Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szüzességi korhatár

sami0524
Létrehozva: 2007. december 27. 14:08
Sziasztok!
Nem szoktam topicot nyitni,igazából ez az első!
Viszont van egy téma,ami mostanában foglalkoztat.Épp most olvastam egy 26 éves lányról/nőről,aki még szűz!Nem értem ez manapság mért kell,hogy ciki legyen.Nekem is van egy 22 éves lányismerősöm,aki még nem volt fiúval.Sajnos manapság azt tapasztalom,hogy a fiatalok körében a szüzesség negatív dolog,amitől jobb gyorsan megszabadulni.Régen ez nem így volt,értéknek tartották!
Kíváncsi vagyok a véleményeitekre!Fiúkéra,lányokéra egyaránt!
Fiúk,ti mit tennétek,ha a lány,aki tetszik nektek bevallaná,hogy ő még nem volt fiúval?Cikinek találjátok??

Előre is köszi a hozzászólásokat!
Üdv.:Sami
  1. Torolt_felhasznalo_269281
    Torolt_felhasznalo_269281
    2010. január 11. 16:25426.
    Hohó, én nem a másik végletről beszéltem! Jól tanultam a középiskolában és az egyetemen is, és életemben háromszor voltam a szó szoros értelmében vett diszkóban - nekem sem hiányzott. A szórakozásnak más formái is vannak! Akiről én írtam, ő még kávézni, cukrászdába is elvétve járt el a barátnőkkel, nem is beszélve a "kocsmákról", pubokról, egyetemi szórakozóhelyekről, moziról, színházról, közös baráti kiruccanásokról! Szerintem ez már veszteség. De persze elfogadom, ha valakinek egyátalán nincs igénye még ilyen fokú szociális hálóra sem - csak nekem furcsa.
    előzmény:
    script (418)
    2010-01-11  13:14
  2. 2010. január 11. 16:13425.

    Nem akarok ket  hszt irni, ezert irom egybe.

     

    Script: a te kapcsolatod akar az enyem is lehetne, csak nekem a ferjem olyan, mint te. Szinte minden stimmel. En vagyok a masik fele, a bulizos, a mindent kiprob'los, mas kornyezetbol jovos.

    Mi is tudunk idomulni, ;s kiegesziteni egymast, mert ellentetek vagyunk.

     

    BastaDeTi:

    Ami a hsz-edben van, jellemzo volt ram, idosebb koromban: en is szerettem az intellektust, jobban meg tudott fogni, mint barmi mas. A ferjem mar megkerte a kezem, mikor eloszor lefekudtem vele es azota is egymast "nyuzzuk".

    De!

    Voltak az eletemnek olyan reszei is, amik nem igy tortentek, ezek egy resze negativ, mas resze pozitiv ertelemben volt szemelyisegfejleszto. Ezeken mar tul voltam, mire megismertem a ferjemet. Ezek a tapasztalatok kellettek ahhoz, hogy letisztuljon bennem a kep, milyen embert szeretnek tarsnak.

     

     

    A zarojeles hozzafuznivalodhoz meg csak annyit: ezek szerint te is megunod majd a ferjedet, hiszen csak ot kapod, nem?!

    előzmény:
    BastaDeTi (424)
    2010-01-11  14:21
  3. 2010. január 11. 14:21424.

    Lehet, de ahhoz, hogy valakit megismerj, viszonylag mélyebbről és egész közelről, ahhoz nem kell vele először feltétlenül járni vagy lefeküdni vele. Ismerkedés, barátkozás, háttérből megfigyelés.

     

    Én is eljutottam több fiúval is 1-2 randi erejéig. Csak beszélgetés volt és megfigyelés. "Szerelemről szó sem volt."

     

    Nem tudom, én lennék csak ilyen csodabogár, hogy bírok figyelni ezer apró dologra, már egy beszélgetésnél, egy találkozásnál, stb.

     

    Én sokakkal ellentétben nem azt figyeltem soha, hogy hú, ez milyen egy jó pasi, járni akarok vele. Nekem akkor lett vonzó egy férfi, ha egy idő után elkezdett "kiszivárogni" az agya, az intellektusa, stb.

     

    Én nagyon megválogattam azt is, hogy egyáltalán kivel találkozom. De tényleg. Volt, aki ránézésre is reménytelen esetnek tűnt, akkor meg minek erőltessük...

     

    De ez én vagyok. Nem kell velem egyetérteni, senki nem mondta. Én csak így látom ezt a kérdést.

     

    (Zárójelben jegyzem meg, azt is megunja az ember, amit nagyon szeret, ha folyton csak azt kapja. :-) Szóval ez a példa picit sántikál - az én szememben. :-))

    előzmény:
    viki25 (420)
    2010-01-11  13:47
  4. 2010. január 11. 14:14423.
    Bezzony. :-)
    előzmény:
    script (422)
    2010-01-11  14:03
  5. 2010. január 11. 14:03422.

    Idomulni kell a másikhoz. Sőt össze kell csiszolódni.

    A kulcsszó kompromisszum. Enélkül nem megy. Egyébként életünk végéig kereshetjük azt a bizonyos tűt a szénakazalban.

    Sokan keresik is, és közben nem veszik észre, hogy már megtalálták vagy éppen elmentek mellette.

    előzmény:
    viki25 (420)
    2010-01-11  13:47
  6. 2010. január 11. 14:00421.

    Az én párom is azt szokta mondani, hogy jobbat és szebbet mindig lehetne találni.

    Volt előttem két barátnője, akik tőlem szebbek, dekoratívabbak voltak. Igaz az én szememmel látom így.  A párom erre azt mondaná, hogy nem látom magam kívülről.

    előzmény:
    BastaDeTi (413)
    2010-01-11  12:39
  7. 2010. január 11. 13:47420.

    Csomoan mondjak, hogy a dobostorta finom. En is megkostoltam, de nekem nem jott be, pedig a tobbiek szeretik. Jo lehetett volna elsore is, de miutan kiprobaltam, rajottem, hogy az en izlesem mas, mint a tobbieke, ezert en tovabb kerestem es megtalaltam magamnak tobb suti utan a puncstortat, mint orok kedvencet.

    Pedig a dobostorta is finom, annak is jonak kellett volna lennie, de en nem szeretem. 

    Most akkor a logikad szerint akkor is ismerkednem kellene vele es eroltetnem az izet, mert o volt az elso, meg akkor is, ha elobb-utobb hanyok a kremtol?!

     

    Ennyi erovel az embernek nem kellene egyeni szemelyisegkent sz-letnie, egyenikent erezni, hiszen mindenkinek hozza kellene idomulnia mindenkihez, sok turelemmel, sok kitartassal, probalkozassal, es aztan csak azt venne eszre, hogy ahelyett, hogy elt volna, csak idomult, csak probalkozott, mig megoregedett, akkor meg mar mindegy...

     

    Azert vagyunk egyeniek, hogy egyenkent erezzuk jol vagy nem jol magunkat egy masik ember mellett. Szvsz, termeszetesen.

    előzmény:
    BastaDeTi (417)
    2010-01-11  12:58
  8. 2010. január 11. 13:25419.
    Csatlakozom.
    előzmény:
    script (418)
    2010-01-11  13:14
  9. 2010. január 11. 13:14418.

    Vannak olyan fiatalok, akiket valóban lefoglal a tanulás, és nem bulizós típusok. Én is ilyen voltam, sok helyen jártam, sokat utaztam, és egy pasi sem nem közelített meg 24 éves koromig. Bulizni sem jártam, és azt mondták a kedves falusiak, hogy ha nem járok discoba, akkor vénlány maradok. Hát nem így történt. Életemben mindent tudatosan csináltam, eljött az idő, amikor megjelent bennem a vágyakozás a társ iránt, és szerencsére megtaláltam a párom.

    Vannak ilyen emberek, mint Én is vagyok. Talán akkor van nagy baj, ha két ilyen ember találkozik, és semmi nem történik, mert mindkettő zárkózott, és nem teszi meg az első lépést.

    A páromnak köszönhetem a kapcsolatunkat, de tudatosan mentem bele, amikor rájöttem, hogy szimpatikus vagyok neki.

    Nem bántam meg, hogy nem buliztam szét magam középiskolás és egyetemista koromban. Ha belöktek volna egy discoba, akkor én onnan menekültem volna kifele, mert egyszerűen nekem az semmit nem jelent.

    Aki a másik típusba tarozik soha nem fog minket megérteni, de talán nem is kell.

    Nem vagyunk egyformák.......szerencsére.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269281 (409)
    2010-01-10  19:35
  10. 2010. január 11. 12:58417.

    Naugye. Ha már az elsővel így vagy, akkor minek próbálnál még ki többet?

    Nem UFO az sem, aki az első párja mellett horgonyoz le. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (414)
    2010-01-11  12:46
  11. 2010. január 11. 12:51416.

    Egyetértünk! Nem volt egetrengetően sok férfi az életemben, de nekem is van már elég rossz és nagyon jó tapasztalatom is a sex terén.

    Hogy ne lenne különbség a pasik között!? :O

    Sex terén is és más terén is hatalmas különbségek vannak pasik között.

    Lehet valaki hasonló az előzőhöz, de ugyanolyan tuti nem lesz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (412)
    2010-01-11  11:45
  12. 2010. január 11. 12:47415.

    Szerintem ez egy lánynál teljesen ok. Sőőőt, szerintem ha az ember "normális" pasira akad, akkor az még tökre örül is neki! :)

    Viszont bavallom őszintén, ha ezt hallanám mondjuk egy 26éves pasiról, na ott már elgondolkodnék,h. valami nincs rendben...:S  

    előzmény:
    sami0524 (1)
    2007-12-27  14:08
  13. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. január 11. 12:46414.
    Mert o volt az akiben nemcsak sexualisan hanem minden mas vonatkozasban is megtalaltam a tarsamat, es nincs szuksegem masra mar, nem kell tovabb keresgelnem.
    előzmény:
    BastaDeTi (413)
    2010-01-11  12:39
  14. 2010. január 11. 12:39413.
    Akkor annál a pasinál is van sokkal, de sokkal jobb, aki mellett megállapodtál. Akkor miért állapodtál meg? Miért nem keresel még jobbat? Hiszen ahogy mondtad, bőven van...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (412)
    2010-01-11  11:45
  15. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. január 11. 11:45412.

    Aki egy jó házasságban meghülyül, az meg is érdemli. Semmi különbség nincs a pasik között, és későn jön rá, hogy öt kufircolásért kár volt borítani mindent....

     

    idézet:
    Tunyacsap (48)
    2007-12-27 14:47:16

    Mi az hogy semmi kulonbseg nincs a pasik kozott????

    Hat ez nagyon durva ilyet allitani. Vannak isteni sexpartnerek , vannak csapnivaloan rosszak es koztuk millio atmenet. Mondom ezt ugy hogy 15 evesen veszitettem el a szuzessegemet es jopar ferfi volt az eletemben mielott megallapodtam vegleg.

     

    Van kulonbseg de meg mekkora! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698367 (48)
    2007-12-27  14:47
  16. 2010. január 11. 10:57411.

    Ezt kérdezem én is.

    Ezt csak ők, maguk tudják. Simán megeshet, hogy a májusi gimnazista sokkal felelősségteljesebb, mint a másik. 

    előzmény:
    gazpacho (408)
    2010-01-09  14:56
  17. 2010. január 10. 20:17410.

    Sosem értettem azokat,akik a tanulást hozzák fel indokul arra,hogy 24-25 évesen még szüzek.

    Könyörgöm,én nagyon jó tanuló voltam gimnáziumban és a neves főiskolán is,párom is remekül tanult a gimnáziumban és az elitegyteemnek tartott alma materében is,mégis már az érettségi előtt szűztelenedtünk:)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269281 (409)
    2010-01-10  19:35
  18. Torolt_felhasznalo_269281
    Torolt_felhasznalo_269281
    2010. január 10. 19:35409.

    És nem ostromolnak a nők?!

     

    Én azt tapasztalom, hogy már a könyvtárakban, tömegközlekedési eszközökön is ismerkedési láz tombol! És gyakran a nők igen explicit módon "szednek fel" férfiakat, még a kisujjadat sem kell nyújtanod értük!

     

    Nekem van egy 24 éves nőismerősőm akit férfi még meg sem közelített. Csak a tanulásnak élt, még barátai sem igazán voltak, akikkel kocsmázott vagy beszélgetett volna egy jót hetente egyszer-kétszer. Bulizni el-eljárt, de hát komoly lovagokra vágyott. Megvan a summa cum laude, van munka, de nincsenek barátok, nincsenek "őrült" emlékek a középiskolából, egyetemről (hangsúlyozom, nem a szex, a pasik miatt, hanem egyáltalán a barátok, a társaság, a szórakozás miatt)

     

    Persze van, akinek mindenre nincs szüksége, de azt, amitközépiskolában, egyetemen átélhetett volna, sosem adatik meg többé.

     

    Megkérdezhetem, mi a foglalkozásod? Érdekelnek a homoszoszicális viszonyok. Hol létezhet olyan közösség manapság, ahol a férfiak ilyen elzártan élnek? Lelkész?! Katona?! Parlamenti képviselő?! =)

    (Bocs, tényleg érdekel!=)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501826 (394)
    2010-01-08  17:11
  19. 2010. január 9. 14:56408.
    A 18. életévét 2009 november 30-án betöltött 4-es gimnazista mennyivel érettebb,mint az az osztálytársa,aki csap májun 4-én tölti be?:)))
    előzmény:
    Fahéjasnarancs (406)
    2010-01-09  14:22
  20. 2010. január 9. 14:52407.

    7Ez annyira egyedi,ki mikor veszti el.

    Ha egy 15 éves lány már szép,nőies,szexuis,nagymellű,akkor persze,h megindítja a férfiakat,elkezdenek rá hajtani,akkor nehéz 22-ig várni,míg egy még 18 évesen is csontsovány,alaktalan kislánynak könnyebb.

    Vagy: ha valakinek van 15 évesen egy egy éve tartó kapcsolata,miért várjon 19-ig?

    De fordítva,azért mert valaki 17 ne ugorjon csak fejest egy futó kalandba,hogy elvesztíse,

    Szerintem ez annyira egyedi és nem kell versenyezni,se egyik,se másik irányba sem.

    Mindenkinek másképp jön ki a léps,mint ahogyan az élet egyéb területein is.

    Azért egy adat: a lányok 90%-a elveszti 18 éves koráig,akkor nemhiszem,h  alányok 90%-ának gallyra menne az élete:))

    A szüzesség elvesztésének a korából életpályát jósolni azért elég veszélyes feladat,ismerek olyan lányt,aki 14 évesen vesztette el,bőszen fiúzott mindig is,most főiskolai tanársegéd és olyat is,aki hiába tartogatta 27-ig,mégsem vitte semmire.

    Mellesleg: nem hiszem,h régen 25 éves koirg tartogatták volna magukat,speciel dédanyám 25 évesen már 4 gyerekes anya volt:))

     

    előzmény:
    sami0524 (1)
    2007-12-27  14:08
  21. 2010. január 9. 14:22406.

    Na várjunk, ezt még mindig nem értem.

    Betölti a 18-at és másnaptól?

    A 19. születésnapjától?

     

    Nem, nem hiszem, hogy ezt így, ilyen keményen be lehet határolni. Ezt érezni kell. Anélkül, hogy mások befolyásolnának.

     

    előzmény:
    BastaDeTi (402)
    2010-01-09  12:58
  22. 2010. január 9. 14:14405.

    Ezzel én is hasonlóképpen vagyok. /Még van 7 évem... /

    De itt is eltérő az emberek érettségi szintje. Mármint hogy valóban elég felnőtt, felelősségteljes legyen ahhoz, hogy becsülettel tudjon vállalni egy /több/ gyereket.

    Van, aki már 18 évesen kiváló szülő, van, aki 30 évesen válik azzá, és van, aki élete végén sem lesz az. 

    És megint van, aki valamilyen okból nem akar gyereket, de ez már más téma.

    De ha a biológiai tényezőket nézzük, akkor valóban a legideálisabb a nő húszas évei végéig lebonyolítani a családalapítást.

    előzmény:
    BastaDeTi (403)
    2010-01-09  13:02
  23. 2010. január 9. 13:45404.
    Én eléggé romantikus típus vagyok, de az utóbbi időben úgy gondolom, hogy a szüzességnek túl nagy jelentőséget tulajdonítanak. Persze én sem helyeslem, hogy egyesek össze-vissza lefekszenek fűvel-fával és a fiatalok már egyre hamarabb elkezdik. Én már elmúltam 19 éves, mikor először megtörtént. Fontosnak tartom, hogy a párok tegyék különlegessé az első alkalmat és persze utána az összes többit is. Nem ciki szűznek lenni 20 felett sem, csak elgondolkodtató, hogy miért. Alapvető ösztönünk és vágyunk van a szexre. Miért kellene sanyargatnunk a testünket azzal, hogy megtagadjuk tőle azt, amire vágyik. Ez csak önkínzás. Azt viszont nagyon fontosnak tartom, hogy nem a kor határozza meg, hogy ki mikor lesz kész arra, hogy szexeljen, hanem az, hogy lelkileg és testileg hogyan tudja élvezni és feldolgozni az életében ezt az új dolgot. Fontos, hogy ismerje a testét és a szexel járó következményeket, a védekezési lehetőségeket. Ha felelősségteljesen és megfontoltan kezd el valaki szexuális életet élni, akkor miért ne tegye. Persze az is igaz, hogy azért egy 14 éves szerintem még nem képes mindezekre, még nem elég felnőtt hozzá. Viszont 17-18 éves kor körül már értelmileg és érzelmileg is kész kezelni egy fiatal a szüzesség elvesztésének tényét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2010. január 9. 13:02403.

    Igen, ez szerintem is jól hangzik és rengeteg igazságot tartalmaz. Csak igen: "Ki fog önszántából mondjuk 30 éves koráig várni?"

     

    Amúgy meg én a szüléssel kapcsolatban is kissé "eltérő véleményen vagyok". Ha nem muszáj, szerintem egy nő ne szüljön 30 felett... Persze van, hogy nincs még meg az igazi, vagy nagyon nincs megfelelő körülmény. De szerintem az az ideális, ha egy nő 30 éves kora előtt már "túl van" az összes gyerkőcön. :-)

    előzmény:
    Fahéjasnarancs (400)
    2010-01-08  18:10
  25. 2010. január 9. 12:58402.

    "...szerintem a szexuális életet elkezdeni bőven ráér az ember gyereke 18 éves kora UTÁN."

     

    Nem azt írtam, hogy 18. Azt, hogy 18 UTÁN.

    előzmény:
    Fahéjasnarancs (392)
    2010-01-08  15:02

Címlap

top