Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyházi esküvő

Torolt_felhasznalo_661275
Torolt_felhasznalo_661275
Létrehozva: 2007. augusztus 25. 19:11
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogyha a Párom katolikus, én pedig református vagyok, akkor át kell-e keresztelkednie valamelyikőnknek az egyházi esküvőhöz, illetve kell-e bérmálkoznunk, konfirmálnunk 8ezt egyébként már mindketten megtettük a saját vallásunkban). Másik kérdésem, hogy a jegyesoktatás milyen módon zajlik mostanában, mennyi idő, hány alkalom, stb.? Válaszokat köszönöm szépen.
  1. 2007. augusztus 27. 11:3155.

    Ha a két fél más vallású, nincs semmi probléma. Erről itt olvashattok bővebben: http://weddings.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2097

    Nekem viszont egy nagyobb problémám van! Jövőre tervezzük az esküvőt, de a párom elvált ember, templomi esküvője is volt annak idején. Katolikusok vagyunk mindketten, bár a vallásunkat nem gyakoroljuk. Nagyon szeretnénk templomi esküvőt, tudom, hogy más vallásoknál lehetőség van elvált embernek is újraházasodni, de a katolikusoknál csak a pápa engedélyével lehet, amiről azt hallottam, hogy nagyon körülményes és évekig tart.

    Mi lehet a megoldás? Itt jöhet képbe az áttérés? Segítsetek!!!

    előzmény:
    borcsa (50)
    2007-08-25  22:32
  2. Torolt_felhasznalo_745287
    Torolt_felhasznalo_745287
    2007. augusztus 26. 09:3254.
    Persze, csak annyira kiölték ebben a régióban a hitet az emberekből, szerencsére nem mindenkiből, hogy egyszerűen nem tudják hova forduljanak. A fiatalok még nyitottak, rajtuk lehet segíteni, de megcsontosodott ideológiákon nem.
    Habár, ha valaki válságba jut, könnyebben talál vissza Istenhez, de kell valaki, aki ebben segíti, nem?
    Annyira elanyagiasodott ez a társadalom. Meg néha az ember olyanokban is csalódik, akiktől nem is számít rá!
    Ezek a dolgok arra jók, hogy az ember folyamatosan erősítse a hitét.
    előzmény:
    borcsa (50)
    2007-08-25  22:32
  3. 2007. augusztus 26. 07:5053.
    Hiszed vagy nem megis iggy van. En abban latom ennek a dolognak a "magyarzatat2, hogy ugye a papok, gyontatnak....es hat ugye ott sok sok ilyen-olyan sztoriban problank okos tanacsot, lelki utravalot adni.......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_661275 (44)
    2007-08-25  21:01
  4. 2007. augusztus 25. 23:2252.
    Kedves Kutyi és Mindenki!

    Sajnos a mai orvostudomány a gyógyítás hitén, eszmélyén átlépett, és az üzleti politika vezérli őket.
    Üzletről, s pénzről szól a mai gyógyítás.
    Csak a tüneteket gógyítják, s nem a betegséget. A betegség gyógyításához, több vizsgálat, diagnózis, értelem és hozzáértés szükségeltetik.
    A hozzáértő lelkiismeretes orvosaink külföldre távoznak.
    Itthon meg nagyjából marad a selejt, akikhez mi járunk.
    Abban is igazad van, hogy a legjobb orvosság nem a dilibogyó, meg a sok hülyeség amit az orvos felír, hanem az őszinte, nyílt beszélgetés egy igaz baráttal, ismerőssel, vagy egy igen belsőséges kapcsolatot kialakított személlyel. Egy ilyen többet ér minden gyógyszernél. Ez legfőképpen a depressziós, és pánikbetegeknél igaz.

    Üdvözlet min denkinek: Röpcsike.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745287 (49)
    2007-08-25  21:45

Címlap

top