Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008.02.15-től. győri Kaáli

Tia...
Létrehozva: 2008. február 4. 16:22
Sziasztok!

2008.02.15-én megyünk az első konzultációra Győrbe.
Amikor az időpontot kaptam el határoztam,hogy indítani fogok egy saját topicot a témában.
Ha ti is most vágtok bele abba a bizonyos nagy"FÁBA" akkor írjatok és osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

Üdv:Tia
  1. 2008. Április 2. 09:57101.

    Napcsiné: a "sima" nőgyógyász nem szólt hogy és nem ismerte fel, hogy PCOS vagyok, de a Nyírőben a meddőségi központban azonnal arra gyanakodtak, és UH meg a vérkép igazolta. Ezért műtöttek meg, laporoszkópiás, lézeres műtét volt, kiszedték a cisztákat. Nekem sincs sok melléktünetem, a bőröm nem igazán  szép, de vékony vagyok, és egyáltalán nem szőrösödök, az inzulinrezisztenciáról meg fogalmam sincs. Viszont volt több száz apró cisztám.

    Szerintem kérdezz rá, de ha az van, azt szerintem csak mondták volna. És mi az, amit magadon észrevettél? Hány éves vagy?

     

    Tia: nekem sem volt a papíromon a 21. napi vérvétel, amin nagyon csodálkoztam, mert eddig mindig kellett. Hát rákérdeztem, és itt azt mondták, hogy van akinél nem kell. Bár ezt továbbra sem értem. De hát biztos tudják mit csinálnak.

     

    Nem is ma, hanem holnap kell vérvételre mennem, .

     

    Kicsit borongósabb az idő, de kellemes napot mindenkinek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. Április 2. 09:10100.

    Sziasztok!

     

    Nati, hát nem vagyok biztos benne, hogy magától mondaná a doki a PCO-t. De majd rákérdezek. Neked hogyan derült ki a PCO? Nődoki ismerte fel? Milyen műtéted volt? Petefészek-műtét? Mostanában sokat olvastam a PCOS-ról pl van egy honlap www.pco-szindroma.hu és van ott egy teszt, hogy milyen tünetekből lehet PCOS gyanúra következtetni. Hát én olyan határeset vagyok. Bár az is kiderül onnan, hogy nincs két egyforma eset: van aki kövér, van aki nem, van aki szőrösödik, van aki nem, sőt még az inzulin rezisztencia sem teljesen biztos. Szóval kicsit tanácstalan vagyok a témában.

     

    A HIV, Hepa szűréssel akkor nekünk nagy mázlink volt. A kaáliban kaptunk beutalót, a helyi kórházban levették a vért, beküldték Győrbe és egy hét alatt megvolt az eredmény.

     

    Tia, nem akartalak megijeszteni, ha nem volt rajta a papírodon, akkor biztos nem kell a 21. napi vérvétel. Ott asszem csak a progeszteront szokták nézni, mert abból lehet következtetni rá, hogy volt-e peteérés, de az meg nekik úgyis mindegy, mert akár volt, akár nem, majd csinálnak a szurikkal!

     

    Lini, hadd kiváncsiskodjak egy kicsit. Ha te áprilisban nem érsz rá, és utána nem lesznek óráid, akkor te tanár vagy egy érettségiző osztállyal? Esteleg könyvelő?

     

    Napcsiné

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. Április 1. 15:2899.

    Sziasztok!

     

    Ez első konzultációs időpont lett volna, az lehet más vagy valaki lemondta. Nem tudom.

     

    Szetintem kell beutaló HIV és Hepatitis szűrésre is és tényleg nagyon soká készülnek el, nekünk van tavalyi, remélem jó lesz.

     

    Munka miatt nem jó az április. 30.-a után nem lesz órám és több lesz a szabadidőm, kötetlenebbül utazom Győrbe, addig viszont sehogy se tudnék.

    előzmény:
    Tia... (98)
    2008-04-01  14:59
  4. 2008. Április 1. 14:5998.

    Szia Lini!

     

    Április 22?Ezen azért csodálkozom mert amikor én hívtam őket akkor április 23 előtt nem volt időpont .Már az is eszembe jutott hogy mégegyszer fel hívom őket.Ma délutánra meg lettek a labor eredményeim,nem Győrben csinálták.

     

     Tia

    előzmény:
    lini8007 (94)
    2008-03-31  16:00
  5. 2008. Április 1. 14:5397.

    Sziasztok!

     

    Napcsiné:ma délutánra végre kész lett a labor eredményem,holnap reggel műszak után érte megyek és össze hasonlíthatjuk.Nem lesz 21.napi vérvéte,bár ezen én is csodálkozom.A nőgyógyászomhoz azt a papírt vittem magammal amit a Kaáliba adtak ott nem volt feltüntetve hogy kell a 21.napi hormon is.

     

    Natika: látom online vagy a hív és hepatitis vérvételhez mindenkép kell beutaló?Lehet hogy téves az információm de úgy tudom lehet már e nélkül is kérni. 

     

    Tia 

    előzmény:
    natika75 (96)
    2008-04-01  14:24
  6. 2008. Április 1. 14:2496.

    Napcsiné: azért csak szóltak volna, hogy PCOS vagy, legalábbis remélem. Miből gondolod hogy az vagy? Én PCOS voltam és megműtöttek, azóta hál' istennek rendben van.

     

    Tia: én is nagyon sokat vártam a véreredményemre, sőt a HIV, és Hepatitits vérmintát el sem küldték a megfelelő laborba, úghogy újjabb beutaló a házorvostól, újjab vérvétel, stb (mindenhol 300 Ft, a hanyagságuk miatt + mindenhol a sorbanállás még1x, ) És az meg úgy jött vissza, hogy házirvos meg nem adhat HIV vizsgálatra beutalót.  Kb 25x telefonáltunk mindenhová, mire kiderült, hogy végre van eredményünk, és "csak" röpke 3 hónapba telt. A hormonom meg 1 hónapba, és a beküldő orvos ugyibár 5 hormont kért,  abból a TSH lemaradt. Na ennyit az ingyenes ellátásról....

     

    NEM AKAROK MEGINT ROSSZ IDŐT!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 1. 13:4495.

    Sziasztok!

     

    Tia, lassan már esedékes lesz a 21. napi vérvételed is, ugye? Lehet, hogy majd együtt fogják kielemezni a 3. napival?

     

    Nati, hát úgy néz ki, hogy mindketten "ludasak vagyunk" a trónörökös hiányában. A férjemnél kevés a kiskatona, nálam meg PCO-jellegű tünetek vannak, bár ez csak "öndiagnózis", a doki nem mondta így nyíltan ki rám ezt az ítéletet. Szóval nem vagyunk egyszerű esetek, de hát ezek elég nagy koponyák ahhoz, hogy ilyeneket megoldjanak - legalábbis nagyon remélem.

    Ügyes legyél a holnapi vérvételen és megbeszélésen és majd meséld el nekünk, hogy mik a tapasztalataid!

     

    Lini, neked munka miatt nem alkalmas az április? Tia lassú laboreredményei nem kaálisok, hanem a veszprémi kórházban vacakolnak ennyit vele. Szóval az a helyzet jelenleg az egészségügyben, hogy valami vagy drága, vagy lassú.

     

    Használjátok ki még ezt a szép időt, sétálgassatok, biciklizzetek, mert hamarosan jön a HIDEG!

     

    Napcsiné

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. március 31. 16:0094.

    Sziasztok!

     

    Az előbb telóztam, ápr. 22.-ére lett volna időpont, de nekem csak a május jó, így azt mondták telefonáljak jövő héten, mert akkor már tudnak adni májusra. Szóval nem olyan hosszú a várólista ezek szerint.

    Az ott készült laboreredmények készülnek el ilyan lassan?

    előzmény:
    Tia... (92)
    2008-03-31  15:17
  9. 2008. március 31. 15:5493.

    Tia: P.csabajászfalu sincs innen messze. De nem írtad meg, hog ti honnan jártok. A 14 éves lányod is spontán jött össze, igaz? És (bocsánat a kérdésért) uaz az apuka?

    Nálunk kb 5M a spermaszám, abból is talán 10%-a életképes, de volt ennél más sokkal rosszabb is. Az 1. lombiknál nem is tudtak a friss kiskatonákból felhasználni, még jó, hogy volt akkor fagyasztva. A FER 14= vitamin és táplálékkiegészítő férfiaknak. Nem tudom, hogy jó-e, pár napja eszi uram, és az van ráírva, hogy 3 hónapig kéne. Csak neten hozzáférhető: www.fer14.hu

     

    Napcsiné: milyen problémád van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. március 31. 15:1792.

    Szia Natika!

     

    Esztergomi bazilika nagyon szép egyszer jártam ott,és nem tudom mennyire van messze Piliscsabajászfalutól de ott is jártam még gyermek koromban.

    Két babócánk ment el az elmúlt 3év alatt,az egyik 6-7hetes a másik a legutóbbi 10hetes volt.Nem mondtak semmit hogy mi lehetett a baj,azt viszont kizárták hogy nekem lenne valami genetikai rendelenességem mivel van már egy gyermekem aki most 14éves.

    Tavaj elötti kiskatonás eredményről tudok beszámolni,mert a mostani vizsgálat eredményét csak áprilisban fogjuk megtudni amikor legközelebb megyünk.Sejtszám 8M/ml,mennyiség 4ml,mozgás40%,prog.mot:1/6ez nem tudom mi,szerkezet:15%,ph7,5

    Erre azt mondták hogy lombik kellene de mégis volt 2 terhességem.Nagyon kíváncsi lennék a mostani eredményre,amit a Kaáliban csináltak de külön azért nem akarunk elmenni,gondolom levélben meg nem küldik el?!

    Nálatok milyen volt a párod eredménye?Pontosan mi az a FER14?

     

    Lini:Sikerült időpontot kérni?Nekünk húsvét elött amikor ott voltunk akkor nem adtak időpontot,azt mondták telefonáljunk az ünnepek után kedden és már csak április 25-re kaptunk.

     

    Tia

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    natika75 (89)
    2008-03-31  08:44
  11. 2008. március 31. 14:4791.

    Sziasztok!

     

    Napcsiné:Hihetetlen de igaz mindíg nincs meg az eredményem,nem tudom mit csináltak vele. Majd érdeklődök újra valamikor hét vége elött.

    Szombaton délelőt dolgoznom kellett ez az idő elveszett a hétvégéből, de miután haza értem el mentünk a kis családommal egy jó nagyot sétálni.Grillezet kolbászkák???Hmm.Biztos nagyon fincsi lehetett,szerintem hamarosan nálunk is lesz hasonló esemény.

     

    Tia 

    előzmény:
    napcsiné (90)
    2008-03-31  09:51
  12. 2008. március 31. 09:5190.

    Sziasztok! Napsütéses szép napot mindenkinek!

     

    Tia, remélem ma már tényleg meglesz az eredményed. Jól telt a hétvégétek? Most már tényleg jó kis kirándulóidő volt. Mi is jót sétáltunk, bár nagyobb túrát nem tettünk, mert vendégeink voltak. Nagyon finom grillezett kolbászkákat ettünk finom zöldségekkel.

     

    lini, a vizsgálatok árait megtalálod a neten valahol, de pl. a hormonvizsgálat 1400 Ft/hormon, spermiogram 10 v. 12 ezer Ft, méhfeltöltéses vizsgálat 12 ezer Ft. De hogy kinek milyen vizsgálat kell, azt úgyis a konkrét esetre alkalmazva dönti el a doki.

     

    Barby, nehéz megmondani, hogy mennyi pénzzel lehet belevágni. Nekünk a spermiogramon kívül minden hozott papírunkat elfogadták. A hormonsort a nőgyógyászoddal is fel tudod iratni TB alapon. Mi 2 hónap alatt kb 100 ezer Ft-ot költöttünk, de ebben már benne van egy doboz Gonal injekció is (30 ezer Ft) ami ott csücsül a hűtőben és várja, hogy a hasamba szúrjam.

     

    Natika, a FER14-ről nekem nincs személyes tapasztalatom, de van egy babatervezők c. fórum, ahol Cirmiana párja kb egy hónapja használja. Talán tőle lehetne kérdezni.

    Én szeretnék kezdeni áprilisban, és remélem, hogy sikerül is. Éppen most van egy olyan problémám, hogy nem tudom, hogy meg kell-e ismételni a megelőző UH vizsgálatot ebben a hónapban, de remélem, hogy jövő hétig még sikerül ezt is kinyomoznom.

     

    Még egyszer szép napot, hetet mindenkinek!

     

    Napcsiné

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. március 31. 08:4489.

    Tia: mi Esztergom környékéről járunk. És ti? Hány hétig maradtak meg a babókák? Mondtak valamit hogy mi lehetett a baj?

    Mennyi nálatok a kiskatonák száma? Ajánlották a FER14-et? (nekünk azt ajánlották, mármint a zuramnak)

    Igen, még 5 lombik programot támogat a TB, volt már szó arról, hogy kevesebbet fognak, sőt arról is hogy többet, és korlátozzák a visszaültetendő embriók számát max 2-re. (A Konc doktor a Budaiban már így dolgozik.) Én meg voltam győződve, hogy nekünk 2 volt TB által támogatott, de az ügyfélkapun utánanéztem, és sajnos 3 volt. Igaz, hogy fele annyiba sem került a TB-nek, mint egy igazi nagy lombik, de ezzel nem foglalkozik senki.

     

    Napcsiné: jól értelmezem, hog te akkor áprilisban tuti kezded a programot?

     

    2-án, azaz csütörötökön megyek vérvételre és UH-ra, és a protokoll megbeszélésére.

     

    Kellemes napot mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. március 30. 19:2788.

    Sziasztok!

     

    Igen, szinte mindenféle vizsgálatom megvan. Hormontükör, átjárhatósági is. Igazából minden rendben van, de hogy frissek legyenek az eredmények majd elmegyek megint vérvételre, mielőtt mennénk. Van spermavizsgálatunk is, de azt írtátok, hogy ott szeretik elvégezni. Nálunk is ez a bibi oka, különben nekünk már van egy 6 éves fiunk, teljesen természetes úton.

    Hétfőn telefonálok időpontért, azért remélem még kapok május közepére.

    előzmény:
    Tia... (84)
    2008-03-29  19:47
  15. 2008. március 30. 15:5787.

    Szia natika!

     

    Én akkor tévedésben éltem ez idáig,szóval 5 beültetést támogat a TB ez már sokkal bíztatóbb.

    Nálunk szintén a kiskatonák számával van probléma,legalábbis ez derült ki egy évekkel ezelőtti eredményből.Viszon ennek ellenére kétszer is várandós voltam csak az isten tudja miért de nem maradtak meg a babák.Ezért is mentünk a Kaáliba mert harmadszorra már biztosra akarunk menni,és persze ezért is csináltatttam meg az átjárhatóságit és a laparoszkópiát is.

    Honnan jártok Győrbe?

     

    Tia 

    előzmény:
    natika75 (86)
    2008-03-30  09:09
  16. 2008. március 30. 09:0986.

    Sziasztok,

     

    Napcsiné: igen, lombik nélkül is tervezhetetlen :)) viszont egy beültetés után az ember csak egy kicsit kíméli magát :) (szerintem), tehát a munka szempontjából azért jó lett volna tudni, de ez van, el kell fogadni.

    Nem Győrbe jártunk eddig, hanem Bpestre, a Nyírőbe, de sajnos megszűnt. A kislány 3. alkalommal jött össze, fagyasztott transzferből, utána volt még egy sikertelen, fagyasztott próbálkozás.

    A kislány az első próbálkozástól számítva, fél évre rá jött össze.

    HÁt lelkileg? El kell viselni, az utolsó az nem viselt meg ennyira, mert itt van a kislányunk, ő sok erőt ad, és + példa, és hisszük, hogy újra fog sikerülni, hiszen egyszer már összejött :) Ő mostanában akar kistesót, aki szerinte Zsuzsi lesz... :))))

    Nálunk is a kiskatonák kevesen vannak, és én PCO-s voltam, de még a terhességem előtt megműtöttek, most egyenlőre nincs jele. :)

     

    Tia: 5 beültetést támogat a TB, jelen pillanatban. De mi a fagyasztottat saját költségre csináltuk, így azok nem számítottak bele az 5-be. Viszont mivel a kislány is fagyibaba, így annak idején a kórház mégis lejelentette, gondolom azért, hogy valahonnan csak el tudjunk számolni, hogy ő van. Így még 2 TB által támogatott lehetőségünk van. Nálatok mi a baj?

    Már hallottam én is, hogy nem nagyon tudnak időpontos adni :(

     

    Barby: hát tudnék mesélni :) És igaza van Tiának, minden pénzt megérnek. Lehet rá mondani : "drága gyerek"

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. március 29. 19:5585.

    Szia Barby!

     

    Honnan gondolod hogy neked is lombikprogramra van szükséged?Volt már valamilyen vizsgálatotok?Egyébként minden attól függ hogy a doki milyen vizsgálatok elvégzését tartja szükségesnek.Adnak egy árlistát,vannak rajta szép összegek.Ha meg lesz a baba akkor jössz rá hogy ez minden pénzt megért.Korrektek nagyon.

     

    Tia 

    előzmény:
    Barby25 (83)
    2008-03-29  19:47
  18. 2008. március 29. 19:4784.

    Szia lini!

     

    Üdvözöllek nálunk.

    Látom az utolsó kérdésedre még nem kaptál választ,megoldhatod a vizsgálatokat máshol de a Kaáliban nem fognak neked beutalót adni.Nekem is volt laparoszkópiám meg átjárhatóságim is, tavaj októberben csinálták meg,az eredményeket el fogadták Győrben.Időpontért érdemes minnél előbb telefonálni mert én is csak április 25-re kaptam és ez volt kedden délelőt negyed 9-kor.Volt esetleg valamilyen vérvételed vagy valami más vizsgálatod?

     

    Tia 

    előzmény:
    lini8007 (81)
    2008-03-29  17:59
  19. 2008. március 29. 19:4783.

    sziasztok!

    nekem is lombikra kéne mennem,de nincs pénzünk. Mennyit kell összegyűjtenünk,ahhoz,hogy elinduljunk? 1-200 000.- írjatok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. március 29. 19:3482.

    Sziasztok!natika,lini!

     

    napcsiné! 

    Bocsika tegnap egyszerűen nem volt annyi időm hogy gép közelébe kerüljek.Most viszont itt vagyok és örömmel látom hogy ismét szaporodtunk.Nincs még mindíg kész a laborom,azt  mondták hogy most mindenkinek késik a hormon eredménye talán majd hétfőn.

     

    natika! 

     

    Kicsit el maradtam nézd el nekem,már két beültetésed volt és hányszor lehet még?Volt egy ismerősöm akinek négyszer volt beültetése akkor még annyit támogatott a TB,most viszon úgy tudom hogy kettőt támogatnak.Ez az időpont kérés nekem is kicsit érdekesnek tűnik,mi 20-án voltunk húsvét előtt és akkor akartam kérni időpontot ott helyben akkor azt mondták hogy március már betelt és azt követő hét kedden telefonáljak.telefonáltam reggel negyed 9kor és már csak április 20-ra kaptunk  időpontot.Lehet ha 10kor hívom őket akkor már csak májusra kapunk.

    Tia 

    előzmény:
    lini8007 (77)
    2008-03-29  14:47
  21. 2008. március 29. 17:5981.

    Köszönöm szépen a válaszodat!

     

    Ezt a cikket már éppen olvastam, de igazán még nem vagyok járatos a témában.

    Az időpont akkor nem olyan vészes, én úgyis csak májusban szeretnék menni, addig nem igazán lenne alkalmas.

     

    Még egy kérdésem lenne a vizsgálatokat csak náluk lehet megcsináltatni, vagy esetleg megoldható,. hogy adnak papírt és máshol csináltatom meg pl. vérvétel, hormontükör és viszem az eredményt

    előzmény:
    napcsiné (80)
    2008-03-29  17:25
  22. 2008. március 29. 17:2580.

    ... folyt:

    szerintem a Szombathellyel egész közelinek számítotok. Mi is 40 km-ről járunk, de van, aki Debrecemből, meg Erdélyből jön.

    Hát az első megbeszélés után én még kétszer voltam, a párom meg kb 3-szor.

    A menetéről meg talán a neten lenne érdemes utánaolvasnod.

    Bemásolok neked ide egy linket, itt nagyon sok hasznos infot találsz: http://quad.bdtf.hu/Kaali/k1.html

    Persze kérdezhetsz is még, és ha tudok, akkor válaszolok. Bár nekem gyakorlati tapasztalataim még nincsenek (most készülök az első lombikra), de sokat olvastam róla.

     

    Üdv: Napcsiné

    előzmény:
    lini8007 (77)
    2008-03-29  14:47
  23. 2008. március 29. 17:1779.

    Szia Lini!

     

    Szeretettel üdvözöllek köreinkben. Bár nem én vagyok a topikindító, de gondolom Tia sem bánja, ha válaszolok. Hiszen pont azért indította ezt a topicot, hogy beszélgessünk.

    Hát még bennem is elég friss az "élmény", amikor először tanácsolták, hogy látogassunk el a kaáliba. Tudom, hogy nem könnyű ezt megemészteni, de mégis jó, hogy van egy ilyen lehetőség. Nagyanyáink és nagyapáink pl. még nem tehették ezt meg, hogy ezzel is próbálkozzanak.

    Én december elején telefonáltam először időpontért és akkor már nem tudtak adni decemberre, aztán dec. 10-én kaptam időpontot január közepére. Akkor felvették az adatainkat, kikérdeztek az előéletünkről, betegségekről, addigi vizsgálatokról. Az orvossal is találkoztunk és ha nem menstruálsz éppen, akkor van egy hüvelyi UH is, majd megbeszélitek a további teendőket. A párodtól biztos, hogy kérnek kiskatona vizsgálatot, mert azt szeretik maguk elvégezni, de általában elfogadnak máshonnan hozott erdeményeket is.

    folyt köv....

    előzmény:
    lini8007 (77)
    2008-03-29  14:47
  24. 2008. március 29. 17:0878.

    Szia Nati!

     

    Hát, lombik nélkül is tervezhetetlen lenne, nem? :)

    Ha jól értem, akkor az előző lombikjaid nem itt Győrben voltak, hanem máshol. Hát akkor te már nagyon rutinos vagy hozzánk képest. Miért váltottatok? Mennyi idő alatt történt ez a 4 beültetés?

    Hogy bírjátok lekileg?

    És a kislány is lombikos? Melyik próbálkozásból született?

    Biztos nagyon örülne már egy kistesónak.

    Nálunk a kiskatonák vannak kicsit kevesen, meg nálam is vannak PCO-ra utaló problémák.

     

    Napcsiné

    előzmény:
    natika75 (75)
    2008-03-28  13:41
  25. 2008. március 29. 14:4777.

    Sziasztok!

     

    Most láttam, hogy van egy ilyen egészen friss győri topik!

    Ha nem bánjátok szeretnék egy pár dolgot kérdezni tőletek, mert úgy látom ti már túl vagytok az első körökön.

     

    Nálunk nem régen derült ki, hogy sajnos csak lombikkal lehet babánk. Egyenlőre még nem kértem időpontot. Szeretném tudni, vajon mennyi az átfutási idő. Ha a héten telefonálok, vajon mikorra kapunk időpontot? Aztán, hogy milyen rendszerességgel kell felmenni Győrbe, mert szombathelyiek vagyunk és ez nem kis távolság? Igazából az egész menetével sem vagyok egyenlőre tisztában. Az első traumát sem tudtam még egyenlőre feldolgozni.

     

    Ha válaszolnátok nagyon hálás lennék!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top