Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. 2002. július 29. 20:30601.
    Szia Szinenelet! Nekunk is van egy icipici kutyusunk, csoppnyi 38 kg (84 lb) :))). O egy Nemetjuhasz-Akita Inu keverek es nagyon "rossz", minden kutyat meg akar enni. Lattad a kepeinket?
    előzmény:
    szineselet (598)
     
  2. 2002. július 29. 18:59600.
    Sziasztok, megjottem MO-rol. Jo volt de nagyon meleg volt. . (Hot like hell) Igazi strandido. Udv nektek lana es ildy -windycity
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 29. 03:19599.
    Sziasztok Lanyok!Ennekem nem volt ma turelmem a bolhapiacolashoz. Kidobtam mindet oda, ahova szoktuk helyezni a kukakat, amikor elviszi a szemetes. Mi meg elmentunk az anyuval a moziba. A"My fat greek wedding"-et neztuk meg. Egy olyan moziba ment, ahova behozzak az Europai filmeket. Nagyon rohogtetos volt, erdemes megnezni. Ha mindennap szorakozasbol allna, akkor az anyu is boldogabb lenne, de sajnos holnap mar munkanap!Es szinten, ha kozel laknank Pearl Harborhoz, ugyszinten segitene. Szineselet, lattam a filmet, es csodalatos taj, ahol laksz. En laktam Californiaban, es Las Vegasban, ott is nagyon szep helyek vannak, es szep az ido is. Itt nalunk 8 honapig hideg van, nyaron nagyon paras a levego. A teli evszakok sotetek is, mindig borus, gyakran szomoruva valok miatta. En is szeretek boklaszni, nezegetni a cuccok kozott, neha felvidit, neha merges leszek, mert ugy gondolom, hogy azert a kacacert, amit en kidobok, azert mas elker eleg sokat. Egy parszor talaltam ertelmes cuccot, amit osszeszedtem. Egy kepet, egy lengyel lanytol, aki New Yorkbol jott, es a kep finom borbol van, arra van festve negy rozsa, levelekkel, es dombormunek van kialkotva. Allitolag 200$-ert vette, ha igaz, es en csak 15$-ert. Borbutorral nagyon jol megy. Mara bucsuzok, es irj, milyen klassz helyeken voltal. Sziasztok.
    előzmény:
    szineselet (598)
     
  4. 2002. július 28. 23:36598.
    Szia Lana es Ildy! :-)) Koszonom a kedves szavaidat Lana!! Nem, nincsenek gyerekeink, de kutyus mindig van :-)). Ildy--itt nalunk ugy csinaljak, hogy az egesz utca kb. 3 honapban egyszer egy vasarnapon egyutt csinal bolhavasart. Irto jo muri, mindenki setalgat ide-ode es nezi a cokmokokat. Keresni nem nagyon lehet rajta--de arra jo a dolog, hogy kozelebb hozza egymashoz a szomszedokat , es mas utcakbol is. A mi kis "community"-nk csak 2500 hazbol all, igy hat, lassan mindenki megismer mindenkit. A Pearl Harbor felett, a hegyekben lakunk. Anyukaddal kapcsolatban Ildy, --hat ismered a regi mondast, hogy "nem lehet oreg fat atultetni". Azert nem boldog szegenyke sehol, mert messze toletek is szomoru, itt pedig unatkozik. De, ezen segiteni nem lehet, csak a mamikad segithet rajta!!! Lana, igazad van, a Kanadai forumon nagyon erdekes emberek jelennek meg! Szia Mindannyiotoknak, szep vasarnapot kivan Sziszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 28. 03:09597.
    -az egyetemhez kell besetalni, ami koralaku parkkal van korulveve, bocs, hogy kihagytam a mondatbol. Azt hiszem, inkabb nekem kellene korbefutnom ketszer, mint masok. Mar 5 eve, hogy elraboltak egy tanulolanyt, de meg mindig nincs bizalmam. -Nem hallom, mi lett a texasi "anyaval, aki megolte az 5 gyereket-a furdokadba folytotta oket. Halalra iteltek, vagy bolondnak?Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (596)
     
  6. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 28. 03:00596.
    Lana, mar remlik, de csak annyi, hogy egy kis i betu beleolvadt az utanalevo betube a nevet illetve. Azert emlitettem, hogy egesz kozel kell menni a monitorhoz, hogy lathassam. Errol az oldalrol is sokan atmentek melegebb eghajlatokra, a Madrid oldalon lattam sok regi ismeroseinket. Te mar nem mesz a chatre?Nekem mar hianyzik a Lacafaca, este 9-kor "talalkoztunk" egy parszor. Gondolkodtam, amit irtal az anyuval kapcsolatban, fel elmenni pizzaert is, pedig az csak mellettunk van am!Amugy bekell setalni a kozepebe, es egy jo 15 perc gyalogtura. Az O lababan is vannak visszerek, es neha be is gorcsol. Most orulok, hogy megint bedobtam valami uj elfoglaltsagot, nagyszeru volt neki, csak ult a szeken, es nezte, ahogy nezegetik az emberek az arukat. Amig dolgozni voltam, addig a gyerekek rahagytak a munkat, (eloszor cikisnek talaltak)es eleg jol boldogult. A lanyom nyaklancat eladta 1$-ert, es megertette a vevot, ahogy mutogatta, hogy a lanyom a dobozara irta az arat, es belulrol, es azert keri ennyiert. Azt gondolom ezekutan, ha hasznalatba lepne az angol, akkor jobban menne. Az uzletben tartozkodas nem jon ki, mert koran megyek dolgozni, es ezelott mindig elaludt az uzletbe a faradtsagtol, vagy az unalomtol. Neha nem tudom, hogy hol jobb neki, foleg, mikor nekem kesereg. En tenyleg a nagyszulo vagyok oldalra mentem mar keresni baratnot. Nagyon sokan nem akarnak hagyomanyosan levelezni. Most mar tenyleg befejezem:)Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (595)
     
  7. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 28. 01:35595.
    Sziasztok Lanyok!Ma csinaltunk Garage Sale-t, nem ajanlom senkinek, mert nagyon sok munka. Mindenki keveset akar fizetni, mindenert 1$-t, vagy centeket. Nem nezik, hogy pl. egy Cd-t a lanyom 18$-ert vett. Meg holnap egy napot csinalom, es utana soha tobbe. Mindenkinek szep hetveget! Lana! Akkor aruld el, kire gondoltal, szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (591)
     
  8. 2002. július 28. 00:33594.
    Szia szineselet, En is orulok hogy irtal, szerintem nagyon jol irsz magyarul. Szuleid pedig nagyon jol tettek, dicseretet erdemelnek hogy veluk mindig magyarul kellett beszelned. Neked van gyereke(i)d? & ha igen, o(k) beszel(nek) magyarul? Megneztem a tiszai/magyarok oldalt amit ajanlottal, jol neznek ki. Nem is gondoltam volna hogy ilyen sok magyar el Hawaiiban. - - - - - Tovabbi szep hetveget mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. július 28. 00:33593.
    Szia rogercica, sajnos csak annyit tudok segiteni , hogy figyelmedbe ajanlom a “Kanadai vandorlelkek” nevu topic-ot (temakor-t), ok Kanadaban elnek & gondolom konnyebben tudnanak informaciot adni neked. Probalj meg toluk kerdezni. Sok szerencset kivanok neked mindenhez! - - -
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. július 28. 00:33592.
    Szia Evicibi, nagyszeru hogy vegre nalad is jottek a kolibrik, en nem is probaltam a bolti szirupot mert valamilyen piros port kellett volna osszekeverni vizzel. Azthittem hogy az nem termeszetes iz/szin, & igy inkabb foztem nekik szirupot. Most 3 kolibri van, de egyszerre csak 1 eszik, addig a masik 2 fent ul a droton, neha kergetoznek is. - - Sajnalom hogy kipusztult a fuved, irtad milyen sokat dolgoztal vele mire sikerult. Probaltal tenni ra fertilizert(mutragyat) ? - - A lanyod persze hogy huncut, ebben a korban mi mas is lehetne. Ne felj, majd kitalal valami mas szorakozast az ajtozaras helyett :))) Anyukadek biztos a fellegekben jartak hogy unokazhattak. - - - Az pedig nagyon szomoru hogy valaki Karpataljan, vagy barhol a vilagon orvos letere havi $40-t keressen. Tiszta orulet. - - Gratulalok a sikeres vacsorahoz, jol kidolgozhattad magad mire minden elkeszult. - - -
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. július 28. 00:33591.
    Szia Ildy, mivel az egyetemmel szemben van az uzleted, Anyukad nemtudna csak atsetalni orara amig te dolgozol? Ha angolul tanulna, akkor mar neked is konnyebb lenne, & azthiszem akkor baratnot is konnyebben talalna maganak, mert igy nagyon nehez lesz talalni megfelelot. - - Mikor a bemutatkozo oldalt kerested akkor nem veletlen a tarskereso oldalt nezted? - - A villanyszamlarol pedig: gondolj arra, milyen sok nyugdijas van akinek meg annyi sincs mint anyukadnak, de valahogy megis megelnek. Ne kerdezd hogy hogy csinaljak mert azt nem tudom. - - Igen szoktunk chatelni tobbek kozt bekesivel & mamatuval is, de nem rajuk gondoltam. Emlekszel, akirol en beszelek o volt 1 hagymafesztivalon & meselte a chaten: “majdnem meghottam a hagymasutitol” :))) Nem emlekszem hogy valaha is irt volna hozzaszolast ide, csak a chatre jott. - - -
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. július 28. 00:33590.
    Sziasztok, - - Szia Bora, nemtudtam hogy csak fel eve nem elsz Magyarorszagon, de gondolom akkor is eszrevettel kisebb-nagyobb valtozast. - - Az autoforgalom mindenutt eleg problema, Magyarorszagon nyaron pedig kulonosen az lehet, a turizmus miatt is, nem? En ugy vettem eszre hogy pl. a nemet vezetok nagyon agresszivek, tul gyorsan vezetnek. Szerintem nehezebb autot vezetni Budapesten mint New Yorkban. Legalabbis nekem ugy tunik. - - Bora, orulok hogy ilyen szepen telt a nyaralasod & kedves emlekekkel jottel vissza. - - - - - kb 8 millio ember lakik NYC-ben, igy nem is csoda hogy zsufolt. De azthiszem az emberek turelmesebbek egymassal szeptember ota. - - -
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. július 26. 21:53589.
    Sziasztok kedves Bagoly, Sunny, Bogie es Boracska! De kedves, hogy valaszoltatok!! :-)) Ne haragudjatok, hogy egyenlore ilyen "osszefuzve" irok Nektek, de, hat itt is mar a szombat/vasarnap, amikor eleg sok a dolgom. Ilyenkor van ahet nagytakaritas, es nyirjuk a fuvet, jonnek a vendegek, stb. stb. Azert nem vagyok a Hawaii kepen, mert amikor a Judit ( a web-tudosunk)-- megszerkesztette a weblapot, nem is tudtam rola. De, majd adok neki legkozelebb kepeket. Jelenleg, amint latom, foleg pocakos bacsikak vannak a weblapon---jaj, csak meg ne halljak amit eppen mondtam!!! :-))) Hja, --Ti meg azt hiszem nagyon fiatalok vagytok Mindnyannyian---Isten eltessen ehgeszsegben!!! Aztan, persze gyertek at ide is, ha lehet. Priviben megirom majd Nektek a cimemet is, aztan biztosan telefonaljatok am!!! Csak azt szeretnem most hozzatenni, hogy a KULSO szigetek, marmint a Maui, es Kauai az "elegansak"--es a nagyszigeten (HAWAII)--ott van most a gyonyoru vulkan kitores. Itt Oahun, Honolulu foleg a nagyvaros, az emberek csak amulnak amikor eloszor meglatjak. Na, ugy hangzom mint egy travel-agent. Gyerekek, legyetek rosssssssssszak, :-))) sok szep napot kivan Sziszi
    előzmény:
    Bagoly (588)
     
  14. 2002. július 26. 21:24588.
    Erdeklodve olvastam a beszamolokat Hawaii-rol, s veletlenul eppen ma lattam egy felorast musort, ahol nagyban folyt a sutes-fozes. A nyarson malacka pirult, szinte ereztem a szagat, meg a nyalam is osszefutott a szamban. A hatterben egy hosszu asztalon gyumolcsos talak alltak, minden, mi szem-szajnak ingere. A vendegek viragfuzerrel a nyakukban ekeskedtek. . . Mi az oka, hogy europaiak nem maradnak meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. július 26. 20:22587.
    Biztosan meg fogunk latogatni egyszer majd, ha lesz ra keret :)). Szerintem Hawaii olyan hely ahova muszaly elmenni egyszer az eletben (legalabb) ha teheti az ember. Megneztem a weblapot. Te miert nem vagy rajta? Szivesen megneztelek volna.
    előzmény:
    szineselet (583)
     
  16. 2002. július 26. 16:32586.
    Szia Sziszi, Sunny megirta a kerdeseimet es te valaszoltal is ra, de azert erdekelne , hogy valoban olyan csodas ott minden, mint ahogy a kepeken latni??En Kanadaban elek, es meg sosem voltam Hawaii ban:-((((Igaz most ott sem lehet melegebb, plusz 36 Celsius fok van mar pontosan egy honapja itt es toparton elek(mar buvaruszony fog a labujjaim koze noni annyit vagyok a vizben)A mek. iif. hu a legjobb web oldal , regota es rengeteget olvasok onnan ajanlom mindenkinek. Ennyit mara ALOHA :-)))) udv mindenkinek, kellemes hetveget
    előzmény:
    szineselet (581)
     
  17. 2002. július 26. 08:36585.
    Sziasztok! Sziszi, bár még nem kezdtem el a csomagolást, de Karácsony környékén érdekelne Hawaii, az ötlet már megvolt eddig is és ilyen kedves hívásnak ugyan ki tudna ellenállni? :))) Californiából nem nagy dolog átruccanni! Majd szépen lassan kidolgozzuk a részleteket! Üdv: Bora
    előzmény:
    szineselet (583)
     
  18. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 26. 02:01584.
    Sziasztok! Lana, mar emlekszem, kivel szoktunk chatelgetni;a bekesivel, es a mamatuval. Te hallottal valamit Roluk?Udvozletem Nektek.
    előzmény:
    szineselet (583)
     
  19. 2002. július 26. 01:56583.
    Szia SunnyB! :-))) Szuleimmel MINDIG magyarul kellett beszelnem, a Los Angelesi Magyar kath. templomnal is volt magyar nyelv-iskola, es magyar cserkeszeknel is voltam. De, foleg, imadok olvasni, es nagyon szeretem az idegen nyelveket. A MAgyar MEK elektronikus konyvtar FANTASZTIKUS!!!! Itt, Hawaiiban isvan egy elegge nagy Magyar klubunk. Remelem, meglatogattok egyszer minket. Nezzetek meg a kepeket lanyok! (en nem vagyok egyiken sem. . . . :-)))) http://www. geocities. com/judit_tiszai/magyarok/ A L O H A !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. július 26. 00:33582.
    Ahhoz kepest, hogy gyerekkorod ota elsz messze, nagyon jol tudsz magyarul. Hogy sikerult igy megorizni a magyar nyelvet? Ha majd nekem is lesznek gyerekeim, akkor en is szeretnem, hogy jol tudjanak majd magyarul, ez nagyon fontos szerintem. Mit dolgoztatok Hawaiiban? Azert nem rossz ott elni, ugy-e? Miert nem szeretik sokan?
    előzmény:
    szineselet (581)
     
  21. 2002. július 25. 23:37581.
    Sziasztok Evicibici es Bogie! :-)) Igazan aranyosak vagytok, jol esett, hogy olyan kedvesen valaszoltatok! Nalunk most 11 ora delelott van, latom idoeltolodas van koztunk. ---Latjatok, --itt Hawaiiban meg lehet fiatalodni!!!! Tenyleg szeretunk itt leni, bar sok feher ember nem nagyon szokja meg a helyet es par ev utan csondesen tovabb=allnak. Ferjem is es en is itt dolgoztunk, de egy ev ota mar csak elvezzuk a "szabad" eletet. Hala Istennek! Gondolom, sokkal idosebbek vagyunk mint Ti ezen a forumon, de azert neha eljovok majd kicsit dumcsizni, mert erdekel minden a Magyarok eleterol Amerikaban. En mar egy ugynevezett "oregamerikas" vagyok, es nem is tudnam elkepzelni az eletemet mas orszagban. Europa, manapsag, egyaltalan nem vonz. Mivel hogy gyerek koromban erkeztem az USA-ba, honvagyam sosem volt. Magyarul, sajnos sosem beszelgetek mar, bar van itt egy Magyar Klub is. Latom, szerettek sokan fozni. . . ismeritek a: http://www. webcuki. hu/ cimet? Remek sutemenyek vannak ott, es be is lehet kuldeni recepteket. Hat, gondolom ez mara eleg---szereto jokivansagaim Mindannyiotoknak, Sziszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. július 25. 16:31580.
    Koszi Sziszi, igazan egy honap utan te vagy az elso akinek valami fogalma van errol a szorol, , , igazan aranyos vagy:-)))))ALOHA :-))))
    előzmény:
    szineselet (577)
     
  23. 2002. július 25. 05:43579.
    Szia Sziszi!Nagyon orulok, hogy csatlakoztal hozzank, gondolom, a tobbiek is! Mindig jol jon egy ujjabb hozzaszolas, megjegyzes, neha kritika. . . Meselj legy szives, egy kicsit magatokrol: miota eltek kulfoldon es vegleg vagytok itt vagy egy szep napon visszakanyarodik utatok kis Hazankba? minden amit irsz, erdekes es tanulsagos, mert, olvasva ezt a forumot, szamomra, sok hasznos infohoz jutottam. Udv. Mindenkinek!
    előzmény:
    szineselet (578)
     
  24. 2002. július 25. 05:24578.
    Ja---es hogy szornyu rosszul gepelek, az BIZTOS!!! Bocsanat a hibakert :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. július 25. 05:23577.
    Bogie :-))), halotam mar egyszer ketszer eletemben egy a "behover" szot. De nem Magyar szo, hanam yiddish. Nem tudom pontosan mit jelent, azt hiszem azt, hogy "belevalo"--- lehet hogy tevedek. . . . . . . . . Szia Sziszi
    előzmény:
    Bogie (559)
     
  26. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 25. 03:35576.
    Koszi Evibici, hogy megtalaltad Teppsyt nekem, megyek beszelgetni vele, Udv.
    előzmény:
    Evicibi (574)
     
  27. 2002. július 24. 21:55575.
    Sziasztok Mindannyian! :-)))Eloszor vagyok ezen a Forumon. Nagyon kedvesen es baratsagosan irtok egymasnak, --ezt ritka megtalalni. Mi Californiaban eltunk sokaig, most Hawaiiban. Valaszoljatok, ha van idotok. ALOHA, Sziszi (szines-e'let)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2002. július 24. 15:04574.
    Kedves Las Palmas! Ha egy picit figyelmesebben olvasod a hozzaszolasomat, rajossz, hogy a Karpataljai orvosno baratnomrol irtam, ebben az esetben. Mivel a csaladunkban eleg sok orvos van, ezert tudom mennyit keres egy Magyarorszagi orvos es nem terjesztek valotlan adatokat. Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117116 (572)
     
  29. 2002. július 24. 08:36573.
    Sziasztok, lassan elhatározássá érik bennem, hogy Kanadában akarok élni, úgyhogy minden elérhető információt szeretnék megkapni ezzel kapcsolatban. Beadnám a bevándorlási kérelmet, de szeretném elkerülni az esetleges visszautasítást. Talán gondot jelent, hogy sem informatikus sem mérnök nem vagyok. Bölcsészdiplomám van, nyelvtudásom és akaraterőm, ennek elegendőnek kell lennie. Persze állásajánlathoz kellene juttatnom magam még a kérelem beadása előtt. Minden hozzászólást, ötletet várok és megköszönök, most pedig meglátogatom a budapesti kanadai követség honlapját. Szép napot Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_117116
    Torolt_felhasznalo_117116
    2002. július 24. 06:56572.
    Elnezest, hogy belekotyogok, de beleolvastam Evicibi hozzaszolasaba, es muszaj irnom! Evicibi, itt valami nagy felreiras(felreertes)lehet, mert egy magyar orvosno semmikkeppen nem kereshet havi 40 $-t. Ugyanis az (jelenleg)10-11. 000, - Ft! Ha 400 $-t irtal volna, az sem lenne realis, ugyanis egy apolono (biztosan tudom) havi 65-70. 000, /Ft-ot keres, akkor az orvos valoszinuleg joval 120. 000, -Ft (400 $) felett! Jobb is, ha nem mondod a 40 $-os magyar, orvosi atlagfizetest, mert meg elhiszik, es aztan tenyleg "lesajnalnak" minket magyarokat! :-)
    előzmény:
    Evicibi (571)
     
  31. 2002. július 24. 06:11571.
    Elnezest! Butasagbol ketszer klikkeltem es ketszer jelent meg a hozzaszolas. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2002. július 24. 05:59570.
    Sziasztok!Szia Lana! Kepzeld, miota hazi keszitesu szirupot kapnak, jonnek a kolibrik! Olyan boldog vagyok! Felvettuk videora, majd otthon Anyuek is lathatjak. A fuvecskem, sajna, kipusztult es nem tudom az okat. A ferjem azt mondja nagyon rossz a talaj, de most nem fogunk ezreseket beleolni, hogy foldet hozassunk vagy gyepet vegyunk, nincs ertelme. . . A lanyom huncut, de most mar megtanulta hogyan kell kinyitni az ajtot belulrol, kicsereltuk a zarat, hogy kivulrol egy pocokkel nyithato, ugy hogy meg egyszer nem tortenhet meg az incidens. Az otthoni nyaralas oly messzinek tunik, pedig 2 es fel honappal ezelott volt, foleg ugyintezesekbol allt, de voltunk a gyerekekkel a cirkuszban, allatkertben. Sokat hagytam , hogy Anyuekkal legyenek, mert Ok mikor megerkeztunk, mar azon sopankodtak, hogy hamar megyunk vissza. En meg Karpataljan is voltam ket napig a gyerekkori baratnomnel, aki olyan nekem , minha testver lenne, mert, sajnos, egyke vagyok. Ott a helyzet, valtozatlanul, nehez, nagyon sokan piacolassal keresik a penzt, fuggetlenul attol mi a vegzettseguk. Egy amerikai: hulyenek nezne, ha elmondanam, hogy az orvosno baratnom fizetese havi 40 dolcsi, pedig igy van. . . Errol ennyit, mert szomoru leszek. Tegnap nehez napom volt:a ferjem 2 fonoke es egy munkatarsa jottek vacsira. Azt hiszem, jol sikerult, voltak szendvicsek, toltott tojas, kolozsvari rakott kaposzta, harom fele suti, az egyik kremes volt. Na, szoval, el voltak ajulva, hogy mindent egyedul keszitettem. Nagyon izgultam, de mikor lattam , hogy mindenbol ketszer is vettek, akkor megnyugodtam, mert ha nem izlett volna, akkor hagynak, nemhogy meg kernek. Mondtam a ferjemnek, ha lesz fizetes emeles, az bocs, de engem illet (viccelek). Szia Ildy! A Madrid topikban jo kis csapat kovacsolodott ossze, oda irogat a Tepssy, ugy hogy ha szeretnel kerdezni valamit, ott megtalalod. Sok sikert! Most mar tobbet nem irok, konyvet is kell olvasni, nem csak itt logni! Sziasztok! Udv. mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (565)
     
  33. 2002. július 24. 05:59569.
    Sziasztok!Szia Lana! Kepzeld, miota hazi keszitesu szirupot kapnak, jonnek a kolibrik! Olyan boldog vagyok! Felvettuk videora, majd otthon Anyuek is lathatjak. A fuvecskem, sajna, kipusztult es nem tudom az okat. A ferjem azt mondja nagyon rossz a talaj, de most nem fogunk ezreseket beleolni, hogy foldet hozassunk vagy gyepet vegyunk, nincs ertelme. . . A lanyom huncut, de most mar megtanulta hogyan kell kinyitni az ajtot belulrol, kicsereltuk a zarat, hogy kivulrol egy pocokkel nyithato, ugy hogy meg egyszer nem tortenhet meg az incidens. Az otthoni nyaralas oly messzinek tunik, pedig 2 es fel honappal ezelott volt, foleg ugyintezesekbol allt, de voltunk a gyerekekkel a cirkuszban, allatkertben. Sokat hagytam , hogy Anyuekkal legyenek, mert Ok mikor megerkeztunk, mar azon sopankodtak, hogy hamar megyunk vissza. En meg Karpataljan is voltam ket napig a gyerekkori baratnomnel, aki olyan nekem , minha testver lenne, mert, sajnos, egyke vagyok. Ott a helyzet, valtozatlanul, nehez, nagyon sokan piacolassal keresik a penzt, fuggetlenul attol mi a vegzettseguk. Egy amerikai: hulyenek nezne, ha elmondanam, hogy az orvosno baratnom fizetese havi 40 dolcsi, pedig igy van. . . Errol ennyit, mert szomoru leszek. Tegnap nehez napom volt:a ferjem 2 fonoke es egy munkatarsa jottek vacsira. Azt hiszem, jol sikerult, voltak szendvicsek, toltott tojas, kolozsvari rakott kaposzta, harom fele suti, az egyik kremes volt. Na, szoval, el voltak ajulva, hogy mindent egyedul keszitettem. Nagyon izgultam, de mikor lattam , hogy mindenbol ketszer is vettek, akkor megnyugodtam, mert ha nem izlett volna, akkor hagynak, nemhogy meg kernek. Mondtam a ferjemnek, ha lesz fizetes emeles, az bocs, de engem illet (viccelek). Szia Ildy! A Madrid topikban jo kis csapat kovacsolodott ossze, oda irogat a Tepssy, ugy hogy ha szeretnel kerdezni valamit, ott megtalalod. Sok sikert! Most mar tobbet nem irok, konyvet is kell olvasni, nem csak itt logni! Sziasztok! Udv. mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (565)
     
  34. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 24. 02:26568.
    Sajna nem talaltam meg Dfpest es Teppsy bemutatkozo oldalat. Ellenben megneztem a nagyszulok bemutatkozo oldalait. Ok nem baratnot keresnek, hanem ferfi baratot. Azert irtam a Kavehaz/Nagyszulok topicra. Az anyu kethonapi villanyszamlaja, amig otthon volt, kb. 50$, csak ket honapig volt otthon. Nem tudom, hogy fog megelni. Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (567)
     
  35. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 24. 01:32567.
    Szia Lana! Orulok, hogy szakitottal idot az anyu problemajara. Az idobeosztassal lenne baj, barmi tettszene neki, pl. az Egyetemen, vagy barhol. Reggeltol- estig dolgozok, bevasarolok, vagy csak tul faradt vagyok este mar egy esti tanfolyamra vinni. Az orak biztos a munkaidom alatt lennenek. Egyszer-egyszer eltudnam hagyni az uzletet, de azt se mindig. Azert keresek inkabb egy baratnot, akivel egyutt mennenek valahova. Probaltam emlekezni, ki az akivel chateltunk regen, de nem emlekszem. Aruld el!Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (564)
     
  36. 2002. július 24. 01:26566.
    Sziasztok! Lana, a magyar negyed New Yorkban az útikönyv szerint már nem olyan mint régen - persze nekem nem volt mihez viszonyítanom - de elég sok magyar szót hallottunk. Engem egyébként egész NY elvarázsolt, mondjuk nem kell ott laknom, mert a helybeliek igen panaszkodtak a koszra, zsúfoltságra stb. , a zsúfoltságot nem kellett megélnünk, mert július 4-e körül a lakosság elmenekül, így egész kellemes volt. Magyarország - tekintettel arra hogy csak kb. fél évig nélkülöztem levegőjét - nem ment végbe drámai változáson, bár olyan jó lenne, ha pl. a budapesti útviszonyok döbbenetese tudnának változni, mondjuk olyan irányba, hogy ne kelljen örökké araszolni. Különösen ez volt szembetűnő az autós amerikai világ után, hogy pl. mire a város egyik végéből a másikba értem napközben kocsival a kuplungon (nem automata!) remegett a lábam. A rokonság és barátok szeretete és kedvessége mellett mindez persze eltörpül, nem beszélve a Balaton semmihez sem hasonlítható lágy vizéről és illatáról!! Érdemes volt tehát ekkora utazást tenni, mert ebből lehet merítgetni itt a "sanyarú óceán partján" :)))) Üdv: Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (565)
     
  37. 2002. július 23. 22:57565.
    Szia Bogie, ez a "legbehoverebb party" szerintem nagyon jo hangulatu, nagyon meno vagy valami ilyesmi bulit jelenthet. Biztos vagyok benne hogy nagyon sokan olvassak a nlc-t & megse jelentkezett senki aki tudna mi a szoszt jelent ez a szo. Lehet hogy valami egyszeru dolog, csak mi nem tudjuk mi :) - - - Szia Bora, tetszett a magyarnegyed NY-ban? Hallottatok magyar szot? Nem akarsz bovebben meselni a nyaralasrol? Mennyit valtozott Magyarorszag, miota nem elsz otthon? Nem muszaj valaszolni, ha tulsagosan tolakodo vagyok, kulonben ez igy mindenkinek szol. - - - Szia Evicibi, Te se meseltel tul sokat a nyaralasotokrol. A lanyod meg mindig eloszeretettel zarja az ajtokat? Zold meg a fu amit telepitettel? Itt nalunk sajnos szarazsag van & igy a fu messzirol nezve inkabb szurkes-barnas arnyalatu. Most eppen esik az eso, de tul keson jott & tul keves is. - - - - Szia Juhaaaaasz! Mar majdnem augusztus, keszulodik mar a baba? & Te? Hogy vagy? - - - Udvozletem mindenkinek, Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2002. július 23. 22:54564.
    Sziasztok, Szia Ildy, mivel anyukad nem beszel angolul, igy azthiszem eleg nehez megfelelo elfoglaltsagot talalni neki. Szegeny biztos sokat unatkozik, nem? Jo sok mindennel probalkoztatok mar. Ugy irtad hogy az egyetemhez kozel vagytok, ott nem lehetne valami tehetsegfejleszto orat venni neki? (ezt angolbol forditotam, meg nekem is olyan idegennek hangzik) Mondjuk fozes, vagy barmi ami erdekli. Olyan amihez semmi, vagy nagyon keves angol tudas szukseges. Tulajdonkeppen angolul is tanulhatna, az csak javara valik. Mit gondolsz? Lenne kedve?- - - Engem nem zavar hogy eltoroltek a korabbi hozzaszolasokat, nemreg olvastam itt valahol hogy muszaj hogy idonkent eltoroljek a regebbi irasokat, mert szukseg van a helyre. Szerintem az is tul sok idot vesz igenybe, ha valaki az elejetol probalja elolvasni az egeszet, tobb 100 hozzaszolasrol van szo csak itt, ebben a temakorben. Most gondolj bele, kinek van annyi ideje, vagy turelme. Nemtudom mi alapjan dontik el a torleseket, de szerintem igy nagyon sok tema erthetetlen lett, mert nincs meg az inditasi szoveg. - - Persze hogy emlekszem mikor az elejen csevegtunk. Most en kerdezek toled: valamikor az osszel mikor sokat voltunk a chat-en estenkent. Te, en & emlekszel ki volt a harmadik szemely? :))) Europabol, de nem magyarorszagrol irt. Na? Biztos vagyok hogy emlekszel :))) - - - - Privit akkor is tudsz irni ha a keresett szemelynek van bemutatkozo oldala. Nezd meg hatha van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (563)
     
  39. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 23. 02:24563.
    A mellettem levo fodrasz is kikoltozott, nem akarja valaki kivenni az uzletet Magyar etkezdenek?Kb. 8 asztalt belehet rakni elore, hatul van nagy konyha resz, es meg egy szoba. Nincs a kornyekbe, de ahogy mondom, heted-het hatarba semmi Magyar Etterem, vagy hasonlo. Irjatok mar/
    előzmény:
    Borácska (561)
     
  40. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 21. 15:29562.
    Szia Boracska!En nem tudtam elmenni a magyar kornyekre, mert egy csoportos utazassal mentunk egy buszkirandulason. Avval Ellis -szigetre, es a Wall Street-re mentunk. Nem mentunk fel a WTC tetejere, az anyu felt. Az anyu meg mindig szeretne kommunikalni. Lehet, hogy csere-berelnem kellene valami masolt kazettara, konyvre, ujsagra?Nekunk van egy par magyar filmunk, (osregi), Apostol, Cserhati, Zoran, Koncz Zsuzsa, Lajcsi. Tudok cserebe jo kondicionalot kuldeni, hajvagast csinalni cserebe. Tudom, nagyon bamban hangzik mindez, de magint elvolt keseredve a anyu tegnap. Meg mindig keresek ket regi valaszolot, de mivel kivannak torolve a regi valaszok, igy nem tudok privit irni nekik. DfPest, es Teppsy, ha olvastok, szeretnek kerdezni valamit Toletek!Jo lenne, ha irnatok!Hat mindenkinek szep hetveget!
    előzmény:
    Borácska (561)
     
  41. 2002. július 20. 18:58561.
    Sziasztok! Lana, éppen otthon nézegettem az Anyukám és Anyósom által összegyűjtött újságokat és ráakadtam arra a cikkre, amit említesz! Volt itt egy topic, ami ezt a témát dolgozta fel egy újságcikkhez kapcsolódva. A cikket a nlc-n olvastam, sajnos a hozzászólásokból összeállított cikket én csak az újságban találtam meg, a nlc-n nem fedeztem fel, pedig szerintem sokan a hozzászólók közül vannak így hogy nem jutnak hozzá a laphoz esetleg csak több hónapos késéssel. Ráadásul a téma: gyerek-munka összehangolása sok nőt érint, sokan csak nagyon nehezen vagy nem tudják megoldani, így a mások tanácsa, példája nagyon sokat segíthet, ha mást nem csak annyit, hogy lássuk másnak sem könnyebb. Más. Elmentünk Ildy New York-ban a magyar környékre mi is. Benéztünk a henteshez, a templomba, a könyvesboltba (kaphatók a legutóbbi újságok, magazinok igaz kicsit drága - már a valódi árához képest, de utazik ugye az újság sokat, lehet könyvet rendelni), beültünk a Mocca-ba, ahol nagyon finom ebédet ettünk szinte, mint otthon és nagyon olcsón! Pedig még az otthoni ízek is a szánkban voltak frissen, tehát volt összehasolítási alap. Maga a vendéglő nem egy flancolós, kicsit időutazásnak éreztük vissza. Sok idősebb magyar (talán épp 56-os) is ebédelgetett ott. Még a kenyerük is otthonias illatú volt, bár kérdésünkre elárulták, hogy valami olasz sütődéből származik. Üdv: Bora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (556)
     
  42. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 20. 04:25560.
    Szia Lana! A tortenetem Californiaban tortent, az itteni Magyar Klubban jol megy a helyes magyar nyelv hasznalat. Paran messzire laknak, van aki sokat dolgozik, nem er ra, van aki beteges. Most Neked kell tartani a frotot, emlekszel, amikor csak ketten voltunk egy jo hosszu ideig? Nem zavar, hogy kitorultek az elso ezer valaszunkat?Udv, kellemes hetveget Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (556)
     
  43. 2002. július 20. 03:53559.
    Lana a nyitoldalon volt es szo szerint ez volt irva " a legbehoverebb party", ezert gondoltam talan a "behaviour"-viselkedes- angol szonak a kitekert valtozata, de ezek szerint senki sem tudja az ertelmet. Remelem nagyon, hogy csak eliras volt. Most talaltam egy nagyon jo jatekot a startlap. hu fooldalan, jobb sarok, jatekok. Ha beleptek van egy nagyon jo szokirako jatek magyarul. Erdemes jatszani es felfrissiteni az elfelejtett magyar szavakat. Ennek a jateknak az angol megfelelojet pedig a yahoo. com, games oldalan, text twist alatt talaljatok meg. Jo jatekot mindenkinek mindket nyelven. Elnezest az angol szavak hasznataert, de most kivetelesen szukseg volt ra :-)))))) sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (555)
     
  44. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 20. 03:46558.
    Szia ledamama!Ismered a Bujdoso Enikot is, akitol a magazinokat lehet megrendelni?Nekem a regi tulaj fianak a szama van meg. Szeretnek rendelni magyar konyveket az anyunak, nagyon orulnek, ha megszerezned a telefonszamat a Kek Duna konyvesboltnak, amit elore is koszonok!Az anyu mar kisse hulyere unta magat, amig kulonbozo dolgokat ki nem talaltunk, amihez nem kell angol nyelv. Ha barkinek van meg otlete, szivesen veszem; mar kerteszkedunk, festunk, es rajzolunk, mindent fertotlenitett tisztara takaritottunk, kezimunkaztunk, ingyen gyrekvigyazunk a kornyekbeli sulisokra, akiknek a szulei dolgozni mennnek. Komputerezunk, es sok filmet nezunk meg. A tobbi lehetoseg az egeszsegetol fugg. Igy gondoltam a konyv, vagy estleg , ha szerencses vagyok film, vagy CD rendelesre. Ugy orulok hallani, hogy nem zart be a konyvesbolt, mert nincs hirdetes a Magyar Szo ujsagban. Annak is nagyon orulok, hogy irtal ide. Koszi.
    előzmény:
    ledamama (549)
     
  45. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 20. 03:30557.
    Sziasztok! Mama jol van, de meg mindig keres baratnot, (a magyar klubban nem jart nagy sikerrel). Koszi az erdeklodesedet kicsiNM. Meg hogy egy oreg fat nem lehet ujra elultetni?Nekem mar kezd szepen meggyokerezni is. Udv.
    előzmény:
    KicsiNM (551)
     
  46. 2002. július 20. 02:54556.
    Evicibi, a kolibrietetot en csak hazikeszitesu cukorsziruppal toltom, eddig meg tetszik nekik. 4 resz viz + 1 resz cukor, forralom & hagyom kihulni, aztan ontom bele az etetobe. Az eteto dobozan ugy irja hogy hetente ketszer kell kimosni, (en csak 1szer szoktam) tehat szerintem ne tegyel bele tul sokat egyszerre. Lehet hogy azert nem eszi nalad mert allott mar a szirup? Kulonben nalam kb 2. 5 decit evett/ivott meg 1 het alatt. - - - Kicsi-Reni, van az "AntGuard" nevu keszitmeny a hangyak ellen. Talan probald meg azt, hatha segit. Nalam a hangyak meg nem fedeztek fel az etetot, de kulonben is a medve lakmarozasa ota kb 2 meter magasra akasztottuk & remelem tul hosszu a hangyaknak az ut, ugyhogy nem is mennek oda. - - - - Szia Bora, orulok hogy feltoltodtel a nyaralason, igazan jo hallani hogy jol erezted magad. Nemreg olvastam a nl ujsagot & abban volt 1 hozzaszolasod :))) - - - - Remelem senkit nem hagytam ki, de ha igen akkor szoljon :) Udvozlok mindenkit & szep hetveget kivanok. Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2002. július 20. 02:54555.
    Bogie, valami kulonos jelentese lehet annak a szonak, nem emlekszel hogy mivel kapcsolatban irtak? Mert akkor talan ki lehetne kovetkeztetni az ertelmet. Vagy nem. - - - - Rozi, olyan jo az az idegenbe szakadt neni esete, "nem beszelni magyart" hahaha jot nevettem rajta. A neni szerintem ezzel megmutatta milyen muveletlen. - - - Az pedig dicserendo hogy a meg meg nem szuletett gyermeke(i)det majd megtanitod magyarul beszelni. Az enyem is jol beszel magyarul. - - - Liget, magyartanar letedre teged nem zavar a sok a helyesirasi hiba itt a nlc-en? Bevallom oszinten, engem zavar. Foleg azok amik szerintem alapveto hibak. Persze tudom hogy en se vagyok kivetel & en is elkovetek helyesirasi hibakat. Tehat nem megsertodni senkinek. - - - -
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2002. július 20. 02:54554.
    Ildy, csak azert mert en is irtam, el ne menj szabira :) Hianyozni fogsz ha nem irsz. - - - Tenyleg ilyen keverten beszelnek a Magyar Klubban? Magyarositott angol, vagy angolositott magyar. Tulajdonkeppen egyik se. Nekem ez inkabb rohejesnek tunik. Lehet hogy mar eszre sem veszik hogy milyen hulyen hangzik az a beszed? Oszinten remelem hogy en soha nem fogom keverni ezt a ket nyelvet, de ha megis igen, akkor nagyon remelem legalabb lesz valaki aki szol hogy ne jatsszam a eszem :))) - - Emlekszem regebben irtad hogy kaptal ajandekba dohos hasznalt ruha/ cipo felesegeket & rogton kidobtad. Az ajandekozo nem idosebb szemely volt? Azert kerdezem mert en ugy vettem eszre hogy aki atelt 1 haborut az tudja hogy mi az hogy nincs semmi & ezert semmit el nem dob, inkabb elraktaroz mindent mert hatha meg jo lesz valamikor, vagy valamire.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2002. július 20. 02:54553.
    Sziasztok, - SunnyB, a szemtol-szembe talalkozas megvolt a medvevel, de az a jo hogy o kint volt, en meg bent :) - - [kulonben hogy irjak helyesen: kint vagy kinn - - bent vagy benn ? ] Ez a talalkozas nalunk tortent, NYC-tol kb 80-90- merfoldre (120?-130? km) dimbes-dombos hegyvideken. - - - - nitramj, tenyleg jokor irtam az idegen szavak hasznalatat & a dehumidifiert 1 oldalra. Nyugodtan szegyellhetem magam :) Ha angol kifejezest hasznalok akkor altalaban odairom a magyar jelenteset is, bar a forditas neha nem fedi a szo ertelmet. - - Te ugy irtad: paratlanito, a startlap. com oldali forditas: paramentesito, az Orszagh-fele angol-magyar nagyszotarban: szarito/szikkaszto/nedvessegelvono/viztelenito berebdezes/szerkezet. Ebbol is latszik milyen gazdag valasztek van. En pedig ha magyarul kellene elmagyaraznom, azt mondanam: 1 olyan gep ami a parat vagy nedvesseget kiszedi a levegobol :) - - Mivel az ide irok tobbsege tud angolul, gondoltam leegyszerusitem az irasomat & ugy irom: dehumidifier. Jo hogy szoltal, mert neha mikor nem figyelek oda mit irok bizony elofordul ilyesmi. Magamon nem veszem eszre, de mas irasan feltunik ha nem magyarul fogalmazta meg a mondanivalojat. Talan a szavak sorrendje nem jol van osszeallitva, vagy mit tudom en. Ez nem kritika, mint ahogy a te hozzaszolasodat se veszem annak. Megjegyzes. - - Tehat nyugodtan irj maskor is, szerintem szivesen olvasunk. Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2002. július 19. 23:58552.
    Halihó Mindenkinek! Metértem az "óhazából", így ismét izmosíthatom a csapatot, ha ugyan még emlékeztek így 5-6 hét távlatából! Magyarország teljesn feltöltött (bár a hibákat is látja az ember) de mégis megmelegszik az ember szíve otthon! A KicsNM a kolibrik hozzánk is szívesen járak. Az egyik etető egy bokorra van felakasztva, annak egyik ágára amin virágok is nyílnak most éppen és a kicsi madarak hol a virágokból, hol az etetőből kajálnak. A másik etetőt a ház oldalánál akasztottuk fel így az ablakból bármikor leshetjük őket. Egyiket sem támadták meg még a hangyák, pedig az egyik etető már hónapok óta "üzemel". Üdv: Bora
    előzmény:
    KicsiNM (551)
     
  51. 2002. július 19. 18:48551.
    Szia Ildy! Hogy van Anyukad? Kerlek add at Neki Udvozletemet!. . . . . . . . . Sziasztok! S. O. S. !!!!!!! Kepzeljetek, hogy most mar nem csak a kolibrik keresik fel az etetot, hanem a tulontul szorgos hangyak is felmasznak az etetore es mikozben megprobalnak horpinteni egyet a szirupbol a szirup szippantja fel oket es ott uszkalnak benne. Termeszetesen a kolibrik jonnek, latjak az elettelen hangya tetemeket a szirup tetejen uszkalni. Es hat nem orultek meg, hogy hangyakoktelt igyanak, ezert etkezes nelkul tovabballnak. Ohh, ez szornyuuuu! Mi ilyenkor a teendo? Van valami otletetek? Mar ketszer csereltem a szirupot, de ez nem segit, a hangyak renduletlenul jonnek es jonnek es vesztuket lelik a finom kolibri szirupban. . . Kerlek segitsetek!!! Kicsi. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (546)
     
  52. 2002. július 19. 18:29550.
    Sziasztok! Szia Rozi! Teljesen egyetertek Veled es nagyon meghatott amit irtal. Bar nekem nemet a ferjem, de mar a hazassagunk elso honapjaiban kozoltem vele, hogy ha gyermekunk szuletik en ketnyelvukent szeretnem felnevelni, ami szamomra azt jelenti, hogy en csak magyarul szeretnek vele beszelni, az apja meg term. nemetul. Mindenki a sajat anyanyelven. Ezert is zavar neha, hogy a ferjem meg nem tud magyarul, de szeretne megtanulni, bar meg van egy kis ideje. :-) Es abban is szerencsesnek mondhatom magamat, hogy a ferjem nagyon szereti Magyarorszagot, nem csak engem. Minden jot! Kicsi. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681063 (548)
     
  53. Torolt_felhasznalo_499469
    Torolt_felhasznalo_499469
    2002. július 19. 15:15549.
    Kedves Lauyaum, en New York kozeleben elek es jonehany baratom benn el a varosban /koztuk annak a magyar konyvesboltnak a jelenlegi vezetoje akit Ildy emlitett/ akik talan tudnanak segiteni neked a beilleszkedesben. Ha gondolod, ird meg mikor erkezel, hogy tudjam ertesiteni oket /es teged is/ a szukseges informaciokkal. A koruk egyebkent 20-40 ev kozott van, de nagy barati korrel vannak kapcsolatban. . . . Szia
    előzmény:
    lauyaum (512)
     
  54. Torolt_felhasznalo_681063
    Torolt_felhasznalo_681063
    2002. július 19. 06:13548.
    En nem tudom megerteni, hogyha valaki elhagyja a hazajat, miert "hagyja el" az anyanyelvet is. Szerintem az eletben az csak egy plusz, hogyha tobb nyelven beszelsz. En meg nem tudom, hogy hol is fogok vegleg kikotni ebben a nagy vilagban, de az biztos, hogy a gyerekeimet meg fogom tanitani magyarul. Annak idejen, amikor elkezdtem csavargasomat a Vilagban es a Szuleim radobbentek, lehet hogy nem maradok meg abban a varosban ahol addig eltem, es lehet, hogy az unokajuk is a foldgomb tulso felen fog megszuletni, a lehet nem magyar paromtol, akkor ok hogyan fognak kommunikalni az oly varva vart unokajukkal. Edesapam nem sok mindent kert tolem az eletben. De az nagyon aranyos volt, amikor egyszer odajott hozzam, az egyik elutazasom elott es azt mondta: " Ugye megtanitod az unokamat magyarul!" Meg nincs unoka, de ha lesz biztos, hogy fog tudni magyarul. Ha egyszer mar magyarnak szulettunk, akkor azt viseljuk buszken. Lehetett volna rosszabb helyre is szuletni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (545)
     
  55. 2002. július 19. 05:31547.
    Sziasztok! Szia Evicibi! Tesseeeek, olvastad a NM-ben a szulinapomat???????? Eloszor arra gondoltam, hogy talan kiment a fejembol, hogy itt is irtam rola, es ezert vissza is lapoztam, hogy megbizonyosodjam errol. Bevallom, hogy mar azt hittem, hogy kezdodik nalam a feledekenyseg kora, hiszen altalaban tudom, hogy mirol irtam. Mindenesetre sikerult egy kicsit ramilyesztened. ;-) Nagyon aranyos vagy! Koszonom szepen!!!!!! :-))) NEKED is NAGYON BOLDOG SZULINAPOT KIVANOK!!!! Arrol viszont, hogy a rak jegyuek turheto emberek-e, inkabb a ferjemet kellene megkerdeznunk. Nem biztos, hogy osztana a velemenyunket. . . :-) En mindenesetre egyetertek Veled. A nyelvekkel kapcsolatosan en orulok, hogy tudok magyarul, annak viszont nem, hogy meg nem tudok angolul, es jo, hogy azert a nemet megyeget, mert hat a ferjemmel is kell valahogy beszelgetni es foleg megeggyezesre jutni. . . :-)))) Mindenkinek szep napot kivanok! Kicsi. :-)
    előzmény:
    Evicibi (541)
     
  56. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 19. 04:14546.
    Koszi liget a forditast. En megertelek, ha neha elkovetsz "slampossagot", en is szoktam, udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_261565 (544)
     
  57. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 19. 04:08545.
    Szia, jo volt a story-d. Mikor en ide kijottem, 18 eve, akkor megismerkedtunk magyarokkal, akik 15-20 eve eltek Californiaban. Rettenetesen probaltak megjattszani a fejuket, hogy milyen klassz Amerikaiak mar Ok. Termeszetesen nem tudtak mar magyarul. Csak az a cikis, hogy a ragogumizassal voltunk meggyozve a beolvadasrol. Masnap kaptunk ajandekba hasznalt cipoket, es ridikuloket, amik a garazsba voltak legalabb 20 evet, (a dohos szagbol itelve). Pedig elore bejelentettem, hogy 6 eve sajat uzletem volt Budapesten, es csak par oltozet markasabb ruhat, es cipot hoztunk magunkkal. A harmadik nap reggel meglatta a kuka tetejen a cuccokat, azt hittem, idoben jon a kukas(nem felvagasbol, hanem mert kezdett pinceszag lenni, es a cipoket nem lehetett nezni, mert nem volt sarkuk). Azert ellettem szallitva a uticelomra, (gondoltam hencegesbol, hogy milyen jol tud vezetni, )neveket nem akarok irni, de csurgott rolam a veritek, es kertem, ha van legkondicionalo a kocsiban, akkor olyan jo lenne hasznalni. A valasz nagyon egyszeru volt:" Az jobban fogyasztja a benzint. "Ezt nem gunyolodasbol irom, de nem akarom titokba tartani a tortenetem. Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681063 (543)
     
  58. Torolt_felhasznalo_261565
    Torolt_felhasznalo_261565
    2002. július 18. 22:58544.
    En Svajcban elek mar nagyon regota es azon a forumon szoktam uzengetni, de azert neha "bekukkantok" hozzatok is. Most belekotyogok a tarsalgastokba, ha nem haragusztok meg erte, mert a tema; a kulfoldon megtanult, vagy gyakran hasznalt szavak belekeverese a magyarba itt nalunk is megszokott jelenseg. En is csinalok ilyet, pedig magyar tanarno vagyok, itt is tanitok, de a maganeletben bizony elkovetek ilyen "slampossagot". Egyebkent a printernek magyarul nyomtato a neve (most eppen a tanarno beszelt belolem). Szeretettel: Liget
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (537)
     
  59. Torolt_felhasznalo_681063
    Torolt_felhasznalo_681063
    2002. július 18. 18:34543.
    Sziasztok! Nekem is van egy tortenetem, a kulfoldre szakadt hazank fiairol. Igaz itt nem az idegen szavak a lenyegek, hanem az hogy mennyire el vannak szallva attol, hogy ok kulfoldon elnek. Az egyik ismerosom a Ferihegyi repteren dolgozik. Az idos holgy erkezik New Yorkbol. Mondja tort magyarsaggal, hogy o magyar, de mar felejteni magyart. Erre az ismerosom mondja neki, hogy nem baj, mert o azert beszel angolul. Mint kiderul nagyon gyorsan, hogy a neni az angolt annyira sem tudta mint a magyart. Kulonben itt New Jerseyben ismerek nagyon sok magyart, akik hosszu evek ota itt elnek, de keptelenek voltak megtanulni akar csak egy gyengebb tarsalgasi szinten angolul. Ennek ellenere azt a nehany szot, amit megtanultak angolul, azokat eloszeretettel hasznaljak a magyar beszedben. Es ez azert egy ido utan kisse zavaro. Tobbnyire tudjak a magyar jelenteset is a szonak, de hat mennyivel menobb az angol szavak hasznalata. Szerintem egy cseppet sem, de ez az en maganvelemenyem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2002. július 18. 16:19542.
    Sziasztok:-))Nem kaptam meg meg senkitol a szonak a jelenteset Lana, valoszinuleg az sem tudja mit jelent aki leirta:-))Mult heten olvastam itt a nyitooldalon, gondoltam aki leirta tudja, de a szerkeszto irt nekem es adott egy e mailt, ( a cikk irojaet azt hiszem) de most ket hetig szabin van az a valaki. Majd irok neki a ket het leteltevel. Orulok, hogy vegre vissza tudtal jonni vegre:-)Szep napot nektek :-))) sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (534)
     
  61. 2002. július 18. 05:24541.
    Sziasztok! Szia Lana! nagyon koszonom a szulinapi gratulaciot, fantasztikus vagy! Kikovetkeztetted hogy ki vagyok es meg meg is jegyezted mikor van a szulinapom, sajnos en nem tudom viszonozni, mert Te elegge inkognitoban (ujra egy idegen szo, de neha jobban passzol, mint a magyar)vagy. Hat, nem sokaig elvezhettem a kolibri tarsasagat, mert nem nagyon jovoget vissza, ma ujra jott, de csak 3-at szivott a szirupbol es elment, lehet nem izlik a bolti, igy hat kutyultam neki cukorbol es vizbol, ahogy Miszisz irta annakidejen Hatha ez jobban izlik? Lana! Te biztosan megfigyelted, hogy mennyi ideig tart egy etkezes es kb. mennyi ido alatt fogy el a szirup az etetobol? Ird meg legy szives!? Szia Kicsi! A Robby-nak sok nyomorgatast es olben cipelest, es jatszast kivanok! Akinek nem volt ilyen tipusu kutyaja, ugy sem tudja mennyire zabalni valok!!!!Utolag is BOOOOOLDOOOG SZUUUULIIINAAAPOOOT!!!! Ezek szerint Te is rak vagy! Szeretem a "rakokat", szerintem egesz turheto emberkek! Te is igy gondolod? Mindenkinek udv. !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (534)
     
  62. 2002. július 18. 03:41540.
    Nincs valaki koztetek Montrealbol? Ha van kerlek irj nekem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 18. 02:32539.
    Most jutott eszembe, hogy az Eternity szo forditasat nem tudtam Montrealban. A graveyard szot sirkonek forditottam. Egy uj filmet neztunk kozosen, egyfajta vetelkedonek nezett ki, aki csak egy eve van itt, arra torekedett, mit tanult angolul, aki regota, azon kuszkodott, mi lehet az ertelme, es volt egy ferfi, aki itt szuletett, O megtanulta a nyelvet, O volt a legpontosabb. Volt aki mar nem tudott magyarul, de meg nem tudott angolul. Ugyszolvan se magyarul, se angolul. Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (537)
     
  64. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 18. 01:44538.
    Emlekeztek, bocs, nem tudom, honnan jott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (537)
     
  65. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 18. 01:42537.
    Sziasztok, udvozlet Mindenkinek!Akkor, ha ilyen sokan irtatok, akkor mehetek en is szabira egy kicsit. Lana, meg nem tudom, mikor megyek Montrealba, egy par heten belul, az biztos. Nitramj, mikor neked irok, biztos eszrevetted, hogy en is keverem az angol szavakat a magyarral. Az azert van, mert 18 eve jottem el, es amikor en otthon voltam, akkor meg nem volt pl. dehumifier, es akkor gondolkozni szoktam, hogy mire forditanam le, es akkor adok egy nevet mindennek. Canadaban a rokonok azt hiszik, hogy jattszom a fejem, sajna en vagyok az amerikai rokon, aki nem tudja a magyar szavakat mar. De nem ugy hangzok, mint az 56-osak. Ok igy beszelnek a Magyar klubban:"Ma nagyon humid volt, es elvoltunk shopingolni, es vettunk egy dehumidifiert. "A di-t en is kihagytam az elozoekben, de Ok is legtobbnyire kihagyjak. A medve "story"-t is osszetudom keverni. "Lattam a medve benezett a Window-mon, es mire megtalaltam a camcorderemet, addigra too late lett. "En csak elvetve nem tudok egy-egy szot, pl. emlekszetek, a printer-t nem tudtam, es valaki megirta, hogy kifesto a neve. Akkor nekem ugy is jo. Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701519 (536)
     
  66. Torolt_felhasznalo_701519
    Torolt_felhasznalo_701519
    2002. július 17. 23:27536.
    Nem akarok gonoszkodni tenyleg, de ha mar az idegen szavak hasznalatanal vagyunk, akkor a "dehumidifier" az a paratlanito!Bocs, hogy belekotyogtam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (534)
     
  67. 2002. július 17. 22:43535.
    Egy kicsit beleszolok en is mert nem tudom megallni, hogy ne jegyezzem meg hogy nagyon tetszett a medve sztorid. En is szeretem a medveket, bar azert nem szeretnek talalkozni szemtol-szembe veluk, ez nem batorsag kerdese. Hol tortent ez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407400 (534)
     
  68. 2002. július 17. 22:06534.
    Evicibi, Kozeleg a szulinapod, akkor HAPPY BIRTHDAY! - & orulok hogy vegre elojott a kolibri nalatok. Rem aranyosak. Jol nezhettek ki a fak piros & sarga papirokkal diszitve. De legalabb elerted a celt. - - Nalunk allandoan idejar enni 7 mokus, (6 szurke +1 fekete), ezert nem lehet csak ugy a fara akasztani a madaretetoket, mert 1/2 ora alatt kiuritik, & a madaraknak nem jut semmi. Ezert hogy a mokusok ne ferjenek hozza, 2 fa kozt kihuztunk 1 zsinort & arra akasztjuk fel az etetoket. Persze arra nem gondoltunk hogy valami mas allat elerheti a foldrol. Nemreg mikor volt az oruletes kanikula, (104 F) 1 nagyon szep fekete medve erre jart, lerantotta az etetot, szettorte, & megette belole a madareledelt. Aztan pedig megtetszett neki a piros kolibrieteto, azt is lehuzta, & vigan felnyalta a szirupot. Mire eszbekaptam hogy lefilmezzem, mar majdnem befejezte az egeszet, igy csak a lakoma veget sikerult filmre vennem. Olyan szep medve volt, kedvem lett volna megsimogatni a bundajat. Bator nem vagyok, igy azert csak az ebedlobol neztem. Mielott elment volna, benezett az ablakon ram, de valoszinu nem talalt erdekesnek & lassan tovabballt. O orult hogy jollakott, en meg orultem hogy nem jott kozelebb :))) Kedves vagyok, mi? - - - Kicsi-Reni, tetszik amit irtal hogy a kolibri megallapitotta hjogy az eteto csak neki allhat ott, & megprobalt inni belole :) - - - Tegnap olyan szep szaraz volt a levego, ma pedig ideert a paras levego. Vettunk 1 dehumidifiert, most probalom milyen. Remelem jo lesz. Majd meglatjuk. - - Bogie, megkaptad mar annak a szonak a jelenteset? Azt en is eszrevettem hogy igen sok idegen szot(szavakat?) hasznalnak Magyarorszagon. Pedig tenyleg van ra megfelelo magyar szo. & kulonben is nagyon gazdag a magyar nyelv, nincs szukseg idegen szavak hozzaadasara amit esetleg nem is ert mindenki. Szep a magyar nyelv, ertekelje mindenki aki erti & beszeli. Nem is tudjuk milyen szerencsesek vagyunk eppen ezert. - - - Udvozlok mindenkit & ha tudtok, irjatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2002. július 17. 22:06533.
    Lauyaum, teged ott nagyon ijesztgetnek NY-al kapcsolatban, tenyleg sok minden van ami mas mint Europaban, de azert nem kell mindent elhinni. Meg kell szokni az itteni eletet. Ki tudja, meg az is lehet hogy megszereted :) En eltem NYC-ben eleg sokaig. Manhattan-ben van magyarnegyed, Yorkville a neve. Ott eleg sok magyar van. Az East side-on, KB! a 72-es & a 92-es utca kozt, & a York Avenue & a Lexington Avenue kozt. De kulonben mindenfele vannak. Ajanlom hogy vedd meg az "Amerikai Magyar Nepszava" ujsagot, abban sok mindenrol olvashatsz. Ha jol tudom, akkor meg nyitva van 1 magyar-hentes uzlet (82St/2nd Ave), kulonbozo templomok, utazasi irodak, rendezvenyek, ezeket mind megtalalod a magyar-ujsagban. A Magyar Konzulatus az 52 St/2-3 Ave kozt van. - - A foldalatti napkozben eleg biztonsagos, persze este nem utazz fel Harlem-be. Busszal vagy taxival is utazhatsz, de ha gyalog jarsz, tobbet latsz. A Central Park nagyon szep, hetvegen rengetegen vannak a szabadban. Szerintem azt elmondani nem lehet hogy milyenek az emberek, tapasztalni, latni kell mindent. & azt is hogy mivel toltheted a szabadidodet. Jo ismerkedest kivanok, de csak ovatosan & modjaval. Erezd jol magad! Biztos vagyok hogy ugy lesz :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2002. július 17. 22:05532.
    Sziasztok! Sajnalom hogy olyan regen jartam erre, de nem volt internetkapcsolatunk. Az elso heten borzasztoan hianyzott, de azutan arra jottem ra hogy milyen sok dolgot el tudok intezni/vegezni ha nem minden szabad percemet a nlc-en toltom :))) Milyen okos vagyok. hahaha - - - A nyaraloknak kellemes kikapcsolodast kivanok! De a nem nyaraloknak is! - - Udvozlok minden uj hozzaszolot, orulok hogy irtok. & persze mindenki masnak is orulok. - - Ildy, nagyon rendes vagy hogy tartottad a frontot :) Ha jol emlekszem akkor 1 het mulva megint mesz Montrealba, ugye? A villamharitorol annyit tudok, hogy ott ahol az aramvezetek jon be a hazba, ott van foldeles kivul & talan ezert nincs szukseg villamharitora. Gondolom en. - - - Ironmonkey, jokat kerdezel: a honvagy lekuzdese hany ev, ez azthiszem mindenkinek mas, pontos idopontot adni nem lehet. Foglald el magad, jarj tarsasagba & probalj ne hasonlitani mindent az otthonihoz, ugy konnyebb. Mert ha ugy nezel mindenre hogy bizony ez otthon ez sokkal jobb volt, akkor sajat magaddal tolsz ki & kinzod magad. & akkor soha le nem kuzdod a honvagyat. Szerintem adj idot magadnak mindehhez. Fel a fejjel! & irjal ide, ez is 1fajta tarsalgas, lehet hogy ez is segit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2002. július 17. 21:21531.
    Sziasztok! Koszi a jokivansagokat, aranyosak vagytok, hianyoztok bizony, majd osztol tobbet logok a neten, most elvezem a csaladot!Itt is tombol a nyar, fantasztikus melegek vannak, talan nem annyira paras, mint D. C. kornyeken ilyentajt. Vigyazzatok magatokra es irjatok en meg igyekszem olvasni. Puszi: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2002. július 17. 20:27530.
    Igazad van Ildy, most, hogy mondod en sem latok villamharitokat itten, csak nehany magasabb epuleten. Fene tudja miert nem tesznek tobbet mindenhova. Hogy van Anyukad?? Itt is tovabbra is dog meleg van, de en nem banom, hiszen olyan vegtelen hosszu, sotet es hideg a tel, legalabbis itt nalunk. Kicsi gratula a kolibrikhez, irto aranyosak:-)))Laca, erezzed jol magad otthon, bizony nem kis irigyseggel olvasom soraidat, de ez "jo" irigyseg. Sziasztok irjatok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (528)
     
  73. 2002. július 17. 19:03529.
    Sziasztok! Szia Evicibi! Koszi szepen megvagyok es a Robby kutya is jol van. Atadom az udvozletedet. Inkabb az angolt kellene tanulnom, de valahogy itthon nem igazan megy. Mar nagyon varom, hogy induljanak a tanfolyamok, ugy sokkal konnyebb lesz tanulni. Augusztus elejen jon egy baratnom az amerikai baratjahoz es minket is meglatogatnak. Tok jo! Mar nagyon varom az augusztust. A kolibrik nagyon edesek! Tegnap csereltem a szirupot es az ures kimosott edenyt egy kicsit kitettem az asztalra szaradni. Jott egy kolibri eloszor csak nezegette az asztalon levo etetot, de aztan megallapitotta, hogy ez csak neki allhat ott, es megprobalt belole inni. Persze meg ures volt. Hogy mennyi eszuk van ezeknek a kis elolenyeknek!!! Nagyon erdekes. Mindenkit Udvozlok es egy kicsit irigylem az otthon nyaralokat! Kicsi. :-)
    előzmény:
    Evicibi (518)
     
  74. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 17. 02:35528.
    Koszi, hogy irtatok, es nagyon szep volt az elmenybeszamolod Laca, koszi!Most megyek lazitani. Holnap magint kanikula lesz itt is, lehet veritekezni. Valaki tudja, hogy miert nincsenek itt villamharitok?Na sziasztok, es irjatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (527)
     
  75. 2002. július 16. 23:38527.
    Szia ildy! Remelem jol vagy es minden ok, sokat gondolok Rad is. . . lazits egy kicsit!Udv: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (524)
     
  76. 2002. július 16. 23:36526.
    Sziasztok! Ritkan jutok a gephez, de itthon, tudjatok hogyan megy ez, szetszednek a rokonok es ismerosok, sok az elinteznivalo, este meg mindig valakihez megyunk, alig van idom barmire is. Nagyon jo itthon!!! Minden olyan mint regen, senki es semmi nem valtozott, mondjak, mi sem, csak talan a lanyunk lett nagyobb. Mondanom sem kell, mennyire elvezi a dolgot, ki is hasznalja rendesen. . . Az utazasrol csak annyit, kibirtuk, nem volt veszes, en ugyan nem aludtam egy szemet sem, a lanyom vagy ket orat, Frankfurtban vartunk 3 orat, az faraszto volt hajnali ot orakor, de aztan csupa szuper dolog jott, Pesten vartak a szuleim es az ocsem, egymasra borultunk es csak sirni tudtunk. . . ez maradando elmeny! Orultunk egymasnak es most igyekszunk potolni az egy ev kimaradast. A volt munkatarsaim is orultek nekem, jo volt mindenkivel talalkozni, talan ertitek. Tudom egyszer veget er, es visszamegyunk, mar nem banom, es tudom majd jokat dumcsizunk Veletek, az majd elmulasztja a honvagyat. Igyekszem majd olvasni a leveleiteket tovabbra is, jovo heten a hegyekbe megyunk a csaladdal, de aztan jelentkezem, minden jot Nektek es szep nyarat: laca
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2002. július 16. 06:41525.
    Kedves Ildy es "szomszedok". Gondoltam irok , mert valoszinuleg mindenki nyaral es igazad lesz Ildyke, meg kepesek leszenek bezarni az oldalt ami nem lenne jo :-(((((((Itt Kanadaban is tombol a nyar, tegnapelott 40 fok volt(Celsius)majd meg fottunk itten. Irjatok, mi ujsag veletek, sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (524)
     
  78. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 16. 05:56524.
    Olyan jo lenne hallani Rolatok!Mindig leszeletelnek a valaszokbol, ha nem irtok, biztos be is fejezik ezt az oldalt!Lacafaca, olvasol otthonrol is, hogy vagy?Hogy telnek a napok, mit csinal a kislanyod?Irj, ha van egy kis idod!Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (523)
     
  79. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 13. 04:26523.
    LANA!SZIA, REMELEM JOL VAGY, OLVASOL?Vettel uj mouse-t?Irjal mar egy par sort legyszives!Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (522)
     
  80. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 13. 03:55522.
    Szia, eloszor is kellemes utazast kivanok!Kosz az otletet, mar voltunk a Michael's nevu uzletbe, mert a professional festo boltot egy kicsit dragalottam. Szinten beszereztunk hozzavalokat egy centerpiece nevu dekoraciohoz, ami nagyon dragaba kerulne, es csak egy edeny, szivacs, es par muvirag. Remelem fogtok talalkozni Molierrel, es vigyazz magadra! Irj . Szia.
    előzmény:
    miszisz (521)
     
  81. 2002. július 12. 07:55521.
    Szia Ildy, éppen hogy csak átfutottam az elmult napokat. Rengeteg a dolgom, és csak elbucsuzni jöttem be. Holnap reggel utazom haza egy hónapra. Fura, mert valahogy most eléggé bánatos vagyok hogy a párom nem jön velem és itt hagyom. Ez most mindkettőnknek eleggé rossz. No de sebaj. Milyen nagy öröm lesz ujra visszajönni. Teljesen elvagyok havazva a pakolással, meg a jegyzeteléssel hogy mit kell elintéznie amit máskor én szoktam. Anyukádnak nem tudom vettél e már festéket, de nem ajanlom elsőre az olajat. Kezdje elöször csak egyszerű tempera szerüséggel, az a legjobban kezelhető festék. Különben vannak Hobby boltok mindenfelé, nem tudom nálatok hogy hivják itt Michaels. Ott lehet talalni, mindenféle festéket. Olyat amivel üveget lehet festeni, vagy virágcserepet, de nem kell kiégetni. Ezek a boltok nagyon jók itt, mert órákat el lehet tölteni bennük és sok ötletes dolgot lehet találni. Ajánlom hogy keressetek valami ilyesmit, bizti hogy anyud talál neki tetsző elfoglaltságot majd. Legyetek jók, majd még otthonról is benézek néha. És ha minden igaz, Moliere-rel is meg fogjuk beszélni a megbeszélni valókat. Csók mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (520)
     
  82. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 12. 02:13520.
    Szia , ne hidd, hogy furcsa irni ismeretlenul, mindenki ir mindenkinek, (szerintem) ismeretlenul. Eltudod magyarazni, hogy nem ismersz senkit, es nem tudsz mas informaciot, csak a svabbogaras lakasokat, es, patkanyokat a Metroban. Igy mas embereket is megismersz, azokon kivul, akik az infot adjak a mai napig, es masok kitudjak nyitni a kaput elotted valami ujhoz, es szephez. NY csodalatos!Leszoktam menni buszon egy-egy concertre a Radio City Music Hall-ba. A 46. -ik utcatol folfele szoktam menni vasarolgatni, egeszen a 79. -ik utcaig. Az 5. -ik utca keresztezodeseig. Regen irt egy lany, aki szerzett egy terkepet, es korbesetalta egesz Manhattent, es meselte, hogy meg Harlembe is bement, de nem talalt semmi veszelyeset!Harlem a Brodway-bol nyilik, ha jol tudom, es este azert nem fontos menni oda. En 10 evvel idosebb vagyok a Te korosztaltodtol. Meg oszig biztos sokmindent kitalalunk Neked!Szia.
    előzmény:
    lauyaum (516)
     
  83. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 12. 02:00519.
    Szia Evibici! Nekem minden este lekell szallitanom a gyerekeket a geprol, persze azzal az indokkal, hogy;Anyukanak kell hasznalni most!Nem ugy, mint a furdoszobat, de szinten nekem is jol esik, es egeszen meg is szoktam, teljesen edictios, komjuter-junky lettem. Szakits idot irni, mindig jelentkezik valaki, akinek szuksege van egy par kedves szora. Udv.
    előzmény:
    Evicibi (518)
     
  84. 2002. július 11. 20:59518.
    Sziasztok! Reg nem irtam, de mindig akad mas tennivalo, arrol mem is beszelek, hogy olvasasra alig marad ido, mar kitolodott a lefekvesem fel 2-re, de meg igy is keves a nap, mi lenne, ha meg dolgoznek is? Kicsit szomorkas vagyok, mert elpasszoltam az ebay-en egy edes skot terrier brost, nem volt draga, de egyedi volt es 3 perccel a licit vege elott elhalasztak az orrom elol. Nem igazan vagyok "ekszeres", de kozeledik a szulinapom es ilyenkor egy kicsit ki lehet rugni a ham-bol. . . Hogy ne szomorkodjak annyira, kepzeljetek, megjelent a kolibri, 6 hetig vartam ra, teleaggattam a fat piros es sarga papir viragokkal, csereltem rendszeresen a szirupot es megerte! Lam, neha ennyi is eleg, hogy boldog legyen az ember! Ildy! Teged kikialtalak Hosnek, mert egyedul Te irogatsz es tartod fent a topikot! Szia Laca! Milyen messze vagy es milyen jol erzed magad! Milyen volt az utazas es hogy birta a kicsi lany? Vegre megismerkedtunk egy magyar hazasparral, par evvel idosebbek, de az nem szamit, annyira kedvesek es szimpatikusak, meghivtak magukhoz egy partira, ugy hogy mar nem leszunk annyira egyedul. Szia Lana! Elutaztal? vagy csak nincs kedved irogatni? Remelem jol vagy!Kicsi! Ugy latom nagyon tanulod a szam tech-et, hogy Te sem irsz, tessek irni a kutyurol, mit tett ki legujjabban? Nyomorgasd meg helyettem is! Sziasztok! es Irjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2002. július 11. 13:36517.
    Kozben engem itt tovabb riogatnak, hogy kinn csak genmanipulalt elemiszert lehet venni, ami Europaban be van tiltva es hogy patkanyok vannak a metroban. Mar nem tudom mit higgyek el, de kezdek magam elott latni egy svabbogarakkal teli kis lukat, ahol hatralevo eletemet kell tengetni :-))Elkuldtem az e-mailt, ha jon valasz, majd meselek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (515)
     
  86. 2002. július 11. 13:16516.
    Szia Ildy, nagyon koszonom, mar ettol is egy kicsit kevesbe erzem magam elveszettnek. A magyar klubba ha csak 56-osok jarnak, az nekem nem olyan jo, mert az kb a szuleim korosztalya. Rolandnak az e-mailcimet koszonom, fogok neki irni mindenkeppen. O mar inkabb az en korombelinek tunik, bar kicsit furan fog kijonni a dolog, hogy igy ismeretlenul irok. A konyvesboltot termeszetesen megnezem neked, mihelyst odaerek. Na mar nem is tunik olyan ijesztonek ez az egesz :-)) Meg egyszer nagyon koszonom. Es ha szukseged van valamire Magyarorszagrol, akkor irdd meg nyugodtan, magyar nyelvu konyv, ilyesmi, csak italt es cigarettat ne kerjel :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (513)
     
  87. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 11. 04:47515.
    New Yorki programok:www. gimagine. com oldalon talalod meg, hirlevelet rendszeresen szetkuldi a magyaroknak bikajuli@aol. com. Egyebb magyar kulturalis programok;hungariancc. org.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (514)
     
  88. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 11. 04:38514.
    Bocs, a srac nevet nem emlitettem, Roland a neve. A telefon szamat is tudom. Udv.
    előzmény:
    lauyaum (512)
     
  89. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 11. 03:30513.
    Szia! Tudom, en is ezen nevetgeltem. Regebben erre az oldalra leirtam minden Magyar klubot New Yorkban. Mindig kitorolik az elso par szaz oldalt. Megszeretnem keresni az informacioimat visszaolvasassal. A jovoheti ujsagban biztos lesz uj hirdetes, es akkor mar lesz magyar klub is, ahova hetvegeken elmehetsz kikapcsolodni. Altalaban 56-osok jarnak oda. Az igaz, hogy mindjart mindenert beperelik egymast az emberek, de azert meg van kivetel. En tudok egy magyar ugyvedet is, sebaj. En ismertem egy helyes sracot, aki itt Albanyban az Egyetemen tanit, es nagyon sokat jar NY-ba, vagtam a hajat. Nem biztos, hogy orulni fog, ha mondod, honnan kaptad a cimet, szoval ne emlitsd;King of Hungary@yahoo. com. Szallitja a magyarokat a repuloterre, meg ilyesmi, itt DJ, de nem csak magyar fiatalok jarnak arra a helyre. Mostmar, ha sikerul, baratod is lesz. Megkerlek, ha megtudnad nezni nekem a Kek Duna konyvesboltot, Manhattenben, hogy nyitva van-e meg, mert ugy hallottam, a tulajdonos meghalt. Az uzletbe van a cime, es a hozzatartozok telefonszama. Egy fodrasz Enikot is ismerek, a Noklapjat tole kell megrendelni, ha jarattatni akarod itt is. Holnap felforditom az uzletet, biztos megtalalom a cimet valahol. Szoval lassuk; van hetvegi programod, egy esetleges barattal, lehet, hogy olvashatsz is, rossz ido eseten. Azert ajanlom, hogy hozz magaddal egy par regenyt, es egy par CD-t, magazinokat. Magyar elelmiszerbolt van , de meg nem tudom hol. Addig eleg szepen elhulyeskedunk, amig Lana elo nem bukkan!Szia.
    előzmény:
    lauyaum (512)
     
  90. 2002. július 10. 09:40512.
    Koszonom szepen. Hala neked ujsagot mar tudok olvasni magyarul, szinhazba is mehetek es magyar lesz a kozmetikusom is. Na kezdetnek nem is rossz! Egyaltalan senkit se fogok ismerni, azt tudom, hogy az uj munkahelyrol kijon ertem valaki es elvisz a lakasba, amit meg nem tudom hogy hol van, de mivel ugysem ismerem New Yorkot ha tudnam se ernek vele sokat. Angolul termeszetesen tudok. A munka miatt nem aggodom, mert tudom mi lesz a dolgom, de hogy munka utan mit fogok csinalni??? Elore rettegek a hetvegektol! Na meg hogy valami hulyeseget csinalok es nagy bajba kerulok. Azzal riogatnak hogy ott minden aprosag miatt beperelik az emberek egymast. Nincs valami szervezet, ami magyaroknak van, vagy valami klubszeruseg, vagy barmi ahol emberekkel lehet beszelgetni? Egyebkent te hogy kerultel ki es miota vagy ott?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (511)
     
  91. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 10. 03:11511.
    Szia! Sejtettem, hogy nem babysitterkedni jossz, de a lanyok New Yokban laknak, es tudjak mi merre van. Ide szokott irni egy Lana nevu kedves holgy, aki regen New Yorkban lakott, de mostanaban nem valaszol. O sokat tudna neked segiteni. En talaltam neked a New York-i magyar szinhaz cimet;229. 82ndSt. New York, N. Y. Tel;212-861-7981. Egy kozmetikust, Kathy's skincare 212-717-1615. Biztos O is szivesen valaszol a kerdeseidre. Egyaltalan senkit se fogsz ismerni, amikor kijossz, es ki fog varni?Tudsz angolul?Te, okvetlenul irj, amit cak kitudok talalni, mindent tudatok veled. Szia.
    előzmény:
    lauyaum (510)
     
  92. 2002. július 9. 10:38510.
    Szia Ildy, nagyon koszonom a valaszodat. En igazabol nem babysitterkedni megyek, hanem a cegem kuldott ki oda dolgozni, szoval rendes irodaban leszek. Lakast a kinti ceg berel nekem, meg nem tudom hol. Nem is ezek a kerdesek erdekelnek engem, hanem peldaul hol lehet magyarokkal talalkozni? Hol lehet fuszerpaprikat es egyeb magyaros etelekhez valo dolgokat venni? Mennyire bisztonsagos es foleg jo a new yorki tomegkozlekedes, mert jogsim ugyan van, de mindenkinel az lesz a legjobb, ha en nem vezetek. :) Mik azok a negyedek ahova jobb ha egy magam fajta otven kilos csirke be se teszi egyedul a labat? Egyaltalan mit lehet kinn csinalni szabadidodben? Milyenek az emberek? Mennyire lehet veluk ismerkedni, baratkozni? Meg biztosan van meg sok dolog, ami igy fel sem merul kerdeskent meg bennem. Neked amikor kimentel, mik voltak a nagy sokkelmenyek? Nagyon nagy kulturalis sokkra szamitsak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (509)
     
  93. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 9. 02:46509.
    Szia!A lanyok, akik babysittereznek, azok mindenrol tudnak tajekoztatni, Ok laknak Ny-ban. En 2 orara lakok Ny-tol, Ny allam fovarosaban. Nem akarlak felrevezetni az informacioimmal, igy a Babbysitter Amerikaban topicot ajanlom inkabb. A Magyar Szo ujsagot ajanlom. A cime;American Hungarian Word, Inc. 130. E. 16thStreet, New York, NY, 10003. Tel;(212)254-0397. Mar tudod hol fogsz lakni, es dolgozni?Udv.
    előzmény:
    lauyaum (507)
     
  94. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 9. 02:37508.
    Szia miszisz!Talaltam egy helyet, ahol mi tudjuk megfesteni a sajat tanyerunkat. Csak 15$-t szamolnak erte, es ott meg is sutik ezert az arert. Most nem festettunk tanyert, csak a melletti teraszra ultunk ki kavezni a Sturbuck Cafeba. Mar elkezdtem az iskola vasarlast, hogy ne lepjen meg Augusztusba. Nagyon nehez zoldagra vergodni egy maganuzlettel. Nagy felelosseg. Ha az uzlet fele jarok, akkor is bekukkantok, hogy minden rendbe van-e, vagy lezartam-e mindent, (sutovasat). Az anyu talalt egy magyarnyelvu bibliat, ami oktatja a foldi megelegedettsegrol, es mas nagyszeru dolgokrol, es most nagyon lefoglalja magat. A konyhaban minden fiokot ujra atmosott, es kitalata, hogy oromet lelne, ha tudna festegetni. Nem tudom, hol talalok hozzavalokat, en meg sose pingaltam. Vizfesteket, vagy olajfesteket ker?Szoval majd az Art boltban ilyen kerdeseim lesznek. A vegen meg en is belejovok. Remelem neked is jol telnek napjaid! Udv.
    előzmény:
    miszisz (506)
     
  95. 2002. július 8. 14:51507.
    Udvozletem mindenkinek. El valaki kozuletek New Yorkban? En osztol megyek oda masfel evre dolgozni, de azon kivul, amit a filmekbol lattam nem sok fogalmam van arrol, milyen is ott az elet. Minden infort nagyon koszonok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2002. július 8. 05:29506.
    Szegény Ildy, nem lehet könnyü saját vállalkozást vezetni. Csak az a baj hogy igy az egész év ugy száll el hogy észre sem veszed. Ahogy gondolom, szabira sem szoktál menni! Honnan van energiád folyamatosan éjjel nappal dolgozni? Remélem legalább a hétvégéd jó volt most!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116359 (504)
     
  97. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 6. 23:19505.
    Laca! Orulok, hogy megerkeztetek, irjal mindenrol, szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670383 (503)
     
  98. Torolt_felhasznalo_537068
    Torolt_felhasznalo_537068
    2002. július 6. 23:18504.
    Szia Miszisz!Tegnap olvastam a dunatv-t. Nincs hangja, de a hiradot lehet olvasni. Komolyan gondolom, hogy ez nem elet, ha a munka utan mar ugy elfaradok, hogy nincs erom menni sehova. Orulok, ha megfurdok, es mar nincs kedvem ujra feloltozni, es ujra kifesteni magam. A hetedik nap, vasarnap azert csinalunk valamit, de hetkoznap csak elelmet vasarolunk, postara megyunk, kiveszunk filmet, es azt nezzuk. Nyaron van nemet klub, ahol tancolni is lehet, sok magyar nyelvuek jarnak oda, mi is szoktunk menni. Biztos hallottal a Los Angelesi lovoldozesrol. Szerintem jobb lenne, ha golyobiztos fal lenne a jegyvetelnel is. Szep hetveget!
    előzmény:
    miszisz (502)
     
  99. 2002. július 6. 22:38503.
    Sziasztok! Koszi minden jokivansagot, itthon vagyunk!!! Nem tudom elmondani milyen erzes volt latni ujra a szeretteinket, szuleinket, tesoinkat. . . stb. A lanyom rohant a nagyik karjaiba, persze elhalmoztak mindenfele ajandekkal, szegeny gyerek, hatha az USA-ban nehez korulmenyek kozott el. . . hihihi. Kivanok Nektek is hasonlo szivmelengeto erzeseket
    előzmény:
    miszisz (502)
     
  100. 2002. július 6. 08:06502.
    Szia Ildy, sajnálom hogy nem jött össze a rádiózás. Mi szinte csak magyar rádiót hallgatunk az interneten keresztül. Szerda este élőben kaptuk az otthoni Erzsébet hidi tüntetés elő pillanatait. Csúcs volt. Hogy nem vagyunk otthon, de mivel a Pannon Rádiót hallgattuk végig szurkolhattuk az egész tüntetést. EL sem akartuk hinni, hogy mi megy ott. Élőben közvetitett a rádióba egy riporter, szemközt a felsorakozott kommandós rendőrökkel. Az egyik ujságirót, bilincsbe verve még meg is interjuvolta. Teljesen jó ez a világ rádió. Én nagyon szeretem a FOlk adót is, ott csak valódi népzene megy. Na de nem fájlalom a szivedet amiért nem tudod hallgatni. De mielőtt veszel egy ujat tájékozódj jól, hogy minden legyen benne amit akarsz. Lacafacának én is jó repülést és kellemes otthon töltött időt kivánok. Mellesleg én pénteken megyek haza. Igaz kis gubanc volt, mert az augusztusi repülőjegyemet alig tudtam lefoglalni, minden járat tömve volt Európában. De hát sikerült végül is. Ildy, tényleg ne feledkezz meg az ÉLET-ről. Mert az jó és csak egy van belőle. Tudom nem teljesen komolyan mondtad, de azért elég rémisztő egy kijelentés volt. Jó hétvégét mindnekinek, és csináljatok valamit csak magatoknak, amitől boldogok lesztek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top