Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. 2002. Április 22. 02:2276.
    sziasztok! Orulok, hogy megint regi ismerosok is irtak, gabiUSA, tenyleg regen lattunk errefele, hianyoztal, juhasz45 orulunk, hogy tul vagy az elso 3 honapon es minden ok, vigyazz magadra. . . lana, sajnos ujabb infom a babarol nincs, ciki rakerdezni, nem is nagyon ismerem a szuloket, egyszer lattam a mamat a parkban, nem kozvetlen szomszedok vagyunk, az utca tulso felen elnek, senki nem tud kozelebbit, de hat ez most mar mindegy. Moli jol tudod van egy szerkentyu, a fekhely ala teszik a senzort es erzekeli az apnoet, amikor a baba nem lelegzik, akkor riaszt. De ezt csak azok hasznaljak, ahol koraszulott baba van, problemas vagy mar meghalt egy csecsemo un. SIDS-ben( Sudden infant death syndrome), szoval mivel nem olcso egy ilyen ketyere, minden csaladban nincsen es azert elofordul varatlanul is. . . szoval sajnos nem tudok reszleteket, de ez mar ugyis mindegy, szomoru az biztos. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 22. 00:0275.
    Sziasztok! Vettem egy uj agyat az anyunak, meglepetes lesz, amikor hazajon, majus 7-en. Panaszkodott a regi agyara, es most szepen nez ki. Nagyon nehez volt a regi agy szetszerelese, es az uj cipelese, nem igenyeltem a hazhoz szallitast, es most banom, mert alaposan elfaradtam. A kisfiam 12 eves, es O segitett mindenben. Nektek jo pihenest, kellemes hetveget!Ildy.
    előzmény:
    juhasz45 (74)
     
  3. 2002. Április 21. 19:0774.
    Sziasztok! Remelem, hogy jol telik a vasarnap. Ildy: ne aggodj nem kivantattad meg velem a mackosajtot, de be kell valljam, hogy jol hangzott. Azt hiszem, hogy szerencses vagyok, en nem vagyok a kivanos fajta. Ez nem vonatkozik a ferjemre. O az aki mindig megkivan minden fele furcsa dolgot. Mikor eloszor terhes voltam allandoan a savanyu uborkat ette. Most a savanyu kaposzta a kedvence.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. Április 21. 16:2173.
    Moli, Kosz az udvozlest! Jo hetveget! Z
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (49)
     
  5. 2002. Április 21. 16:2072.
    Kosz az udvozlest, majd probalom aktivizalni magam, remelem egy ido utan rajovok hogy ki kicsoda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (59)
     
  6. 2002. Április 21. 16:1871.
    Ildy, most vettem eszre hogy nem is Toledoban laksz hanem azt irtad hogy Toled, jo vicc. Na mindegy. Irjal valamit magadrol ha raersz! Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (52)
     
  7. 2002. Április 21. 16:1670.
    Szia Ildy Azthiszwm Toledo nincs is annyira messze tolunk. A sogoromek Ann Arborban laknak es az 2 es fel ora ide. Ok szoktak menni a Toledoi allatkertbe es azthiszem az kb fel orara van toluk. Ugy tudom hogy Detroit es Toledo kornyejken viszonylag sok magyar van. Igaz ez? En mar itt lakom 5 eve es csak most eloszor nezek korul hogy hataha vannak errefele magyarok is. Talan azert mert a kisfiaim jo0vo heten lesznek egy evesek es szeretnem ha sok magyar beszedet hallananak. Persze en megprobalok csak magyarul beszelni veluk. Nagyon edesek, sz egyik epp most nezett ram mert mutatni akarja hogy o mar tud par lepest jarni. Latom itt sokaknak vannak kisgyerekei, ugyhogy gondolom az is aegy kozos tema.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (52)
     
  8. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 03:5669.
    . . . a csokiontet kimaradt, es igy chocolate fudge sunday a neve, ha jol tudom. . . . szep almokat. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (68)
     
  9. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 03:3368.
    Amikor en kismama voltam, fagyit gyumolccsel, es tortaval, tejszinnel ettem, kis m&m-ekkel megszorva!Kiprobaltad mar? ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 03:2967.
    Ju! Te terhes vagy, kivansz valami kulonlegeset, vagy nem vagy kivanos?Bocs, ha megkivantattam a sajtot. Szia.
    előzmény:
    juhasz45 (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 03:2766.
    Szia, Juhasz!Amikor en Californiaban laktam , akkor is voltak mindennapos foldrengesek, en ugyan soha nem tudtam megszokni. A baratnom, Magdi, mindig emlitette a "Big one"-t. A tores okozza, ami Sacramentotol kezdodik. Ez a nagyon messzebb jovoben lehetseges. En is ateltem egy nagyobb erossegut, az agybol kidobodtam a foldre. Egyszer a furdokadban ultem. A hzak ugy vannak epitve, hogy ki tudnak lengeni. Udv.
    előzmény:
    juhasz45 (64)
     
  12. 2002. Április 21. 03:1965.
    Olyan regten hallottam a mackosajt szot. Jo nektek, hogy tudtok ilyen magyaros dolgokat vasarolni a kornyeketeken!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (63)
     
  13. 2002. Április 21. 03:1564.
    Orulok, hogy van aki emlekszik meg ram! Ildy: nalunk majdnem minden nap van foldrenges, de nem erosek igy nem erezzuk oket. Egyebkent azert termeszetesen elofordul olyan is amit megerzunk, de azt hiszem, hogy mi mar ezt megszoktuk itt. Nehany evvel ezelott volt egy nagy foldrenges Los Angelesben es sokan azt gondoljak, hogy hamarosan megint lesz egy olyan erossegu. Iana: En vagyok a kissmama. Most mar jol erzem magam, de az elso 3 honap igazin megviselt. Egyebkent is ez a masodik terhessegem es teljesen elter az elsotol. Mar alig varom az augusztus, de nem tudom, hogy hogy fogom turni a nyari nagy meleget. Nalunk mar most is neha ugy felmelegszik, hogy be kell kapcsolnunk a legkondicionalot. Remelem azert, hogy ez csak atmeneti es a nagy meleg meg varat magara. Udvozletem mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (57)
     
  14. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 03:1363.
    Lana, es mi lett a magyaros etelek kulfoldon /topikkal, amit egyszer Te kezdemenyeztel?Ujrakezdted, vagy lefaragtak belole?Mar olyan jol haladt, eloszor chat-nek hasznaltuk, es utana sikeresen megtalaltuk, hol kell beszerezni makot, meggyet, retestesztat, milka csokit. Montrealban volt mackosajt. Emlekszel, az a haromszogu kis sajtocska, egy macis cimkevel az elejen. Olel. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (62)
     
  15. 2002. Április 21. 02:4562.
    Sziasztok, - - Lacafaca, nagyon orulok hogy sikerult talalnod baratnot it a nl c@fe altal :))) - - - Sajnalom azt a 9 honapos babat, alig kezdte az eletet, & maris vege. De sajnalom nagyon a szuleit is, mert nekik amig csak elnek oriasi, soha meg nem szuno fajdalom lesz a baba elvesztese. - - - - A strep infection-rol azt hallottam, hogy nemsokara nem lesz olyan eros antibiotikum, ami letudja majd gyozni. Az orvosoknak nemszabad csak akarmilyen betegsegekre adni az antibiotikumot, mert utobb mar hatastalan lesz bizonyos bakteriumok ellen. - - - - - Sajnos tudom, erzem hogy jon az allergia 2 het. De addig legalabb van meg 1 kis ido, & gyonyorkodhetek a tavaszban. Aztan lesz majd tusszoges, torokcsiklandozas, orrfujas. Meg jo hogy van az antihistamine & az is jo hogy nekem csak ilyenkor tavasszal van az allergia. Van aki augusztusban is szenved ezzel. - - Ildy, hova gondolsz, reggel hetkor meg aludtam. Jobb is, mert igazabol nemszeretnem tudatosan atelni milyen egy foldrenges. Ha jol hallottam, akkor Buffalotol Bostonig erzodott a hatasa. - - - Vegre lehult a levego, szep hetveget kivanok mindenkinek! - - udv. Lana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 02:1561.
    Szia, Lana!Nagyon tettszett a valaszod, Molinak! Nalatok is volt foldrenges reggel 7 orakor?Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (58)
     
  17. 2002. Április 21. 02:0460.
    Szia Juhasz, - - Azthiszem nehany hete? volt, hogy kerdeztem itt a forumon hogy ki emlekszik a kismamankra (Rad). Ugye Te vagy az aki dupla ajandekot!!! kapott karacsonyra :))) ? - - Jol vagytok, ugye? - - & kozben lassan kozeleg a szulinapod is :))) Nagyszeru! - - udv. Lana
    előzmény:
    juhasz45 (53)
     
  18. 2002. Április 21. 01:5459.
    Szia z, - - Eleg sokan irtak mar itt mindenfelol, de sajnos nem emlekszem volt-e valaki Michiganbol. Azert te irhatsz nyugodtan, elcsevegunk itt. Mindenki mast is orommel varunk. - - udv. Lana
    előzmény:
    zpalmer (45)
     
  19. 2002. Április 21. 01:4458.
    Szia Moli, - - Latom szepen ellattak itt jo tanacsokkal, irok en is nehany sort, & az osszesbol hamozd ki a lenyeget & mar meg is van(vagy nem) mit is csinalj :))) - - Ugynez ki ahanyan vagyunk, annyifelekeppen ertelmeztuk a baratod reakciojat. Szerintem vagy tulerzekeny, vagy ratapintottal valamire. - - Csatlakozom a tobbiekhez & aztmondom ovatosan, jol gondold meg mit teszel a tovabbiakban. - - Azt jol teszitek hogy eloszor MO-n talalkoztok, de gondolj arra is, hogy vendegsegben maskent viselkedik az ember mint a mindennapi eletben. Valoszinu hogy majd a talalkozas utan konnyebben tudsz velemenyt mondani, milyen is a "jovendobelid". - - Ugyvettem eszre az eddigi irasaidbol, hogy legtobbszor arrol irsz hogy O mit szeretne. Arrol nem irsz hogy Te mit szeretnel. Vagy lehet hogy csak nem vettem eszre. Akkor bocs. - - Felreertes elofordul, (itt velunk is volt mar) tisztazni kell, hacsak lehet minel elobb. - - - Az nekem is furcsanak tunt hogy aztmondta neked hogy: ne irj, ne telefonalj, ne keresd vele a kapcsolatot. Ebben a kapcsolatban Ti ketten egyenlo partner vagytok, nekem valahogy furcsa az egesz ahogy veled beszelt. Te valamennyire "ismered" ot a szavai altal, neked kell tudnod? erezned? rendes dolog ez? - - Remelem hogy kiigazodik ez az egesz, & csak egy nagy felreertes tortent. - - Kedves Moli, szepet & jot kivanok neked. & remelem megtalalod az eletben azt, amit keresel! - - udv. Lana - - - - - A cicamica kolbaszkeritese, nagyon tetszett :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (8)
     
  20. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 01:3257.
    Szia, en most Albanyban lakom, de emlekszem Palm Spring nagyon szep, es elokelo hely. Ma volt emlekezteto a foldrengesekre, mostanaban van Nalatok surun, vagy ritkan?Es milyen erossegu?Udv. Ildy.
    előzmény:
    juhasz45 (56)
     
  21. 2002. Április 21. 00:3756.
    Szia Ildy! En Beaumont-ban lakom, nem messze Palm Springstol. Te honnan irsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (54)
     
  22. 2002. Április 21. 00:3655.
    Szia Kaktusz! Olvasgattam a hozzaszolasokat es latom, hogy irogatsz a forumon. Mi tortenik veled? En jol vagyok, jo dolgok tortennek velem! Irj!
    előzmény:
    k@ktusz (40)
     
  23. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 00:3454.
    Neked, es Mindenkinek kellemes hetveget, melyik reszerol Californiabol valo vagy juhasz45?En laktam Anaheim-ban, es Garden Grove-ban, 17 eve. Udv. Ildy.
    előzmény:
    juhasz45 (53)
     
  24. 2002. Április 21. 00:3053.
    Udvozletem mindenkinek! Remelem, hogy mindenkinek jol telik a hetvege! Gondolom nehanyan emlekeztek meg ram, bar eleg regen irtam. Elegge el voltam foglalva az utobbi honapokban. Most remelhetoleg tobb idom lessz egy darabig. Szoval szivesen beszelgetnek veletek! En Californiabol irok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 21. 00:1152.
    Szia, zpalmer! En 8 orara lakom Toled!Kocsival, gyorsan szaguldva. De azt hiszem, meg tobb, kb. 10 orara. Udv. Ildy.
    előzmény:
    zpalmer (45)
     

Címlap

top