Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008.02.15-től. győri Kaáli

Tia...
Létrehozva: 2008. február 4. 16:22
Sziasztok!

2008.02.15-én megyünk az első konzultációra Győrbe.
Amikor az időpontot kaptam el határoztam,hogy indítani fogok egy saját topicot a témában.
Ha ti is most vágtok bele abba a bizonyos nagy"FÁBA" akkor írjatok és osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

Üdv:Tia
  1. 2013. augusztus 14. 22:458876.

    Igen, már beszoktatásnál járunk. Eddig 3 délelőttöt voltunk. Most nagy a pangás, nincs ott az óvónénink, dadusunk, összevont csoport. Jövő hét szerdán jönnek a mi embereink, úgyhogy majd onnantól kezdődik az otthagyás némi időre fejezet. NIncsenek illuzióim, Marcsi szerintem visítani fog... Ha nem, kellemes csalódás lesz.

    Most ez a nyári összevont csoport délelőtt úgy néz ki, hogy reggeli, aztán 9 körül ki az udvarra, és egész délelőtt kint... Ez Marcsinak tök uncsi, 1 órát van kint, aztán bemegyünk a leendő csoportba, és ott bent tök jól elvan... Fúúúúúú, úgy néz ki, majd apára fog maradni a leszakítás java... Mert a következő héten ő a soros... Szóval kellene íratni ilyen aminofenazont... Pont ma voltunk, erről lemaradtam, de van még egy csomó Germicidem, akkor lehet, ellövöm azokat szükség esetén...

    előzmény:
    Ggemma (8875)
    2013-08-14  21:06
  2. 2013. augusztus 14. 21:068875.
    Ja, meg a hűtőfürdő. Mondjuk ordított végig, hogy vegyem ki, meg "Nem akajom! Nem akajom!", pedig nem volt igazán hideg a víz, 37-ről vittük le kb. 32-re. Az ügyeleten a doki még ennél is enyhébb verziót javasolt. Azt mondta olyan meleg vízbe tegyük, amennyi a testhője, és hagyjuk abban kb. negyed órát viribülni (így mondta ), tehát csak annyi, hogy ahogy hűl magától a víz, úgy hűl a teste is. A lényeg, hogy ne fázzon közben.
    előzmény:
    RiTuska (8873)
    2013-08-14  20:34
  3. 2013. augusztus 14. 21:028874.

    Nem voltak különösebben nyűgösek. Ámonnál végül is csak egy éjszaka volt, de akkor is csak az volt gyanús, hogy hamar felébredt. Ilián meg azon a lázas napon hol teljesen jól volt, hol meg félájultan nyögdécselve csak feküdt (ez volt az ijesztő!). Felváltva adtunk Nurofent, Panadolt és Aminofenazoni kúpot. A Panadol semmit nem hatott, a kúp meg úgy helyretette, hogy másnap már semmi sem kellett. Ezeket lehet felváltva 3-4 óránként adni, mert mindegyiknek más a hatóanyaga. Az Aminofenazoni kúp ugyanolyan mint a Germicit (ugyanaz a hatóanyaga), csak erősebb. A Germicidből ebben a korban már 2 db kellene.

     

    Te, Marcsi még csak most fog kezdeni ugye, vagy lemaradtam valamiről? Beszoktatás előtt vagytok még? Majd írd meg milyen volt! Az ovival biztos sok betegség jön majd, ez sajnos elkerülhetetlen.

    Látom jól sikerült a nyaralás, tudtatok fürödni Balcsiban is, medencében is. 

    Kismanó, látom nálatok is zajlik az élet!

    előzmény:
    RiTuska (8873)
    2013-08-14  20:34
  4. 2013. augusztus 14. 20:348873.

    Fú Ggemma, és nagyon nyűgösek voltak? Ilián már jobb beteg egy kicsit, mert én is úgy vagyok, hogy nálunk is robban a bomba...

     

    Ma délelőtt két gyerek hányt az oviban, hozzáteszem, már éjjel is hánytak, mégis hozták őket, láz... Meg van torokfájós lázas vírus...

     

    Nehéz lehetett neked. 

     

     Mivel csillapítottad Ilián lázát, mert ma voltunk dokinál igazolásért, hogy Marcsi mehet közösségbe, de nem is beszéltünk, csak kihozta az asszisztens a papírt... Még a Germicid jó magas láznál, vagy már ennyi idősen kevés?? Eddig nekünk a nurophen szirup mindig hatott.

     

    Eső tök ügyes Zsombi, előbb-utóbb összeáll a kép, látod.

     

    Tia, majd írd ám meg, kit rejt a pocak, ha megmutatja magát

    előzmény:
    Ggemma (8872)
    2013-08-13  14:05
  5. 2013. augusztus 13. 14:058872.

    De jó Eső, hogy ilyen simán ment! Ügyes gyerkőc ez a Zsombi, nem hagyta hogy siettessék!

    Nálunk is szépen alakul a dolog, egyre többször megyünk el itthonról pelus nélkül, de ha van is rajta, általában szól, hogy pisilni kell. Alváshoz még I is kap. Rosszabbra számítottam én is. 

    Múlt héten átestünk egy vírusfertőzésen. Ilián kapta el a strandon, estére lázas lett, másnap majd' 40 fokos láz egész nap, alig lehetett lejjebb vinni. Voltunk ügyeleten, de másnapra jobban lett, azóta meg köhög és mi is (az apja meg én) gyengélkedünk. Ámon is elkaphatta a vírust, pár napig hőemelkedése volt, egyik éjjel meg 39-ig felszökött a láza (cseppet beparáztam...), kapott kúpot, másnapra kutya baja sem volt. 

    Nagyon leszívta az energiáimat a kánikula! De idén már nem lesz ilyen hálisten! 

    Tia: Azt hittem a Down kór szűrés az alap. Nálunk mindig csinálták, de én a komolyabb verziót kértem. Most meg megint egy új fajta szűrés van. Olyan kíváncsi vagyok, hogy fiú lesz vagy lány! Nevekkel hogy álltok? Még korai a kérdés?

    előzmény:
    eső (8871)
    2013-08-11  21:45
  6. 2013. augusztus 11. 21:458871.

    Tia ezek tényleg jó hírek, szépen gömbölyödj csak35 év felett jobban figyelnek az emberre, de nem baj jobb az óvatosság.

     

    Viszont nagy hírem vaaan. Képzeljétek a fiamról úgy néz ki lekerül a pelenka.! 3 nap alatt hipp-hopp nincs pelus. Persze alváshoz van, és nagydologhoz rakok, de napközben nem kéri, és szól ha pisi lesz. Eddig még baleset sem volt. Mondták, hogy ez gyorsan zajlik majd le, de azt hittem városi legenda ez Amin külön ámulok, hogy ilyen szépen szól előre, azt hittem több balesetünk lesz. Jó persze ez csak 5 nap eddig, de akkor is, hihetetlen a dolog. Remélem nem lesz visszalépés. Most megy majd először így bölcsibe.

     

    Ami aggaszt kissé hogy kezd komoly gondunk lenni kakifronton. A múltkor 5. napra kúppal sikerült csak a dolog...Most vettem Laevelac ? szirupot , mert már megint a 3. napnál tartunk és semmi. Pedig most még gyümölcsöt is tömtem bele, iszik is rendesen...Azt olvastam, hogy ez lelki eredetü is lehet, főleg a szobatisztaságra átállásnál gyakori..hát nem tudom...várunk aztán meglátom, az sem lesz megoldás ha mindig szerek segítségével jutunk valamire nála...

    előzmény:
    Tia... (8870)
    2013-08-06  06:05
  7. 2013. augusztus 6. 06:058870.

    Sziasztok!

     

    Kis helyzetjelentés!Ma töltöttem be a  13. hetett és hála az égnek minden rendben van.Múlt hét pénteken voltam a 12 hetes genetikai Uh-on ott is mindent rendben találtak.Viszont mivel elmúltam 35 éves ezért el küldtek down-kor szűrésre, egy vérvételre aminek kb egy hét múlva lesz meg az eredménye.Az eredményt kiértékelve dönti el az orvosom hogy van-e szükség további kivizsgálásra.

     

     

     

    előzmény:
    Ggemma (8868)
    2013-08-05  13:12
  8. 2013. augusztus 5. 22:208869.

    Hiába reménykedtem, szélvihar jött, no meg 10 csepp eső / m2... Végeredmény: a garázson kívül hagyott autó úgy nézett ki, mintha a Szaharából érkeztünk volna haza... Pedig még csak most megyünk nyaralni

     

    Pont belefutunk a "hidegfrontba"... Nem baj, majd csütörtökön és pénteken kifürödjük magunkat, utána meg jöhet a kultúra

     

    előzmény:
    Ggemma (8868)
    2013-08-05  13:12
  9. 2013. augusztus 5. 13:128868.

    Egy kicsit igen. Jól is esett, volt egy kis vihar az éjjel. Ilián úgy kelt, hogy repülőket emlegetett, szerintem a dörgésre gondolta, hogy repülők voltak (egyszer nagyon megijedt a szúnyogirtótól...).

    Ritus, már csak a csütörtök-pénteki hidegfrontban reménykedhetünk, aztán idén ilyen nagy kánikula már biztos nem lesz.

    Ma mentünk először pelus nélkül játszótérre, végig izgultam, de nem volt baleset. Éjjel is teljesen száraz maradt a pelus!

     

    Eső: Jobban van Zsombi? Pöttyös lett végül is?

     

    Kismanó, nagyon rég jelentkeztél, hogy vagytok?

    Tia , hogy bírjátok a meleget? Rosszullétek? UH?

    előzmény:
    RiTuska (8867)
    2013-08-04  22:48
  10. 2013. augusztus 4. 22:488867.

    Ggemma, Eső ha jól látom, ti ma felfrissültetek, de jó nektek Még azért én is reménykedem, hogy a szél mellett valami ideér hozzánk is

     

    előzmény:
    RiTuska (8866)
    2013-08-02  22:25
  11. 2013. augusztus 2. 22:258866.

    Ez lehetett a reggeli nyűgösség oka látod Eső, már rosszul érezte magát. Nem jó hír, mi is lassan megyünk beszoktatásra... Mondjuk remélem, addigra végetér a hőség, de tényleg ilyen időben mindent be lehet szedni. Múltkor, amikor strandon voltunk, kicsit aggódtam, mert jónéhány kortyot nyelt... Aztán szerencsére nem kaptunk el semmit...

     

    előzmény:
    eső (8864)
    2013-08-02  13:51
  12. 2013. augusztus 2. 14:358865.

    Ha még nem érdekli a szobatisztaság, akkor még biztos nem érett rá, majd eljön az ideje! Oviba úgyis csak jövőre megy, jól tudom?

    A kajálás nálunk is beindult, mikor már tényleg csak falatokat evett, elkezdtem adni a Béres cseppet és szinte egyik percről a másikra megjött az étvágy! Nem is értem, már aznap este sokkal jobban evett. Most jobban kopnak a gyümölcsök is. 

    A salátafőzeléket én sem ismerem , de ha nálatok ekkora sikere volt, utánanézek.

    Nálunk is mosolyoghatnak a szomszédok, mikor Ilián jól kioszt bennünket az udvaron! Korral jár!

    Zsombinak jobbulást! Hát jókor kapta el szegény, pont a kánikula kellős közepén... A három naposon mi már túl vagyunk, tényleg nem volt más tünet, csak a 3. naptól a pöttyök.

     

    Ritus: Köszi az infókat, jó tudni, hogy ez másnál hogyan zajlik. Mi is kitartóan bilizünk "hála" az elhúzódó kánikulának. Ilián most már alsónadrágban nyomja itthon. Az elején persze tesztelte párszor, hogy mi történik, ha belepisil, de máskor már magától letolja és megy trónolni. 

    előzmény:
    eső (8861)
    2013-07-31  21:45
  13. 2013. augusztus 2. 13:518864.
    Tegnap óta magas lázHűtőfürdő, kúp vegyesen. Más baja nincs csak a láz. Sztem kikaptuk a 3 napos lázat. Doki sem tud mit mondani. Hát ez van. Pedig Balcsit terveztünk.....
    előzmény:
    RiTuska (8863)
    2013-08-01  23:02
  14. 2013. augusztus 1. 23:028863.

    Eső, hát én is parázok rendesen, de legalább nálunk nem lesz közönség a reggeli feszkóknál... 

     

    Majd alakul, hidd el. De jó, hogy eszik, akkor biztosan valami változás következik majd a kis szervezetében. Salátafőzelék, idén nem is csináltam. Most nekem Marcsi néha csinálja délben a műsort, hogy nem eszik levest, vagy ilyesmit, de a melegre fogom... Este mindig jó a fogyasztás

    előzmény:
    eső (8861)
    2013-07-31  21:45
  15. 2013. augusztus 1. 22:588862.

    WC-re felültetem, mert idegenben megy csak WC-re, itthon bili van. És én húzom le bugyiját, meg vissza is... Fürdőben, vagy tömeghelyeken a klotyó fölé tartom, mintha kint pisilnénk a fűbe... Önállóan sztem még egy ideig nem fog tudni menni, az oviban is viszik még az ilyen törpéket

     

    Én egyelőre elégedett vagyok ezzel, hagyom, hogy itthon még bilizzen... A kakival úgyis voltak gondok, mindig pánikolt előtte. Ez mostanra teljesen elmúlt, és úgy kakil a bilibe is, mintha pisilne, semmi nyafi.

     

    Én is kíváncsi leszek, hogy alakulnak a dolgok, ha az oviban a miniWC-re ül, de ugye még az is nagy egy kicsit neki...

     

    előzmény:
    Ggemma (8860)
    2013-07-31  10:06
  16. 2013. július 31. 21:458861.

    Sziasztok csajok! Hát nálunk még mindig semmi előrehaladás. Ami ordítást művel ha lekerül róla a pelus, hát sztem a szomszéd városban is hallják. WC-ről, biliről hallani sem akar, nem is érdekli, még csak kiváncsiságból sem próbálja ki. 

    Viszont elkezdett enni! Mindent eszik, olyat is amit eddig soha. Én nem tudom mi kattant be nála, vagy a Béres csepp most kezd el hatni, de a bölcsiben is elvannak tőle ájulva. Ma pl. 3x kért a salátafőzelékből/azt sem tudtam hogy van olyan na mind1/ Mondta is hogy kér, mert ő még éhes! teljesen elvagyok ájulva tőle. Végre egy jóevő gyerek! Hízott is, kerekedett is kicsit, igaz nyúlt is hozzá.

    A dac, önfejűség megvan nála. Ma konkrétan már muszáj volt hideg vizet spriccelnem rá, mert nem akart bölcsibe menni. Ahhoz hogy bezárjam a bejárati ajtót közelharcot vívtam vele. Sztem az egész ház minket hallgatott.... Ugyhogy jól kezdődött a napom. Aztán persze a bölcsibe kisangyal, ott meg azon csodálkoznak hogy ilyen is tud lenni? 

    előzmény:
    Ggemma (8860)
    2013-07-31  10:06
  17. 2013. július 31. 10:068860.

    Még sok apró lépés van hátra. Egyelőre még meztelenül volt alul (itthon), hogy magától rá tudjon ülni a bilire, ma elkezdtem ráadni az alsónadrágot (Thomasos ), gyakroljuk, hogy le tudja húzni.

    A másik meg, hogy eddig a nappaliban volt a bili, hogy szem előtt legyen, most be kell játszani majd a fürdőszobába, csakhogy ott sötét van, a villanykapcsolót nem éri fel (még fellépővel sem, pedig most vettem)... szóval vannak még kérdések.

    Marcsi hogy ül fel a wc-re, szűkítővel, fellépővel? Magától, vagy neked szól, hogy segíts? 

    Úgy örülök a kezdeti sikereknek, de parázok a következő lépésektől, nehogy elvegyék a kedvét, ha valami nem sikerül.

    előzmény:
    RiTuska (8858)
    2013-07-30  22:45
  18. 2013. július 30. 22:488859.
    Ja, és még annyi, hogy júniusban én is úgy jártam az utcán Marcsival, mint a jó kutyásgazda. Nejlonzacskó, váltóbugyi... Nem kakilt be, de egyébként még mindig azt mondja, hogy pisilnie kell, ha kaki jön. És  a produktumot mindig azonosítja, elnevezi...
    előzmény:
    RiTuska (8858)
    2013-07-30  22:45
  19. 2013. július 30. 22:458858.
    Ügyes a legény, Ggemma, mi is így kezdtük. Aztán előbb-utóbb egyszerűen nem fog belealkotni a pelusba. Totál szárazon veszed le, vagy majd szól, hogy pisilni kell, kakilni. Nálunk már elég jól működik, és a fürdővízébe, pancsolóba, sőt a strandon sem pisil soha bele. Már a mosdóban végeztük. Kakilni idegenben általában nem kakil, de mondjuk nagyszülőknél már simán, és bilibe. Pisi megy már a nagy WC-be simán. Nálunk most este is az van már, hogy addig nem engedi a pelust fel, amíg nem pisil. Kb. 2 hét alatt 1-szer volt reggel pisis a pelus, de szerintem az is csak azért, mert én nem voltam elég mozgékony...
    előzmény:
    Ggemma (8857)
    2013-07-27  14:16
  20. 2013. július 27. 14:168857.
    Eső, hasonlóak a srácaink, az enyém is inkább szemlélődő nyuszi, nem egy erőszakos fajta. Jó sokat hordom most játszira, hogy szokja a társaságot, a farkastörvényeket, meg itthon is trenírozzuk, hogy álljon ki magáért, meg a játékaiért... Most már fejlődik, néha már-már átbillen a ló túloldalára. Januártól el akarom vinni majd családi napközibe heti néhány alkalommal, hogy még inkább szokja a társaságot, ne egyből a mélyvízbe kelljen dobni az oviba. Az a baj, hogy a családban, barátoknál nincs hasonló korú gyerek, ahol meg van, azokkal nehéz összejárni, így a játszit leszámítva csak felnőttekhez van szokva.
  21. 2013. július 27. 14:128856.

    Helló! Bírjátok a kánikulát!? Itt a tetőtérben most 33 fok van..., elég gáz!

    Viszont... a nagy melegre való tekintettel ismét levettem Iliánról a pelust itthon és alakul valami. Jó sok pisi és kaki is megy a bilibe, meg persze néha máshova. Örülök neki, had szokja. A zenélős bili azért hátrány is, mert mihelyt megszólal, abba is hagyja a pisit, így kb. háromszor ment még vissza folytatni... Ezt is szokja, az utolsót már végigengedte. Utána együtt kiöntjük a wc-be, elmossuk... remélem rákap! 

    Viszont pelus nélkül még nem merem sehova sem vinni. Nála ugye gyakran van széklet, félek, hogy a játszótéren lep meg vele. Meg alapból itthon a nappaliba tettem most a bilit, így rájár, de nem szól külön, hogy kell. 

  22. 2013. július 15. 15:548855.
    Igen, balesetek azok lesznek, tudom, igaz itthon is vannak, bár egyelőre maradandó sérüléseket még nem szereztünk
    előzmény:
    eső (8854)
    2013-07-14  23:40
  23. 2013. július 14. 23:408854.

    Tudom Ritus, én a tényleges balesetekre gondoltam.  Talán írtam, hogy a múltkor kék-zöld monoklival  a szeme alatt hoztam haza, mert valaki ellökte, persze senki sem látta. Az oviban ha nem áll ki magáért, akkor jobban előfordulhatnak ilyenek , ott nagyobb a létszám, vannak erősebb gyerekek is. Épp a múltkor mesélte a játszin egy apuka, uoda jár a gyerek oviba ahova majd én akarom járatni, hogy a kislánya szeme alatt gyönyörűen kirajzolódva ott volt egy másik gyerek harapásnyoma, persze ott sem láttak semmit.Erre írtam a "baleseteket".

     

    Na meg nagyon anyás is lett, szóval nekünk sem lesz könnyebb, tartok én is az új helyzettől./igaz ,mi csak jan-ban kezdjük az ovit/ 

    előzmény:
    eső (8852)
    2013-07-14  22:17
  24. 2013. július 14. 22:468853.

    Bepisi bekaki balesetre gondotlam Eső

     

    előzmény:
    eső (8852)
    2013-07-14  22:17
  25. 2013. július 14. 22:178852.
    Ritus lehet jól veszi majd az ovit Marcsi. Ki tudja...Nálunk is van a családba 1-2 olyan gyerek, aki jóformán csak köszönt az anyjának amikor vitte, aztán már el is tünt a forgatagbanEnnyi volt a beszoktatás. Hát az enyém nem ilyen, és annak ellenére hogy bölcsis volt, én is tartok az ovitól. Bölcsiben is történtek balesetek  pedig 10-12 gyerek a létszám, oviba ennek a  duplája, és minden korosztály lesz. Az én fiam meg inkább magánakvaló, nehezen oldódik, 1-2 gyerek van akit elfogadott, nem az a Tarzantipus...Hát nem tudom. Most minden boldogság, mert itthon van, szünidő van a bölcsiben, de 2 hét még aztán folytatódik a verkli.
    előzmény:
    RiTuska (8851)
    2013-07-12  23:51

Címlap

top