Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. Torolt_felhasznalo_681905
    Torolt_felhasznalo_681905
    2013. szeptember 24. 14:1213626.

    Biztos úgy van... :D

     

    Még szerencse, hogy a neten azért vannak, akik  árnyaltabban fogalmaznak... (Kozma Szilárd)

     

    Mondjuk pont az ő számításai szerint mégiscsak a Szűzben lenne a Lilithem, szóval most legyen okos, aki mer! Azt hiszem, nem is az a lényeg, hogy pontosan hol áll... 

     

    Mamóka, a tiéd hol van?  

    előzmény:
    mamóka67 (13624)
    2013-09-24  13:38
  2. 2013. szeptember 24. 13:5613625.

    Ha nem nagy fáradtság jöhet az összes jegyben álló....

     

    Köszönöm.... 

    előzmény:
    mamóka67 (13624)
    2013-09-24  13:38
  3. 2013. szeptember 24. 13:3813624.

    Mérleg Fekete Hold Lilith.

     

    A saját kényelme a legfontosabb számára- mindenki mást csak eszköznek tekint ehhez. Úgy érzi, neki minden jár, és elvárja, hogy kiszolgálják.

    Ha ez teljesül, akkor duruzslóan kedves lesz, azonnal haragra gerjed azonban, ha tőle várnak el valamit.

     

    Ilyenkor követelőzővé, sőt akár erőszakossá is válhat. A párkapcsolat is csak addig fontos számára, amíg partnere biztosítja mindazt, amire vágyik.

    Ha viszont valami nem úgy alakul, mint szeretné, azonnal továbbáll.

     

     

    Vízöntő Fekete Hold Lilith.

    Hűvös távolságrtartás és hidegfejű tisztánlátás jellemzi.

    Mivel falat emel maga és mások közé, nem eshet bántódása, ám ennek a védelemnek az ára,hogy a saját lelkét is félő, hoggy börtönbe zárja

     

    .Nincsenek illútziói, viszont így az önfeledt örömöt is csak ritkán tudja átélni.

    Partnerével szemben is bizalmatlan, ő a "jégkirálynő", soha nem engedi igazán közel magához a másikat, mert fél a sérüléstől.

    előzmény:
    Ilem (13623)
    2013-09-24  12:52
  4. 2013. szeptember 24. 12:5213623.
    Mamokam, legyszives mondd el a vizontoben allo Lilith-et. Koszi szepen!
    előzmény:
    mamóka67 (13621)
    2013-09-24  11:58
  5. Torolt_felhasznalo_681905
    Torolt_felhasznalo_681905
    2013. szeptember 24. 12:2013622.

    Óh, most nézem pont, hogy a Mérleg 3 fok 26'-en áll a Lilithem! Csulango valamit benézhetett... 

    előzmény:
    mamóka67 (13621)
    2013-09-24  11:58
  6. 2013. szeptember 24. 11:5813621.

    Szűz Fekete Hold Lilith.

     

    Mazochista alkat, aki az alárendleltségből nyeri az energiáit

    Éppen ezért - természetesen tudat alatt - mindig kiprovokálja mások agresszív hatalomgyakorlását és elnyomásait.

     

    Túlzott ragaszkodásával eleinte csak enyhe ellenreakciót vált ki a társából, ám mivel ezután sem változtat a viselkedésén, a partner végül kimutatja dühét, amitől a Szűz Fekete Holddal rendelkező személy végre megnyugszik.

    Hisz ez volt a célja, elsősorban provokálni másokat.

     

    Ám, ha a párja nem reagál a próbálkozásaira, és továbbra is egyenrangú félként kezeli őt, akkor előbb, vagy utóbb kiábrándul belőle., illetve gyakran ő maga veszi át az agresszív fél szerepét.

     

    Ha valaki kéri még a többi jegyben járó Lilithet is elmondom.

    előzmény:
    csulango (13613)
    2013-09-23  23:21
  7. 2013. szeptember 24. 11:3913620.

    Köszönöm, szívből.

     

    A topik életében 13600 hsz-nál ez a harmadik eset, hogy olyanok tévedtek be, akiknek nem az volt a céljuk, amik nekünk. 

     

    Ez azt hiszem szép arány. és én büszke vagyok rá és rátok, akik a kezem alatt "nőttetek fel", és most profitáltok ebből a tudásból.

     

    És mégegyszer köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (13612)
    2013-09-23  21:28
  8. 2013. szeptember 24. 11:3413619.
    Akkor önmagában, lazán teljesíti a kötelességét, szépen tanít iés dorgál abban a jegyben és házban, amelyben tartózkodik...
    előzmény:
    Bibo09 (13611)
    2013-09-23  20:17
  9. 2013. szeptember 24. 11:2813618.
    Upsz, bocsánat, kicsit le vagyok maradva az olvasással, most látom, hogy már meg is írtad!
    előzmény:
    kukac0605 (13617)
    2013-09-24  11:25
  10. 2013. szeptember 24. 11:2513617.
    Ha nem nagy munka újra összeszedni, én is szívesen olvasnám!
    előzmény:
    mamóka67 (13601)
    2013-09-23  16:06
  11. 2013. szeptember 24. 10:3613616.

    Kedves Mamóka!

    A magánéleti zűreimből lassan kilábaltam. Nem oldódott meg minden, de én már sokkal másabban látom a dolgokat - hála az asztrológiának, amivel itt kezdtem el ismerkedni a topikodban! Ez akkora jelentőségű dolog volt az életemben, hogy el sem tudom mondani, és ne is írj ilyet, hogy tartozásod van felém, nem tartom én az ilyet számon, sose gondoltam így Rád, meg a munkáidra sem, ezt őszintén mondom! Szóval, nincsen semmiféle tartozás! :-))

     

    Most a munka területén tanulok sokat, csak vigyázni kell, mert ez aztán felzabálja tényleg az ember idejét, szinte észrevétlenül, nagyon tudatosan meg kell nekem is húzni a határt, sok átvirrsztott éjszakát nem biztos, hogy megérnek a dolgok. Dehát, ez a dolgok útja, most itt kell fejlődnöm, aztán majd jön a következő sziklafok :-)

     

    Azt viszont be kell valljam, hogy az asztrológiában még mindig igen kezdetleges szinten állok: nagyon az alapokat tanulom, újra és újra olvasom a könyveket, és egyre mélyebben értem meg a jegyeket, a mitológiát, a házakat, az egész rendszert. Tudod, egy asztrológus, akit Te is ismersz, egyszer azt mondta, hogy ez az életem a rendezésről-rendszerezésről szól, hát ezt most nagyon érzem. Szégyen vagy nem, hogy ez kívülről nem látszik, de magamban óriási utat teszek meg. Néha szomorkodom, hogy a szeretteimmel nem tudom megosztani ezt a belső örömöt, dehát, ezt is el kell fogadnom. Amiatt is lelkiismeret furdalásom volt, hogy nem szóltam itt hozzá, (hogy én is érdektelennek tűntem), de nem érzem magam képesnek erre: egyrészt a felelősségtől is félek, másrészt, mostanában azt gondolom (bár elég sok hatás ér, hogy ezt a témát még direkt feszegessem), hogy a magunk által megrágott-megértett tudás válik igazán belsővé.... Na de ez nagyon nehéz téma, és biztos más a Te nézőpontod, mert tanítasz is!    

     

    Figyelem a topikot, és igyekszem néha érdemben is hozzászólni!

    Kukac

     

    előzmény:
    mamóka67 (13571)
    2013-09-23  10:04
  12. Torolt_felhasznalo_681905
    Torolt_felhasznalo_681905
    2013. szeptember 24. 10:3113615.
    Különben egyedül Girl-től kaptam asztrológiai szempontból értékelhető hsz-eket, csak jelzem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681905 (13614)
    2013-09-24  10:27
  13. Torolt_felhasznalo_681905
    Torolt_felhasznalo_681905
    2013. szeptember 24. 10:2713614.

    Biztos vagyok benne, hogy te is "érdekes szerzet" vagy - épp ezért mostantól talán ne térj el a topik témájától, és hagyd abba a homályos utalgatást a képletemmel kapcsolatban!

    Részemről fenntartok mindent, amit írtam.

    További jó topikolást mindenkinek! (szerintem direkt jót tett a topiknak ez a kis közjáték, már éppen döglődött amúgy...)

    előzmény:
    csulango (13613)
    2013-09-23  23:21
  14. 2013. szeptember 23. 23:2113613.

    Az örök optimista hozzászólását hallotátok :-D

     

    Amúgy ez a  Szűz Lilith (is) érdekes egy szerzet, asszem ebben a "beszélgetésben" azért egészen szépen kikacsingatott Franji Bak aszcendense mögül :-D

    előzmény:
    csulango (13553)
    2013-09-21  13:05
  15. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2013. szeptember 23. 21:2813612.

    Nagyon szomorúan olvasom a negatív hozzászólásokat. Mivel topikot nyitni mindenkinek szabad, hagyjuk meg ezt a bőséges anyagot az asztrológiának, annak, aminek Mamóka iindította.

     

    Én, aki lassan három éve aktív látogatója vagyok az Nlc-nek szinte csak a miatt a topic miatt, bátran állíthatom, hogy nagyon sokat tanultunk, tanulunk itt. Nem csak laikus érdeklődők, hanem bizony sokszor jártas növendékek is megfordultak itt és nagyon sok olyan újdonságot, szemléletet, látásmódot, műhelytitkot kaptunk itt ingyen, szeretetből, amiért súlyos összegeket kérnek el máshol.

    Felbecsülhetetlen az a mennyiségű tudás, ami különféle hozzászólásokban felhalmozódik, többszáz oldalra rúg, ha valaki kigyűjti.

     

    Volt egy időszak, amikor nagyon aktív életet éltünk itt, azt hiszem az Aranykor volt itt :). Nem csupán a hozzászólások gyakorisága miatt, de az a sok-sok intuíció, amiből egymástól is tanultunk, nagyon erős elméleti tudást adott. Én nagyon köszönöm Mamókának ezt a sok-sok mindent, mert nélküle nem lennék ma az, akivé ez alatt a 3 év alatt váltam.  És mivel jó pap holtig tanul , remélem, még sokáig vezeti a topikot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_875981 (13610)
    2013-09-23  20:08
  16. 2013. szeptember 23. 20:1713611.

    Nagyon Szépen köszönöm....

     

    És mi van akkor ha nincs semmilyen fényszöge a Szaturnusznak ? Mert pont most nézek valakit akinek nincsen , bár ha minden fényszöget kérek akkor van egy darab (decil)- MC-re. 

    előzmény:
    mamóka67 (13608)
    2013-09-23  19:40
  17. Torolt_felhasznalo_875981
    Torolt_felhasznalo_875981
    2013. szeptember 23. 20:0813610.

    Nem értem, miért bántjátok....nem érdemli meg.

    Mindenkin csak segíteni akar. De csak annak lehet segíteni, aki hagyja.

     

    Én szeretem. És sokat tanultam tőle.  

    előzmény:
    mamóka67 (13607)
    2013-09-23  19:10
  18. 2013. szeptember 23. 19:4213609.
    Azoknak nyitottam a topikot, akik úgy gondolkodnak, mint Te!
    előzmény:
    Penelopé (13606)
    2013-09-23  18:31
  19. 2013. szeptember 23. 19:4013608.

    A Nap-Szaturnusz kapcsolódásáról az előbb írtam.

    Most nézzük, ugyanezekkel a fényszögekkel a többit:

     

    Íme a Hold.

     Ez a kapcsolat a lelki erő megélését jelenti. Lelki támaszt kell találni, ebben segít a Szaturnusz. Meg kell nézni ilyenkor, hogy a Hold előtt, vagy mögött áll a bolygó, mert ha bepontosodó a Hold, akkor nehezebb megélni.

     

    Vénusz-Szaturnusz.

    Nem szereti magát,belső, alapvető szerethetőség hiánya. (engem senki nem szerethet!)

    A lélek azzal az elvárással jön, hogy őt úgysem fogják szeretni. Nincs annak tudatában, hogy így nem is fogja senki szeretni akkor ha ő saját magát nem szereti.

    Sokan ilyen konstellációval nem mennek férjhez.

    Pénzkorlátozottságot is hozhat. A feladat: megtanulni elfogadni magunkat és boldognak lenni.

     

    Nap- Mars.

    Impotencia fényszög, nem csak a szexnél, nem tudja egyébként sem érvényesíteni az akaratát - szellemi impotencia.

    Meg kell tanulni ezzel a bolygó állással óvatosan működtetni az akaratát, nem durván.

     

    Szaturnusz- Jupiter

    Tiszta, állhatatos meggyőződések, kitartás, türelem. Változó optimizmus, pesszimizmus, bizalom, bizalmatlanság, büszkeség, szerénység, nagyvonalúság és fukarság, életöröm és keserűség. Erős lelki feszültséget is okoz.

     

    Jupiter- Uránusz.

    nem mer változtatni, nem mer bizonyos dolgokba belefogni. Meg kell tanulnia a saját korlátait, és azon belül működni.

    A feladat, hogy merj változtatni, ne rugjunk fel mindent, hogy ami jó, azt meg tudjuk tartani.

    Karmikus feladat: Merd megvalósítani az álmaidat!

     

    Szaturnusz- Neptunusz

    Betegség jelölő fényszög, álmait nem tudja fizikai síkra lehozni.

    Tanulási feladat: Merd megvalósítani az álmaidat!

    Ha oppozícióban vannak, akkor betegséget is jelölhet, mert ha nem tudja megvalósítani a lélek, akkor betegségbe menekül.

     

    Szaturnusz Chiron.

    Előző inkarnációiban mélyen élte meg a sebeket, sérült a lelke, nem tudta lélek színten gyógyítani ezeket a sebeket.

    Hordozhat külsején karmikus jeleket.

    Karma feladat felvállalni ezeket a sebeket, és azt, hogy az énedhez hozzá tartozik a fájdalom.

     

    Szaturnusz-Plútó.

    Vámpír fényszög. generációs fényszög, a két halál bolygó együtt.

    Ezt az állást nagyn óvatosan kell fejteni. Veszteséget okoz és fékez ez a fényszög.

    Valaminek vége van, amit nem lehet visszahozni. Jelöli az energia vámpírokat is., aki bajaikkal szívja a véredet.

    Változtatni akarunk a hatására, hogy újjászülethessünk.

    Karmikusan megtanít arra, hogy újat csak a régi romjain  lehet létrehozni, ezért a régit el kell tudni engedni.

     

    Ha említett jó Nap-Jupiter flényszögeid vannak, akkor csak úgy érvényesülnek, ha a fenti flényszögek nincsenek a horoszkópodban.

     

    előzmény:
    Bibo09 (13603)
    2013-09-23  16:29
  20. 2013. szeptember 23. 19:1013607.

    Amint látod, itt a topikban is, nem tudsz mindenkivel jót tenni.

    Van aki örül, profitál belőle, van aki félreérti és átkoz.

     

    A lottónál pedig fennáll, hogy szerzel egy csomó ellenséget.

     

    Adsz, adsz, aztán kiderül, hogy kevés volt amit adtál, mert az illető többre számított. Ugye milyen érdekes a világ?

     

    És akkor az általad idézett út, mely jó szándékkal van kikövezve. Aztán mikor azt hitted, hogy a végére értél, hátradőlsz, mert rengeteg jót tettél, és akkor megdöbbenve látod, hogy a pokolban találod magadat.

     

    Ez is lecke. A karmánk, a sorsunk, a Szaturnuszunk leckéztet.

    előzmény:
    girl27 (13602)
    2013-09-23  16:10
  21. 2013. szeptember 23. 18:3113606.

    Szerbusztok!

     

    Lassan 1 éve olvasom ezt a fórumot. Rendszertelenül tudom csak olvasni ezért nem szóltam eddig hozzá.  A kialakult konfliktus azonban arra sarkalt írjak.

    Mamókának köszönhetem, hogy elkezdve olvasgatni az asztro-sulit, végre fel tudtam állni saját önsajnálatomból. Vissza nézve már régóta kerestem a kapaszkodót ami segítségével kimászom a gödörből.

    És most megköszönöm a lehetőséget. Olyan jó olvasni benneteket!

    A kialakult konfliktus kapcsán egy film jutott eszembe.

    Ismeritek  Pi élete c. filmet?

    Mindenkinek ajánlom aki úgy érzi, neki semmi nem sikerül és minden balul sül el.

    Számomra legalábbis nagyon rámutatott arra, hogy amit „sorscsapásnak’ érzünk, később rájövünk talán életet mentett. Az emberi küzdelemről és az értelméről szól ez a film.

     

    Minden Jót!

    előzmény:
    mamóka67 (13601)
    2013-09-23  16:06
  22. 2013. szeptember 23. 18:2713605.

    Kutattam egy kicsit Szaturnusz után a tananyagban: 5541., 5546., 5550. hozzászólásokban a házakban való működését találtam, 8293.-ban hogyan működik az egyes elemekben, 11040.-ben pedig az oldásáról. Ahol a Szaturnusz áll a képletünkben, ott mindenképpen meg kell tapasztalnunk, hogy nem olyan ütemben haladnak az események, ahogy elképzeltük és korlátozva vagyunk? Ez a Szaturnusz visszatérések után enyhülhet, ahogy csiszolódunk és kiálltuk a próbatételeket?

    A fényszögekről én is nagyon szívesen olvasnék, köszönöm, ha leírod őket nekünk!

    Ha tényleg nehéz keresztje van a XII. házban a Szaturnusznak, akkor lehet, hogy jobb is, ha nem tudok mindent, mi lehetett korábban és nem véletlenül nem nyílik a fedő, remélem azért az évek múlásával majd kevésbé érzem magam ennyire "egyedül", pedig vannak körülöttem. A meditáció ténylegesen sokat segített és az is, hogy egy ideje olvasom a topikot!  

     

    előzmény:
    mamóka67 (13601)
    2013-09-23  16:06
  23. 2013. szeptember 23. 16:3713604.
    Nagyon elgondolkodtató amit a lottónyereményről írtál....A kérdés Mi van ilyenkor ha megnyeri az ember. Milyen szinten avatkoznánk bele emberi életekbe. Szerintem a legnyagyobb Tanítás lenne mert ez olyan mint a gyűrűk úrába a gyűrű hatalma akinek tíszta a szíve nem hat rá a méreg akinek nem azt elviszi a hatalomvágy és a nagyképűség. A legjobb lenne ha egy olyan ember nyerné meg aki nem szállna el, és segítene másokon.
    előzmény:
    girl27 (13602)
    2013-09-23  16:10
  24. 2013. szeptember 23. 16:2913603.
     Én nagyon Szépen kérném! Mindent ami Szaturnuszi....:-)
    előzmény:
    mamóka67 (13601)
    2013-09-23  16:06
  25. 2013. szeptember 23. 16:1013602.

    Köszönöm mamóka, nagyon megtisztelő!

     

    Bár fejteni még nem biztos, hogy mernék. Van egy világnézetem, a hátam mögött sok-sok élethelyzet és az ebből fakadó lelkierő és tapasztalat, kiegészítve az asztrológiával, grafológiával, agykontrollal, Müller Péterrel és Somával adott egyfajta szemléletmódot és hitrendszert. Van még mit tanulni, mint mindenkinek, de nagy örömömre szolgál, ha segíthetek másoknak.

     

    A lottónyereménnyel kapcsolatban igen, erre nem is gondoltam, hogy a sok pénz velejárója a magány. Szegény Michael Jackson is mennyire magányos volt a hatalmas land-jén. Buzsáki is írt ma a lottóról, azt írta, hogy sok kvadrátja lehet a Jupiternek ilyenkor és 7 éven belül mélyebbre kerül az illető, mint volt, mert kemény lecke is jár a lottónyereménnyel, amit többnyire nem tudnak megoldani, így elbukik az élet vizsgáján.

    Az a baj, hogy a pénz még mindig annyira mérvadó, hogy tönkretehet egy barátságot, akkor inkább csapás a nyeremény, mint áldás.

     

    Én még azt is hozzátenném, hogy a lottónyeremény valahol kollektív karma vagy csapás/ feladat, mert a családtagokat, barátokat is érintheti. PL. ha a nyertes egy barátjának adóssága van 1-2 vagy több millió is akár, amit zsebből ki tudna fizetni a nyertes, ezzel segítve őt, de akkor az adós barát leáll az addigi életvitelével. Lehet a pénz miatt tanult, vagy volt fegyelmezett, szorgalmas, ami vitte előre, a nehéz helyzetek pedig lelkileg erősítették. Ugyanez érvényes a családtagokra is. Mindenki élete egycsapásra megváltozik, a nyertes segít, mindenkinek vesz házat, kocsit, nyaralást, a barátoknak kifizeti esetleg a diákhitelt, autóhitelt, amivel nem is biztos, hogy jót tesz nekik. Elkényelmesedhetnek, rögtön elszállnak, kitudja még mi történik. Van a mondás, hogy " a pokolba vezető út mindig jó szándékkal van kikövezve. " :) Ami engem illet, mivel tanár vagyok, alapítanék egy alternatív iskolát, egy újat, ahol fakultatív tantárgy lenne az asztrológia is. Már régóta mondogatom ezt. Hogy miért nem volt ilyen tárgy a gimiben, amikor jártam?? :))

    előzmény:
    mamóka67 (13574)
    2013-09-23  10:31

Címlap

top