Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2011. szeptember 28. 16:4510001.

    Bocsássatok meg Kyraemet és Metacam, nem is tudom, hogy hagyhattalak ki benneteket, természetesen számítok a munkátokra a jövőben is.

     

    Kázmér fejtéséhez:

     

    Kyraemet: Írjál a születéskori Holdfázisáról: a lélek feladatáról az inkarnációs cikluson belül.

     

    Metacam: Írjál a Holdcsomópontokról: a karmatengely: É: a felvállalt karmikus feladat, D: a megélt karmikus minta.

     

    Kérem a visszajelzéseteket, mert én a tavalyi névsor alapján állítottam össze az ideit, kiegyészítve az új nebulókkal.

    Szeretném tudni, hogy mindenki folytatja-e az asztro-sulit, akiket felsoroltam.

    előzmény:
    mamóka67 (9978)
    2011-09-26  17:05
  2. 2011. szeptember 28. 16:3410000.

    Én különleges fényszögekre gondoltam, ha vannak: novil, szeptil, quindecile stb.

     

    Ezekről a 45,. órában tanultunk az 5075-ös hsz-ban.

     

    Ha ezt úgy érzed, hogy túl nehéz, akkor írjál a Retrográd Vénuszról férfi esetében.

    Örülök, hogy tudsz egy kis időt szakítani a fejtésre!

    előzmény:
    Nercsi (9997)
    2011-09-28  15:49
  3. 2011. szeptember 28. 16:269999.
    HUTCHI feladata: elemek, minőségek és a retrográd Merkúr

    .

    A felettes én: vagy a változó tűz Jupitere, vagy a változó víz Neptunusza. Én a Neptunuszra adom le a voksom a Halak kiemelt, valamint a Neptunusz erős és jó fényszögekkel támogatott helyzete miatt. A Neptun erős spirituális törekvést ad, amit szintén megerősít a Chiron helyzete a Halakban, sőt e két bolygó egymást támogató trigonja. Előbb-utóbb a spiritualitás útjára lép, ez az érdeklődés sztem igencsak felerősödik valószínűleg egy későbbi életszakaszban (mostanában vagy az elkövetkező 5-10 évben, amikor a Neptun a Halakba lép) – Igaz. A buddhizmus tanait tanulom az elmúlt 6 hónapban, de előtte is foglalkoztam önismerettel már 10 éve

    Sztem jó pszichologus, tanító, (vallási vagy spirituális prédikátor, lelkész), és kreatív előadó, akár művész is lehet. – Igaz. Nem vagyok művész, de mindig is vonzódtam a művészethez. Kreatív előadó, tanító viszont vagyok

     

    Kyraemet

    Szereti a társaságot, szívesen osztja meg a gondolatait másokkal, vitában éles eszű, ami a szívén, az a száján. – Igaz A Kosban a Nap érzi inkább otthon magát, így valószínűleg az Apa - kép volt gyermekként meghatározóbb Orsolya számára, – Igaz aki háttérbe szorította az anyát. – Nem igaz Az ő feladata, hogy mindkét szülő energiáját egyesítse a saját sorsában. – Igaz

    ANCHORROSE feladata a Mars és fényszögei, és a Kos IC volt.

    A Kos IC magában foglalja a gyökerekből, családból jövő agressziót. Mivel együtt áll a Holddal a Mars, és ezek kapcsolódnak az IC-hez. Az eredet problémás témaköre matriarchalis múltra tekint vissza. Elképzelhető, hogy édesanyját ebből a közösségből hozza magával, amely asszertív, akaratérvényesítő volt (mint az amazonok: ehhez hasonló női közösséget jelöl). Erőszakos halált halhatott, akár a mostani édesanyja keze által, vagy fordítva. A mostani, anya és lánya között fennálló agresszió gyökerét ebben kell keresni. Vitákra mutat rá a családban, különösen az anyával, amelynek eredete a karmikus múltból jövő sérelmeket, agressziót jelenti. A hirtelen halált most is magában hordozza a képlet az IC-vel együttálló Mars miatt: ha akarja, kiszállhat. A Kos IC alapvetően lendületes, energikus életvéget mutat, és fiatalos mentalitást hordoz magában az utolsó percig. Erőt meríthet múltjából, ő a harcos archetípusa. – Anyámmal való kapcsolat nem jó. Sosem tudott szeretni minket.

    Mamóka

    A Kos IC miatt figyelmeztetném Orsolyát a sebesség visszafogására a vezetésnél, mert ez a Marssal megspékelve erősen hangsúlyozza a balesetveszélyt, melyet már AnchorRose is említett. – Imádok gyorsan vezetni. Egyik választott halálnemem az autóbaleset.

    Kissgabó

    Orsolya az első gyermekéhez nagyon ragaszkodik. Bizonyára mély kapcsolat van közöttük. Második gyermekének fontosak a kapcsolatok, a kommunikáció, nem csak a családon belül, így valószínű sok barátja van, lazább a viszonya az anyukájával. – Nem igaz

    Vajon Orsolyának van-e testvére? Milyen a viszony közöttük?  - Két testvérem van. Nem túl jó viszony.

    ( a többi fejtésednél azt írta, hogy igaz, csupán ott nem, hogy a gyermekeit soha nem veri)

     

    Remélem még fel tudjátok idézni a fejtéseteket, és vissza tudjátok nézni, hogy hol tévedtünk esetleg.

    Bár én azt hiszem, hogy egy kicsit ő is beleesett az önismeret hiányába, mert nagyon domináns a családjában, és bizony többnyire annak kell lennie amit ő akar.

    előzmény:
    mamóka67 (9998)
    2011-09-28  16:21
  4. 2011. szeptember 28. 16:219998.

    Orsolya válasza a közös fejtésünkre.

     

    Elnézésünket kéri, hogy csak most tudott reagálni. Nagyon köszöni, és alapos sorselemzésnek és önismereti horoszkópnak tartja.

     

    Tavasszal közösen fejtettük Orsolyát, a válaszait megpróbálom nektek is megmutatni.

     

     

    MAYA179  munkájával kezdjük a fejtést, aki a Nap- Aszcendens kifejtését és karma fényszögeit kapta feladatul. 

    Szerintem egy fontos pont az objektivitás kifejlesztése, mind magával, mind másokkal szemben. Hiszen a Nyílas Asc. hoz egy nagyfokú szubjektivitást, amivel a szülött úgy érzi, hogy övé az egyetlen helyes látásmód. (Én oké vagyok - te nem vagy oké) – Ez így volt, de ezt átprogramoztam Én oké vagyok, te oké vagyra10 éve. Alapvető elvem az emberek elfogadása.

     

    Sőt azt gondolja, hogy a többieknek van szükségük őrá, míg ő egy teljesen független lény másoktól. Ezért hajlamos túlzásokba esni, nagy látomások bűvkörében élni, miközben nem lövi be a helyes mércét. Nem mindig tudja megfelelően és megfelelő alkalommal működtetni az emberi kapcsolataiban a bizalmat, toleranciát.  – Nem igaz szerintem.

     

    IC Kos - Ezért is jut oda, hogy állandóan azt érzi, hogy neki helyt kell állni, igényeket kell kielégíteni, feszültség keletkezik az én és a te között, ami egyfajta versengéshez, rivalizációhoz vezet, ez pedig fenyegetettség érzetet, elutasítást és szembenállást, elfojtott dühöt, tapintatlanságot, egoizmust szül.  – Nem igaz szerintem. Régebben lehet, hogy igaz volt rám. 10 éve. De én folyamatosan dolgozom magamon.

     

    MAMÓKA:

     

    Dinamizmusát, határozottságát a Kos adja, a Nyilas Aszcendens pedig fokozza a lelkesedését. Kellemes benyomást kelt az emberekben, és bárkit meg tud nyerni magának, mert rendkívül meggyőző a fellépése és megnyerő a modora.

    Naív, álmodozó, mégis forradalmi alkat, rendkívül könnyen lelkesedik minden nemes és világjobbító eszméért. Amikor viszont úgy érzi, hogy valamely ügye megfeneklett, akkor azonnal új teendő után néz, a korábbit úgy elfelejti, mintha sose lett volna.

    Ha csalódnia kell az eszmében a Nyilassal, amiért áldozatokra is képes, akkor mély depresszióba esik, és ebből csak egy újabb, magasztos cél tudja kimozdítani. – Igaz, amennyiben az számít,hogy Apám halála, aki nyilas volt depresszióba döntött és tényleg csak egy nemes cél tud ebből kimozdítani.

    Viselkedése tiszteletet parancsoló, igazságérzete pedig arra ösztönzi, hogy mindig a gyengébb védelmére álljon. – Nem tudom, hogy ez igaz-e

    Ha arra kényszerül, hogy ne rohanjon, csak lépésben haladjon, elbizonytalanodik, kedvét veszti. – Igaz.

    A házasságban a két tüzes jegyével ő viseli a nadrágot, szeret irányítani, ezért legjobb, ha olyan házastársat választ, aki alkalmazkodik, és soha sem lázad. . – Nem tudom, hogy ez igaz-e. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. szeptember 28. 15:499997.

    Kedves Mamóka és Nebulók!

     

    Keresgélek,  gondolkoztam, segítségek kérnék a feladatomhoz:

    "Nercsikém: ha van egy kis időd, keresgélj olyan kis fényszögeket, amikről tanultunk, de nem jelzi a program!)tehetség, művészet stb. ha van)"

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (9978)
    2011-09-26  17:05
  6. 2011. szeptember 28. 12:429996.

    Amikor a Neptunusz kapcsolódik a gyermek személyes bolygójához, az anya, vagy az apa annyira idealizálja a szülő szerepét, hogy nem is tud megfelelni neki. Tökéletességre törekszik, és egyben feláldozza önmagát a gyermekért. Félelme, hogy anyai szerepében csődöt mond, és emiatti bűntudata megkeseríti kettejük kapcsolatát

    Ezzel a hozzáállással akadályokat állít a gyermek fejlődése elé. Rossz esetben ezt az odaadást a gyermek kihasználja, vagy ő is ugyanazt a kötelesség vagy bűntudatot érzi.

    Ha az anya megtanulja neptunuszi ideáljait kezelni, és nem köti magához túlságosan gyermekét, akkor nincs szebb és tisztább anyai szeretet, mint a neptunuszi. Így a gyermek nagy szeretetben nő fel anélkül, hogy önmagát fel kellene áldoznia.

     

    Ha az anya Plútója vet fényszöget a gyermek személyes bolygójára, azt az anyát a gyermek hatalmaskodónak tartja. Ha az anya változásoktól visszaretten, akkor a gyermek az anyából előhívja a félelmeit. Ezek az érzések  az anyából olyan tettreket csalnak elő, amelyekkel a gyermeket megbánthatja, és a gyermek is nagyon érzékenyen reagál az ilyen sebekre.

    Ha ezt a plútói hatást az anya megtanulja kezelni, és csak szűrve közvetíti a gyermeke felé, akkor jó értelembe vett "nagyhatalmú" édesanya válik belőle, aki a gyermekét kézen fogva vezeti be a nagybetűs életbe, mert a Plútó a kapcsolatuknak mélységet kölcsönöz, és erősíti azt.

     

     

    Úgy gondolom, hogy több oldalról is körüljártuk a gyermek horoszkópok témakörét.

    Legfontosabb feladatunk, ha elkészítjük a képletet, hogy ne tartsuk a leírtakat determinációnak, hisz pontosan azért készülnek, hogy a szülő megismerve (elfogulatlanul) gyermeke valódi karakterét, tudja a helyes irányba terelni őt.

     

    Ha esetleg van még kérdésetek, vagy találtok olyan bolygó konstellációkat, amit a tananyagban nem említettem és nem értitek, tegyétek fel a kérdéseiteket, szívesen válaszolok.

    előzmény:
    mamóka67 (9995)
    2011-09-28  12:20
  7. 2011. szeptember 28. 12:209995.

    Levegő- tűz kombinációnál vehetjük a Mérleg Hold anyát, és a Nyilas Hold gyermeket.

    Kedvességet. könnyedséget hordoz a kapcsolat, de a haszontalanság veszélyét is.

    A gyermek eleven eszű, mozgékony, az anya pedig nagy személyes mozgásteret biztosít a számára. A Mérleg jellegéből kifolyólag a kapcsolat inkább baráti.

    Az anya nehezen tud nemet mondani, ezért lkényezteti a gyermekét általában. A gyermek mértéktelen, mint maga a Nyilas, kettőjük kapcsolatára a türelem a legjellemzőbb.

     

    Levegő- föld kombináció, Pl: Vízöntő Hold anya, Bika Hold gyermek.

    A gyermeknek, mint tudjuk, biztonságos környezetre van szüksége. Ez élete  minden területére jellemző. Saját szobát igényel, ahol sokáig minden változatlanul marad.

     A Vízöntő Hold ezt nem tudja csak úgy egyszerűen megérteni.

    Szereti gyakran átrendezni a lakását a Bika Hold pedig szenved ettől.  Az anyának nehéz feladata ezt a két érdeket összeegyeztetni.

    A Vízöntő a testi kapcsolatot is kerüli, holott a kis Bika Holdnak erre van igénye.

     

    Víz- víz kombinációnál a példánk legyen a Rák Hold anya és a Rák Hold gyermek.

    Mindketten vizes Holddal rendelkeznek, ami a legközelebb áll hozzájuk.

    A gyermek vágya, hogy gondozzák, ajnározzák, és ez teljeül is számára. Mivel gondozásra van szüksége, megadja anyjának a lehetőséget, hogy Rák énje kibontakozhasson.

    Megható ragaszkodással hálálja meg a gyermek az anyja ragaszkodó szeretetét.

    A probléma akkor keletkezik, amikor a gyermek felnő, és nem tud az anyjától elszakadni.

     

    Víz-tűz kombinációnál pl. Rák Hold anya, Oroszlán Hold gyermek.

    Itt a gyermek áll a középpontban, az anya teljes szívével támogatja és gondoskodik róla, és ezt az Oroszlán Hold természetesnek veszi.

    A nehézség itt is akkor adódik, amikor a gyermek önállósodni akar, mert az anya nem tudja elengedni, még tovább akarja gondozni gyermekét.

    Legrosszabb esetben még arra is képes, hogy hátráltatja gyermekét a felnőtté válásban.

     

    Víz- föld kombinációra példa: Skorpió Hold anya, Bak Hold gyermek.

    Ennél a formánál a gyermeknek renszerre van szüksége a mindennapjaiban. Vannak bizonyos viselkedési szabályok, melyet a családjának be kell tartani. A játékainak meg van a maguk helye pl. Az anya ezt megérti, befelé forduló ő is, nem szereti, ha a lakása olyan, mint egy csatatér.

    Így aztán a gyermek nyugodt, megbízható környezetben nő fel, teljesül a vágya.

    Az anya a Skorpió Holdjával többször is próbálkozik áttörni gyermeke hűvös tartózkodását. Búzditja gyermekét érzelmei kimutatására.

     

    Víz- levegő kombinációnál a Halak Hold anyát és az Ikrek Hold gyermeket párosítjuk.

    Az édesanya itt csak a gyermekének szenteli az életét, eggyé akar vele válni. A levegős Ikrek Hold ezt nagyon nehezen tolerálja.

    Minél nagyobb, annál inkább a baráti kapcsolatot keresi az édesanyjával. Úgy érzi, nem értik meg, egyedül van, ha édesanyjával a beszéden keresztül nem találja meg a kapcsolatot. Sok barátot és ismerőst gyűjt maga köré.

    Az anyának nyugalomra és pihenésre van szüksége, ennek ellenére gyermeke kapcsolatait nem korlátozza.

     

    A gyermekre jelentős hatással van a szülők Szaturnusza, illetve a transzcendens bolygóik, ha azok fényszöget vetnek az ő Aszcendensére vagy személyi bolygóira.

    A Szaturnusz esetében a bolygó átveszi a szülő szerepét, és erősíti az anya, vagy az apa hatalmi pozícióját. Az anya Szaturnusza lehet szerető vezető, vagy mindent megsemmisítő kritikus, ha a horoszkópban elfoglalt helyét tekintjük.

    Ha az anya az életével elégedett, akkor a gyermekének is tud segíteni, mert megtanulta a félelmeit és gátlásait feldolgozni, de ha a Szaturnusza csak önmaga kritizálásában segíti, akkor a gyermekét is csak lesulytó kritikával illeti.

     

    Ha szülő Uránusza a gyermek Holdjára, vagy egyéb személyi bolygójára vet fényszöget, az a kapcsolatukba friss szelet vihet.

     Ebben a z esetben a szülőnek nem szabad hagynia, hogy az uránuszi függetlenségvágy a szülői felelősség kárára érvényesüljön.

    Másfelől a gyermek a szülőt hűvösnek látja, úgy érzi, hogy egyedül hagyták. Ez abból adódhat, hogy a szülő hamar úgy érezheti, hogy gyermeke túlságosan ragaszkodó, és nyomasztónak találja a szülői felelősséget.

    Az Uránusz fényszöge a gyermek és a szülő részéről is bizonytalnságot, megbizhatatlanságot fejezhet ki. Problémát itt az is okozhat, ha az anya érzelmi beállítottságú, mert a gyermekét ebben az esetben távolságtartónak érezheti, és anyai gondoskodásával rátelepszik gyermekére.

     

    Folyt.köv.

    előzmény:
    mamóka67 (9992)
    2011-09-28  00:12
  8. 2011. szeptember 28. 11:379994.

    Szia Luna17!!

     

    Üdvözöllek a nebulóim körében!

     

    Sok kitartást és szorgalmat kívánok neked a tanulmányaidhoz, a kérdéseidet pedig nyugodtan tedd fel, szívesen válaszolunk rá!

    Üdv: Mamóka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. szeptember 28. 00:409993.

    Jó irányban gondolkodsz, de a 2. házat, a Nap házhelyzetét ne hagyd ki a fejtésből. Én a helyedben megemlíteném a két 30°-os fényszögét is, (szemi szextil), bár nem hiszem, hogy addidg már eljutottál a tanulmányaiddal. Az is feltűnő, hogy milyen kevés fényszöge van a Napnak.

     

    Miből következtettél arra, hogy Kázmér analizáló, rendszerező alkat?

    A 2. ház miatt valóban győztes pozícióban van, de igazán győztes az 5. házban lenne.

     Itt a személyes függetlensége az egyéb anyagi javainak megszerzésével érhető el, ezek által lesz fontos személyiség, nem pedig a saját tekintélye által, mintha az I. házban állna. Származhat az a vagyon itt öürökségből is.

    Itt arra is figyelni kell, hogy a Nap hogyan kapcsolódik a Vénuszhoz, mivel a 2. ház a Bika háza, és uralkodója a Vénusz.

     

    Ezekre azért hívom fel a figyelmedet, mert most tanulod a képletfejtést, és látnod kell, milyen sok mindent figyelembe kell venned.

     

    Ha az Aszcendenst is bevonod, akkor látod, hogy ennek az embernek a lelkében ötvöződik a Nap, a Hold, a tűz és a víz.

    Így aztán feltételezem, hogy egyszerre szentimentális és szenvedélyes, akaratos és behódoló, odafigyel másokra, ugyanakkor magának is kiköveteli a figyelmet.-

     

    Tetszik, ahogyan gondolkodsz, és próbálod megfogalmazni azokat az érzéseidet, amik a tananyagon túl ébrednek benned.

     

    Keress a topikban egy közös fejtést, és annak a formájában összegezd majd a végleges munkádat.

    előzmény:
    koltozs (9991)
    2011-09-27  23:55
  10. 2011. szeptember 28. 00:129992.

    Tűz- víz kombináció, Pld. Nyilas Hold Anya, Halak Hold gyermek.

    Ez a gyermek érzékeny, nyitott mások hangulatára, és az alkalmazkodó képessége igen nagy.

    Édesanyja viszont temperamentumos, eleven.

    Tudja mit akar, érzéseit drámaian fejezi ki. A gyermek minden rezdülését és hangulatát átveszi az anyjának.

    Az anya általában optimista, de jellemzőbb rá, hogy vagy a fellegekben jár,  vagy nagyon elkeseredett. A gyermek pedig vele érez.

    Meg kell tanítani őt arra, hogy elhatárolódjon ezektől az érzésektől, hogy tudja a saját érzéseit észlelni.

    A Halak Holddal a gyermek leginkább a teljes szimbiózist szeretné az anyával, de ő túl élénk és nyugtalan ahhoz, hogy gyermeke szeretet igényét kielégitse.

     

    Föld-föld kombináció: Pld. Bika Hold anya, Szűz Hold gyermek.

    A biztonságos környezet mindkettőjük számára fontos. Időre van szükségük az új benyomások feldolgozásához. Mindketten tartózkodóak, a Bika Hold azért, mert jól érzi magát ott, ahol van, a Szűz Hold pedig mert mindent a saját értékítéletével ellenőriz.

     Az anya türelmes, hagyja, hogy gyermeke ki-be rámolgassa a szekrény fiókot.

     

    Föld-levegő kombináció, Pld. Bika Hold anya, Ikrek Hold gyermek.

    Ez a gyermek mint tudjuk, nagyon kíváncsi, és minden idegennel szóba elegyedik. Az anya ezt már nehezen viseli. Ő inkább befelé forduló, és inkább az otthon nyugalmát élvezi. Amikor sok gyermek jön hozzájuk játszani, gyakran úgy érzi, hogy már nem bírja tovább. Lefékezi az Ikrek Hold élénkségét, nyugtalanságát. Jelszavai: ne kérdezz annyit! Maradj már nyugton! Ne szaladj el!

    A gyermek joggal érzi úgy, hogy túl sokat kívánnak tőle.

     

    Föld-víz kombináció: Pld: Szűz Hold anya- Skorpió Hold gyermek.

    a gyermek nagyon kötődik édesanyjához, erősen függ tőle, testileg, lelkileg birtokolni akarja.Az anya ennek ellenáll. Ha a gyermek testvérére féltékeny, az anya szigorúan rendre utasírtja, de sok szeretettel, nem bántón.

     

    Föld-tűz kombináció: Pld. Bak Hold anya- Kos Hold gyermek.

    a gyermek az érzéseit spontán kimutatja. Mindenben aktív és mozgékony. Ha sikertelen, újabb kaland után néz. Az anya számára gyakran túl gyors és élénk. Számára fontos a rend, és kihívásnak éli meg, ha a gyermeke a megadott határokat átlépi. A gyermek úttörő szeklleme ezt nehezen tűri. Mivel a gyermek fejjel megy a falnak, az anya sem enged könnyen, ezért aztán sok a konfliktus kettőjük között. Sok határt szab a gyermekének, aki aztán nem tud szabadon mozogni.

    Passzolnak, mert az anya megadja a kellő ellenállást, mely ellen a gyermek harcolni tud. Az anya a gyámkodást kicsit túlzásba viszi.

     

    Levegő-levegő kombináció: Pld. Ikrek Hold anya, Vízöntő Hold gyermek.

    A gyemek változatosságot és szellemi táplálékot igényel, az anya mindkettőt meg tudja neki adni.

    A gyermek szereti, ha édesanyja társadalmi élete során magával viszi a barátaihoz.

    Az anya megértően fogadja, ha ő is talál barátokat. Partikat szervez gyermekének.

    Könnyed, baráti kapcsolat van köztük, de horoszkópjuk hozhat érzelmességet is kettőjük viszonyába.

     

    Levegő-víz kombináció: Pl: Ikrek Hold anya, Rák Hold gyermek.

    Ez a gyermek könnyen befolyásolható Mint tanultuk, szeretetre és odafigyelésre van szüksége. Az anya ezeket a vágyakat teljesíti, csak egy kicsit nehezen. Házuk átjáróházra hasonlít. Az anya a gyermekében is inkább beszélgetőpartnert keres.

    A gyermek számára kevés az a szeretet és odafigyelés, amit az anya nyújtani tud számára.

     

    Folyt.köv.

    előzmény:
    mamóka67 (9988)
    2011-09-27  16:16
  11. 2011. szeptember 27. 23:559991.

    Kedves Mamóka!

     

    Gondolkodom, ,olvasgatok.

     

    Oroszlán: - Nap                          Rák - Hold

                    - Tűz                                  - Víz

                    - király                               - királynő

     

     

     Próbálom ezen analógiák mentén megfogalmazni, az "életfelatot".

     

    - hagyja, hogy az intuiciói vezessék a döntéseiben. Amúgy is analizáló, rendszerező alkat, próbálja elkerülni, hogy a döntéseiben az irigység, féltékenység vezérelje. Támaszkodjon a nyagylelkű napjára.

     

    - üzleti döntéseiben is támaszkodhat a megérzéseire

     

    - ne hagyja, hogy a rák önbizalomhiánya, kicsinyessége elnyomja a napja, az oroszlán ragyogását, szikrázását

     

    - a Rák Asc miatt azt gondolom, hogy alulértékeli önmagát, pedig a napja a "legkirályibb", igazi győztes pozicióban van. A nap a saját jegyében uralkodik. Ez erő adhat a"felszínre kerüléshez".  

     

    - a rák holdfátyla jótékonyan burkolja a nap ragyogását, ezáltal szerethetőbbé, kevésbé irritálóvá teszi

     

    - lehet h ez nagyon elvont, de nekem a Mikulás jutott eszembe. Az első, igazi.

    Püspök volt = tulajdonképpen a papok "királya" (oké, a pápa felette van...), amit köpenye alá rejtett, titokban jelent meg

    Pénzt osztott, adott a szegényeknek - tehát gazdag volt és a gazdagságát mások biztonságának, boldogságának megteremtésére használta fel. Legyőzte a fösvénységet. Bár ez az adakozás dolog inkább halak tulajdonság. De ő, mármint Miklós püspök nem az utolsó filléreit áldozta fel,

     

    és ha úgy vesszük jó befektetés volt, mert máig emlékszünk rá

    előzmény:
    mamóka67 (9987)
    2011-09-27  11:18
  12. 2011. szeptember 27. 23:369990.

    Szia Gerda!

     

    A levegős Ikrek jegyében tanulással, kommunikációval, kapcsolatteremtéssel összefüggő karmát jelöl.

    Azt mutatja, hogy emberi kapcsolatain keresztül, vagy tanulási folyamatokon keresztül szerezte a karmikus sebeit az illető.

     

    A 12. Házban a Chiron nagyon nehezen fejthető, nem mindig mutatja meg a valóságos pozcióját. Azt lehet róla tudni, hogy valamelyik előző inkarnációjában spirituális gyógyító volt, hozott is magával ebbéli tehetséget, de most nem igen van rálátása. Elő lehet hozni készség szinten. Itt kapcsolódik az Ikrekhez, mint gyógyító a kommunikációja vagy tanulmányai során szerezte a karmikus sebeit.

    Nem tudom  hány fokra van az Aszcendenstől, mert ami 4-5 fokra, azt megélhetjük. Ha együtt áll  vele, akkor kap az illető karaktere egy kis Szűz hatást is, mivel a Chiron a Szűz bolygója.

    előzmény:
    grd88 (9989)
    2011-09-27  18:01
  13. 2011. szeptember 27. 18:019989.
    Sziasztok! Tudna valki segíteni? Chiron a XII. házban Ikrek jegyében, fényszög nélkül mit jelenthet? Előre is köszönöm. gerda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. szeptember 27. 16:169988.

    Minden szülő a legjobbat szeretné, de nincs tisztában azzal, hogy milyen fontos, hogy egészen kisgyerek kortól tudatosan egyengesse a csemetéje tehetségét, és ezzel együtt a karrierjét.

    Pedig a szülőknek komoly felelőssége lehet a személyiség fejlődésében, a zsenialitás korai felismerésében.

    Hiszen a kamaszkorban már nehéz utat mutatni egy tizenévesnek, ha az maga sem tudja, mi is érdekli igazán.

    Ha viszont gyermekkortól odafigyelünk az egyéniség kibontakoztatására, jó eséllyel nevelhetünk sikeres és boldog felnőtteket belőlük.

     

     A gyermek személyiségének fejlődése saját horoszkópjának megfelelően történik, ám erősen befolyásolja környezete is. A szülők hatása a kora gyermekkori fejlődésre vitathatatlan.

    Mint már tanultuk, egy kisgyermek legfontosabb bolygója a Hold. Az édesanya anyai szerepét szintén a Hold határozza meg.

    Anya és gyermeke között a kapcsolat az első években igen mély, és erősen befolyásolja a gyermek fejlődését. A kapcsolat milyenségének elemzésekor az anya és gyermeke horoszkópjában lévő Hold egymáshoz való viszonyát kell figyelembe venni, az alábbiak szerint:

     

    Túz- tűz kombináció, pld. ha az anya és a gyemek is Kos Holddal rendelkezik.

    Mivel hasonló vérmérsékletűek, ezért jól megértik egymást. A gyermek azt az emocionális támogatást kapja, amire szüksége van. Az anya megérti gyemekét és kevés határt szab.

    Példái bátorítják a gyermekét.

    Mindketten nyugtalan természetűek, sok változatosságra van szükségük.

    Ha az anya az erőszakos Kos természetét (Hold) visszafogja, a gyermek átveszi ezt az energiát, és a dupla Kos energia képviselőjévé válik, és ennek megfelelően hangos, nyugtalan, egoista, vagy agresszív lesz.

     

    Tűz-föld kombináció, Pld. Kos Hold Anya, Bika Hold gyermek.

    Az anya élénk, a gyermek megfontolt, nyugodt. Az anya jelszava az igyekezz! lesz, mert nem tud órákig szoptatni, holott a kis föld gyermek szívesen megtenné. A Bika Hold mindent lassan, megfontoltan csinál. Az anya ezt látva, már az idegei pattanásig feszülnek türelmetlenségében. Ezért aztán piszmogó gyermekét sietteti. Pedig ez a piszmogás sokat jelent a gyermek számára. Tapasztalatait rögzíti azzal, ha mindent többször is kézbe vesz.

    Szeretne odabújni anyjához, simogatni, de a tüzes Holdja miatt az anya inkább kirándulni, sportolni vinné a gyermekét.

     

    Tűz- levegő kombináció. Pld: Oroszlán Hold anya, Mérleg Hold gyermek.

    Ez a gyermek a viselkedését az édesanyja reakcióitól teszi függővé. Amit az anya mond, azt betartja. Az anya kedves és nagylelkű a gyermekével.

    Ha más, erős negatív fényszög nem gátolja köztük az energia mozgását, akkor egymás derűs, vidám oldalát hozzák elő. Ugyanis a tűz és a levegő motiválják egymást. A Mérleg Hold gyermek a saját érzéseit nem tartja olyan fontosnak, mint másokét Ennél a kapcsolatnál az anya hívja fel magára a figyelmet, nem a gyerek.  A gyermek pedig úgy befolyásolja anyját a viselkedésével,  hogy ő minél kevésbbé kerüljön a középpontba.

     

    folyt.köv.

    előzmény:
    mamóka67 (9985)
    2011-09-27  10:58
  15. 2011. szeptember 27. 11:189987.

    Nem, Koltozs, nézd meg figyelmesen.

     

    Az Aszcendens-Deszcendens tengely pontosan kétfelé osztja az éggömböt, azon nem szabad változtatni, az választja el a Déli féltekét (fent) az Északitól (lent)

    Ez mindig szimetrikus, és a hemiszféra egyensúly megállapításánál teljesen közömbös, hogy milyen két jegyet köt össze.

     

    Az IC-MC tengely ritkán merőleges az AC-DC tengelyre, általában ferdén szeli át az éggömböt Kelet (baloldal)- Nyugat (jobboldal) irányban.

    Logikus, hogy az Aszcendens oldala a "kelet".

     

    A bolygók elhelyezkedését a horoszkópban a 23. órában tanultuk, valahol a 3880-as hsz. környékén.

    Ezt a feladatot, a hemiszféra egyensúly fejtését Kukacnak adtam.

     

    A te feladatod megfejteni a Napjegyét, és azon belül a "hős útját", tehát az élete megvalósítandó célját az Aszcendense tükrében.

    Amennyit erről írtál az jó, csak egy kicsit bővebben fejtsd ki, van még rá 2 heted.

     

    Próbáltam úgy adni a feladatokat, hogy ismerem a tudásotokat hozzávetőlegesen, de ebből a munkából szeretném felmérni, hogy ki mennyit tud, és főleg mennyit ad hozzá a tanultakhoz a saját kútfőből.

     

    Örülök, hogy ilyen lelkes vagy, ha kitartó is leszel, akkor jó asztrológus válik majd belőled.

    Puszi:M.

    előzmény:
    koltozs (9984)
    2011-09-27  10:52
  16. 2011. szeptember 27. 11:019986.

    Most már értem, h miért kezdik úgy az Asztr sulikban, h kézzel kell felrajzolni a képletet. (2093-as hozzászolás).

    Bennük ilyen kérdések biztos fel sem merülnek

    előzmény:
    koltozs (9984)
    2011-09-27  10:52
  17. 2011. szeptember 27. 10:589985.

    Nap a RÁKBAN.

    Uralkodója a Hold, a gyermek egész viselkedésére rányomja a bélyegét. A Hold minőség a Rák Nap nélkül is nagy jelentőségű.

    Erős vágyat mutat a gyermeknél a biztonságra törekvésben, a kockázatvállalástól pedig kifejezetten fél. Kamaszkorra már egyre több érzelmet, érzést fedezhetünk fel benne, legtöbbjük nem szeretne felnőni.

    Ragaszkodnak a "fészek melegéhez", az otthonukhoz.

    Rengeteg odafigyelésre és szeretet látható jeleire van szüksége.

    Több idő kell nekik a saját életük kialakítására.

     

    Nap az OROSZLÁNBAN.

    Bár a Nap itt a saját jegyében van, mégsincs akkora hatással a kisgyermek életére.

    Ha használja az alkotóerejét, akkor megmutatkozik az Oroszllán: középpontba kerül, nagylelkű és figyelmet követel, Magabiztos a cselekedeteiben, játékában.

    Szeretne mielőbb felnőni, mert annál inkább megnyilvánulhat Oroszlán énje.

     

    Nap a SZŰZBEN.

    Legjellemzőbb rá a szerénység, és az, hogy nagyon vigyáz az értékeire. Ahogy nő, annál inkább nyilvánvalóbbá válik gyakorlatias gondolkodása, gyakran kizárja az érzéseit, és csak az értelmére hallgat.

    Később a szülőnek figyelnie kell rá, mert miközben az optimális befektetés-haszon arányt keresi, nehogy elfelejtse, hogy az öröm is energia, melynek pozitív hatása van.

     

    Nap a MÉRLEGBEN.

    A Mérleg Nap mindig szem előtt tartja, hogy harmonikus egyetértésben csinálja még a játékait is a társaival. Ha ez nincs meg a környezetében, akkor ő megteremti.

    Teljesiteni és boldognak lenni csak akkor tud, ha béke van a levegőben, ha egyetnemértést tapasztal, leblokkol. A Mérleg minőség miatt elsősorban másokért fáradozik.

    Nagyon erősen függ a környezetétől, de tinédzser korára már a saját útját járja.

     

    Nap a SKORPIÓBAN.

    Csakúgy, mint maga a Skorpió jegy, a mélységek felé tekint.Nem hagyja, hogy a felszín elvakítsa, addig kutat, amíg a csillogás által eltakart valóságot megtalálja. Hajlamos mindennek a sötétebbik oldalát látni.

    Sokat sgít viszont ez a Nap a krízishelyzetek kreatív kezelésében, sőt, ezeket a helyzeteket szinte keresi is. Alkotó energiáját ezekben tudja kifejezésre juttatni.

     

    Nap a NYILASBAN.

    Ő az a kisgyermek, aki a legnagyopp homokvárat építi, mert a Nyilas Nap jellemzője a nagyság vagy valami isteni felé törekvés, ezért a kisgyermek alkotó tevékenységében is ez érvényesül.

    Ő nyer a játékban, az ő rajza a legszebb, optimizmusa határtalan.A nagyság utáni vágya gyermekkorban a játékban, felnőve pedig élete vezérfonalában nyilvánul meg.

     

    Nap a BAKBAN.

    Minél inkább kialakul én-tudata, annál inkább arra törekszik, hogy okos és megbízható legyen, és vegyék komolyan őt is, mint felnőtt példaképét Minden játékban, munkában elsősorban a kitartása érvényesül. Az értelmes és célorientált játékokat szereti.

    Ahogy nő, céltudatosság, elvhűség lesz rá jellemző, egészen a makacsságig. Az eddig inkább az Aszcendensnek és a Holdnak megfelelő karakternek a Nap új színezetet kölcsönöz.

     

    Nap a VÍZÖNTŐBEN.

    Nagyon sok eredetiséget ad ez a jegy a kisgyermeknek.

    Megprbálja énjét kreatív játékokban kifejezni, rendkívül sok ötlete van.

    Nagyon befolyásolják énjének kialakulását azok a próbálkozásai, melyekben az ötleteit próbálja megvalósítani. Nagyon fontos, hogy bátorságát ne veszítse el, mert amit kisgyermekkorban alkot játékosan, az kamaszkorra az éntudat kreatív kifejező eszközévé válik.

     

    Nap a HALAKBAN.

    A Halak hatása a gyermeknél még sem játékban, sem viselkedésben nem észlelhető. Lassan kezdi felfedezni a saját énjét,  nehezen találja meg a Neptunusz ködén keresztül, inkább hagyja magát sodortatni az élettől.

    Nehéz kiismerni, megtalálni igazi személyiségét. Bár kissé álmodozónak tűnhet, a Halak minőség csak kamaszkorára érezteti igazán a hatását.

     

    Ha a gyermek képletében a Nap együttáll a Leszálló Holdcsomóponttal, olyankor mindenáron a saját útját szeretné járni. Nagyon akaratos tud lenni, még kamasz korában is. Fellázad a szabályok ellen, a korlátozásokat nem tűri, de még a jóindulatú tanácsokra is érzékenyen reagál.

     Egyértelműnek tekinti, hogy élete irányítását előbb utóbb a saját kezébe vegye.

    A szülők nem tudják megóvni az összütközésektől és az előforduló sikertelenségektől, de gyermekük így válik életrevalóvá.

     

    Ha nincsenek fényszögei a Napnak, akkor a gyermeknek tanulnia kell az önállóságot. Én csak nagyon ritkán találkoztam pályafutásom alatt fényszögtelen bolygóval, ha jól utána számolunk, valamilyen kisebb, vagy kevésbbé hatásos fényszöget mindig találunk.

    De ha mégsem, olyankor a gyermeknek nehezére esik a vágyait felfedezni. Nem a gyenge akarat a problémája, inkább az, hogyan juttassa akaratát célzottan kifejezésre. A belső tartás, az "én" lassan fejlődik nála. A szülőnek itt sok szerepe lehet abban, ha támogatják őt énjének kifejezésre juttatását.

     

    folyt.köv.

    előzmény:
    mamóka67 (9982)
    2011-09-27  10:06
  18. 2011. szeptember 27. 10:529984.

    Na itt derülnek i, h hiányoznak az alapok.

     

    Ahhoz, h eldönsük, h a bolygók melyik felében vannak a horoszkópnak, úgy kell fordítani, h ne az Asc legyen bal kéznél középen, hanem a kos? és ami bal oldalon van, ha szembe nézem (tehát előttem a papír) az a keleti vagy a nyugati félteke?

     

     

    előzmény:
    koltozs (9983)
    2011-09-27  10:23
  19. 2011. szeptember 27. 10:239983.

    Na kapkodjunk egy kicsit!

     

    Elsőre az tűnt fel, h minden bolygója a déli féltekén van. Nem egy nyitott, közvetlen ember.

    Aztán még a Rák Asc is elég "páncélossá" teszi.

     

    Az első megfogalmazásom az volt, h:

     

    "Az Oroszlán csillogása a Rák páncélja alatt"

     

    Aztán néztem az I házas Marsot, ami talán ad neki valami szexszuális vonzerőt. 
    Persze lehet, h ez csak az én mániám a rák mars miatt

     

    Nagy boci szemei lehetnek, és olyan megközelíthetetlen, meghódítani kihívás. Szerintem sikeres anyagilag, mert az Oroszlán nap a II. házban van, ami anyagi biztonság megszerzésére ösztönzi. Elég precíz, jó családból való, akik támogatják.

     

    Sok kapcsolata nincs, illetve kevés mély (Bak Dc)

     

     

    Nagyon rossz felé járok?

     

    Ennyi volt magamtól, gondoltam leírom, mielőtt utánaolvasok az anyagban, és gyökeresen megváltoztatom a véleményemet

    előzmény:
    mamóka67 (9978)
    2011-09-26  17:05
  20. 2011. szeptember 27. 10:069982.

    Idei évnyító óránk - kérésetekre - még a gyermekhoroszkópokról ad egy kis tájékoztatást.

    Nem számozom az órákat, mert abba mindig belezavarodok :)))

     

    Lehet, hogy foghíjasnak tűnik a gyermek képletekről írt anyag, de ezt ne így értelmezzétek, mert egy elég nagy része tulajdonképpen megegyezik a felnőtt képletek fejtésével.

     

    Elsőnek a Napról szeretnék pár szót szólni.

     

    A Nap jegyének kifejeződését először 3-4 éves kora körül figyelhetjük meg a gyermeknek.

    A viselkedésére m,ég mindig a Hold van a legnagyobb hatással, de befolyásolja már az Aszcendens, és a többi személyes bolygó.

     A gyermek többnyire utánzáson keresztül tanul. Kezdetben mindig a szülő a példakép, ha valóban a tetteinkkel példát mutatunk, akkor soha nem kell nyüstölnünk őket.

    A Napot, mint a férfias elvet az apjában keresi. Különösen a Nap házhelyzete és fényszögei mutatják, hogyan éli med őt, milyen tulajdonságokat keres benne, és melyeket érzékeli.

     

    Ha hiányzik az apai példakép, sokkal nehezebb az énjének a kialakítása. Ehhez nem kell apa nélkül felnőnie, Amennyiben a Nap a Szaturnuszon túli bolygókkal áll kapcsolatban, főleg a Neptunusszal, akkor az apát torzitva észleli.

    A Neptunusz hatására például gyengének és megfoghatatlannak érzékeli. Gyakran egyébként ilyen a valóságban is az apa. Mindegy, hogy milyen ténylegesen, a Nap fényszöge által mutatott dolgot a gyermek szubjektív valóságként érzékeli.

    Ha a Napot személyi bolygók vagy a Jupiter támogatja, akkor a gyermek problémák nélkül megtalálja a saját útját. A Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz és a Plútó rossz fényszögei útkeresését megnehezítik, nehezebben talál önmagára, hosszabb, mélyebb fejlődési folyamaton megy át.

     

    A tudatos én csak lassan fejlődik ki, ezért a csecsemő horoszkópjában még nem érdemes a Napot értelmezni, csupán csak a Holdat.

     

    Nap a KOSBAN.

    Jellemző rá a kezdeményező készség, az útkeresés. Új utakat próbál, maga akar dönteni a tetteiben, a fegyelmezés és a korlátok elkedvetlenítik. Mindent maga akar kipróbálni. Nem sok tekintettel van másokra. Legtöbbször egyedül játszik, hogy akkor sem korlátozzák őt semmiben.

     

    Nap a BIKÁBAN.

    Óvatosan közlekedik, ővatosan játszik. Lassan, türelmesen rakosgatja játékait, tevékenységében nehéz megzavarni. Előfordulhat, hogy "belealszik" a játékába.

    Higgadt, nyugodt, lassú.

     

    Nap az IKREKBEN.

    Játékában és minden megnyilvánulásában jelen van az információéhség. Sokat kérdez, mindent tudni akar. Társasjátékokat jobban kedveli, mint a magányos bibelődést

    Nyitottsága a világra, már az iskoláskor kezdetén észrevehető. Maga az iskolakezdés az életnek egy Ikrek jellegű korszaka.

     

    Folyt.köv.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. szeptember 27. 08:599981.

    MAMÓKA! TE EGY GONDOLATOLVASÓ VAGY!!!

     

    Épp akartam írni, hogy beszállnék ebbe a "Dalmába", de Kázmér is szuper, egy konkrét feladat!!! Méghozzá személyreszabottan!!!

    De jó, ez már olyan, mint egy igazi suli!

     

    Üdv mindenkinek!

     

    Kukac

    előzmény:
    mamóka67 (9978)
    2011-09-26  17:05
  22. 2011. szeptember 26. 19:009980.

    Be kell valljam, én nem ismertem. Életrajzot meg lehetetlen találni róla. Csak a minimál a Wikipédián.

    Érdekes művei lehetnek. Most, hogy elemeztem, kíváncsi vagyok rá mit alkotott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9979)
    2011-09-26  17:40
  23. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. szeptember 26. 17:409979.
    hú én mennyit olvastam régen :) A Frankenstein volt a kedvenc regényem tőle.
    előzmény:
    kissgabo (9976)
    2011-09-26  15:15
  24. 2011. szeptember 26. 17:059978.

    Mielőtt az első tananyagot leadnám, elővezetek egy olyan feladatot - közös fejtést- melyről úgy gondolom lenne mit írnunk.

     

    KÁZMÉRT fejtjük közösen, aki Rozita érdekeltsége, és nagyon fontos számára, mert egy vadonatúj kapcsolatról van szó. Aki tud, minél előbb írjon róla, mivel a képlet elég érdekes.

     

    Kázmér: 1983.augusztus 11. 03 óra Mezőtúr.

     

    Kaptam visszajelzést tőletek priviben, ezért a feladatot lebontom, és várom a fejtéseket október 10-i határidővel.

     

    Koltozs: kérek egy korrekt Oroszlán jegy fejtést Rák Aszcendens tükrében. A Nap kozmikus helyzetéről írjál, és arról, hogy mi az inkarnációjának a legfőbb célja?

     

    Kukac : próbáld leírni ennek a férfinek a karakterét a bolygóinak az elhelyezkedése alapján. ( északi, déli, kelet, nyugati bolygóállások elemzésével) Hemiszféra egyensúly.

     

    Sarkcsillag: Elemezd a Holdat jegy, fényszögei és házhelyzete alapján. Ha látsz egyéb összefüggéseket is, akkor kérlek írd le a gondolataidat, egyéni intuícióidat erről a férfiről.

     

    Hutchi: Kérlek elemezd a 11. Házban lévő Chiront és Júnót, hozzáadva a te véleményedet erről a karmáról. A Chiron-Jupiter fényszöget is elemezd légyszíves.

     

    Maya179: Van egy Stellium a Szúzben, mit tudsz erről az állásról mondani nekünk, és benned milyen gondolatot ébreszt?

     

    Nercsikém: ha van egy kis időd, keresgélj olyan kis fényszögeket, amikről tanultunk, de nem jelzi a program!)tehetség, művészet stb. ha van)

     

     

    Kissgabó: Elemezd a kardinális kvadrátokat a karma szempontjából, és az általuk létrehozott fényszög konfigurációkat.

     

    Pontypandy: Elemezd kérlek a karma szempontjából az IC-MC tengelyt. Az MC uralkodó bolygója merre jár?

     

    Ana83: Hány együttállást találsz a képletben? Szerinted milyen nehéz energiákat oldanak ezek a konstellációk? Találsz közbezárt jegyeket?

     

    AnchorRose: Miről mesél neked az 5. Ház a Skorpióval és a Nyilassal? (a bolygók tükrében?)

     

    Floria: Ha tudsz időt szakítani, kérlek elemezd a kavicsokat: Ceres, Pallasz Athene, és Veszta.

     

    Criss: A Szaturnusz helyzetéről mi jut eszedbe?

     

    Alpok: kérlek mesélj nekem a Vénuszról, benned milyen gondolatokat ébreszt a pozíciója? Próbáld meg összehasonlítani a Júnóval a párkapcsolati elvárások szempontjából!

     

    Végül: összegezve: ki, milyen embernek látja Kázmért?

     

    Nagyon remélem, hogy részt vesztek az első feladatban, ez mindjárt egy felmérő dolgozat is lesz az asztro-sulinkban.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. szeptember 26. 15:169977.

    Oké, akkor Dalma várakozó állásra helyezve. Várom az új feladatot.

    előzmény:
    mamóka67 (9974)
    2011-09-26  10:04
  26. 2011. szeptember 26. 15:159976.
    Természetesen. Hernádi Gyula írónak a teljes elemzése volt a feladat. 
    előzmény:
    Maya179 (9973)
    2011-09-26  10:00
  27. 2011. szeptember 26. 10:319975.

    Kedves Mamóka!

     

    Köszönöm, h rám is gondoltál a tanítványaid között

    Nagyon nagy kihívás ez nekem. De Te ismersz, ha azt mondod alkalmas vagyok, akkor megpróbálom.

    előzmény:
    mamóka67 (9974)
    2011-09-26  10:04
  28. 2011. szeptember 26. 10:049974.

    Sziasztok kedves nebulóim!

     

    Itt az ideje, hogy elkezdjük a tanévet, remélem már mindenki túl van a nyaralásokon, és részt tud venni a munkánkban.

     

    Felsorolom azokat, akikre számítok az asztro-suliban, ha esetleg valakit kihagynék, kérem, hogy jelezze, mert mindenkit szeretettel várok.

    Crisss, AnchorRose, Hutchi, Floria, Ana83, Sarkcsillag777, Kissgabó, Pontypandy, Maya179, Nercsi, kukaco605, Alpok és Koltozs.

     

    Szívesen látom azokat is, akik szeretnének felzárkózni, csak jelezzék.

    Az asztro-sulink első órája a topik 2868-as hsz-ban indult, onnan tudjátok követni.

     Minden kérdésre válaszolok, amit a topikban tesztek fel,  és a tananyaggal kapcsolatos, és a nebulóim is segítenek, ha esetleg én nem vagyok. Bátran vágjatok bele. Egy-két kivétellel nálam tanulta meg az asztrológiát mindenki, aki most velünk dolgozik, tehát érdemes foglalkozni vele.

    Az a célom, hogy mindenkivel, aki erre jár megszerettessem az asztrológiát, és megtanítsam a horoszkóp fejtés alapjait.

    Szeretném elhitetni a kétkedőkkel, hogy igenis évezredek óta működik ez a tudomány, és igenis hatással vannak a bolygóállások az emberek karakterére és a sorsára.

     

    Kissgabó kérdésére is itt vászaolok, egyenlőre fére tesszük Dalmát, mert valami miatt nem sikerült őt fejtenünk, szinte megmagyarázni sem tudom, hogy miért adódott ez a nagy fokú ellenállás. Így aztán egyenlőre inkább nem eröltetem. Van úgy, hogy maga a horoszkóp áll ellen.

    Miután elkezdem az anyagot, fogok feladni egy érdekes képletet, melynél személyre szólóan kiosztom a feladatot.

     

    Végre Orsolya is visszajelzett, be fogom tenni a topikba, de át kell dolgoznom a fejtést, hogy csak az ő értékelése kerüljön a topikba.

     

    Végezetül: várom a régi tanitványaim és a kezdők jelentkezését szeretettel.

    Mamóka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  29. 2011. szeptember 26. 10:009973.
    Miből írtad? Ugye a témája asztrológia ?
    előzmény:
    kissgabo (9972)
    2011-09-25  20:54
  30. 2011. szeptember 25. 20:549972.

    Szerintem jól :), bár ha van még két hetem, akkor tudtam volna még írni.

    Decemberben talán lesz értékelés is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9971)
    2011-09-25  19:21
  31. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. szeptember 25. 19:219971.

    Szia Gabo

    és hogy sikerült a dolgozatod?

     

    előzmény:
    kissgabo (9970)
    2011-09-25  18:01
  32. 2011. szeptember 25. 18:019970.

    Sziasztok!

     

    Bocsi, hogy ilyen sokáig kellett várni rám. Befejeztem a dogámat, és ígéretemhez híven hozzákezdek Dalmához.

    Aktuális még a téma?

     

    Üdv Gabó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  33. 2011. szeptember 25. 18:009969.

    Sziasztok!

     

    Bocsi, hogy ilyen sokáig kellett várni rám. Befejeztem a dogámat, és ígéretemhez híven hozzákezdek Dalmához.

    Aktuális még a téma?

     

    Üdv Gabó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  34. 2011. szeptember 25. 18:009968.

    Sziasztok!

     

    Bocsi, hogy ilyen sokáig kellett várni rám. Befejeztem a dogámat, és ígéretemhez híven hozzákezdek Dalmához.

    Aktuális még a téma?

     

    Üdv Gabó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  35. 2011. szeptember 24. 23:339967.

    Kedves mamóka (vagy aki tud segíteni)

    1 éve ismertem meg valakit, akivel furcsa módon első perctől tökéletes volt az összhang, állandóan kerestük egymás társaságát, és mindenről tudtunk beszélgetni. Közös célok, rengeteg közös téma, és azonos értékrend, minden passzolt. De pár hónapja külső tényezők nehezítik, sőt próbálják szétszakítani amit mi felépítettünk. Őt ez teljesen felőrli, és úgy tűnik, inkább feladja, amiből én kerülök ki vesztesen. Meg természetesen ő, de most még úgy gondolja, így jobb lesz. De félek később jön rá, hogy nem, hiszen előtte ő sem volt ennyire nyitott senki felé. 

    Úgy gondolja, nekünk talán ennyi adatott. Vajon lépjek én is tovább? Pontos születési adatokat priviben írnék, ha valaki ez alapján tud valami okosat mondani. (pl. nincs közös utunk, vagy van, de később...)

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  36. 2011. szeptember 24. 22:599966.

    Szia Rozita!

     

    Tényleg nehéz elemezni a kiragadott fényszögeket, különösen ennél a nehéz sorsú embernél, mikor azt sem tudjuk, hogy a kapcsolatok energiái milyen jegyekben és minőségekben jönnek létre.

     

    Ha csak magát a fényszöget  elemzem, akkor az alábbi érvényes rá általánosan, de kizárólag  általánosan. Az energiák jelentésén rengeteg más aspektus tud változtatni, ezt vedd, figyelembe.

    De hisz ezt te nagyon is jól tudod, a tanultak alapján....

     

    Vénusz- Uránusz kvadrát:

    Ő a megtarthatatlan, mert szalmaláng kapcsolatai vannak kötöttség és jövő nélkül.

    A kapcsolataiba csak félig-meddig megy bele, hangulati ingadozásai vannak, eléggé önfejű is, és előfordulhat, hogy kíméletlen a párkapcsolatában.

    Kiszámíthatatlan, hűtlen és gátlástalan.

    Itt már érvényesül a fent leírt szabály: egy ember nem lehet ennyire csak fekete.

     

    Mars-Szaturnusz kvadrát:

    Ő egy kissé frusztrált. Problémái vannak az agresszióval Ha az energiái felborzolódnak, brutálisan törve zúzva találnak levezetést.

    Ha sokáig visszaszorítja ezt az agressziót, később fordulhat maga ellen is.

    Megkeseredett és boosszúálló, fél az impotenciától.

     

    Mars- Plútó kvadrát:

    Szadisták képletében szokott előfordulni, mert az illető kíméletlenül és fanatikusan viszi végbe az akaratát. Bosszúálló, szereti a szexuális megalázásokat. Általában mindezt tudattalanul éli meg, tudatosan nagyon tartózkodó, ártatlan, és fél az erőszaktól.

     

    Rozita! Ugye nem mondod komolyan, hogy mindezt egy férfi képletében találtad!? Akkor kell ott lenni még egy csomó szextilnek, vagy trigonnak.

    Karmát ennyi adat alapján pedig végképpen nem tudok és nem is akarok  mondani.

    Ha megtennéd, hogy írnál róla többet, akkor talán találnánk valami jót is a képletében.

     

    Nem mindegy az sem, hogy ezek a bolygók hol vannak, milyen házban és elemben.

    Szóval örülnék, ha elárulnád még egy-két paraméterét az úriembernek, pláne, ha ő fontos a számodra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_400997 (9965)
    2011-09-23  10:16
  37. Torolt_felhasznalo_400997
    Torolt_felhasznalo_400997
    2011. szeptember 23. 10:169965.
    Tanácsot szeretnék kérni, egy számomra fontos ember képletéhez. Tudom, nem okos dolog kiragadni fényszögeket, most mégis erre szeretném kérni a hozzáértőket. Mire utal a mars-plútó, mars-szaturnusz, vénusz-uránusz kvadrát egy férfi képletében? Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. szeptember 22. 21:559964.
    Hát már vagy másfél éve jár az én Mérlegségemre is a rúd... Remélem csak csitulnak már lassan az elemek...
    előzmény:
    Kuporka (9962)
    2011-09-22  19:28
  39. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. szeptember 22. 21:529963.

    Amikor a Nap belép a Mérleg jegyébe, az ekkor éledő erők, amelyek a harmóniáról, az igazságról, az örök mértékről, a becsületről, a rendről szólnak, most megmérettetésre késztetnek.
    Az átgondolásra, meditációra szánt időben a befelé fordulással párhuzamosan viszont lehetőségünk nyílik olyan tettekre is, amelyeknek eredménye csak a következő évben lesz látható, ám a termés annál bőségesebb lesz. Ilyenkor vetik ugyanis az őszi gabonát és azt mondják, ami búza ilyenkor ősszel belegyökerezik a földbe, azt a téli, tavaszi fagy sem bírja kiszaggatni. Az őszi vetés mikéntje és a belőle leszűrhető tapasztalatok analógiái további
    számos fogódzót kínálnak számunkra most tetteinkhez. Érdemes most olyan elhatározásokat tennünk, felajánlásokkal, fogadalmakkal párhuzamosan, amelyek csak tavasszal fognak szárba szökni. Azt kell ilyenkor megítélni, mérlegelni, mi az, ami fontos, maradandó, amit át tudunk és át kell menteni - és mi az, amit el kell hagynunk, mert az élet hívságos oldalához tartozik csupán.


    Ekkorra esik az őszi napéjegyenlőség, amikor a nyár és a tél közötti - ilyenkor leghevesebb - küzdelem egy pillanatra kiegyenlített lesz; innentől kezdve a sötétség kerekedik felül s nyer mind nagyobb uralmat a természetben. Ez az ősz igazi kezdete. Volt hajdan egy fontos ünnep ekkor, ami szeptember 29-ére esett. Az enapi pásztorünnepben ősi ünnep, a szkítakultúrájú népek egyik legjelentősebb ünnepe élt tovább. Ekkor felszabadul a határ: a földekről hazahordták a szénát utolsó szálig, a termést az utolsó szemig, s a legelőkről hazahajtották az április 24-én kihajtott csordákat, nyájakat. E nap tehát a pásztorolás befejezte. Szeptember 29-e a tél rámutató napja is, bővelkedik az időjárásra vonatkozó megfigyelésekben. Ha dörög e nap az ég, vagy netán a fecskék idáig maradtak, nem keltek még útra, az elnyújtja az őszt. Az induló darvak ellenben a lassan érkező telet jelzik. A mennydörgés erős, hideg, fagyos telet is ígér, s ugyanezt teszi a keleti szél vagy az a jel, ha ezen az éjjelen az állatok összebújnak.

     

    A szüretet hagyományosan október 6-a és 20-a között tartják a falvakban. A szüretet mindig mulatság, evés-ivás, ének, tánc követi. A szüreti felvonulás során - mint aratás idején - szőlőfürtökből, kövér gerezdekből koszorút készítenek, rúdra rakják. Régen ezt körbevitték a faluban, el minden ház előtt. Az üzenet is hasonló: áldozatfelmutatás ez a Napnak, a termés érlelőjének. Egyesek a farsanghoz hasonlóan álarcot, maskarát öltöttek, nem véletlen, hogy kisfarsangnak is nevezték a szeptember végétől még november első harmadában is tartó heteket.
    (Javaslap)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  40. 2011. szeptember 22. 19:289962.

    Szia Pontypandy,

     

    köszi a heti előrejelzést, most ez nagyon betalált és erőt adott nekem. Ami az anyagiakat illeti, a héten pont ezt tapasztalom, nem magamon, hanem a környezetemben lévőkön. Egyeseknek a pénz az istenük ,görcsösen ragaszkodnak minden kis nyomorult fillérhez, de mégse boldogok. 

     

    Én a Mérleg jegyében születtem, úgyhogy számomra ideális ez a melankolikus, befelé forduló időszak  , imádom az őszt és az őszi tájat. 

    Szép hétvégét neked!  ...és mindenkinek itt a topikban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9961)
    2011-09-20  18:08
  41. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. szeptember 20. 18:089961.
    Na, nézzük mi lesz a héten:  Kötélhúzás az égen
    T-kvadrát rajzolódik ki az égen a már sokszor emlegetett Uránusz-Plútó kvadrátjához csatlakozik a Vénusz, oppozícióban az Uránusszal. Úgy is lehetne fordítani ezt a képletet, hogy az anyag fogságában.A héten minden döntés mögött ott lesz a félelem az anyagi biztonság elvesztése miatt.  Figyeld meg, hogy első, kérdésed bármi is történik, megéri-e, mit vesztek, mennyit fizetnek… és hasonlók. 
    Nem nehéz ebből kitalálni, hogy az eheti feladat az anyagi biztonságba való kapaszkodás észrevétele, ügyesebbeknek az elengedése. Figyeld meg, mennyi biztonságot ad a zsebedben, bankszámládon levő pénz. Megvéd a betegségtől? Megvéd a balesetektől? Megvéd az érzelmi csalódásoktól? Boldog leszel tőle? Vagy csak pillanatnyi, múló örömöt okoz, újra és újra belehajszolva a következő élmény keresésébe?  A fényszög a feszültségével rámutat a függőségekre, érdemes figyelni.
    Két segítő fényszög kapcsolódik a T kvadráthoz, az egyik a Jupiter és a Plútó trigonja. A segítséget az elengedéssel adja meg (a birtoklás elengedésével). Próbáld ki (ha félsz, akkor csak kicsi dolgokban), hogy engedd el a sóvárgást utána, hagyd elveszni, fogadd el a nemlétét. Ha őszintén, szívből tetted és szükséged is van rá, visszajön hozzád.  Mint a tejszínhab, ha megmarkolod, szorítod, nem sokat ehetsz belőle, de ha a tenyeredet kinyújtod, azon nagyon sokáig hab marad.
    A másik segítőnk a Mars lesz, az Uránuszhoz kapcsolódva, szintén trigonnal. Ez a bátorsággal adhat segítséget. Úgy próbálhatod ki, ha meg mered lépni előszörre őrültnek tűnő ötleted, vagyis bátran beleugrasz az ismeretlenbe.  Mindkét esetben a lépés elindít egy folyamatot, ami, mint egy futószalag, hozza a felismeréseket, apró újjászületéseket. Csak elindulni kell... Jegyváltások hete
    Hétfőn kezdi a Mars belépve az Oroszlánba, előtérbe hozva a kényelem, gazdagság, hatalom, teremtés utáni vágyat, no és a lustaságot is. 
    Pénteken a Nap lép a Mérleg jegybe, ami nem sima jegyváltás, hisz jön az ősz, a napéjegyenlőség után már az éjszakák lesznek a hosszabbak, indul a visszavonulás, befelé fordulás ideje. Mint minden napéjegyenlőség napján, most is érdemes időt szakítani az energiák, kinyíló „kapuk” figyelésére, érzékelésére, aki tud, szakítson időt (főleg késő délelőtt) a visszavonulásra. Ritkán kinyíló égi kapuk és rajta átáramló energiák hozzáférhetők ilyenkor, a figyelmünkön múlik, mennyit hasznosíthatunk, észlelhetünk belőle.
    Vasárnap pedig a Merkúr lép át a Mérleg jegyébe, hozzásegítve a gondolkodásunkat, kommunikációnkat az intuíció befogadására, a harmóniára. Szokatlanul gyorsan nyargalt végig a Szűz jegyén a bolygó, nem sok teret engedve az agyalásnak, logikának, szőrszálhasogatásnak, kritikus hajlamnak. A jegyeknek szóló tanácsok 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  42. 2011. szeptember 20. 10:349960.
    Lehet, h nem az én dolgom, de itt már annyiszor leírták a rendzseres topiklátogatók, h NEM jósolnak!!!
    előzmény:
    enci001 (9958)
    2011-09-19  17:33
  43. 2011. szeptember 20. 10:329959.

    Szia!

     

    Én is messze vagyok ettől, csak gondoltam jó ötlet a tanuláshoz.

    Én úgy szoktam ezzel játszani, hogy pl Mamóka Asc leírásai elég jók, találóak. Pl ebből ki lehet indulni. Megpróbálom megtalálni, h milyen Asc illik hozzá.

    Vagy az öngyilkosság például elég erős "jellemvonás".  Ha végignézed a fényszögeket, a 8 házas bolygókat lehet, h találsz olyat ami erre mutat hajlamot. Tökletes biztos nem lesz, de tanulni, gyakorolni szerintem jó.

     

    Mondjuk egy preckósabb szüzet biztosan kiakaszt ez a próbálkozás, de egy lazább vízöntőt hátha megfog...

    előzmény:
    Kuporka (9956)
    2011-09-19  17:19
  44. 2011. szeptember 19. 17:339958.

    Azt tudom, hogy létezik olyan , aki jövendőt tud mondani, mert sokat tud a csllagokról, mert különleges képességei is vannak (nagy intuició). De szerintem nagyon nagyon kevés az igazán értő, tudatos, és érző, valóban jövőbelátó ember. Nem tudom, hogy kinek milyen alapja van. A TV-ben minden -MINDEN- beszélgetés bármelyik ott szereplő "LÁTÓ"-val csak arról győz meg, hogy na ők aztán tutira nem sokat tudnak, és keveset látnak. De jó emberismerettel és nagy dumával képesek vezetni a hiszékeny embereket. (akik joggal vágynak javasok-ra) de igen kis eséllyel találnak olyat aki komolyan LÁT.

    Szóval milyen alapon, milyen tudással indul el átlagosan egy javas(ló)? A Tarot-jelek megtanulása egy dolog, egy kis csillagászati szerkesztés (ami többnyire hibás) alap nyilván. De hogyan lehet kikerülni azt, hogy az összes kókler, kistudású (és akár jót akaró!) ember ne piszmogjon el velem? Hogyan tudhatom előre, hogy igazi látót találtam, vagy újabb hókuszpókot?

    Van valami alapkövetelés, amit a javasoknak tudni kell? Valami képességvizsgálat, valami bizonyíték, hogy tényleg többet lát, mint. én magam?

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  45. 2011. szeptember 19. 17:229957.

    Szia Pontypandy,

     

    köszi, megnézem ennek a jóképű Vízöntőnek a horoszkópját  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9954)
    2011-09-17  14:48
  46. 2011. szeptember 19. 17:199956.

    Szia ,

     

    köszi a tippet , csak sajnos én még nem állok olyan szinten, hogy ilyen horoszkóp pontosítást végezzek.  Azért megpróbálom, meglátom mi sül ki belőle  .


    előzmény:
    koltozs (9955)
    2011-09-19  10:24
  47. 2011. szeptember 19. 10:249955.

    Szia!

    Én néha próbálkozom olyannal, h a személyiségéből, az ismert külső jegyekből visszakövetkeztetni a dátumra.

    Pl, h volt zenei tehetsége (ez ugye nem kérdés), mikor volt az esküvője, gyerek mikor született, szóval olyan időpontosítás, betegségek, öngyilkosság... Akár az h milyen jegyű barátai voltak...

     

    Mint amikor vki nem tudja pontosan mikor született (pl. a férjem).

    előzmény:
    Kuporka (9953)
    2011-09-16  20:28
  48. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. szeptember 17. 14:489954.

    szerintem nem lesz 1szerű kideríteni.

    De valami hasonlóval szolgálhatok:

    James Dean 1931. 02. 08. 09:00 Marion IN USA 

    előzmény:
    Kuporka (9953)
    2011-09-16  20:28
  49. 2011. szeptember 16. 20:289953.

    Köszi Nercsi, 

    de  sajnos nekem ez nem elég , hogy felállítsam a horoszkópját  , pedig szerettem volna kicsit tanulmányozni... Esetleg valaki más nem tud megdobni ezzel az infóval ?? 

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  50. 2011. szeptember 16. 07:429952.

    Szécsi Pál Budapesten 1944. március 19. –én született és  1974. április 30.-án halt meg. (Wikipédia)

     

    Mamóka itt vagyok én is csendben a háttérben, a leckéket szorgalmasan gyűjtögetem.

    előzmény:
    Kuporka (9950)
    2011-09-14  14:35

Címlap

top