Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004. április-májusi babák

Torolt_felhasznalo_830754
Torolt_felhasznalo_830754
Létrehozva: 2003. szeptember 10. 14:59
Sziasztok!

Remélem, nem róttok meg azért, hogy kb. a 628. topik indul a születés hónapja témában, de ilyen "kicsi" terhességekről a napokban nem olvastam. Mi tegnap voltunk ultrahangon, és 7 hetes a pici! Mi meg határtalanul boldogok vagyunk. Aki hasonló időszakban vár babát, jöjjön és osszuk meg a tapasztalatainkat! A más hasonló témáknál már olyan sok a hozzászólás és annyira össze vannak szokva az emberek, hogy nehéz volna oda bekapcsolódni.
  1. Torolt_felhasznalo_970026
    Torolt_felhasznalo_970026
    2006. június 5. 22:3464726.
    Igen, az volt! De jól sikerült!
    előzmény:
    petty21 (64723)
    2006-06-05  21:41
  2. Torolt_felhasznalo_976981
    Torolt_felhasznalo_976981
    2006. június 5. 22:3364725.
    sziasztok, bubekkó vagyok, csak gondoltam beírok, hogy könnyebb legyen mindenkinek megtalálni a közös oldalt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_970026
    Torolt_felhasznalo_970026
    2006. június 5. 22:3364724.
    A délutáni elszállt hozzászólásomban írtam Eleonorka, hogy most már biztos lassan végeztek a felújítással, látom így is van! Szóval még egy kis kitartás, és most már tényleg vége! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774164 (64722)
    2006-06-05  21:28
  4. 2006. június 5. 21:4164723.

    Akkor csak szolid, csendes búcsúzás volt. Nem is nagyon baj az.

    Norka: örülök, hogy sikerült nagyjából végezni és összerántani a lakást. Most már azért a kedved is jobb, nem?
    Ja, apóst nem kell félteni, kondiban tartja a mezőgazdaság, bár azért Kristóf más jellegű edzettséget is kíván.  De nagyon bírták az emberek is ahogy nagyapa szaladgál a visongató unokája után.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970026 (64721)
    2006-06-05  21:17
  5. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2006. június 5. 21:2864722.

    Sziasztok, én is előbukkantam végre a por és kosz alól. Végre végeztünk, még ma is volt mit le és föltakarítani, de végre a helyén a nagyja. Van még tennivaló: parafát szeretnénk a bejárathoz kisembermagasságba, azt tapizzák össze, ne a falat , kellenek még szegélylécek, bordűr ami a harántfestést elválasztja stb. De ezek már apróságok. Úgyhogy én nem tudok sajnos élményben gazdag hétvégéről beszámolni, de annál szívesebben olvastam a ti élményeiteket és a hozzá tartozó képeket!

    Naty, jaj, nagyon-nagyon nagy egészséggombócot küldök nektek az éteren át, rossz is az, mikor egyszerre betegek a gyerekek. Tejcsi ügyben csak annyit tudok mondani, hogy többet árt neki az aggódás, mint a nempihenés. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Azért drukkolok, hogy minden rendben legyen ezzel is.

    Bubekkó, haláli kiscsajaid vannak! És tudod, nagyon jónak tartom azt is, hogy természetileg másmilyenek. Természetesen én sem mertem volna Zitát beültetni, mert aztán ha két kör után őkelme kitalálja, hogy mégsem tetszik, akkor állíttathattuk volna le a kezelővel a gépet . És a fülbevalók!!! Csodaszépek vele a lányok. Hogyan viselték a belövést? Én pont akkor héten kértem időpontot, mikor lebetegedett másnap Zita. És taknyosan nem volt szívem még fület is lövetni. Most már abbahagyta a köhögést is, úgyhogy nem menekül .

    Petty, apósod legalább sportolt egy kicsit Kristóf mellett . Vagy után?   Klassz, hogy kimozdultatok végül, néha jól jönnek ezek az egyházi ünnepek .

    Kispus, köszi a jelszót, mindjárt meg is kuksizlak Benneteket.

    Ja, és persze Kagica, örülök, hogy ennyire szép idő volt felétek! Itt nem volt nyár, talán most délutánra enyhült a szél, és már nem volt hideg.

    Jóéjt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_970026
    Torolt_felhasznalo_970026
    2006. június 5. 21:1764721.
    Nincs, mert nem volt ballagás. Volt egy kis műsor, aztán búcsúuzsonna a gyerekeknek.
    előzmény:
    petty21 (64720)
    2006-06-05  21:09
  7. 2006. június 5. 21:0964720.

    Naty: nálunk úgy kezdődött a rajzolás, hogy én vezettem Kristóf kezét. Most is rajzolunk így, ha kéri, de már szeret egyedül is. A fő kedvencet, a nyuszit, már egyedül szokta, meg is nevezi, mi micsoda rajta, de még kevéssé felismerhető laikus szem számára.  Persze sokszor ő is csak köröz a papíron, vagy csak egyenes vonalakat rajzol egymás mellé. És kizárólag ceruzával (grafit és színes) rajzolunk. Ja, meg a mágneses rajztáblával.
    Drukkolok, hogy jó éjszakátok legyen.

    Anyaca: jó kis programotok volt akkor ebben a két napban. Ügyesen etette Ábel az állatokat. Trisztánról ballagós képed nincs? Ezen a fülhallgatós képen olyan nagy fiú már.
    Ja, anyós alapjában véve jó fej, és néha el is szokta találni, mikor, mit kellene mondani, csinálni.  

    előzmény:
    naty77 (64716)
    2006-06-05  20:29
  8. Torolt_felhasznalo_970026
    Torolt_felhasznalo_970026
    2006. június 5. 20:5564719.

    Sziasztok!

    Délután nem tudtam elküldeni, amit írtam, megint szórakozott velem az nlc! 

    Naty, sajnálom, hogy még nem jöttetek teljesen rendbe!  A tej miatt meg próbálj meg ne idegeskedni, mert az még csak rosszabb! Persze, tudom, hogy könnyű mondani!

    Bubekkó, nagyon szépek a lányok a fülbevalóval   És tök jól néz ki a trón is! Én se mertem volna Ábelt beültetni a körhintába, pedig ő biztos nagyon élvezte volna! 

    Kispus, meg fogom nézni a bemoldaladat, most már tudom, eddig miért nem sikerült, ezek szerint jelszót váltottál!

    Petty, jól tettétek, hogy elmentetek Nyíregyre, és anyósod is jó fej volt, hogy nem engedte a férjedet dolgozni menni! 

    Kagica, sajnálom a görcsöket, nekem Ábelnél volt egyszer ilyen, nagyon rossz volt! Látom, a többiek már ajánlottak rá megoldást!

    Nekünk nagyon jól sikerült a hétvégénk, tegnap délután voltunk a Tropicáriumban, ma pedig állatkerteztünk. Ábel nagyon élvezte mindkettőt! Teszek fel pár képet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. június 5. 20:4864718.
    ne izgassál!   itt olyan szélvihar volt egész nap, hogy szívem szerint még a boltba sem vittem volna Nadint, de annyi séta meg kellett. remélem, holnap már csak a nap süt!
    előzmény:
    kagica (64717)
    2006-06-05  20:38
  10. 2006. június 5. 20:3864717.

    Koszi az infokat, nekem is ugy remlett, h a vegen nem szabad, a Naty altal irt okokbol.

    Rajzolas nem tartozik Alex fo tevekenysegei koze, de amugy filccel szeret es kriksz-krakszokat (hogy irjak?) rajzol, az nagyon megy neki

    Hu, mi jo sokat voltunk kint, alvas utantol 6ig jatszoterezes, aztan este meg egy nagy focizas a papaval Es vegre sortban volt es poloban!!!   El se hiszem!

    előzmény:
    naty77 (64716)
    2006-06-05  20:29
  11. 2006. június 5. 20:2964716.

    mert a magnézium a keményedés, görcs ellen van, de a 36. hét után már a szülésre felkészüléshez ezek kellenek a méhnek. de a dokik mondják is, hogy ne tovább.

    mndjátok nálatok hogyan működik a rajzolás? Nálunk krétával van, de nem is ez a lényeg. hanem ő rajzol pár vonalat, majd kezembe nyomja a krétát és közli, hogy mit rajzoljak. mivel ezt már eléggé meguntam, így ő fogja a krétát én az ő kezét és együtt rajzolunk. de nem tudom, hogy ez nem rossz-e...

    Katrin tegnap óta kap kis tápszert kiegészítésnek és azóta rendszeresen kakil és éjjel nem volt sírás!!! igaz többször volt fent így is, de hát szegénykém nem kap levegőt.   24 órán belül most volt először sírdogálás, de már a kaki után. ja és nem kapott azóta semmi cseppet tegnap este óta. 

    előzmény:
    Kispus (64715)
    2006-06-05  16:27
  12. 2006. június 5. 16:2764715.

    Sziasztok!

    36. hét után miért nem szabad magnéziumot szedni?

    Vuoltunk kinn ma a római parton. Dög hideg volt...brrr...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2006. június 5. 15:4064714.

    végül nem ott ahol mondtad, mert ott csak nagyritkán van a fülbelövő csaj, tök macera lett volna. csepelen a spar mellett a 10 emeletes aljában van az aqua szépségszalon, ott a manikűrös csinálja 1900-ért (fülbevalóval együtt). nem kell bejelentkezni, bármikor mehetsz.

    kagica, én végig ittam egy magas kalcium-magnézium tartalmú löttyöt, és attól totál elmúlt a lábgörcs. azóta is iszom néha, mert nekem ez már kamaszkorom óta végigkísért. szóval sok kálcium és magnézium, ez a titok nyitja!

    előzmény:
    naty77 (64713)
    2006-06-05  15:34
  14. 2006. június 5. 15:3464713.

    hahó, élünk még... igyekszem pihenni a tejcsi érdekében, na meg a gyógyulásért. a csajok változatlanul trüttyögnek  ma beszéltem a gyerekorvos ismerőssel, hogy miket tudok tenni Katrin érdekében, adott pár ötletet, amikre már nem emlékeztem. meg próbált ő is, meg a férjem is megnyugtatni, hogy ne izguljak a tejcsin.

    Kagica: 36. hétig szabad a magnéziumot szedni. de a görcshöz még vegyél mellé kálciumot is.

    Bubekkó: végül hol lövetted ki a fülüket?  majd én is akarom vinni Katrint.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. június 5. 13:2564712.

    Kagica: Kristóf detto. Főleg ilyen helyen nem áll meg, ha szólok, hiába mondom, hogy nézzük meg ezt, vagy azt, csak azt lehet, amit ő akar.
    Szerintem még vehetsz be magnéziumot, meg esetleg kalciumot.

    Bubekkó: Hát tényleg nagyon bátor Hanga. Vagy lehet, hogy Kristóf is az lenne, ha én is be merném ültetni ilyenbe.   

    előzmény:
    kagica (64708)
    2006-06-05  09:35
  16. 2006. június 5. 11:3564711.

    Ugyes!

    Azon gondolkoztam, h lehet ilyenkor magneziumot szedni? Vagy erdemes magas magnezium tartalmu vizeket inni? Marmint az izmogorcs miatt. Jo az igy a vege fele?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (64710)
    2006-06-05  10:26
  17. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2006. június 5. 10:2664710.

    Sziasztok!

    Nekem eszembe sem jutott, hogy durva lenne ez a körhintázás. Elsőnek persze azokra a körbe forgó állatokra raktuk fel, az a klasszikus, tudjátok. De pár kör után le akart szállni, unta.... Aztán felültek a 12 éves unokatesóval együtt arra a sárkányra. Na, hát az tényleg durva volt!!!! Nem mondták, hogy az ilyen gyors, láttam, hogy még a 12 éves ereiben is megállt a vér!!!! ráadásul hátramenettel indítottak  . Még szerencse, hogy Hanga ölben volt, különben szerintem kirepült volna. Marhára nem nézték ám, hogy ki ül fel!!! De élvezték, pár kör után már mosolyogtak is, majd mikor leszálltak, Hanga percekig szótlan volt. Emésztette az élmyént. De hamarosan jött a még egyszer duma  . Aztán jött a körhinta, ami annyira tetszett neki, hogy többször is vissza kellett ültetni! Sírva tudtuk csak elhozni, és még jó félórával később, otthon is néha hüppöpgve emlegette, hogy menjünk a búcsúba a körhintára. Egyébként tök jól be voltak csatolva, nem bírtak volna kiesni.

    Hanga tényleg stramm csaj lesz, nem az a lányos nyivákolós típus. A hintán ülve is addig kiabál, hogy anya magasabbra, míg szinte vízszintesig nem lököm! Borka már más eset, ő sokkal "lányosabb" lesz, külsőre belsőre egyaránt. Ja, meg képzeljétek tegnap egyszer csak nekiállt bukfencezni. Még pár hónapja mutattam neki, aztán valahogy eszébe jutott, és hihetetlen, de tök szabályos bukfenceket nyomott!!! Tapsolva sikitozott mindenki, hogy milyen ügyes, szóval vagy fél órán át nyomta a műsort .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. június 5. 09:4664709.
    Ma hajnalban 2x is olyan iszonyu eros gorcs allt a bal vadlimba, h nem birtam ki hangos jajgatas nelkul, mire szegeny ferjem ijedten riadt fel, azt hitte, h szulok!   Jaj, az ejszakakbol nagyon elegem van mar!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. június 5. 09:3564708.

    Sziasztok!

    Sajna mi ma mar kettesben vagyunk de amilyen szepen sut a nap, sztem sokat leszunk kint..

    Bubekko, en is megdobbenve neztem Hanga korhintas kepeit, meg a ferjemnek is megmutattam. El nem tudnam kepzelni, h Alex feluljon egy ilyenre. Vmiert o meg nagyon fel a mozgos dolgoktol, pl ha beleteszem a penzzel mukodos jatek autokba vagy lovakra, ameg all tetszik neki, de amint elindul ordit es fraszt kap, azonnal ki kell venni! Hat bator csajod van, az biztos!

    Kispus, maris jobban erzem magam!  En most torhetem a fejem, h mi legyen a menu csut-tol keddig, ugyanis jonnek a bataymek, ilyenkor mindig nagy kajalasok vannak, pedig ugye most nem eppen erre lenne szuksegem...

    Petty, meg jo, h ott volt aposod segitsegnek! Engem Alex szofogadatlansaga, az, h hiaba hivom, a fule botjat se mozditja, csak megy a sajat feje utan, szoval ez borit ki a legjobban. Tegnap viszont egy hatalmasat fociztak apukajaval, olyan jo volt nezni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. június 5. 09:2464707.

    Sziasztok!

    Bubekkó: nagyon jó volt nézni a képeket, Hanga nagy-nagy örömét. Én még biztos nem mertem volna ilyenbe Kristófot beleültetni. A fülbevalók is tök szépek. Na meg a trón se semmi, az lesz mindenki kedvenc helye.

    Naty: milyen volt a mai éjszaka? Küldök én is energiát! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

    Kagica: szép időért irigy-irigy. Mi ma is esőre ébredtünk, bár már elállt.

    Emma: gondolom a párod, oda meg vissza van a "Szeretlek apa" hallatán. Anyával nem mondja Cathy? És nagyon jók az asszociációi.  

    Tegnap délután voltunk Nyíregyházán egy expón. Építési, lakberendezési cégek állítottak ki. Sok szépet láttunk, és okos dolgokat megtudtunk. És én is tudtam egyedül nézelődni, kérdezősködni. Jött velünk apósom, így 3 felé oszlott a Kristóf felvigyázás. Azt mondta Após, hogy ezt az Expót emlegetni fogja, míg él.  Annyit futott Kristóf után.  Szóval Kristóf is élvezte, elég jól lehetett hallani merre jár.   Aztán kint volt egy hinta felállítva, ott sokat elidőztünk.

    És ma majdnem fél 8-ig aludtunk.   Igaz volt ébren Kristóf fél 5-kor, de simán visszaaludt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (64696)
    2006-06-04  08:58
  21. 2006. június 5. 06:3464706.
    bocs a hibákért...szóval nem féltél, hogy kimászik
    előzmény:
    Kispus (64705)
    2006-06-05  06:33
  22. 2006. június 5. 06:3364705.

    Bubekkó nagyon jók a képke! Nem félél, hogy kimészik a hintából, én tuti frászt kapta volna végig..A trón is nagyon jó. A fülbevaló nekem is nagyon tetszik..Tényleg szépek a lányok. Én félek, hogy Flóra amilyen kis hebehurgya tuti történne vmi a kis fülével..

    Naty sok energiát..reméljük hamar rendbe jönnek az éjszakák!

    Zsuzska köszi.Átjavítottam a jelszót.

    Kagica én is paprikás csirkét ebédeltem...És beiglit utána...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2006. június 4. 20:2564704.
    most olvasom, hogy a képeimhez micsoda kommentárokat rögtönzött az nlc! többsége még stimmel is  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2006. június 4. 20:2364703.

    és akkor most küldök egy kis pozitív energiát, úgy látom főleg naty és norka nektek van rá most nagy szüklégetek!!!!!!

                      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2006. június 4. 20:2064702.

    aztán hazafelé bementünk szentendrére, van ott egy fafaragó szobrász. és vettünk egy igazi trónust!! párom minden vágya volt egy a szobában meghatározó jelenségként uralkodó ülőalkalmatosság, ami egy fatönkből van kivájva, az ő igazi családfői trónusa  . és pár napja volt a szülinapja.....

    nagyon gyönyörű, és még akár ketten is beleférünk. egy hihetetlen öreg cseresznyefából van, tök jól passzol a nappaliban található többi rönkfához is, szóval igazán belevaló darab, nem győzünk betelni vele!!!!! épp befért a kocsiba, bár a behozatala nem volt egyszerű....

    itt van pár kép az újdonsült büszkeségünkről is!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top