Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

46.000 Ft távfűtés számla

fraki
Létrehozva: 2008. február 27. 18:46

Csajok, ma kijött a távfűtés-melegvíz számla, 46.000 píz. Most akkor a FŐTÁV mit számol ilyenkor? Ez szerintem baromi sok.  Még csak hideg tél se volt...

Panel, X. emelet, 78 nm (Vizafogó ltp). Vagy másoknak is ennyi???

Arra lennék kiváncsi, hogy hasonló nagyságú lakás gázfűtéssel mennyibe kerülne, mármint fűtésileg?

 

  1. 2011. június 15. 13:22158.

    Szia!

     

    Szomszéd házban beszélgettem egy nénivel nálla van költségmegosztó, ablakot is cserélt saját költségén, de a ház nincs szigetelve. 1+2 fél szobásban lakik és 34 ezer volt a legmagasbb főtáv számlája. Akkor nállam a 24 ezer tényleg olcsónak számit.

    Én nem tudom hol kell jelentkezni, annyit tudok, hogy pályázni kell az önkormányzat adja a költség 1/3-át azt hisszem. Állami támogatás is van. Vannak lakók akik kifizették egyben a ráeső részüket. Akik nem azoknak fundamenta szerződést kellett kötni, de itt megcsinálták a házban igazából csak alá kellett irni. 6 éven át 6000 forint azt hiszem. Vagyis több lett a közösköltség 6000 forinttal. Másoktól hallottam, hogy azok a házak ahol nagy a a tartozás ott nem lehet. Viszont időben utána kell járni mert: Két éve tavasszal megnyerte a pályázatot a ház, ki is irták, hogy nyáron kezdődnek a munkák aztán tavaly nyáron nagy nehezen elindult. Ugyanis hiába nyertük meg a pénzt az önkormányzat nem tudta utalni. Aztán tavaly nyáron neki kezdtek ezerrel, de pl.: a folyosó-pince ablakok cseréjét utoljára hagyták még le volt szigetelve a ház amikor ezeket is kicserélték mert várni kellett megint valami pénzre. Aztán megint csak a szomszéd házból kiindulva állitólag az sem baj, ha jó a viszony a polgármesterrel. A kerületben tavaly több házat is csináltak, idén még nem kezdtek hozzá semminek.

    előzmény:
    Juduj (157)
    2011-06-09  17:37
  2. 2011. június 9. 17:37157.

    Sziasztok!

    Ez a panelprogramos téma hogy van?

    A folyamat elindítása érdekelne?

    Hol kell jelentkezni, pályázni, vagy mit kell egyáltalán csinálni ha szeretnénk? 

    előzmény:
    boszyka77 (156)
    2011-06-09  17:24
  3. 2011. június 9. 17:24156.

    Szia!

    Ha van hozzá türelmed a topikkezdésnél is irtam összegeket össze tudod hasonlitani. Bocsi nincs hosszú i betűm. 68 nm-es panelban lakom 9. emelet. Tavaly előtt 40 ezer felett volt a számla. Ugyancsak ebben az évben felszerelték a költségmegosztókat, de panelprogram nem volt. A lakásunk borzalmassan huzatos volt volt, hogy pokrócot tettünk az ablakra mert kicserélni nem tudtuk. Abban a pillanatban, hogy felszerelték a mérőket a legmagasabb számla 35000 volt. Viszont nem tudom, hogy de mintha nem adták volna le ugyanazt a hőmennyiséget nem volt értelme állitgatni sem a fokot mert az új radiátorok jéghidegek voltak maximumon!!!!!!!!!Szét fagytunk garbóban ültünk hétvégén pedig mi hozzászoktunk a régi lakásunkban. A szomszédom 1,5 szobásban lakik ő nem nyúlt a mérőkhöz le volt kapcsolva és tobzódott, hogy ugyanannyi a számlája, mint régen(18000). Na de eljött a tavalyi év ablakcsere, szigetelés. A legnagyobb számlám 24000 ezer forint volt. Ez jó vagy rossz nem tudom, de szerintem rengeteg mégpedig megmondom miért. Egyszer vagy kétszer tekertük feljebb a hőfokszabályzott egész fütésszezonban. nem tudom, hogy a szigetelésnek köszönhető-e, de valószinűleg igen a lakásban meleg volt. Elég volt a cső melege ami végig fut a lakáson. A ház lakóinak 80 százaléka nem nyúlt a hőfokszabályzóhoz. Én szélső lakásban lakom az alattam lévő pedig üres, nem volt aki körbe melegitsen. Viszont amikor feltekertem maximumra a radiátorok ugyanolyan hidegek maradtak. Az én saját véleményem az, hogy reálisnak tartottam volna egy 17 ezres számlát mivel nem tekergettem sehova. Szóval a szigetelés szuper jó dolog. nagyon nem érzem a sporólást mert fizettem panelprogram rám eső részét. Egyik ismerösöm  a másodikon ő állandóan feltekerte neki 30 körül volt a számlája. De az egész egy labirintus kiismerhetetlen, mert ugye ott van a melegviz is egyszer 5000 egyszer 8000 pedig ugyanannyit mosakszunk. Az egyik fűt a másik nem és a házban több lakó aki nem fütött magasabb volt a számlája, mint annak aki ezerrel. Remélem azért nagyjából érthető voltam csak már én is belekeveredek. Egy biztos olyan meleg sosem lesz a lakásban, mint a mérők előtt. Állitólag van egy központi mérő és osztanak szoroznak négyzetméter szerint is

    előzmény:
    sweetmamy (150)
    2011-05-06  20:15
  4. 2011. május 9. 08:22155.
    Köszi szépen, mindenkinek az infot. Sok rosszat hallottam én is róla, ezért gondolkodom erőteljesen, csakhát nemrég költöztünk és egy kisgyerekkel nem olyan egyszerű ez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258504 (153)
    2011-05-07  20:47
  5. 2011. május 9. 08:14154.

    Olvastam egy cikket, tán az Index-en, hogy egy nagy panelháztömbben  korszerűsítették a fűtést, emiatt óriási különbségek adódtak a lakások számlái között. Volt, aki telekerte a fűtést, ezért a mellette-alatta-felette lakónak feljebb kellett tekerni, szóval nagy bonyodalom lett ebből.

    Csak én azt nem értem, hogy ha van egy téglaházam, jogom van - pl. elutazásnál - nem fűteni, nemde? Nos, akkor a mellettem levő ugyanúgy hidegebbet érez a közös falunk felől, mint egy panelban... most akkor a panelban nem lehet megcsinálni, hogy nem fűtök, ha nem akarok, mert tekintettel kell lenni a többiekre?

    Téglaházban meg lexarhatom, hogy a fölöttem-mellettem-alattam levő mondjuk bepenészedik? Hogy van ez?

     

    előzmény:
    sweetmamy (150)
    2011-05-06  20:15
  6. 2011. május 7. 20:47153.

    Szia!

     

    Nem tudom mennyit segít az info, mert a miénk kertes családi ház, de a méret hasonló, 76nm. Én 30EFt havi átalányt fizetek.  Erre jön még decemberben 50-100EFt közti ráfizetés. Ezt három darab konvektor és egy átfolyós vízmelegítő "termeli". Ja és a három konvektorból ált. egy nem üzemel, mert azt a helységet kandallóval fűtjük. 

    előzmény:
    fraki (1)
    2008-02-27  18:46
  7. 2011. május 7. 17:01152.
    Nálunk nincs ilyen hőmennyiségmérő, szerencsére nem szavazta meg a közösség, de egy ismerősöm azt mesélte, sokkal többet fizet, amióta felszerelték ezt a cuccot nekik. Mi Békáson lakunk, nem tudom, ebben van-e különbség a lakótelepek között.
    előzmény:
    sweetmamy (150)
    2011-05-06  20:15

Címlap

top