Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

II. sz. női klinika

Torolt_felhasznalo_747854
Torolt_felhasznalo_747854
Létrehozva: 2003. szeptember 5. 11:04
Én sajnos csak egy sikertelen terhesség miatt feküdtem bent, de ahhoz képest nagyon jól éreztem magam.(persze a férjem orvos, lehet, hogy ennek volt szerepe) De szeretném, ha szülésekről, csecsemős nővérekről is írnátok. Milyen az új szülőszoba? Elkészült tavaly óta?
Még mindig nyomják a picikbe a cukros vizet? Segítenek szoptatni? Nem mintha most nálam már aktuális lenne (sajnos) de barátnőm fog ott szülni.

Köszönöm!

Niké
  1. 2004. szeptember 21. 13:03176.
    Sziasztok! Elado egy uj Madarasz utcai babysense tipusu legzesfigyelo joval aran alul. Akit erdekel kerem irjon vagy ide, vagy az emduan@yahoo. com e-mail cimre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 11. 11:18175.
    Sziasztok!
    Ha van egy kis időtök, kérlek benneteket, nézzétek meg a következő honlapot:

    www. ringato. hu

    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_475300
    Torolt_felhasznalo_475300
    2004. szeptember 8. 10:44174.
    Sziasztok!

    Tudna nekem valaki esetleg mesélni valamit Sipos dokiról? akár priviben is.
    Előre is köszike.
    Bubuka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_764762
    Torolt_felhasznalo_764762
    2004. augusztus 11. 12:09173.
    Köszi!
    Sikerült abszolválni az UH-t. Kicsivel 8 előtt értünk oda, és 1/4 10 felé már sorra is kerültem, tehát ki lehetett bírni.

    Sonia
    előzmény:
    Ágiboszi (172)
     
  5. 2004. augusztus 7. 22:48172.
    Szia Sonia:)

    Kb fél nyolc felé érdemes a papirt kikérni, lent a betegirányitóban, majd szépen odaülni az uh-hoz és várnim hogy kijöjjenek és be tud adni. Sajnos ez se életbiztosítás arra, hogy nem ül ott az emberlánya két órát, de próbának megéri.

    Kitartást és gyors bejutást:))

    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_764762 (170)
     
  6. Torolt_felhasznalo_961527
    Torolt_felhasznalo_961527
    2004. augusztus 6. 23:01171.
    Sziasztok!

    Eszteranna, itt vagyok, Ági mondta, hogy idevársz!:) (Egy karakterrel hosszabb a nevem a kívánatosnál, de persze ez csak a regisztráció után derült ki. . . )

    De majd beiizíthatjuk a messengert is.

    No, hát én is a kettes nőin szültem novemberben Szabolcs fiamat császármetszéssel. Az orvosom doktor Várbíró Szabolcs, kedves, fiatal, alapos orvos, csak ajánlani tudom. Nekem sem volt problémamentes pocakosságom, magas vérnyomás, toxémiagyanú, de a közérzetem végig príma volt, csak ötször kellett bent feküdnöm kivizsgáláson. . . Én szerettem a kórházasdit, bár ez is biztosan hülyén hangzik, a férjem rengeteget dolgozott, legalább nem ültem otthon egyedül, a meleg miatt kimozdulni már nem igen mertem. . . A t. pathológia azért tényleg vicces egy hely, meg kell hagyni. . . Majd visszaolvasgatok valamikor, de nem ígérem, hogy mostanában sokat jelentkezem, még van egy uv-m sajnos szeptemberben, nem beszélve a kilnchónapos örökmozgóról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_764762
    Torolt_felhasznalo_764762
    2004. augusztus 6. 12:50170.
    Sajna nekem nem lesz bent a dokim, mert szabin van, de mondta, hogy menjek be nyugodtan.
    A baromi korán mit jelent? Mikorra érdemes menni? (Gondolom 6-kor még a személyzet sincs bent. . . )

    Köszi,
    Sonia
    előzmény:
    Ágiboszi (169)
     
  8. 2004. augusztus 6. 11:42169.
    Bármelyik nap lehet menni, én annak idején a hét összes napján előfordultam az UH-on. Egy volt a lényeg, vagy állati korán menjen az ember, vagy csak 11 után, mert közte nagyon nagyon sokat kellett várni. Volt, hogy beadtam a papíromat fél kilenckor és negyed tizenkettőkor került rám a sor:(:(

    Akinek jó a dokija, az persze eltudja intézni pikk és pakk, a jó dokit itt azalatt értem, hogy szokott ultrahangozni járni, mert akkor behivja soronkivül a betegét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_764762 (167)
     
  9. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. augusztus 6. 10:26168.
    Na, hát erről nem is nagyon tudtam. Én bármelyik napon mehettem ultrahangra. Egyszer még szombaton is voltam. Senki nem is volt a környéken. De most, hogy igy visszagondolok, én is kedd-csüt. voltam a legtöbbször. Szerintem inkább az orvossal szokták megbeszélni, hogy mikor menjen a kedves páciens.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_764762 (167)
     
  10. Torolt_felhasznalo_764762
    Torolt_felhasznalo_764762
    2004. augusztus 6. 08:37167.
    Sziasztok,

    A csapos megint közbeszól. . .
    A Klinikán melyik napokon van délelőtt a "felnőtt" ultrahang? (A csütörtök-pénteket tudom. Ha jól emlékszem, a szerda a babáké. A hétfő-keddről fogalmam sincs. . . )

    Köszi,
    Sonia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. augusztus 5. 23:54166.
    Én szeptemberi voltam.
    És 2002 februári
    előzmény:
    Judys (165)
     
  12. 2004. augusztus 5. 23:52165.
    Szia Ágika !
    Köszi jól vagyok, remélem Te is. Látom dolgozol. Csak okosan mert a sok munka megárt majd a Babának. Vagy Te olyan ügyes, hogy hamarosan szülni fogsz. Bízom benned. Puszi Judys.
    Még mindíg keresek 2003. novemberi szobatársakat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_728856 (164)
     
  13. Torolt_felhasznalo_728856
    Torolt_felhasznalo_728856
    2004. augusztus 5. 16:17164.

    Szia Judys !

    Ha nem csalódom, akkor múlt héten a IIem/220-ban szobatársak voltunk! Remélem jól vagy és minden OK a mütéted után!

    Üdv:Ági
    előzmény:
    Judys (160)
     
  14. 2004. augusztus 5. 12:42163.
    Szia Eszteranna:)

    Majd megemlítem Fülesnek, hogy nézzen be néha az nlcre is, a babaneten két helyen is együtt fórumozunk, meg szoktunk realban talizni is. Szabolcs nagyon szép babóca és nagyon ügyi, és hatalmasat nőt:)

    A fotóscsajra én is emlékszem, persze csak ha egyre gondolunk, egy középidős nő volt. Bevallom én csináltattam nála 4 képet, és nagyon jól sikerültek, elég sokat dekkolhatott a fiamnál, mert mindegyik képen nyitva a szeme és csinál valamit a kis kezével, pedig besárgult a szentem még bent, és majdnem végig alukált.

    Az értékre való vigyázás az tavaly is hasonló volt. Sajna folyamatosan jártak be olyan emberek akik csak pénzt és mobilt szerettek volna látogatni.
    Mig bent feküdtem a vizsgálóból a pathon egy szombat délután a babaszivhang vizsgálót lovasitották meg, pedig tök jó volt hogy reggelente nem kellett a folyosó végén sorbaállni szivhang hallgatásra, hanem jött a növérke és csak hálóing fel az ágyikóban és máris hallhattunk a csöppek szivhangját.

    Mi azt csináltuk, hogy mindig maradt valaki a szobában, soha nem hagytuk üresen, és arra is figyeltünk hogy ha aludni akartunk akkor ugy csuktuk be az ajtót hogy felriadjunk arra ha valaki bejön. Éjszakára külön barikádot emeltünk az erkély felé, mert dög meleg volt és nyitott ajtónál is eléggé szenvedtünk, hátha még becsuktuk volna.

    Remélem szépen felúítják a pathot is, meg ha másra nem is tellik az alagsorba, legalább valami uj álmenyeztet rakhatnának fel.

    Szülésznőt én éppen emiatt választottam, nem akartam hogy ha esetleg műszakváltás van akkor megint jöjjön valaki más. Etával nagyon jól jártam, szuper volt, nagyon figyelmes, nekem jobban bejött mint Margit, mert ő túl pörgős volt. . .

    előzmény:
    Eszteranna (157)
     
  15. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. augusztus 5. 10:54162.
    Emlékszem én is arra a nőre, aki állandóan fényképeket akart késziteni a gyerekekről. De nem sok olyannal találkoztam, aki kért is fényképeket.
    Nem tudom más kórházban is csinálnak-e ilyet, de itt a II. Nőin, rögtön a szülés, és a baba lemosása után csinálnak egy polaroid képet az újszülöttről. Ez egy nagyon aranyos gesztus.
    Nekem még megvan mind a két képem.
    előzmény:
    Eszteranna (156)
     
  16. 2004. augusztus 5. 08:57161.
    Szia Judys!
    ezt nem kell kétszer mondanod, hogy ne szüljünk Szolnokon. Még meg sem fogant a fejünkben a gondolat, hogy babát szeretnénk, már akkor tudtam, hogy SOHA nem fogok itt szülni, pedig anyukám ott laboros, próbált rábeszélni, hogy milyen szép egyágyas szobát kaphatok szülés után. Aha, persze, csak éppen normális orvos nincs. Mindenképp Pesten kerestem orvost, akármibe kerül majd, feljárkálni, meg majd szülés előtt, nem érdekel, végül a Sote II-n kötöttem ki az orvosom miatt, és nagyon elégedett vagyok vele. Még nincs babánk (csak egy elvesztett volt :-( ) , de remélem, most vagy hamarosan beköltözik. Én is mindenkit eltanácsolok innen, és nagyon csodálkozom, ha valaki , aki meg is tudná fizetni a Pestre járkálást, mégis Szolnokon szülne. Jót még nem hallottam. Azért elég furcsa, bármilyen szinten szóba kerül a Hetényi, a többség menekülőre fogja a dolgot.
    előzmény:
    Judys (160)
     
  17. 2004. augusztus 5. 01:52160.
    Sziasztok! Tavaly novemberben voltam a patológián. Vidéken lakom és eléggé megviselt a családom hiánya, mivel 150km választott el tőlük. De azért az a 3 hét amit benn töltöttem megmaradt az emlékeim között. Gimes volt a dokim. Szerencsés vagyok, hogy nála szülhettem mert necces volt a dolog. A szülőszoba full extrás. Katika volt a szülésznőm, nagyon aranyos volt. Ez a második szülésem volt de rettenetesen féltem az első élményem miatt. SOHA NE SZÜLJETEK A szolnoki HETÉNYI GÉZA KÓRHÁZBAN !!!!!!!! Mostmár tudom, hogy lehet normális emberi körülmények között szülni, egy felkészült kórházban ahol emberi módon bánnak az emberrel, nem pedig úgy ahogy a kutyámmal sem bánnék. Szóval mindenkinek ajánlom a klinikát is és a Gimes dokit is. Egy szobában feküdtem Anitával (Dunaújvárosi) hosszú göndör s. barna haja volt. Ha v. ki tud róla v. mit léci írjon. Ja igen! HA MOST FOGTOK BEFEKÜDNI VIGYÁZZATOK AZ ÉRTÉKEITEKRE!!! A múlt héten ismét benn feküdtem mert volt egy mütétem(Gimes Dokival) és a pénztárcámat ELLOPTÁK. Benne volt minden iratom. A mobil is nagyon kelendő. Fel a fejjel! Nem kell nagyon félni a szűléstől mert csodálatos dolog. Majd még jelentkezem. Judys
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 5. 00:58159.
    Nem emlékszem rá, biztos váltottuk egymást, mert én is a 103/3-on voltam, meg a 103/1-en.
    előzmény:
    Ágiboszi (152)
     
  19. 2004. augusztus 5. 00:56158.
    Sziasztok!

    Fülescsacsi?
    A babanetről? Ott érdeklődtem a klinkáról és azt hiszem ő is adott tanácsot nekem:)

    Kis tündérkém a fél éves szülinapját lázzal ünnepelte. Vírusos torok/mandulagyulladást szedett össsze, erre nem kapott semmit, később bakteriális felülfertőzéssel überelte, hólyagos lett a torka. Nem evett, nem ivott szinte semmit (150-250ml/nap). Kórházba került(ünk) infúziót kapott, jobban lett, hazajöttünk. Torka változatlanul hólyagos. Az antibiotikumtól hány. Bélflóráját agyoncsapta , erre még semmit nem adtak. 12nap alatt 500at fogyott. Lötyög a pocakján a bőr. :(
    Most talán már kezd enni. ( Le is kopogtam!!!)

    Az én dokim is naponta látogatott, mind a terhespatológián(na jó ott néha csak kétnaponta), mind a gyerekágyon.

    Eszteranna!
    De jó. . . én vagy nagyon kifogtam, vagy nagyon elhagytam magam, de piszkosul kinlódtam császár után. Az eda elmúlt 1 óra múlva és a falat tudtam volna kaparni. Le sem engedtek csak másnap.
    Onnantól viszont el sem lehetett tőlem venni Larát:)

    Épp most nézegetem az első képeit, milyen aprócska volt. . . :))
    előzmény:
    Eszteranna (156)
     
  20. 2004. augusztus 5. 00:00157.
    Nagyon örülök, hogy jó élményetek volt a szülésznőkkel kapcsolatban! sajna, én uezt nem mondhatom el. Teljesen váratlanul - ezt én sem így képzeltem el, mármint a szülést - kerültem le a szülőszobára, és mindez pár perccel a váltás előtt történt. Velem kimondottan mogorva és pökhendi volt valamilyne Margit nevű szülésznő. Kiabált, cspkodott, elátkozott százszor, hogy pont most tudott odaenni a fene, mikor ő már menne, és most borotválhat, meg előkészíthet, meg egyebek. És hogy a fentiek mért nem tették ezt meg, stb. , stb. . . . ?Olyan megalázó volt! Ez volt az első élményem a szüléssel kapcsolatban. (Illetve az, hogy kijelentették: most azonnal megyünk a szülőszobára!) Nagyon lerontotta a hangulatomat. Amúgy is gond volt, aggódtam.
    Komolyan mondom, én úgy szégyeltem magam, mintha én lettem volna a hibás és el akartam süllyedni azonnal. Aztán jöttek az éjszakások. Két olyan tündéri szülésznő volt! Mondjuk rájuk már nem nagyon emlékszem. . . Császároztak, aztán mire felocsudtam hajnal lett, - adtak inni - utána nemsokára már fent voltam az örzőbe. Aztán három óra mulva - cica mosdás után - már lent voltam a gyerekeknél a PIC-en!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. augusztus 4. 23:39156.
    Persze, hogy emlékszem a dobozos lehúzóra!!!!:)))
    Ágiboszi! De jó itt látni!
    Figyi, nem szólnál Fülescsacsinak légyszi, hogy jöjjön már ide is, ha kedve szottyanna!? Egyébként boldog 9. havi szülinapot kívánok neki is! Majdnem egyszerre szültünk. Ő 6. -án, én 7. -én. Aztán együtt csodáltuk az őszi leveleket! DE szép volt. . . . . :)Mármint az őszi nap.
    Most jutott eszembe, hogy a gyerekágyon járkált valami borzsasztóan értetlen nő a masinájávval, hogy akkor ő fényképezné kisdedet! Mutogatta a referencia sikertelen képeit, mondtam, hogy nem kell, kösz. Erre aznap még 3x megkérdezte, majd minden nap bejött, hogy biztos nem gondoltam-e meg magam? A tizedik napra, mire hazamentünk, már sejtette, hogy tőlem reménytelen lesz megkérdeznie.

    Linsey! Mi baja a picinek?

    Képzeljétek, mi is most gyógyultunk meg! Borzasztó hónapunk volt. A kisfiam elkapott egy nagyon alattomos vírust. Az egész nagyon magas lázzal kezdődik (39, 7Ö, jókedv, étvágy megmarad. Először azt hittük, ez a háromnapos láz. Nem megy le semmitől. Se kúp, se hűtőpancsi, semmi. Aztán csatlakozik hozzá a hasmenés. Egészen zöld, híg trutyi. Aztán pár nap mulva jön a sugárba hányás. Ez a tetőpont. Másnapra pedig az egész gyereket, a feje bóbjától a lábavégéig - a szemöldök sem kivétel - ellepi a kiütés. Ekkorra a láz levonul, minden ás marad. Azt mondták, ez egy olyan ronda vírus, amely a májat és a lépet támadja meg elsősorban. Majd vonul lefele és a belekre megy. Itt kipusztítja az összes bélbaktériumot meg a bél nyirokcsomóival is barátságot köt. Na, ettől a barátságtól és a bélbaktérium család hiányától, szegény gyereknek olyan bélgörcsei vannak, hogy a legjobb idegzetű szülő is kezdi vakargatni a fejét. Gyógyszere nincs, de minek is gyógyszerezni a piciket? Egyedüli gyógyszer, a diéta, a rostdós étrend, sok folyadék és a türelem meg az idő. Kaptunk Smecta nevő port a hasmenésre, attól meg olyan szorzlása volt szegénynek, hogy akkor meg attól fájt a hasa. Így ezt inkább elhagytuk. A diéta azért segített. Mivel tápszert kap, most alacsony laktóztartalmú tápit kapott. Még néha fáj a pocija, de a dokinő szerint még hetekbe telik, míg kiderül, hogy a belekre nézve maradt-e valamilyen károsodás?Remélem nem! Az éjszakákat mostmár újra átalussza. Napközben meg megy a játék!:) Na, és a kajával sincs gond szerencsére. A tesója maradékát is elpusztítaná, ha hagynám. Néha hagyom!:) Ebből a betegségből kifolyólag, meg hogy egész nap jön-megy, mint a sajtkukac, most csak 3 dkg-t hízott, de nem aggódok, mert elfogyni nem fog!:)

    az elején, mikor beköltöztem, én a 104-ben laktam, a 3-as ágyon, az ablak mellett. Aztán, kb. 5 hét mulva átmentem a 101-be, mert ott volt a hármasikres barátnőm és felszabadult egy ágy mellette. Így a mi szobánk volt az "elfekvő" ikres szoba. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_172472
    Torolt_felhasznalo_172472
    2004. augusztus 2. 08:33155.
    Szia ágiboszi! :) hunzsu:)

    Kedves Rizi! :) Én is csaj ajánlani tudom neked Vermes doktort. Nagyon jófej, és tényleg odafigyel rád. Nekem a hormonszintemet is rendberakta, és két műtétem is volt nála (+ egy császármetszés). A terhességem alatt is végig nagyon rendes volt, mindenre válaszolt, és úgy van, ahogy Hunzsu írta, mindennap bejött hozzám is meglátogatni a gyerekágyon. Ja! és nagyon jó humora van. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781045 (153)
     
  23. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. augusztus 1. 23:05154.
    Először a 127/4-ben feküdtem másodszor pedig a 126/1-ben. Egyes ágyon nem jó feküdni, mert túl közel van a használtpelusos tartály. Amit nem üritenek túl gyakran. Mesélte ott egy csaj, hogy volt, hogy 3napig nem vitték ki a pelusokat, és volt egy lököttebb közöttük, aki már az ablakon hajigálta ki baba kakispelusait.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_781045
    Torolt_felhasznalo_781045
    2004. augusztus 1. 22:47153.
    Sziasztok!
    Én jún. -ban szültem, a Vermes Gábor dr-nál, én róla csak jót tudok mondani. Szülés/császár/ után 10napig voltunk ott minden nap bejött hozzánk.
    Neki is magán rendelője van, szintén az Erzsébet krt-on.
    Én nagyon megvoltam vele elégedve, terhességem alatt nagyon sokat segített és szinte bármikor hívhattam sokszor hülyeségek miatt, de azt mondta nálam már semmin sem csodálkozik.
    előzmény:
    Rizi27 (145)
     
  25. 2004. augusztus 1. 22:04152.
    Linsey:)

    Ezt nem mondod, hogy még januárban is az a vacak volt a wcben?? Szomorú, bár miből gondoltam volna, hogy megcsinálják, amikor júniusban alkottam azt, és decemberben, mikor szültem még mindig azzal müködött:(( Szerintem gáz azért, hogy nincs 5 ezer Ftja a klinikának egy új wc tartályra.

    Feküdtem a 103ban is az egyik alkalommal, nem tudom hogy a Zitára esetleg nem emlékszel, ő 12 hetet volt bent, a 103/3 on feküdt, rossz helyen tapadt neki a placenta.

    Eta tényleg egy tünemény, még szülés elött végig mutogatta a szülőszobákat, a vajudót, elmondott mindent, hogy mit érdemes bevinni, mire figyeljünk, mi várható, és még arra is figyelt, hogy van e valami különleges kérése az embernek (kevesebb fény, gyertya esetleg, stb)

    Azért durva, hogy az ember a saját dokiában sem bizhat meg százszázalékig:((( Láttam bent egy két kacifántos esetet, de ugy vagyok vele, hogy máshonnan is van tapasztalatom, és ebből adódóan tudom, mindenütt vannak kritikus esetek, meg kritikán aluli dokik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702856 (146)
     

Címlap

top