Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. Torolt_felhasznalo_771697
    Torolt_felhasznalo_771697
    2012. augusztus 31. 12:5212076.
  2. 2012. augusztus 31. 06:2712075.

    Drága Mamóka!

     

    Köszönöm a kedves üdvözlést és a gyors választ.

    előzmény:
    mamóka67 (12074)
    2012-08-30  13:48
  3. 2012. augusztus 30. 13:4812074.

    Szia Luna!

     

    Jaj de jó, hogy ismét itt vagy velünk!!!

     

    Valahol a 9478 hsz körül kezdődött, ott találod, ha azóta a törlések miatt nem ugrott el pár számmal ide, vagy oda.

     

    Jó ismétlést!

    P.M.

    előzmény:
    Luna17 (12073)
    2012-08-30  05:40
  4. 2012. augusztus 30. 05:4012073.

    Kedves Mamóka, kedves Mind!

     

    Remélem, mindenki jó testi és lelki egészségnek örvend.

     

    Újra erőre kaptam,  úgyhogy igyekszem bekapcsolódni a topic életébe, fejtésekbe.

     

    Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik hozzászólásnál kezdődnek a gyermekhoroszkópok.

     

    Válaszotokat előre is köszönöm.

     

    szeretettel

     

    Luna

  5. 2012. augusztus 29. 16:1612072.

    Mondok egy példát, mert az előbb lemaradt.

     

    Egy Kos tíz fokon álló bolygó tükörpontja a Halak húsz foka.

    Ha egy bolygó ezzel kvadrátban, vagy oppozícióban áll, akkor is fényszöge van az eredeti bolygóhoz képest

     

    A tükörpont orbisza maximum 1°.

     

    A tükörpontok mély, szinte plútói kapcsolatot hozhatnak létre két bolygó között és sokszor bizonyos titkoknak és körülményeknek ez az egyedüli magyarázata.

     

    Ilyenkor igenis foglalkoznunk kell vele.

    előzmény:
    mamóka67 (12071)
    2012-08-29  16:08
  6. 2012. augusztus 29. 16:0812071.

    Asztrológiát szerető és tanulmányozó fórumozók kérték tőlem, hogy beszéljek a horoszkóp TÜKÖRPONT-járól.

     

    Íme:

     

    A tükör pontok azok a pontok az ekliptikán, amelyen a Nap a Rák vagy a Bak 0 fokáról az égi egyenlítő -

    az ekliptika a Nap éves látszólagos pályája, az égi egyenlítő a csillagos égre kivetített földi egyenlítő/ felé visszafordul.

     

    Pl. Egy Rákban álló bolygó tükörpontja az Ikrekben van, Szűzben állóé a Kosban. Ha a direkciók, vagy az égitestek tranzitjai áthaladnak a születési bolygó tükörpontján, akkor a születési bolygó, mely a tükörponthoz tartozik, aktiválódik. Az eredmény függ a születési bolygóállás jellemzőitől/ ház, orbis/. Ez olyan, mint a visszapattanó golyó technikája.

    A kevésbé nyilvánvalóan megállapítható történések magyarázatára használják

     

    Régebbi elnevezése a tükörpontnak az árnyékpont. A Rák- Bak tengely ( 0 foknál) menti árnyékpontok egymás árnyékpontján álló bolygók együttállónak, a Mérleg- Kos tengely menti árnyékpontokon ugyanez szembenállásnak tekintendők, és aszerint vizsgálandók

     

    A tükörpont számításnak az a lényege, hogy megmutatja a radix képlet bolygóinak másodlagos hatását: 1. Milyen módon 2. milyen sorsterületen fogja az adott bolygó kifejteni a hatását.
    Négyféle tükörpont számítási módszer létezik.
    Személyes értelemben vett tengelyek: Asc-Desc, Kos- Mérleg. Mundán értelmezés szerint: MC-IC, Bak- Rák

     

    A bolygók tűkörképei:

    1. A Rák és a Bak tengely nulla fok.
    2.A Kos és Mérleg tengely nulla fok.
    Ahány fokra van a bolygó a Rák nulla foktól vagy Bak ugyanannyi fokra van a másik oldalon.
    Akkor van hatása, ha egy másik bolygó vagy házsarokra esik, egyébként nem szoktunk vele foglalkozni a hétköznapokban.

     

  7. 2012. augusztus 29. 13:1612070.

    Melyik hsz-nál indult be nálad Kosztolányi???

     

    Te kis huncut!!!:)))

     

     

    Én miért nem tudok hangulatjelet kitenni????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (12069)
    2012-08-29  12:00
  8. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. augusztus 29. 12:0012069.
    Mostan színes tintákról álmodom 
  9. 2012. augusztus 29. 10:4212068.

    Tudod Mamóka, ha valaha is kételkednék benned, vagy a tudásodban emlékeztess akár a mostani válaszodra!!!

     

    Pont azt érzem, h nem tudok belefeledkezni a változások okozta érzelmi kavalkádba, hanem keresném a Tennivalót, úgy csinálnék valamit...

     

    Köszönöm a bíztatást!

     

    Ui: Ha lenne ölelös smile, most beszúrnék ide egyet

    előzmény:
    mamóka67 (12062)
    2012-08-28  17:24
  10. 2012. augusztus 29. 08:5812067.

    Többen kérdeztétek, hogy mit jelent a P.M, amit a hsz. végére szoktam írni!

     

    Nem gondoltam, hogy nem egyértelmű.

    A jelentése: Puszi, Mamóka :)))

     

    Tegnap fedeztem fel, és annyira jó, hogy megosztom veletek:

     

    "Nem a halál az, amitől az embernek félnie kell, hanem az, hogy soha nem kezd el élni!"

     

    P.M.

  11. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. augusztus 28. 20:4212066.
    HAGYOMÁNY ÉS ÖRÖKSÉG A SZŰZ HAVÁBAN
    A kalásszal vagy karddal ábrázolt női alakot, amelyet a Szűz csillagkép kirajzol, az ókorban az aratás istennőjének tartották. A csillagkép a babiloni időkben a termékenységet szimbolizálta, kalászként értelmezték. A Spica, ami a csillagkép legfényesebb csillaga, azt jelenti: búzaszem. A csillagkép által szimbolizált erőt Istárral, a mezopotámiai mitológia termékenységistennőjével is kapcsolatba hozható, míg a Földközi-tenger más és más népeinél Ízisznek, Kübelének, a Magna Maternek, az Istenek Anyjának, Athénének, Démétérnek, Dikének valamint Perszephonénak, Démétér lányának is vélték. Egy görög mítosz szerint a Szűz csillagkép Zeusz és Themisz leányának, az igazság istennőjének, Astraeinek állít emléket, aki eredetileg az aranykor boldog emberei között élt Diké néven. Látva az emberek erkölcsi romlását, az istenek közül utolsóként is kénytelen volt elhagyni a földet és visszatérni az égbe, ahol Szűz csillagzat néven ismert. Aratosz Tünemények című eposzában „a jogos javak osztogatója”, de „meggyűlölte Diké a vad emberi fajtát, / s felszállt tőlük az égre”.A kereszténység terjedésével a görög-római mondák elhalványultak, a középkorban azonban a Szűz csillagképet természetszerűleg Szűz Máriával kapcsolták össze. Az ekkori ábrázolásokon kezében virágot vagy kalászt tartó leányként jelenik meg. A népi vallásosságban az „arató Szűz” tisztelete összekapcsolódott a Mária-kultusszal. A magyar hagyományban az si Boldogasszony-képzet vált a Mária-tisztelet részévé. A pogány magyarok istenasszonya a női teremtő erő megtestesítője. Akárcsak az antik hagyományokban, a magyarban is ez a női, növényi szellem, mely a terméssel együtt növekszik és öregszik. Kétarcú: egyszerre anya és gyermeke, a világfa-istenanya és a gabonaleány-istennő, az érett és elöreged földanya és a szűz gabonalány, a termést hozó anyaföld és az aratás utáni, még érintetlen, szántatlan, sértetlen szűzföld. Boldogasszonynak is két megjelenése van az aratáshoz fűződő magyar hagyományban: Szeged népe őrizte meg azt a hagyományt, hogy a Kisasszony Nagyboldogasszony szűz lánya. Augusztust hagyományosan Kisasszony havának nevezték, s valóban, a hó utolsó harmadánál a Nap a Szűz jegyébe lép. Két Boldogasszony köze (aug.15-szept.8.) az olyan asszonyi munkák hagyományos ideje is volt, mint a tyúkok ültetése, az ültetni szánt tojások gyűjtése, a vetni való búza cséplése, a téli ruhák szellőztetése vagy a gyógynövények szedése. A moldvai javasasszonyok az ekkor gyűjtött írekkel, virágokkal füstölik a betegeket, ezeket égetik mennydörgésnél is az égi hatalmak engesztelésére. Elemükben érezhetik magukat ekkor az asszonyok, még akkor is, ha tilos ettől kezdve számukra a fürdés, nem szabad a folyóvízbe menniük, különben eldagad a láb, mert a hegyekben a szarvas (szintén Boldogasszony s egyúttal Tündér Ilona megjelenés) belepisilt.  Őszkezd napnak mondták régen szeptember 8-át. Hajnalban ponyvát terítettek a harmatra, a ponyvára pedig búzát, mert az enapi harmattisztító, áldás van rajta, a vetend búzát megvédi az üszöktől. Asszonyoknak dologtiltó nap ez, a főképpeni asszonyi munka: a sütés, a szövés tilos. Ha megszegi valaki a napi törvényt, a hiedelem szerint a kisasszonyok - valószínűleg Boldogasszony szolgálóleányai, a Tejúton, a Világfán a lelkeket föl-le kísérő tündérek - szabják ki rá a büntetést. Kisasszony napja az ősz ellentétes rámutatónapja és negyvenes jóslónap. Kilenc nappal később, 17-e már egyenesen a tavasz rámutatónapja.  A nyár hozta beteljesedést követően, az esztendő derekán, az augusztusi búcsúkon, a fényteli nappalok búcsúzásán túl ilyentájt befelé fordulás zajlik. Az ősz az évkörben és életünk folyamatában az elmúlásra való felkészülés, a földi lét múlandósága tudatosításának ideje. Az ember ilyenkor befelé néz, és a világot, a természetet is épp olyan erők hatják át, amelyek az elszámolást segítik. Szinte pontos leltárkészítésre ad alkalmat az, hogy a Nap a Szűz jegyében jár, amely pontosságáról, aprólékos, okos elemzéséről nevezetes. A Szűz a földelemhez tartozik: az emberek ilyenkor megmérik és zsákba gyűjtik a föld termését, cseppenként kipréselik a szőlő levét. A javak szaporodása mellett ugyanakkor végiggondolhatják: mit termeltek, mit teremtettek tetteik, hol tartanak a mag, az életet továbbvivő halhatatlan lényeg megtermésében. (Javaslap) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (12065)
    2012-08-28  20:32
  12. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. augusztus 28. 20:3212065.
    Hahó,még néhány adat az elkövetkezendő napokhoz:  Augusztus 22-én Napnyugta szertartás keretében köszönthetjük a Szűz tropikus zodiákus jegyébe lépő Napot. Ebben az időszakban megerősíthetjük tudatosságunkban a szerénység, a figyelmesség, a pontosság erényeit, hiszen – egyebek mellett – ezek a Szűz analógiái. 23-án léptethetjük át a Márszot száműzetésének helyéről uralmi jegyébe, a Skorpióba. Ne engedjük szabadjára indulatainkat, akaratunkat ne mások kárára érvényesítsük! Szeptember 1-jén a Merkuriusz lép be a Szűz jegyébe és a - Naphoz hasonlóan - Neptunnal való szembenállásba. Zavaros, érthetetlen beszéddel, álhírekkel, csalással, megtévesztéssel kapcsolatos kellemetlenségeket tapasztalhatunk, illetve balesetveszélyes közlekedési helyzetekbe kerülhetünk. Nem könnyíti meg dolgunkat az az egyre erősödő háttérfeszültség, mely 3-án teljesedik be (Merkúriusz-Szaturnusz kvadrát). Nyomasztott érzelmi állapotokat, rosszabb esetben kapcsolatok végét, megszakadását sejteti a konstelláció, főleg azoknak, akiknek születési képletében a kardinális jegyek 26. foka körül bolygó áll. 7-e táján igazságtalansággal, törvénytelenséggel, szerencsétlenséggel kapcsolatos megpróbáló helyzetekbe kerülhetünk (Nap-Jupiter kvadrát), 9-ig még további rossz híreket is kaphatunk (Merkúriusz-Jupiter kvadrát). Ezek a feszültségek elsősorban azokat érintik, akiknek születési képletében a labilis jegyek 15. foka körül bolygó áll. 17-én léptethetjük át a Merkuriuszt a Mérleg jegyébe. Igen jól tesszük, ha ezt szertartás keretében ünnepeljük, mert akkor elébe mehetünk az időszak talán legnagyobb összeszedettséget, önfegyelmet igényl konstellációjának, mely 21-én tetőzik (Merkúriusz-Uránusz oppozíció, Merkúriusz-Plútó kvadrát).  Az időszak vége felé újra erősödő háttérfeszültséget észlelhetünk, mert 19-én kulminál másodszor az Uránusz-Plútó kvadrát! Mivel a Merkuriusz ezt a kvadrátot T-kvadráttá egészíti ki, feladatunk lehet, hogy alaposan gondoljuk át, kinek mit mondunk, tartózkodjunk rémhírek, ellenséges propagandák terjesztésétől, mert szavainkkal könnyen olajat önthetünk a tűzre.
    előzmény:
    mamóka67 (12054)
    2012-08-24  20:18
  13. 2012. augusztus 28. 19:1712064.
    Nagyon szépen koszonom
    előzmény:
    mamóka67 (8897)
    2010-12-11  11:50
  14. 2012. augusztus 28. 19:1112063.
    Nagyon szépen koszonom a gyors segítséget, orok hala
    előzmény:
    meandmyman (12059)
    2012-08-28  12:40
  15. 2012. augusztus 28. 17:2412062.

    A 8. Házad Skorpióval indít, ebben az esetben annyi köze van a halálhoz, hogy érdekel, de nem rettegsz tőle.

    Ami még jobb, hogy biztosított a libidód életed végéig...:))))

    Érdekel az ezoteria de megmaradsz csupán ösztöni színten.

     

    Ami a mostani helyzeteddel kapcsolatos, az a józan, racionális gondolkodás, ami az Aszcendensedből árad, a Skorpió 8. Ház esetében.

     

    Félek, hogy kissé alábecsülöd magadat, a képességeidet, túl sokáig voltál csupán csak "anya" szerepben talán.

     

    Az önbizalmadat kellen felturbóznod, mert a párodnak most arra lenne szüksége, de nagyon.

    Az természetes, hogy mellette vagy, de azért gondold végig, hogy mi az, amit te is tudnál tenni az ügy érdekében.?

    Felejtsd el a kudarcaidat, most nagyon kell a helytállásod ebben a történetben!

     

    P.M.

    előzmény:
    koltozs (12061)
    2012-08-28  13:27
  16. 2012. augusztus 28. 13:2712061.

    Fú, jó kis forgalom lett, a nyári szünet után.

     

    Szóval. Mostanában van egy Mars jegyváltás, Plutó-Szaturnusz uralmi csere előkészületben, meg ilyenek... A világ nem állt meg!

     

    Valahogy úgy érzem, h az én életemben is lejött az idő, amikor kicsit számot kell adnom arról, h mivel töltöttem az elmúlt kellemes éveket. Mintha kicsit vége lenne a ráérős, gyereknevelős időnek. 

     

    Nekem a 8. házam kezdődik a Skorpió jegyében, ahol a születési uralkodóm a Neptunusz is áll. A halál háza?

     

    Nyár közepén meghalt a férjem társa.

    Ez komoly változásokat indított el. A cég, -ahol dolgozunk, amiből élünk,- átalakul. Kilátásban van egy költözés is. A gyerekeknél még nyertem egy évet az iskola előtt, de az is ránkérik lassan.

    Nekem a férjem a legjobb barátom, és úgy alakult, h "belőle" élünk. (7-es és 2 ház ura  a 11. házban?).  Neki elég végzetes ez a helyzet. Ha valami nem jól jön össze, akkor eléggé patt helyzetbe kerül(ünk).

    Próbálok támasza lenni. Eddig jól kezeli a helyzetet, de féltem. Még csak gyűlnek a hullámok. Kerülgetjük őket, de előbb-utóbb ideérnek. Nem akarom az általam ?felnagyított? dolgokkal is idegesíteni. próbálok egyedül dolgozni, de elég nehéz. Nem tudom, h meddig vállalhatok. Volt már olyan az életemben, h azt gondoltam, bizonyos dolgokat én is el tudok intézni, aztán nagy pofáraesés lett az eredménye. Lassan kikopnak mellőlem, azok, akiknek a háta mögé bújtam, akik elsikálták, ha valami nem úgy jött össze, ahogy azt elterveztük.

    Szívem szerint nem adnék ki a kezemből addig valamit, amíg nem tökéletes. De annyi idő nincs a világon, mire ezt az egészet átdolgozom, h "elég jó" legyen.  Na jó. Inkább nem gondolkodom előre...

     

    A lányok még kihasználják a Balaton adta lehetőségeket. Ma még fürdenek egyet!

     

    előzmény:
    mamóka67 (12056)
    2012-08-27  22:02
  17. 2012. augusztus 28. 12:4612060.

    Szia Hedone!

     

    Teljes fejtést ne várj tőlem,  ert az nagyon nagy munka, és sokan várnak rám, de általános jellemrajrot a párkapcsolatotokról tudok adni.

     

    Rák nő - Nyilas férfi kapcsolata.

     

    Ebben a párosításban a Víz és a Tűz találkozik egymással. (Víz: Rák, Tűz: Nyilas)

     

    Mindketten hajlamosak az álmodozásra, kedvesüket olyan tulajdonságokkal ruházzák fel, amilyenekkel valójában nem is rendelkezik. Nem igazán tudnak szembesülni a tényekkel, és nagyon el tudnak keseredni, ha ráébrednek, hogy a párjuk egyáltalán nem felel meg az álomképnek.

     

    A Nyilas imádja a társasági életet, szívesen utazik, könnyen ismerkedik idegenekkel, és nem érti, hogy párja miért nem hajlandó kimozdulni otthonról, miért veszi zokon, ha nélküle is hajlandó elmenni hazulról.

    Féltékenységével a Rák pedig végleg el tudja üldözni maga mellől a Nyilast.

    Kettősük nemigazán sikeres együttes, általában azért, mert annyira különböző az életszemléletük. A nagykönyv szerint egyenesen tabunak tartják ezt a kapcsolatot.

     

    Az életritmus és az életfelfogás különbözőségéből adódnak e kétféle alkat leggyakoribb nézeteltérései.

    A Rák bensőséges viszonyra és családias légkörre vágyik, ami nem mindig találkozik a Nyilas igényeivel, akinek a társasági élmények és a barátok is fontosak.

     

    Amikor a szerelem összehozza őket, az többnyire az ellentétek vonzása. A Nyilasban ott lobog az örök bizonyítási vágy, tombol az energia, sőt olykor az agresszívitás is.

    A Rák viszont kifejezetten érzékeny, jószívű, hajlamos az álmodozásra, állandóan éreznie kell, hogy szeretik és kívánják.

    Ez nem egyszer zavarja a Nyilast, aki maga is a rivaldafényben szeretne állni.

    Szexuális életük sistergő. A Nyilas kivételes szerető, amit a Rák örömmel fogad, hiszen lételeme, hogy imádják.

     

    A Rák ideális partnere a Szűz, a Skorpió és a Halak.

    A Nyilasé pedig a Kos, a Mérleg és a Nyilas.

     

    A Rák nem kezdeményez, "feleségül kell venni". Titka a szunnyadó anyai ösztönök felébresztése. Szerelmének bizonyítéka? Ha azt mondja, gyermeket akar a Nyilastól.

    A Nyilastól azt várja, hogy anyja helyett anyja legyen, akkor is ha ő történetesen férfi.

    Azt is elvárja, hogy a mamáját és a családját soha ne kritizálja. Hogy átvállalja a hétköznapok terheit, így biztosítva számára a zavartalan álmodozást.

     

    Amiket itt leírtam, leginkább erre a párkapcsolatra vonatkoznak akkor is, ha csupán általánosságok is.

     

     

    előzmény:
    hedone48 (12057)
    2012-08-27  23:04
  18. 2012. augusztus 28. 12:4012059.

    En a paroddal szulettem egy napon (Dec. 19) es monogam vagyok, de ez szerintem nem horoszkop- sokkal inkabb jellem fuggo. Ez attol fugg milyen az etikaja, mennyire szeret teged, es mennyire talalta meg benned a tarslelket.

     

    Amikor anno szingli voltam es elegedtelen voltam az akkori parommal, megbeszeltem vele, es otthagytam. Ha valakit megcsaltam elore bejelentettem, de leginkabb meg elotte szakitottam az illetovel.Olyan sosem volt, h valakit megcsaltam es nem mondtam el neki azonnal, es viszonyt sem folytattam soha.

     

    Egyebkent ezzel a jeggyel (kivetel erositi a szabalyt) az a baj,h nagyon hiu es ebbol kifolyolag belemaszik olyan kapcsolatokba is, amit eredetileg nem is akart. Konnyu megkiserteni, es ha valaki tenyleg tetszik neki...akkor ebbol moralis kerdest csinal es hatalmas dramat,mikozben egy szimla tetszesrol volt szo.

     

    A jelenlegi ferjem elott mindig volt valami ami hianyzott es ugy ereztem h egy eletben legalabb 20 "igazi" van, es nem hittem abban, h 60 evig egy emberrel fogom leelni az eletem. Ez viszont abban a pillanatban megvaltozott, ahogy rataltam a ferjemre:-)

     

    Nem altatom magam, nyilvan leszek meg eletem soran kisertesek, de mar tudom mit kell -azaz mit nem - kell tennem.

     

    a Nyilas egy boldog jegy, es ha ratalal a masik felere, akkor orokke ott marad. Ehhez persze nagyon fontos h ne akard megvaltozni (valook), ne legyel feltekeny (ezzel a vilagbol ki lehet kergetni) es ne nyaggasd.

     

    Beszelj vele errol, ertekelni fogja:-))

     

    Egyebkent a Rak-Nyilas nagyon tudja vonzani egymast, csak en nem birok a rakokkal egyutt elni (probaltam). Nektek viszont sok sikert, es nyugi, ha te vagy elete szerelme akkor marad-)

     

     

    előzmény:
    hedone48 (12057)
    2012-08-27  23:04
  19. 2012. augusztus 28. 12:2012058.

    Mrs.Kut kérésére készítettem egy párkapcsolati elemzést.

     

    Előre bocsátanám, hogy ezek nem meghatározott személyekre szólnak, csupán általános jellemzők.

    Ami igaz: nagyobb mértékben vonatkoznak rájuk, mint más párosításra!

     

    Skorpió és Rák párkapcsolatban.

     

    Két vizes jegy találkozása a tiétek. A Vízes jegyűekre jellemző az érzelem, a lélek, a probléma mélyére merülés.

    Amikor két vizes jegyű ember találkozik egymással, érzelmes kapcsolat alakul ki köztük.

    Érzékeny és szenvedélyes, mivel a szerelem mindkettőjük számára fontos.

     

    Mindenkinél jobban sóvárognak a romantika után egy megértő társ oldalán, aki a sírig szereti és dédelgeti őket.

    Közöttük tombolóak az érzelmek

    Mivel azonos érzelmi hullámhosszon vannak, nagyon rövid pórázra engedik egymást.

    Hajlamosak a túlzott ragaszkodásra pedig a szeretői, és nem a szülei egymásnak.

     

    Ahelyett, hogy határtalan szimpátiával követnék a másik minden cselekedetét, próbálják meg egymást arra bátorítani, hogy megálljanak a saját lábukon.

    Hangulatemberek, rövid idő alatt képesek a mélységeket és a magasságokat megjárni.

     

    Az energikusabb és célratörőbb Skorpióé a vezető szerep. A Rák ügyesen leszereli párjának féltékenységét, A Skorpió pedig elég ügyes ahhoz, hogy a futó szerelmi kalandjait ne vegyék észre,.A Ráknak szeretetre és őszinteségre van szüksége. Idealista és álmodozó, nm tűr meg olyan nőt maga mellett, aki két lábbal tipor álmain. Azonban, ha a Skorpió nő képes követni a hangulatváltozásait, és osztozik álmodozásában, érzékeny és lehengerlő tud lenni.

     

    Abban a pillanatban, ha hazudnak neki, vagy hátráltatják, esetleg megzavarják a kényelmét, visszavonul és bezárkózik.

    A Rák férfi szereti a hagyományokat, megvannak a szokásai, ez azonban nem jelenti azt, hogy szűk látókörű, vagy merev gondolkodású volna.

     

    Jó érzéke van a szépséghez, és általában rendelkezik a humorérzék kifinomultabb formájával. Kifogástaln erkölcsei vannak,szereti az otthont, és az olyan feleséget, aki anyai ösztönökkel rendelkezik.

    A Skorpió és a Rák sem kifejezetten csöndes típus, a kapcsolatuk éppen ezért is szenvedélyes és intenzív.

    Mivel a Rák szellemileg és testileg is inspirálja a Skorpiót, nem kell félnie a fullánkjától. A szerelem mindkettőjük számára játék, amelyben folyton meg kell újulni.

     

    Ettől csak még inkább vonzódnak egymáshoz.

    Mivel a Rák érzékeny, gyakran kételkedik magában. A Skorpió feladata, hogy inspirálja, hogy önérzetét pátyolgassa a kritikus pillanatokban. A Skorpió erre alkalmas, tehát jó párkapcsolatot tudnak kialakítani ketten.

     

    A Skorpió nőre gyakran gondolnak úgy, min az állatöv szexszimbólumára, habár nem mindig szeretne az lenni.

    Sokszor érzi úgy, hogy az emberek nem látnak be a vonzó külső mögé, és az elsöprő szexualitáson kívül semmit nem érzékelnek. A Rák képes észrevenni a belső adottságait is, mert sok esetben a vonzó külső általában bonyolult, de szeretetre méltó belsőt takar.

    Egy élet is kevés ahhoz, hogy egy Skorpió jegyű nőt kiismerjen az ember, ehhez olyan kvalitású férfire van szüksége, mint a Rák is.

    Ám még a Rák sincs nyerő helyízetben nála, ha kivívja rosszallását vagy haragját, ilyenkor a legrosszabbra számíthat, mert a Skorpió nő képes egy éjszakán keresztül ébren feküdni, és hidegvérrel tervezgetni a bosszút az ellen, aki kivívta az ellenszenvét. A Rák férfinek megvan az a káépessége, hogy képes legyen őt irányítani anélkül, hogy elnyomná. Meg tudja adni számára azt a teljes ősziteséget és rugalmasságot, amit a Skorpió nő elvár tőle.

     

  20. 2012. augusztus 27. 23:0412057.

    Sziasztok,

     

    SOS please tudna valaki segíteni a párkapcsolatommal kapcsolatban? Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire bízhatok meg a barátomban, a husegeben? Milyen férj, család, apatípus? Milyen kozos jovore szamithatok vele? Nagyon szép kapcsolatunk volt, csak befészkelte magát a zold szemu szornyeteg, van alapja, de lehet hogy már nagyon eltúlzom és ezzel tonkreteszek mindent. Megmentheto?

    Nagyon szépen koszonom! ha esteleg tudna valaki segiteni...

     

    én:1984.július 20.  13:50   Roznava, SVK = Slovakia, 48n40, 20e32

     

    párom: 1983. december 19.   10:30   Roznava, SVK = Slovakia, 48n40, 20e32

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  21. 2012. augusztus 27. 22:0212056.

    Szia Koltozs!

     

    Mesélj! (ha publikus) :)))

    Nyaraltatok az ikrekkel? Jól vannak? Minden érdekel!!!

     

    Én annyira elmaradtam idén mindennel a nyár miatt, hogy azt sem tudom, mivel kezdjem, hogy be tudjam pótolni.

    Vár rám egy halom képlet fejtésre, lenne pár fényszög, amit itt kellene magyaráznom, mert mostani történés, és nem utolsó sorban sokan várnak a topikban a kis fejtésekre is.

     

    Majd szép lassan, talán utólérem magamat! :))

    előzmény:
    koltozs (12055)
    2012-08-27  10:11
  22. 2012. augusztus 27. 10:1112055.

    Már nagyon vártalak! Sok minden történt a nyáron...

     

    előzmény:
    mamóka67 (12054)
    2012-08-24  20:18
  23. 2012. augusztus 24. 20:1812054.

    Bár a hőmérő higanyszála még az egekben jár, nálam véget ért a nyár, ideje visszatérnem a megszokott kerékvágásba, és foglalkoznom a topikkal, és a kérésekkel.

     

    Mindenkitől elnézést, akinek nem tudtam ezalatt az idő alatt segíteni, amíg nem voltam gépközelben.

     

    A Nap augusztus 22-én 19 órakor a Szűz csillagképbe lépett, s tovább halad a Mérleg jel előterébe szeptember 22-én 16 órakor.

     

    A nyári pihenés és feltöltődés után eljött a SZŰZ hava, mely az őszi időszakra való felkészülést teszi lehetővé. A külső világban való rendteremtés mellett, "készleteinket" felmérhetjük, ahol kell, kiegészíthetjük, feltölthetjük.

    A Szűz uralkodó bolygója a Merkúr és a Chiron.

     

    A Merkúr június 26-tól szeptember 01-ig az Oroszlán előterében halad, mely háttér segíti, hogy a szervező és vezetői készségeink egyre jobban kibontakozzanak.

    Ugyanakkor a saját vélemény hangoztatásának fontossága miatt kevésbé figyelünk másokra, türelmetlenné válhatunk a külvilág gondolatai, véleménye iránt.

    Úgy érezhetjük, mintha csak a saját elképzelésünk lenne egyedül a helytálló!

     

    Az irányítást leginkább önmagunk felett gyakoroljuk! Vezetőink érzelmeinkre ható, hatásvadász manipulációit is vegyük észre. Legyünk toleránsak egymás irányába!

    Leghasznosabban ezt az időszakot kreatív alkotással, szervezési feladatokkal tölthetjük. Vegyünk részt minél több kulturális programban, színházi élményben, színvonalas szabadidős tevékenységben.


    A Merkúr szeptember 1-én hajnalban átlép uralmi pozíciójába, a Szűz jelébe, s hatásával támogatja a Nap pozíciója által is fokozottan jelen levő erőket szeptember 17-én hajnalig. Jótékony hatással segíti a precíz, előrelátó tervezési folyamatokat, összegzéseket, statisztikák, kimutatások készítését.

     

    Alkalmas az időszak tanulásra, tanulmányok elkészítésére, aprólékos munkákra, a már megtermett növények bespájzolására, raktározására. Jó kézügyességet és kitartó, alapos figyelmet követelő dolgokra, szabásra, varrásra, szerelésekre, javításokra a munkahelyen és a háztartásban egyaránt.

     

    Közvetlen környezetünkben nagytakarításra, rendszerezésre, lomtalanításra. Egészségünk szempontjából időszerű az életmódunk, táplálkozásunk átgondolása, szükség esetén tisztító kúrát végezhetünk. Vigyázzunk arra, hogy ebben a periódusban ne legyünk kicsinyesek, szőrszálhasogatók vagy túl kritikusak környezetünkkel szemben.

    A Chiron pozíciójáról majd később beszélünk.

  24. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. augusztus 15. 22:3112053.
    mindjárt :)
    előzmény:
    AnchorRose (12052)
    2012-08-15  17:17
  25. 2012. augusztus 15. 17:1712052.
    Hahó emberek! Mindenki nyaral?

Címlap

top