Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bromocriptin gyógyszerről

Sziszi44
Létrehozva: 2003. szeptember 23. 12:55
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Ha valaki szed bromocriptint légyszi jelentkezzen.
  1. 2003. október 10. 13:27151.
    Sziasztok!

    Bocila! Kitartás, látod nem is olyan veszélyes nálad ez a gyógyszer, remélen nem kiabáltam el.

    Boruraderü! Nem semmi, hogy milyen mellékhatásokat produkált nálad a Bromo. En nem is panaszkodom hozzád képes, mert engem csak az elsô nap ütött ki. Ti mióta probálkoztok a babával?

    Sziszi! Nem tudom, miért igy irta fel a gyogyszert a doki, de legközelebb megkérdezem. Nálad milyen hatása volt a Clostinak? Gondolom, néztek uh-n?

    LOrelei
    előzmény:
    BorúraDerű (150)
     
  2. 2003. október 10. 12:58150.
    Szia Sziszi!

    Igen, nagyon szeretnénk babát.

    Jó hétvégét!
    előzmény:
    Sziszi44 (148)
     
  3. 2003. október 10. 12:06149.
    Sziasztok!
    Lorelei, köszi, megvagyok. A fejem fáj, talán ez a legrosszabb. Még mindig mevan az úszó kép is, de már szokom, kicsit lassítottam a tempón, már számítok rá, így nem olyan vészes. Némi hányingerem van, de ez egyenlőre nem vészes, a fog. gátlóktól annak idején sokkal nagyobb volt. Remélem, ez nem változik, ettől féltem a legjobban a gyógyszerrel kapcsolatban.

    BorúraDerű, úgy látom, itt mindenki szép fokozatosan, kis adagokkal kezdi, csak én csinálom fordítva. De bízom a dokiban, csak tudja, mit csinál. . .
    Csak fura, hogy ti negyedekkel kezditek, én meg rögtön az első nap 2 X 2-es adaggal, és a második naptól csökken a dózis. Na, majd meglátjuk. Mindenesetre már dél van, négy órája bevettem a két tablettát, és még egész jól megvagyok:)))

    Sziszi, jó hétvégét Neked is! És hétfőn várunk itt, a fórumon!
    előzmény:
    lorelei (145)
     
  4. 2003. október 10. 12:00148.
    Köszi, hogy írtál.
    Sajnálom, hogy ilyen macerásak a hormonjaid.
    Te is babát szeretnél?
    Majd hétfőn jelentkezem, mert most már tényleg mennem kell.
    előzmény:
    BorúraDerű (147)
     
  5. 2003. október 10. 11:54147.
    Sziasztok,

    én jónius óta szedem a bromocriptint, és olyan f. . . sásom lett tőle, mint ide Lacháza. Szóval kb 1 1/2 hónapig iszonyú hasmenés, hányinger aztán következett a húgyvezetékgyulladás, majd a légutak gyulladása. Most ez úgy állandósulni látszik, ugyanúgy mint a hőemelkedés is. Az elején fokozatosan kellett hozzászoknom 1*1/4, 2*1/4, 1*1/4 1*1/2, 2*1/2 négy napig aztán 1*1/2 és 1*1 4 napig, aztán 2*1 egy hétig, aztán 3*1. Közben hetente/kéthetente, most már csak havonta vérvétel, hormonvizsgálat, UH. A mellékhatás a folyamatos szedés beállta után ütött be, azóta is olyan vagyok mint egy holdkóros, bár most már a leleteim alapján csökkentettük a dózist. Nekem mellette magas még a tesztoszteronom is, amihez Androcurt szedek. Az egész procedúra áprilisban kezdődött mindenféle kivizsgálással, és ő volt az első doki, aki hajlandó volt egyáltalán a hormonjaimmal foglalkozni, mások mind széttárták a kezüket, és várták a borítékot. Már kamaszkoromban kiderült, hogy valami nincs rendben, azóta megy ez a herce-hurca. Ennek mondjuk 10-15 éve. Ja, és a női hormonvizsgálatot csak úgy higgyétek el, hogyha ciklushoz kötötten végzik, tehát a ciklus 1. napjától kezdődően meghatározott napokon vérvétel, ultrahang, stb. Az egyébként végzett ad hoc vizsgálatok nem hoznak valós eredményt, mert a rendszer (a szervezetünk) folyamatosan változik, más időben más hormonokat termel, és ami a ciklus 2. felében jónak tűnik, ha az első felében nézik, lehet, hogy teljesen rossz eredményt mutat. Akkor viszont lépni kell, és dolgozni rajta, hogy rendbe jöjjön.
    előzmény:
    lorelei (145)
     
  6. 2003. október 10. 11:49146.
    Szióka!

    Én is egyszerre kezdtem. Pár nap különbséggel. És 3 havi adagot írt fel a doki, utána kell visszamennem hozzá, ha addig nem lezsek babás. Remélem, hogy előbb megyek hozzá és hogy nem sokára lesz pocilakóm.

    Biztos volt valami oka, hogy neked így írta fel a gyogyikat.

    Most már mennem kell.
    Jó hétvégét mindenkinek.
    Puszi.
    előzmény:
    lorelei (145)
     
  7. 2003. október 10. 11:29145.
    Sziasztok!
    En is itt vagyok, csak sok munkát kaptam.
    Bocila! Látom túlvagy az elsô adagon. Most hogy érzed magad? Ne stresszeld magad, hogy hányni fogsz, mert akkor tényleg jön. Lehet, hogy semmi bajod nem lesz. En is mint Sziszi este kezdtem szedni és másnap délelôt voltam nagyon rosszul. Igaz nem tudtam semmit a gógyszerrôl és vigan belibbentem a munkahelymre.
    Na, nem kellett volna!!

    Sziszi!
    Azért kérdeztem, hogy szedsz-e valamit a Bromo mellé, mert nekem azt mondta a doki, hogy elsô hónapban csak a Bromot szedjem és utánna kezdjük a Clostit is. Itt a forumon ugy láttam, hogy mindenki együtt szedi ezt a két gyógyszert, én viszont nem. Furcsa, hogy nekem igy irta fel a gyogyszereket.
    Lorelei
    előzmény:
    bocila (144)
     
  8. 2003. október 10. 11:08144.
    Köszi, igyekszem:))
    előzmény:
    Sziszi44 (143)
     
  9. 2003. október 10. 10:45143.
    Próbáld lefoglalni magad. Akkor nem foglalkozol vele annyit.
    Jó hétvégét, és pihenjél sokat.
    előzmény:
    bocila (142)
     
  10. 2003. október 10. 10:27142.
    Persze, egyre jobban vagyok:)))
    Fáj a fejem kicsit, meg a képek továbbra is úsznak, hányingerem még mindig nincs, max. ha bbeszélem magamnak. De ezt nem teszem inkább, mert semmit nem utálok jobban, mint hányni:(((
    De ezek szerint még bőven van időm, hogy a "kellemes" mellékhatásokat megtapasztaljam. . .
    Mivel nekem 10 napig kell szedni, úgy tűnik, mire megszokom, abba is hagyom majd:)))
    előzmény:
    Sziszi44 (141)
     
  11. 2003. október 10. 10:23141.
    Szióka!
    Jó t nevettem az írásodon. Hogy mikor fogsz hányni???,
    Én este kezdtem el szedni. És másnap reggel voltam nagyon, de nagyon szarul. Bocs, de így volt. Filóztam, hogy elmenjek -e dolgozni vagy sem. Utána ez a hét ilyen volt és utána egyre jobb.
    Én nem hánytam, csak rosszul voltam.
    Ne éld bele magad, hogy te is rosszul leszel. te nem leszel beteg tőle, és már most is sokkal jobban érzed magad.
    Ugye?????
    előzmény:
    bocila (140)
     
  12. 2003. október 10. 09:24140.
    Sziasztok, lányok!
    Hogy vagytok? Én ma kezdtem el a Bromo-t, háromnegyed 8-kor, reggeli közben vettem be kettőt, és még este is kettőt kell, aztán meg holnaptól 2 X 1 lesz az adag. Egyenlőre nincs hányingerem, viszont olyan kótyagos vagyok, mintha kissé sokat ittam volna. Kicsit úszik a kép előttem, ha fordítom a fejem, csak lassan lehet, különben megszédülök. Kell egy kis idő, mire átáll az agyam, hogy mostmár nem azt kéne látni, amit eddig. Elég fura érzés. . .
    Ti a gyógyszer bevétele után mennyi idővel kezdtetek hányni? Lehet, hogy megúszom???? Úgy szeretném. . . .
    előzmény:
    Sziszi44 (139)
     
  13. 2003. október 9. 13:51139.
    Igen szedek. A Clostylbegitet szedem, a mensi 3-7-napig reggel-este 1-1--et. Ez pérés elősegítő. A ciklusaim nagyon rendetlenek voltak: a 32-60napig. Általában 42. napra jött meg.

    Én is csodálkoztam először, hogy nem csak a babások szedik a bromit.
    Sőt meg is ilyedtem mikor olvastam, hogy a tej elállítás miatt szedik. De már megnyugodtam, és nagyon bízok benne, hogy nem sokára babás leszek.

    Ja, én a hőmön nem vettem észre, hogy magasabb lenne, mióta szedem a gyogyit.
    Helóka.
    előzmény:
    lorelei (137)
     
  14. 2003. október 9. 13:19138.
    Semmi baj:))
    De Nektek azért nagyon szurkolok, hogy sikerüljön!!:)))
    Mióta szeretnétek babát?
    előzmény:
    lorelei (137)
     
  15. 2003. október 9. 13:13137.
    Szia Bocila!

    En azért szedem a Bromo-t, mert kisbabát szeretnénk. Nem is gondoltam bele, hogy mások esetleg más okbol szedik. Bocsi, már annyira benne vagyok ebbe a babaprojektbe, hogy minden gondolatom e körül forog. Nem nôgyógyászhoz kellenne járnom, hanem agydokihoz!!

    Remélem a gyógyszer rendbehozza a menstruácós ciklusod és minden rendben lesz a szedésével is.

    Sziszi44! Te szedsz a Bromo mellett valami mást is?
    Lorelei
    előzmény:
    bocila (136)
     
  16. 2003. október 9. 11:21136.
    Lányok, sok sikert Nektek, és szurkolok, hogy minél hamarabb babátok legyen. Nekem már van kettő, én nem emiatt szedem. Igaz, szeretnénk egy harmadikat is, de csak 1-2 év múlva. Nekem az a gondom, hogy január végén abbahagytam a fog. gátlót, mert sokfélét szedtem, és egyiket sem bírtam, és valószínűleg attól felborult valami a szervezetemben, mert azóta fáj a mellem, és van egy kis tejem is. Nekem emiatt kell szedni a Bromot, és reménykedni, hogy tényleg csak ez a baj, és nem más (a doki, ha nem használna a Bromo, biopsziát emlegetett, én meg nagyon félek!!!). Na mindegy, egyenlőre igyekszem hinni abban, hogy a Bromo használ, és nincs semmi baj. Holnap kezdem, majd beszámolok, még jó, hogy nagyon közel van a gép a WC-hez:)))
    előzmény:
    Sziszi44 (135)
     
  17. 2003. október 9. 10:45135.
    Sziasztok!
    Örülök, hogy ennyien vagyunk akik szedik ezt a gyógyszert. Na nem komolyan mondom, hogy örülök, de legalább meg tudjuk dumálni a dolgokat.
    Én most mára 2. hóanpot kezdtem el. folyamatosan szedem, napi egyet, este, vacsora közben.

    Az első napokban én is nagyon rosszul voltam, utána kevésbé. Most már fel sem tűnik.

    voltak felém visszajelzések, hogy aki ezt a gyogyit szedte, 1-2-3 hónapon belül terhes maradt.
    Bízok benne, hogy mi is így járunk majd.

    Puszi nektek és kitartás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. október 9. 10:33134.
    Szia Bocila!
    Nem akarlak elkeseríteni, de én az elsô nap nagyon kivoltam. Azóta csökkentettem az agadot és csak negyed tablettákat veszek be, hogy szoktassam a szervezetem, különben nem bírnám.
    Most sokkal jobban vagyok, csak néha szédülök, de már az a szörnyű hányinger nincsen. En ugy veszem be a gyogyszert, hogy este lefekvés elôtt vagy vacsi közben, igy amire hatni kezd, már alszom. EZt is valaki itt a forumon ajánlotta, és nálam jo módszernek bizonyult.

    Ne félj, gondolj arra, hogy ezt is a babáért teszed. Különben is , én is most már jobban vagyok, pedig elég szarul néztem ki az elsô nap után, ugy hogy fel a fejjel.

    Lányok! Arra gondoltam, hogy mennyi mindent megteszünk a babáért, ezért most már igazán megérdemelhetnénk egy egészséges kis pocaklakót! En már nagyon vágyom egy babára és hajlandó vagyok mindent elviselni érte, csak jöjjön.

    Lorelei
    előzmény:
    bocila (131)
     
  19. 2003. október 9. 09:10133.
    Inkább ne állj, hanem ülj, nehogy még el is szédülj! :-) (Már csak kínomban viccelődök ilyeneken, én is napokat töltöttem a WC mellett. . . )
    A viccet félretéve: van akinek semmi baja tőle, de ha nagyon nem bírod, akkor le lehet cserélni Serocryptinre. HAtóanyag ua. , de én azt bírom, és a Bromo-t pedig nem.
    előzmény:
    bocila (131)
     
  20. 2003. október 9. 08:37132.
    Bocs, az egyik "egész nap" felesleges. . . Csak sietek és ideges vagyok:((
    előzmény:
    bocila (131)
     
  21. 2003. október 9. 08:36131.
    Sziasztok!
    Végigolvastam a topicot.
    Én holnap kezdem a Bromot, de már előre félek azok után, amiket írtatok.
    Nekem 10 napig kell szednem, első nap 2 X 2-t, utána pedig 2 X 1-et. Látom, Ti jóval kevesebbet szedtek. Akkor álljak szorosan a WC mellé, mert egész nap hányni fogok egész nap????
    Hogy őszinte legyek, nagyon félek a következő 10 naptól, meg persze az utána jövőktől is:((((
    előzmény:
    lorelei (130)
     
  22. 2003. október 8. 16:18130.
    Szia Nyime!

    Akkor holnap számolj be, én várom.
    Te milyen adagokat szedtél a Brom-ból? A leírtak szerint csak egy hónapig szedted?
    Bocsi a sok kérdésért, csak kiváncsi vagyok, hogy másoknak hogyan írta fel a doki.
    Nálam eléggé sietett, és -szerintem-nem is tájékoztatott rendesen, semmit nem mondott.

    Lorelei
    előzmény:
    Nyime (129)
     
  23. 2003. október 8. 15:04129.
    Hát azt mondta a dokim, hogy a görbém (sokat vann 37 körül és felett a hőm) magas vetélési lehetőségre utal, amit ha jól tudom én, magas prolaktin szint okoz. Szóval összeraktam ezt a kettőt. Konkrétat majd holnap mondok erről, jó? Lehet, hogy baromságot mondok, aki így gondolja, feletétlen igazítson ki, nehogy férletájékoztassak valakit!
    A vérzés 2. napjától kellett szedni, amíg el nem fogy, azaz pár napja tiszta vagyok :)
    előzmény:
    lorelei (128)
     
  24. 2003. október 8. 14:40128.
    Szia Nyime!

    Összefüggés van a prolaktin szint és az ébredési hômérséklet között? En nem tudtam, sôt az én orvosom azt sem mondta, hogy mérjem a hôm.
    Ha mondott valami okosat a dokid ma este, írd meg.

    Egyébbként ma már jobban vagyok, igaz csak negyed Bromo-t vettem be reggel. Tegnap nagyon kiütött a gyógyszer, végighánytam a munkaidôt, alig tudtam hazamenni.
    Nagyon megijedtem, hogy nem fogom tudni folytatni a gyógyszert. Aztán végigolvastam a topicot és egy kicsit megnyugodtam, hogy másoknál is hasonló tünetek voltak.
    Valaki itt írta, hogy fokozatosan szoktassam magam a gyógyszerhez, ezért most csak negyed tablettákat szedek este és reggel, hogy egy kicsit szoktassam a szervezetem a gyogyohoz és be tudjak jönni dolgozni, aztán emelek, mert az orvos 2x felet írt elô.
    Te még mindig szeded a gyogyszert?
    Lorelei
    előzmény:
    Nyime (127)
     
  25. 2003. október 8. 13:38127.
    szia Lorelei,
    én egy havit szedtem be és elég rosszul voltam, ami azt jelenti, hogy tisztára kómásnak éreztem magam, egyensúlyzavar volt meg dekoncentráltság. De a végére eltűntk a panaszok. Legalábbis nálam.
    Viszont még mindig magas lehet a prol. szintem, mert visszahívott a doki mára. Ezt a magas ébredési hőmérsékleti görbéből látja. Szóval este okosabb leszek én is.
    Pigmentfolttal még nem találkoztam magamon de nem is szeretnék. .
    előzmény:
    lorelei (126)
     

Címlap

top