Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004. április-májusi babák

Torolt_felhasznalo_830754
Torolt_felhasznalo_830754
Létrehozva: 2003. szeptember 10. 14:59
Sziasztok!

Remélem, nem róttok meg azért, hogy kb. a 628. topik indul a születés hónapja témában, de ilyen "kicsi" terhességekről a napokban nem olvastam. Mi tegnap voltunk ultrahangon, és 7 hetes a pici! Mi meg határtalanul boldogok vagyunk. Aki hasonló időszakban vár babát, jöjjön és osszuk meg a tapasztalatainkat! A más hasonló témáknál már olyan sok a hozzászólás és annyira össze vannak szokva az emberek, hogy nehéz volna oda bekapcsolódni.
  1. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2006. június 4. 20:1064701.

    sziasztok!

    hát nekünk irtó jó napunk volt ma!!!!!! voltunk a dédinél, és búcsú volt a faluban, ami osztatlan sikert aratott mindenkinél. nálunk is, mert imádjuk a körhintát!!!!! bár rólunk nincs kép, de persze hanga örömét megörökítettük  

    íme!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. június 4. 19:3464700.

    szioasztok, két percem van gép előtt, vendégeket várunk és még Katrint fürdetni kell.

    sajna nem vagyunk jobban, már 2. éjjel nem aludtunk igazán és ez a helyzet nem tesz jót a tejnek sem.   Katrin sűrűbben kér enni, meg ma a fél napot átsírta, szerencsére anyós átvállalta a ringatás nagy részét. próbálok pihenni, sokat inni, meg nem elkeseredni, lesz, ami lesz.

    holnap jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. június 4. 17:0564699.

    Ja, és mikor főzök, ő ott szokott ujjongani (sajnos) és lelkesen kommentál, kavar. Mikor a hagymára ráöntöttem tegnap a darálthúst, kijelentette, hogy ez a hús olyan, mint a "kaki".

    Kicsit elment az étvágyam, de aztán rendes lasagne lett belőle... 

    előzmény:
    emma33 (64698)
    2006-06-04  17:02
  4. 2006. június 4. 17:0264698.

    Ó, de szépek a lányok, Bubekkó, komolyan! Olyan jó nézni őket! Hanga milyen kis egyéniség!

    A "Jaj de szép" képről jut eszembe, Catherine is mondja már, hogy "Jaj, de szép!" :-))) Meg: "Szeretlek, apa". Meg: "Jack at home".

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (64696)
    2006-06-04  08:58
  5. 2006. június 4. 14:1564697.

    Sziasztok!

    Bubekko, nagyon edesek a csajok, jol all nekik a fulbevalo!  

    Kispus, en nem feltelek! Minden esetre en ma a paprikas csirke utan meg becsomtam 4 palacsintat!!!

    Itt ma is nagyon szep az ido, delben kint is ebedeltunk az erkelyen, madarcsicserges, napsutes! 

    Delelott itt az elottunk levo "brocante"on voltunk, ez amolyan kirakodos vasar, ebben az idoszakban szerveznek minden varosban es szuper (hasznalt) dolgokat lehet kifogni FILLEREKERT!! Igy beszereztunk egy csomo edes rucit meg a kiscsajnak+Alexnak egy teli pufajkas mellenyt meg kapott 3 nagy autot is(halal buszken vonult veluk, olyan edes volt) es ossz. fizettunk 20 eurot

    Palacsinta eves kozben lecsukodtak a szemei, ugyhogy most nyugi van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2006. június 4. 08:5864696.

    sziasztok!

    most nincs időm reagálni, épp csak bekapcsoltam a gépet, már indulunk is a nagymamámhoz.

    csak gyorsan eldicsekszem, hogy nézzétek péntek óta micsoda gyönyörűség csillog a csajok fülében  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_474119
    Torolt_felhasznalo_474119
    2006. június 4. 08:5764695.
    apr-maj04
    előzmény:
    Kispus (64693)
    2006-06-04  08:25
  8. 2006. június 4. 08:3064694.

    Sziasztok!

    Úgy néz ki ma nem fog esni, még a napocska is próbálkozik. Na persze tegnap is így indult, aztán 5-kor már esett is.
    A párom le akart menni kaszálni a diófákhoz, erre anyósék leállították, hogy pünkösdkor ilyet nem dolgozunk. Én úgy nevettem.  Meg örültem, hogy itt lesz velünk. És bár reggel azt mondta, hogy nem megyünk el Nyíregyre az Expóra (amúgy nem a munka miatt, hanem a pénz miatt), így hogy eltiltották a munkától, mérgében még oda is elmegyünk.  Na milyen ügyes anyósom van? Elintézett nekem mindent, pedig én egy szót se szoltam senki.  

    Anyaca: ctrl+c. Minden hsz-emet elküldés előtt vágólapra teszek. Sokszor segít. A képekre csak ennyit:   
    Én is úgy hallottam, hogy drága a baris oltás.

    Kagica: bubekkó írta, hogy ő itta a málnalevél teát. Más szerintem nem.

    Zsuzska: irigy-irigy a sokáig alvásért. Mi megint fél 6-tól ébren vagyunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. június 4. 08:2564693.

    Jó reggelt!

    April Boldog Szülinapot uólag Jeremynek! Micsoda fürtök!

    Eleonorka lehet, hogy a gyerekeket is ez az idióta időjárás viseli meg...Tegnap az osztálytalálkozón beszéltük egy csajjal, hogy az ő gyerek sem alszik el 2-3 hete.

    Na Zsuzska milyen rendes pasik. Flóra nagymamánál, úgyhogy én is háromnegyed 8-ig aludtam.

    A 4 kiló már öt tegnap nagyon sokat ettem...ma is dzsemes kaláccsal indítottam..

    Mi is a közös oldalunk neve???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_474119
    Torolt_felhasznalo_474119
    2006. június 4. 08:0564692.
    Sziasztok!

    Képzeljétek! Apa meg Peti még mindíg húzzák a lóbőrt!!!! Tegnap is 8 körül ébredtünk... Hogy a fenébe csinálják?? Én meg már 7 óta fent vagyok...

    Rühellem ezt az időt!!!!! Nyarat akarooooooooooooook 25 fokokkal.... Hogy fog így Peti pancsolni a kertben??

    Pocaklakóm szokás szerinti hólyagmasszírozására keltem... Egyre jobban lehet érezni a mocorgását Annyira élvezem...

    Itten van a csütörtökön beígért kép...

    Ma megyünk bátyámékhoz, holnap meg Anyósékhoz... Azért este, vagy holnap reggel megpróbálok benézni..

    Zsuzska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. június 3. 22:2464691.

    Sziasztok!

    Itt ma vegre egesz nyari ido volt, 25 fok, napsutes..

    Elmentunk egy vasarlo korutra, vettunk az erkelyre szep viragokat, aztan Alexnak vegre egy jo autos ulest, ami alakithato es 10 eves koraig jo! A Picinek is vettunk par aprosagot, vegul egy szopi parnara is elcsabultam. Meg 1-2 dolog van hatra, aztan harci keszenletben varjuk a kiscsajt! A mozeshez is vettunk labakat, egesz jo igy, a racsos agyat is megcsinaltuk mar a fogadasara, jo ha Alex is szokja. Persze egybol bele akart menni

    A salatarol annyit, h azert ott se mindegy mibol es mennyit teszunk bele, ontet, olaj nelkul pl maris sokkal rosszabb, megis ugy az igazan dietas... Azert az szep ha csak salival es gyumivel kibirja vki egesz nap. En jo sok gyumit eszem de melle tomom rendesen a sok hizlalo kajat is 

    Norka, kitartas!!!! A hosszu hetvegerol csak annyit, h kiderult, az en ferjem hetfon dolgozik!

    April, aranyosak a kepek, utolag is boldog szulinapot Jeremynek!! 

    Olyan jo, h mar ennyi tobb gyerekes es kismama van itt, lassan lehet jelentkezni az ujabb vallalkozo szellemueknek  

    A malnaleveles kerdesemre senki sem valaszolt! Nem itta soha senki???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. június 3. 21:5264690.

    Anyaca!!

    mi beadatttuk jó drága volt nem emlékszem menniy de kb vagy 6 ezer körüli. Most a kullancs ellenit is be akarom adatni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970026 (64689)
    2006-06-03  20:19
  13. Torolt_felhasznalo_970026
    Torolt_felhasznalo_970026
    2006. június 3. 20:1964689.
    Lányok, van aki már beoltatta a gyereket bárányhimló ellen? Létezik, hogy nincs támogatás az oltóanyagon??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_970026
    Torolt_felhasznalo_970026
    2006. június 3. 20:1664688.

    Sziasztok!

    Délután írtam egy jó hosszút, próbáltam mindenre reagálni, erre nem küldte el! 

    Naty, örülök, hogy Nadin szája rendbejött, és sajnálom, hogy még mindig náthásak vagytok!

    Vikancs, Zsu, örülök, hogy minden rendben! Dani nagyon aranyos a kolbászos képen!

    Kispus, Naty, mi is csatlakozunk az "egyfélével egyet" csapatához! 

    Eleonorka, baromi nehéz lehet ilyen csatatérben két gyerekkel, de most már csak vége lesz, és olyan szép lesz a szobátok! 

    April, én is boldog szülinapot kívánok Jeremynek! Nagyon jók a képek, micsoda haja van a srácnak! 

    Hunzsu Andrisának is mostanában van a szülinapja, nem? Isten éltesse Őt is! 

    Trisztánnak pénteken volt a tanévzárója az oviban, hát ez a korszak is lezárult...

    Teszek fel két képet Ábelről, a másodikon látszik a foga is... De a szája már szinte teljesen rendbejött!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. június 3. 18:0464687.

    hát akkor szolidaritunk... kitartás nektek és jó takarítást, vagy inkább gyorsat! küldöm a jó tündéreket.     vajon miért sír Zalán? fogacska?  

    Jeremynek boldog szülinapot!   

    tudtam aludni a lányokkal, Katrin kétszer is csak 5 óra után ébredt, gondolom az éjszakát pihente ki szegénykém. nem lehetne inkább éjjel 5 órát aludni?   azóta meg minden oké, még tornáztam is. és Nadin szája is lelohadt mire felébredt.   és még az idő is kedvez nekünk, kint voltak apával, így jól fog menni az alvás este. csak hajat kell mosni, amit náthásan nem szeretek, majd jól befűtök előtte.

    döbbenetes, úgy fűtünk, mint télen...  

    holnap jönek anyósék, este meg vendégek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774164 (64682)
    2006-06-03  13:16
  16. 2006. június 3. 15:1764686.

    Sziasztok!

    Tegnap estig nem volt netünk, ma pedig vendégek voltak, egy fél órája mentek el. Tök jó volt, csak most jutott eszembe, hogy senki nem csinált egy darab fényképet se. Mondjuk azt leszámítva, hogy Kristóf vagy 3-szor hisztizett dél és fél 3 között, biztos már fáradt volt. Bér azért szokta íbrni, ha van esemény.
    Tegnap este visszaolvastam, írni már nem volt erőm, most bezzeg alig emlékszem valamire.

    Naty: hajrá torna. Nem is tudtam, hogy B. A.-nak van ilyen kazija is.  Na tök jó, hogy alszik NAdin délután. Ugye, hogy megéri az az 5-10 perc egy kis nyugiért?  
    Jobbulást.
    Hú, sajnálom az éjszakát. Viszont gratulálok a reggeli pisihez.

    Bubekkó: ők tényleg Niquiui-ék? Ahogy olvastam, elő is vettem a kismamát megnézni megint.

    Anyaca: nagy gratula a 20 kiló mínuszhoz.
    Nekem is sikerült 10-től megszabadulnom, de bizti már viszakúszott 1-2-3 kiló. Megint nagyon oda kell figyelnem, most kell még elkapni. Olyan össze-vissza és hülyeségeket eszek, csak ezen kellene változtatni és okés lenne.

    Zsudanoli: tök jó, hogy minden rendben a pocakalkóval. Szerintem nincs ott semmi gond. A páromnak nagyon tetszett a kolbászos kép, már csak arra vágyik, hogy Kristófot is így lássa.  Szerintem nem mostanában fogja.  

    Kagica: dicsekedjél csak tovább, nem sűrűn olvasni tőled ilyet. Nagyon ügyes Alex. Hogy megszokta az új ágyát, főleg, hogy milyen nehezen indult a dolog.

    Eleonorka: együttérzek a kupi és dzsuva miatt. Fel a fejjel, lesz ez jobb is. Vagy inkább leszegett fejjel és szemellenzővel?  

    April: jó régen írtál. Nagyon jók a képek, utólag is boldog szülinapot Jeremynek. Nem semmi tortája volt.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2006. június 3. 14:4964685.

    Boldog szülinapot utólag is Jeremynek! Tényleg jó rég jártál erre! Huhh, nem semmi, hogy még eddig tudtad szoptatni a srácot! Az elválasztás meg fokozatosságot igényel, mindig csak épp annyit fejj le szerintem, amitől megkönnyebbül a cicid, és akkor majd szépen elapad.

    Nem tudsz, vagy nem akarsz gyakrabban jönni ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506103 (64683)
    2006-06-03  14:24
  18. Torolt_felhasznalo_506103
    Torolt_felhasznalo_506103
    2006. június 3. 14:3164684.
    Par kep!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_506103
    Torolt_felhasznalo_506103
    2006. június 3. 14:2464683.
    Szaisztok!
    Mar reg irtam! olvasgatni szoktam es latom mindenki jol van)
    Sok szep kismama es kisbaba
    Irigykedem....Kispus 4 kilo!
    Anyaca 20-at lefogyott leirnad legyszi priviben hogy hogy csinaltad? Ha nem gond.
    Annyi mindent akartam irni.....nagyon aranyosak a kisgyerekek!
    Magyarba is olyan hülye hideg van mint itt igaz?Mikortol lesz jobb,mert honap vegen megyünk a Balatonra
    Jeremy leszokott a ciciröl,azaz leszoktattam,ez mar a negyedik napja,es nagyon jo lett az ejszaka,az elsö ejszaka este 8-tol reggel 4-ig aludt egy kukk nelkül nalunk ez nagyon uj,ha felkel akkor ker mindig inni mert szomjas,szerintem megszokta hisz egesz ejjel a cicimen logott.Mikor az elsö ejszakat cici nelkül ateltük,utanna egesz nap fajtak nagyon a melleim,es este lekelett pumpalni mert nembirtam ki.Most szedek olyan Homöopatisch valamit es "Salbei" teat iszik.De mostmar kibirhato,nem faj nagyon.Lehetne gyogyszert is szedni de a mellekhatasa nagyon rossz,kihullhat a hajad elajulhatsz,hat köszi de ilyet nem szedek.Jo hosszu lettem.
    Jeremynek vasarnap volt a szülinapja,majd teszek fel egy ket kepet
    Most mas nemjut az eszembe,majd legközelebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2006. június 3. 13:1664682.

    A régi jelszavad már nekem sem működik . Tényleg, lányok, akiket érint: a közös bemen átírhatnátok az új jelszavaitokat, ha változtattatok.

    Szia Judit!!!!!!

    Naty, sajnálom Nadin szájacskáját. Talán szolidaritani akart Ábellel .

    Ne tudjátok ki, mi van nálunk. Már a sírógörcs határán vagyok, még el kellene mennünk egy-két dolgot venni a festéshez, közben tapossuk a levakart meszet, koszt és glett-anyagot, a konyhámhoz már nem lehet hozzáférni, és még itt a két gyerek is... Azt hiszem, nem vágtam volna bele, ha tudom, hogy mivel jár. Illetve, hogy ennyire nem halad. És ezután még az egész házat ki kell takarítani, bele sem merek gondolni. Hétfőn meg egy szüli- és névnapra vagyunk hivatalosak sógornőmékhez, de szerintem most megérthetik ,hogy inkább itthon kell rendet teremtenünk. Még egy hetet nem bírok ki ilyen nomád körülmények közt. És akkor ehhez jön még, hogy Zalán meghatározhatatlan okokból kifolyólag ha fönt van, csak ordít. Még kézben is. Már kb. negyedik napja. Szerencse, hogy sokat alszik, viszont a föntléte két órája brutál. Remélem mindenkinek csak jobb hosszú hétvégéje van, mint nekünk.

    előzmény:
    Kispus (64679)
    2006-06-03  10:10
  21. 2006. június 3. 12:4564681.

    végül nem vettem be semit, marad a gyógynövényes megoldás. most már a köhögés a legrosszabb a többi javul.

    Nadin fekvés előtt a saját lábában elbotlott és olyan bénán esett el, hogy szétharapta a felső ajkát belül. volt nagy ordítás, jegeltük gyorsan, vérömlés... mire az ágyba jutottunk már istenesen feldagadt neki.   viszont altatni sem kellett, annak ellenére hogy apukája épp fúrni kezdet vmit,  elaludt azonnal.  

    előzmény:
    emma33 (64676)
    2006-06-03  09:58
  22. 2006. június 3. 10:5164680.
    szia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! megnézem de küldd el a jelszót légyszi!!!!!
    előzmény:
    Kispus (64679)
    2006-06-03  10:10
  23. 2006. június 3. 10:1064679.

    Szia Judson!!!!

    Raktam végre két új képet a bemoldalra ha vkit érdekel..Rég volt már újítás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. június 3. 10:0364678.

    sziasztok!!

    csak gyors bekukknatás hogy ne feletsetek el))

    sajna nem tudok jönni sem olvasni sem írni,  nagyon ritkán egy villanás erejéig bekukkantok.

    majd ha tudok jövök ám addig is jok legyetek !!! ha lesz tali szóljatok !!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. június 3. 10:0364677.

    Naty sajnálom az éjszakát!

    Nálunk az egyféle ember egyféle gyereket csinál érvényesül mint nálatok..De egyébként egy barátnőm védőnője szerint a duplázás sokkal gyakoribb mint a váltott nemű gyerekek..

    Gratula pisiléshez!!!!!

    Flóra is pisilt reggelt, de ő a pelusba is, sőt mostanában ki is pisil a pizsijéből... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top