-mam szobák elfogadhatóak. Én is szerettem volna esetleg egyágyasba (fizetősbe) menni, de itt ilyen nincs. Utólag nem bánom, mert nagyon rendes szobatársaim voltak. Sokat segítettünk egymásnak, különösen, hogy a tájékoztatást (legalábbis nekünk) a nővérek és a csecsemősök nem vitték túlzásba. Annál inkább a lecseszést, ha valamit nem úgy csináltunk, mint ahogy az ott a szokás, vagy a rend (de hogy is csináltuk volna, ha senki nem mondta:-((). Szerencse, hogy az én gyerekem tudott szopizni, mert a mellettem fekvő anyuka babája nem, de azon kívül, hogy minden nap megfenyegették, hogy ha nem gyarapszik a gyerek, nem mehetnek haza, nem csináltak semmit.
    Nekem egy nővérke volt nagyon szimpatikus (aki valamikor szülésznő volt) egy nagydarab vöröshajú (ha jól emlékszem), olyan Mamamaci típus. Ő képes volt bemenni a csecsemőosztályra és besegíteni a csecsemősöknek, ha egyszerre üvöltött valamennyi. Én csak egyszer "adtam be" éjszakára a lányomat, mert már nagyon fáradt voltam és még nem volt tejem és gondoltam, ha kicsit pihenek lesz. Úgy is lett. Ez a kedves nővérke mondta, hogy az én lányom nagyon sírt és ő felvette és ringatta. Örök hála!!!

    Majd még benézek ide, hátha valakinek van kérdése, szívesen segítek (ha tudok).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_592415
    Torolt_felhasznalo_592415
    2004. január 27. 11:1240.
    Szia Bociangyal!

    De örülök, hogy végre valaki ismeri. Én csak a terhességem óta járok hozzá. Eddig minden benyomásom pozitív.
    Igaziból azt szeretném tudni, hogy a szülés alatt mennyire van jelen, törődik az emberrel, vagy a szülésznőre hagyja az egészet és csak akkor jön, ha hívják.
    Szültél már nála?
    Azt is hallottam róla, hogy nem híve a császárnak. Ez szerinted igaz?
    Mennyit kér a szülésért?
    Most hirtelen ennyi kérdés jut eszembe.
    előzmény:
    Bociangyal (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_658320
    Torolt_felhasznalo_658320
    2004. január 26. 23:3339.
    Szia!
    Jaj, de örülök!Szintén nála fogok szülni! Kb. 11 éve ő az orvosom, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Mire vagy kíváncsi?
    Szeretettel: Bociangyal
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592415 (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_592415
    Torolt_felhasznalo_592415
    2004. január 26. 13:0238.
    Sziasztok!

    Én is a SOTE II. -n fogok szülni. Van valakinek tapasztalata dr. Pajor Attilával kapcsolatban?
    Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_805034
    Torolt_felhasznalo_805034
    2004. január 23. 22:0737.
    Szia!Ha visszaolvasod, már írtam pár dolgot a gyermekágyas osztályról. A kérdésedre válaszolva, látogatók nem mehetnek be az osztályra, ezt szigorúan veszik, ami szerintem jó dolog.
    Ami nagyon bután van kitalálva, az a babák megmutatása. Elvileg látogatók közé nem lehet kivinni a babát, de ezt senki nem tartja be, mivel a csecsemőosztály a gyermekággyal szemben van, így ha jöttek hozzád és át akarod tolni a gyerkőcöt, hogy addig felügyeljék, át kell told a lépcsőházi részen, ahol a látogatók vannak, tehát már mindegy a dolog. Hivatalosan az üvegajtó mögül mutathatod meg. Én 5 ágyas szobában voltam, nem tudom, van e fizetős, ahol kisebb a létszám, de az orvosod biztos meg tudja mondani. Lehet, hogy ez soknak tűnik, de pl. mikor én szültem, nem is volt tele a szoba, másrészt az a fontos, milyen a társaság. Nekem szerencsém volt, csupa kedves lánnyal voltam egy szobában.
    Ha van még konkrét kérdésed, írj. Nem tudom, mi az ami még érdekel.
    előzmény:
    Valinka (36)
     
  16. Torolt_felhasznalo_903291
    Torolt_felhasznalo_903291
    2004. január 23. 21:2836.
    Sziasztok! Engem a gyermekágyas részleg érdekelne bővebben, pl. a látogatók bejöhetnek-e a kórterembe, milyenek az állapotok. . . stb.
    Köszi V.
    előzmény:
    Lilu30 (29)
     
  17. Torolt_felhasznalo_805034
    Torolt_felhasznalo_805034
    2004. január 23. 18:3835.
    Szia!Ultrahangot a kórházban csinált. Általában nem kellett sokat várni, lehetett időpontot kérni, de persze ezt nem lehetett percre pontosan tartani.
    A köldökzsinórt elég gyorsan elvágják, nem várják meg, míg megáll a lüktetése. Azt nem tudom, hogy kérésre esetleg várnak e vele.
    Nincs túl sok kórházi tapasztalatom, de ha szülnék még, valószínű ugyanitt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583321 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_583321
    Torolt_felhasznalo_583321
    2004. január 23. 13:4834.
    Szia!
    Gondolom akkor a köldökzsinórt is elég hamar elvágják.
    Uh-n a magánrendelőjében voltál, vagy a kórházba? Sokat kellett várni vagy meg lehet másképp is oldani a dolgot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (31)
     
  19. 2004. január 22. 22:1933.
    Kösz az infót, Lilu30! Szimpatikus az egyágyas szülőszoba, de majd meglátjuk még, ha odajutok. Még csak gyártjuk:))
    előzmény:
    Lilu30 (29)
     
  20. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 22. 22:0432.
    Bocsi, Kelda a barátnőm felhasználóneve, ő nézelődött a neten és nem lépett ki, mikor én ideültem, így az ő neve maradt fent a válasznál. Én Lilu30 vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583321 (30)
     
  21. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 22. 21:5731.
    Szia!A szülőszobák 1 ágyasak, ott rajtad kívül nincs más. Van egy nagy kórterem is, ahová akkor tesznek, ha még nem dőlt el, hogy szülsz vagy csak jóslófájásaid vannak, nem tudom még mire használják, én egyenesen a szülőszobára kerültem. Gondolom gyerekorvos éjjel-nappal van, mivel koraszülött intenzív ccentrum működik a kórházban.
    Nem láttam a Jakupcsekben ezt a riportot, de én azt gondolom, hogy az orrleszívásra szükségvan. Útközben elég sok váladék kerül a légutakba, muszáj kitisztítani. Az enyémet leszívták, de még 2 nap múlva is jött föl neki a váladék, néha már azt hittem, ott fullad meg nekem. Rohantam is vele a csecsemőre.
    Az orvosom dr. Valent Sándor volt. Maximálisan elégedett voltam vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583321 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_583321
    Torolt_felhasznalo_583321
    2004. január 21. 22:0830.
    Köszi az infókat és a jókívánságokat, de mi még csak tervezzük a tesót. :))) Akkor ha jól értettem, minden szülőszobában 1 ágy van (nem kell más anyukát is szenvedni hallani). Éjjel-nappal van gyerekorvos?
    És csecsemőintenzív is van? Nem értem miért kell az orrát leszívni, ha nem kap levegőt az így is látszik, miért kínozni, ha nem muszáj? Pont ma hallottam a Jakupcsekbe egy rémtörténetet ezzel az orrleszívással kapcsolatban. Úgy elcs. . . a gyereket, hogy ihaj.
    Te kinél szültél?
    előzmény:
    Lilu30 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_805034
    Torolt_felhasznalo_805034
    2004. január 21. 20:2529.
    Sziasztok!Az említett orvosokat sajnos nem ismerem, de a II. Klinikán szültem 3 hónapja. Nem számoltam hány szülőszoba van, de 4-5 biztos. Minden vadonat új, gyönyörű szép. A bejáratnál (már bent a szobában) van egy nagy gardróbszekrény a cuccoknak, vele szemben egy fürdőszoba, ami szintén nyugati szinvonalu. A szülőágy is a legmodernebb, azt az egyet elfelejtették mondani, hogy van rajta kapaszkodó is, csak nem látszódott, mert ki kellett volna fordítani, így jobb híján a lepedőt markolásztam. Volt még bent egy nagy labda, bőrfotel. Cd-t is lehet közben hallgatni. Vihetsz sajátot, de ott is van, ha te nem viszel. Vajúdókád nem volt. A babát ha megszületett, nem fürdetik ott meg, csak letörlik, megnézi a gyerekorvos, leszívják az orrát, ha rendben van, akkor ott maradhat veled. Nem viszik ki a szobából, ez tőled kb. 2 méterre történik. 2 órát kell még ott tölteni, aztán felkísérnek a gyermekágyas osztályra. Ha van elég erőd, jó, ha még ott lezuhanyozol és nem a kórteremben. Nem volt választott szülésznőm, de akihez kerültem nagyon kedves volt. Fent az osztályon 5 ágyas szobák vannak, felújítottak, kulturáltak. (Nem tudom van e fizetős). Választanod kell, hogy 24 órás rooming-in-t kérsz vagy 4 óránként hozzák ki a babát. Első éjszaka még nincs veled. Ha a rooming-in-t választod, nem nézik jó szemmel, ha éjszakára esetleg be akarod tolni a csecsemőre a babát. Tápszert csak végszükségben adnak. Cukrosvíz van, de azt te adod vagy nem adod. Minden szobához tartozik egy csecsemősnővér, aki az első nap elmond és megmutat mindent. Ennyi jut hirtelen eszembe, ha még van kérdés, írjatok. Könnyű és szép szülést kívánok nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583321 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_583321
    Torolt_felhasznalo_583321
    2004. január 21. 13:4728.
    Akkor te sem szültél még a II-en?
    Én a Ruszcsák dokiról szeretnék valamit hallani, de úgy látom, hogy rajtunk kívűl senki nem téved ide. : (((
    Már rég jársz a dokinődhöz?
    előzmény:
    azték (27)
     
  25. 2004. január 20. 14:0327.
    Sziasztok!
    Ez engem is érdekelne, milyen lehetőségek, tapasztalat, aki szült ott . A II. -en a dokinőm Radványi Krisztina, róla is jó lenne infó, ha van valakinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583321 (26)
     

Címlap

top