Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vitaminok-no depresszió

lauralilla
Létrehozva: 2007. szeptember 25. 19:17

Sziasztok!  

Nemrégen vettem egy vitaminokról szóló könyvet (Klaus Oberbeil : Vitaminnal frissen, fürgén, egészségesen). Ebben a szerző a szorongásos, depresszív állapotok többségét gyógyíthatónak tartja, ha az illető elegendő vitamint szed, főként a kiegyensúlyozott táplálkozás útján, tehát nem csak kapszulákban. Nagyon elgondolkodtatott ez a dolog, mert egyébként szakmámba vág az ügy, de erről az elméletről még nem hallottam. Mindezt teljesen érthetően, logikusan vezeti le.

Arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményetek, aki depis vagy szorongó, hogyan táplálkozik - vagyis szerintetek hogyan van ez az összefüggés?

  1. Torolt_felhasznalo_483838
    Torolt_felhasznalo_483838
    2007. szeptember 28. 18:4176.
    Én sem hiszem,hogy csak az étkezéssel be tudunk vinni a szervezetünkbe annyi vitamint amennyi szükséges lenne...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972871 (74)
    2007-09-28  14:22
  2. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. szeptember 28. 18:2375.

    Az viszont hazugsag,hogy a megfelelö mennyiseget sima etkezesböl belehet vinni...

    Kifejtened, miert gondolod igy? Szerintem tevedsz/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972871 (74)
    2007-09-28  14:22
  3. Torolt_felhasznalo_972871
    Torolt_felhasznalo_972871
    2007. szeptember 28. 14:2274.
    Van összefügges.
    Az viszont hazugsag,hogy a megfelelö mennyiseget sima etkezesböl belehet vinni...
    (Föleg ha megnezem ,mit is eszik egy atlag ember..)

    De egyedül a vitaminok se adnak megoldast.
    Sport,etkezes es harmonikus eletvitel kialakitasa..Ez segit!
    előzmény:
    lauralilla (1)
    2007-09-25  19:17
  4. 2007. szeptember 28. 14:1373.
    csak azt akartam mondani, hogy annyi írás jelenik meg ezekről a témákról amik  évente megdőlnek, hogy ilyenről már csak  a bulváron polemizál az ember. 
    előzmény:
    lauralilla (72)
    2007-09-27  08:35
  5. 2007. szeptember 27. 08:3572.
    És az mi is lenne? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (71)
    2007-09-27  08:26
  6. 2007. szeptember 27. 08:2671.

    Helo! Én már tudod ott tartok, hogy elméletek ide elméletek oda. nagyon nem érdekelnek, csak ha előadást tartunk akkor nézzük meg hogy a megrendelő mit is szeretne kihangosítani, és akkor azt kapja. /aki fizet az diktál/

    Mivel ezt tudom maradok a saját jól bevált ítéletemnél a gyakorlatban.

    előzmény:
    lauralilla (70)
    2007-09-27  08:11
  7. 2007. szeptember 27. 08:1170.

    Sziasztok!

    Visszakanyarodva kicsit a topicindítóhoz: nekem most úgy tűnik, hogy ez a vitamin-elmélet akkor használ, ha az egyéb dolgok már megoldottak (az egyéni élet értelmességének érzete, valamilyen nagyobb cél alá rendelődés). Szóval amikor a lélek már eldobná ezeket a nyavalyákat, de fizikai szinten nem tudnak termelődni azok a kémiai anyagok, amelyek az örömért felelősek.

    Köszönöm mindenkinek, hogy segítettetek ezt végiggondolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (69)
    2007-09-27  07:03
  8. 2007. szeptember 27. 07:0369.
    Ha igaz a 67 hsz -ben írt ,...akkor ebből az következne/zik, hogy........  
    előzmény:
    átokfajzat (68)
    2007-09-26  23:57
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 26. 23:5768.
    Igen, ez azért kicsit erősen hangzik...

    Én pl. 25 évig egyáltalán nem ettem halat....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (67)
    2007-09-26  21:35
  10. 2007. szeptember 26. 21:3567.
    Aki nem eszik halat, annak nem fejlodik ki az agya.

    A tengerparti nepek is mind okosabbak mint a szarazfoldiek.-re  

    Ez egy újabb fajelmélet? 

     Forrást kérünk honnan van?

    előzmény:
    dorka68 (46)
    2007-09-26  00:48
  11. 2007. szeptember 26. 21:0066.

    Hát olyan 14 éves korom körül kezdődött, tartott 10 évig, igen, aztán 2,5 év szünet, fél év újra, újabb 1,5 év szünet (közben terhesség), s most egy éve újra. A megjelenése gyakorlatilag a feszültség érzése, ami testi tünetekben manifesztálódik, melyek általában változók, ezért mindig újabb félelmet keltenek egy valós testi bajtól, ami aztán tovább ront az egészen. Most sok mindent nem tudok megvalósítani. Munka nincs a babó miatt, az egyéni és párommal kettesben töltött szabadságom viszonylag megoldott. Talán az anyósomékkal való együttélés ami nem tesz jót, hisz mégiscsak éltem egyedül, vezettem külön háztartást, itt meg nem én vagyok a ház asszonya, meg mégiscsak több mindenről el kell számolnom, amiről egyébként nem kellene (ez mondjuk kapcsolódik a szabadság kérdéséhez). Persze rajta vagyunk a külön élésen, de az még kb. másfél év. A sportot itthon bonyolítom trénergépeken, amik kardió edzést nyújtanak, hisz az szükséges a stresszoldáshoz. Próbálom megoldani míg a baba alszik. A futás nemigen jön össze, akkor rá kell bíznom valakire a manót és hát nem is értik miért szükséges nekem az. Bár el is magyaráztam, mikor nem tudtam már titkolni a bajomat, dehát aki sosem érzett hasonlót, az úgysem érti mit érzek. Max értékelni lehetne, hogy próbálok tenni valamit ellene, és nem lesötétített szobában fekszem, s bízom a gyerekem bébiszitterre. Na de nem akarok siránkozni, meg mártírt játszani, csakhát ez van. Mert így még nehezebb az egész.

    előzmény:
    lauralilla (65)
    2007-09-26  20:16
  12. 2007. szeptember 26. 20:1665.

    Ezekből nekem a munka, kollégák, szabadság, teljesítmény jön le. A futás is mintha valami ilyet hozna be. Ezek szerint innen jutsz energiához. Az a kérdés, hogy jelenleg ezeket a dolgokat mennyire tudod megvalósítani. Persze jó lenne mások véleményét is olvasni ezzel kapcsolatban.

    Az, hogy 16 éve kínlódsz ezzel a problémával, máshogy értelmezve úgy is igaz, hogy 10 évig küszködtél vele, ezután megoldottad. Jól voltál 3 évig és most x éve újra küszködsz vele - nem?

    előzmény:
    cseregi (63)
    2007-09-26  19:20
  13. Torolt_felhasznalo_339291
    Torolt_felhasznalo_339291
    2007. szeptember 26. 19:3664.
    Szia!

    El olvastam a topickod. S be vallom őszintén, pár dologban ön magamra ismertem.
    Igaz én pánik beteg vagy már 2-éve. S 2-évvel ezelőtt volt depresszióm is.
    S úgy mint neked a depresszió, engem is néha meg próbál kisérteni a pánik betegségem.
    Én nem találtam össze fügést a táplálkozás, és a betegségem között.
    Nekem anno a gyógyulásomban a motorozás segített, s akkor meg tanultam , hogy mikor kell pihennem.
    előzmény:
    lauralilla (1)
    2007-09-25  19:17
  14. 2007. szeptember 26. 19:2063.

    Hogy kitérjek az általad írtakra: az időm nagy részét a kollégákon kívül a neten töltöttem..A legközelebb a szüleim áltak hozám, bár ritkábban igényeltem a találkozást, mint korábban. A munka egyszer jó volt, egy ideig nem szerettem, aztán újra más feladat, azt megint komáltam.Futni viszonylagos rendszerességgel eljártam. Táplálkozás? Semmi különös. Terápiára akkor nem jártam, s ahogy írtam, gyógyszert sem szedtem. Szerintem különben gyógyszerrel sem lehet olyan jól lenni, mint ahogy akkor éreztem magam.

    Hogy milyen tulajdonságokat fejlesztettek ki bennem a gyerekkori dolgok? Önbizalomhiány, kisebbségi érzés, dac, elfojtott irigység a "tökéletes" emberek iránt.  

    előzmény:
    lauralilla (60)
    2007-09-26  18:24
  15. 2007. szeptember 26. 19:0562.
    Két dolog történt velem akkor. Új munkahelyem lett egy fél éves munkanélküli szakasz után, és eljártam futni kb. mindezzel egy időben. Rá olyan 2 hétre úgy éreztem jól vagyok, abbahagytam a gyógyszereket, feszült egyáltalán nem voltam soha, negatív gondolataim is elvétve voltak. Közben elhagytam a volt páromat 9 v után, mert ebben a gyógyszermentes, "felvilágosult" időszakomban jöttem rá, hogy nem mellette a helyem, és ezt ma is így látom: ha nincsenek ilyen jellegű problémáim, nemhogy nem lettem volna a felesége, már jóval korábban elhagytam volna. Haarosan találkoztam kamaszkori szerelmemmel, akivel másfél hónap csodát éltem meg, majd "felültetett". Iszonyúan szenvedtem, mégis átvézeltem visszaesés nélkül. Akkoriban egyedül éltem, sokat voltam otthon egyedül, de mégis élveztem, mert önállónak éreztem magam. Szabad voltam. Éltem. Megéltem pár olyan dolgot, amit kihagytam. Aztán kezdett hiányozni egy igazi társ. Már fájt a magány. Végül megismertem a mostani páromat, és nagyon jó volt vele. Kb. 4 hónapja voltunk együtt amikor újra kezdődött, holott azt hittem végleg búcsút mondtam már a szorongásnak...Először csak feszültségérzés, aztán szédülések, amitől persze bepánikoltam mégjobban, s csak egyre rosszabb lett. Újra gyógyszerek kb. fél évig. És akkor megint sikerült 2 hét alatt leállni, ma sem tudom miért. A doki szerint az váltotta ki, hogy felmerült: más városba kell költöznöm a páromékhoz, és az mulasztotta el, amikor végül megszületett a döntés, és költöztem. Aztán terhes lettem Tök jó volt. Sosem voltam jobban! 6 hónapos volt a manó, amikor megint jött, feszültség, izomgyengeség, stb, stb. Elkezdtem sportolni újra, de nem használt semmit. Aztán gyógyszer mellett egy kicsit, de nem úgy mint korábban -már ha a futás volt, ami segített. Pedig suliba is beiratkoztam, pont azért, hogy kivédjem. De mire elkezdődött a suli, már újra "támadott". Valószínű segítene, ha ismét dolgoznék. De akkor meg a sulival együtt lenne túl sok...No meg nálam ez nem gyes-betegség, ez más, épp ezért kérdés, hogy mi az alap ok, ami már 16 éve okozza. Azt kell megszűntetni. AKkor nyilván nem hatnának ilyen szélsőségesen rám az élet apróbb-nagyobb változásai.
    előzmény:
    lauralilla (60)
    2007-09-26  18:24
  16. 2007. szeptember 26. 18:2961.
    Erről már én is hallottam, bár ez az, amit az érintettek legjobban elutasítanak. Talán a magyarázat itt az egyéni sors valami magasabb, egyénen túlmutató cél alá rendelése . Háború idején elveszíti a jelentőségét minden apró bosszúság, amit egyébként hajlamosak vagyunk felnagyítani. Ezzel kapcsolatban beugrik az, hogy "mit tennél, ha a mai lenne az életed utolsó napja". Lehet, hogy a napi eseményeket teljesen másképp (egészségesebben) értékelnénk így.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_896829 (57)
    2007-09-26  15:41
  17. 2007. szeptember 26. 18:2460.

    És azon nem gondolkodtál még, hogy ezek a gyermekkori események milyen tulajdonságokat fejlesztettek ki benned, amiket egyébként egy rendezett gyermekkor nem tudott volna megadni? Hallottam olyan teóriáról, hogy mi magunk választjuk ki azt a szülőpárt, akiknél a legtöbbet tudunk tanulni, fejlődni, akár nehézségeken keresztülmenve.

    Ha 3 éven keresztül tünetmentes voltál, akkor kezedben a kulcs. Például azt kellene végigvenni, hogyan gondolkodtál, mit tartottál fontosnak és mit nem, kik áltak akkor közelebb hozzád, kikkel töltötted el az időd nagy részét, mit csináltál-dolgoztál, hogyan táplálkoztál, sportoltál-e, jártál-e terápiára és ha igen, milyenre, szedtél-e valamilyen gyógyszert.

    Ha van kedved, írd ide a nyilvánosba, mert gondolom sokan tanulnánk belőle.

    előzmény:
    cseregi (56)
    2007-09-26  14:59
  18. 2007. szeptember 26. 15:5459.
    No meg hát ismerek én sok unatkozó lelket, mégsem szorognanak semmin, úgyhogy ez így biztosan nem igaz. semmi köze az unatkozáshoz. Annó, jó éveimben is voltam egyedül sokat, unatkoztam is, mégsem voltam rosszul, a rossz gondolatokat elhajtotta valami, csak a pozitívat fogadtam be, de ez nem az én akaratomtól függött (nem mintha nem ezt akarnám). Aztán szülés után jött újra a szorongás, egyre több rosszullét, aztán már minden reggel feszülten ébredtem, rohantam ama kis helyiségbe. És nem tudom az okát. Ezért keresem a hipnoterapeutával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_896829 (57)
    2007-09-26  15:41
  19. 2007. szeptember 26. 15:4958.
    Hát, ezek az évek életem legmagányosabb, legboldogtalanabb évei voltak, tele csalódással, újrakezdéssel. Ha ez testi-lelki aktivitás?! Max új állásom volt, az igaz. De akkor 3 évente mehetnék új állásba..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_896829 (57)
    2007-09-26  15:41
  20. Torolt_felhasznalo_896829
    Torolt_felhasznalo_896829
    2007. szeptember 26. 15:4157.

    Köztudott, hogy háborúban és minden olyan időben amikor az ember testileg-lelkileg maximálisan "rajta van valamin" hajt valamiért - olyankor nincs depresszió, se szorongás, se öngyilkosság.  Ha visszanézel a szorongásmentes éveidre az valszeg életcéllal teli, testi-lelki aktivitással telt el.

    A szorongás az unatkozó lelkek betegsége.

    előzmény:
    cseregi (56)
    2007-09-26  14:59
  21. 2007. szeptember 26. 14:5956.
    Félreértettél, ha siránkozásnak vetted a szavaimat. Csak túl régen (16 éve) szorongok már ahhoz, hogy tudjam miről beszélek. Ezalatt leérettségiztem, lediplomáztam, férjhez mentem, szültem egy gyönyörű kisbabát, szóval nem süllyedtem a reménytelenségbe annak ellenére, hogy nekem ez az állapot csak 3 évig szünetelt ez idő alatt, bár nem tudom akkor pont miért. Ezernyi dolgot próbáltam, hittem ebben- hittem abban, sportoltam (sportolok) is, ami mondjuk valamit segített is. Jelen pillanatban a hipnoterápiában bízom,mert most meg abban hiszek, hogy a gyerekkorom eseményei azok, amik okozzák az egészet, és ha azok nincsenek valahogy feloldva, kioldva, akkor akár életem végéig szedhetem a gyógyszereket, amik ellen mindig kardoskodtam, dehát ha kell, kell. Pláne, hogy szeretnék majd még egy babát...
    előzmény:
    lauralilla (55)
    2007-09-26  14:48
  22. 2007. szeptember 26. 14:4855.

    Erre az alábbiakat válaszolnám:

    1.Tudom, hogy mi a szorongás és a depresszió, mint szakember és személyesen is tapasztaltam (ki az, aki nem). Ha erre azt mondod, hogy jó, de biztosan nem  volt olyan súlyos, mint a Tiéd, rossz irányba haladsz.

    2.Tudom és tapasztaltam, hogy meg lehet ezekből gyógyulni, véglegesen.

    3. Számtalan topic van (végignéztem, már nem nagyon működnek, vajon miért), amelyekben depressziótól, szorongástól szenvedők panaszolják kétségkívül nagy bajaikat, mintegy mélyebbre rántva ezzel egymást.

    4.Úgy gondoltam, én megoldást keresnék inkább, hiszen több szem többet lát. Így azt mondom, hogy nem baj, ha nem működik ez a topic, viszont ne menjünk át reménytelenbe és siránkozóba, mert tudom, hogy van kiút. Biztosan nem csupán a vitamin, de várom az ötleteket, okosodjunk együtt.

    előzmény:
    cseregi (54)
    2007-09-26  14:35
  23. 2007. szeptember 26. 14:3554.
    ÉS bár bocsi, de most ez nem is Nektek szól, csak úgy kijön belőlem, de ha olyan is olvasná, akire vonatkozik tudja: Aki sosem élte át a szorongást, depit, pánikrohamot, ugyanúgy ne mondjon véleményt, ahogy a nőgyógyász is jobb ha nem mondja azt a vajúdó kismamának, hogy ugyan ne kiabáljon már, nem fáj az annyira...Mintha tudná mit érez az anyuka...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. szeptember 26. 14:1553.

    A legrosszabb egyébként az emberek hozzállása. Bár szerintem a jövő nemzedéke már másképp fog gondolkodni, mert annyit hall felőle, de a ma 50 évnél idősebbek-hacsak nem érintettek- megértésre képtelenek a témában. Utálom a "csak rajta múlik", a "szedje össze magát" típusú beszólásokat, jótanácsokat, annak ellenére, hogy aláírom, hogy ha az ember elhagyja magát, biztosan rosszabb, viszont meggyógyítani csupán akaratból magát nem lehetséges.

    Bár én semmilyen testi betegséget nem kívánok magamnak -meghát volt már azért az is-, de néha mégis eszembe jut, bár az lenne inkább, mert akkor a környezetem is sokkal megértőbben viselkedne. Egy cukorbeteget pl. előbb elfogad a társadalom, mint egy szorongó, annak okát nem ismerőt. Hozzátéve persze, hogy sok testi betegséget öltött probléma is pszichés eredetű -lásd pl. bélgyulladás- amit persze a lelki bajokban nem hiszők abszolut testi szintre degradálnak, nem is keresnek lelki okot, így nem is gyógyulnak meg belőle soha.

    No meg elfogadottabb ugye alkoholistának is lenni....Mert szerintem a kocsmákba járok zömének nem a szabadideje sok, hanem a pia segítségévek elfedi azokat a testi, pszichés tüneteket, amikkel mi inkább megszenvedünk, amire mi inkább gyógyszert szedünk, ami persze uyganúgy káros, de legalább nem fetrengünk tőle, és nem vagyunk büdösek a piaszagtól..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_723086
    Torolt_felhasznalo_723086
    2007. szeptember 26. 12:0152.
    Tudja egyáltalán valaki igazából mi is az a depresszió? Előszőr is ideg alapon jön elő! Aztán az ember előszőr rosszul lesz, és utána jön a depresszió. 8 éve szenvedek benne. Nem hiszem, hogy bármivel tudnák segíteni. Én már végigjártam mindent, sőt... semmi nem segített.
    A pénzt szeretik lenyúlni én ennyit látok ebből az egészből. Lehet, hogy valakinek beválik, ez véletlen, vagy nem túl súlyos beteg.
    Mivel mindenkinek más a szervezete és más a depresszióra hajlása, innentől kezdve ezen nem lehet ugyan azt adni senkinek.

    Kívánom, hogy aki ilyen cipőben jár, gyógyuljon meg minél hamarabb. Jó lenne!!! Magamat beleértve!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_724224 (42)
    2007-09-25  23:02

Címlap

top