Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004. április-májusi babák

Torolt_felhasznalo_830754
Torolt_felhasznalo_830754
Létrehozva: 2003. szeptember 10. 14:59
Sziasztok!

Remélem, nem róttok meg azért, hogy kb. a 628. topik indul a születés hónapja témában, de ilyen "kicsi" terhességekről a napokban nem olvastam. Mi tegnap voltunk ultrahangon, és 7 hetes a pici! Mi meg határtalanul boldogok vagyunk. Aki hasonló időszakban vár babát, jöjjön és osszuk meg a tapasztalatainkat! A más hasonló témáknál már olyan sok a hozzászólás és annyira össze vannak szokva az emberek, hogy nehéz volna oda bekapcsolódni.
  1. 2006. június 3. 09:5864676.

    szerintem neocitrant nem biztos, hogy lehet szedni, mert abban más is van, nemcsak fájdalom- meg lázcsillapító

    paracetamolt vegyél be, a maximum adagot, (vagy 1000mg asszem), azt 100%, hogy lehet

    előzmény:
    naty77 (64657)
    2006-06-02  07:41
  2. 2006. június 3. 08:4864675.
    nem bírok eldugulni   még ezt elmesélem, aztán gép kikapcs. hajat mostam regel a kád fölé hajolva, ömlítem le és azt látom utána, hogy Nadin bemászott a kádba ruhástól és a lába már bent, csurvizes....   ilyet se csinált még, nagyon örültem...
    előzmény:
    naty77 (64674)
    2006-06-03  08:45
  3. 2006. június 3. 08:4564674.

    és hogy legyen egy igazán jó hírem is!!!!    

    ma reggel elkaptam Nadint felkeléskor, rohantunk a wc ülőkére, csontszáraz pelus a szokásos nehezék helyett. és belepisilt a wc-be!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!     ez volt az első sikerünk.   

    azóta persze állandóan odaülne, meg felhívta a mamát és elújságolta, hogy pisiltem!  

    előzmény:
    naty77 (64673)
    2006-06-03  08:34
  4. 2006. június 3. 08:3464673.

    jó reggelt!

    a saláta mióta hízlal?  

    egynemű tesók: akkor csak nekünk nem jön össze a különnemű?   nem úgy van a mondás, hogy egy fütyi egyfélét csinál?  

    rettentes éjszakánk volt, mit éjszaka, hiszen nem aludtam.  

    Katrin kapott tegnap babateát és az édesköményt nem bírja, már nem először kiütötte, így már az esti időszak is rémálom volt, és az ő orra is folyik, így a folytatásban 2 óránként kért enni egy kicsit, aztán fájt a hasa, aztán nem kapott levegőt, aztán éhes volt...   most viszont 4 órája alszik, pedig már felfegyverkeztem az orrporszívózásra.

    elküldtem a férjem Nadinnal vásárolni, el is ment Nadin nélkül. mivel N. orra is folyik rendesen, így nem akarta emberek közé vinni, na meg ki a hidegbe. pedig elterveztem, hogy addig alszom egyet.

    előzmény:
    Kispus (64672)
    2006-06-03  07:25
  5. 2006. június 3. 07:2564672.

    Jó reggelt!

    Zsudanoli örülök, hogy minden oké!Jól néz ki Dani a kolbásszal!

    Vikancs gratula az úgynézkifiúhoz 

    KAgica ne irigykedj, egyrészt mára már biztos 5 kiló az a 4, mert tegnap viszont sütit sütöttem, másrészt a ebből kettő a fejemen van..úgy nézek ki mint egy röffentyű.

    Hát úgy néz ki, hogy csináltam egy nagy salátát csak zöldségből, abból sokat ettem délben és délután. Reggel gyümölcsök, este retek, meg eper asszem.A múltkori nap kevesebbet ettem ilyenkor.Most is betartottam, csak sajnos túl jó lett a sali.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_474119
    Torolt_felhasznalo_474119
    2006. június 2. 22:3564671.
    Sziasztok!

    Eleonorka, DE megerősítették. Csak reggel jött Peti, meg aztán Apa is, és kiverték a gondolataimat a fejemből... Így azt el felejtettem leírni...

    Zsu, drukkolok, hogy semmi baj ne legyen!!! De az eddigi vizsgálatok elég bíztatóak!!!

    Vikancs, de jó, hogy Te is jársz erre!! Lehet, hogy fiú? Akkor erősítitek Ti is azt a szabályt, hogy a tesók másmilyen neműek

    Ma csak fél10 körül aludt el Peti...
    De tudjátok miket néz az Én Drágasságom?? Gyűrűk urát, meg HarryPottert...

    Megyek alukálni...
    Zsuzska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774164 (64660)
    2006-06-02  09:00
  7. 2006. június 2. 20:0964670.

    sziasztok csajszik! Még élünk, de egyszerűen nem jutok ide a géphez! Anna jól van, kis bébivel ma voltam 18 hetes uh-án, minden oké, a doki nem merte 100% -ra mondani, de úgy tűnik van valami fiús a lába között!  Hát egyenlőre barátkozom a gondolattal, hogy fiam is lesz! Persze azért be akartam jelentkezni 4Dre, de nem vették fel a Praxisban a telefont. Esetleg másik rendelőt tudna valaki ajánlani?

    Na megpróbálok visszaolvasni, meg képet feltenni a kis kétévesről!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. június 2. 15:4164669.

    és képzeld el Katrin kereken 30 perc múlva ébredt  szunyáltam egyet szopi közben/1 órát /, most meg a pukizgató és ordító Katrint ringatom 

    viszont Nadin még alszik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774164 (64668)
    2006-06-02  14:48
  9. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2006. június 2. 14:4864668.

    De jó ilyen jól viselkedő kisfiúról olvasni! Üzenem neki: Alex, csak így tovább, tessék kímélni anyucit, hogy ereje teljében tudjon majd Veled és a kistesóval foglalkozni!

    Zita is 9-kor kelt, no nem is alszik. Egy órát nézegette a Brendon katalógust az ágyában, ennyit azért pihent. És irigy vagyok a napsütésért is, képzeld, itt zuhog, meg hatalmas széllökések vannak, tiszta este, sötét. És tartósnak ígérkezik. Így még a falaink sem száradnak .

    Zsu, örülök, hogy minden rendben, tudom, hogy még jó darabig benned lesz az aggódás, viszont tutira egészséges kistesó bérli a pocakot!!!

    Naty, betegen azért ne tornázz! Többet árt, mint használ. Nadin altatásához gratulálok. Csak így tovább. Katrin ilyen menetrendszerűen alszik és ébred, hogy tudod, 30 perc van még hátra?

    Képzeljétek, tettem ma egy próbát Zalánnal. Mérlegünk már régóta nincs, és kíváncsi voltam, vajon mennyit szopik egy-egy alkalommal. Készítettem neki hígabb tejpépet, üvegbe tettem, és kíváncsian vártam, vajon mennyi csúszik belőle. Az üveggel bő 10 percig nem tudott mit kezdeni, aztán rájött, hogy kell szívni, és 4 perc alatt benyomott 250-et . És nem pukkadt ki, nem is szuszogott utána. Jesszus, mennyi férhet ebbe a gyerekbe? Még másfél hét van az egészséges rendelésig, hát nem tudom, már hány kg-nál járhatunk, 10-en biztos túl. Csak megjegyzem, hogy Zita reggelente jó, ha másfél deci tejet tud meginni. Eddig még semmiben sem hasonlítanak  .

    előzmény:
    kagica (64667)
    2006-06-02  14:29
  10. 2006. június 2. 14:2964667.

    Zsu, akkor Te is tul vagy a rizikos 12 heten, gratula! Tok jo, h minden negativ lett, biztos egeszseges kis lurko lakik odabent!! Latom alig vagy kivancsi a kisteso nemere 

    Jol nez ki a fiad a kolbasszal

    En is dicsekszem meg egy sort, ugy elvezem, h lehetosegem van ra   Szoval ma 9kor kelt Alex, gondoltam, h nem lesz delutani alvas, pedig du megyunk at egy bnomekhez... Igaz delelott setaltunk egyet meg vasaroltunk ( a boltozast tok szepen vegigulte a babakocsiban), aztan ebed es en meg foztem a konyhaban, mikozben mondtam neki, h keresse meg az alvos macijat es bujjon agyba. 10 perc csend utan gondoltam, h megnezem, biztos jatszik a nappaliban, erre lassatok csodat, bent fekudt az agyaban es huzta a lobort!!  Lehet nem imadni ezt a gyereket? Es sut a nap!! Es 3 napos hetvege jon!!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. június 2. 13:2664666.

    na ilyen képet tudnék feltenni azt hiszem.   a hűtőnkön alul van a mélyhűtős rész, így pont Nadin szemmagasságában van rendes rész nyitója (tök hülye helyen, mert nekünk meg nincs kéznél) és a kolbászt alul a rekeszben tartom. hát néha előkerül kezében egy rúddal...  

    Lányok, győztes vagyok alvás ügyben!!!!   tegnap kicsit nehezebben ment, de ma percek alatt rávettem, hogy megmaradjon mellettem az ágyában, kicsit még a macikat átrendezte, majd aludt is    ha rá kell szánnom napi 10 percet, hát legyen, a 1,5-2 órás alvásért, bármire hajlandó vagyok.  

    tornáztam is délelőtt, bár tudom ilyen kripli állapotban nem kéne.

    most meg várom Katrin ébredését, bár még min 30 perc, hacsak nem ébred előbb. de nem merek lefeküdni, mert ha felébred hamar, és már elaludtam, az olyan rossz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_662569 (64665)
    2006-06-02  12:56
  12. Torolt_felhasznalo_662569
    Torolt_felhasznalo_662569
    2006. június 2. 12:5664665.

    Köszi a bíztatást! 

    Két kép Danci reggeli kolbászevéséről   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. június 2. 10:0064664.

    örülök, hogy rendben van midnen, szerintem ne félj!  

    Kagica: Nadin nem sírós, max hisztis, de valójában sírni tényleg csak ha nagyon beüti valamilyét, vagy beteg.

    Kismamában Nikiék, én bizony nem ismertem fel őt!   viszont megállapítottam, amikor olvastam az első 6 hetet, hogy a kisfiú pont úgy reagál a tesóra, mint Nadin.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_662569 (64663)
    2006-06-02  09:47
  14. Torolt_felhasznalo_662569
    Torolt_felhasznalo_662569
    2006. június 2. 09:4764663.

    Sziasztok!

    Tegnap megvolt a magánklinikai vizsgálat. Sem az ultrahang, sem pedig a vérvétel eredménye nem mutatott kóros eltérést, szóval minden negatív. Ez azonban nem zárja ki a Down-szindróma illetve a 13-as és 18-as triszómia lehetőségét, mindössze annak kis valószínűségére utal. Babóca az UH szerint 12+3, azaz 3 nappal "idősebbnek" mondták, mint a menses szerint számított kora.  Ja és hogy fiú-e vagy lány? Azt nem tudta megmondani a dokibácsi, mivel még nagyon kicsike a bébi. Először azt mondta, nem lát kukira utaló jelet, majd a következő mondattal már vissza is szívta. A DVD-n bekarikázott egy dudort, ami egyaránt lehet szeméremajak is és heregolyó is. Nesze neked!

    Zsú

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. június 2. 09:1164662.

    Sziasztok!

    Zsuzska, jo h minden rendben van. Akkor megerositettek most, h kislany?

    Kispus, +4 kilo?? Irigykedem!!! En mar merleg kozelebe se merek menni de +14nel mar tuti tartok! Nagyon gaz, folyamatosan tomom magamba az edessegeket, keptelen vagyok ellenallni. Ez a kiscsaj mindent bekajaltat velem!   Pedig van meg masfel honapom, muszaj lesz visszafognom magam!! A zoldseg-gyumi nap nalad mit jelent? Miket eszel reggeltol estig?

    Az en fiam meg alszik!!! Na ilyen se tudom mikor volt utoljara!! Tegnap setaltunk egy jo nagyot az erdoben az egyik bnomekkel, a gyerkok baromira elveztek! Lanyos anyukak, a Ti kiscsajaitok mennyit sirnak? Csak mert meglepodve tapasztaltam, h Alex kis bnoje mostanaban folyton sir MINDENERT! Mondjak, h a lanyok alt tobbet sirnak, de ez azert mar tulzas sztem. Alex meg csak nezi nagy ertetlen szemekkel Tegnap pl raugrott egy kutya a fiamra, amitol feldolt (utana jol megkapta a magaet az eb), erre a kis Agathe kezdett el bombolni!

    Anyaca, gratula a -20 kilohoz, az mar igen!!! Hogy ment le?

    Na megnezem ezt a gyereket!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. június 2. 09:0864661.

    köszi, megerősítettél a gondolataimban. mert inkább 1-2x gyógyszer, mint a lerobbanás miatt menjen el a tej, nem? 

    a legrosszabb, hogy egész éjjel csurom víz voltam és úgy átmenni szoptatni, hát nem volt öröm és biztosan nem tett jót.   de Katrin rendes volt, mert először evett 20 perc alatt a szokásos 45 helyett és aludt is tovább, 2x is csak kicsit sírt utána, így kerek 1 óra volt az egész történet.  

    hivatalosan nekem is 5 kilóm van pluszban, de az csak a Nadin utáni. persze első körben azt szeretném ledolgozni, ez az idei év terve, mert inkább lassan, mozgással és maradjon is lent.   de ha vége a szoptatásnak, akkor bekeményítek és még 5 mehet lefelé, igaz az már a nagyon lánykori alakom lesz.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774164 (64660)
    2006-06-02  09:00
  17. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2006. június 2. 09:0064660.

    sziasztok!

    Nem én leszek a szoptatós anyukák mintaképe, de én az arcüreggyulladásomra szedtem antibigyót, persze doki írta föl. De mellette bekaptam algopyrint is, mert nagyon fájt az egész arcom, fogtájékom, állkapcsom. Mivel nem huzamosabb ideig fogod szedni, szerintem nyugodtan igyál neocitránt. Amúgy minden gyógyszerre rá van írva (már amellyek nem kifejezetten tiltottak), hogy mérlegelni kell szoptatáskor, várandós állapotban. Mihamarabbi jobbulást, tiszta rémálom gyerek/ek mellett betegnek lenni. Anyum is hazajött tegnap a munkahelyéről, mert nagyon ramatyul érezte magát, és irány az ágy. Tegnap délelőtt 10 óta ki sem bújt még, folyamatosan fekszik. Istenem, mit meg nem adtam volna érte, ha múltkor csak egy fél napot átfeküdthettem volna. Asszem nem két hét alatt gyógyultam volna meg, hanem picit előbb.

    Anyaca, 20 kg   ??? Gratulálok, az rengeteg!!! Nekem is 5 van, mint Bubekkónak, amitől szívesen megszabadulnék, de nekem nehéz lesz, mert képtelen vagyok arra figyelni, hogy mit szabad enni és mit nem.

    Zsuzska, akkor ezek szerint nem erősítették meg, hogy kislány?

    Hú, én most nem irigyelem a kismamáinkat, jönnek a nyűgös utolsó hónapok, nehéz alvással, mozgással... kitartást lányok!

    előzmény:
    naty77 (64659)
    2006-06-02  08:46
  18. 2006. június 2. 08:4664659.
    antibiot nem szeretnék, de pl neocitrán?
    előzmény:
    aja3 (64658)
    2006-06-02  07:58
  19. 2006. június 2. 07:5864658.
    Naty!

    Antibiotikumra gondoltál? Ha igen én Sumamedet szedtem szoptatás alatt, jó mert csak három napig kell szedni és valami makro hatása van. Úgyhogy azt tudom ajánlani.
    előzmény:
    naty77 (64657)
    2006-06-02  07:41
  20. 2006. június 2. 07:4164657.

    jó reggelt!

    Nadin ma 5kor átcsattogott hozzánk és fél órát kibírt köztünk, aztán apukája megelégelte a dolgot és visszavitte az ágyába. én 3/4 7 körül ébredtem, hogy kezdődhet a nap. nem tudom, hogy visszaaludt-e, de egész jó kedve van.   viszont így ma a pisiprojekt nem működött....  

    Katrin ora is trüttyög, pedig többnyire üres, így nem értem. ha meg van benen valami az sűrű fehét, szóval nem tudom érdemes-e a porszívással próbálkozni.

    mondjátok mia legerősebb gyógyszer, amit szoptatás közben bevehetek???? mert nekem kéne valami lórúgás, különben bajok lesznek...  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_474119
    Torolt_felhasznalo_474119
    2006. június 2. 07:3864656.
    Sziasztok!

    Na, tegnap 1,5 óra várakozás és egy kis kavarás árán bejutottam a szonográfushoz... Jó alaposan megnézett, kicsit kisebbnek mérte, mint a dokim... Nagyon kedves csajszi volt (Urbán Mártának hívják...), lediktált minden adatot, aztán odafordította a monitort és jó alaposan megmutogatta mindenét. Még a lábujjait is Ja, meg a fejét vakargatta
    Kép csak akkor lesz, amikor Apa bedigizi a videót... Ez Apa gyorsaságát ismerve, lehet, hogy 1 hónap is lesz... De kaptam a végén 1 képet is... Az du megpróbálom lefotózni és felpakolni...

    Kezdődnek számomra az átaludhatatlan éjszakák Hajnal 2től 4ig szenvedtem, mert akár hogy feküdtem, mindig sajgott a jobb forgóm, a végén már fájni is elkezdett...

    Na, jó késő van, megyek dolgozni... Este még megpróbálok benézni (márha Apa megengedi... ÉS nem alszok el előbb, mint a Peti...)

    Zsuzska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. június 2. 06:4964655.

    Anyaca 20 kiló az nagyon sok.

    Tegnap zöldség-gyümölcs napot tartottam...Úgyhogy most éppen + 4 kilónál tartok kezdő súlyomhoz képest..Viszont tartok tőle, hogy ma zabálni fogok.

    Naty milyen aranyosat kaptatok.

    Aja sajnálom, hogy nem vették fel Botit. Hát majd jövőre.

    A Kállai Ildikó szült. Úristen annál nagyobb libát keveset találni az országban...

    Képzeljétek holnap lesz a 10 éves érettségi találkozóm...tök izgi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. június 2. 06:4564654.

    Jó reggelt!

    Szia Lefi ritkán látni! Hát én tuti kiborulnék az éjjeli műszaktól...

    Bubekkó jó sokat szoptatsz tényleg..Furcsa belegondolni, hogy megint jön ez aza időszak..Igen én is kevesebbet foglalkozom a pocakommal mint Flórával annak idején..Ramélem nem sértődik meg.. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. június 1. 19:3764653.

    nekem nincs is gondom a karizommal. Katrin éjszakai ringatásai megteszik hatásukat.   bár előtte sem volt gondom.

    Anyaca: legyél is büszke magadra! mozogtál is vagy Norbiztál?

    délután kicsit sikerült aludnom, de ne lettem jobban ,sőt. ráz a hideg és minden rémálom.   így a ma esti bringázás ugrott, inkább pihizek, amíg nem fürdetjük Katrint.

    van szemben egy szomszéd, egy magányos pasi, iszonyat lepukkant a háza, meg ő is  meg úgy elég érdekes is.... jön haza ma a férjem és kezébe nyomott ajándékot a babának. el nem tudtuk képzelni miféle gagyiság rejlik benne, így alaposan meglepődtünk! lásd a képet! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (64648)
    2006-06-01  14:45
  25. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2006. június 1. 14:5164652.

    rajtam még 5 kiló plusz van a hanga előtti időkhöz képest. de én utálok tornázni, inkább pl. bringázom, méghozzá most már jó kis nehezékekkel ott hátul az utánfutóban!!! de az elmúlt két hét annyira hajtós volt, rengeteg melóm volt (most lettem kész), hogy minden szabad másodpercben melóztam, észre sem vettem, hogy nem eszem. így lejött pár kiló  

    képtelen lennék rávenni magam egy itthoni tornára, le a kalappal naty és norka!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top