Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008.02.15-től. győri Kaáli

Tia...
Létrehozva: 2008. február 4. 16:22
Sziasztok!

2008.02.15-én megyünk az első konzultációra Győrbe.
Amikor az időpontot kaptam el határoztam,hogy indítani fogok egy saját topicot a témában.
Ha ti is most vágtok bele abba a bizonyos nagy"FÁBA" akkor írjatok és osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

Üdv:Tia
  1. 2008. március 14. 19:3451.

    Szia napcsiné!

     

    Igen túl vagyok a vérvételen 8 órakor már haza is értem,utánna gyors zuhany aztán alvás.Délután kettőkor ébredtem,és éreztem hogy fáj a kezem.Arra gondoltam talán rá feküdtem de nem,olyan vastag volt a tű amivel a vért vették hogy még most is érzékeny a szúrás helye.

    Egy hét múlva lesz eredmény,de mondta a hölgy hogy érdeklődjek  szerda környékén.Már csak azért is mert ezt az eredményt szeretném magunkal vinni a Kaáliba jövőhét csütörtökön.

    Van egy barátnőm ők második babát terveztek és egy hetet késett a mensije amikor először tesztelt.Negatív volt a teszt,pár hét múlva újra megismételte és pozitív lett,ez kb az 54 napon csinálta.

    Ha még egy hét múlva sem jön meg én biztos újra tesztelnék.

    Remélem sikerül probléma nélkül megcsináli a polcot,hova rakjátok?

    Ha szép idő lesz biztos bepótoljuk a múlt heti kirándulást ami elmaradt.Tapolcán mondtak egy nagyon szép helyet ahová szeretnénk elmenni. szia Tia

    előzmény:
    napcsiné (50)
    2008-03-14  11:33
  2. 2008. március 14. 11:3350.

    Szia Tia!

     

    Ja, így már értem miért fontos kérdés az éhezés illetve nem éhezés. De mostanra már túl is vagy a vérvételen. Remélem, jók lesznek az eredményeid.

    Hát csináltam egy tesztet még a 29. napon, de persze sehol semmi, csak azért akartam biztos lenni, mert aznap mentem mammográfiai vizsgálatra, és hát az mégiscsak egy röntgen, és ha netalántán mégis lett volna valami babakezdemény, akkor ne kapjon rögtön az elején sugárfertőzést. Szóval tényleg nincs más, mint várni meg várni....

    Hétvégén nagy akció lesz nálunk: polcot szerelünk. Majd légyszíves gondolj ránk, hogy minden rendben menjen, ne fúrjunk meg egy villanyvezetéket se, és ne dőljön ránk a fal!

    Vasárnap állítólag szép idő lesz, nem pótoljátok be a múltkor elmaradt kirándulást?

     

    Napcsiné

     

    előzmény:
    Tia... (49)
    2008-03-13  17:49
  3. 2008. március 13. 17:4949.

    Szia Napcsiné!

     

    Az a bajom az éhgyomor vérvétellel hogy éjszakás vagyok a héten  és reggel munka után megyek laborba,éjfél után már nem lehet se enni se inni.Ez az ami kicsi nehézséget okoz de kibírom.

    Kutyusunknak van szép nagy udvara ahol kedvére szaladgálhat,vagy sétálgathat. 3éves és nagyon szeret velünk lakni,elötte kenelbe tartották de biztos nem vágyik oda vissza.

    46.nap? nem csiáltál tesztet véletlenül,bár írod hogy ne gondoljak semmi olyanra de azért mégis.

    Milyen eredményeid vannak?vérvétel volt?

     

    Tia

     

    előzmény:
    napcsiné (48)
    2008-03-13  09:19
  4. 2008. március 13. 09:1948.

    Szia Tia!

     

    Hát akkor szerencséd volt a mikuval, mert tényleg nagyon nehéz lett volna a hétvégi vérvétel. A 21. napinál úgy tudom belefér egy-két nap csúszás, tehát lehet 20. vagy 22. nap is, de a 3. az fontos, hogy 3. nap legyen.

    Hát ez az éhgyomor kérdés nekem is kérdés volt, ezért biztos ami biztos alapon éhgyomorra mentem, de nem tudom, hogy hogyan kell.

    A dobbermannak nagyon nagy a mozásigénye, ugye? Van jó sok helye futkározni? És sétálni is szeret Blacky? Vagy inkább rohangálni? Hány éves? A papagáj is biztos nagyon aranyos.

    Hááát... én a 46. ciklusnapnál tartok, de ne vonj le ebből semmi következtetést.  Azért bízom benne, hogy hamarosan történik valami, mert már kezdek kicsit türelmetlen lenni.

    Már megjött minden szükséges eredmény, azokkal szerencsére minden rendben van.

     

    Üdv: napcsiné

    előzmény:
    Tia... (47)
    2008-03-12  19:25
  5. 2008. március 12. 19:2547.

    Szia napcsiné!

     

    Nálam megérkezet miku az éjszaka,már tartottam attól hogy hétvégére tolódik el a 3.nap.Az nem igazán lett volna jó mert fogalmam sincs hogy oldottam volna meg hétvégén a vérvételt.Ma van az első nap így pénteken megyek a laborba,kíváncsi vagyok milyen lesz az eredményem.Csak azt nem tudom hogy éhgyomorral kell-e mennem?Te hogy mentél?

    Dobermann kutyánk van és Blacky névre hallgat,ezen kívül van egy nagyon szép hullámos papagályunk is akinek Peti a neve.

    Mindkettőt nagyon szeretjük

    Hányadik ciklus napnál napnál tartasz? 

     

    Tia

    előzmény:
    napcsiné (46)
    2008-03-12  11:25
  6. 2008. március 12. 11:2546.

    Szia Tia!

     

    Ne haragudj, hogy nem válaszoltam tegnap, de nagyon el voltam havazva - határidős munkáim voltak. Most végeztem ezzel az adaggal, aztán máris a nyakamon a következő határidő.

    Egyébként még mindig csak várakozok.

    Milyen kutyusotok van? Hogy hívjátok?

    Tudod már, hogy mikor mész vérvételre?

     

    Üdv: Napcsiné

    előzmény:
    Tia... (45)
    2008-03-10  16:46
  7. 2008. március 10. 16:4645.

    Szia napcsiné!

    Képzeld még nem tudtam menni vérvételre mert nem betegedtem meg.Szombaton volt egy kis színes de vasárnap semmi.ma délelöt szintén semmi,most délután kezdődik újra valami szerintem holnapra lesz belőle rendes vérzés.Csak nehogy úgy elhúzodjon hogy hétvégére essen a 3. nap.

    Sajnos a kirándulásból nem lett semmi mert esett az eső meg fújt a szél,nem tudom honnan emlékeztem hogy hétvégére jó időt mondtak.

    Talán majd most hétvégén sikerül bepótolni,egyébként a bakonyba szoktunk menni.Álltalában a kutyusunkat is visszük magunkal,nagyon szeret velünk csavarogni.

    Nálad mi a helyzet miku ügyben?

    Tia

    előzmény:
    napcsiné (44)
    2008-03-10  08:48
  8. 2008. március 10. 08:4844.

    Szia Tia!

     

    Voltál vérvételen? Mikor lesz meg az eredménye?

    Voltatok kirándulni? Merrefelé? A Bakonyban?

    Nekünk sajnos csak egy rövid sétára futotta az időnkből, mert egész hétvégén nagyon elfoglaltak voltunk. Vendégeskedtünk, meg takarítottunk, sütöttünk-főztünk, úgyhogy kénytelen leszek itt a munkahelyemen kipihenni magamat.

     

    Üdv: Napcsiné

    előzmény:
    Tia... (43)
    2008-03-07  18:11
  9. 2008. március 7. 18:1143.

    Szia napcsiné!

     

    Nagyon érdekes olvasnivalókat küldtél nekem,igen 20.-án megyünk sajnos előbb nem tudunk.Addigra meg lesz a 3napi hormon eredményem is és így nem kell azért külön elmenni Győrbe.

    Ma telefonáltam időpontért 20-án 11-re megyünk,és vesznek tőlem vért gondolom hogy megcsinálják az öszeférhetőségi vizsgálatot amit írtál.

    Nálam úgy néz ki hogy holnap jelentkezni fog a miku,de sebaj hétfőn akkor el tudok menni legalább vérvételre.

    Jó hétvégét neketek is ,remélem szép idő lesz és akkor el megyünk kicsit kiránulni.

     

    Tia 

    előzmény:
    napcsiné (42)
    2008-03-07  11:41
  10. 2008. március 7. 11:4142.

    Szia Tia!

     

    Igen, én is úgy tudom, hogy vérhigító hatású az aspirin protect. Van róla egy jó cikk a kaáli honlapon, hogy a terhességre is kedvező hatása van, ezért szedetik. Itt tudsz utánaolvasni:

    http://quad.bdtf.hu/Kaali/kezelesek.html#as pirin

    Ha jól emlékszem, akkor a punkció előtti napig kell szedni, de ez pontosan le van írva a papíromon.

    A szurit naponta egyszer kell majd, de lehetőleg azonos időpontban beadni. Pl mindig reggel. Erről is van fent a neten egy tájékoztató:

    http://www.doppinglista.hu/gyogyszer-betegta jekoztato.xhtml?tid=14051

     

    Na, most jól elláttalak olvasnivalóval!

    Nagyon bízom benne, hogy sikerül majd ügyesen megszurkálnom magamat.

    Csak 20-án mentek? Azt hittem előbb fogtok menni.

    Nem, tőlem a kaáliban még nem vettek vért, de valami olyasmit olvastam, hogy van egy olyan vizsgálat is, hogy a férjed spermáit összeeresztik a te véreddel és megnézik, hogy hogyan viselkednek. Ez valami összeférhetőségi vizsgálat. De nem vagyok biztos benne. majd kérdezz rá, ha gondolod, biztos elmagyarázzák, hogy miért kell.

     

    Én még mindig csak várok, meg várok...

     

    No de sebaj, azért türelmes vagyok ám.

     

    Jó hétvégét nektek! Pihenjetek jó sokat!

     

    Napcsiné

     

    előzmény:
    Tia... (41)
    2008-03-06  18:48
  11. 2008. március 6. 18:4841.

    Szia napcsiné!

     

    Az aspirin protect az úgy tudom hogy vérhigító hatásu gyógyszer,és meddig kell vajon szedned?

    A szuriról nem is beszélve,naponta egyszer kell majd vagy többször és pontosan mire hat??Képes leszel "döfködni" magad?

    Ezen most jót nevettem.Szerintem mi 20án megyünk a kiskatona vizsgálatra,és azt mondták hogy nekem is mennem kell mert vért vesznek tőlem.neked is kellett,nem tudom mit néznek belőle.

     

    Tia

    előzmény:
    napcsiné (40)
    2008-03-06  08:22
  12. 2008. március 6. 08:2240.

    Szia Tia!

    Az első ciklusnaptól Aspirin Protecten kell szednem, és a 2,3,4. napon Gonal injekciót szúrni hasba. Az 5. napon vérvétel + talán UH is, de ez nem biztos. Aztán a továbbiakat még nem tom.

    Kedden megjött a rákszűrésem eredménye. Nagyon szép P2 lett, így már nyugodtan döfködhetem magam.

    Szép napot neked!

    Napcsiné

    előzmény:
    Tia... (39)
    2008-03-05  18:58
  13. 2008. március 5. 18:5839.

    Szia napcsiné!

     

    Igen apám él még,de nem tartjuk a kapcsolatot.

    Sajnos apa nélkül kellett felnőnöm,de igazából ez már nem is nagyon foglalkoztat.

    Két báttyám van ők anyu előző házasságából születtek,elég nagy a korkülömbség köztünk.15-18év.Együt rendeztünk mindent közösen,így könnyebb volt.Igazából a párom volt az igazi nagy támaszom,nélküle nem tudom hogy mire mentem volna.

    Ha jelentkezett miku utánna mikor kell mennetek?

     

    Tia

    előzmény:
    napcsiné (38)
    2008-03-05  08:55
  14. 2008. március 5. 08:5538.

    Szia Tia!

    Nagyon sajnálom anyukádat.
    És apukád él még? Van testvéred? Ilyenkor gondolom könnyebb együtt feldolgozni az ilyen eseteket, ha nem egyedül kell szembenézni mindennel.

    Napcsiné

    előzmény:
    Tia... (37)
    2008-03-04  11:35
  15. 2008. március 4. 11:3537.

    Igen szabadságon vagyok 2napot ez rendkívüli szabi amit közeli hozzátartozó halála miatt adtak.Az anyukám vesztettem el 23án,nagyon rosszul kezdődött ez az év.Náluk is nagy vihar volt még a közvilágítás sem volt az utcában.áramkimaradás volt délután és este 6körül jött vissza.Hála istennek nálunk sem lett semmi kár a házban,nem lennék azoknak a helyébe akinek még biztosítása sem volt.sajnálom őket.

    Tia 

    előzmény:
    napcsiné (36)
    2008-03-04  11:03
  16. 2008. március 4. 11:0336.

    Szia Tia!

    Igen, köszi eddig ma még nem cseszegetett senki!
    És te szabadságon vagy ma? Miért vagy szabadságon? Csak úgy?
    Nálatok is olyan nagy vihar volt a hétvégén? Mi Győrben voltunk és olyan jégeső volt, hogy félelmetes. Hála Istennek a kocsinak nem lett semmi baja, meg otthon a házunk tetejét sem vitte el a szél, úgyhogy nincs semmi kárunk. Nagyon sajnálom azokat, akiknek összedőlt a házuk.

    Napcsiné

    előzmény:
    Tia... (35)
    2008-03-04  10:29
  17. 2008. március 4. 10:2935.

    Szia napcsiné!Örülök hogy tetszik a csokor.

    Pont azt mondtam én is a dokinak nem mindegy ha már az ember úgy is fizeti a TB-t hogy megcsinálják ingyen vagy 3500ft-ot kell kifizetni minden egyes hormon vérvételért.Ma már jobb napod van?Holnaptól én is dolgozom,csak délután tudok majd írni.

    Tia

    előzmény:
    napcsiné (34)
    2008-03-04  10:03
  18. 2008. március 4. 10:0334.

    Szia Tia!

    Na, sikerült végre egyszer "személyesen" is összefutnunk? Úgy látom, te is online vagy. A privát üzeneteid egyébként nem jöttek át, amióta ez az új design van.
    Hát akkor neked sem volt tegnap szerencséd a nőgyógyászoddal. Persze igaza van, hogy a Kaáliban is meg lehetne csináltatni a vérvételt a hormonokra, de mindek dobjon ki az ember 15-20 ezer forintot, ha egyszer TB-re is megcsináltathatja? Lesz még elég helye annak a pénznek. A lombik nem olcsó mulatság.
    Köszönöm a virágot, nagyon szépek!

    Üdv: Napcsiné

    előzmény:
    Tia... (33)
    2008-03-03  18:21
  19. 2008. március 3. 18:2133.

    Szia napcsiné!Szerintem volt ma valami front féle mert,tegnap megbeszéltem a nőgyógyászommal hogy ma bemegyek a beutalóért az sztk-ba és az aszisztense olyan lekezelő volt,hogy már majdnem beszóltam neki.A hab a tortán az volt amikor a nőgyógyász azt mondta nem érti hogy a Kaáliban miért nem csinálják meg ezeket a vérvételeket.Alig hittem a fülemnek,mert ha nem beszéltük volna meg korábban akkor azt mondom jól van,de tegnap is beszéltünk róla meg kb 3héttel ezelöt is.Na mindegy a lényeg megvan.legyen szép napod holnap.Küldök neked hozzá egy csokor virágot.

     

    Tia 

    előzmény:
    napcsiné (32)
    2008-03-03  15:51
  20. 2008. március 3. 15:5132.

    Szia Tia!

    Nálam nincs semmi különös újság.
    Továbbra is várakozó állásponton vagyok.
    Ma nekem sem volt túl jó napom - semmi különös, csak kisebb munkahelyi zűrök. Tényleg semmi komoly, csak máskor annyira jó hangulat szokott lenni, ma meg kicsit kiakasztottak, de az is lehet, hogy én vagyok egy kicsit érzékenyebb a szokásosnál.

    Majd holnapra kialszom!

    Üdv: Napcsiné

     

    előzmény:
    Tia... (31)
    2008-03-03  11:16
  21. 2008. március 3. 11:1631.

    Szia napcsiné!

    Valahányszor bejelentkeztem nem jelezte az oldal hogy írtál nekem a fórumban,ezért nem is írtam.Most nézem hogy van válasz és nem értettem miért nem írja ki.Sebaj legközelebb mindíg megnézem 

    Privit írtam neked 28-án nagyon rossz napom volt,azt is megírtam hogy egy nagyon közeli hozzátartozómat vesztettem el.

    Ma voltam a nődokimnál 3napi vérvételhez kértem beutalót,jövő hét utáni héten lesz esedékes,valószínüleg.Veled mi újság?

    Tia 

    előzmény:
    napcsiné (30)
    2008-02-29  20:02
  22. 2008. február 29. 20:0230.

    Szia Tia!

    Hát őszintén szólva még elég szokatlan ez az új design, de talán majd megszokjuk. A tegnapi üzenetedet nem kaptam meg.
    Végre hétvége!!! Jó lesz egy kicsit kikapcsolódni, pihenni!

    Pihenj te is jó sokat!

    Üdv: Napcsiné

    előzmény:
    Tia... (29)
    2008-02-29  16:22
  23. 2008. február 29. 16:2229.

    Szia napcsiné!írtam neked tegnap privit meg kaptad?

    Mit szolsz az új NLC-hoz?Azt hittem el tüntek a smilék,de most találtam rá.

    Tia 

    előzmény:
    napcsiné (28)
    2008-02-28  08:57
  24. 2008. február 28. 08:5728.

    Szia Tia!

    Ilyen szép tavaszi időben mit keresnének erre mikulások?  

    Szóval még sehol semmi, de nem türelmetlenkedek, mert az sem lenne rossz, ha előbb megjönnének a rákszűrések eredményei. Ezek remélhetőleg a jövő héten meglesznek.
    Hova fogsz menni 3. napi vérvételre? A Kaáliba? Vagy "sima" kórházi vérvételre?
    Amúgy mi újság nálato? Én nem tudom mi van a levegőben, de minden héten kapok hírt egy ismerős terhességről. Az e heti "gólyahír" egy barátunk (barátnőnk). Egy-két éve szakítottak a régi barátjával. Utána nagy dilemmák, töprengések, aztán most meg már itt az új embör és az új baba!!  
    Jó ilyen jó híreket hallani!  

    Napcsiné

    előzmény:
    Tia... (27)
    2008-02-27  18:27
  25. 2008. február 27. 18:2727.
    Szia napcsiné!
    Igen a doki ultrahang alapján mondta azt amit mondott.
    Nem kételkedem a tudásában,csak meglepett ez a jelenség.
    Miku még nem érkezett?Én most tartok a 18.napnál és nagyon kíváncsi leszek a 3. napi eredményemre.

    Tia
    előzmény:
    napcsiné (26)
    2008-02-26  21:51

Címlap

top