Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meditáció

Arahnis
Létrehozva: 2003. november 6. 18:33
Sziasztok!

Korábban, már legalább fél éve ment egy téma a meditációról, de elhalványult és lepottyant az aktuálisok közül..

szeretném ha folytatnánk.
napról napra erősebben érzem, hogy szüksége van az embereknek a relaxálásra, meditációkra, vagy ezzel kapcsolatos tanácsokra, segítségre.
nem sokan tudnak egyedül ilyenbe kezdeni...

szeretnék indítani élőben is meditációs csoportokat..
mit szóltok?

szeretettel:
-arahnis-
  1. Torolt_felhasznalo_323299
    Torolt_felhasznalo_323299
    2004. március 7. 15:4051.
    Sziaztok! Engem is érdekel a meditáció. Sokszor hallottam olyat, hogy évekig tart, míg az ember csak a helyes ülést és a helyes légzést megtanulja, és örülök, hogy itt lehet kezdő lépéseket olvasni. Nekem csak kb 5 percem van egyszerre, ennél tovább biztos nem maradok zavartalan, mert van három tüneményes gyermekem akik rögtön megkeresnek ha kivonom magam a forgalomból. Így hát én öt percben fogok gyakorolni, hacsak le nem beszéltek erről ? :)) A lazulás sajnos olyan jól megy nekem, hogy ülve is elalszom. . Most már állva fogok gyakorolni. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. március 7. 13:4750.
    A relaxáció a stressz leghatékonyabb, természetes ellenszere, márpedig a feszültség, a stressz egészségünk legfôbb ellensége. Mérések szerint 20 perc relaxálás körülbelül annyi stresszt vezet le szervezetünkbôl, mint 5 óra alvás!

    Javaslom, eleinte fekve vagy kényelmes fotelben ülve tanuld a relaxálást. Irányítsd tekintetedet meredeken felfelé egy pontra, az elôrefelé nézéshez képest kb. 45 fokos szögben! Addig nézd a kiválasztott pontot, amíg szemhéjad el nem nehezedik! Ekkor csukd be a szemedet, s tekintetedet irányítsd úgy, ahogy neked jól esik! Ezt követôen sóhajts egy mélyet, majd lazítsd el izmaidat tetôtôl talpig! Ezt lehet úgy végezni, hogy szemhéjadra figyelsz, ellazítod azt és a szemedet körülvevô izmokat, majd elképzeled, hogy ez a kellemes lazaság lassan végigáramlik testeden, le, egészen a lábujjadig, s így minden izmodat elernyeszted.

    Megteheted azt is, hogy lépésrôl lépésre végiggondolod testedet, s magadban ki is mondod: "Ellazul a fejem tetején a bôr. . . Ellazul a homlokom. . . Ellazul a szemhéjam. . . Ellazul az arcom. . . Ellazul a vállam, a karom, a kezem. . . Ellazul a mellkasom kívül és belül. . . Ellazul a hasam kívül és belül. . . Ellazul a combom. . . Ellazul a lábszáram. . . Ellazul a lábfejem. . . "

    Ha még ekkor is feszültnek érzed magad, akkor érdemes akár kétszer, háromszor is végiglazítani testedet.

    Ezt követôen képzelj el érzékletesen egy számodra kellemes pihenôhelyet! Játszd azt, hogy ott vagy! Figyeld meg, mit látsz, mit hallasz, mit érzel! Akár illatot, ízt is elképzelhetsz! A lényeg, hogy érzékletesen éld bele magad, mintha valóban ott lennél a számodra ideális, nyugalmat árasztó helyen, ami lehet például egy jól sikerült kirándulás vagy nyaralás helyszíne!

    Ezután gondolatban számolj visszafelé 25-tôl, 50-tôl, vagy akár 100-tól egyesével, s közben képzeld is magad elé a számokat! A számokra gondolás azért segíti az ellazulást, mert leköti a többek közt számolással foglalkozó bal agyféltekét, míg a számjegyek elképzelése leköti a többek közt a képzelettel foglalkozó jobb agyféltekét. Ha viszont mindkét agyféltekének munkát adunk, akkor nem marad olyan agyterület, ami a problémáinkon rágódna, s így egyre jobban elmerülhetünk a kellemes pihenésben. Néhány mély sóhajtás is segít az ellazulásban.

    Ezt követôen élvezheted a kellemes ellazult, mégis éber állapotot. Amikor pedig elég volt, fokozatosan térj vissza a megszokott éber állapotba, pl. a következô szavakat mondva magadban:

    "Hamarosan 1-tôl 5-ig számolok. Öthöz érve kinyitom a szemem, friss leszek, éber leszek, jól és tökéletesen egészségesnek érzem majd magam. 1, 2, 3, öthöz érve kinyitom a szemem, friss leszek, éber leszek, jól és tökéletesen egészségesnek érzem majd magam. 4, 5" -- itt ténylegesen nyisd ki a szemed, esetleg csettinthetsz is -- "szemem nyitva, friss vagyok, éber vagyok, jól és tökéletesen egészségesnek érzem magam, jobban, mint korábban. És ez így van. "

    előzmény:
    snebaj (45)
     
  3. 2004. március 5. 21:1849.
    Igen ilyen van. Képzeld el, autóvezetés közben is volt már, hogy abszolut óvatosan vezetek, és egy idő múlva visszazökkenek önmagamba, és elájulok, hogy nem is figyelek. . . . . . . . . . . . . :-((
    Ilyenkor a tudatos agy lekapcsol, szerintem, és átveszi a tudattalan a munkát, de ezt csak sejtem, nem tudom biztosan.
    A hallgatás művészete, és a teljes kikapcsolásé nagyon nehéz. Első lépés a meditáció felé. . . . . . akkor, ha tudatosan gyakorlod. . . . :-)

    Vagyok, csak vacsit sütök, reggel ellépek itthonról, és ezést ma jó kislány voltam, egész nap mostam, főztem, takarítottam, és még jön a vasalás is. . . . . . . . :-((
    előzmény:
    *miu* (46)
     
  4. 2004. március 5. 21:0148.
    szia miuka. . . . . . . . . . .
    egy perc, és jövök olvaslak. . . . . . .
    jó, hogy idetaláltál. . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    *miu* (46)
     
  5. 2004. március 5. 21:0047.
    Persze, hogy, azonnal beteszem. . . . . .
    előzmény:
    snebaj (45)
     
  6. Torolt_felhasznalo_478190
    Torolt_felhasznalo_478190
    2004. március 5. 20:5646.
    Namostakkor megpróbálok elmondani valamit, ami velem szokott történni. Ha jól emlékszem ez olyankor van, mikor valami teljesen hétköznapi dolgot csinálok, és jellemző, hogy olyankor egy emberrel vagyok. /volt ez már nálatok is pixi, miközben diktáltam egy tételt Daninak/. Valami olyasmi, hogy egy kis időre mintha kilépnék magamból, ugyanakkor nem látom magam kívülről, vagy ilyesmi. Amit közben csináltam, abban nem akadok meg, hanem automatikusan folytatom /mint a diktálást is/ és közben tudok gondolkodni. Olyankor általában az a gondolatom van, hogy egyrészt észreveszem ezt az "állapotot" és próbálom értelmezi mi történik velem. Mintha nem is én lennék az a valaki aki ott ül, és hirtelen az jut eszembe, hogy nem tudom ki vagyok, és miért vagyok ott ahol vagyok, de folytatom amit közben csináltam, megszakítás nélkül. Ilyenkor egy kicsit meg szoktam ilyedni, mert nem tudom mi ez. Aztán "beletörődve" hogy nem tudom lassan elmúlik ez az állapot és el is felejtem. Annyi az egész röviden, hogy hirtelen mintha nem tudnám, ki vagyok és mit csinálok épp ott ahol vagyok. érdekes lenne, ha ilyenkor valaki kérdezne valamit, hogy vajon kizökkentene, vagy atomatikusan válaszolnék e.
    Hát nem tudom mennyire voltam érthető, remélem sikerült, vagy valakinek van gondolata, mi is ez. Bár nem tudom, van e köze a meditációhoz. Olyan is szokott velem lenni, hogy pár pillanatig nem gondolok semmire, de ez nem tudatos, úgy értem, nem direkt csinálom. Jó élmény, nálam elég ritka, hogy nem gondolok semmire. . . . . sőt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. március 5. 20:4245.
    Ha talalsz letoltheto Szoveges meditacios anyagot valahol, akkor ird meg legyszives.
    előzmény:
    Pixi- (44)
     
  8. 2004. március 5. 20:3544.
    ez nagyon klassz. . . . . . . . . én autópálya mellett lakom, nem kívánom senkinek, csak ezt a zajt tudnám már kiiktatni az életemből. :-)))))
    Én is megyek vasalni, mert itt már este van, és reggel megyek a Gitta tanfolyamára ismételni. Nagyon klassz. . . . . . találtam egypár oldalt, van meditációlap. hu is, megnéztem amit te is javasoltál. A googlébe beírtam a meditáció szót, most böngészek. . . . . . . . mégse vasalok. . . . . . :-)))))))))
    előzmény:
    snebaj (43)
     
  9. 2004. március 5. 20:2943.
    nekem meg dobozolni kellene a ruhakat, de csak itt olvasgatok es mindjart ki is probalom amiket leirtal.

    Egyszer voltam egy tobbnapos eletmod taborban ahol az egyik meditacionak a resze az volt, hogy - hallgatni kellett nehany percig azokat a hangokat amelyek korul vettek minket(ezt a Tisza partjan egy kis erdos helyen vegeztuk). Ezutan percekig oltari hangosan kellett kiabalni, sikitani, enekelni, majd ujra CSOND lett, es fantasztikus elmenyben lehetett reszunk, mert valoban lehetett hallani a fuben maszkalo rovarok zizegeseit is, sot a vonat is ment valahol nagyon messze. . . ezt kiprobaltuk ugy is hogy lattuk a vonatot, de nem hallottuk a hangjat, majd egy ilyen meditacio utan ismet hallani lehetett.
    előzmény:
    Pixi- (42)
     
  10. 2004. március 5. 20:1842.
    Érzem én azt tudat alatt. . . . :-)
    Gondolom, hogy el vagy foglalva. Én is, mindannyian. . . . most éppen vasalás helyett irogatok, és keresgélek. . . . . . . . :-))
    előzmény:
    snebaj (40)
     
  11. 2004. március 5. 20:1741.
    Kezdőknek küldöm, ezeket a gyakorlatokat:

    Az árnyékok gyakorlata

    Lazíts.
    Öt percen keresztül nézd a téged körülvevő tárgyak vagy személyek árnyékát. Keresd meg, hogy a tárgy vagy személy pontosan melyik része árnyékolt. A következő öt percben folytassd ezt, közben ezzel egy időben koncentrálj a megoldandó problémára, és keressd az összes lehetséges hibás megoldást. Végül öt percig nézd az árnyékokat, és gondolkodj azon, melyek a fennmaradó helyes megoldások. Egyenként vessd el őket, amíg végül megmarad egy, amelyik pontosan illik a problémához.

    A hallás gyakorlata

    Lazíts. Hunyd be a szemed.
    Próbálj néhány percig a téged körülvevő hangokra koncentrálni, mintha egy zenekart hallanál, amint megszólaltatják hangszereiket. Rövidesen meg tudsz különböztetni minden egyes hangot. Koncentrálj rájuk egyenként, mintha csak egy-egy hangszer játszana. A többi hangot próbáld kirekeszteni az agyadból. Ha mindennap elvégzed ezt a gyakorlatot, kezded meghallani a hangokat. Eleinte úgy véled majd, hogy képzeletednek gyümölcsei. Később azonban rájössz, hogy ezek múltbeli, jelen- és jövőbeni személyek hangja, akik részesei az Idő Memóriájának. Ezt a gyakorlatot csak akkor végezd, hogy már ismered a Hírnök hangját. A gyakorlat időtartama tíz perc.

    A tánc gyakorlata

    Lazíts. Hunyd be a szemed.
    Idézz az emlékezetedbe dalokat, dallamokat, amelyeket először hallottál az életedben. Gondolatban kezd énekelni őket. Rövidesen érzed, hogy testednek bizonyos részed - lábad, hasad, kezed, fejed stb. -, de csak egy rész táncba kezd az általad énekelt melódiára. Öt perc múlva hagyd abba gondolatban az éneklést, és hallgassd a környező hangokat. Szerkessz belőlük zenét, és az egész testeddel táncolj. Zárj ki mindent a gondolataidból, de próbáld rögzíteni azokat a képzeteket, amelyek spontán jelennek meg. A tánc egyike a legtökéletesebb formáknak a Végtelen Intelligenciával való kommunikációban. Időtartam tizenöt perc.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. március 5. 20:1240.
    Olvaslak am benneteket minden nap, de sajnos nagyon keves idom van irogatni, mert koltozunk Marcius vegen Montrealba, es keszulok a nagy utra is :-}
    előzmény:
    Pixi- (38)
     
  13. 2004. március 5. 20:1039.
    Na most megyek meditalni, mert mar ram fer. . . . . .
    előzmény:
    Pixi- (38)
     
  14. 2004. március 5. 20:0838.
    Akkor találkozunk. . . remélem. . . . . . . :-)))
    előzmény:
    snebaj (36)
     
  15. 2004. március 5. 20:0837.
    A meditáció hatása

    "Az a belsőleg kiürült állapot, amelyet meditációnak neveznek, pszichológiai szempontból kettős hatású. Egyrészt rendkívül sokat ad a nyugalom, a kiegyensúlyozottság megteremtéséhez. Mentálhigiénés jelentősége éppen abban van, hogy szünetet teremt az állandóan torlódó ingerek, gondolatok, érzelmek és indulatok áramlásában, redukálja ezeknek feszültségszintjét, s ezáltal módot és időt biztosít az élmények feldolgozására, a psziché spontán regenerációs lehetőségeinek érvényesülésére. Ez már önmagában sem lebecsülendő eredmény.

    Másrészt a meditáció során megjelenhetnek határozott pszichés tartalmak - képek villanhatnak fel, kikristályosodhat egy gondolat, felbukkanhat egy érzés -, vagyis olyan információkhoz juthatunk önmagunkról, kapcsolatainkról, helyzetünkről, amelyek csak e belső csendben tudatosodhatnak, különben elnyomnák őket a külső ingerek, a szétszórt figyelem. Ezek a finom sokszor elfojtott pszichés tartalmak nemegyszer igen jelentősek lehetnek számunkra. Éppen a meditáció teszi ezeket hozzáférhetővé, majd feldolgozhatóvá. A meditációnak ez a hatása azt jelenti, hogy növekszik önismeretünk, tudatosságunk, erősödik pszichés folyamataink kontrollja. Spontán reakcióink kevesebb "meglepetést" szereznek számunkra, jobban megtanulunk bánni önmagunkkal, néha átértékelődnek életünk eseményei, vagy legalábbis új aspektusok világosodnak meg. Egyszóval egyre inkább önmagunk tudunk lenni, és talán valamit csiszolhatunk, változtathatunk is magunkon s életvezetésünkön. "

    /Popper Péter: A belső utak könyve c. művéből/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. március 5. 20:0736.
    Nem kell nyarig varni!mert mar aprilis elejen otthon leszek :-}}}}}}}
    előzmény:
    Pixi- (33)
     
  17. 2004. március 5. 20:0635.
    pár sor a meditációról.

    "Valójában a meditáció sokkal természetesebb dolog, mint aminek általában hiszik az emberek. Amennyiben tudatos lények vagyunk, egyáltalában nem is tudunk mást tenni, mint meditálni. A meditáció úgyszólván velünk született tulajdonság. . . A meditáció csak azt jelenti, hogy az ember képes arra, hogy rövid időre csendben maradjon - hogy megadja a kialakulás lehetőségét a belső tapasztalás számára -, hogy magasabbra jusson és megnyilvánuljon. . . A meditáció csupán a nyugalom természetes állapotának egy fajtája, melyben mindazon dolgok, melyek bennünk visszaszoríttatnak és elnyomatnak, felemelkedhetnek. . . A meditáció a teremtő intuíció állapotába való behelyezkedés művészete. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. március 5. 17:5134.
    AKIT ÉRDEKEL, VÁRJUK SZERETETTEL. . . . .

    Egészségnap a Pesújhelyi Közösségi Házban
    az alternatív gyógyászat jegyében
    2004. március 28. vasárnap, 10-18 óráig
    "Tét a Lét" Betegségmegelőző Alapítvány szervezésében
    Cím: 1158 Budapest, Szúűcs István u. 45.

    Egész napos előadássorozat, kezelések, szolgáltatások, vásár.

    Időpont Előadó Előadás témája
    _______________________________________________
    10, 00 Kaposi György Nelson-féle számítógépes
    állapotfelmérés és kezelés
    lényege, jelentősége

    10, 40 Voczelka Éva A gyermekkori gerinc-
    ferdülés meggyógyítható

    11, 20 Majoros János Bioenergetikai és
    radiesztéziai állapotfelmé-
    rések és kezelések

    12, 00 Tandi Aura Szóma, a speciális
    színgyógyászat

    12, 40 Füzesi Gina A Szellemvilág jelene,
    múltja, jövője. (hogyan
    élj, hogy ne gyere vissza!

    13, 20 Lukasikné
    Ádám Zsuzsanna Mit rejt a kézírásunk?

    14, 00 Garami Hajnalka Szakrális táncbemutató

    14, 20 Gáspár Gabriella Beszélgetés a szenve-
    délybetegségekről

    15, 00 Uza Gitta,
    Irénke médium A Szellemvilág üzenete

    15, 40 Koródi Judit Asztrológus. A csillag-
    jegyek jelentése

    16, 20 A Vital Center Golden Yacca , Kristal képviselői
    a táplálék kiegészítőkről

    17, 00 Garamszegi Gábor Ezotéria és tudomány-
    történet.

    17, 40 Stark Melinda és a Pestújhelyi Közösségi Ház
    Hastánc csoport bemutatója

    Szolgáltatások
    ----------------

    Testmasszázs, talpmasszázs, kártyajóslás, Reiki kezelés, gerincferdülés mérés és korrekcióüra javaslat, bioenergetikai- radiesztéziai állapotfelmérés és kezelés, Uza G. Metódussal való kezelés, grafológus, Aura- szóma, asztrológus, Nelson-féle számítógépes állapotfelmérés és kezelés.
    Különböző kiegészítők vására, büfé egész nap.

    A rendezvényekre a beléső 500, - Ft/fő, mely magában foglalja az előadásokon való részvételt.

    A kezelések, szolgáltatások kedvezményesen, ill. adomány jelleggel vehetők igénybe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. március 5. 15:4133.
    Szupi. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . csak kár, hogy messze vagy. . . . . . nyáron hozzál. . . . . :-)
    előzmény:
    snebaj (31)
     
  20. 2004. március 5. 15:1332.
    Bocs, de mi az a BLOG ???
    előzmény:
    tji (28)
     
  21. 2004. március 5. 15:0931.
    Nagyon jo, mert en meg felmondom a gepre, es megirom CD-nek.
    EZ is remek otlet!!!
    előzmény:
    Pixi- (29)
     
  22. 2004. március 5. 08:4130.
    Bocs, hogy beleszólok, mint gyakorlott meditációs mondhatom, hogy annak is aki életében először csinálja, fel kell vállalnia, azt amit tesz.
    Szabad akarat.
    Senkinek nem kötelező beülni egy meditációra, de ha ezt teszi, kizárólag a saját felelősségére.

    Arahnis utat mutat, egy lehetőséget arra, hogy a stresszel teli életet hogyan lehet egy kicsit stresszmentessé tenni.
    Megtanulhatod hogyan lehet a saját elmédre, testedre figyelni, kikapcsolva a külvilágot.
    Tudod, hogy vannak emberek akik évek óta nem élték át azt az érzést, hogy békében, nyugalomban, ellazulva, alfa állapotban legyenek.
    Fogalmuk nincs, mi az, hogy stressz nélkül lenni.
    A betegségek kialakulását is meg lehet előzni vele.
    A lelkünk egyensúlyba kerül tőle, kialakul egy pozitív gondolkodás.
    Köszönd meg a lehetőséget, hogy találkoztál vele. Nem vagy itt "véletlenül" :-)
    Szép napot nektek,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298819 (22)
     
  23. 2004. március 5. 08:2229.
    Szia Snebaj, örülök, hogy látlak. . . . . . . . . .

    Arahnis gratulálok a topichoz, nagyon jó ötlet.
    Amint lesz időm, én is teszek be meditációkat. . . . . . .
    csak így tovább. . . . . :-)
    Pixi
    előzmény:
    snebaj (27)
     
  24. tji
    tji
    2004. március 5. 07:0728.
    irni fogok, de most már erről a névről:)) és nem biztos, hogy itt lesz olvashato, hanem a BLOG részben.
    szeretettel: zen (arahnis) vagy tji.
    régen többféle néven voltam:)
    előzmény:
    snebaj (27)
     
  25. 2004. március 5. 06:2227.
    Miert nem irsz tobb szoveges meditaciot?
    Jo lenne!
    előzmény:
    Arahnis (4)
     

Címlap

top