Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt várom1 csapata

ktimcsi
Létrehozva: 2003. szeptember 13. 18:27
Mivel annyira jó kis csapat gyűlt össze az "Az elsőt várom1"fórumon, és már ugyebár ismerjük egymást elég jól, úgy gondoltuk, hogy jó lenne ha folytatódna a beszélgetés, de már egy úl címmel.

Átadtuk- átadjuk lassan a helyünket az újaknak, de a mi kis csapatunk folytathatja azokkal a problémák, kérdések ...megbeszélésével, amik az új jövevénnyel előjönnek.

Remélem mindenki idetalál a régiek közül, hogy ugyanúgy follyon a jó kis duma, mint előzőleg.

Timcsi és Nócus
  1. Torolt_felhasznalo_188761
    Torolt_felhasznalo_188761
    2003. szeptember 14. 21:1951.
    Kukucs!

    Timi, szerintem jó ötlet volt elinditani ezt az új topicot. Nekem vhogy egyre kevesebb időm van olvasni és követni az eseményeket. Sokszor nincs is időm mindkét topicot elolvasni(Az elsőt várom. . -at és Az elsőt szültemet. . . ). Lehet h. az lesz az ideális megoldás ha csak itt legelészek.
    Most is tök romos vagyok nem is tudom mitől , de elhúzok lefeküdni.
    Üdv. É
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. szeptember 14. 20:4550.
    De tudod mi a legjobb foglalkozás? A közjegyzői:) Csak ül napi négy órát a "hivatalban" vagy az irodájában, és egy-egy aláírásért bezsebeli a pénzt:DD Amikor a lakáshitel szerződést írta alá az csupán 40E Ft-unkba került:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. szeptember 14. 20:4449.
    Tudod ezek is éppen csomagoltak. Csak hát egy órával a zárás előtt kicsit ciki nem? Meg aztán gondolom olyan sokan nem mentek vasárnap útlevelet csináltatni. De én is gyűlölök hivatalos dolgokat intézni, mert tuti, hogy valami mindig hiányzik és mégegyszer vissza kell menni.
    előzmény:
    Hicudzsi (48)
     
  4. 2003. szeptember 14. 20:3948.
    Egyszerűen odavagyok a magyarországi bürokratikus rendszerért:)))

    A közelmultban volt egy műsor az MTV-n, hogy az EU-tagállamok úgy tartják, hogy Magyarországon, túl nagy a közalkalmazottak száma, és ilyen mennyiséggel csak a diktatórikus államok rendelkeznek:)
    Én voltam közalkalmazott, és nem kellett halálra dolgoznom magam:) Az volt a legszebb munkahelyem:)
    előzmény:
    ktimcsi (47)
     
  5. 2003. szeptember 14. 20:3247.
    Jaj elfelejtettem még leírni, hogy ma nagyon felbosszantott egy hűlye nőszemély.
    Útlevelet akartam csináltatni a picurnak. Elmentem vele erre közölték, hogy jelen kell lennie az apának is mert az ő beleegyező aláírása is kell. (nehogymá kilopjam a gyereket az országból)
    Na erre közöltem, hogy reggeltől estig dolgozik nem ér rá. Mire mondja a nő, hogy akkor menjünk közjegyzőhöz ahol okiratba foglalják az ő nyilatkozatát és azzal már én egyedül is elintézhetem. (na tudjátok ki fizet 5 ezret egy olyan szarért) Ez volt hétfőn.
    Ma délután a Pólusban nyitva voltak hétig. Ott voltunk hatkor mire olyan felháborodva fogadtak, hogy mit képzelünk, hogy ilyen későn zárás előtt jövünk és csak a gyerekre tekintettel fogagnak ilyen későn. (jó, hogy volt még egy óra zárásig)Na itt még hallgattam, pedig az agyvizem már felment.
    Na erre közli a nő, hogy kéri a gyerek születési anyakönyvét. Mondom neki, hogy minden más papír itt van vele kapcsolatban de pont az nincs, merthogy az hétfőn nem mondták, hogy hozzam magammal. Mire a nő, hogy olyan nincs, hogy nem mondták. Na erre aztán kiakadtam, hogy ne nézzen már hűlyének, gondolhatja, hogy ha visszajöttem akkor mindent hozok ami szükséges.
    Na szóval a lényeg, hogy a gyereknek nem csinálták meg, megint vissza kell menni, mert hiába volt ott a kórházi zárójelentéstől kezdve minden a lakcím és Tb kártyájáig nem fogadták el, merthogy lehet hogy nem mi vagyunk a szülei a gyereknek.
    Jó, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. szeptember 14. 20:2546.
    Timcsikém!

    Mintha azért vetted volna a baldachint, hogy Nóci ne lásson! Tessék most használd (Mondjuk te sem fogod látni így, de sebaj:D)

    Ja és a hajvágást valóban ne Mashunál kezd el, mert egy kissé rapszódikus lett az alja a hajamnak, de nem baj megbeszéltük, hogy azt mondom majd, valami híres mesterfodrász csinálta:D

    Nálunk most éppen tüzijáték van, ha jól hallom:)
    előzmény:
    ktimcsi (45)
     
  7. 2003. szeptember 14. 20:1645.
    Sziasztok csajok!

    Szóval úgy látom lassan mindenki megvan a csapatunkból.

    Mint írtam semmi rossz szándék nincs abban, hogy indult ez a topic, csupán az, hogy ugyebár már nem az elsőt várjuk, ott átadhatjuk a helyünket az újaknak, ill. itt beszélgethetünk mi akik ugye azt a topicot a kezdetektől kezdve olvastuk-írtuk, meg ismerjük egymást.

    Nem voltam fenn tegnap óta mivel édesanyámnak a szülikenapját ünnepeltük, így csak most olvastalak vissza titeket.

    Tök jó, hogy mindenki idetalált akikre számítottunk, lassan teljes lesz a csapat.

    Üdv Cicus, örülök, hogy te is jelentkeztél, már nagyon vártam, hogy írj.
    mesélj, mi újság veletek, a kiscsajszi szeretnivaló gondolom, nem lehet betelni vele.

    Ildikém! Tündéri a lányod, tudod, mintha az enyém lenne. Már nemcsak én imádom a tiédet is, hanem a családomban mindenki látta és Lilit hasonmásnak hívják.
    Néha én is úgy vagyok vele, hogy nézegetem alvás közben Nócit és gyönyörködöm benne. Bevallom egy-egy hisztijét is végignézem csöndben, mert már annyira lát, hogy azonnal észreveszi ha bemegyek hozzá és követ a szemeivel. Szóval lassan bújni kell, hogy ne vegyen észre mikor el kellene aludnia.

    Mi ma nagyon szenvedünk a fogínye miatt. Hihetetlen, hogy még csak 8 hetes, de ilyennel kell foglalkozni. Megnéztem az ínyét és tényleg meg van duzzadva, iszonyatosan nyáladzik napközben, néha annyi nyála összegyűl, hogy alig tudja lenyelni és akkor meg azért sír.
    Szerencsére a doki kiírt valami ecsetelőt, ami fájdalomcsillapító hatású és ha azzal bekenem akkor megnyugszik, de állandóan azzal sem lehet kenegetni.

    Dóri mi újság veletek? Bevált az Infacol?
    Mi még használjuk szinte minden szoptatásnál, akkor úgy látom sokkal könnyebben pukizik, meg kakil. Csak két hátránya van: nagyon kevés és nagyon drága. Szinte kéthetente kell venni újat. De hát mindent a babáért.

    Lunatica!
    Örülök, hogy te is idetaláltál. Mi újság veletek?

    Emőke!
    Majd hétfőn megnézem a frizudat. Én is épp most akarok vágatni!De azért a Tamást ezzel nem zaklatom!DDD

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. szeptember 14. 19:5144.
    Merci!
    Akkor pihenni, pihenni, pihenni (persze kizárólagosan a Zuracskád karjaiban:))

    Luna!
    Persze, gyere beszélgetni:D!!!

    Millió puszi!
    Emőke+Édua (32+5)!!
    előzmény:
    mercedes30 (43)
     
  9. 2003. szeptember 14. 19:1543.
    Ide is:

    Nagyon köszönöm Mindenkinek, aki tanúja volt az eskünknek. Csodálatos volt, fantasztikusan éreztem magam, boldog voltam, és teljesen nyugodt.
    Még egyszer köszönöm, hulla fáradt vagyok, mindenkit puszilok!

    Merci és Koszorúslány Nanda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. szeptember 14. 19:0342.
    Sziasztok, talán emlékszik még rám valaki, én is írogattam volt régen az elsöt várom-ba. . . :)
    Amióta megszületett Blanka lányom (ma pont 1 hónapja), alig van idöm rá, hogy a géphez üljek, de nagyon jó lenne néha beszélgetni veletek.
    üdv mindenkinek, Luna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. szeptember 14. 17:1041.
    Sunshine!
    A vicces az az egész anyóstörténetben, hogy hordták a férjemet gyermekpszichológushoz, mert "kezelhetetlen" volt (mellesleg kitűnő tanuló) aki nem vett észre semmit!!! Akkor még nem nézték a gyerek testén az ütésnyomokat. . :(
    De tuti, hogy ma már börtönbe is lehetne csukatni. A hugom szocpedes és ő mesélte, hogy az ilyen helyzetű gyerekeket ma már kiemelik ebből a környezetből.

    Dóri!
    Október utolsó hetére szeretné a dokim időzíteni:DD Az már nagyon közel:DD

    Bonbon!
    Sajna nem engedik, mert nagyon kicsi a császáros műtő, de sebaj:)Állítólag az anesztesek is jó vicceket tudnak:)) Egyébként a szülésznőm megígérte, hogy mihelyst kint a lányunk a kispapát gondozásba veszi, hogy ott lehessen mellette:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586670 (36)
     
  12. Torolt_felhasznalo_192144
    Torolt_felhasznalo_192144
    2003. szeptember 14. 16:3440.
    Vannak kórházak, ahol beengedik a papát is a császárra. Na persze meg kell ígérnie, hogy nem kell hozzá külön orvos különítmény. Az én párom nem vállalta az elsőnél. Na meg lehet doki függő is.
    Kérdezz rá az orvosodnál, ha nagyon szeretnétek, és abban a kórházban nem tilos, biztosan megoldják.
    előzmény:
    Hicudzsi (35)
     
  13. 2003. szeptember 14. 15:3139.
    Emőke,
    jól tudod , nem lehet bemenni a császárra az apukáknak. Addig velem lehetett amíg előkészítettek a szülőszobában, a műtőbe már be sem tehette a lábát, kinnt a folyosóna szülőszobák előtt várakozhatott. Zolit azonnal megmutatták neki, miután megszületett.

    lassan már itt az idő?
    Mikor lesz?

    Az anyós témához: nekem kettő is van . Egy valódi, aki borzasztó. higgyétek el , hogy a tiétek az enyémhez képest szuper. A mostoha pedig tünemény.
    szerencsére a valódit ritkán látom, eddig 2* látta az unokáját, aki lassan 3 hónapos.
    Így el lehet viselni, de a gondolattól is feláll a szőr a hátamon.
    előzmény:
    Hicudzsi (35)
     
  14. Torolt_felhasznalo_192144
    Torolt_felhasznalo_192144
    2003. szeptember 14. 15:2238.
    Sziasztok
    KÉpzeljétek csoda történt!
    Tegnap este 9-kor evett Sisi, és reggel negyed hatig aludt. NEm hittem a szememnek, hogy negyed hat van! Remélem nem 3 napig tart. . .
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_535034
    Torolt_felhasznalo_535034
    2003. szeptember 14. 15:0437.
    Sziasztok!
    Ildimancs
    Koszi az infot megnezem az oldalt ha Niki hagy atbongeszni:))
    Most megyunk setalni egyet ez az elso seta-fika:))) Ugy hallom kispapi mar oltozteti, mert bog.
    puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586670 (36)
     
  16. Torolt_felhasznalo_871108
    Torolt_felhasznalo_871108
    2003. szeptember 14. 12:5736.
    Jó napokat Mindenki!

    Remélem nem tőlem "menekültetek" ide Az elsőt szültemről. . .
    Ha igen, akkor szóljatok bátran, mert akkor mentem máris vissza. . .

    Anyós téma: Hicudzsi, nagy döbbenettel olvastam a történetedet, és teljesen egyetértek azzal, hogy Éduát még a közelébe se vigyed az ilyen anyósnak. . . Az EU-ban szerintem ilyenekért lecsukják a szülőket. . .

    Ildimancs: Ez egy érdekes kérdés, hogy miként fogadják a kislányt a család idősebb generációjában. Nálunk a párom családjában alig született kislány, és apám teljesen be volt gyuszizva, hogy akkor jaj most mi lesz, mennyire nem fog nekik tetszeni a dolog. És erre mi történt? Napsi (most 2 hónapos, új képek megnézhetők)igazi kis kincsnek számít a "fiús" családban :-)))

    Szóval szerintem nem lehet előre becélozni, soha nem tudod hol ütközöl bele abba, hogy a kislánynak nem örülnek, vagy épp ellenkezőleg, éppen a kislánynak örülnek jobban a családban.

    Sunny
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. szeptember 14. 11:2835.
    Sziasztok!
    Ildimancs!
    Olyan fül alá érő lett:DD Rájöttem ismét, hogy hiába akarom/koncentrálok rá magától nem lesz dús és göndör:)) A dauert egyébként két nap alatt rúgja ki:D Már többször próbáltam:D
    Most megyek én is keverek egy habos kávét v. kakaót magamnak:)

    Dóra!
    De jó, hogy látlak!!!
    Már kérdeztem a másik fórumon, de akkor nem bukkantál fel egy ideig, hogy a császárnál nagyon messze volt tőled a párod? Nemrég tudtam meg, hogy nem engedik be a fejemhez:(( Brühühü. . .

    Na megyek, mert ki vagyok hajintva a géptől. . . :((
    Puszi mindenkinek!!
    Emőke+Édua (32+5)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. szeptember 14. 10:5034.
    Szai Ildi,
    Megjöttetek a nagy csavargásból?
    Megnéztem a csajt , gyönyörű és hatalmas. Látszik , hogy jól van tartva.

    Merciék biztosan gyönyörűek voltak!
    Mégeegyszer gratula Mercedes és Máté!
    Hosszú , boldog életet és sok gyermeket kívánok!
    előzmény:
    ildimancs (32)
     
  19. 2003. szeptember 14. 10:4033.
    Sziasztok,
    Tehát itt vagytok!
    CSak nem el akartatok tünni?!
    Fura volt nekem , hogy nem talállak titeket!

    Jó ötlet volt Timi a fórum, remélem bevesztek!
    Timi,
    Semmi más oka nem volt a fórumnak?
    előzmény:
    ktimcsi (1)
     
  20. 2003. szeptember 14. 08:0132.
    Alszik még, csak álmában kiabált:-)))Álltam a kiságy mellett és gyönyörködtem benne, annyira drága, annyira imádom, annyira mtökéletes a kis büdös szagával:-)))Komolyan reggelre nagyon kis büdi a kiscsaj, ugy telepukizza a kis fészkét!:-)))
    Mindenki alszik még???
    előzmény:
    ildimancs (31)
     
  21. 2003. szeptember 14. 07:3331.
    Jo reggelt Csajszlikák!:-)))
    Tök jo kedvem van:-)))
    Jo volt vissza olvasni a termést a topicon.
    Az este nem értem ide, mert a párom dolgozott a gépen:-(
    De most itt vagyok!Egy habos kávéval. Jol indul a napom. Lili még alszik. Persze ő ébresztet, 6kor. Evett és most ismét alszik. Este 8ora 30perc ota.
    De nem akarom elkiabálni!
    Anyos ügyben én is tudnék mesélni. . . Mi elöször tényleg imádtuk egymást. Igazábol, tudom, hogy a mai napig nagyon szeret, csak sajnos voltak olyan beszolásai, amikkel nagyon megbántott, de tudom, hogy igazábol nem tudatos töle, szoval ö nem érzi a sulyát annak amit mondd. Na meg oktatott, hogy mit csináljak a gyerekkel. . . ne használjak annyi pelenkát stb. . . Ezektölkiakadtam. De igazábol azzal bántott meg, hogy mikor megtudtam 4d uh, hogy kislány a pocolakom, felhivtam, elujságolni a nagy hirt:-))Erreö:Kislány??????Hmmmm. . . . . . Hátha elnézzték ésfiu. . .
    Mikor megszületett is elmondta, "akkor mégis csak lány"
    A multkor pedig kék rugiba volt Lili és azt mondta:"Most olyan mintha Pistike lenne"
    Szoval ez nagyon rosszul esik töle. De nem panaszkodom. . . .
    De azért ezt jol esett leirni. :-)
    Merciék gyönyörüek voltak!!!Mikor jöttek ki a templombol könnyes lett a szemem:-)))
    Mégegyszer NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT!!!!
    Cicus!
    A babaszoba. hu-n megtudod nézzni mikor milyen oltás kell a gyerköcnek. Itt az elsöt a korházban kapják, a következö 2honaposan, mi ezt kapjuk kedden:-(
    Emöke !
    Mekkora lett a hajad?
    Csajok az ikea nekünk se a legjobb, mert obudárol mire péntek délután a dugoba odamászunk, valami közelebbi helyett kellene keresni!Mit szoltok?Most megyek mert kiabál a kisasszony, de jövünk vissza!Délelött meg megyünk anyoshoz, egész nap. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. szeptember 14. 00:2530.
    Szia Bonbon!

    Az esti evésről való leszoktatásról Merci tudna mesélni, de biztos megteszi, ha ismét engedi ideje.

    Hicudzsi!

    Kiváncsi vagyok az új háréra! :))

    Most már tényleg megyek, mert már szédülök is. (Egyszer ki kell buknia az éjszakázásnak. Ez havonta egyszer előfordul, azután megint megy. )

    Puszi

    Teácska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192144 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_192144
    Torolt_felhasznalo_192144
    2003. szeptember 14. 00:1429.
    Horvátországban, Sibenikben. Kempingben, lakókocsi, motorcsónak, búvárcucc felszereléssel.

    Balu nagyon édes volt, kapott búvárszerkót. Próbálgatta, egyszer csak odajön, és azt mondja: "anya, valami baj történt a pipámmal". Megnéztem, nem láttam semmi különöset, majd a kezembe köpte két darabját. Vettünk új pipát. Egyszer csak megint baj történt a pipával. Megint vettünk újat, de már nem a legjobbat. Azzal nem történt baj.

    Azt hiszem én is elonulok aludni. Kristóf nemsokára ébred, és nem lesz erőm a fejsimi, cumika, stb műsorra. 2 napja nem kap enni éjjel, és még él. . . Irtó nagy zabás, legszívesebben non-stop lógna acicin. Én nem tudom őt úgy fogni, hogy felém van az arca, mert azonnal elkezdi tépni a ruhámat. Ma este a járókában játszott, amint meghallotta a hangomat, azonnal hatalmas "éhen halos" show következett. Addig is ott álltam, de nem vette észre.
    Szóval ma ugyan két menetben, de 7 órát aludtam, ez több mint 100 %-kal több mint az előtte való napokban. Állítólag kb 1 hét alatt megszokja, hogy nem érdemes éjjel felkelni, mert nincs cici. Nektek van erről tapasztalatotok?

    Megpróbálom a pénteket valahogy megoldani.

    Sziasztok
    előzmény:
    teacska (27)
     
  24. 2003. szeptember 14. 00:0928.
    Teácska!
    Igen, most este a kezébe nyomtam az ollót:DDD

    Bonbon!
    Gyönyörűek a gyerekek:)))
    Legjobban az a kép tetszik amikor hárman vagytok a vízben:)
    előzmény:
    teacska (27)
     
  25. 2003. szeptember 14. 00:0527.
    Szia Bonbon!

    Megnéztem a bemuti oldaladat, édesek a gyerekeid. Hol voltatok nyaralni?

    Hicudzsi!

    Az esküvő (Mercié) után volt a nagy fodrászat?

    Puszi

    Teácska, aki most kivételesen nagyon álmos, így elmegy aludni + Henike, aki már az igazat álmát alussza régóta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192144 (26)
     

Címlap

top