Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. augusztus 18. 04:0713101.

    tudod, pinquineket hozhatsz....minden mennyisegben!

     

    errol jut eszembe, ma a hirekben mutattak egyet, ugy eluszkalt szegeny hogy rossz helyen kotott ki...es amikor partot ert, a homokrol azt hitte ho.....

     

     

     

    olyan eeeeeeeeeeedes volt!!!!!

     

    Lost Penguin in New Zealand Has to Find Its Own Way Home

     

     

    It looks as if the Antarctic emperor penguin that made a 2,000-mile wrong turn and wound up in New Zealand is going to have to find its own way home.

    The image of the lone penguin on the beach has captured hearts around the world, but wildlife officials in New Zealand said they were going to let "nature take its course" when it came to the penguin's survival.

    előzmény:
    piros_ász (13097)
    2011-08-18  02:53
  2. 2011. augusztus 18. 03:1413100.

    Na ki lett bogozva a gordiuszi.

     

    "

    Additional Details OOps, it is only mostly made in Canada.
    When will I learn not to trust the first news story, but wait for details?

    Apparently it was finished in Tennessee.

    8 hours ago "

     

    előzmény:
    piros_ász (13099)
    2011-08-18  03:10
  3. 2011. augusztus 18. 03:1013099.

    Nem hagyott nyugodni a busz es most talaltam ezt a cikket, igazad volt. Azt nem ertem, hogy miert mondtak az ellenkezojet tegnap itt?

     

    http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110817 093519AAYrQx5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. augusztus 18. 03:0113098.
    "

    no ezentul sem kutya, sem eb...SINTER LESZEK!

     

    elkapom a kobor kutyakat! akik csak piszkitjak  a kornyeket!

     

    "  

     

     

     

    Ne nevettes mar, mert porul jarok.

     

    Remelem nem fog sor kerulni ra.  Figyeld meg, mint az oviba olyan jok leszuk neked. Szepen sorba ulunk es hallgatunk, vagy bologatunk, vagy megmondjuk a velemenyunket finoman.

     

      mennem kell, mrt enekes koooodus se lesz belolem.

     

     

    Ja az elnoki buszrol meg annyit, hogy 2 vettek es ket testvere a hely ahol keszultek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13092)
    2011-08-17  22:27
  5. 2011. augusztus 18. 02:5313097.

    Valahogy nincs tovabb kedvem magyarazkodni.

     

    Stilust kellene valtoztatni. Tragarkodni! Veszekedni! Hisztizni!

     

    Leultem egy kicsit, mert sok munkam van, de ha minden jol sikeredik holnap kesz leszek, egy oriasi ko leesik rolam es viszem majd a lanyokat valahova, ahova kedvuk lesz menni.  

     

    Lecsot es tokot kellene eltenni a fagyasztoba a honap vegen. Mar csak hely kellene hozza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13094)
    2011-08-17  22:34
  6. 2011. augusztus 18. 02:4213096.

    Hat te honnan kerultel ide fenyegetozni? Azta!

     

    Koszonjuk szepen, de nem minket kell leallitani.  Reszemrol nem kivanok politikai topikba  szerepelni, aztan ugyan mondd mar meg, hogy miert is mennek oda. Oda menjenek azok, akik szamitanak ra, hogy elszalad veluk a hataslo.

     

    Mi itt szepen csendesen elbeszelunk egy kicsit errol-egy kicsit arrol es  bezarjuk a bazart este. Reggel az elso nyitja az ajtot. 

     

    aki raer, erre jar az beszol esetleg, ha van kedve, mert mint lathatod, 3-4 nap  utani kellemes beszelgetes utan  olyan erzesem van, mintha jonne a cso''sz es suhingatna a varazspalcajat.

     

    Pl. ezen kivul, hogy vigyazzunk,  mi szel hozott?

     

     

     

    "  Azt rugjatok ki  akit  akartok,  ------de  a  vegen,,,,,,,,,,,,,,,  hmmmmmmmmmm

     

    VIGYAZAT!!!!! "

     

    Innen soha senki nem akar kirugatni senkit, de ha a moderatorok nem veszik eszre az esetleges forum szabalyainak sem megfelelo hangnem hasznalatat, akkor Hoston  minden alkalommal fod szolni az ovoneninekbacsinak.  Errol van szo.

     

    Mi ezen a kivetnivalo es a bennunket fegyelemre utasito stilus.?

     

    Biztos csak joindulat reszedrol.A miheztartas vegett.

     

     

    Mit foztel ma?  Politikat mellozom majd veled, jo lesz?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383567 (13095)
    2011-08-18  01:56
  7. Torolt_felhasznalo_383567
    Torolt_felhasznalo_383567
    2011. augusztus 18. 01:5613095.

    Moderator BB  ezt  irta, ma,   a  Kanadai  topikba!!!

     

    "Kérek mindenkit, hogy a személyes vitákat privát üzenetben rendezze le, ne a topikban.

     

    Továbbá megragadom az alkalmat hogy figyelmeztessek minden topikba írót, hogy a politizálás kizárólag a pol.gumi csatornán megengedett!"

     

     POLITIZLAS  TILOS!!!!

     

    Azt rugjatok ki  akit  akartok,  ------de  a  vegen,,,,,,,,,,,,,,,  hmmmmmmmmmm

     

    VIGYAZAT!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13094)
    2011-08-17  22:34
  8. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. augusztus 17. 22:3413094.

    A hazudozosokkal ugy sem lehet mit csinalni. Ha tudtara adod, hogy hazudos, akkor meg jobban hazudik es allandoan tamad.

     

    LESZOKTATOM!

     

    MERT TOROLTETNI FOGOM!

     

     

    a hazugsagai meg olyanok, hogy ha IGAZAT MOND sem kell elhinni, igy aztan sosem etet meg bennunket!

    előzmény:
    piros_ász (13088)
    2011-08-17  20:42
  9. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. augusztus 17. 22:3013093.

    latod?

    mar egy ilyen egyszeru dolog mint hol csinaltak a buszt...EBBOL IS HAZUGSAG KEREKEDIK...

     

    mert akkor most vajon hol is csinaltak????

     

    mellesleg a problema nem egy "dolgozo, utazo" elnokkel van, hanem hogy az adofizetok penzen KAMPANYOL!

     

    azt a kampany penzbol KENE!... mondtak!

     

    ERROL SZOL A PANASZ!

     

     

    előzmény:
    piros_ász (13090)
    2011-08-17  21:02
  10. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. augusztus 17. 22:2713092.

    jap! pontosan!

     

    eddig meg sosem tettem, de mostantol azt teszem, ami rolam szol, amiben neveken nevez BARKI ami nekem nem tetszik... 

     

    azonal kivetetem!

     

    ilyen egyszeru!

     

    mert ugye , vannak akik szerint o meg en...egyik kutya masik eb!

     

    hahahah

     

    jo emberismerok is vannak am a topikon...hal Istennek...

     

    no ezentul sem kutya, sem eb...SINTER LESZEK!

     

    elkapom a kobor kutyakat! akik csak piszkitjak  a kornyeket!

     

    előzmény:
    piros_ász (13090)
    2011-08-17  21:02
  11. 2011. augusztus 17. 21:1213091.

    Ne is mondd, valamelyik nap mondtak be, hogy egy kislanyt halalra vertek a nevelo szulei.

     

    Azonkivul konyveket nyomtatnak ki, hogy kell utni a gyerekeket. Az USA-rol volt szo.

    Osszeszednek egy csomo arva gyereket, kapnak erte jo penzt, aztan agyon kinozzak oket. Kiolik beloluk a szeretetet. Azok szegenyek ugy meg vannak felelmitve, hogy hallgatnak rola, mint a sir.

     

    Emlekszel volt egy 18 evet betoltott no is aki be volt zarva otthon, a gyerekeivel egyutt? Meg Ausztriaban is az a lany?

     

    Nem is jo rola beszelni, nem is jo ragondolni sem.


    De az embert csak nem hagyja a gondolata, hogy milyen emberek vannak a foldon.

     

    Persze kivulre, a tarsadalom fele megprobalnak viselkedni. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13087)
    2011-08-17  16:30
  12. 2011. augusztus 17. 21:0213090.

    Lattam a csodabuszt en is. Csak itt azt mondtak be, hogy az USA-ban keszitettek.

    Az a helyzet, hogy egy elnok nem teheti meg azt, hogy nem vegzi a munkajat csak jarja az orszagot.  Igy van lehetosege sok mindenre, barkit el tud erni telefonon is barmikor . Nem tartom rossz otletnek es mondjuk meg oszinten, ha csak 1 milliot pazarolnanak el nem is lenne olyan nagy baj. 

     

    Latom kivettek a kervenyedet.

     

    Sajnos sokan vannak akik a mindennapi eletben megszoktak a pocsek beszedet es furcsanak talaljak amikor valaki reklamal erte.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13085)
    2011-08-17  16:22
  13. 2011. augusztus 17. 20:5213089.

    Nezd, minket nem zavar az sem, ha ketten beszelgetunk. Van olyan topik nem is egy.

    De amiert nem irnak ide  az eppen azert van, mert egy ido utan belekotnek az akarhany beszelgetobe es nem hagyjak normalisan beszelni a tarsullllllatot.

     

    Azokat a topikosokon is mosolygok akik regebben azt mondtak, hogy azert nem jonnek ebbe a topikba, mert itt vagyunk.

     

    Amikor nem voltunk itt akkor sem jottek ide felfrissiteni es ujja varazsolni.

    Csiribiiiii, meg csiribaaaa.

     

    Amikor meg nem voltal akkor az sem volt nekik jo.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13085)
    2011-08-17  16:22
  14. 2011. augusztus 17. 20:4213088.

    Miert hazudott vona nekem?

     

    Azt, hogy kered ezek utan a torleset azert nem ertem, hogy miert nem torlik azonnal,  amikor eszreveszik, hiszen ez egyenesen beleutkozik a forum szabalyzataba.

     

    Fuggetlenul attol, hogy kerned kellene barmikor is.

    Ez nem egy politikai topik, ahol tobbet megengednek mint altalaban.

     

    Nem ertem, mindentol fuggetlenul miert kell azert allandoan nevet cserelnie.

    O tudja, ok tudjak, vagy o sem tudja, ok sem tudjak.

     

    A hazudozosokkal ugy sem lehet mit csinalni. Ha tudtara adod, hogy hazudos, akkor meg jobban hazudik es allandoan tamad.

     

    Azt hiszed, hogy ok tragikusan elik meg ? Dehogy is, elvezik minel nagyobban loditanak a pupillajuk annal nagyobbra nyilik. Nem csak magukat, de minket is kabitanak.

     

    Tudod milyen az elet, hoz eleg peldat eletunkben.  Na talalkoztam mar egy par ilyen emberrel.  A hazudast nem iskolai vegzettseghez kotik.

    Aki jol belejon az tudja uzni, ugy mint a vizfolyas. Folyamatosan es mindig frissit.Soha nem all meg vele. Forrasvizzel megitatja, mintha lenne edesanyja ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-08-17  16:14
  15. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. augusztus 17. 16:3013087.

    tudod az anya szereppel nagyon tisztaban vagyok az embereknel,

     

     

    de mikor az allatvilagban latom, az szamomra rettenetesen meghato, es szepseges. Es akkor elgondolkozom hogy sokszor egy allat jobb anya mint az embernel.

    Mert a Casey esetnel beszeltek rola, hogy az USA-ban - es mashol sem kulonb biztosan - NAPONTA 5 GYEREK hal meg valamilyen formaban szulei altal.

     

    el tudod kepzelni?

     

    de aki nem hal meg, csak hallani rola hogy micsoda eletuk van embereknek, hogy anyjuk, apjuk eldobta, ennel nagyobb tragediat ember eleteben nem tudok elkepzelni. 

    Milyen ember valhat abbol? aki nem ismerte meg az igazi es onzetlen szeretetet amit egy anya tud nyujtani? 

     

     

    előzmény:
    piros_ász (13082)
    2011-08-17  06:15
  16. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. augusztus 17. 16:2613086.

    kedves moderator

     

    koszonom a gyors intezkedest!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-08-17  16:14
  17. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. augusztus 17. 16:2213085.

    Tudod mit? nem is volna rossz, atkeresztelni a topikunkat

     

    KETTEN BESZELGETNEK!

     

    no mit szolsz?

     

    csak akkor NEM VOLNA ANNYI OLVASONK, mert nem tudnak hogy mi vagyunk

     

    lattad tegnap a CNN riportot a CSODA buszrol? 

    csak 1.1 millcsibe kerult, es csak kettot vettek belole!

    mellesleg hogy sporoljanak, mondtak! mert mikor bereltek, akkor tobbe kerult.

     

    WASHINGTON -- President Obama is barnstorming the heartland to boost US jobs in a taxpayer-financed luxury bus the government had custom built -- in Canada, The Post has learned.

      hahahahahah latod, igy tamogatjuk a jo szomszedot!  no a lenyeg a lenyeg, megigerte, hogy SZEPTEMBERBEN felfedi a nagy titkot, es elmondja hogy lesz munka! CSAK ELOBB elmegy kicsit nyaralni !  csimbum cirkuszban mikor voltal utoljara???????????
    előzmény:
    piros_ász (13083)
    2011-08-17  06:51
  18. 2011. augusztus 17. 06:5413084.
    Houstonkam, egy jo ejszakat neked es egy  jo es aranyos kis tollas bal fogadjon teged is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. augusztus 17. 06:5113083.

    Ne legyel te abban olyan biztos! 

     

    De ha valoban honapokon keresztul csak ketten fogunk beszelgetni, akkor ugy fogok csinalni mint a jobbak.

     

    Kiveszek vagy  10 nevet es beszelgetek hol magammal, hol Houstonnal.

     

    Joccakat , holnap mar bizos nagy forgalom lesz itt is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-08-17  06:40
  20. 2011. augusztus 17. 06:1513082.

    Nem tudom, hogy jol dorogsz-e.

     

    Javits ki, ha nem jol tudom.

     

    A forum az az egesz topikok osszessege.

     

    Tehat, ha te belepsz ebbe a regimodi, elavult nok lapja cafe-jara, akkor te bejelentkezel es a forumon talalod magad.

     

    A forumon belul amikor temat keresel es megtalalod a szamodra megfelelot, pl. Magyarok-Eszak Amerikaban, akkor rakattintasz es beleptel a topikra. Talan ezt kellene megtudnunk, hogy is van ppontosan.

     

     

    Koszi szepen az ajanlatod, de nem tudom, hogy fogok-e vele elni, mert en meg annal regimodibb  is vagyok, pl. en a skype-ot sem hasznalom tobb ok miatt.

     

    Kulon szobak meg nem erdekelnek, van nekem, meg volt is.

     

    Idom nincs ra, hiszen nem vagyok meg nyugdijjas. Csak oreg.

    előzmény:
    dorges222 (13081)
    2011-08-17  05:14
  21. 2011. augusztus 17. 05:1413081.

    O.K.

    O.K.

    most nem fogok  vitatkozni  azon,  hogy  mit  jelent  "forum"--benne  van  minden  Dictionaryban.

    Minden  esetre,  TOBB  ember van  egy  forumban---    nem  ketto.  ;-))

     

     

    EPPEN  VISSZAJOTTEM,  hogy  betegyek  egy  infot.  Nektek:

     

    Vana  neten  egy  remek  jo  hely,  ahol  kb.  30  nyelven,  including  HUNGARIAN  nyelven is vannak  beszelgeto  szobak,  mindenfele  temaval,  es  vannak  zeneszobak  is.


    ES--vannak  privat  szobak  is,  ahol  csaladok talakozni tudnak.

    UGYANIS,  OTT  csak  bekapcsolod  a cameradat  es  VIDEO-CHAT, barmijen  orszagba,    teljesen  ingyenes!!!!

     

    Nagyon  ajnalom Neked  es  testverednek,  lathatnatok  egymast,  es  a  gyerekeket is.

     

    Paltalk.com/

       vagy  van 

    Paltalk.hu/    is.

     

     Ez a NL  dolog,   ahhoz  kepest,    halal  regimodi  es primitiffffff....  ;-))

     

    so long.

    előzmény:
    piros_ász (13080)
    2011-08-17  05:04
  22. 2011. augusztus 17. 05:0413080.

    Neked is minden jot.

     

    Ti is beszelgetni jartok ide.  Ez a forum celja. Velemeny cserelese.

     

    Nekem lettek itt barataim, nagyon jo barataim.

     

    De a baratsagot forumon kivul bonyolitjuk le.

     

    -----------------------------------------

     

     

    "

    Mi  (en)  beszelgetunk  sok  ELETBEN  Levo  BARATOKKAL  ES  EMBEREKKEL,  face-to-face.

    NEM pedig  letter-to-letter.  Erted???

     

    nEM  KELL  A  FORUMOKON  BARATKOZNUNK,  NEM  VAGYUNK  EGYENLORE  "HOUSE-BOUND"  SEM  NEM  VAGYUNK  OREGEK. "

     

    Sablon szoveg ez, tobb embernek beletort mar ilyenbe a foga akik ezeket hirdettek.

     

    ----------------------------------------

     

    Forumrol ez mondhato el.  Tavolsagi beszelgetes, eszmecsere.

     

    Az eletben levo baratokrol pedig a szemelyes kapcsolatok fenntartasa.

     

    Igy igaz.

     

    Joeccakat!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-08-17  04:44
  23. 2011. augusztus 17. 04:5113079.

    Tudod, baratok vagyunk!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13075)
    2011-08-17  04:24
  24. 2011. augusztus 17. 04:4213078.

    KOSZONOM!   

     

     

     

    Ezt akartam hallani toled es remelem, hogy igazat mondasz.  Nekem ez azert fontos, hogy  Houstonkam meg veletlenul se tevesszen ossze teged  senkivel sem, mert valamiert evek ota ez az erzesem.

     

    Mindig ugy ereztem kettotok beszelgetese kozben, hogy ez zavarhatta  meg az en Houstonomat.

     

     

     

    Tudod jol, hogy nem kioktatasnak szantam, inkabb egy  veletlen felreertest szerettem volna kettotok kozott tisztazni.

     

     

    Na ezek utan  veszekedjetek maskepp.

     

    előzmény:
    dorges222 (13076)
    2011-08-17  04:30
  25. 2011. augusztus 17. 04:3313077.

    Problema csak abbol adodik, ha a dolgok el vannak tulozva.

     

    Lathatod es latja mindenki, hogy bizony nem lenne szabad ennek megtortennie egy ilyen aranyos kis tarsasagban, ami itt alakult ki.

     

    Houston melle mindenkor melleallok, partjat fogom  akarkivel szemben, ha ugy gondolom, hogy sertegetik, mert  ha ketten  beszegetes kozben nem ertunk egyet, az nalunk soha nem volt problema, megmondtuk a reszunkrol valo miertjet es ezzel lezartuk.

     

    A masik dolog a baratsagunk, (tesokak vagyunk ) ami attol  is igazi, amit az elobb leirtam.  Meleg, habos sort en biztos soha eletemben nem fogok neki onteni , mert az nem az en stilusom. Sem neki, sem masnak.  Az en eletemnek nem az az ertelme, hogy szurkapiszkaljakembereket, ha kell, ha nem.

     

    Az en itt le'tem e'rtelme't a normalis beszelgetesben latom es senki kedveert nem fogom feladni ezt a "rogeszmemet".  

    Azert vagyok itt, hogy beszelgessek emberekkel.  Semmi mas oka nincs az ittletemnek.

     

    Azt, hogy Bozset zavarja, ha Houstont piszkaljak, az is kettojuk baratsagabol adodik.

    Beneztem a Kanadai vandorok lelkebe is, olvastam a mai napit.

     

    Azt nem gondolom, hogy onnan barki is spicliskedne, esetleg mar a moderatorok gyakorlatbol beneznek es tisztogatnak.

     

    Ne "bantsd" az ottani lanyokat azert, mert  ok jol erzik magukat egyutt.

     

    Azert felesleges beszolni nekik, hogy csak foznek, meg foznek meg akar mit is csinalnak. Mar ebbol is adtal le, azt is ritkabban emlegeted.

     

    Elvezd veluk a beszelgetest. Igazan. De ne azt elvezd, hogy cukkolod oket. Az hosszutavon nem tesz jot senkinek es semminek sem.

     

    Nem azt mondom ezzel, hogy legyel megalkuvo kutyuska, nem az egy rettento szerencsetlen helyzet azoknak is akik  azok, azoknak is akik elturik. Az egyelo a szadizmussal.

     

    Legyel olyan, amilyen vagy, jo az, csak vigyazz a lanyok lelkivilagara kicsit jobban.

    előzmény:
    dorges222 (13072)
    2011-08-16  21:15

Címlap

top