Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2011. augusztus 10. 22:129851.

    A téma kapcsán előkerestem Thorwald Dethlefsen: A sors, mint esély című könyvét. Ő azt tanácsolja, h az asztrológus hozza az "ember tudomására, h milyen tantervet kell ebben az inkarnációban beteljesítenie, s megmagyarázza neki azokat a principiumokat amikkel szembesülnie kell. " (91. old)

    Valahol azt írja, h pl akinek erőszak+vereség jön ki életfeladatul, az ezt úgy is megélheti, h választ vmi küzdősportot, és amikor eljön az ideje "megküzd és alul marad" , vagyis elveszít egy fontos versenyt, kikap. A feladatot teljesítette, szembesült az erőszakkal, alul is maradt, szenved is, hiszen nyílván nyerni ment.

     

    NA én vmi ilyen tanácsot várnék....

    előzmény:
    kissgabo (9850)
    2011-08-09  07:06
  2. 2011. augusztus 9. 07:069850.
    Hát igen. De vajon kinek mit és hol a határ? Ezen már nagyon sokat gondokodtam. Van akinek már az is determináció, hogy lehet szeretője, van aki meg azt is elbírja, hogy mindenkijét eltemeti. Egy óra alatt nem lehet megismerni senkit. Ha meg elhangzik a kérdés, akkor van rá válasz is, vagy legalábbis kell lennie.
    előzmény:
    Solvejg (9849)
    2011-08-08  20:45
  3. 2011. augusztus 8. 20:459849.

    Nem kell mindent elmondani. Igaz asztrológus ezt pontosan tudja. Sőt, el is lehet utasítani, kell is. Mert nem mindenki készült fel, akkor sem, ha könyörög: mindent mondjunk el. Feloldás sincs mindig, a születési képlet irányadó, egy pillanat lenyomata, az egyén határozza meg a sorsa folyását. A körülmények terelnek, van, akinek életre szóló "program" a feloldás keresése és nem fog eljutni esetleg a megoldáshoz, mert elfárad vagy éretlen-még sok élet vár rá, de gyarapodik esetleg tapasztalattal. Ha mindig a radixban lehetne meglelni a feloldást, az determináció lenne, ez pedig nem felel meg a változás törtvényének. /Az átfutó kvadrát rendkívüli energia, nem hinném, hogy felmerül a kötél gondolata, pláne nem általánosságban, mert az érintett bogygók ismerete nélkül fals ítélet. Személyesen ismerek olyan híres színésznőt, akinek alap képletében bár benne van, teljesen normális, az energiái sok egészséges dologra frodítódnak:)/

    Valójában csak bölcs asztrológus van, nem akar mindenkinek mindent és mindenáron. Természetesen 15-20 év asztrológus tapasztalat után kezd beérni az ember, és komoly végzettséggel tudja, kinek mit szabad. De csak egy villanásnyi gondolat volt részemről, hiszen ezen a fórumon gondolom minden tanácsadó rendelkezik a fenti tapasztalattal, ezért csupán a meglátásaimat akartam megosztani.

    előzmény:
    mamóka67 (9844)
    2011-08-06  09:22
  4. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. augusztus 8. 20:209848.

    Mamóka, és mik az "ábráknak" a dátumai?

    1949. aug. 20. - óra, perc - vagy nem szükséges?

    előzmény:
    mamóka67 (9846)
    2011-08-07  23:53
  5. 2011. augusztus 8. 09:259847.

    Felhívom a figyelmeteket, hogy ez a cikk tananyag.

    Korrekt mundán fejtés, a bennünket körülvevő politikáról szól, de nem politizál, és ez a fontos.

    Hasonló fejtéseknél mindig vigyázzatok a tényszerűségre, a "bizonyithatóságra", és mindig csak azt írjátok le, amit a bolygók, a horoszkóp tényszerűen mutat.

    A mundán fejtésbe nem szabad, és nem is lehet érzelmeket belevinni

     

    A következő részhez kellene a 2. számú horoszkóp rajza.

     

    "Magyarország politikai berendezkedése is megváltozott. 1989. október 23-án, déli 12:03-kor kokiáltották Magyarországon a köztársaságot (ábra), és ezzel Magyarország befejezte a szocializmus és a kommunizmus építését, és  Magyar Köztársaság néven a nyugati piacgazdaság mintáját követve új úton indult el.

    Az új út új célokat is jelent, viszont a célok meghatározásánal rendkívül fontos a közös nevező meghatározása.

     

    Az alkotmány minden nemzet számára egy adott cél írásba és - bizonyos szempontból az adott nemzetközösség házirendjének - törvényi keretbe foglalása.

     

    Az asztrológia időfolyamatokban gondolkodik, és az időfolyamatokban beálló változásokat kezdetnek és végnek értelmezi.

    1989 október 23-án valami befejeződött. és valami elkezdődött Magyarországon. (ennek a horoszkópját mutatja a 2. ábra).

     

    Magyarországot, és egyben a Kárpátmedencét Claudius Ptolemaios  római asztrológus a Nyilas jegyébe sorolta Kr. u. 150- ben megjelent Tetrabyblos című művében.

    (kötelező olvasmány: többet megtudni róla)

    Sajnálatos módon ez a horoszkóp számunkra eltünt. Így a különböző folyamat -kezdetekre felállított ábrákból kell kiindulnunk.

     

    A 2. sz. ábrán az Aszcendens a Bak jegyében áll. Ezen az Aszcendensen látható a Szaturnusz és a Neptunusz bolygó együttállása, és ez szemben áll a Nyilas jegy uralkodó bolygójával, a Jupiterrel, amiből az következik, hogy az elmúlt 20 évben rengeteget ártottunk magunknak.

    Ugyanis a VII. Ház csúcsa, ahol a Jupiter tartózkodik, az ellenségek, a háborúk háza is, ez azt szimbolizálja, hogy a legtöbbet mi magunk (Jupiter) teszünk önmagunk ellen, vagyis ellenségei vagyunk magunknak.

     

    A Jupiter a törvény és a jog képviselője is, és elmondhatjuk, hogy az utóbbi 20 évben ebben a kérdésben sem álltunk a helyzet magaslatán.

    Fontos, hogy ebben a horoszkópban a X. Ház (a vezetőt szimbolizáló ház) a Skorpió jegyében áll, aminek az uralkodója a Mars, a Mérlegben számüzetésben van, vagyis nem tudjuk kellőképpen képviselni magunkat, és a 9-es ház értelmezési tartománya többek között a külföld, melynek erőteljes befolyását láthatjuk,vagyis vezetőink megpróbálnak lavírozni a külvilág, azaz a külföld befolyása és a saját hatalmuk megerősítése között.

    Mindeközben még mindig egy külföldről ránkeröltetett alkotmány törvényi keretei határozzák meg céljainkat

     

    ( Ez a fejtés, mint mondtam, tényekre alapul. Olyan, mint egy bírósági tárgyalás, ahol felvonultatják a bizonyítékokat.

    Ez a mundán fejtés)

     

    Folyt.köv.

    előzmény:
    mamóka67 (9846)
    2011-08-07  23:53
  6. 2011. augusztus 7. 23:539846.

    Megpróbálom pontosan bemásolni.

     

    Ha valami nem világos, szóljatok és akkor jön a magyarázatom.

     

    Egy ország léte többféle szempontból meghatározható. Földrajzi, területi integritása alapján, meghatározható politikai berendezkedése szerint, valamint például az adott lakosság vallásos irányultsága, célkitűzése, vagy gazdasági termelőképessége szerint.

     

    Még számtalan kisebb szempontot lehetne kiragadni, jelen helyzetben az ország név szerinti meghatározása, politikai berendezkedése és célkitűzése alapján szeretném  az országgal kapcsolatba hozható horoszkópokat elemezni.

     

    Magyarország földrajzi meghatározása nagyjából a trianoni ékeszerződés óta nem változott, eltekintve a II. Világháború alatt vissza, illetve ismételt elcsatolásától.

    Az ország politikai berendezkedése számtalan átalakuláson esett át, különös tekintettel Horthy kormányzósága óta napjainkig. Ez is lehetne érdekes téma az utóbbi évszázad feldolgozása szempontjából, de az új alkotmány megalkotását szeretném közelebbről vizsgálni, ezért elég, ha csak a rendszerváltás időpontjáig tekintünk vissza, ill. szóba kerülhet még az 1949-es a szovjetek által ránk erőltetett alkotmány időpontja.

     

    Bár a leírások ennek az alkotmánynak az elfogadásával kapcsolatban nem egyértelműek, abban mindenki egyetért, hogy a kikiáltása 1949 aug. 20-án lépett érénybe.

     (most kell figyelembe venni az 1. ábrát erről az időpontról)

     

    A horoszkópon láthatjuk, hogy a felkelő jegy az Aszcendens az Ikrek jegyében van, amely többek között azért érdekes, mert ez összefüggésbe kerül a Schmitt Pál által elfogadott alkotmány aláírási időpontjával.

    Pontosabban a 49-es alkotmány horoszkópjának az IC-je megegyezik a köztársasági elnök általaláírt új alkotmány Aszcendensével.

    Ez egy jelzés is arra nézve, hogy az új alkotmány leváltja a régit. (Az IC egyebek mellett a dolgok végét is jelképezi.)

     

    Folyt.köv.

    előzmény:
    mamóka67 (9845)
    2011-08-07  23:32
  7. 2011. augusztus 7. 23:329845.

    Mielőtt folytatnánk a tananyagot, találtam egy nagyon jó mundán fejtést, amit szeretnék közzé adni számotokra.

     

    Az igazság az, hogy már régen szerettem volna bizonyos témákban mundánt fejteni, ( a politika mindig ad rá okot)  olyan dolog, mit az asztrológia tudományában a mundán fejtéssel kicsit közelebb tudnánk hozni magunkhoz az ország politikai folyamatait, az asztrológia tükrében.

     

    Ha megnézzük ezeket a horoszkóp mandalákat, meg állapíthatjuk, hogy milyen sok buktatója van az előző 1 év határozatainak.

     

    Az kétség kívüli, hogy így nem maradhatott a népek sorsa, tehát tenni kellett valamit, valamiket, amivel  - lehet, hogy tűzoltó módszerrel ki kellett húzni az országot a pácból

     

    A Horoszkópok helyére megkérlek benneteket – aki ennek tudója – hogy a pontos képlet rajzát tegye be majd ott, hol azt számmal jelezni fogom. (számítok rátok az érthetőség végett. Aki segít, az számozza a rajzokat!)

     

    A művet a saját kútfejem szerint ollóztam, hogy megkíméljük magunkat a saját elkészítésünktől, hisz így is hiteles, majd meglátjátok, hogy megmenekülünk egy csomó munkától, csak át kell tanulmányozni, és meg kell tanulni. Ez természetesen szintén egy példa a jövő fejtéseire vonatkozóan. Bár nem mindenütt a saját fejtésünket adom, de s lényeg ugyanaz, csak ezt a részt nem nekünk kellett megcsinálni (fejteni), hanem  azoknak, akik logikus levezetéssel rájöttek a mundán horoszkóp  tökéletesítésére ebben a témában.

     

    Kérlek benneteket, alaposan tanulmányozzátok át (bemelegítő a suliba), mert ezzel a gyakorlással, amit csak elolvasni és magadévá tudsz tenni, rengeteg az időtálló és nagyon pontos igazság.,

     

    Olvassátok, tanuljatok belőle, már csináltunk ilyen összehasonlító módszert Trianonnál, és a népszavazásnál, esetleg ismételjetek át, hogy felfrissítsétek a gondolataitokat, ugyanakkor azt sem feelejtsétek el, hogy mundán képletet fejtek.

    Terveimben volt, hogy ezt a témát egyszer közösen kidolgozzuk, de azt hiszem, párat még el kell készíteni, hogy a kisujjatokban legyen ez a módszer.

     

    Ebből pedig, ha figyelmesen tanulmányozzátok, sokat tanulhattok.

    Akkor hát lássuk:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. augusztus 6. 09:229844.

    Szerintem "igazi", illetve "jó" asztrológus csak egyféle van.

    Aki csak kedves, az nem asztrológus.

    Az a feladatunk, hogy olvassunk a képletből, meglássuk, hogy melyek azok a buktatók, karmikus feladatok, amik előbbre visznek. Elmondjuk azokat a dolgokat, amik az önismeretet szélesítik, gyarapítják a horoszkóp alapján.

     

    És ekkor jön a "kedves", de én ezt is inkább úgy mondanám, hogy "tapintatos", mert a kereszt kvadrátot nem borítom kíméletlenül a nyakába a páciensnek, de elmondom úgy, hogy ne szaladjon azonnal kötél után.

    Az esetek 90 %-ban van megoldás, feloldás, és az asztrológusnek azt meg kell találnia a képleten belül, és azzal erőt adni a páciensnek.

    A karma asztrológia ezt az utat járja, és én ezt próbálom tanítani nektek.

     

    Ha tisztában vagyunk azzal, hogy mit miért "kapunk", akkor még elviselni is könnyebb, hiszen mindenből van kiut, ha időben felismerjük. Mindent el lehet, és el is kell mondani a páciensnek.

    Tabuk természetesen vannak, de azok már az etika törvényei alá esnek.

    előzmény:
    kissgabo (9841)
    2011-08-04  08:12
  9. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. augusztus 5. 07:069843.

    A szöveget ajánlom...

    Mondj igent 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. augusztus 5. 07:009842.

    Jó reggelt!

     A kedves és az őszinte nem zárja ki egymást :) Bár a te dupla Szűz mestered is sejtem, milyen kíméletlen tud lenni... Azt hiszem a tanácsadóság során nem a föld-jegyekre kell hagyatkozni (na jó könnyen beszélek, "sajnos" nekem csak egy bolygóm áll földben :))) 

    előzmény:
    kissgabo (9841)
    2011-08-04  08:12
  11. 2011. augusztus 4. 08:129841.

    A mesterem szerint két féle asztrológus van. A kedves, meg az őszinte...

    Ezért hozzák a csoporttársaim is hozzám a képleteket, mert tudják, hogy én úgyis megmondom az igazat, nem kertelek.

    Gyakorolnom kell még ezt a mérlegséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9840)
    2011-08-02  19:51
  12. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. augusztus 2. 19:519840.
    Milyen szigorú vagy...
    előzmény:
    kissgabo (9839)
    2011-07-30  17:26
  13. 2011. július 30. 17:269839.

    Amit leírtál, az a tipikus "egy szelet a tortából" eset. A 12 szeletből egy hiányzik. Boldogtalanok vagyunk. A 11-nek nem örülünk, mi a 12.-et akarjuk. Nem a 11-től vagyunk boldogok, hanem a hiányzótól boldogtalanok. Bizonyára az is lehet, de akkor meg nem úgy nem akkor és nem őt. Erre is a radix a válasz. 

    Van olyan, hogy 12 szelet van a tortából? Szőke herceg fehér lovon... Az én gyerek koromban azt mondták: 19. 15. (Akkor kezdődött ugyanis a MESE, aki nem hallotta volna még)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (9833)
    2011-07-29  10:27
  14. 2011. július 30. 17:219838.
    Ezeket a dolgokat a horoszkóp alapján lehetne megítélni. Amit rossznak értékelsz, az nem biztos, hogy nem a jó felé visz, hiszen megéltél általa valamit. Az is lehet, hogy a párodat így "vizsgáztatja" a sors. Tudsz őszinte lenni? Fel tudod vállalni? Ha nem, akkor jön majd, amiben nem kérdezik meg, és cipelnie kell. A képlet megmondja...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841640 (9835)
    2011-07-29  12:32
  15. Torolt_felhasznalo_686814
    Torolt_felhasznalo_686814
    2011. július 29. 16:229837.
    És ha nem rosszindulatból követett el bűnt valaki?
    előzmény:
    Maya179 (9834)
    2011-07-29  11:43
  16. Torolt_felhasznalo_686814
    Torolt_felhasznalo_686814
    2011. július 29. 15:539836.
    Ilyenkor szoktam kételkedni .. :S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841640 (9835)
    2011-07-29  12:32
  17. Torolt_felhasznalo_841640
    Torolt_felhasznalo_841640
    2011. július 29. 12:329835.
    Nem hiszek ezekben,a párom rengeteget hazudott nekünk a családjával nem törődik!És mindenben olyan nagy szerencséje van!Jól megy a munkája,barátnőzik,éli világát!A gyereke sem érdekli!Nem hiszem h az ilyenek vissza kapnák az élettől!A sok rosszat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (9833)
    2011-07-29  10:27
  18. 2011. július 29. 11:439834.

    Én azt gondolom, hogy mindenki aszerint kapja a sorstól,az élettől a dolgokat, ahogyan az saját magában nincs rendben, vagy ahogyan rendben van. Így aztán mindenkit utoléri úgymond saját maga. Tehát nincs értelme másokat hibáztatni, mások miatt aggódni hogy megkapják e a maguk büntetését, mert minden belőlünk indul és oda tér is vissza.

    De fel a fejjel, ezért nagyon fontos az önismeret. Nélküle az ember nem megy semmire. Marad a boldogtalanság és az ugyanúgy rótt ördögi körök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (9833)
    2011-07-29  10:27
  19. Torolt_felhasznalo_686814
    Torolt_felhasznalo_686814
    2011. július 29. 10:279833.

    Azért kérdeztem, mert boldogtalan vagyok. Hiányzik egy társ már nagyon. Ugyanakkor a barátnőimre és az ismerőseimre irigykedek állandóan, hogy nekik milyen jó, hogy kapcsolatuk van. Aztán arra jutottam, hogy amíg ilyen irigy vagyok, addig nem kapom meg.

    Viszont velem csúnyán bántak az emberek. Nem kívánok senkinek semmi rosszat, de megérdemli mindenki, még én is hogy mindent visszakapjunk a Sorstól, amit okoztunk másnak. Akár jót, akár rosszat. 

    A barátom pár hónapja úgy hagyott el engem, hogy nem mondta meg az igazat nekem, hogy nem szerelmes belém, hanem kifogásokkal lerázott. Utána meg azt "híresztelte" hogy szánalmas vagyok, mert nem tudom őt elfelejteni. Azóta van neki új barátnője. Őt nem bünteti meg a Sors?

    előzmény:
    Maya179 (9832)
    2011-07-27  12:22
  20. 2011. július 27. 12:229832.
    Igen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686814 (9831)
    2011-07-26  19:11
  21. Torolt_felhasznalo_686814
    Torolt_felhasznalo_686814
    2011. július 26. 19:119831.
    Engem az érdekelne, hogy minden bűnt, amit elkövetünk életünkben (hazugság, átverés, rosszindulat, önzőség) visszakapjuk? Mindig? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. július 26. 18:599830.

    Minden kedves Annámnak nagyon boldog névnapot kívánok!

     

    Szeretettel: Mamóka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_400997
    Torolt_felhasznalo_400997
    2011. július 26. 17:079829.
    Sziasztok! Mamóka tananyagában nem találtam a bika (nő)-szűz párkapcsolatra vonatkozó jellemzést. Tudom, hogy napjegy alapján nem lehet pontos képet festeni két emberről, de a többi párkapcsolati elemzés nagyon bejött számomra. Akinek meglenne ez a két jegy, vagy van saját gondolata köszönettel fogadom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. július 23. 22:439828.

    Kedves Mamóka!

     

    Pár napig nem voltam gép közelbe -és pár napig nem is leszek- de sokat gondoltam a bennem elültetett gondolatokra.

     

    Más. Engedd meg, h kifejezzem őszinte csodálatomat, azért a türelemért és kitartásért, amit ebbe a topikba belefektettél. Olvasom az elejétől, olvasom a végét, és ugyan az a türelem, kedvesség, szakszerűség ... (csupa + jelző) végig. A 10.000 hozzászólás után lesz egy kis ünneplés?  Azt is csodálom, ahogy egyben tudod tartani ezt az egészet. Hogy nincsenek személyeskedő, gonoszkodó hozzászólások, illetve, h milyen ügyesen, korrekten kezeled/kezelitek őket.

     

    Írtad, h majd megnézed az én mandalámat is.

    Úgy érzem, h most van egy kis szünet, parkoló pálya a saját életemben. Úgy 10 évre saccolom, kb amíg a gyerekeim kicsit felnőnek, már nem lesz annyira szükségük rám. Vagy valami más fog történni, nem tudom.

    Szeretném ezt a "boldog békeidőt" jól felhasználni.

    Úgy érzem olyan társam van, aki ebben támogat, (persze csak, ha ő nem lesz elhanyagolva (-: )

     

    Előtte talán szűz párom volt 10 évig. Azért csak talán, mert határnapon szept 23-án született, (de az órát nem tudom). A tulajdonságok és az érzések amiket mellette éltem át erre a "típusra" passzolnak.  

    Halak-szűz elvileg jó párosítás, és sokáig működött is, de a vége az lett, h nem fértem bele a tökéletes párról kialakított képébe, és az igazat megvallva én is úgy érzetem, h nem is akarok ebbe a kockába, amit ő elképzelt tovább beleférni.

    De nehéz volt elengedni.

     

    Annyi jellemzésedben találok nagyon rám illő gondolatokat! Pl már elég fiatalon nézegettem én is a horoszkópokat, és a halak nem nagyon illet rám. Aztán Te írtad, h a halak képes a leginkább megélni az Asc-ét napjegyként (kos)! És így már stimmel!

    És mindig reklamálták a kitartást belőlem - egy föld jegyben álló bolygóm sincs, sőt a szűz közbezárt jegy is.

    És az is nagyon igaz, h nem szeretek a középpontba kerülni, mégis mindig befurakodom valahogy, aztán meg kapom a pofonokat. Pedig már direkt vigyázok, h ne legyek sok. Aztán mégis többet mutatok, mint amit teljesíteni tudok.

    A gyerekeim miatt csak annyira aggódom, h szeretném a lehető legtöbb lehetőséget megadni nekik. Én is megkaptam a szüleimtől. Azt szoktam mondani, h ez azért volt jó, mert így már nem 100 éves koromban döbbenek rá, h nekem festőnek/énekesnek/táncosnak... kellett volna mennem, mert már gyerekkoromban kiderült, h nincs ilyen irányú tehetségem.

     

    Ha valamiben tehetséges vagyok, akkor azt hiszem, h az a JÓ emberek megtalálása.

    Nem tudom, alkalmas vagyok-e (ehhez van-e tehetségem (-: )az asztrológia mélyebb elsajátítására, de most próbálok minél közelebb kerülni.   Inkább attól félek, h egy szinten túl, ez a jelenlegi életemhez képest másfajta elköteleződéseket von maga után. Hogy érthetőbb legyek, nem tudok kibújni a bőrömből, illetve ha nem muszáj nem is akarok. Tudom, h az élet változás - és amikor a jiking azt hozta ki, h nekem most nagyon jó, kezdhetek aggódni, mert ennél már csak rosszabb lesz, igazat kellett adjak neki. De vannak pillanatok (évek?) amiket jó lenne örökké tartóvá tenni.

    Kellemes, esőmenetes napokat kívánok mindenkinek - illeteve ahogy a tesóm mondta: éjszaka nyugodtan eshet, aztán jöjjön a strandidő

    előzmény:
    mamóka67 (9794)
    2011-07-13  00:38
  25. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. július 22. 11:109827.

    Örülök

    előzmény:
    kukac0605 (9825)
    2011-07-22  09:09
  26. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. július 22. 11:099826.
    majd szólok, ha eltávolítanak és akkor beszerkesztem neked az összeset
    előzmény:
    kissgabo (9823)
    2011-07-21  16:22
  27. 2011. július 22. 09:099825.

    Szia Pontypandy!

     

    Óriási! Pont ilyenre gondoltam! Nagy segítség, köszönöm!

     

    Kukac

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9822)
    2011-07-21  16:06
  28. 2011. július 21. 16:499824.

    Rengeteg képet raktunk be még az elején, de az összes fényszögkép is fenn van, csak nem tudom a hsz számokat.

     

    Ilyen esetben mindig Anára szoktam hagyatkozni, ő a kis precíz nyilvántartóm.

     

    Sajnos a dokumentumokat nem tudom priviben átküldeni itt a topikban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9822)
    2011-07-21  16:06
  29. 2011. július 21. 16:229823.
    Ó Te drága, kit kell fejen csapni, hogy újra hagyjon élni? Nekem is van egy rahedli ilyen anyagom, amit be lehetne szerkeszteni :):):)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9822)
    2011-07-21  16:06
  30. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. július 21. 16:069822.

    Szia!

     

    amikor még hagytak élni, egyszer csináltam egy ilyet:

     

     https://sites.google.com/site/asztrotar/

     

    bal oldalon tudsz kattintgatni.

     

    A házakhoz írok egy kis ismertetőt, hogyan kell "olvasni" a horoszkópot.

    előzmény:
    kukac0605 (9821)
    2011-07-21  15:46
  31. 2011. július 21. 15:469821.

    Kedves Mamóka és a többiek!

     

    Türelmesen várakozom a horoszkópomra, s rendszeresen benézek. Sőt, elkezdtem kinyomtatni az asztrosuli anyagát. Most pár hétre elmegyünk nyaralni, s azt szeretném egyik olvasmányként magammal vinni tanulmányozásra. Eddig a 4200-as hozzászólásig jutottam, s már vannak kérdéseim is, de még megrágom őket és gyűjtök hozzájuk párat (volt amit a téma haladtával meg is válaszoltál). Gondolom, Ti már jelentősen előrehaladtatok a tanulmányokban, nem baj, ha az én kérdéseim kezdetlegesek lesznek? (Talán ez ismétlésnek is jó a haladóknak (?)).

    Egyelőre azzal küzdök, hogy mivel nagyon vizuális vagyok, jó lenne, ha valahogy meg tudnám magamnak jeleníteni ezt a sok adatot, ami az elején teljesen új (abszolút kezdő vagyok :-))) Valami ábrázolt segédletre, táblázatra gondoltam, létezik ilyesmi?

    Próbálkoztam már, az astroweb oldalról, amit az elején ajánlottál, hogy legalább lássam, hogy néz ki egy horoszkóp, de a free horoscope oldalra azt írja, hogy nem találja. Valaki ajánlott egy másikat, ott tudok készíteni, de mikor kinyomtatom, az ábra nem jelenik meg a nyomtatáson. Tudna ebben valaki segíteni?

     

    Egyelőre érdeklődő vagyok, a szemléleted nagyon tetszik, ahogy az egészhez hozzáállsz, de nem tudom, megvannak-e a képességeim, hogy jól olvasni tudjak majd esetleg valaha is abból, amit látok...

     

    További jó tanulást, nyaralást kívánok Nektek, végre valahára eljön nekem is...

     

    Kukac

    előzmény:
    mamóka67 (9817)
    2011-07-19  09:42
  32. RCJ
    RCJ
    2011. július 21. 08:509820.

    Köszönöm ..és várok türelemmel.

     

    Keresem a válaszokat addig is .

    Vágyom az életutam kicsit változtatni.

    előzmény:
    mamóka67 (9816)
    2011-07-18  20:19
  33. 2011. július 19. 20:269819.

    ja és még annyi, hogy lehet hogy hajlamos vagy depire, de azért alapvetően nem vagyok pesszimista...pótszerekhez meg egyáltalán nem kell nyúlnom:) igyekszem elfogadni a dolgokat...leginkább önmagam elfogadása a nehéz most...

     

     

    előzmény:
    ruzsmi (9818)
    2011-07-19  20:14
  34. 2011. július 19. 20:149818.

    Hát nagyon köszi ezt a kimerítő elemzést. Elég sokatmondó!

    először is köszi, hogy nem felejtetted el, megérte várni:)

     

    a leírás gyakorlatilag mindenben rámillik. tudom magam kívülről nézni, kritikus vagyok, és maximalista, amit írtál is, így elhiheted, hogy tényleg jó az elemzés:)

    a tulajdonságaim, kritikus, maximalista, néha cinikus és szarkasztikus, ugyanakkor szorgalmas, igényes, a munkámban is precíz, szeretem, ha segíthetek, sokszor magam érdekeit is alávetem másnak...stb....

    a kapcsolatomra is igaz a megbízhatóság, és nem mindig az érzelmek előtérbe helyezése, hanem a biztonságé.

     

    az otthonom rendes, szeretem a tisztaságot, rendet, de azon már túlléptem, hogy ezzel ne menjek a párom agyára, ebben ő formált:) úh.nem vagyok mániákus ebben...

     

    az eü.most úgy áll közel hozzám, hogy egy eü.beszállító kft-t könyvelek:) ez is valami:)

     

    ja és az állatokat imádom. mindennél jobban szeretem őket, sajnos néha még az embereknél is jobban. jelenleg 4 macskám van:)) és egy 19éves tacsim.

     

    az viszont érdekes, amit mondasz, hogy évismétlő vagyok, ezzel a Szűz jeggyel. vhogy most jutottam oda, hogy ennek vmi oka lehet...és hogy igazán mégse könnyű ez, néha úgy érzem, nem jó úton járok...és hogy van vmi, amit kapisgálok, de mégse tudom, hogy mi a jó utam...

     

    megírod priviben, hogy ezt a radix horoszkópot meg tudod-e nekem csinálni? természetesen ha fizetnem kell, írd meg!

     

    Köszi még1x!

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (9817)
    2011-07-19  09:42
  35. 2011. július 19. 09:429817.

    Ruzsmi felé régi tartozásomat teljesítem, amikor elkészítem a horoszkópjának egy kis részletét.

     

    Szűz jegyben született, és az Aszcendense is Szűzben van.

     

    Mindjárt azzal kezdeném, hogy ”évismétlő” vagy, előző életedben is a Szűz jegyét tanultad, de valami miatt belebuktál, és most ismét ezt a jegyet kell teljesítened az utad során.

    Mondhatnám azt is, hogy könnyű helyzetben vagy, mert már egy ismerős archetípust kell tanulnod, de a 12. Házban lévő Napoddal ez mégsem lesz annyira egyszerű.

     

    Van egy kvadrát fényszöge a Napodnak a Neptunuszhoz a születési képletedben, mely intő jel arra nézve, hogy könnyel tévedhetsz a rossz útra, mely nem a te tanulási feladatod.

    Ilyen és hasonló esetekben nagyon fontos elkészíteni a radix horoszkópot, melyből egyértelműen kiderül, hogy miért is inkarnálódtunk ide a Föld nevű bolygóra.

    Nagyon fontos, hogy tudatában legyél a Neptunusz ebbéli hatásának: könnyen függőségi betegséget okozhat. Ez olyankor szokott bekövetkezni, amikor depressziós állapotba kerül az ember, és bánatában pótszerekhez nyúl.  Jóindulatú ember vagy, könnyen félrevezethető. mert nehezen tudsz nemet mondani, és könnyen válhatsz hamis én-kép áldozatává.

     

    Sokat segít a fentiek elkerülésében a Nap-Mars jóindulatú, kellemes fényszöge, mely próbál határozottságot adni számodra. A megvalósítás rajtad múlik, tudatos munkával elérhető. Aktívvá és céltudatossá tesz. A képleted húzó bolygója is a Mars, tevékenysége erős hatást gyakorol az életedre. A Jupiterhez is kapcsolódik, időnként vakmerővé, merésszé és agresszívvé tesz, ingerlékeny leszel, máskor belátó és nagyvonalú.

    Óvakodj mindennél a mértéktelenségtől. Nem mindig szentesíti a cél az eszközt.

     Szereted az állatokat és a gyerekeket, mindenkit, aki védelemre szorul. Stabil kapcsolatokra van szükséged, emiatt ritkán lépsz ki a megszokott közegedből, még akkor sem, ha az már kihűlt. Képes vagy a kapcsolatodért a felhőtlen boldogságot is feladni. Lételemed a megértés és a biztonság. Nem mégy bele könnyű kalandokba, tiszta helyzetekre van szükséged, nem tűröd a zűrzavart magad körül. Tökéletességre vágyódsz. Mindenre és mindenkire kritikusan és józanul tekintesz, és mindig megtalálod a „hajszálat a levesben”. Diszkrimináló vagy, mégpedig a szó eredeti értelmében. Ha úgy érzed, valami eltalált, nagyon cinikus és szarkasztikus tudsz lenni, és csiszolt intellektusoddal, precíz érveléseddel a kevésbé racionális jegyűeket érzékeny pontjukon találod el.

     

    Megbízható társ vagy, de tetteidet sok esetben a racionalitás és nem az érzelem hatja át. Alapvetően igényes vagy önmagaddal szemben, ettől vagy kitartó és szorgalmas, keresed a lehetőséget, hogy családod és magad számára biztos otthont teremts. Szereted, ha szükség van rád, nagyon szorgalmas vagy és szeretsz hasznos lenni. A hangsúly azonban a „hasznos”-on van, és ez nem jelent szolgait, alávetettet, szolgalelkűt

     

    A két Szűz (Napjegy és Aszcendens) hatására maximalista vagy. Életedben fontos helyet kap a munkád. Időnként nehéz életed lehet, ami abból fakad, hogy rendkívül kritikus természetű vagy, és nemcsak a világot, de önmagadat is szigorú kritika alá veszed.

    Tökéletességre törekszel a házasságban is.

    Bár nincs kifogásod az egyedüllét miatt, mégis természetesnek veszed, hogy családot alapíts.. Elengedhetetlen szükségleted a szilárd családi bázis.

    Nehezen lobbansz szerelemre, és olyankor is vacillálsz, észérvek alapján döntesz. Nehezen találod meg azt az embert, aki az elvárásaidnak tökéletesen megfelel.

     

    Otthonodban minden ragyog, de vigyázz, ne menjen ez esetleg a családtagjaid idegeire.

    Hűséges, korrekt és becsületes vagy, nagy empátiával, akit szeretnek az emberek.

    Közel áll hozzád az egészségügy, valamilyen formában.

     

    Ennyit rólad, de azt tudnod kell, hogy ez nem teljes fejtés, rengeteg aspektus formálja még a karakteredet.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  36. 2011. július 18. 20:199816.

    Szia RCI!

     

    Az emberek akkor fordulnak asztrológushoz, amikor érzik, hogy nem a saját útjukat járják, mert valami nem stimmel.

    Amikor túl sok problémájuk adódik, és nem találnak magyarázatot az őket súlytó nehézségekre.

     

    Kérésedet természetesen teljesíteni fogom, és neked is fogok készíteni egy kisebb fejtést, mint a többieknek.

     

    Előjegyzésbe vettelek, de kérlek, legyél türelemmel, mert nagyon sokan kérik tőlem ugyanazt, mint te, én pedig igyekszem a kéréseket sorban teljesíteni.

    előzmény:
    RCJ (9812)
    2011-07-18  15:42
  37. Torolt_felhasznalo_771697
    Torolt_felhasznalo_771697
    2011. július 18. 19:229815.

    Úgy döntöttem, hogy még ma írok néhány dolgot Dalma képletéről.

    Nagyon játékos, és nőies egyéniség. Feltételezem, hogy nagyon dekoratív, szép. A radixára pillantva először az ugrott be, hogy nagyon nőies, energikus, aktív és önérvényesítő (bár ez nem jellemző rá az élet minden területén, hiszen a Mars retrográd, uralomban a 8. házban) nő lehet, és ezeket a tulajdonságait az élete végéig megtartja. Nagyon erős igénye lehet az önmegvalósításra, de van benne valamilyen állandó, visszatartó erő. Finoman szólva nem volt gondtalan a gyermekkora. Sokszor akadhattak nehézségei, és érezhette magát magányosnak. Egy kicsit úgy tűnik, mintha a realitás, a valódi élet terhes lenne a számára, és inkább menekülne egy álomvilágba. Hol kezdeményező, hol passzív.

    Jó az ízlése, vonzó, és barátságos személyiség. Feltételezem, hogy rendelkezik diplomáciai érzékkel is. Úgy gondolom, hogy fontos számára az esztétika, a harmónia és a stílus. A művészetek sem állnak távol tőle. Talán a foglalkozásában is jelen van valamilyen módon. A hétköznapi megfigyeléseit kreatívan tudja felhasználni, és jó az emlékezete. Lehet, hogy van írói hajlama? Könnyen tanul, az érzelmeit jól tudja kifejezni, és képes „játszani” a szavakkal, tehát valószínűleg érdemes lenne kipróbálnia az írást. A költészetet?

    Nyitott a világra, szeret utazni, és szívesen tanul. Optimista és lelkes. Rossz néven veszi, ha kritizálják. Ugyanakkor képes a változtatásra, ha arra van szükség, mert rugalmas és van benne együttműködési készség. Időnként arrogáns és önbíráskodó lehet.

    Szüksége van arra, hogy a partnere / kedvese érdeklődő és sokoldalú legyen. Olyan ember, aki felkelti az érdeklődését a tények iránt (amit időnként hajlamos figyelmen kívül hagyni), és egy kicsit visszazökkenti a valóságba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_771697
    Torolt_felhasznalo_771697
    2011. július 18. 16:379814.
    Természetesen nem feledkeztem meg róla. :) Egyszerűen arról van szó, hogy nem tudtam volna kellő figyelmet szentelni neki.
    előzmény:
    mamóka67 (9811)
    2011-07-18  15:30
  39. 2011. július 18. 16:039813.

    Dorkakecskes kérésére, most a Bika Napját Kos Aszcendenssel fejtem.

     

    Tiszta szívű, őszinte, becsületes és gyakorlatias, viszont rendkívül konok ember vagy. Szenvedélyes és hű szerető.

    Nehéz meggyőzni téged olyasmivel, ami ellenkezik a véleményeddel. Sem az észérvek, sem a tények nem tudnak eltántorítani a meggyőződésedtől.

    Önfejű vagy, aki csökönyösen ragaszkodik az elképzeléseihez. Legfeljebb az érzelmeidre lehet hatni, ha valaki a szíveden keresztül közeledik hozzád, az talán képes arra, hogy meggyőzzön.

    A másik módja a meggyőzésnek az talán, ha anyagilag ösztönöznek. Ez összecseng Napod házhelyzetével, mely ugyan az I. Házban van még, de hajszál híjján átlóg a 2-be, mely tudvalevő az anyagi javak, illetve a Bika háza. Így aztán a pénz, az anyagi biztonság általában nyomós érv számodra minden téren. Ez természetesen nem baj, mert a Bika jegyűeknek ez egy előnyös tulajdonsága a Vénusz bolygó égisze alatt.

     

    Egyébként rendkívül gyakorlatias és józan vagy, nehéz kihozni a sodrodból, még ha olykor akár semmiségek miatt is kitörsz és dühöngsz (aztán amilyen gyorsan jött a haragod, olyan gyorsan el is múlik.)

     

    Általában szenvedélyes vagy és szerelemre vágyódsz, lelkedben ugyanis a Vénusz és a Mars hatása egyszerre érvényesül a Kos Aszcendenseddel. Azonnal ráérzel, hogy mire vágyik a másik. Az erotika és az érzékiség természetes adottságaid. Ezzel tudod egy életre magadhoz láncolni a párodat.

     

    A képleted húzó bolygója az Uránusz, mely együtt áll a jövő pontoddal, az MC-vel. Ez az a pont, mely felé az egod törekszik, erre tart a jövőbe vetett hited.

    Mivel ez szemben áll a Jupiterrel, azt jelzi, hogy túl nagy lépésekben haladsz az életcélod megvalósításában, ami nem minden esetben szerencsés. Ha vannak stresszes pillanataid, akkor ezekből adódnak. Az Uránusz azt is jelezheti, hogy változnak a céljaid és néha különc meggyőződéseid vannak. Itt is jelződik az önfejűség, néha hallgass egy kicsit másokra is.

     

    Ez az  inkarnációd az önérvényesítésről szól.. Nagyon erős érzelmi motívumokkal és biztonságvággyal érkeztél, és ezt minden erőddel igyekszel megvalósítani az utad során.

    Fontos számodra az édesanyád – vitáitok ellenére – de főleg az anyai minta, mivel anyaközpontú társadalomból jöttél, és édesanyádat is onnan hoztad magaddal.

    Mivel a Holdad enyhén sérült pár karma fényszöggel, következtethetünk arra, hogy előző inkarnációidban üldöztetésben lehetett részed, vallásod, esetleg származásod miatt.

     

    Remélem ez a pár sor is segített jobban megismerni magadat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  40. RCJ
    RCJ
    2011. július 18. 15:429812.

    Kedves Mamóka!

     Vagyis ez azt jelenti, h nem azt az életet éljük, amit élnünk  kellene?

    Honnan tudom,h mi az én utam?

    Hogyan tudom az utamat megtalálni?

    Hogyan tudom átfordítani a mostani nehezen járható életemet?

     

    Sokéve rossz irányba haladunk, ezt látom.  Mégsem tudtam rávenni a férjemet, h változtassunk. Ő bízott és remélt,, rengeteget dolgozott (8dolgozik) azért, h működjön a vállalkozásunk, mégsem megy semmi, csúszunk alejtőn..ill már nagyon lenn vagyunk. Nagyon nagy bajban vagyunk anyagilag.

    Ami jó az életünkben az a gyerekeink, akikkel semmi komoly probléma nincsen.. na és a házasságunk is jó, igaz , az anyagi gondok igencsak megtépázták.

     

    az én születési időm: 1971.01.10 11:15 Szarvas

     

    Ha tudsz időt szakítani az elemzésemre, megköszönném.

     

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (9807)
    2011-07-18  10:27
  41. 2011. július 18. 15:309811.

    Örülök, hogy nem feledkeztél meg a háziról, ebben a nagy melegben azt is szüneteltettem, nem akartalak azzal is gyötörni benneteket.

     

    Bár a feladt még áprilisi, és csak remélni tudom, hogy hutchi kedvéért, el fogjátok készíteni.

     

    Majd, ha lefut a nyár, jó példával járok elöl, és elkezdem, talán jobban kedvet kaptok hozzá....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771697 (9810)
    2011-07-18  14:06
  42. Torolt_felhasznalo_771697
    Torolt_felhasznalo_771697
    2011. július 18. 14:069810.

    Sziasztok!

     

    Kedves Hutchi és Mamóka! Nem felejtettem el, hogy még "lógok a házival".  Hamarosan szánok arra is időt. 

     


    "Időnként meghal bennünk valaki, és valaki más megszületik.
    Ami elmúlt, annak múlttá kell válnia,
    s ha nem akar, akkor tudatos munkával azzá kell tenni.
    Maga az idő nem teszi azzá - segíteni kell neki.
    Hogy miért? Mert csak a testnek van ideje - a léleknek nincs. "
    /Müller Péter/

     További szép napot, és csodás hetet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  43. 2011. július 18. 13:189809.

    Sadalsud kérésére készítek most egy kis fejtést, pár fontosabb aspektust kiemelve a horostzkópjából.

     

    Bak Nappal és Nyilas Aszcendenssel született.

     

    A Bak jegyű nő az állatöv szürke eminenciása, aki pontosan tudja, mikor, meddig mehet el, hogyan húzódjon meg a háttérben és ügyes bábjátékos módjára mozgassa az embereket, irányítsa a helyzeteket.

    Így van ez nálad is, ezzel tudsz befolyást szerezni, de ezzel nem hivalkodsz. Számodra első a kötelesség, a teljesítmény és a minőség.Tisztában vagy azzal, mennyire fontos számodra a konzervatívan elegáns stílus, és magabisztos, sziklaszilárd fellépés, mellyel a lehetetlent is képes vagy megvalósítani.

    Életed alfája és omegája a hűség, ha valaki hazudik neked, vagy megcsal, örökre elveszíti a bizalmadat.

     

    Semmit nem bízol a véletlenre. Nehezen hajolsz meg más értékviszonyok és más emberek előtt. Kockáztatni nem szeretsz.

    Karma feladataid egyike, hogy mindig legyél megértő másokkal szemben. A másik pedig, hogy szakíts az általában pesszimista életfelfogásoddal, és tudj örülni maradéktalanul a pozitív dolgoknak.

     

    A Bak uralkodó bolygója a Szaturnusz, a sors bolygója. Nálad a Kos jegyében volt a születésedkor. Karma fényszöget vet a Holdra, ami azt jelzi, hogy hajlamos vagy elnyomni érzéseidet és vágyaidat. Nehezen tudsz elengedni, ezért elképzelhető, hogy még a kilátástalan helyzetekben is benne maradsz. Komoly vagy és megbízható, aki tetteiért vállalja a felelősséget

    A Kos azt jelzi, hogy mindenáron teljesíteni szeretnéd az önmegvalósításodat, de félelmet érzel a vereségtől.

    Fel kell szabadítanod magadban az egészséges agresszívitást, egy igen kemény belső erővel.

    A Kos szaturnuszi erőssége a büszkeség és a vezetői képesség, a nemes jellem és a kitartás. Te ezeknek birtokában vagy.

     

    Vigyázz az indulataidra, mert előfordulhat, hogy sérülések származnak belőle. A fejedre különösen vigyázz, mert előző életeid egyikében már szereztél hasonló okokból fejsérüléseket.

     

    A Szaturnusznak egy fényszöge a Merkúrhoz jelzi, hogy nagy hangsúlyt fektetsz az értelmi képességekre mind a társad, mind a barátaid esetében. Számodra nagyon fontos az intellektus.

    Vannak hasonló karmával szülketettek, akik beszédhibájukat esetleg gyenge nyelvi készségüket próbálják ezzel leplezni.

     

    Számodra fontos feladat, hogy engedj teret a kiváncsiságodnak, fedezd fel, hogy mit nyújthat számodra a világ. Legyél nyitott az újra, és a szokatlanra is. Minél több emberrel köss ismeretséget, és a már meglévő kapcsolataidat is értelmezd újra. Meg fogod látni, mennyi érdekességet tartogat számodra a világ.

     

    Szaladtak a betűk az ujjam alatt, de itt az idő, hogy befejezzem. A topikba ennyi fér.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  44. 2011. július 18. 12:289808.

    Klarina75  kérésére leírom a Rák férfi és Kos nő párkapcsolatának á l t a l á n o s  jellemzését.

     

    A Rák férfi alkalmazkodó képességének köszönhetően  hamar beleszokik minden új helyzetbe, gyorsan köt barátságot, s bár ezek a kapcsolatok elég felszínesek, mégis kielégítik.

    Viszont egyetlen apró kellemetlenség miatt máris megsértődik, visszavonul, és tegnapi barátnőjének még a köszönését se fogadja.

    A túlzott érzékenység ugyanis a Rák férfiakra is nagyon jellemző. A párkapcsolatban eléggé önző és féltékeny.

     

    A Kos nő, ha arra kényszerül, hogy lépésben haladjon, elbizonytalanodik, kedvét veszti.

    Szereti a regényes, kalandos dolgokat, a rohanó és robbanó természetének megfelelő változatosságot. A házasságban ő viseli a nadrágot, szeret irányítani, ezért legjobb, ha olyan házastársat választ, aki alkalmazkodik, és soha sem lázad.

     

    Esetükben a Víz egyesül a Tűzzel. Kettősük nem igazán sikeres együttes, általábban azért, mert annyira különböző az életszemléletük.

    Amikor a szerelem összehozza őket, az többnyire a ellentétek vonzása. A Tűzben ott lobog az örök bizonyítási vágy, tombol az energia, sőt olykor az agresszívitás is.

    A Víz viszont kifejezetten érzékeny, jószívű, hajlamos az álmodozásra, állandóan éreznie kell, hogy szeretik, kívánják.

    Ez nemegyszer zavarja partnerét, aki maga is rivaldafényben szeretne állni.

    Szexuális életük sistergő. A Tűzes Kos kivételes szerető, amit a Vizes Rák türelemmel fogad, hiszen lételeme, hogy imádják.

     

    A Rák mély érzelmeit vastag páncél védi, és ha a Kos túl erőszakosan próbálja ezt a vértezetet feltörni, az érzékeny Rák még jobban bezárkózik. Érdemes a Kosnak kivárni, amíg a Rák önként kitárulkozik - akkor igazi szenvedélyt ismerhet meg.

     

    Klarina!

    Felhívom azért a figyelmedet, hogy ezek csak általános jellemzői két ember kapcsolatának, nem személyre szólnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  45. 2011. július 18. 10:279807.

    Kedves RCJ!

     

    Erre könnyű a válasz, és egyértelmű:

     

    Amikor nem ismerjük önmagunkat, amikor nem vagyunk tisztában azzal az úttal és a feladattal, amit a karmánk rendelt számunkra, bekövetkezik , hogy nem az utunkat járjuk.

     

    Természetesen a sorsunk rossz aspektusokat is tartalmaz, de ha ismerjük a feladatainkat és a célt, amiért inkarnálódtunk, a sorsunkat a kezünkbe tudjuk venni, kikerülni nem, de irányítani, és tudatosan megélni igen.

    A karmánk pedig megmutatja, hogy mit miért kaptunk.

     

    Ezt a célt szolgálja a horoszkópunk, a soselelmése és az önismeret, mely ebben a képletben van leírva.

     

    Ha tudod a születési dátumodat percre pontosan, bármikor elkészíthető egy fejtés, mely ezeket a célokat szolgálja.

    előzmény:
    RCJ (9803)
    2011-07-17  16:53
  46. 2011. július 18. 10:189806.

    Mindkét hsz-ra itt reagálnék.

     

    Az alapokat megtanulva, a fejtés a legutolsó, amit elkezdhetünk.

    Ahhoz, hogy te alapos, személyre szóló sorselemzést, vagyis önismereti horoszkópot tudjál készíteni, nem elég, ha kimásolsz egy általánosságokkal bíró leírást.

     

    A karmikus fejtésnek pl. 34 lépése van ahhoz, hogy az illetőről tökéletes képet kapjunk. És akkor még nem beszéltem az asztrológus születési adottságáról, az érzékről, mellyel ráérez a fényszögek, a jegyek, a házak, és sorolhatnám a 34 lépést, melyekkel képet ad egy ember egyedi, kizárólak csak rá szabott életútjáról.

     

    Nagyon becsülöm, és szeretettel üdvözlöm abbéli törekvésedet, hogy megismerd ezt a csodálatos tudományt (melyet az ember élete végéig tanul), de a nebulóim már tudják - és tőlük is rengeteget tanulhatsz - hogy csak lépésről lépésre lehet elsajátítani, és amikor már minden szempontot ismersz, elemezni csak akkor szabad.

    Ezt azért írtam csupán le, nehogy fals következtetésekr juss, ha csupán az internet egyes általános leírásaira hagyatkozol.

     

    Ajánlom neked a mi tananyagunkat, melynek az 1. óráját a topik 2868 hsz-ában találod meg. Ebből lépésől lépésre megtanulhatod a képletfejtés csinját- binját.

     

    előzmény:
    koltozs (9805)
    2011-07-17  20:36
  47. 2011. július 17. 20:369805.

    Így jár aki nem figyel eléggé. Megtaláltam:

     

    XII házas NAP: "Tekintélyes megjelenésű, v beosztású titkos szerelmek. Magas beosztás zárt intézetben."

     

    XII házas HOLD: "Titkos érzelmi, szerelmi kapcsolatok"

     

    Forrás:  http://horoszkopszoftver.hu/hold.htm

     

     

    előzmény:
    kissgabo (9802)
    2011-07-17  15:35
  48. RCJ
    RCJ
    2011. július 17. 16:569804.

    Segítsetek, légyszives.

    Köszönöm

    előzmény:
    RCJ (9803)
    2011-07-17  16:53
  49. RCJ
    RCJ
    2011. július 17. 16:539803.

    sziasztok!

    Olvasgattam a hozzászólásaitokat, visszamenőleg.

    Sokminden nem tiszta, de én csak egy ideje jöttem rá..vagy inkább megvilágosodtam kissé, h hiába kapálódzom az életben, valahogy úgyis midne megy a maga útján. 

    Szüleim korai halála, életünk alakulása , anyagi helyzetünk rejtély számomra.   Valahogy mindig rosszul döntünk, valahogy mindig a nehezebb utat választjuk.  

    Miért van az, h nincsen szerencsénk a hétköznapi dolgokban.. ha  2 rossz történhet,  mi a rosszabbikat kapjuk?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  50. 2011. július 17. 15:359802.

    Szia!

     

    A 12-es Hold inkább úgy szól, hogy más által leszek hold. Vagy valakin keresztül tudom megélni a Hold szerepem, ha azzá tesznek, magamtól nem. Ez a tekintéllyel bíró pár sántít nekem.

    Többiek?

    előzmény:
    koltozs (9800)
    2011-07-17  08:55

Címlap

top