Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. 2002. Április 24. 08:55101.
    Jo reggelt Moli, es egy szep napot kivanok Neked! Hajaj, nem kuldott meg soha kepet magarol?! Ez kifejezetten GYANUS!!! :-)))Esetleg valamit szeretne eltitkolni? Talan 3 fule van, vagy teljesen kopasz? :-)))) Na jo, csak viccelek. De legalabb a "parametereit" tudod?Erted, mire gondolok: hogy talan alacsonyabb Nalad, vagy konnyebb atugrani, mint megkerulni (azt hiszem igy szoktak ezt mondani, ugye?). Na, egyre rejtelyesebb a dolog! :-))). Azert az nem ugy van am, hogy ha majd eljon Budepestre, akkor majd meglatod, hogy is nez ki? Es ha elso pillanatban megijedsz, es hanyat-homlok el akarsz majd menekulni? Nagyon tetszik, hogy nemcsak mi izguljuk es aszisztaljuk vegig a tortenetet, hanem latom rendesen vannak "drukkerek" ott a kozvetlen kornyezetedben is. Hu, de izgi! Jo dolgozast kivanok Gabi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 24. 08:42100.
    Jó regglet Mindenkinek! Szia k@ktusz! Nem válaszoltam, mert elkerülte figyelmemet ez a kérdésed. De nem titok, bár ahogy soraidat olvastam nem leszel nyugodt a választól. 41 éves, még soha nem volt házas, és még mondok egy megdöbbentőt bár én már megszoktam, hogy ezen mindenki megdöbben, még soha nem láttam. Csak én küldtem fotót ő nem. Hogy miért szerettem bele? Elsősorban abba, hogy milyen ember, miket és hogyan ir. Másodsorban pedig a hangjába, mert telefonon sokat beszéltünk. Ez a fényképnélküliség meglehetősen zavarja és aggasztja a környezetemet, de már nem foglalkozom vele. Kértem többször, nem küldött, nem kérem többet. Majd jön Budapestre és akkor majd kiderül, hogy mi volt az oka. :-) Sziasztok, megyek dolgozni. Moli
    előzmény:
    k@ktusz (99)
     
  3. 2002. Április 24. 08:0699.
    Szia Moli! En is ismertem a Futrinka utcai meset, ha jol emlekszem, akkor meg csak fekete-feher televizionk volt, de milyen nagy elmeny volt az esti mese!!! Nem valaszoltal a kerdeseimre a kedveseddel kapcsolatban. Ha tul indiszkret voltam, akkor nyugodtan "csendesitsel le", nem haragszom meg erte. Tudod, foleg azert erdekelt, hogy volt-e mat felesege a sracnak, vagy nem (es, hogy hany eves), mert pld. ha 35-40 eves, es meg SOHA nem volt komoly kapcsolata, Te vagy ez elso igazi Nagy Szerelem, az is kicsit gyanus, meg ha volt mar neki 3-4 felesege, es mindig a nok hagytak ot fakepnel, na az meg gyanusabb. . . . Amugy, a fenykepe alapjan egybol beleszerettel?Jokepu? Igerem, irok hamarosan az E-mail cimedre is! SZIA!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (89)
     
  4. 2002. Április 24. 07:5898.
    Szia Juhasz45! Orulok, hogy ujra idetalaltal, es annak is, hogy jol vagytok. Ne haragudj, hogy nem jelentkeztem, de latod: jovok-megyek, semmire nincs idom. Meselj, hogy valt be a kisfiadnak az ovoda?Megszokta?Mi nagyon meg vagyunk elegedve, szeretunk oda jarni, csak pozitiv dolgokat tudok meselni. Jol erzed magad, nincs semmi problema? Hogy van a ferjed? Meselj mar, hogy milyen itt a szules Amerikaban, mert en nem sokat tudok rola (az en gyerekeim masik ket orszagban szulettek)?! Es kedves ZPALMER, teged is szeretettel udvozollek! Jol ertem, hogy iker kisfiaid vannak? De jo! Akkor abban biztos vagyok, hogy nem szoktal unatkozni! :-))) Ugye Te is itt szultel?Akkor Te is meselj! Egyebkent miota vagytok itt, es meddig maradtok? Esetleg vegleg? Szeretsz ott elni, jok a tapasztalataid?Mert en soha nem jartam arra eszakon! Udv mindekinek!
    előzmény:
    juhasz45 (91)
     
  5. 2002. Április 24. 07:5097.
    Hello, hello! Nahat, miszisz, kar, hogy igy "elvesztettuk egymast", nem emlekeztem, hogy pontosan mikor indultok? Pedig mar ugy tervezgettem, hogy ha olyan idpontban erkeznetek, ami nekem is jo, kimentem volna eletek a repterre, es amig a parod intezi az autoberlest, addig kicsit eldumaltunk volna egy kave mellett. Nagyon orulok, hogy jol ereztetek magatokat, ugye milyen gyonyoru ez a videk? En is ismerem, mind a harom allamot, egyik szebb, mint a masik. Na majd legkozelebb remelem talalkozunk. Elkepzelheto, hogy augusztusban meg mi megyunk Ti feletek! Ildy, nekem az a velemenyem, hogy ha Anyukad nem tudja itt megszokni, es inkabb Budapestet szereti, akkor nem kellenne eroltetned, hogy itt eljen. Tudom, hogy Neked nagy segitseg a gyerekek miatt, de en inkabb azt tanacsolom, hogy legyen szerencsed egy megfelelo partnert talalni, akire minden szempontbol tamaszkodhatsz, akkor azert konnyebb lenne. En ajanlgatom itt neked a rimocit, lehet, hogy o lenne az "igazi"! :-)))))))) Az teny, hogy egy idosebb ember, nem tud ugy "uj eletet kezdeni", mas orszagban gyokeret verni, mint mi, fiatalabbak. Mi konnyen megtanuljuk a nyelvet, konnyen talalunk baratokat, nem nehez a beilleszkedes, de nekik azert mas. Kivancsi vagyok, hogy alakul a helyzet a jovoben?!
    előzmény:
    miszisz (96)
     
  6. 2002. Április 24. 07:0796.
    Sziasztok! Végre én is jelentkezem. Kaktuszt nem látta valaki? Neki üzenném hogy a kirándulásunk nagyszerűen sikerült. Arizona északi, Utah déli és Colorádó nyugati részén jártunk. Televan az a rész nemzeti parkokkal. Csodálatosak, különösen a Bryce és a Mesa Verde. HA valaki arra jár feltétlenül nézze meg ezeket. Tudod Ildy én is romantikus vagyok, de azok a macsakaköves utcák és nagykörutak már nem azok amik akkor voltak. A romantika már csak a mienk az emlékeinkben. Számomra az ebben a sok hazájuságban a hazátlanság a legrosszabb. Igen én hazátlannak érzem magam. Mert itt azt mondom hazamegyek MO-ra ott meg ide jövök haza és ezek nem csak a szavaim, de az érzéseim is. Nem hiszem hogy valaha itthon leszek itt. De azt tartom hogy amig boldogan élek a párommal, ott a hazám ahol együtt vagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. Április 24. 06:1595.
    Na este elmesélem, hogyan főztek a nagymamámék szappant. . . :-)))még én is tudtam valaha. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (94)
     
  8. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 24. 04:5494.
    Szia, Moli! Nagyon szerettem hallgatni a nagyid tortenetet. Ide , erre az oldalra szokott irni egy Dfpest nevu lany Californiabol, akinek a nagyija itt lakik vele, es nehezen talalja a helyet O is. Szeretnek ujra hallani Rola, de nem jelentkezik!En is udvozollek E mese Teged is!Mindenkinek kuldom jokivansagaimat!Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573599 (87)
     
  9. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 24. 04:2993.
    Sziasztok, es Mindenkinek koszonom a valaszat. Az anyu ugyanolyan romantikus tipus, mint Moli, macskakoves utra emlekszik, es Petofi Sandor versere. Mindenfelekeppen a sajat hazajaban akarja, hogy eltemessek, amikor meghal. (Nagyon nehez erre gondolni is. )En Juhaszra hasonlitok, csak en eppen le is esek a szekrol, es nagyon elszomorodok, amkor arra gondolok, hogy keszpenzbol megvehetem a mosogepet, es otthon 10 evig kell fizetni az OTP-t. Ezzel felreertes ne essek, mert senkit nem akarok megserteni, termeszetesen rengeteg jo anyagiakkal rendelkezo csaladok elnek otthon is, en a nyugdijasokra gondolok mindig, az anyuval kapcsolatban!Az idosek is megvehetnek mindent a nyugdijukbol itt, keszpenzbol. Ez nekem nagyon tettszik. Tudom, ez nem minden!Az anyu biztonsagban erzi magat, ha veletlenul megszorul, akkor kuldok neki penzt, es akkor otthon is nagyszeru! Egyszeruen akarja a tortajat, es meg is akarja enni. Nem tudom leforditani , ismeritek ezt a kozmondast?"She wants her cake, and eat it too. "Arra is szoktam gondolni, hogy hogy 15 ev alatt lefizetek egy hazat, ot ev alatt egy kocsit, pedig egyedulallo no vagyok most 2 gyerekkel, de 3 szokott lenni, az egyik felnott. En imadom Budapestet!Nagyon sok rossz emlekem van. Meg kommun volt, amikor eljottem. Mas////Vettem az agyhoz fuggonyt is, ami megy a takaro befedovel(tudom, ez nem helyesen van igy)most olyan szalloda szobanak nez ki a haloszobaja. Eddig kislanyszobanak nezett ki, mert amikor kikoltozott, (kulon lakik, egy nyugdijasokkal toltott hazban)a lanyom haloszoba butorat kapta meg, (daybedet), es arra panaszkodott, hogy nyikorog. Most hosszu voltam, de ugy gondolom, hogy ezt nem tudnam otthon nyujtani neki, es amikor hazamegy, a noverem nem tud venni neki semmit, amikor ide visszajon, en veszek meg mindent feltoltve!Biztos orulni fog, en nagyon orulok ennek. Sziasztok, udv. Ildy.
    előzmény:
    Borácska (92)
     
  10. 2002. Április 24. 01:3092.
    Sziasztok! Lacafaca nagyon örültem, hogy a múltkoriban hiányoltál! Nézegettem a c@fe-t de mostanában nem volt hangulatom a sok politika miatt hozzá, de ennek vége. Mi mostanában csendesen éldegéljük amerikai életünk hétköznapjait, immár belerázódva, kirándulásokkal tarkítva, valamint élvezzük a kertet és az egyre gyarapodó nyelvtudást. Ildy! Nem csodálkozom Anyudon! Az én Anyukám nem hazát váltott, csak várost, amikor magára maradt és utánunk költözött, de mindig emlegeti a kisvárosi életét és soha nem fogja megszokni Budapestet, azzal együtt se, hogy mindenki (gyerekei, unokái) itt van akit szeret. Néha "lemegy" beleszagol a levegőbe, elrendezi a sírokat, kicsit feltöltődik, de soha nem lesz Budapesten otthon. Meg tudom érteni. Az észérvek a fővároshoz kötik, de a múltja, a fiatalsága. . . . . ott maradt. Örülj hogy hamarosan jön Anyud! Biztos szép lett a hálója az új ággyal! Üdv: Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (85)
     
  11. 2002. Április 24. 00:0291.
    Termeszetesen nekem is hianyzik a csalad odahaza. Szerencsesnek mondhatom magam, hiszen havonta tobbszor is fel tudom hivni oket telefonon. Sokszor belegondolok, hogy mi lett volna, ha nem megyek ferjhez es 1 ev eltelte utan vissza mentem volna Magyarorszagra. Elhettem volna a gondtalan eletet, hiszen akkor meg csak 19 eves voltam. Azert ezek a gondolatok nem maradnak velem sokaig, hiszen, ha ugy dontottem volna, akkor most nem lenne a ferjem , a kicsi fiam es most nem varnam a masodik babamat. Egyebkent pedig semmi penzert nem hagynam ott a ferjem. O nagyon rendes, becsuletes ember, jobbat nem is talalhattam volna. En kerdeztem az anyukam, hogy esetleg ki akar-e jonni ide es meglatogatni minket, vagy esetleg ittmaradna Californiaban, de sajnos o erre nem vallalkozik. Eloszor is fel a repulestol, a masik pedig az, hogy o nem koltozne el Magyarorszagrol semmi keppen. Vannak akik itt boldogok, masok p[edig ott. Lehet valasztani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (90)
     
  12. 2002. Április 23. 23:2690.
    sziasztok! e mese udvozlunk, ne busulj, ezen mindannyian atestunk, en 7 honappal ezelott pontosan ezert kezdtem ide irogatni es mara mondhatom eleg jol erzem magam. Termeszetes, hogy hianyzik a csaladom, de a szuk csaladom ferjem+ lanyom itt van velem es mar sok baratom van, igy joval konnyebb elviselni. Teged mi szel fujt erre a kontinensre, ha szabad kerdeznem ilyeneket? ildy! mit mondjak Neked? Ertem, hogy bosszus vagy a dolgok allasa miatt, de hidd el, az anyagi gondok ellenere( ami sajnos nem elhanyagolhato) azert az emberek otthon is tudnak boldogok lenni. En most arra gondolok, nekem otthon nagyon klassz csaladom van, az apukamek harman vannak testverek, es mondhatom nagyon jo testverek, sokat segitik egymast, osszetartanak a csaladok es ez is nagyon szep dolog. Az, hogy nem tudsz mindent megvenni a boltban szomoru, de nem minden. . . Szoval megint Molinak adok igazat, ne keseregj rajta, orulj, ha Te nem kizdesz mar anyagi gondokkal, az ember ott eljen, ahol boldog tud lenni, ebben nincs kompromisszum, juhasz45 is ott kell, hogy eljen, ahol boldogan tud elni , ha o itt elegedett es boldog, hat itt. . . Tudod , ha a szivem melyere nezek, en sokszor hazamennek a szuleimhez vagy csak a kozelukbe, mert nagyon-nagyon hianyoznak, de tudom, most a csaladom itt van es ez a fontos, hogy en most itt legyek veluk. . . ildy! Neked most itt a gyerekeid, a munkad ezert itt a helyed! Fel a fejjel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 23. 22:5689.
    Szia e. mese! Jó helyre jöttél. Itt mindig lesz, aki beszélget Veled. Üdv, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_958021 (84)
     
  14. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 23. 22:5488.
    Kedves juhász45! Szerintem, ha jól érzed kint Magad, akkor ne változtass! Ilyen ügyekben az embernek csak a szivére szabad hallgatni. Lehet, hogy anyukád nagyon örülne, ha a kislánya újból otthon lenne a közelében, de "biztosan találnék valakit"-alapon semmiképpen nem szabad belevágni. Rengeteg a magányos, egyedülálló nő, aki alig találja a helyét (gyerekekkel meg különösen nehéz igazi társat találni). Szóval Te csak maradj ott, ahol jól érzed magad és boldog vagy. Üdv. Moli
    előzmény:
    juhasz45 (86)
     
  15. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 23. 22:4587.
    Jó estét, sziasztok! Kedves Ildy, azt hiszem, hogy nem lennei igaz ez a fórum, ha mindenki csak bólogatna és egyetértene Veled. Én, bár itthon élek, megértelek, de megértem az anyukádat is. Tudod, amikor mi lakást kaptunk, akkor az anyukám a téli hónapokra mindig behozta a kertes házukból a nagyszüleimet, aztán már csak a nagymamámat. A nagyi világ életében dolgozott és sokat küszködött, amig felnevelte a gyerekeit. Mindene volt az ő saját kis kertje. A házban nem volt fürdőszoba és a WC az udvaron volt. Amikor beköltözött télire a fűtött, meleg összkomfortos lakásba, akkor igaz, hogy nagyon jól érezte magát ott októbertől márciusig, és imádta, hogy ott vannal körülötte az unokái, a gyerekei, meleg van és nem kell hetente tüzifát hasogatni, de amikor megjelent az első tavaszi napsugár, már nem volt maradása és egész októberig megint ott élt az ő régi kis kertes házacskájában, ahol nem volt fürdőszoba és a WC az udvaron volt. Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem tudhatjuk, hogy mi lakik a másik lelkében. TE nagyszerű lánygyermek vagy és ő nagyszerű édesanya, legalábbis igy gondolom az irásaid alapján. És szerintem ezen ne szomorkodj. Szeretettel, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (85)
     
  16. 2002. Április 23. 22:1986.
    Sziasztok lanyok! Remelem, hogy mindenki jol van! En sajnos meg vagyok fazva, ezert nem irtam tegnap. Az orvos adott nekem orvossagot kohogesre es antibiotikumot. Kicsit jobban erzem magam. Egyebkent tegnap beszeltem a noveremmel telefonon. Szoba kerult a valasztas Magyarorszagon es az anyagiak is elojottek. En 6 eve jottem el Mo-rol, akkoriban meg teljesen masok voltak az arak. Mikor meghallottam, hogy 1 liter tej 170 forintba kerul es 1 zsemle pedig majdnem 20 forint, azt hittem, hogy lefordulok a szekrol. Akartam kuldeni a lanyanak 20 dollart, de a beszelgets vegere kiderult, hogy a dollar bevaltasa utan nem igazan tudnak sok mindent venni a kisslanynak. Teljesen meg voltam lepodve. Ildy: egyet ertek veled. Az en anyukam mindig megprobal engem rabeszelni, hogy menjek vissza Magyarorszagra. Szerinte jobban jarnek, ha otthagynam a ferjem, hiszen en meg fiatal vagyok es biztosan talalnek valakit MO-n is. Az igazsag az, hogy en mar ugy hozzaszoktam az itteni elethez, hogy nem igazan vagyakozom haza. Itt legalabb tobb. jobb lehetoseg lesz a gyerekeim szamara. Gondolom, hogy eleg nehez lehet manapsag felnevelni egy gyermeket is. Egyebkent en Borsod Megyeben eltem es azt hallom, hogy ott most nagy a munkanelkuliseg. E. mese: Udvozollek ezen a forumon. Sajnos en nem tudom, hogy kozulunk ki lakik a te kornyekeden, de egy het az nem olyan sok ido es biztos vagyok benne, hogy majd talalsz magadnak baratokat. Hamarosan nem lessz olyan eros a honvagyad. Most mennem kell, kesobb majd irok meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 23. 21:5485.
    Sziasztok, lanyok!Koszi a valaszt. Nem varom el, hogy mindenki szeretettel bologasson az en oldalamon, mert az anyu nem ellenseg ebben, de nem tudom mi olyan szep neki a Bp-i mallon, ha 30 ezer Ft nyugdijbol nrm tud venni benne semmit. Nem akarok anyagiasnak se tunni, de en nem szeretem nezni a Lanchidat, barmilyen gyunyoru is, ha nem tudom eltartani a csaladomat. Ez mar tobb, mint akartam irni, de a szivem melyen igy erzek. Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (83)
     
  18. 2002. Április 23. 21:3984.
    Sziasztok! Elnezest hogy igy "in medias res" a mondandotok kozepebe vagok, de "eletbevago" kerdesem, keresem lenne. Sajnos nincs idom vegigolvasni az egesz forumot hogy meg tudjam van/e valaki aki New York Citybol esetleg New Jersey-bol ir. En egy hete vagyok itt es megol a honvagy, es a magyar szo iranti hiany. Ha esetleg van aki a kornyeken van es van egy kis ideje egy hazankfiat apolgatni annak nagyon orulnek. Elertek az e. mese@freemail. hu emilcimen. Nagyon koszi, es bocs hogy ilyen aljas modon bepofatlankodtam Udv, Aniko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (83)
     
  19. 2002. Április 23. 15:5683.
    szia zpalmer! Igazad van, a gep nem a problemat oldja meg, csak figyelmeztet( neha hamisan is) ha a pici nem lelegzik, azert ez is jobb, mint a semmi, sok pici eletet mentette mar meg, persze inkabb ne kelljen senkinek. . . szia:laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. Április 23. 15:5482.
    szia ildy! En egyetertek Molival, ne logasd e miatt az orrod, anyukad most jol erzi magat otthon es ez rendben van, talalkozott ismerosokkel, rokonokkal es ez elohivta a regi emlekeket, azert ha megjon orulni fog az uj agynak biztosan. jo napot Neked, ne aggodj, minden rendbe jon. szia: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. Április 23. 15:0481.
    Szia Ildy, Amit az anyukadrol irltal az nagyon ismeros. Az en anyukam is minden alaklommal elmondja ha jonnek hogy miert nem lakom en kozelebb. Mar mondtam neki hogy ne celozgasson. Nagyon jo viszonyban vagyunk es evente kb. 2-3 szor meglatogat. De itt lakni nem tudna. Persze az angol miatt is , meg hogy az emberek masok. Ez is igaz, hozza kell szokni a stilusukhoz. A legtobb magyar aki eloszor jar it azt mondja hogy az amerikaiak mind olyan baratsagosnak tunnek, de nem gondoljak komolyan, csak feluletesek. Ez persze nem igaz igy, itt sem lesz igaz baratodda senki egy talalkozas utan. Ez mindenhol idobe kerul. Szoval visszaterve az anyukakra, szerintem se figyelj oda ilyesmire, az a lenyeg hogy anyukad aztan mindig visszajon. Te miota elsz itt? Lacafaca) amit irtal a babymonitorrol azt sajat tapasztalatbol ismerem. A kisfiaim koran szulettek es ezzel a monitorral engedtek csak oket haza. De az orvos azt mondta hogy statisztikailag nem elozi meg a SIds-t csak figyeli a legzest. Ha a legzes abbamarad annak van valami oka, es bar lehet lelegezteteni, az nem mindig sikerul. Szoval a monitor inkabb csak megnyugtatja a szulot, (vagy neha idgesiti -false alaram) de nem eloz meg semmit. Ez azert nagy kar, jo lenne ha lenne ilyesmi. Na sziasztok, megyek mert ezek a rosszcsontok meg szetszedik a hazat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (78)
     
  22. Torolt_felhasznalo_573599
    Torolt_felhasznalo_573599
    2002. Április 23. 08:1380.
    Sziasztok Lányok! Kedves Lana, köszönöm a jókivánságaidat. Kérdezted, hogy én mit szeretnék. Nagyon egyszerű: boldogan és nyugodtan élni, lehetőleg ezzel a fiúval. De, hogy mit hoz a jövő, az még nagy kérdés. Most egy kicsit visszavettünk a lendületünkből mindketten. Én azért, mert nagyon megviselt ez a dolog, és el is bizonytalanitott egy kicsit, és Ő is, de hogy miért, azt csak találgathatom. Talán egy kicsit megijedt, vagy félti a szabadságát, vagy nem tudom. Mindegy. Az élet nem lóverseny, jön a nyáron, és akkor majd meglátjuk. :-) Örülök, hogy tetszett a Cicamicás mondat. Ezek szerint Te emlékszel a Futrinka utcára. :-) Ildykém! Szerintem ebből ne csinálj magadnak lelkigondot. Sajnos azt el kell fogadni, hogy az idős embereknek nem olyan könnyű elfogadni a változásokat. Ahhoz, szerintem nagyon rugalmasnak kell lennie az embernek és általában az idősebb emberekre nem jellemző, vagy csak nagyon kevésre. Nekem a nagymamám mindig azt mondta, hogy öreg fát átültetni nem lehet. Biztos édesanyád is igy van ezzel. Szeret téged és szeret Veled lenni, és ezért van Nálad sokat, de ha időnként hazajön, akkor valószinűleg mindannyiszor meg kell erősitenie a lelkét, hogy újból repülőre üljön. Lehet, hogy tévedek, de igy gondolom. Biztos ismered a mondást: Mindenütt jó, de legjobb otthon. Édesanyád "otthon", csak itthon lesz. De biztos, hogy Te mindig számithatsz majd rá. Szóval szerintem csak azt teheted, hogy megerősited a lelked Te is és elfogadod, hogy ez igy van. Szép napot Nektek, vigyázzatok Magatokra, megyek dolgozni, sziasztok, Moli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (58)
     
  23. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 23. 04:1579.
    Upszi, sajna a van szo kimaradt, es a minden = mindenki akart lenni. Sorry.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (78)
     
  24. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. Április 23. 04:0378.
    Sziasztok, mindenkinek!Ma kaptam az anyutol egy levelet. Eleg megdobbento volt a szamomra, pedig nem is lehet rajta csodalkozni sem. Azt irta, hogy O jobban szeret otthon lenni. De azert visszajon, mert nekem kell a segitseg. Nagyon jol erzi magat Budapesten, van gyonyoru Mall ott is. En innen a messzi tavolbol, mindig eleg zavarosan gondolok el mindent, ez ahhoz is hozzatartozik, amikor arrol beszeltunk, hogy "nem kolbaszbol fonjak itt a keritest". Nekem az elso par ev nehez volt, mint minden masnak, aki nem tudja a nyelvet. En mar 8 honap utan kulonbozeti vizsgat tettem angolul. Irtam egy levelet az anyunak, hogy orommel jojjon vissza. Szerintem itt mindent nagyon hamar beszerzunk, es ha jol tudom, hamarabb, mint barhol a vilagon. Lehet, hogy ez nem minden, mint pl. az anyunak, mert ott nolt fel, es magyarul beszel. . De errol mi mar ket eve beszelgetunk. . . kerdezem en mikor lesz ennek vege. . . Nekem eleg serto, barmikor barmit mond az anyu. Pedig nem akar semmi bantot mondani. Irjatok valaszt! Udv. Ildy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999182 (77)
     
  25. Torolt_felhasznalo_999182
    Torolt_felhasznalo_999182
    2002. Április 22. 14:1077.
    Sziasztok, mindenkinek szép új hetet kívánok! Nálunk éppen havazik! Igy, ahogy mondom, havazik! Elég hihetetlen, mivel a múlt héten meg olyan meleg volt, hogy szinte rosszul voltunk a hőségtől, most meg majd megfagyunk. Na, azért nem olyan vészes ám a helyzet, mert már annyira felmelegedett a levegő is, a föld is, hogy szerintem nem nagyon tud megmaradni a hó! Ez inkább amolyan utolsó próbálkozása a távozó télnek! Ebben eléggé erősen bízom! Hogy van mindenki, remélem, hogy mindenkinek jól telt a hétvégéje! Köszi lacafaca, valóban régen nem jelentkeztem, de elég sok minden összejött mostanában! De megpróbálok most egy kicsit sűrűbben előfordulni, remélem sikerül! Ildy, olvastam, hogy vettél a mamádnak egy új ágyat, a hazatérésének a tiszteletére, ez nagyon kedves tőled, gondolom mennyire fog neki örülni! Majd meséljél, hogy hogyan érezte magát otthon! Ja, egyébként gratulálok a kisfiadnak, hogy ennyire segtőkész volt az ágy összeszerelésében és a rendrakásban! Most mennem kell, de majd jelentkezem nemsokára megint, ok?! Addig is legyetek jók, vigyázzatok magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top