Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikerláng, duálpár

gyémánt_ragyogás
Létrehozva: 2007. augusztus 26. 11:35
Sziasztok!

Gyertek, kik hallottatok már ezekről a fogalmakról, kik sokat tudtok róla és kik csak vágytok tudni róla.
Kik biztosak vagytok benne, hogy már ismeritek a tiéteket, és kik csak sejtitek, hogy ismeritek és bizonyosságot szeretnétek.

Ikerláng: az ikerlelked, akivel nagyon egyezel, és érzed, hogy a részed, mérhetetlen fájdalom az elkülönülés, de ezen a Földön ezt is meg lehet élni, hát meg is történik.
Duálpár: az ellentéted, akivel surlódásos és mégis a leggyönyörűbb kapcsolatok egyike lehetséges. Nem úgy ellentét, ahogy gondolnánk. Meg van benne is, ami bennünk, hiszen a lelkünk fent, ahol minden egy, egy.

Van sok leírás ezekről, hogy hogy is tartozik a 4 lélekrész össze, a legutóbbi, amit olvastam az Eckard Strohmé az Atlantisz mestertudása c.ű könyvében.

És habár ez ezoterikus téma és így a Jósoljunk csatornába vagyok kénytelen tenni, szívesebben tettem volna a SZERESSÜNK csatornába, hiszen ez aztán végképp a végső szeretetről szól.

Gyertek, folytassuk, ki amit tud, tegye hozzá.
  1. 2007. augusztus 27. 16:1351.
    Nincs mit, igazán. Örülök, hogy érdekel Téged, és hogy Te is átéltéd már, amiről itt oldalakat írogattam és idézgettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670917 (48)
    2007-08-27  16:05
  2. 2007. augusztus 27. 16:1150.

    Nálam most épp azt játssza az Lelkem (milyen szép ez a magyar becézésmód... ), hogy mélyen hallgat és hogy nem létezik... Tehát én éppen ezt tanulom elfogadni: hogy ő nem tud mit kezdeni a helyzettel - ez is kapcsolatban van az igazi elfogadással és a feltétel nélküli szeretettel keményen. A legkeményebb leckék egyike a számomra. Úgy, hogy közben szeretem őt, nem tudok mást tenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670917 (49)
    2007-08-27  16:06
  3. Torolt_felhasznalo_670917
    Torolt_felhasznalo_670917
    2007. augusztus 27. 16:0649.
    Az, ami én éltem át, nagyon hasonló volt.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (46)
    2007-08-27  15:55
  4. Torolt_felhasznalo_670917
    Torolt_felhasznalo_670917
    2007. augusztus 27. 16:0548.
    A linkeket is nézegettem közben. Köszönöm!
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (47)
    2007-08-27  15:59
  5. 2007. augusztus 27. 15:5947.
    Az irodalom az egy jó kérdés.

    Ott van Müller Péter: Kígyó és keresztje, ahol az író leírja a duálpárjával való találkozását (a felesége...) - nagyon szép és olvasásra érdemes könyv.
    Aztán van Thomas Ulrich: Lélekpárok c.ű könyve - ez eléggé elvont, szerintem.

    Amit még nem olvastam, az az Ikerlelkek (Patricia Joudry) c.ű könyv - nem olyan rég jelent meg, pár hónapja. Amennyit tudok róla, az alapján jó kis könyv lehet - de ez csak a felét tárgyalja a témának.

    Duáltémában is van még egy könyvem, ami jó mélyre el van ásva valahova, majd előkaparom, ha érdekel - sok évvel ezelőtt olvastam - két nő kapcsolatáról szól (nem leszbikus...).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670917 (45)
    2007-08-27  15:52
  6. 2007. augusztus 27. 15:5546.
    És még valami: az ember végső célja, hogy felismerje, átélje és -érezze, hogy minden és mindenki Egy (rengeteg könyv, vallás, stb. szajkózza, de az átélés a legfontosabb ebben), és az iker- illetve duállelkes kapcsolat az, ami a leginkább emlékeztet erre - amikor egy olyan erejű élménnyel leszel gazdagabb, amiről érzed, hogy jóval hatalmasabb nálad, nem tudod irányítani (és nem is kell... hiszen ott vannak az Égiek erre, meg a köztes létben - vagy még annakelőtte - megbeszélt dolgok), és a végén megadod magad az érzésnek, hogy 'történjék bármi, szeretem...'
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_670917
    Torolt_felhasznalo_670917
    2007. augusztus 27. 15:5245.

    De hogy melyik részem, azt nem tudom. Szívesen olvasgatnék a témában.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (44)
    2007-08-27  15:50
  8. 2007. augusztus 27. 15:5044.
    Ez gyönyörű, gyönyörű, gyönyörű! (olvadozós szmájli)

    Igen, feltétel nélküli szeretet, igen. Ez az egyik ismérve annak, hogy ő a részed.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670917 (43)
    2007-08-27  15:48
  9. Torolt_felhasznalo_670917
    Torolt_felhasznalo_670917
    2007. augusztus 27. 15:4843.
    Jól. Pont ezért. Annyira fontos a boldogsága, hogy az se érdekel, ha ez nélkülem valósul meg. Azt hiszem, ezt hívják önzetlen, feltétel nélküli szeretetnek. Szeptemberben nősül, és ott leszek az esküvőjén. Minden rossz érzés nélkül. Ilyen még nem is volt velem.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (42)
    2007-08-27  15:44
  10. 2007. augusztus 27. 15:4442.
    Igen, van olyan megközelítés, ami szerint ebből az ősrégi érzésből ered a nagy Ő kultusz. Tök jó helyen kapizsgálsz.

    Nálatok tehát elmúlt a szerelem, de megmaradt egy mély szeretet?

    És hogy kezeled ezt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670917 (41)
    2007-08-27  15:38
  11. Torolt_felhasznalo_670917
    Torolt_felhasznalo_670917
    2007. augusztus 27. 15:3841.
    Nem, de a kettőnk kapcsolatában a legkevesebb szerepet játszik a nemiség. Pedig jártunk is, szeretkeztünk is, szerelmesek is voltunk. Illetve ez a szerelem egy kicsit más volt, sokkal mélyebb, holott nagyon fiatal voltam még.

    Igazából a "Nagy Ő" kultusz miatt kérdeztem. Hátha innen ered.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (40)
    2007-08-27  15:32
  12. 2007. augusztus 27. 15:3240.
    Ez nagyon szép lehet...
    És azért kérdezted, mert ő veled azonos nemű?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670917 (38)
    2007-08-27  14:58
  13. Torolt_felhasznalo_670917
    Torolt_felhasznalo_670917
    2007. augusztus 27. 14:5939.
    Ő ugyan nem igazán hisz az ilyesmikben, de nekem gyakran megfordul a fejemben, vajon ki lehet ő? Ismertem már azelőtt is, hogy először láttam volna?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670917 (38)
    2007-08-27  14:58
  14. Torolt_felhasznalo_670917
    Torolt_felhasznalo_670917
    2007. augusztus 27. 14:5838.
    Van valaki az életemben ugyanis, aki nagyon fontos, amikor először megláttam, mintha mindig is ismertem volna. És messze él ugyan, de mindig keressük egymást. Mindig jól érezzük magunkat együtt, feldobódva jövök el, ha találkozom vele. Vitáink sem nagyon voltak, csak ha valamelyikünk nagyon nehéz időszakot élt át.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (1)
    2007-08-26  11:35
  15. Torolt_felhasznalo_670917
    Torolt_felhasznalo_670917
    2007. augusztus 27. 13:5637.
    Köszi!
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (36)
    2007-08-27  13:39
  16. 2007. augusztus 27. 13:3936.
    Szia.

    Nem, lehetnek egyneműek is, testvérek is, stb. Nagyon széles a skála, a kapcsolódási lehetőség. Akár tanár-diák kapcsolat is lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670917 (35)
    2007-08-27  13:37
  17. Torolt_felhasznalo_670917
    Torolt_felhasznalo_670917
    2007. augusztus 27. 13:3735.
    Csak egy kérdés, nem vagyok jártas a témában, de érdekel.
    Duálpár vagy ikerláng csak ellenkező nemű lehet?
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (34)
    2007-08-27  13:34
  18. 2007. augusztus 27. 13:3434.
    Lelki társaink
    http://www.helloinfo.hu/main.php?folderID=1761&art 2007.05.05. 22:29

    Lelki társak, lélekpárok, ikerlelkek, duális lelkek... Ezekkel a kifejezésekkel emlegetik leggyakrabban azt a jelenséget, amikor két ember eleve elrendelt módon egymáshoz tartozik

    Az elmélet alapjául azok a vallási és mitológiai történetek, legendák szolgálnak, amelyekben a közös motívum az eredendő egység, amelyet egy felsőbb erő választ ketté, hozza létre belőle a két pólust. Amikor egyedül vagyunk és társat keresünk, jó azzal erősíteni a kitartásunkat, hogy valahol létezik az a bizonyos "másik felünk", és ha találtunk valakit, reménykedünk, hogy ő az.

    Ha félbetörünk egy kekszet, a tésztája attól még ugyanaz marad, és a két fél törési vonala mentén egymásba illeszthető. Ilyenek az összetartozó lelkek is. Nem ellentétek, hiszen az anyag ugyanaz, és nem is egyformák, hiszen a két darab különbözőképpen tört, ám épp ezen a felületen összeilleszthető. A lélek-kekszet persze isteni kezek törték két darabra, sok-sok inkarnációval ezelőtt. A tálca pedig óriási, téren és időn keresztül keressük a másik felet, olykor megtaláljuk, majd elveszítjük a körforgásban, hogy aztán újabb életeink során újra kereshessük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. augusztus 27. 13:3033.
    IKERLÁNG és LÉLEKTÁRS Nyomtatás E-mail

    Először érdemes tisztázni, hogy mi is az ikerláng és lélektárs jelentése, mivel eléggé eltérő magyarázatokat lehet olvasni.

    .

    A Lélektárs ak egymáshoz nagyon közelálló rokonlelkek. A Lélektárs különbözik az Ikerlángtól. A lélektársak azért kerültek össze, mert hasonló típusú karma kiegyenlítésén, és ugyanannak a csakraenergiának a kifejlesztésén dolgoznak. A Lélektársak közötti vonzalom a szent munkán és az önmegvalósítás útján alapul. Egy lélektárs olyan, mint saját visszhangunk az anyagban, aki ugyanazon a feladaton munkálkodik, hogy Isten egyik tervét megvalósítsa. Lélektársból lehet több is, olyan lelkek, akikkel már sokszor találkozhattunk is előző életeinkben. Ezért is tűnnek rögtön az első látásra nagyon ismerősnek. Sok esetben várnak az újraegyesülésre, hogy segíthessék egymást.

    Ikerláng ja mindenkinek csak egy van. Ő a szellemünk másik fele. Frekvenciaszámuk megegyezik. Együtt kell lenniük, folyton folyvást az egyesülést keresik. Az Ikerláng, olyan mint mi. Tükörképet mutat nekünk, ezért is nehéz elviselni, mert visszatükrözi az összes olyan tulajdonságunkat, amit nem szeretünk. Addíg nem is hoz össze minket a sors - vagy ha igen, akkor el is választ - , amíg mindkét fél saját magában meg nem találta a harmóniát, az egyensúlyt. Hiszen hogyan várhatnánk el valakitől, hogy elfogadjon, ha mi sem tudjuk saját magunkat elfogadni? És hogyan tudnánk elfogadni azt az embert, aki ugyanolyan mint mi, ha saját magunkat nem szeretjük?
    Ha fejlődünk, akkor őt is emeljük, ha rossz kedvünk van és negatívak vagyunk, akkor őt is lehúzzuk.
    Tehát legyünk mindig pozitívak!

    Megemlítem még a harmadik féle kapcsolatot, a karmikus kapcsolat ot. Ilyenkor a két felet közös karmájuk kiegyenlítése vonzza egymáshoz. Az ilyen kapcsolatok, vagy házasságok gyakran nehezek, de a spirituális fejlődés szempontjából fontosak.

    -Jasmin-

    forrás: http://interno.hu/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. augusztus 27. 13:2832.
    Sokan keverik a lélektárs, ikerlélek és duálpár fogalmakat.
    A lélektárs sok ember lehet az életedben, aki valamire tanít, akivel valami nagy dolgot átélsz, akár évtizedeken át, és ez lehet házasság is, igen.

    Az ikerlélek, mint már írtam, olyan, mint Te - valószínűleg sokszor ikernek is születnek akár, de én láttam erre ellenpéldát nem egyet, azaz messze nem minden ikerpár ikerlélek is.

    A duálpár pedig az ellentéted.

    A 4-es egység negyedik fele a duálpárod ikerlelke - na, még ez egy érdekes terület, hogy ez hogy kapcsolódik hozzám - avagy hozzád.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. augusztus 27. 13:2331.
    A Szellemhez és az Ikerláng Szövetségekhez vezeto út megnyitása
    Ha egy pár, akik lélektársak, egymásra találnak a test és lélek ezen szent kötelékében, akkor elkezdik vegyíteni az energiáikat. A szent szex gyakorlása által megtapasztalják az EGYséghez való visszatérés eksztatikus örömét, fizikai megtapasztalásként.

    A test és lélek energiáinak összekapcsolódása és összekeveredése egy spirális örvényt hoz létre, ami voltaképp egy út a Szellem és a Forrás birodalmához. Ezáltal az energiák lejönnek a Magasabb Síkokról, hogy aktiválják és erosítsék a partnerek testét és lelkét. Az osi világban a szent házasság és a szent szex rituáléit a papok és a papnok gyakorolták, hogy ezáltal biztosítsák az Isteni Kegyelem áramlását a közösség számára, hogy a mikrokozmosz egyensúlyát tökéletes rendben tartsák. Az Új Földön minden lélek-kötésu pár elott nyitva áll majd a lehetoség, hogy "szent házasságra" lépjenek, amiben megtanulják egyesíteni energiáikat, és az Isteni Kegyelem és Szeretet áramlását a bolygóra hozzák.

    Ha Kegyelem áramlik a lélektárs-páron keresztül ebben a formában, akkor hozzáférhetové válik számukra az Isteni Feltétel nélküli Szeretet kifejezése, és ekkor Ikerlángokká válhatnak. Eggyé válnak a Forrás és a Szellem energiájában. Egymás iránt érzett szerelmük magában foglalja az Isteni Lényeg Feltétel nélküli Szeretetét, és visszatükrözodik általa. Ekkor ok valóban az Isten és az Istenno, akik egyesültek az Isteni Feltétel nélküli Szeretet Szikrájának szolgálatában, vmint földi megnyilvánulásában. És megismételjük, ez mindenki számára elérheto, akik lélektársi szövetséget alkotnak az Ötödik Dimenziós Új Földön. Ez egy hatalmas örömet jelento ajándék, amiért mindannyian dolgoztatok oly sok dualitásbeli létido alatt. Ez az Egység Tudat gyakorlati megtapasztalásának ajándéka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. augusztus 27. 13:2130.
    Lélektárs szövetségek: A Test, Szellem és Lélek egyesítése az ötödik dimenziós Új Földön
    Michael Arkangyal Celia Fenn közvetítésével

    Kedveseink, az Ötödik Dimenzió legnagyobb ajándékainak egyike az örömteli és szereto kapcsolatok lesztek, amit ti fogtok megteremteni, és felébredt létezokként élvezni. Ha ráébredtek hatalmatokra és kitárjátok szíveteket, a leggyönyörubb és legszeretettelibb lélektársi kapcsolatokat lesztek képesek megteremteni. Nem fogjátok kevesebbel beérni, mint lélektársi szövetséggel.

    Sokan kérdezitek: "Ki a lélektársam?", leginkább azok, akik még mindig egyedül vannak. Sokan egyedül találják magukat, vagy szeretnének kilépni a már nem muködo kapcsolatokból. Ennek a kényelmetlenségnek az az oka, hogy megkértünk titeket, engedjétek el a harmadik dimenziós kapcsolatokat, és álljatok készen teljesen az ötödik dimenziós szövetségekre. Azok, akik már most is egy szeretetteli szövetségben élnek, választhatják azt, hogy felemelik kapcsolatukat az ötödik dimenzióba.

    Azt mondjuk, hogy a lélektársatok nem feltétlenül egy bizonyos személy. Több olyan ember is van, aki a tietekhez illeszkedo lélekmintázatot nyújthat számotokra. Az átalakulás és a "felemelés" ezen folyamatában lehet, hogy több lehetoség is kínálkozik számotokra, hogy lélektársi köteléket alakítsatok ki.

    A kulcs a lelki összeilloség. Ez egy energetikai illeszkedés a Magasabb Dimenziók szintjén. Olyan emberek lesznek képesek egymással lélektársi köteléket kialakítani, akik lelkének fény és hang rezgései eléggé illeszkednek egymással ahhoz, hogy a két lélek számára meglegyen a lehetosége annak, hogy teljesen összeolvadjanak, és Ikerláng Szövetséget alkossanak.

    Ezt a harmonikus illeszkedést mély mágneses vonzalomként és összhangként érzékeljük. Tudni fogjátok, ha találkoztok egy lehetséges lélektárssal. A lelketek tudni fogja, és a lélek és a Felsobb Én tudása rögtön eljut hozzátok is. Az ötödik dimenziós felébredt állapotban lelketek választásait és megtapasztalásait úgy fogjátok érzékelni, mint saját választásotokat és tapasztalásotokat, mivel az Ötödik Dimenzióba való átmenet lényege pont az volt, hogy fizikai aspektusotok és magasabb aspektusotok csatlakozzon egymáshoz.

    Azt mondjuk, hogy a lelketek mindig okkal választ társat, és ez az ok a nagyobb jó szolgálata. A lélektársi szövetségeket nem az ego határozza meg. Nem az ego személyes örömérol szólnak, hanem inkább arról, hogy hogyan tud egyesülni a két lélek energiája, hogy ezáltal a nagyobb jót szolgálják. A szolgálat ezen értelmezésében fogjátok megtalálni a boldogságot és az örömöt, ami a két lelket összehozza egymással a fizikai síkon, és a boldogság alapját adja a fizikai világban.

    A múltban a lélektársi kötelékek gyakran azért jöttek létre, hogy intenzív belso munkát végezzenek a társak. Nem minden lélektársi szövetség volt boldog, mert a két lélek munkájához hozzátartozott a mély, rosszul muködo mintázatok megtisztítása, melyek mindkettojüknél általánosak volt. Ám ezt a folyamatot befejeztétek és lezártátok, és innentol fogva a lélektársi szövetségek az öröm és a boldogság megteremtésérol szólnak a szolgálaton keresztül. Az Új Földön létrejövo szövetségek a bolygó szolgálatáról szólnak, egy olyan örömteli és harmonikus állapotban, ahol a két lélek eggyé válik munkájuk iránti elkötelezettségükben, ami nem más, mint hogy ok a fény létezoi a bolygón. Ez nem azt jelenti, hogy fizikailag is együtt kell dolgozniuk, hanem azt, hogy lelkeik és energiáik támogatják egymást magasabb szinten a közös jó érdekében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. augusztus 27. 13:1829.
    Angrilla hozzászólásait figyelmen kívül hagyom, kik olvassátok a topikot, tegyétek azt Ti is, szóra sem érdemes, elolvasásra meg pláne nem érdemes.
    Szeretném, ha csodálatos és pozitív hangvétel maradna továbbra is.



    Ami a duálpáros és ikerlelkes témát illeti, nagyon kiváncsian várom továbbra is a hozzászólásokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_561420
    Torolt_felhasznalo_561420
    2007. augusztus 27. 08:3128.
    Az meberi mondanivalóm számodra most következik:

    1. mivel letiltottad a priviket így kénytelen vagyok válaszolni, itt. Az agressziv magatartás rám nem jellemző, csupán próbáltam diplomatikusan elmondani, neked, - ne jellemezz semmit, senkit, amíg nem ismered. Nem kell bántani másokat, úgy, hogy magunk alá gyűrünk, besározunk, lefitymálunk, topikokat. Sehol nem láttam azt, amit Te műveltél le, hogy aki egy új topikot szándékozott nyitni, egy előzőt jellemezgetett volna.
    Árnyaltan, bölcsen fogalmaztál volna, okos maradtál volna.

    2. Hogy Te ismersz engem, régebbről, lehet, akkor én azért nem nicknevet változtattál, kaméleon módjára átalakulsz. A priviben megengedted magadnak csak úgy lazán," most látom a negédességed mit takar". -
    Ez az emberi kapcsolatok csődje, amikor Valaki annyira öntelt és felfuvalkodott, hogy anélkül, hogy az életben egyszer is személyesen találkozott volna a másikkkal van mersze, hogy ne használjak más szót, -jellemezni a másikat.

    3. Tudom én, hogy ki vagy a nickneved mögött, - nyers keserűség árad a soraidból, "kívül tágasabb"-írtad- szemtelen undok kijelentés.

    4. Egy sort sem írtam volna, bele sem néztem volna, ha nem a párhuzamok, a lefitymálások áradtak volna soraidból.
    Ezt szépen megfogalmazhattad volna: -senki még Neked kimerítő válaszokat nem tudott adni e témában, felsoroltad volna a szerzőket, próbálkoztak már mások, -de csak ennyi- topik cím megnevezése nélkül.
    DE sokszor nem a témát beszélték, eltértek. KÉSZ.

    Erre próbáltam rávilágítani, amikor szerinted fölpaprikáztam magam- rühellem amikor emberek próbálják egymás vérét szívni, ott vannak az önkéntes véradó központok- nem vagyunk vámpírok.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (24)
    2007-08-26  22:40
  25. 2007. augusztus 26. 22:5027.
    És ez utóbbi azért érdekes, mert az ikerlelkekről megfeledkezik.
    Na meg aztán, van, aki szerint ember soha nem lehet angyal - ellentétben az idézett szöveggel, ami szerint az ember teljes állapotában besorolható az angyalok közé... Ellentmondások, igen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top