Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hellinger családfelállítás

Torolt_felhasznalo_791711
Torolt_felhasznalo_791711
Létrehozva: 2008. Április 3. 12:15

Van valakinek tapasztalata? Olyan is érdekel, ami nem konkrétan veletek történt meg, hanem másoktól hallottátok. Mire jó, mire nem jó, miért jó, miért nem jó....?

Köszi

  1. 2008. augusztus 24. 14:5151.

    Kedves Iscnor!

     

    Én már egy jó ideje Hellinger "közelben" élek. Ezt úgy értsd, hogy szinte minden könyvet elolvastam a témáról, több családfelállításon részt vettem. Több helyszínen, több vezető keze alatt, voltam csak segítő és állítottam saját problémát is.

    Nem vagyok a téma nagy tudora bár érdekel nagyon, és vannak tapasztalataim, szivesen megosztom.

     

    Szerintem három nagyon fontos dologra kell figyelni:

    1. Nem csodatévő módszer ez sem. Tehát, nem szabad azt várni, hogy mire véget ér egy állítás, azonnal "gyógyult" leszel. Ez nem igaz. Dolgozni kell magadon ugyanúgy, mint bármilyen más terápiában. Nem más fogja megoldani az életedet, erre csak te vagy képes. De nagyon nagy felismerésekhez juthatsz általa!!

     

    2. A kiscsoportos foglalkozásnak sokkal jobb a hatásfoka, sokkal intenzívebbek az élmények. Ez max. 10-12 főt jelent. Voltam olyan helyen, ahol kb. 30 fő volt ott, és bizony a végére majdnem bealudtam, szétesettnek tűnt az egész.

     

    3. Nem az ár számít. Az említett nagycsoportos olcsó volt, de nem kaptam semmit. Voltam egészen kiscsoportban (8 fő), az meg elég drága volt, és elég feszült volt a hangulatom végig.  Nálam  az arany közép vált be.

    A legnagyobb lelkinyugalommal ajánlom a helyet.

    Említették már itt korábban a Hellinger Akadémiát, ahol egy nagyon kedves és szimpatikus és elsősorban HOZZÁÉRTŐ pár vezeti az állításokat. Én is őket ajánlom, van egy másik honlapjuk is, ott be is lehet jelentkezni :

    www.anyulurege.hu

     

    Ráadásul  itt sok érdekességet olvashatsz, és választ kaphatsz a kérdéseidre is!

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791711 (1)
    2008-04-03  12:15
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 5. 17:3950.

    Millióegy módszer van és az út mind egy helyre vezet.

    Túlzottan egyiket sem lihegem túl ,

    mert sokat kipróbáltam/tattam

    és tudom, hogy egyiknek ez,

    másiknak az felet meg.

    Ami az egyiknél sikeres lehet/ne az a másiknál kudarcot eredményez/het. Olyan mint a ngyógyszer egyiknek  használ a másikat megölheti.

     

    Kedvencem a salutogenezis,

    aminek mottója:nem azt nézem mi tett beteggé,

    hanem ,

    azt mi tarthat egészségben. 

     

     Különben meg már  nem vagyok motivált

    az NLC témákra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754984 (49)
    2008-07-05  15:46
  3. Torolt_felhasznalo_754984
    Torolt_felhasznalo_754984
    2008. július 5. 15:4649.
    Régen nem szólt hozzá senki a témához, azért én írok. Mindenkinek csak ajánlani tudom, többször voltam, segítő is, szereplő is. Csodát nem tesz, de közelebb visz magadhoz. (persze ez mindenre elmondható)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (48)
    2008-05-24  00:06
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 24. 00:0648.
    bocsánat 48 hsz privi akart lenni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791711 (1)
    2008-04-03  12:15
  5. 2008. május 10. 09:4247.

    Ha enyhe a dolog, akkor a szembesülés esetleg segíthet, de komolyabb esetben következhet a pszichoterápia másik ága, amely módosult tugatállapotban, KIP, ego-state, regresszió, vagy más módszerekkel nem csak szembesít, hanem oldja is az elakadásokat, félelmeket, érzelmi veszteségeket. A pszichoterápia mai fejlettségi fokán ez már probléma mentes, és gyors hatású.

    Megjegyzem, hogy a szakmailag megfelelően képzett Hellinger terapeuta a szembesítés mellett az oldást is végrehajtja, ezért célszerű megtalálni a megfelelő terapeutát. Tudom, hogy nehéz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791711 (46)
    2008-04-30  15:56
  6. Torolt_felhasznalo_791711
    Torolt_felhasznalo_791711
    2008. Április 30. 15:5646.

    Na ez az, általában én is itt akadok el: megvan a probléma gyökere... és akkor most hogyan tovább?? Vagy mégsem az a probléma gyökere??

    Hm..

    előzmény:
    pompidouenne (45)
    2008-04-30  14:10
  7. 2008. Április 30. 14:1045.
    És mivel meglett, hol van a kutya elásva, meg is gyógyult? Mert ugyan én is tudom a problémáim ősokát, de olyan mélyen kódoltak, hogy ezzel az infóval nem sokra megyek sajnos. Ha a gondolatnál gyorsabb negatív reakciókon nem tudok változtatni tudatosan.
    előzmény:
    amira (42)
    2008-04-29  16:35
  8. Torolt_felhasznalo_791711
    Torolt_felhasznalo_791711
    2008. Április 30. 08:2944.
    előzmény:
    pikpik (43)
    2008-04-30  08:00
  9. 2008. Április 30. 08:0043.

    Kedves Iscnor!

    A topic valóban a családfelállításró szól, ezért kényszerül "felsikitani" akkor az ember ha valaki belekeveri a pánikbetegséget. A 30. hozzászólás miatt történt a perpatvar, amely ezután rossz fordulatba ment, attól függetlenül, hogy szakmai észrevételünk alapos. Hellinger érdekében, és nem ellene.

    Elnézésed kérem, Pikpik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791711 (40)
    2008-04-24  08:54
  10. 2008. Április 29. 16:3542.

    szerintem nagyon is jó ötlet Hellingerre menni pánikbetegséggel.

     

    sokkal de sokkal jobb, mint gyógyszerrekkel tömni magunkat, amik rövid távon leépítenek, és úgy tesznek függővé, hogy nem adnak megoldást. mégcsak választ sem kapunk a kérdésre mitől is pánikolunk.

     

    én is voltam Hellingeren éppen egy pánikbeteg barátnőmmel együtt, aki 2 éve próbált rájönni mi okozza a rohamait. rengeteg módszert kipróbált, hygamományos és alternatív vonalon egyaránt. egyetlen állítással sikerült rádöbbennie, hogy "hol van a kutya elásva".

     

    szerintem nagyon hatásos módszer, nekem is segített.

    nem mondom, hogy mindenkinek ez válik be, de hátha neked épp ez használ. mindenkinek megvan a gyógyuláshoz vezető útja. egy próbát megér, nem?

    előzmény:
    east-girl (30)
    2008-04-18  19:01
  11. Torolt_felhasznalo_281961
    Torolt_felhasznalo_281961
    2008. Április 29. 15:2441.
    Tökéletesen egyetértek, hogy a stílus egy kicsit éles. És egyidejűleg örülök, hogy végre, valamelyik fórumban nemcsak az ámulatot olvasom, hanem van, aki ésszel közelít.Igen fontos tudni, hogy NEM LÉTEZIK mindenkinek egyformán, és minden problémájára jó módszer. És olyan módszer sincs, aminél egy zsetont bedobok egy mágus zsebébe, és az egy alkalom alatt "megszerel".A családfelállítás sem jó mindenre, és nem jó mindenkinek!Egy viszonylag egyszerű megjelenítő rendszer, és a terápiás jellege nagyban megegyezik a pszichodráma rendszerével.Mindazoknak csalódást fog okozni - vagy azonnal, vagy idővel, akik azt hiszik, hogy elmennek valahova, és - lehetőleg minél olcsóbban - megkapják valakitől az "oldást", "megoldást", vagy nevezhetjük akár varázslatnak is.Valaminek az olcsósága, mint tudjuk, a mennyiségében és ezáltal a minőségében rejtőzik!A saját életünkben a változásokat pedig soha nem mások, hanem magunk hozzuk létre, a "nagy varázslók" pedig többségében átverések.A változtatásokat cselekvések előzik meg, egy-egy helyzetnek pedig meg kell érnie ahhoz, hogy megváltozhassék.A családfelállítás működőképessége is a tettben van, a bátorságban, hogy aki vállalja, meri másként látni, mint eddig és ebből erőt merít, hogy fogja másként is csinálni. Attól a pillanattól ugyanis, amikor a valóságot meglátjuk - és ezek Bert Hellinger igen bölcs gondolatai - már nem vagyunk ártatlanok, ha nem változtatunk. Nem mondhatjuk többé, hogy nem tudtuk ...Az orvosokra és a gyógyszerekre, valamint a más pszichoterápiás módszerekre pedig nagy-nagy szükség van!Aki családfelállításra megy, és nem színházba vagy moziba élménygyűjtésre, kérdezzen meg mindent attól, akire rábízza magát! Ne ringassa magát tévhitekben.:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791711 (40)
    2008-04-24  08:54
  12. Torolt_felhasznalo_791711
    Torolt_felhasznalo_791711
    2008. Április 24. 08:5440.
    KEdves Semiramis és Pikpik
    Sajnálom, ha szakmai problémátok van egymással, de nagyon kérlek titeket, ne itt vitassátok meg. Ez nem egy "önjelölt pszichiáterek, marakodjunk össze" topik, ez a topik a Hellinger családállításról szól.

    Ui.: megjegyzem, SOHA nem mennék olyan szakemberhez(asztaloshoz sem, nemhogy orvoshoz), aki ennyire durván kioktató stílusban beszél bárkivel...
    Kösz, ha abbahagyjátok, ha Hellingerről van szó, akkor továbbra is szívesen veszek bármit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. Április 23. 19:1639.
    EGYIK SEM hasznalhato az adott esetben. Mar irtam, megismetlem: ha EZT nem tudod, reg rossz.
    A masodik megjegyzes igaz - hasznald ki, kezeltesd magad.

    Es leginkabb: ne add el magad annak, aki nem vagy - s korod s kepzesed tekintve, nem is leszel soha.

    előzmény:
    pikpik (38)
    2008-04-23  07:42
  14. 2008. Április 23. 07:4238.

    Van egy jó optikus ismerősöm, remek olvasó szemüveget készít. Bár az is lehet, hogy csak nem tudod mi a különbség az NLP, és az NLPt között.

    Egyébként a nárcizmus, agresszívitás, és a pszeudománia (beteges hazudozás) már jól gyógyítható. Gyógyszer nélkül.

    Sajnállak.

    előzmény:
    semiramis (37)
    2008-04-21  21:28
  15. 2008. Április 21. 21:2837.

    Rengeteg helyen tevedsz, nem elöször. eS MOST SPEC. VESZELYESEN.

     

     

    A neurotransmitter-rendszer magatol NEM regeneralodik. Ez NEM ujdonsag kerdese - a legeslegeslegujabb kutatasok isezt mutatjak. NLP es kemiai regeneracio? Ne röhögtess. En is hasznalom, TUDOM, hol a hatar.

     

    OLyan dologol beszelsz, amiben nem vagy szakember.

    Talan ideje tisztazni, MI is pontosan a te foglalkozasod.

    EN tudom - de a többiek nem. Nem gondolom, hogy az en feladatom elmondani - addig, amig nem artasz a kerdezöknek.

     

    Etetheted a "klienseid" a leirassal - te is tudod, hogy nem allja meg a helyet, amit mondasz. Ha meg nem tudod - reg rossz.

     

    Elarulom: 1-2, altalad hülyitett, null-erdmennyel zart emberke megkeresett... Örömtelenül, elhiheted...

     

     

    Isnor: reszben.  

    előzmény:
    pikpik (35)
    2008-04-21  09:18
  16. Torolt_felhasznalo_791711
    Torolt_felhasznalo_791711
    2008. Április 21. 14:0636.
    Pszichiáter vagy? Ha nem, akkor "mi"? (mint szakma)
    előzmény:
    semiramis (34)
    2008-04-20  13:41
  17. 2008. Április 21. 09:1835.

    Rejtő Jenő a "Tizennégy karátos autó"-ban az alábbiakat írja:

    Gorcsev:  - Én szeretek verekedni!

    Laboux:   - Akkor miért nem tanul meg?

     

    Fel lehet készülni a tudomány újabb ismérveibői is.

    1./  A viselkedésterápia csak "idomítás", nem teszi helyre az érzelmi defektusokat.

    2./ Nem kell a gyógyszereket reklámozni, megfelelő pszichoterápiával (KIP, regresszió, ego-state, Bradshow, NLPt, stb.) néhány hónap alatt a neurotranszmitter rendszer regenerálódik.

    Más kérdés, hogy a MAOI típusú antidepresszánsok gyorsítják a folyamatot, az SSRI típusúak nem.

     

    Ha szeretsz tanácsot adni, ám tedd, de az helyes, és jó tanács legyen, és főleg ne agresszív.

    előzmény:
    semiramis (34)
    2008-04-20  13:41
  18. 2008. Április 20. 13:4134.

    El kell hogy keseritselek: a panik kezeleseben a Hellinger NEM kompetens. Ennel fogva SEMENNYIBEN nem tud hozzajarulni a megoldashoz. A reklamozott "mindenre jo" humbug, ne higgy neki.

     

    MEgegyszer:

    1) a panikot DIAGNOSZTIZALNI kell, az, hogy TE ugy gondolod, AZ LEHET, nem jelent semmit.

     

    2) szakma, ugyhogy nem megyek bele, csak röviden: nem mindegy, hogy testi-lelki vagy lelki-testi kialakulasu. MAS A TERAPIA ui.

     

    3) az agy neurotranszmitter-müködesenek kompenzalasahoz MINDENKEPP gyogyszer kell.

     

    4) E MELLETT pszchoterapia ES relax-ill. legzesterapia.

     

    5) csak gyogyszer ill. csak terapia NEM fog segiteni.

     

    6) kb 2 ev utan lehet (a kezelö pszi iranyitasaval!) elhagyni a gyogyszert es folytatni a terapiat. Egyeni kimenetelekkel, valtozo honapszam utan befejezhetö a terapia es kepes leszel egeszsegesen elni.

     

     EZ az ut, a Hellingert felejtsd el.

    előzmény:
    east-girl (33)
    2008-04-20  13:18
  19. 2008. Április 20. 13:1833.
    Igen-igen. Tulajdonképpen a leges-legfontosabb kérdés mostmár az, hogy a családállítás módszer, mennyiben tud hozzájárulni az én problémám megoldásához.

    Én úgy olvastam, hogy nemcsak konfliktus kezelésre alkalmazzák a módszert, hanem minden pszichés eredetű "betegség" esetében is. Hiszen valószínű, hogy magát a szorongásokat és rosszulléteket is valamilyen fajta lelkisérülés vagy régi trauma okozza, amire az ember nem is gondolna. Ezek felodásával talán a problámát már a gyökereinél "ki lehetne írtani".A családfelállítás célja, hogy az adott ember megmagyarázhatatlan érzéseit visszajuttassa oda, ahová tartoznak.

    Egyébként úgy érzem, hogy csalódás azért nem fog érni, mert igazából nem várok semmit ettől a módszertől. Ha mégis lesz eredmény, azért természetesen nagyon hálás leszek.

    Egyébként köszönöm a hozzászólásomhoz küldött válaszokat.

    További szép napokat Mindenkinek.
    előzmény:
    semiramis (32)
    2008-04-19  11:13
  20. 2008. Április 19. 11:1332.

    A batyad jot akar - de a csaladallitas helyett 1) pszichiaterhez, 2) terapeutahoz (ketfelehez) kiseren.

     

    a panikbetegseg hormonalis problema az agyban - kemiai termeszetü, tehat CSAK kemiai segitseg letezik: gyogyszer.

     

    a masik oldal: celzott vselkedesterapia ES relax/legzesterapia.

     

    A 3 együtt alkalmazasa eseten valtozni fognak a dolgok - ha TE dolgozol rajta.

     

    Amugy: KI allapitotta meg a panikbetegseget? Ö nem javasolt terapiat?

    előzmény:
    east-girl (30)
    2008-04-18  19:01
  21. 2008. Április 19. 10:4831.
    A családfelállítás a konfliktuskezelés segítő eszköze, de nem teljesértékű pszichoterápia. Pánikbetegséggel csak akkor menj oda, ha feltétlrnül csalódni akarsz. A pánikbetegség gyógyítása sokkal inkább az integratív pszichoterápia kompetenciája.
    előzmény:
    east-girl (30)
    2008-04-18  19:01
  22. 2008. Április 18. 19:0130.
    Sziasztok

    Engem is nagyon érdekel a családállítás módszer. Én ugyanis már hosszú ideje pánikbetegségben szenvedek és a bátyám (aki nagyon szeret engem és mindig segíteni akar) eldöntötte, hogy elvisz engem egy családállításra.
    Bevallom őszintén, hogy én régebben egyáltalán nem is hallottam erről, de természetesen a tesóm hatására elkezdtem érdeklődni a téma iránt és folyamatosan keresem a módszerrel kapcsolatos információkat a neten.
    Tulajdonképpen először magáról a módszerről gyűjtöttem infókat, de mostmár egyre jobban érdekel az, hogy mi a gyakorlati tapasztalat és milyen eredmények érhetőek el vele.
    Tehát bárki aki tudna még hasznos infóval szolgálni, az kérem írja le ide nekünk saját tapasztalatát.
    Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat és az élménybeszámolókat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_898298
    Torolt_felhasznalo_898298
    2008. Április 11. 18:0429.

    Szia!

    Változó, 8000-12000 Ft, lehet, hogy a hellingerintezet.hu-n még olcsóbb is.

    Szerintem mindenfelé vannak már, akik foglalkoznak vele, érdeklődj az ismerősöknél, vagy itt fórumon, esetleg ha van kineziológus ismerősöd, akkor nála.

    Mióta engem érdekelni kezdett, már több helyet is találtam Szegeden.

    De még sajna nem jutottam el egyikre sem, már nagyon kíváncsi vagyok. 

    előzmény:
    pompidouenne (28)
    2008-04-11  16:28
  24. 2008. Április 11. 16:2828.
    Menyibe kerül egy ilyen családállításos nap? Úgy látom az egyik honlapon, hogy igencsak Bpestre vannak kihegyezve, vidéki városokat nemigen látok, így elég komoly útiktg is hozzájönne a dologhoz. Ha meg mégis eljönne valamelyik tréner a környékre, könnyebb beleesni abba a hibába, hogy nem az épp megfelelő, mintha volna alternatíva:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_281961
    Torolt_felhasznalo_281961
    2008. Április 8. 13:2727.

    Sziasztok!

     

    Nagyon jókat írok, majdnem mindenkivel egyetértek. Egy dolgot tartok érdemesnek kiemelni. Mindenképpen olyan helyre menjetek, ahol lehet kérdezni az állításokkal kapcsolatban. Sokan hagyják egyedül a klienseket, pedog egy "kezelés" előtt és/vagy után sokat jelenthet egy bíztató szó.
    Egy másik, szerintem fontos dolog. Elmenni "csak megnézni", "csak segíteni" valakiknek. Azt szokták mondani, hogy kibicnek semmi sem drága. Én bíztatok mindenkit, amikor a "megnézésről" beszél, hogy képzeljen el egy edzőtermet, ahol ő levetkőzik, megmutatja a testét tornaruhában, izzad, liheg, kivörösödik, van olyan gyakorlat, amit nem tud "tökéletesen" elvégezni - és valakik ezt a tornaórát csak úgy "megnézik". Nem izzadnak, nem lihegnek, a sminkjük is tökéletes marad ...
    És még egy. Ezt a módszert nem szabad összetéveszteni az egyéni analizáló, vagy más személyiségfejlesztő módszerrel, és azt sem szabad gondolni, hogy helyettesíthető azokkal, vagy hogy minden problémát megold. Különböző eredetű problémák megoldására különböző módszerek vannak, még akkor is, ha azok között átfedés van.
    Egyébként én többször voltam családfelállításon, és mindegyik nagy hatással volt rám, és tudtam is használni a meglátottakat. Korábban valamelyikőtök írta, hogy mindenkinek felírná, minimum egy alkalommal - egyetértek vele!

    Ja, és a honlap: a http://hellingerakademia.hu oldalon sok információ van, és az állítást vezetők (egy házaspár) is nagyon jók! Én voltam náluk, eddig kétszer.

     

    MF

    előzmény:
    acin (26)
    2008-04-08  09:55

Címlap

top