Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik most

tokari
Létrehozva: 2007. november 14. 12:54

Sziasztok,

ezt a topicot azért szeretném létrehozni, mert sokan vagyunk, akik most indítjuk a lombikot, itt megoszthatjuk egymással a tapasztalatainkat, illetve adhatunk egymásnak hasznos tanácsokat!

magamról: 39 éves vagyok, júniusban volt az első lombikom ( petesejtdonorral ), ami sajna nem sikerült. November végén fogom kezdeni a 2. lombikot. Aki úgy gondolja, hogy szívesen csatlakozna, örömmel várom!

Tökari

  1. Torolt_felhasznalo_873664
    Torolt_felhasznalo_873664
    2009. január 30. 08:001151.

    Sziasztok!

    Remélem, mostanra megszokta a pici lány a terpesztős bugyit! Gondolom, nem olyan kellemes viselet, de szerintem ha csak ennyit rendelt az orvos, ez nem lehet komoly baj! Gondolj arra, mekkora küzdő a lányod!

    előzmény:
    basaera (1148)
    2009-01-23  18:49
  2. Pum
    Pum
    2009. január 23. 20:481150.
    Szegénykém! Ez a terpesztős viselet elég gyakori, jól tudom? Meg fogja szokni a lánykád, és újra jókedvű lesz!!! És hamar el fog jönni az idő, amikor már csak rossz emlék lesz ez a sok macera, és kórházasdi!
    előzmény:
    basaera (1148)
    2009-01-23  18:49
  3. Pum
    Pum
    2009. január 23. 20:441149.

    Szia Ibo!

     

    De, elmentünk a Cirisbe decemberben! Karácsony előtt annyira nem bírtam magammal, hogy belevágtam volna egy gyors lombikba. (Utálom, hogy ennyit kell várni a Kaáliban!) Ha otthagyom őket, ez lesz az egyik ok!

    Szóval aranyos volt a doki, és meg is csinálta volna a gyors lombikot, de nem láttam rajta, hogy biztos a dolgában, inkább csak a pénz beszélt: úgyis én fizetek, legfeljebb nem sikerül. Szóval lenyugtattam magam, és türelemmel kivárom a márciusi beültetésemet! Már nem sokat kell várni! A jövő héten megyek a háziorvoshoz beutalóért EKG-ra és vérvételre. Most vagyok félidőben, ha megjön, akkor 3. napi hormon miatt megyek vérvételre.

    A horoszkópom ezt mondta a hétvégére: Ha szeretnél gyermeket, akkor ezen a hétvégén tegyél érte! Bújj ágyba a pároddal, és szeressétek egymást úgy, hogy az vonzó legyen egy leszületni készülő lélek számára!

    Viccből szoktam elolvasni, de most nagyon tetszett amit írt. Kedves "szüzek", miénk a hétvége! :-)

     

    Nyugodj meg, minden rendben lesz a babáddal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184474 (1147)
    2009-01-23  13:29
  4. 2009. január 23. 18:491148.

    Szia Ibo!

    Gratulálok a fiadhoz! Valami jó hagzású neven gondolkodjatok!

    Nekünk 22 hetesen vették észre mert én kértem egy új beutalót, mert itt is szalagmunka volt és kételkedtem. Az az igazság, most is levagyok törve mint a bili füle! Ma voltunk csipőszűrésen, mert most kaptunk időpontot. Mi jöhetne még, persze ott sincs rendben minden. Jobb oldalt a csípőjében a combcsont és a csípőcsont nem illeszkedik kellően. Szegénynek venni kellett ilyen terpesztős gumigatyót.  Szegény sír, pedig eddig nem sírt! De eggyütt bőgök vele! Olyan rossz látni hogy akaratán kivűl terpeszbe legyen! Ma még nem is vigyorgott a drágám!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184474 (1146)
    2009-01-23  13:24
  5. Torolt_felhasznalo_184474
    Torolt_felhasznalo_184474
    2009. január 23. 13:291147.

    Sziasztok Betti és Pum!!!

     

    Örülök, hogy ismét itt vagytok és nem adjátok fel, hogy IGEN IS SIKERÜLNI FOG Nektek is. Pár hónap és Ti is babások lesztek, átélhetitek az ezzel járó negatív és Pozitív tapasztalatokat !!!

     

    Nagyon szorítok, hogy márciusban minden rendben menjen!!

     

    Pum!!! Ezek szerint nem kerested fel a Cirist?

     

    Vigyázzatok Magatokra addig is!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_184474
    Torolt_felhasznalo_184474
    2009. január 23. 13:241146.

    SZia Era!!

     

    Látod, hogy telik az idő. Most született a Bogika és lassan szalad. Örülök, hogy szépen gyarapodtok és mire a műtétra kerül sor, akkorra egy stramm kis csaj lesz, aki észre sem veszi a beavatkozást.

    Én ma tudtam meg, hogy rendben van minden a magzatvízvizsgálat alapján és hogy Kisfiú mocorog a pocakomban!!!!!!!!!!

    Eddig nem is keresgéltünk neveket, majd most.

     

    A munkát jlenleg felfüggesztettem, mert megint kitört rajtam az influ. Egy hónappal ezelőtt is benne voltam, szerintem még annak a maradék abújt most elő. SZenvedek rendesen, és remélem, hogy a kis lurkóra nincs semmilyen negatív hatással.

     

    Nálatok hányadék héten vették észre, hogy Bogika egyik lába rövidebb mint a másik. Voltunk a 18 hetes uh-on, de eléggé gyorsan túlestek rajtam, mert nagyon sokan voltak. Majd elakarunk menni még egy 4D uh-ot csináltatni és remélem ott mindent megnéznek alaposan.

     

    Vigyázz Magatokra és gyarapodjatok szépen!!! Puszi! IBo

     

    előzmény:
    basaera (1143)
    2009-01-20  22:23
  7. Pum
    Pum
    2009. január 21. 10:111145.

    Az esély 50% szerintem, de valószínűleg intézet-függő, hogy hogy kezelik ezt a dolgot. A mieink is ébredeztek, de sajnos nem minden sejtjük. Lehet, hogy egy lazább helyen simán beültetik őket. Nem tudom. Fizetni így nem kellett, ha megtörtént volna a beültetés, 50.000,-Ft lett volna. (Egy uh-m volt, azért viszont így elkérték a pénzt, egyébként benne lett volna az 50-ben) Várólista nincs, az csak a TB miatt van, mert korlátozzák, hogy egy hónapban hány lombik után adnak támogatást. Ha vállalod, hogy az 50.000,-Ft-ot kifizeted és nem kérsz TB támogatást rá, akkor nem kell várni.

     

    A lánykádnak ezek szerint nem sok eltérés van a két lába között! Ez nagyon jó, hidd el a mai orvostudomány megoldja! Én 29 évesen mondhatom, hogy anno velem is nagyon ügyesek voltak! (Nyáron meséltem, hogy húzták a rövidebb lábam.) Ma már senki sem mondaná meg, csak nevetnek, hogy azért lettem ilyen magas (180 cm)! :-)

     

    Sajnos hosszú hétvégézni addig már nem tudunk, de igyekszünk sokat pihenni, kikapcsolódni. Sajnos a párom még mindig spontán babáról álmodik, emiatt sajnálom, de vigasztalom ha maga alá kerül...

    előzmény:
    basaera (1144)
    2009-01-20  22:32
  8. 2009. január 20. 22:321144.

    Szia Pum!

    Köszönöm szépen!

    Nekem is van eltéve 5 fagyibabám. Most mi az aránya hogy felébrednek? Ezért kellett vmit fizetni, hogy kiszedték őket a hidegről és felolvasztották? Mi a folyamata mert nem tudom! Ezért is várólistára kell jelentkezni? Azért érdekel mert amint  lehet szeretném kérni őket! Persze megvárom a teljes regenerálódást, mert még fogyni is kellene.

    Egyébként kitartást a Márciusi lombikhoz! Sikerülni fog! Ha lehet előtte menjetek el hosszú hétvégére valahová mobiltelefon nélkül! Adjatok egymásnak sok pozitív energiát!

    Minden jót! Era

    előzmény:
    Pum (1142)
    2009-01-20  21:08
  9. 2009. január 20. 22:231143.

    Kedves Ibo!

    Köszönöm kérdésed, nagyon jól vagyunk! Pénteken leszünk 8 hetesek és már sokat híztunk! 5500gr és már több mint 60 cm. A férjem azt mondta nő mintha nyújtanák! Nagyon sokat van fent napközbe sőt szinte végig és késő este alszik el. Csak egyszer ébred enni! Nagyon sokat gagyarászik, hangokat utánoz és hangosan kacag! De nagyon zsivány ám, néha ha elunja magát akkor műbalhéba kezd, de rögtön vigyorog!  Műtéte féléves korában lesz, mikor már sokat erősödik. Sokat kell híznia, mert megviselheti nagyon! Arányosan nő a lába, de megvan a minimális eltérés.

    Nagyon vigyázz magadra, főleg a munkával! Mit is dolgozol? Ugye irodában vagy?  Már én is kiváncsi vagyok ki van a pocakban! Biztos egy helyes vőlegény jelölt a lányomnak!Nagyon nézess meg mindent az ultrahangon!

    Zenével kapcsolatba nálunk is így volt, sőt ha nem szól a rádió vagy tv akkor nem is tud elpihizni. Ami a pocakba az kint is érvényes! De hogy rohan az idő! Anikó pár hét és hozza a képeket aztán nemsokára te is! már alig várom!

    Ugye milyen csodálatos dolog pocakosnak lenni? Imádtam nagyon! Sőt már a következőt várom!

    Jó egészséget és sok pihenést!

    Üdv: Era

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184474 (1141)
    2009-01-20  15:10
  10. Pum
    Pum
    2009. január 20. 21:081142.

    Sziasztok!

     

    Nyár óta nem jártam erre, bocsánatot kérek, de könnyebb volt így tölteni az időt. Ősszel lett volna fagyibabás lombikunk, de nem ébredt fel a 3 babánkból egy sem teljesen. Azon is kiborultam, de most már nagyon várom a következő lombikot. Márciusban lesz beültetésem. A doki nagyon bizakodik, elvégre az első is "sikerült".

     

    Bettisun! Nálunk nem kell újra spermavizsgálat, pedig tavaly májusi az utolsó, de mivel több év eredménye jó lett, nem indokolt az új vizsgálat. EKG, hormon és teljes vérkép kell csak. Sajnos a Kaáliban még mindig 6 hónap a várólista, olyan sok a lombikos.

     

    Tokari, Basaera! Gratulálok a babákhoz!

     

    Ígérem gyakrabban benézek mostanában hozzátok!

    előzmény:
    bettisun (1139)
    2009-01-20  11:40
  11. Torolt_felhasznalo_184474
    Torolt_felhasznalo_184474
    2009. január 20. 15:101141.

    Sziasztok Anikó és Era!! Na meg a többieket is üdvözlöm!!

     

    Anikó! De jó Neked nemsokára a kezedben foghatot a kis Viktort.

     Nagyon szorítok, hogy még ne akarjon kijönni egy pár hétig.

     

    Én most taposom a 22. hetet. Telik nálunk is az idő, de nem elég gyorsan. Sokszor szseretném sürgetni. Igaz, addig mé sok tenni való van. Többek között a szobácskát ki kellene festeni, de lehet, hogy festetés lesz belőle. A Párom kifestené, de szegény annyi mindent csinál helyettem már 20 hete, hogy ezt le akarom venni a válláról.

    7-én voltam amniocentézisen, és még nem tudk semmi eredményt. Majd csütörtökön hívom a dokit, remélem már

    tud valami mondani. És végre megtudjuk, hogy kiscsaj, vagy kisfickó ugrál odabennt.

     

    Töltöttünk le babazenét az internetről, szoktuk hallgatni és érdekes mód nem elalszik rá, hanem inkább felélénkül.

     

    Mág bejárok dolgozni, igaz csak félnapokat. Elég is. De elterveztem, ha beindul az influenza, akkor ki sem mozdulok!!!. Karácsony előtt már elkaptam a Páromtól. Nehezen jötte rendbe,csak gyógyteákat és homeopátiás bogyókat szedtem. Na meg méz, gyümölcs.

     

    Úgy terveztem, hogy másrcius végéig kihúzom félnapokkal, de már most látom, hogy ez nem fog menni. Biztos a korom miatt is, de nagyon igénylem a pihenést. És most ez FONTOSABB.

     

    Anikó! Ferike várja már nagyon a kis Öcsit? Gondolom tiszta izgalomba van.

     

    Era! HOgy vagytok? Gyarapodik Bogika? AZért remélem néha hagy téged is pihenni. Lábacskája jól van? Mikor várható a műtét? Ngyon szorítok, hgy miden rendben legyen!!!!!

     

    Puszi Nektek!!! Vigyázzatok Magatokra és a Picikre!! Majd jelentkezem, ha meg van a vizsgálat eredménye.

     

    Ibo

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873664 (1138)
    2009-01-19  13:39
  12. 2009. január 20. 15:031140.
    Én még az elején vagyok, ma adtam be a 3. szurikat, de remélem, hogy növekednek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873664 (1138)
    2009-01-19  13:39
  13. 2009. január 20. 11:401139.

    Sziasztok !

    Régen írtam, és nem is olvastam (szándékosan). Viszont márciusban mennénk a köv. lombikra, és nem emlékszem, hogy mennyire friss sperma vizsg. eredményt fogadnak el? 1,5 hónapos megfelel nekik, vagy annál is újabb kell nekik? Aki emlékszik, légyszi írja meg.

    köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_873664
    Torolt_felhasznalo_873664
    2009. január 19. 13:391138.

    Sziasztok!

    Andy, Zemanek!

    Hogy álltok növekednek a pici sejtecskék???

     

    Mi jelentem még egyben vagyunk, ez már a 36. hét! Remélem még egy két hétig kibírja odabenn a pici fiam!

     

    Ibo! Hogy vagytok?? Minden rendben???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. január 18. 20:351137.

    Szia!

    Köszi, remélem így lesz De jó neked, nemsoká babázhatsz

    Igen, nekem is rövid protokoll-om van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873664 (1131)
    2009-01-10  18:53
  16. 2009. január 17. 04:381136.

    Sziasztok!

     

    15-én este végre megjött a mensim, már nagyon el voltam keseredve, mert elöbb kellet volna neki. Tegnap elkezdtem szedni a prednisolont, és ma 9-re megyünk dokhiz, ha minden ok kezdhetem a szurikat. Nagyon izgulok már.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_183413
    Torolt_felhasznalo_183413
    2009. január 16. 14:221135.

    Szia,

     

    én is hasonló cipőben járok lombik ügyben, ugyan ebbe a fórumba nem szoktam írni, csak mindig drukkolok annak, aki épp benne van egy lombik programban.

    A hévízi gyógykezeléssel kapcsolatban annyit, hogy én Harkányban voltam egy 3 hetes nőgyógyászati kúrán (bár ott is hévízi vizet használnak), ami mind testileg mind lelkileg nagyon jót tett (iszappakolás, gyógyvíz-ölőfürdő, has/hát masszázs, intimtorna - ezeka kezelések váltogatják egymást). A következő lombik előtt én is tervezem, hogy elmegyek újra, mert tényleg nagyon jó. Javasolják endora, nőgyógyászati gyulladásokra... Hát ennyi

     

    Mindenkinek nagyon sok sikert kívánok!!! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286869 (1134)
    2009-01-16  11:20
  18. Torolt_felhasznalo_286869
    Torolt_felhasznalo_286869
    2009. január 16. 11:201134.

    sziasztok, nagyon rég nem írtam, csak néha olvaslak benneteket:) igazából a sikertelenséget én így dolgozom fel, hogy távolítom magamtól, hát nem a legjobb módszer, de én így működök.

    Most azért írok, mert egy barátnőmnek javasolták, hogy menjen el Hévízre egy 3 hetes kúrára a lombik előtt, és bár 2 hétig volt, nagyon jónak találta. Ma megyek élménybeszámolót hallgatni.

    Megkérdeztem a házidokit is, ő azt mondta hogy nőgyogyó gyulladásokra tökéletes az ottani gyógyvíz, ezért javasolják, és magas %ban ezek az okai a sikertelenségnek. Szóval a jövő héten kérek 1 beutalót és elmegyek nyaralni márciusban, ha minden jól megy:)

    Ja és kaptam egy cdt a pozitív gondolkodásról(Brian Tracy), ez most eléggé feldob, javaslom mindenkinek aki maga alá került, nekem segítet...

    üdv mindenkinek, minden jót nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. január 11. 01:151133.
    Köszi. Legyen igazad. Bár ma elég negatív lett a hangulatom, eddig optimista voltam,d e most ez valahogy elszállt. Valszeg azért mert benéztem abba  a topikba ahol tavaly januártól nyomják élesbe a lányok, ahova én is azthiteem, hogy tartozni fogok, és ők már mind szültek, vagy most fognak, én meg még sehol nem vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873664 (1131)
    2009-01-10  18:53
  20. 2009. január 10. 21:351132.

     Anikó!

    Köszönöm szépen!

    Büszke is vagyok rá! Hogy rohan az idő, már tegnap volt 6 hetes. Nálad is rohan, már alig várom a te képeidet. Kicsit most pöttyös az arcunk, van tejcsi is. Még mindíg jó baba, hogy le is kopogjam! Tegyél már fel pocakos képet!

     

    Ibo!

    Veled mizujs? Írjál már pár sort!

    Megyek , mert éhes a lányom!

    Puszi: Era

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873664 (1131)
    2009-01-10  18:53
  21. Torolt_felhasznalo_873664
    Torolt_felhasznalo_873664
    2009. január 10. 18:531131.

    Andy, Zemanek! Rajtatok a világ szeme! Nagyon drukkolok Nektek! Remélem Ti lesztek a következő babások! Már kellenének friss kismamák a topikba...

     

    Ibo! Minden rendben?? Megvolt már az amniocentézis??

     

    Erika! Bogi napról napra szebb lesz! Néha meg szoktam csodálni a képeket róla!

     

    Mi jól vagyunk, már a 35. hetet tapossuk! Tegnap azt mondta dokibácsi, hogy semmi ok aggodalomra, minden a legnagyobb rendben.. Már kb 2,5kg Viktorom! És szerencsére nem siet annyira, mint ahogy azt a bátyuskája tette!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. január 9. 17:081130.
    Köszi. Nekem ha jól sejtem rövid lesz, mert a kezdettől számítva kb 14-16 nap múlva lesz a leszívás, ha minden igaz.
    előzmény:
    Andy26 (1129)
    2009-01-09  09:26
  23. 2009. január 9. 09:261129.

    Asszem mensi után kezdődik, és talán mintha a protokoll alatt lenne még egy mensi (?) húúú, ez nekem olyan régen volt...nem emlékszem 100%-ra, hogy hogy is volt.

    Hátha valakinek volt mostanában long protokollja, s akkor meg tudja osztani veled e téren szerzett tapasztalatát.

    előzmény:
    Zemanek (1128)
    2009-01-08  21:41
  24. 2009. január 8. 21:411128.

    Ezt gondoltam, csak, hogy a hosszút mikro kezdik, még az aktuális mensti elött vagy hogy?

     

    Köszi,

    előzmény:
    Andy26 (1127)
    2009-01-08  08:16
  25. 2009. január 8. 08:161127.

    Szia!

     

    Rosszul emlékeztem, mert nekem holnaptól kell szurizni magam...

    Annyi a különbség a short (rövid) és a long (hosszú) protokoll között, amint a neve is mutatja, az egyik rövid a másik hosszabb ideig tart.

    A rövidhez kevesebb gyógyszer kell, s nekem jobban bevált, mint a hosszú.

     

    Jobbulást neked!

    előzmény:
    Zemanek (1126)
    2009-01-07  02:44

Címlap

top