Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötletbörze tanítóknak

mokka69
Létrehozva: 2007. december 27. 11:16
Sziasztok!
Azért hoztam létre ezt a topicot, mert a saját tapasztalatomból tudom, hogy milyen sokrétű tájékozottság kell a tanítói munkához. Tudnunk kell tanítani, gyereket nevelni, kreatívnak kell lennünk, műsort kell betanítanunk, értékelnünk kell, dekorálni a tantermet, ajándékot készíteni, tanmenetet írni és még sorolhatnám!
Itt szabad a pálya, segítsünk egymásnak, mert így könnyebb lesz!


  1. 2011. augusztus 28. 18:129001.

    Mangúla: város lévén, itt nem divat a felvonulás. Csak portékákat készítünk és adjuk el. Olyan dolgokat készítünk, amiket úm fillérekért el lehet adni. A max. ár 5-600Ft, de annak olyannak is kell lenni. De az átleg olyan 100-200Ft.

     

    Még nem gondolkodtam azon, hogy német órára is bevigyem... 

    előzmény:
    Mangúla (9000)
    2011-08-28  10:38
  2. 2011. augusztus 28. 10:389000.

    Sziasztok!

    Angyallány, ez a Márton napi vásáros dolog nagyon tetszik. Felvonulást is szoktatok rendezni? Van esetleg valami ötleted ezt hogyan lehetne a német órára is bevinni?

    előzmény:
    Angyallány (8999)
    2011-08-28  07:57
  3. 2011. augusztus 28. 07:578999.

    Sziasztok, szép jó reggelt!

     

    KorrrMorr: írólapot szoktam bekérni, mert az nagyon fogyóeszköz. Minden mást a technika dobozból használunk. Arra természetesen figyelve, hogy ha fogyóban van, pótóltassuk, nehogy órára teljesen elfogyjon.

     

    Nálunk idén lesz 3. alkalommal a Márton napi vásár (kimondottan napköziseknek), amikor a bevétel a csoportnál marad. Abból gazdálkodunk aztán egész évben. Ez annyira jól bejött nálunk, hogy a szülők minden évben egyre több és jobb portékákat hoznak. Ilyenkor azért én sem maradok ki: beszállok én is és készítek ezt és azt.

    előzmény:
    KorrrMorr (8995)
    2011-08-27  15:40
  4. 2011. augusztus 27. 20:208998.

    Most kezdtem el visszaolvasni.....

     

    1. Tanítasz is, vagy csak próbálkozol?    Ez jó kérdés, eddig infót tanítottam 1-8 ig, most elsős napis leszek, + matek és tesi.

    2. Hány fős az osztályod?   28

    3. Délelőtt, délután, vagy egész nap dolgozol?  általában egész nap

    4. Mit csinálsz, ha nem tanítasz?   kislányommal vagyok, háztartás, barátok, no meg a készülés, és net túrás
    5. Meddig fogod ezt bírni? passz :-)) elég maximalista vagyok, lehet hamar feladom :-))))

     

    A közöshöz előbb tenni kell, aztán lehet majd kapni is.

    A részletekről később.

     

     

    No ennek is eleget tettem :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. augusztus 27. 16:348997.

    Hát igen, a 3 gyerek közül, akiket eddig tanítónéni miatt elhoztak a szülők, kettő kisebbségi volt (gondolom érthető). A mostani évet egy újabb gyerek nélkül kezdjük, ő is az...

    Amúgy nem válogat, szereti ezt a szülőt, utálja azt, stb...

    Viszont előszeretettel küldözget vallásos körüzeneteket email- en. Merthogy ő egy nagyon vallásos nő, szereti is hangoztatni....

    előzmény:
    Erika1986 (8982)
    2011-08-24  20:57
  6. 2011. augusztus 27. 16:088996.

    Szia!

    Nálunk nem hoznak külön a napközibe eszközöket a gyerekek, a tanító nénitől kapjuk meg.  Illetve van valami minimális munkaközösségi pénz, abból lehet vásárolni módjával ami még szükséges.

     

    Ugyan ez igaz a tisztasági felszerelésre is.

     

     

     

    előzmény:
    KorrrMorr (8995)
    2011-08-27  15:40
  7. 2011. augusztus 27. 15:408995.

    Tud nekem vki segíteni abban, hogy napközibe mi mindent kell behozatni?

    Hurkapálcika, lap.... ilyenekre gondolok. Amik alapok. 

     

    Köszi előre is :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. augusztus 27. 13:218994.

    Sziasztok

     

    Nálunk elvárás, hogy több órát ingyen kell ellátni.... S ami fura nekem, hogy a többség kepeszt is az ingyenmelóért....

    Csak én vagyok, aki ellenáll( na).

    Eléggé megváltozott az oktatás, amíg gyesen voltam. 

     

    Szóval, ígértem táblás cuccokat. 

    Lehet kérni hozzáférést ehhez, ami nektek van, hogy oda tudnék feltenni?

    Már van gépem, s kéznél van a cucc. 

    Matekot fogok tanítani elsőben, asszem mozaikos..... ehhez lesznek még szoftvereim, ezt is tudom majd feltenni. 

     

    A szülőkkel a kommunikáció valszeg emailen is fog menni, vagyis körlevél formában.  Meg ha lesz energiám, akkor weblap is lesz az osztálynak.(képek, rendezvények, projektek, határidők, stb.... )

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. augusztus 27. 10:518993.

    Sziasztok!

    Nálunk az iskolaotthon egyik alapelve, hogy mindkét tanító reggeltől délutánig ott van a gyerekekkel. Tehát hiába nincs órám hétfő reggel, vagy kedd délután, attól benn vagyok...

    Az osztályommal heti 17 órában leszek, emellé kaptam 3 német órát a negyedikben, valamint úszó iskola révén 2 órát úszok a saját osztályommal!

    előzmény:
    Erika1986 (8992)
    2011-08-26  20:26
  10. 2011. augusztus 26. 20:268992.

    Nálunk úgy működik az iskolaotthon, hogy nincs fix nap egyikünknek sem.

    Egyik héten h-sz-p délelőtt, k-cs délután vagyok, a párom meg fordítva.

    Következő héten csere, ő van h-sz-p délelőtt, k-cs-ön pedig délután. Mindketten 22 órában dolgozunk hetente.

    Ebben semmilyen fix nap nincsen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329339 (8978)
    2011-08-24  17:56
  11. AVE
    AVE
    2011. augusztus 26. 20:148991.

    SZIASZTOK!

    Deák Éva vagyok Erdély egy kis falujából!12.dik éva tan0tónő vagyok, és a netten kutakodva találtam rá erre a csodálatos oldalra!

    Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, nekem is vannak jó ötleteim, amelyeket szívesen megosztanék Veletek. Szeretném ha én is hozzáférést kapnék, megnézhetném az  általatok összegyűjtögetett gyönyörű dolgokat!

    Mit kell tennem, hogy hozzáférhessek és én is feltölthessek anyagokat, persze ha engedééyezitek?

    Előre is köszönöm!

    Éva 

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  12. 2011. augusztus 26. 18:598990.

    Kedves klra!

    Köszi az észrevételeidet az E-naplóval kapcsolatban...érdekes lesz mindenképpen, nálunk is csak 2 gép lesz 35 emberre!

    Nálunk most zárult a kiégés elleni tréning...mit is mondjak...SZERESSÜK EGYMÁST, ENNYI AZ EGÉSZ.....

    előzmény:
    klra (8989)
    2011-08-26  04:41
  13. 2011. augusztus 26. 04:418989.

    Sziasztok!

    Ígértem, hogy írok az e-naplóról.Egyszerűen "isteni"!

    Számomra felfoghatatlan a gyakorlati kivitelezés.40-nél többen vagyunk a tantestületben, mindehhez van (lesz) 4 számítógép a tanári szobákban.Tehát, pl. az aznapi hiányzást, az órák lekönyvelését frissiben megoldani szerintem lehetetlen.Arról nem beszélve, hogy amikor ügyelünk több szüneten keresztül, el sem jutunk a tanáriig.

    A hiányzást minden órát tartó nevelőnek könyvelnie kell, persze az osztályfőnök utólag korrigálhat.De ha több osztályban is órád van, fejben kell tartani, melyik osztályban ki hiányzott az adott órádról, hiszen nincs ott veled az e-napló.

    Érdekes még az sni-s tanulók értékelése  is.

    Tehát következtetés: vennem kell egy hatalmas füzetet, meg kell csinánom naplónak, hogy még órán beírhassam a jegyeket, hiányzókat, majd aztán valamikor bekönyvelem az e-naplóba.Ja, az ellenőrzőt azt persze ki kell tölteni, nincs minden szülőnek  internete.

    Végül is ráérünk. Azt sem tudom, mi lesz akkor, ha nincs internet (bizony előfordul), mi van akkor, ha elszáll az egész.....stb.

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. augusztus 25. 18:258988.

    Nálunk is iszonyat a hőség. Ma 32 fok volt a teremben, pedig földszint és bokor van előtte, tehát nem telibe süti a nap. Remek a nyár, de kb 8 fokkal kevesebb elég lenne :-)

    Az előző osztályommal én is "szövegeltem", a mostaniakkal jövőre - ha marad minden így- én is osztályozni fogok. Szerintem jobb lett volna, ha csak 3.-tól, de....

    A készségtárgyakkal nekem is gondom van. Nálunk a tesisek képviselik az "akkor ötös, ha ennyi cm, anny db, ...stb-t". Ettől rosszul vagyok!! Gőz Gizi 3 ballábas, 50 kg,  Gipsz Jakab fürge, atléta alkat. Csak Jakab kap tesiből 5-t, mert teljesíti a normát, erőfeszítés nélkül, szorgalomból meg hanyagot? Gizi, aki legyőzi önmagát naponta 100-szor, meg kap majd szorgalomból példást, tesiből meg 2-t? Nem hiszem, hogy bármelyik motiváltabb lesz ezáltal.

    Minden nehézsége ellenére én szerettem a szövegest. Sokkal árnyaltabb és személyre szóló - persze nem a sablon aláhúzogatásával.

    előzmény:
    sorstárs62 (8986)
    2011-08-25  17:47
  15. 2011. augusztus 25. 17:568987.
     Mi visszatértünk az osztályzásra, szóval elsőben negyedévenként szöveges, másodiktól osztályzunk. A többség így döntött. Nekem pont egy osztályom volt, akikkel végig vittem a szövegest. Persze nagy munka volt, mert nálunk igyekeztünk személyessé tenni és nem csak annyit írtunk a bizonyítványba, mint sok helyen, hogy kiválóan megfelelt, jól megfelelt stb. Hát annak tényleg semmi értelme nem volt. Tavaly ugye elsős voltam , de most vissza kell állnom. Őszintén,  vegyes érzéseim vannak különösen készségtárgyaknál. 
    előzmény:
    gabo65 (8969)
    2011-08-23  21:12
  16. 2011. augusztus 25. 17:478986.

    Ez tényleg nagyon klassz, majd kipróbálom. Mi egész héten továbbképződtünk, úgyhogy mostmár nagyon  okos vagyok. :)) Még jó, hogy a dekorációt elkezdtem itthon gyártani, különben sehogy se állnék.

    Ma viszont hazajöttem 2 órakor, mert olyan meleg volt a termemben, hogy majd el ájultam, nemhogy létrára mászkáljak. Nem sírok, csak izzadok! 

    előzmény:
    gabo65 (8984)
    2011-08-24  21:53
  17. Torolt_felhasznalo_329339
    Torolt_felhasznalo_329339
    2011. augusztus 25. 09:198985.
    Köszönöm szépen, megnyugtató, hogy meg lehet ezt oldani. Esetleg nem tudnád megmutatni a ti órarendeteket? A párom állítja, hogy nem kivitelezhető, én meg nem bírok már több variációt, és valahogy tényleg nem jön nekem ki...
    előzmény:
    gabo65 (8983)
    2011-08-24  21:50
  18. 2011. augusztus 24. 21:538984.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. augusztus 24. 21:508983.
    Mi ú.n. gurulóban dolgozunk. Ez napi váltást jelent. Egyikünknek tanítói (22), másikunknak napközis (23) óraszáma van. Így aki a napközis, több órát lát el a napközi idejéből. Ha mindketten tanítóként vagytok alkalmazva, akkor 22-22 óra. Ezzel a beosztással mindenkinek van fix szabad délelőttje, délutánja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329339 (8978)
    2011-08-24  17:56
  20. 2011. augusztus 24. 20:578982.

    Szia!

     

    Hát, mit mondjak neked, szomorú ilyet hallani, h ez előfordulhat...

    Én nem tennék ilyet, és ha jól emlékszem főiskolán is tanultuk, hogy nem szabad megkülönböztetni a gyerekeket ( , pláne nem nyilvánosság előtt)...

    Ez egy városi maximalista tanító néni lehet, el kéne jönnie pár hétre szabolcsba vagy borsodba egy kis faluba, és rögtön másképp látná a dolgokat...

    előzmény:
    nananna75 (8981)
    2011-08-24  19:00
  21. 2011. augusztus 24. 19:008981.

    Köszönöm, hogy válaszoltál!

     

    A kávé mellett megbeszéljük a problémát, szerintem már rég lejátszott köztünk. Kezdetben kifejezetten kedveltük egymást, de aztán történt egy-két dolog (kiderült az ő hibájából, még az igazgató is bocsánatot kért, na ő nem).

    A lényegre nem válaszoltál, amire igazából kíváncsi volnék...felállítani egy sorrendet biziosztásnál? Te megteszed (megtennéd)?

     

    Annyiban szerencsés a lányom, hogy kevésbé szorongó, mint én, lehet, hogy csak hiányzik neki a napközis tábor. Nálunk rettentő jó volt, oda járt több, mint 2 hónapig, barátnők,úszás,kirándulás, strandolás.....

    Most meg próbálom rávenni az ismétlésekre - helyesírás, szorzótábla -, na ehhez nem fűlik a foga :)

     

    Na de az évnyitótól parázok, na ez egyedi probléma, lehet, túlreagálom......De hogy tanítónénivel nem lesz jobb, legalább is kettőnknek, az biztos. Elkerülöm. Ezt találtam ki. Addig, amíg azt nem hallom mégegyszer, hogy egy majdnem kitünő osztályzatra azt mondja, hogy "csalódtam benned" Előző fél évben rosszabb tanuló volt, év végére feljött... nem értem...vagy nekem szólt a mondat...

    előzmény:
    citromfű69 (8980)
    2011-08-24  18:36
  22. 2011. augusztus 24. 18:368980.

    Nem tudok neked mit mondani...

    Számomra ez a hallgattassék meg a másik fél is! - kategóriába tartozik.

     

    Az gond, ha a lányod szorongással várja az iskolát. Az még nagyobb gond, hogy te is szorongsz, mert ez kivetítődik a gyerekre.

    Mindkettőtök érdekében próbálj jobb kapcsolatot kialakítani a tanító nénivel. Nem tudom mi történt köztetek, de a lányodnak az az érdeke, hogy ti (te és a tanító) ne ellenségek legyetek. Szerintem egy kávé mellett kötetlenül minden problémát meg lehet beszélni. Még az is kiderülhet, hogy sok dologban megegyezik a véleményetek.

     

    Remélem mások több tanácsot tudnak adni.

     

    előzmény:
    nananna75 (8979)
    2011-08-24  18:23
  23. 2011. augusztus 24. 18:238979.

    Kedves tanító és tanárnénik! A nevetek alapján (bár nem olvastam végig a topikot), azt hiszem, nem jártatok az én oldalamon. Ha mégis és ott már valakitől kaptam letolást, az most légyszi felejtsen el... !

     

    Minden pedagógusnak van kedvenc tanítványa és van, akit kevésbé szeret. Ez van, szerintem ezzel egyetérthetünk. Plusz vannak anyukák, akiket ezért-azért jobban kedvelünk.

     

    De mi a véleményetek erről?

    Nyáron a bizonyítványosztásnál (második alsó) a tanítónéni az egész osztály és az összes szülő előtt nyilvánosan felállított egy sorrendet. Így osztotta ki a bizonyítványokat.

    Tehát: A és B a legjobb tanuló, tapsoljuk meg őket, C-F, ők is jók, G-K, hát rólatok mit is mondjak, L-P ejnye-bejnye, a többieken meg átsuhanunk.....

    De a legjobban fájt, a lányom egy négyessel bekerült az ejnye-bejnye csoportba és a "csalódtam benned" mondattal. Akkor már láttam, hogy visszatartja a sírást, de később kijött belőle. Ő hamar túltette magát én viszont azóta szorongok az iskolakezdéstől. Ő csak most kezdett, már mondogatja, nem akar tanulni, mert minek. Pedig eddig szeretett és lelkes is volt. Azt még hozzá kell tennem, hogy tanítónéni és köztem több félreértés történt.  És eddig 3 gyereket vittek el miatta, akiket nyilvánosan "megsiratott" és a "hülye" szülőkre kente a dolgot.

     

    Gondolom van elég bajotok a tényleg "problémás" szülőkkel, de aki nem az...? Csak tanítónéni időnként ezt-azt elfelejt és próbál korrigálni...nyilván úgy, hogy ne ő jöjjön ki rosszul....

     

    Tényleg hozzáértő válaszokat szeretnék és nem bántást. Azt kaptam már eleget. Nem (csak) rólam van szó, főleg egy kisgyerekről, aki nem is érti ezeket a dolgokat....

     

    Szép napot !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329339 (8978)
    2011-08-24  17:56
  24. Torolt_felhasznalo_329339
    Torolt_felhasznalo_329339
    2011. augusztus 24. 17:568978.

    Kedves Kollégák!

     

    Segítsen nekem egy kicsit aki jártas iskolaotthonban, vagy csak átlátja a problémámat!

     Adott ugye 2 tanító, tantárgycsoportos órafelosztásban (magyar-ének-néptánc; matek-környezet-rajz-technika-ének). Naponta 1 tanóra a délutáni időszakban van megtartva. Hogyan lehet azt megoldani, hogy mindenki megtartsa a szükséges óráit, egyforma legyen az óraszám is, de legalább egy olyan nap legyen, amikor fixen vannak délelőttre-délutánra beosztva? Most úgy van, hogy aki hétfőn délelőttös, az a következő héten délutános. Így nincs olyan délután, ami mindegyik tanítónak fix beosztásu lenn, és kellene egy ilyen nap.

     

    Köszönöm annak, aki tud segíteni! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. augusztus 24. 17:458977.

    Jól hangzik, amit írsz....bíztató! Nálunk is intézményi összevonás volt a nyáron, így szeptembertől minden közös lesz! Remek! Remélem azért nem tart majd az évnyitó másfél óráig.

    E-napló itt is lesz, mi a jövő héten tanuljuk meg használni...most tűzoltás lesz egy kiégés elleni tréninggel! 

    előzmény:
    klra (8973)
    2011-08-24  06:29
  26. 2011. augusztus 24. 16:408976.

    Sziasztok!

     

    Mangúla: köszönöm az ötletet! Tökjó ez a várépítősdi. Közben már megszültük, hogy mi legyen. Azt találtuk ki, hogy lesz 4 db tábla, különböző színekkel. A gyerekek fényképeit rakjuk rájuk, alapvetően mindenki az elsőről, a "legjobbról" indul, ami mondjuk sárga lesz. Ha rosszalkodik stb., akkor ejnye-bejnye és átkerül a kék táblára, ha még rosszabb, a zöldre és végül a feketére-barnára nemtommilyenre. Az üzenő füzetükbe pedig kapnak egy kis színezőt, pl. bohóc ami 5 labdát dob, a labdákba vannak írva a napok (H, K, Sz, Cs, P). Mindeki olyan színűre színezi a nap végén a napnak megfelelő labdát, mint ahol a kis képe van a táblán.

     Remélem érthetően írtam le...:)

     

    Nálatok hogy zajlanak az első napok? Nálunk értekezés, tankönyvvásár, dekorálás.

     

    Jó ügyeskedést nektek is!

    Sibi666 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  27. 2011. augusztus 24. 09:098975.

     A napi(s) gyakorlók nekem megvannak, mind 4 osztályra, elküldöm a közösbe. Vannak napközis foglalkozási terveim is- azokat is beküldöm. AKINEK kell keresse ott.

    Még ma, lehet, hogy este, mert délelőtt könyveket pakoljuk az osztályba és dekorálás...."hajnalhasadtáig". Nyitón derült ki, hogy mit fogok tanítani.....

     

    MÁS

    adhd-magyarorszag.com

     

     KONFERENCIA szept. 30-án

     

    A héten , e hónapban regisztrálva még kedvezményes, 3500 Ft.

     

    Gyertek, a honlapon nézzetek utána

    előzmény:
    KorrrMorr (8970)
    2011-08-24  05:14
  28. 2011. augusztus 24. 06:298973.

    Sziasztok!

    Látom, beindultunk!

    Bennünket rögtön azzal sokkoltak, hogy másfél órás évnyitónk lesz az új összevonás miatt az új taginézményekkel.Mindehhez csak annyi kérés volt, hogy tartsuk csendben a gyerekeket! Természetesen az ünnepség fényes délután (31 fokot ígérnek), nem a megszokott helyen lesz, az általunk kialakított hagyományok felrúgásával történik majd.Az csak apróság, hogy új osztályt kapok, nem is ismerek senkit.A lényeg, hogy jó nagy durranás legyen, felvehesse a tv, minden "fontos" ember hallathassa a hangját. Az, hogy közben az alsós gyerekeknek végig állni kell, apróságnak tűnik.Szóval a gyerek megint nem fontos.

    A másik, ami érdekes: az e-napló.Ma megyek megtanulni, hogyan kell használni.Ugyanis nálunk ez lesz.Ettől is szorongunk tiszteségesen.

    Majd beszámolok.Szép napot nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  29. 2011. augusztus 24. 05:168972.

    bocsi, hiába ütögetek sok entert, egybeteszi........

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  30. 2011. augusztus 23. 21:128969.

    Sziasztok!

    Ma voltam a NTK tanévnyitó konferenciáján. H.R. megint az életpálya modellel riogatta a jelen lévőket. ;-)

    Volt egy szekcióülés értékelés témában. Sok újat nem adott. Tényleg! Kinél változott az értékelés? Osztályoztok-e, mikortól? Csak szöveges vagy vegyes? Nálunk 1.-ben "szövegelünk", aztán osztályzás van. Persze már rájöttek azok, akik ezt visszasírták, hogy nem egészen jó ez így, de késő bánat.

    Csabay Katalin délután elmondta a véleményét a már megtett és várható "reformokról" pl. integrálás témában. Mondhatom, sikere volt!!! :-)

    Végül Nagy Bandó András néhány versével és az olvasásról, olvasó-nem olvasó gyerekekről mondta el véleményét, természetesen költő-humorista szemmel. Nagyon jól szórakoztunk. :-)

    Volt közületek valaki ezen a rendezvényen?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  31. 2011. augusztus 23. 20:098968.

    Hello

     

    Most estem haza, holnap küldök még linkeket, megnézem milyen smart cuccosom van.

    Annyi a bibi, hogy nem tudom mi másodikos:-) eddig nem tanítottam még semmi tantárgyat ( informatikás voltam), tananyagban, tanmenetben egyenlőre nem vagyok képben....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  32. 2011. augusztus 23. 19:428967.

    Szia!

    Nagyon jó feladatokat küldtél!Köszi!

    Tudnál 2. osztályos smart táblás feladatokat is?Engem az nagyon érdekelne :)

    Ha van légyszi küldd privibe (is),mert nem mindig tudom követni a fórumot !

    Köszi

    Zsóra

    előzmény:
    KorrrMorr (8964)
    2011-08-22  20:08
  33. 2011. augusztus 23. 13:248966.

    Sziasztok!

    Újra jelentkezem, hiszen újra "csatasorba" állok:)

    Remélem akad még itt, aki emlékszik rám.

     

    Napközis leszek, holnap derül ki a csoport összetétele. Valószínűleg lesznek elsőseim is.

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  34. 2011. augusztus 23. 13:028965.

    Sziasztok!

     

     

    Láttam itt jutalomkártyákat elsősöknek. Tudja valaki, hol lehet?

     

    Köszönöm

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  35. 2011. augusztus 22. 20:088964.

    Csatlakozhatok hozzátok?

     

    Gyesről megyek vissza most szeptemberben.  Napközis leszek, elsősökkel.

    Már túrtam a netet, találtam sok hasznos oldalt, bár van ami kicsit nagyobbaknak való.....

    Interaktív táblás dolgokban is otthon vagyok,  tartottam táblás tanfolyamot is, ha tudok, szívesen segítek abban is! 

     

    Dobok néhány linket, hátha hasznát veszi vki  :-)

     

    http://kreativszakkor.blog.hu/2009/11/20/katicabog aras_konyvjelzo

    http://ovoda.info.hu/index.php?x=papirman ia

    http://www.homoludens.hu/sites/default/files/ori_pr_ba rackvirag.pdf

    http://www.origamiseiten.de/diagrams/Stern_ Mennorode_neu.pdf

     

     

    http://www.gyakorolj.hu/oktato/el somagyar.php

    http://www.lanyos-jatekok.hu/shrek/97-shrek-keresd-szamo kat

     

    meg van egy csomó még

     

     

    Ha érdekel vkit, dobálom még ide!!!

    lépnem kell merül a gépem :-)

    pápá

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  36. 2011. augusztus 22. 19:578963.

    Sziasztok

    Belekotyoghatok??

     

    .-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  37. 2011. augusztus 22. 19:288962.

    Szia!

    Engem is érdekelne a halacskás számegyenes.

     

    Elküldenéd a címemre?

     

    tamaeva6@freemail.hu

     

    Előre is köszönöm.

     

     

     

     

    Szép estét!

    Écike

     

     

    UI.: Ritkán vagyok fent a fórumon, azért írtam le a címem.

     

    Sok sikert és kitartást kívánok a tanévhez!!!! 

    előzmény:
    BernaBoci (8926)
    2011-08-14  13:35
  38. 2011. augusztus 22. 17:318961.

    Kedves Sibi666!

    Kínai ügyben nem tudok segíteni, de az értékelésben reméljük!

    Nekem 1. osztályom lesz. Úgy döntöttünk, hogy semmi esetre se teszünk ki a terembe mindenki által látható értékelőt, így talán sok problémát megelőzünk...Ezért minden kicsi kap egy "várat, amit ő építhet fel" (téglalap matricák a téglák). Akinek felépült a vára azt beváltjuk valamire. 

    Tavaly negyedik osztályban a 7190. hozzászólásban közzétett "Tudás fákkal" értékeltünk. 

    De nagyon jópofák a 3557. hozzászólásban látható jutalomkártyák is!

    Remélem ötletet tudtam adni!

    Jó munkát!

    előzmény:
    Sibi666 (8960)
    2011-08-22  15:38
  39. 2011. augusztus 22. 15:388960.

    sorstárs62: a sárkányos dolog nem is rossz ötlet, hiszen tényleg jön 2012.

    Nekem 20 magyar gyerkőcöm van és 10 kínai. Más osztályokban a kínai dominál. Vannak kínai tanárok... nem akarom őket bántani, de nem túl "lelkesek"...Persze azért majd egy-két ötletet, sablon talán tudnak keríteni, csak még Kínában vannak, sulikezdésre érkeznek meg.  

     

    Köszi az ötletet!

     

    Értékelés-ügyben valaki? Ti hogy csináljátok?

     

    Sibi666 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  40. 2011. augusztus 21. 18:318959.

     Jav.: úgyhogy a sárkányos

     

    Még az jutott eszembe, hogy egy óriás kínai sárkányt csinálhattok a gyerekekkel közösen is és  ha el lehet helyezni, a fejük fölött  lógna. 

    előzmény:
    Sibi666 (8956)
    2011-08-21  14:57
  41. 2011. augusztus 21. 18:218958.
    Ez nagyon érdekes. Milyen az arány az osztályokban a kínai és magyar gyerekek közt? Gondolom van a tantestületben kínai tanár is. Kínában hogyan dekorálnak? Én csak a kínai újévet ismerem mint nagy ünnepet, talán arról lehetne. 2011 a nyúl éve, 2012 pedig a sárkányé lesz, úgyhoga a sákányos dekoráció pont jó lesz. Pár sárkányos szinezőm van.
    előzmény:
    Sibi666 (8956)
    2011-08-21  14:57
  42. 2011. augusztus 21. 18:098957.

    Kedves sorstárs62!

    Szép lett!

    előzmény:
    sorstárs62 (8955)
    2011-08-21  14:26
  43. 2011. augusztus 21. 14:578956.

    Húú de ügyesek vagytok! Én a dekorációval még sehol nem tartok...ráadásul nem a "szokásos" őszi témát szeretném (szőlő, süni, mókus, falevelek stb.), ezeket már rég lelőttem. Kínai dekorációt szeretnék:) /Kínai suli vagyunk/ Találtam egy-két színezőt, amiből lehet valamit továbbfejleszteni, meg kínai jelekkel kiírjuk a hónapokat, évszakokat...de még kéne valami...nincs valami jó ötetetek?


    Más: Hogyan értékeltek? Magatartás, órai munka, felszereléshiány stb.

     

    Nekünk tavaly "mosolygós táblánk" volt, ami smiley-kből állt, mindenki neve mellett 4 kis kártya volt (mosolygós, kacsintós, szomorú, sírós), és csak meg kellett fordítani a megfelelőre, a nap végén pedig mindeki az üzenő füzetében kiszínezte ugyanazt. Így a szülők is látták, és nekem is ott volt szem előtt a magatartástábla.

    Órán nyomdákat, később apró rajzokat rajzoltam a füzetekbe-könyvekbe. Mind a mosolygósokból, mind a nyomdákból ha összegyűlt 5, akkor jöhetett a gyerkőc matricáért. És órai aktivitásért pirospontot lehetett kapni, felszereléshiányért, házi hiányért fekete pontot. A piros-fekete pont kiütik egymást, úgyhogy csak nagyritkán gyűlt össze 5 fekete: ez egy gonosz nyomdát ért.

     

    Idén viszont valami tök mást szeretnék csinálni. Ti hogyan szoktátok? Gondolkozom az "aranytalléros" módszeren, hogy fél évig gyűjtögetnek aranytallérokat, mindenért lehet kapni, segített, rendet rakott mások helyett stb., vissza is vehetem, ha rosszalkodik...és fél évkor rendezünk vásárt, ahol el lehet vásárolni a tallérokat. Csinált már valaki hasonlót? Nem tudom, meg merjem-e próbálni. Nem sok idő a fél év? Fognak lelkesen gyűjtögetni?

     

    Hú bocsi, hogy ilyen hosszú lett:))

     

    Szép vasárnap délutánt nektek!

     

    Sibi666 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  44. 2011. augusztus 21. 14:268955.
    Az előbb nem sikerült feltöltenem a képet.
    előzmény:
    sorstárs62 (8954)
    2011-08-21  14:00
  45. 2011. augusztus 21. 14:008954.
    Így sikerült.
    előzmény:
    sorstárs62 (8953)
    2011-08-19  19:35
  46. 2011. augusztus 19. 19:358953.
    Köszi! Hétvégén el is készítem.
    előzmény:
    Mangúla (8951)
    2011-08-18  19:06
  47. 2011. augusztus 18. 21:238952.
    Köszönöm a segítséget, a jövő héten még lesz annyi idő, hogy én is eljátszadozzam :-)
    előzmény:
    Mangúla (8948)
    2011-08-18  09:32
  48. 2011. augusztus 18. 19:068951.
    És egy mégis lemaradt.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  49. 2011. augusztus 18. 19:048950.

    Kedves sorstárs62!

    Itt a sablon. Nem emlékszem innen e vagy a picasa-ról szedtem, minden esetre köszönet érte

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  50. 2011. augusztus 18. 18:218949.
      Szia! Pont ennek a képnek keresem a sablonját.  Eltudnád küldeni, vagy feltenni ide az oldalra?
    előzmény:
    Mangúla (8948)
    2011-08-18  09:32
  51. 2011. augusztus 18. 09:328948.

    Kedves Gabo!

    Nem tudom arra a naptárra gondolsz-e amit a 8931. hozzászólásomban tettem közzé...ha igen: a betűket a hét napjaihoz, illetve a hónapokhoz magam gyártottam (elég macerás, de jó móka volt). A számokat nyomtattam a betűstílus pedig Jokerman (sajna csak új Word-ben van). A képeket a Picasa-ról vettem. Csupa "lopott" dolog, de a kivitelezés saját!

     

    Ezt a díszt pedig innen tőletek szereztem, nálunk ez ajtódísz lesz!

    előzmény:
    gabo65 (8947)
    2011-08-17  22:11
  52. 2011. augusztus 17. 22:118947.

    Sziasztok!

    Szombaton megjöttem a táborból. 12 óra alvás után ismét "embernek" éreztem magamat. Pedig nem is volt semmi gond, időben - éjfél előtt - minden nap elmehettem aludni. Szerencsére remek időnk volt, minden programot megvalósítottunk. 

    Sok szeretettel ajánlom mindenkinek a helyet: Szanda a Cserhátban. Kirándultunk, múzeumoztunk, sportoltunk, íjászkodtunk, kenyérlángost sütöttünk, kézműveskedtünk. Nagy sikere volt a spatula könyvjelzőnek - ötlet tőletek :-) -, köszönet érte!

    A szomszédos Terényben csipkemúzeum nyílt. Még a 8.-at végzett nagyfiúk is szájtátva nézték a csipkeverés fortélyait.

    A dekorációm nagyrészt készen van, még a naptár van hátra. Szeretném azt elkészíteni, amit itt már többen is. Szükségem lenne a betűkre. Ha valaki segítene, hálás lennék. 

    Még pár nap pihenés és hétfőtől mi is kezdünk. :-) Elsőseim lesznek, sok egyéb változás is van nálunk, várom már. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  53. 2011. augusztus 17. 18:018946.
     Én már a héten minden délelőtt benn voltam, mert a tankönyveket rendeztük. A százlábúm is kész az 50. lábáig.
    előzmény:
    Sibi666 (8940)
    2011-08-16  12:28
  54. 2011. augusztus 17. 17:588945.
     Én első nap este tartok szülői értekezletet, amikor "elsős" vagyok és a szülők hoznak be mindent. Így , ha valami hiányzik még az rögtön a szülő tudomására jut. A szülők segítenek elpakolni, mert elsőben rengeteg dolgot beszedek. Én a második féléves könyveket is az iskolában tárolom, így biztos nem felejtődik otthon, amikor sor kerül rá. Tesi, rajz, technika, tisztasági felszerelés, pálcikák, korongok stb. ez mind bekerül. Nekem így egyszerűbb.
    előzmény:
    mokka69 (8939)
    2011-08-16  07:11
  55. 2011. augusztus 17. 10:068944.

    Sziasztok!

    Küldtem a matekot tanítóknak egy kis kincset a közösbe.Használjátok egészséggel!Nekem nagyon bejött.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  56. 2011. augusztus 17. 09:358943.

    Sziasztok!

    Bocs, hogy betörök, de ajánlom figyelmetekbe ezt a játékot, ahol nyerhettek az alkotáshoz értékes alapanyagokat! Játsszatok, akár minden hónapban, hogy minél több mindent készíthessetek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  57. 2011. augusztus 17. 09:288942.
    sorstárs62! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
    előzmény:
    sorstárs62 (8936)
    2011-08-15  20:48
  58. 2011. augusztus 16. 14:568941.

    Szia Sibi!

     

    Üdv. újra itt a fórumon!

    Bizony, most már télleg nagyon közeleg az isi, én is épp most akarok kezdeni a dekoráció gyártásához!

    Lehet, hogy normális a vágyakozásunk, mert már én is várom!

     

    előzmény:
    Sibi666 (8940)
    2011-08-16  12:28
  59. 2011. augusztus 16. 12:288940.

    Sziasztok!

     

    Egy évvel ezelőtt jártam nálatok, azóta időhiány miatt nem látogattam a fórumot. De mivel közeledik a tanév, sűrűsödnek az iskolával kapcsolatos gondolataim:) 

     

    Mi most leszünk másodikosak. Sok ötletet gyűjtöttem a canadahun.com-ról, és tavaly az első osztályhoz tőletek is rengetek mindent kaptam. Köszönöm nektek!

     

    Remélem mindenkinek jól telt/telik a nyara, messziről kerülitek az iskolát!:) Már csak 1 hét és menni kell...érdekes, de már várom!:) Ez normális?:))

     

    Andi 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  60. 2011. augusztus 16. 07:118939.

    Nagyon jól összeszedted!!

    Én annyiban csinálom másképpen, hogy mindent az ég adta világon behozatok, és elpakolunk mindent, megbeszéljük, hogy mikor használjuk......

    előzmény:
    sorstárs62 (8936)
    2011-08-15  20:48
  61. 2011. augusztus 16. 04:068938.

    http://beol.hu/bekes/kozelet/csodavilag-kisiskolasoknak-az -atmenet-napjaira-50457

     

    Már jó gyakorlat, mi így kezdjük az elsőseinkkel.

    előzmény:
    Mangúla (8935)
    2011-08-15  19:33
  62. 2011. augusztus 15. 20:598937.
    Ezt nagyon jól össszeszedted!
    előzmény:
    sorstárs62 (8936)
    2011-08-15  20:48
  63. 2011. augusztus 15. 20:488936.

    Első nap  mindenki oda ül ahova szeretne, aztán folyamatosan alakítom az ülésrendet.  Tanév közben is gyakran cserélem a padtársakat. A nap kezdetén bemutatkozunk egymásnak, mindenki elmondja, hogyan szólítsuk /én is/. Vannak kötelező dolgok, mint pld. a házirend megismerése és a tűz és balesetvédelmi oktatás. Persze ezeket nem a hivatalos iratot olvasom fel a kicsiknek, hanem a legfontosabb szabályokat beszélem meg velük. Nálunk a tűzriadó próba is az első nap vége felé szokott lenni. Ezekkel el is telik egy óra. Körbe járjuk az iskolát, megnézzük mit hol találnak, pld. mosdók, tornaterem, könyvtár, iroda. Bemegyünk minden osztályba, bemutatjuk óket, megkérdezzük kit ismernek a nagyok közül? Ez biztonságérzetet ad nekik, hogy vannak ismerőseik és a nagyobb kislányok  mindig pátyolgatják a kicsiket az első napokban.Beszélgetünk az óvodákról, játszunk olyan körjátékot, amit mindenki ismer. Első nap csak az Ábécés könyvet hozatom. Belelapozunk, elmondják a véleményüket , megkérdezem ismer-e valaki valamelyik betűt. Általában a saját nevük kezdőbetűjét ismerik, van aki le tudja írni nagy nyomtatottal a nevét.

    Mindenki választ egy mesefigurás színezőlapot / többfélét szoktam másolni/ és azt kiszínezik. Ekkor meg tudom figyelni a jobb-bal kezességet , a feladattartást, ki az aki kapkodó, ki alapos stb. És persze állandóan beszélgetek velük, mert kis csacsogók és minden érdekli őket. Ha van még idő mesét olvasok, mert bizony a délelőtt végére a sok új élménytől és izgalomtól nagyon elfáradnak / rólam nem is beszélve :) /.  Őszintén szólva már alig várom, hogy újra találkozzak velük. 

    előzmény:
    Mangúla (8935)
    2011-08-15  19:33
  64. 2011. augusztus 15. 19:338935.

    Köszönöm kedves Mokka és sorstárs62! Szerintem is szép lett, már alig várom, hogy kipróbáljuk. Készül a többi dekoráció is, majd még teszek fel képet.

    Abban viszont én kérnék segítséget, hogy így elsősökkel az első napokban mit szoktatok csinálni?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  65. 2011. augusztus 15. 17:168934.

    Nagyon jó. Még a többi évfolyamon  is használható , elég nehezen tanulják meg.

    Első osztály végére is legalább a fél osztály nem tudta mikor van a saját születés napja. Az idő tanulására én minden évben több órát tervezek, mint a központi tanmenetek, mert manapság sajnos  kevés szülő veszi a fáradságot, hogy ezt gyakoroltassa otthon.  

    előzmény:
    Mangúla (8930)
    2011-08-15  09:47
  66. 2011. augusztus 15. 12:488933.
    Ez nagyon szép lett, ügyes vagy
    előzmény:
    Mangúla (8930)
    2011-08-15  09:47
  67. 2011. augusztus 15. 10:348932.

    Szia!

     

    Nagyon jó ötlet, engem is érdekelne!

    előzmény:
    BernaBoci (8926)
    2011-08-14  13:35
  68. 2011. augusztus 15. 10:238931.

    Sziasztok!

     

    Szeretném megkérdezni, hogy valamelyitek tanít-e a Színes Tankönyvcsaládból, ha igen akkor mi a véleménye róla.?

    Én most fogok belőle először tanítani, most ismerkedem vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  69. 2011. augusztus 15. 09:478930.

    Sziasztok!

    Ezt a naptárt készítettem a leendő elsősöknek, úgy emlékszem itt találtam az alapötletet. Nem a legjobb a kép, a telefonommal készítettem.  Minden hónapban csúsztatjuk majd a számokat a napoknak megfelelően. A szülinapokat fogjuk még tortákkal jelölni... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  70. 2011. augusztus 14. 22:028929.
    Szia! Én először százlábúra gondoltam a számegyenesnek, de most megnézném inkább a halacskáidat is. Köszönöm!
    előzmény:
    BernaBoci (8926)
    2011-08-14  13:35
  71. 2011. augusztus 14. 21:098928.

    Szia!

     

    Engem is érdekelne. Köszönöm.

    előzmény:
    BernaBoci (8926)
    2011-08-14  13:35
  72. 2011. augusztus 14. 18:038927.
    Engem érdekelne!
    előzmény:
    BernaBoci (8926)
    2011-08-14  13:35
  73. 2011. augusztus 14. 13:358926.

    Sziasztok!

     

    Az első osztályba készítek számegyenest, a számok halacskákon lesznek, és a Ho-ho-ho horgász felé úsznak. Ha valakit érdekel, majd küldök képet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  74. 2011. augusztus 14. 09:248925.
    Köszi az infót
    előzmény:
    Erika1986 (8924)
    2011-08-13  20:46
  75. 2011. augusztus 13. 20:468924.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek, ma  kerékpáros cuccokért indultam a Tesco-ba, de húsvéti dekorációt találtam! Én ha céltudatosan indulok el vásárolni, szinte sosem sikerül! Mindig olyat találok, amit nem is akartam épp akkor...

    Teljesen véletlenül pillantottam meg 1 kiírást az egyik sor végén (a pékárus végén), akcióban! 100 ft-okért sikerült beszereznem 4 fajta dolgot. Javaslom ti is nézzetek szét, mert télleg jók, és olcsók! Pl. tojás girlandot 100 ft-ért még eddig nem láttam!  Aki a Nyíregyibe szeretne menni, az igyekezzen, mert már csak pár olyan fajta tojást hagytam, ami  kinyitható tojás alakúvá! És már csak utolsó darabok vannak!

    Olyan jókedvvel jöttem haza, gondoltam megosztom veletek az örömömet!

    (mert olyan barkaágra akaszthatós csini tojásokat régóta akartam, csak vm mindig közbejött)  So , jó keresgélést!

    előzmény:
    mokka69 (8923)
    2011-08-13  12:14
  76. 2011. augusztus 13. 12:148923.
    HŰŰŰ, ez biztosan szuper segítség lesz
    előzmény:
    Mangúla (8922)
    2011-08-13  12:06
  77. 2011. augusztus 13. 12:068922.

    Egy álmom vált valóra....

    Deutsch mit Hans Hase in Kindergarten und Vorschule

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  78. 2011. augusztus 13. 10:198921.

    Sziasztok!

    Régen jártam erre,ma bekukkantottam és elkeserítő dolgot tapasztaltam.

    Ezt a topicot nem azért nyitottam, hogy veszekedést, egyet nem értést olvassunk rajta. Úgy gondolom, van elég teher a hátunkon....... nem segít minket senki.......

    Ha valakinek gondja, problémája van, keressen meg engem priviben, vagy privátban rendezze le mindenki egymás között!

    A szabályokat én hoztam,mivel az én nyitottam. Senkit sem kértem, hogy ide járjon. A korlátok élnek, mert valóban voltak olyan tagok, akik beléptek és vittek dolgokat! Félreértés ne essék NEM SAJNÁLJUK!!!!!!Csak féltjük, mert valóban kincsek... megdolgoztunk érte. Volt olyan, hogy hosszú órákba tellett, mire visszahoztunk dolgokat, mert kitörölték, elpakolták........

     

    Legyen béke, haladjunk a megkezdett úton!! Mindenkit erre kérek!

    Ha továbbra is olvasok olyan beírásokat, melyekben nézeteltérés van, meg fogom szüntetni a topicot. Veszekedni, ellenségeskedni nem itt kell!

     

    Mokka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  79. 2011. augusztus 13. 09:598920.

     

    " A szabál az szabál!" 

     

    Amúgy meg azért kotyogok bele, mert hálistennek ezt még nem tudod irányítani. 
    Sajnállak, hogy ENNYIRE fontos neked a topik, meg főleg a velejáró népszerűség. De ez más tészta. Nem gond.

     

     

    "A csoport, a fórum régi tagjai hoztak egy szabályt. Mindenki betartja. Legalábbis majdnem mindenki."

    A szabályt TE hoztad, sokan csak elfogadták. De most sincs végül is szabály, - ha olvasol, - ki hányszor kell itt legyen, ki hányszor kell, hogy publikáljon, kinek mennyi az annyi? 

    Szóval élvezed, hogy uralkodhatsz. Egészségedre! 

    Engem csak a napi nézegetéstől fosztottál meg, használni a te dolgaidat nem tudnám, ha akarnám se.  De az is lehet, hogy sok friss diplomásnak tudnátok segíteni, akinek még nincs annyi ötlete, nincs olyan késztetése, hogy napi szinten itt dumcsizzon, viszont segítene nekik. EZ lenne a pedagógusi hozzáállás - hiába próbálod körülbástyásni magad mindenféle általad gyártott elmélettel. 

    Ez a fő ok, hogy hozzászóltam.

    Amúgy meg hálistennek sok topik van a neten, ahol megosztják másokkal a tudást emberi módon, nem méricskélve, hogy ha én ennyit, akkor te  meg annyit... 

    Kihasználnak? Hmmmm. Érdekes kijelentés. Megérne egy pszihomókusi beszélgetést 

     

    előzmény:
    Angyallány (8919)
    2011-08-13  06:13
  80. 2011. augusztus 13. 06:138919.

    Hmm, látom valaki már megint felütötte itt a fejét! Nem baj, lehet.

     

    Elégedetlenkedők és új tagok:

     

    Azt hittem, hogy ez egy pedagógus fórum. Tévedtem volna?

    Az iskolában azt tanítjuk, hogy a szabályokat be kell tartani, mert az élet szabályokból áll. Amelyik gyermek nem tartja be a szabályokat, előbb vagy utóbb büntetést kap. Rosszul tudom?

     

    A csoport, a fórum régi tagjai hoztak egy szabályt. Mindenki betartja. Legalábbis majdnem mindenki.

     

    Erre csak azt tudom mondani, hogy ha ez így nektek nem jó, semmi gond nincs ezzel. Lehet új fórumot nyitni, új közös gyűjteményt indítani és ott mindenki annyiszor szól hozzá, ahányszor akar, annyi kincset visz a másikéból, amennyit akar (akár úgy, hogy nem ad bele, csak épp hogy...). Megígérjük, hogy mi arrafelé sem fogunk járni, nem fogunk a közösötök után érdeklődni.

     

    Ha ez az ötlet teszik, akkor sok sikert hozzá! Ha nem, akkor kérlek benneteket a szabályainkat fogadjátok el!

     

    Valaki: nem beszélgettél velem eleget ahho, hogy rájöjj, hogy az önőség az, ami a legeslegtávolabb áll tőlem. De ha mégis így látod, akkor igen: veled szemben az leszek és maradok, mert (ahogy az életben is) bekeményítettem, mert elegem van abból, ha mások belőlem akarnak élni, feljebb jutni a rangsorban. 

    S ha nem tetszik, ami ebben a fórumban van,. akkor mi a jó égnek kotyogsz bele??? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  81. 2011. augusztus 13. 04:198918.

    Sziasztok!

    Bevallom, csalódott vagyok.Egyszer már kizártak a fórum közös gyűjteményéből ( ez régen volt), nem is háborogtam, tényleg nagyon kevés időm volt akkor fórumozni.

    Aztán visszakerülhettem, és azóta nagyon szorgos voltam. Öröm volt segíteni az interaktív táblát használóknak, vagy Berninek, aki tőlem kért tanácsot, amikor gyesről visszatért a munkába.  E-mailban egy csomó anyagot küldtem neki.(igaz, ez nem nyilvános volt)Küldtem jó pár műsoros dolgot is drámapedagógus végzettségem okán is. De nagyon jó volt, amikor Nyíregyházára készültem az osztályommal, és sok ottani kolléga sietett a segítségemre az étkezés megoldásában.De ezek szerint ez nem eléggé közösségi részvétel.

    Igen, talán egy szám kellene, ami meghatározza, milyen mennyiségtől számít valaki aktívnak.Bár én a minőséget mindig fontosabbnak tartottam a mennyiségnél.

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  82. 2011. augusztus 12. 23:008917.
    Bocs, de lehet félreérthető voltam. Természetesen csak a saját anyagaimból küldtem és küldök ezután is. Nekem is jól esett kezdőként, ha valaki segített, akár csak egy jó tanáccsal is.
    előzmény:
    sorstárs62 (8915)
    2011-08-12  19:23
  83. 2011. augusztus 12. 20:398916.

    Én ugyan már csak igen- igen ritkán nézek be ide, elmondtam már a véleményem rólad, meg a tiltásaitokról.  Hozzátenném, már nem is érdekel a topik, mert fél évem van a nyugdíjig és nincs szükségem semmiféle segítségre, ötletre. Valahogy megoldom nélkületek is ezt a pár hónapot. (Eddig is megvoltam nélkületek, nem is tudom hogyan?)

    De sajnálom azokat, akik tényleg nem érnek rá itt lenni annyit, mint pl. teés esetleg nincs naprakész ötletük állandóan. Viszont jódolgokat kaphatnának ingyen -bérmentve innét is. Ahogy egy igazi pedagógus segítette mindig is a közösséget és nem várt érte se dicséretet, se hálát, se állandó jelenlétet a másiktól, sőt még viszonzást se. No, de változnak az idők... meg a pedagógusok is. 
    Nem bírom magamba tartani, hogy igenis önzőségnek tartom , hogy csak bizonyos személyeknek segítetek. Eleinte még aki tagja lett a fórumnak, megkapta a belépő jelszavát az e-mailokhoz ( én is)

    Aztán jöttél te...

     

    Azért annyit hadd kérdezzel tőled: te sose voltál, sose töltöttél le ötleteket, webcímeket a netről? Csak és kizárólag ilyesfajta szinte zárt ( és tényleg zárt) topikokra jársz? 

     

    Rólam annyit: horgolás, gyöngyözés, kézimunkázás a hobbim. Rengeteg oldalat felkerestem már ötletekért, mintákért. Ha tudtam, vagy kérték persze én is segítettem.  Vannak fizetős oldalak. Oké és érthető. De ingyenes, ilyen kemény fórum feltételekkel csak nálad, nálatok találkoztam.

    További kellemes fórumozást!

     

    Nem kívánok vitába bonyolódni, csak mint egy régi fórumozó - elmondtam a véleményem.  Uff!

     

    előzmény:
    Angyallány (8911)
    2011-08-12  16:43
  84. 2011. augusztus 12. 19:238915.
    Gondolom, akik megfeleltek a kritériumnak ,azok  már kaptak új jelszót. Én , ha valaki kéri szívesen küldtem eddig is és ezután is privát email címre is.  Azért tennék egy javaslatot a továbbiakra: Meg kellene határozni, hogy pl. havonta egy új anyagot kell küldeni és akkor mindenkinek egyértelmű lenne a kizárás oka, mert így egy kicsit tényleg furcsa.  És szerintem a legtöbb tanító a nyarat, nem a feladatlapok gyártásával tölti. Így a fórum is majd 20-a után pörög fel, amikor mindenki visszamegy a szabadságról. 
    előzmény:
    Angyallány (8911)
    2011-08-12  16:43
  85. 2011. augusztus 12. 18:578914.

    Sziasztok!

    Megkezdtük az első osztályosok családlátogatását, így csak most jutottam ide a fórumra. Sajnálattal olvasom a történteket! Én személy szerint nem is tudtam a "tudástárról", pedig azt hittem teljes jogú tagja lehettem a közösségnek...

    Angyallány nem tudom megérkezett e az e-mail az óriáscsatolmánnyal, amit kértél tőlem?! Képzeld megvásároltam a "Deutsch mit Hans Hase in Kindergarten und Vorschule"-t ha érdekel szívesen írok neked róla (németesként)! Majd teszek fel róla képet is ha végre lesz fényképezőm...Valamint a dekorációmról is, ami biztosan ismerős lesz néhányótoknak.

    Mindenkinek kellemes hétvégét! És jó pihenést erre a pár hétre!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  86. 2011. augusztus 12. 17:488913.

    Sziasztok!

    Néhány héttel a topic indulása után tagja lettem a fórumnak. Nem szégyellem, hogy a gyűjtemény izgatott. Sokáig alig küldtem valamit, de gyakran jöttem és ide tettem fel ötleteket, írogattunk az iskolai életről.

    Egy idő után hozzátartozott a napi tevékenységemhez, hogy olvassam a fórumot, majd néha-néha írjak is. (Megjegyzem családom, gyerekeim vannak. Igaz már nagyok, így valóban több időm jut. De ezt is fontosnak tartottam.)

    Aztán rájöttünk, hogy vagyunk 1 osztálynyian,, akik tényleg egy közösséget alkotunk, egyként segítünk egymásnak.

    Így alakult ki a zárt topic. És ott többen úgy is érezzük, hogy azok, akik tényleg napi szinten segítenek egymásnak, alkossanak is egy közösséget.

    De hangsúlyozom, nem zárt közösséget.

    Talán 1 hónapja kért belépőt egy itteni topic lakó, akit örömmel fogadtunk is.

    Többen is szerettek volna bejelentkezni.

    Volt aki, még csak egy fél kísérő ondatot sem írt, de volt aki határozottan azt kérte, hogy kapja meg a közös jelszavát.

    No, őket nem fogadtuk.

    Nem magyrázkodok, nincs miért. Őket ide erre a fórumra irányítottuk, hisz itt is rengeteg segítséget kaphat, adhat.

     

    Egyébként pedagógusok lennénk. Mit mondtok, mit mondunk egy kisgyereknek, ha hasonló panasszal jön hozzánk?

    Én azt szoktam mondani.

    Ha eddig szerettek, jól érezted magad velük, de most úgy gondolják, hogy nem szeretnének veled tovább játszani, akkor gondold végig, kérdezd meg mit csináltál rosszul!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  87. 2011. augusztus 12. 17:398912.

    Angyallány!

     

    Örülünk, hogy itt vagy, és a mai napig kézben tartod a közösségünket!

    A döntésetek jogos!

    Csak legközelebb légy szíves időben szólni a leépítésről azoknak a tagoknak, akik szorgos tagjai a közösségnek, hogy ne érjen bennünket ekkora meglepetés! 

    előzmény:
    Angyallány (8911)
    2011-08-12  16:43
  88. 2011. augusztus 12. 16:438911.

    Klra: sajnos csak ma tudok benézni a közösbe! Így azoktól kérek elnézést, akik már sok mindent küldtek oda.

     

    De a legnagyobbat ÉN hibáztam. S nem azzal, amikor a közös döntést meghoztuk. De ez már más lapra tartozik! 

     

    Lehet, hogy erőltetett a fórumozás kérése. De: a közös nem arról szól, hogy párszor hozzászólok, küldök be 5 érdemleges anyagot aztán a homályból viszem a jobbnál jobb dolgokat. Mi ezeket összeszedtük, megcsináltuk dolgoztunk vele. Mindannyian besokalltunk azzal, hogy egyre többen akarnak belőlünk élni (csak vinni, de semmit nem adni). A fórum a kölcsönösségre épül!

    Nem kell ezt elfogadni, de meg lehet érteni.

    Akik ezt elfogadták, azok már egy újabb közösséget alkotnak, és önzetlenül adják a dolgaikat bele a közösbe. Ja: és a család, háztartás mellett azért elég aktívak tudnak lenni! 

     

    A segítő szándékkal maradtam itt is, de lehet, hogy nem kellett volna? Talán mégis jó, mert az egyike vagyok azoknak, akik majdnem kezdetektől itt vannak.

    előzmény:
    klra (8907)
    2011-08-12  11:28
  89. 2011. augusztus 12. 15:538910.

    Igen....ezt a hozzászólás erőltetést én sem értem.....s mivel keveset jelentkeztem be s ebből kifolyólag kevés hozzászólást írtam ki lettem dobva....szó szerint.....a Tanítható topikból...

    Nos..ezt gyerekes dolognak tartom....hisz minden nap nincs idő gépezésre, hozzászólásokra iskola, család, gyerekek, férj mellett.....Akinak annyi ideje van annak csak gratulálni tudok........de lehet, hogy annak a számítógép az egyetlen társasága, elfoglaltsága....

    Első lépésként szívesebben vettem volna ha megkérdezik élsz e, halsz e, miért nem jelentkezel......

     

    Ez az önzőség egyébként nem csak a virtuális világban jellemző probléma....sajnos........

    előzmény:
    Erika1986 (8908)
    2011-08-12  15:11
  90. 2011. augusztus 12. 15:258909.
    Én mindenesetre valamelyik nap elküldtem A cinege cipője-hez készített anyagomat és szerettem volna megnézni, hogy rendben átment-e és a zene is letölthető-e.  Angyallány  visszajeleznél ? Mos készítettem egy ppt.-t  Őszi képekből az Itt van az ősz... vershez. E zene nélküli. ezt is küldöm. Én most másodikos leszek úgyhogy főleg ilyen anyagokat fogok küldeni. Végre lesz digitális táblánk is, igaz  két osztályra jut egy és nem az én osztályomban van felszerelve, de  így a régi projektoron mostmár nem hatan hanem csak ketten osztozunk és néha  a dig. táblához is hozzáférünk.
    előzmény:
    Angyallány (8905)
    2011-08-11  19:11
  91. 2011. augusztus 12. 15:118908.

    Értjük Angyallány, csak ezt így kicsit furi volt "megtudni" azoknak a tagokan is, akik tényleg próbáltak rendszeresen hozzájárulni a közöshöz, valamint itt a fórumon aktív lenni, amikor ilyen kevés téma, és emberke van jelen, még nyáron is ...

    De én a többieket is megértem, mert nem mindenki tud hozzászólni 1 adott témához, pl. én is sokszor, felnézek h mi a téma, de sokszor nem voltam benne érintett, és ilyenkor feleslegesnek érzem, hogy hozzászóljak! Vagy valaki hiába akar, ha nincs lehetősége géphez jutni!

     

    Nem értem miért kell mindenáron erőltetni a hozzászólásokat!

    A küldözgetés részében egyetértek, de abban sem lehet mindnekit egy követelményrendszer alá vonni, ugyanis vannak köztünk, régi motorosok, akiknek rengeteg anyaguk van, és vannak fiatal kezdők, akik most építgetik kincsestárukat! Ők még nem tudnak olyan sok anyagot szermányolni úgy hirtelenjében...mert ide küldeni kell, folyamatosan!

    Én is ebbe a kategóriába tartozom, de ennek ellenére rendszeresen látogatom az oldalt, igyekszem szorgalmasan küldözgetni, és ha tehetem hozzászólni is! És fórumtagnak érzem magam!

    Azzal, hogy mindnekit a fórumozásra kényszerítenek, szerintem csak nyögve-nyelőssé válhat a fórum, és nem pedig szabad véleményközléssé, ami a fórum lényege lenne!

     

     

    előzmény:
    Angyallány (8905)
    2011-08-11  19:11
  92. 2011. augusztus 12. 11:288907.

    Angyallány!

    Teljesen egyetértek a döntéseddel, nem is ezt bírálom felül.

    Engem csak az zavar, hogy a közösbe küldött dolgoknál úgy gondolom, nagyon aktív voltam( az összes Edit Farkas, klra aláírású cucc az enyém), mégsem férek többet hozzá.Az igaz, a  fórumon csak akkor szóltam, ha volt mondanivalóm. ( utálom a felesleges szócséplést)Elnézést ezért.

    előzmény:
    Angyallány (8905)
    2011-08-11  19:11
  93. 2011. augusztus 12. 08:428906.

    Talán a tavaly szeptemberi Praktika újságban láttam ilyen homokszórással készült levelet, nagyon szép volt. Milyen ragasztóval lehetne megragasztani?

     

    Angyallány, mi melletted állunk, köszönjük, hogy felvállaltad ezt helyettünk is.

    előzmény:
    bornetti (8904)
    2011-08-11  15:22
  94. 2011. augusztus 11. 19:118905.

    Sziasztok!

     

    Látom, sokan agyűjteményünket szeretnétek látogatni!

     

    Sok minden történt a nyáron, ami miatt a jelszó módosítására kényszerültünk. Megint. Sajnos.

     

    Csak néhány indok, hogy megértsétek:

     

    - a küldött 5 kincs után leálltak a küldemények

    - a fórum aktivitása megszűnt, csak a közösbe léptetek be sokan

     

    Közös határozatunk megint: aktívitást kérünk a fórumban is és a küldésekben is! Amennyiben ezt látjuk, akkor kaphattok jelszót. Ellenkező esetben csak a fórumra hagyatkozhattok! 

     

    Ezért most lehet engem szidni, okolni, mint ahogy annak idején Valaki tette már. Azért vagyok itt, hogy a pofonokat felfogjam a többiek elől!

    előzmény:
    klra (8900)
    2011-08-08  12:32
  95. 2011. augusztus 11. 15:228904.

    Sziasztok!

     

    Régóta tetszenek a szines homokkal és ragasztóval készített képek, de nagyon drága a homok. 

    Egy másik fórumon találtam rá erre: étkezési sót táblakrétával összemorzsolni (én a sóba sajtreszelővel reszeltem a krétát). A fórumozó a különböző szineket rétegezve üvegbe töltötte, de ezzel a fenti képeket is el lehet készíteni.

    Talán valakinek sikerült újdonsággal szolgálnom :-)  

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  96. 2011. augusztus 11. 13:278903.

    Sziasztok!

     

    Mostanában csak én vagyok ilyen ügyetlen, hogy nem tudok belépni a közösbe, vagy vmről lemaradtam?

    idézet:
    Erika1986 (8900)
    2011-08-08 12:21:14

    Sziasztok!

     

    Nekem sem sikerül belépnem...

    Remélem, rendeződik a dolog.

    abittera 

    előzmény:
    Erika1986 (8899)
    2011-08-08  12:21
  97. 2011. augusztus 8. 13:328902.

    A közösbe én sem tudok belépni. Feltételezem , jelszó módosítás történt?

     

    Remélem tanévkezdésre megoldódik a probléma, mert így hiába  küldjük az ötleteket, ha senki nem tudja hasznosítani. Jó pihenést mindenkinek a hátralévő pár hétre! 

    előzmény:
    Erika1986 (8899)
    2011-08-08  12:21

Címlap

top