Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2013. október 23. 22:40526.

    Rolszroy: Hol műtöttek? Részvétem a fájdalmak miatt, engem még nem műtöttek nyitva, így nem tudok neked semmi okosat mondani.

     

    Kispista: Képzeld, kiderült, egyik rokon egészségügyben dolgozik, magasabb helyen, javasolta nézzek el ismerőséhez a Budaörsre a sebészetre. Itt nekem segítenek kötözni, meg fertőtleníteni, mert sajnos párom sem született ápolónőnek :D. Sőt azt mondták, hogy nem is biztos, hogy újra kell műteni...

  2. 2013. október 23. 09:16525.

    sziasztok engem  7 napja  mütöttek, farokcsont cisztával.

    nyitva hagyták a sebemet és mindennap kötöznek, a sebembe betadint öntenek és gézzel kitömködik és leragasztják.

    Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem nagyon fáj,  segitestek milyen fájdalom csillapitot szedjek mert elviselhettetlen a fájdalom..

     nektek hogyan kötözték és mit tetek bele?? hány nap után volt elviselhető a fájdalom???  alvás és a fekvés is elviselhetetlen

  3. 2013. október 22. 19:04524.

    A helyzet a következő velem: szinte folyamatosan felreped a vágás helye 1 cm-en, de mindig máshol. Nem gennyezik, de a seb míg nem gyógyul be teljesen, addig minimális váladék van. A lyuk, amiről beszéltem, mostanában nem jött elő, nincs csomó, tehát nekem szerencsére nem a kiinduló ponti tünetek jelentkeztek!

    Az orvosom akkoriban azt mondta, hogy nagyon fontos az érintett terület szőrtelenítése, illeve a gyógyulást követően valami balzsamos/géles krém (pl. aloe vera vagy körömvirág balzsam) használata minden zuhanyzás után, mert nagyon vékony ott a bőr, s hamar kiszárad, elreped. Jelenleg ez van nálam, így mindig 2 lap vastagságú, félbehajtott géz van a farpofáim közé helyezve.

     

    Nem tudom, hogy lenne-e értelme újabb műtétnek, mert ez sosem lesz jó nálam! Bárhol a testemen gyulladás alakulhat ki, sokszor van szőrtüsző gyulladásom bárhol rajtam: sajnos hajlamos vagyok rá. Viszont észrevettem, hogy a szőrtelen farpofák esetén ritkábban reped a bőr, nem váladékozik, illetve hosszabb ideig tünetmentes vagyok! Biztosan nem hülyeség a szőrtelenítés!

    előzmény:
    gonzolos (519)
    2013-10-13  17:11
  4. 2013. október 17. 01:19523.

    Kedves fórumtársak!

     

    Csak erős idegzetűeknek az alábbi videó, na meg persze aki szeretné, ha nyitva kezeljék a műtéti sebét.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=aw-0AvXDkUU

     

    Én azthiszem még meggondolom, hogy beválaljam.

  5. 2013. október 17. 01:10522.
    Szia, írtam.
    előzmény:
    Avient (521)
    2013-10-16  20:12
  6. 2013. október 16. 20:12521.

    Sziasztok.

     

    Gonzolos megkérhetlek arra, hogy privibe megírd a műtős doktorod nevét.  Sajnos nálam is jelentkezett ez a probléma, és én is Tétényi úti korházba megyek műtétre. Szeretném elkerülni a háromszori műtétet.

    Segítségedet előre is köszönöm. Mielőbbi gyógyulást mindenkinek.

    előzmény:
    gonzolos (519)
    2013-10-13  17:11
  7. 2013. október 14. 11:18520.

    Szia !

     

    Olvasom a bejegyzéseket, most éppen a tiédet. Mit ajánlott neked a természet gyógyász erre a .nyavajára? Azóta sem került sor a műtétre, rendbe jöttél? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949905 (77)
    2009-10-25  13:58
  8. 2013. október 13. 17:11519.
    Ne aggódj. Úgy tűnik ezzel a betegséggel együtt kell élnünk. Nekem most volt egy hónapja a műtét, de már ki is újult. Úgyhogy jövőre ha úgy döntök akkor harmadik műtét. Egyik napról a másikra lett egy púp a varrat mellett ami kifakadt egy nappal később. Egy hétig jártam napi kötözésre, fertőtlenítésre, szedtem antibiotikumot, de sajnos nem gyógyul. Mostmár el is van gennyesedve...
    előzmény:
    kisspistajozsef (516)
    2013-10-01  18:49
  9. 2013. október 11. 15:15518.
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy valakinek Győrben esetleg volt e ilyen műtétje és ha igen kinél. Köszönöm
    idézet:
    Arriba (470)
    2013-01-08 22:16:27

    Szia Arriba!

     

    Érdeklődöm, hogy műtöttek-e már a cisztával Győrben? Én is műtét előtt állok, kérlek segíts a tapasztalataiddal. Köszönöm szépen!

    előzmény:
    Arriba (470)
    2013-01-08  22:16
  10. 2013. október 9. 22:35517.

    Sziasztok!

     

    Sajnos én is csatlakozom a klubhoz és voltam már 2 orvosnál is az egyik összevarná és 80% hogy kiújul szerinte ugyhogy ezt a munkám, sulim, sport miatt nem szívesen választanám a másik meg nyitva kezelné de rezidens. Érden lakom ezért Székesfehérváron, Budapesten és akár Egerben keresnék egy olyan sebészt aki véleményetek szerint legalább 80% SIKERREL műtene meg és jártas ebben a betegségben. Tudom hogy nem lehet tuti a gyógyulás 1 műtét után de félek hogy több műtét végezne az eddig felépített életemmel sport és munka tekintetében biztos. Aki tud segíteni annak előre is köszönöm! 

    előzmény:
    kisspistajozsef (516)
    2013-10-01  18:49
  11. 2013. október 1. 18:49516.
    Hát nem tudom, melyik megoldás a végleges, de orvosok szerint egyénfüggő. Sajnos én hajlamos vagyok a kiütésekre, szőrtüsző gyulladásra (bárhol a testemen). Az én gyógyulásom 9 hónapig tartott, nagyon elhúzódot (erről be is zsámoltam még anno). Egyelőre megint eltűnt a sipoly járat és szinte semmi sincs újra a gézen :( Aggasztó...
    előzmény:
    gonzolos (515)
    2013-10-01  00:00
  12. 2013. október 1. 00:00515.
    Hát ez szomorú... Ha jó gondolom neked nyitva kezelték műtét után. Én biztos vagyok benne egyenlőre, hogy az a tuti, ha műtét után nem folyadékozik. Első alkalommal év elején dőlt belőle a folyadék miután kötöztem otthon, második alkalommal szó szerint semmi folyadék nem volt. Nálam mindkettő alkalommal összevarrták műtét után.
    előzmény:
    kisspistajozsef (514)
    2013-09-29  10:37
  13. 2013. szeptember 29. 10:37514.

    Hát nem akarom elkiabálni, de már 2x előjött egy pici lyuk, amin 1-2 napig váladékozott újra, aztán a párom kinyomkodta rendesen, majd egyszerre be is forrt a lyuk, lefertőtlenítettük és Gentamicin antibiotikumos kenőccsel bekentük. Szomorú vagyok, mert ez azt jelenti, hogy újra kiújult, gondolom.....

     

    Egyelőre nem akarok vele komolyabban foglalkozni, mert ha gézlapot teszek a farpofák közé (akkor is ha nincs lyuk/seb), akkor nem dörzsölődik ki a bőr. Viszont ha nincs ottt géz, akkor egy héten belül kialakul.... A gyors begyógyulás után kb. 1-1,5 hónapig nincs probléma vele. De el kell foganom, hogy rám is újabb műtét vár nagy valószínűséggel!

    előzmény:
    gonzolos (513)
    2013-09-11  13:32
  14. 2013. szeptember 11. 13:32513.
    Ennek igazán örülök. Ez is azt jelenti, ki lehet gyógyulni ebből a betegségből (egy ideig). Én pedig átestem a második műtéten. Egyenlőre lábadozok. Jó hír, előző műtéthez képest, hogy fél héttel a műtét után tudok ülni - persze csak ésszel.
    előzmény:
    kisspistajozsef (512)
    2013-07-18  21:27
  15. 2013. július 18. 21:27512.
    Jelentem méltó alázatosan, hogy közel 10 hónapi lábadozás után mai nappal GYÓGYULT-nak nyilvánítotak hivatalosan is! :) 5x lézerkezelés, napi 2x 6 perc lámpázás begyógyította a 4 cm-es sebemet, ami hónapok óta nem gyógyult semmit. Már majdnem feladtam, doktor is az újraműtést és Z-plasztikát javasolta, el volt fertőződv a sebem, de hála a lézerterápiának, meggyógyultam. Szóval fel a fejjel sorstársaim, akinek nagyon nem gyógyul a műtét után, annak erősen javaslom ezt a lézer terápiát! 
  16. 2013. július 8. 15:25511.
    Hát ez elég rossz hír. Nálam újra a javulás utjára tévedt a seb, már nagyon picike, és most per pillanat napok óta  se vér, se váladék nem jön, a lyuk is húzódik össze. Lámpázom napi 2x is, hetente 1x lézerre járok, s a párommal reménykedünk a mihamarabbi gyógyulásban! Már lassan a 10. hónapja szenvedek a sebbel... :(
    előzmény:
    gonzolos (510)
    2013-07-06  00:01
  17. 2013. július 6. 00:01510.
    Nálam műtét után összevarták a majd 10 cm-s vágást. Az új sipolyjáratot párom fedezte fel, aztán kontrollra visszatérve a műtős doki is megerősítette, hogy ezt újra ki kell vágni. Szintén 3mm átmérő került a papírokra, amiből gennyes váladék jön. Állítólag a seb felső felében már púposodik, gondolom folyamatosan gyűlik ott a genny, és a nyíláson tisztul. Egyenlőre ennyi :(
    előzmény:
    kisspistajozsef (509)
    2013-07-02  18:04
  18. 2013. július 2. 18:04509.

    Ezt szomorúan hallom! :( Nálam most lézerkezelést alkalmaznak, igaz magánban, szóval rendesen fizetős, de megpróbálom. Nekem is van trutyi mindig a gézen, de nem tudni eldönteni, hogy a parányi sebből honnan jön.

     

    Téged hogy műtöttek, illetve honnan látod, hogy sipolyjáratból jön a váladék?

     

    Nekem már csak kb 3 mm átmérőjű lyuk van, abból néha kevesebb, néha több váladék jön, de gyakran vérzik is, mert gyenge ott a bőr. Az orvos szerint ez még helyrejöhet. Hát majd kiderül nálam is, hogy a pénzt dobom-e ki az ablakon, vagy hatásos lesz a gyógyulásomhoz! (Mondjuk nekem az elfertőzödött sipolyjáratot is "begyógyították", aztán 1,5 évig tünetmentes is voltam annak idején)

    előzmény:
    gonzolos (508)
    2013-06-30  23:02
  19. 2013. június 30. 23:02508.

    Sziasztok!

     

    Két hónapja volt műtétem, írtam is érdeklődtem a gyógyulásról, mivel folyamatosan váladékoztam a műtét után is. Nekem sajnos nem sikerült, ugyanis szeptemberre újra műtétre jegyeztek elő. Sajnos kiújult, van szép sipolyjáratom, amiből jön a lé.

  20. 2013. június 21. 06:41507.

    Kedves Pippo87,

     

    Utánajártam a dolgoknak és most pontos információkkal tudok szolgálni neked! A sebemmel lézerkezelésre járok magánba, most voltam tegnap a 2. alkalommal. A sbeem látványosan összehúzódott 4 cm-ről 7mm-re alig 1,5 hét alatt. Minden nap lámpázom is mellette 2x 6 percet a kék színnel az orvos kérésére, majd hetente egyszer pedig lézerkezelésre megyek. 

    A lézer ára alkalmanként 3.000 Ft,és sebtől függ, hogy hány alkalom szükséges. (Általában a krónikus fekélyek és legdurvább sebek is max. 2 hónap alatt begyógyulnak, a kiseb sebeknek 2-3 kezelés is elegendő).

     

    A végleges szőrtelenítést is megkérdeztem; ahova én járok, ott 9.500 Ft / alkalom a díja az IPL-kezelésnek és szőrzettől függ a kezelések száma. Átlagosan 5 alkalom szükséges (havonta egyszer) a kívánt hatás elérésére. Tehát a fenék ez esetben 47.500 Ft lenne, és 5 évre garantált a szőrmentesség, utána egy ismételt kezelés szükséges. Szóval olyan, hogy VÉGLEGES szőrtelenítés: NEM LÉTEZIK! 47.500 Ft-ból pedig elég sok borotvát lehet vásárolni :)

     

    A lézerkezelést viszont nagyon ajánlom annak, aki megteheti, hiszen a nagyon nem gyógyuló sebekre találták ki. Úgy volt, hogy újabb műtétre kell mennem, mert nem zárult be 9 hónap alatt sem(!) a sebem, ajánlották a Z-plasztikát is, de az ugyancsak műtét :( Aztán említették, hogy a lakóhelyemen van privátban ilyen lézerberendezés, így hát megpróbáltam. Fekélyeket és sok mindent gyógyítanak vele, de nagyon fontos, hogy orvos végezze a műveletet (a szőrtelenítést is), ne kozmetikában csináltassuk!!!

     

    Ha bármilyen kérdés van, akkor írjatok nyugodtan, ha tudok válaszolok!
    Minden kedves sorstársamnak kitartóan, eredményes gyógyulást kívánok!

    előzmény:
    Pippo87 (503)
    2013-05-22  12:13
  21. 2013. június 21. 06:32506.

    Kedves Anduska,

     

    Nálad tályog alakult ki, amit megnyitással és kimetszéssel orvosolnak, de sajnos ez nem okoz végleges megoldást, mert nagy valószínűséggel egy sipolyon keresztül telt fel az adott helyen, ami feszítő érzést váltott ki. Hyperol tablettával lehet fertőtleníteni, lehet kapni a gyógyszertárban vény nélkül; s csak fel kell locsolni a sebet, ez elpusztítja a kórokozókat és fertőtleníti a sebed!

     

    Nálam például megnyilt egy kis rész a farpofáimnál, és jött a trutyi belőle, de szerencsére nem tályog formájában jelentkezett. Annak idején (kb. 2 éve) én is elmentem a dokihoz, ako lekezelte a sebet, majd begyógyították a nyitott rész. Kis idő múlva egy csomó alakult ki ott (nem fájt, csak éreztem) s akkor tudatosult bennem, hogy műteni kell. Tavaly szeptember 25.-én estem át a műtéten, s még mindig lábadozok, nem gyúgyult be teljesem (de most rajta vagyok az ügyön rendesen)! :)

     

    előzmény:
    Anduska900 (505)
    2013-06-20  23:59
  22. 2013. június 20. 23:59505.

    Sziasztok!

     

    21 eves Lany vagyok.

    Vasarnap kellemetlen erzest ereztem a derekamnal, hetfore olyan fajdalmaim lettek, hogy nem tudtam felkelni csak hason fekudtem. Kenegettem gyulladas csokkentovel azt gondoltam elmulik. Szerdan a baratom ra vett hogy menjunk el orvoshoz. Azonnal a sebeszetre kuldtek sinus pilonidalissal. Azt se tudtam mi az neten kerestem kepet meg hogy mitol lehet ez. Ma( csutortok) tudtam elmenni a doktorhoz. Sajnos mara begyennyesedett. Azonnal kezelesben reszesitettek. Lefagyasztottak ( nem tudom mi lehetett az talan egy spre volt) es megnyitottak a gumot. Pingpong labda nagysagu gennyes gocot nyomtak ki a kisujjnyi nagysagu dudorbol. 

     

    Azt mondtak marad hatra  sipoly ami ujra begyulladhat, ekkor kell komolyabban muteni.

     

    megkerdeztem, mitol es van ez?

    Regen a katonaknak alakult ki ilyen akik sokat ultek bor fotelben es nem szellozott a derekuk, igy a  ,,szőrtüszőkben faggyút és verejtéket termelő mirigyek nem képesek terméküket a bőrfelszínre üríteni, ezért a váladék és a kitörni képtelen szőrgomolyag a mélyben, bőr alatt csomó formájában meggyűlik." Ennek valahol tavoznia kell. 

     

    Par napig szet kell huznom a sebem es vizzel kimosni hogy ne gyogyuljon ossze ki valadekozzon. Elegge faj meg most is, csak hason tudok lenni. De nagyon bizakodo vagyok ! Ha hasonlo tunetei vannak valakinek azonnal forduljon orvoshoz, hamar tul legyen rajta ne kelljen muteni.

     

    Tuneteim:

    kellemetlen fájó érzés a derék es a fenék között, másnap iszonyatos fájdalom, feszítő érzés, harmadnap hát fájdalom, befeszült derék,l

     

    jobbulast mindenkinek! Egeszsegben gazdag evet! :)

     

    ui: ezentul tuti teszek parnat vagy huzatot a bor szekekbe. 

  23. 2013. május 22. 18:10504.

    Ma voltam a sebészeten, a soft lézer segít a sejtek regenerálódásában és jó eséllyel begyorsítja a gyógyulást. Az én problémámra is úgy néz ki, hogy jó lesz, de ez csak a későbbiekben derül ki. Van másik, műtéti eljárás a Z plasztika, de ha lehet, akkor ezt szeretném  elkerülni....

     

    Holnap megyek lézerkonzultációra, megkérdezem a szőrtelenítést, ha el nem felejtem. De szerintem olyan 30 körül van kis területen a farpofák között. 

    előzmény:
    Pippo87 (503)
    2013-05-22  12:13
  24. 2013. május 22. 12:13503.
    Valakinek van tapasztalata esetleg soft lézeres kezelésről végleges szőrtelenítés érdekében ezen a területen. Hol, mennyiért csinállják és milyen eredménnyel?
  25. 2013. május 21. 15:11502.
    Sziasztok.25 éves férfi vagyok.kb 2 évvel ezelőtt kezdődtek nálam a tünetek. akkor kb fél évig magamnak nyomogattam ki jött is belőle a véres cucc rendesen. aztán 1 évre elmúlt.most kb. 2 hete ismét előjött de most már nem tudtam kinyomkodni, mert sehol nem tudott a felszínre törni a váladék. Ebből a fórumból merítettem erőt és most 1 hete meg is műtöttek. Nem fájt annyira inkább kellemetlen volt mintsem fájdalmas de az nagyon. Helyi érzéstelenítéssel vágtak ki 6cm-t csonthártyáig a farkcsontomnál. kb. 2 napja váladékozik erősen.naponta cseréljük a kötést.H2O2-vel fertőtlenítjük minden alkalommal.nagyon kellemetlen betegség, de gondoljatok bele, hogy más örülne ha csak ennyi baja lenne, ezért mindenkit csak bátorítani szeretnék hogy mihamarabb menjen orvoshoz. nem fog elmúlni magától...nekem sem múlt el pedig 2 év sok idő.

    jó gyógyulást mindenkinek és bármi kérdésetek van írjatok.

Címlap

top