Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sztárfórum- Geréb Ágnes

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2008. Április 11. 15:06

Kedves Fórumozók!

Sztárfórumunk következő vendége

dr. Geréb Ágnes szülészorvos, az otthon szülés legfőbb hazai támogatója lesz.

Várunk Benneteket április 16-án, szerdán 11 órától ide a topikba, de kérdéseiteket akár már előre is feltehetitek!



Üdvözlettel:

 

a Nők Lapja Cafe csapata

  1. Torolt_felhasznalo_386557
    Torolt_felhasznalo_386557
    2008. Április 14. 11:13444.

    Kérdéseim G.Á.-hoz:

     

     

    1, Van-e kapcsolata a szcientológiai egyházzal? vagy véletlen egybeesés az orvosellenesség, a "szabad akarat" hangsúlyozása, a háborítatlan és/vagy csendes szülés eszményének ígérete?

     

    2, Mi a véleménye a mesterséges megtermékenyítésről, a lombikbébikről? A fogantatás mikéntje hogyan fogja befolyásolni a születendő gyermek korai emlékképeit, pszichés sajátosságait? Elvállalna-e háborítatlan szülésre ilyen beavatkozáson átesett személyeket?

     

    3, Mi a véleménye az újszülött légutainak szabad átjárhatóságáról? Meg kell-e győződni otthonszülésnél arról, hogy tud-e a baba önállóan lélegezni? (A bírósági tárgyaláson úgy nyilatkozott, hogy nem tartja szükségesnek a nyákszívást, légúttisztítást. Változott-e azóta ez a véleménye?)

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. Április 14. 00:41425.

    Itt, az USA-ban kaphato egy hasonlo jatekszer, Quija-tablanak hivjak...nekem nem kenyerem ez, bocs. Nem akarlak megbantani, de en nem hiszem ezt el.

     

    Meg az alaguthoz akartam irni, hogy mi a kiserlet haszna? Mikor kell 50 centis alaguton atmenni az eletben? Mikor vagy erre kenyszeritve? En szeretem,ha egy vizsgalodasnak van gyakorlati haszna is, mert szerintem attol, hogy valaki eletebol hianyzik az 5- centis csovon valo athaladas, meg nem lesz semmi lelki-pszichologiai hatranya.

    Mondhatom ugy is, hogy ez legyen egy csaszaros gyerek legnagyobb baja.

    előzmény:
    bereske (421)
    2008-04-14  00:03
  3. 2008. Április 14. 00:35424.

    Igen, azt en is ugy gondolom, hogy legyen meg mindkettore a torvenyes lehetoseg, megfelelo hatter. Nem vagyunk egyformak. En pl. mar a liftben is szedulok, gyomrom megy fel-le, de ezert nem akarom betiltatni a bungee-jumpingot. :)

     

    Az altalad emlitett peldak is eszembe jutottak, pl a szoptatas, egyuttalvas..azt sem szabalyozza senki sem torvenyileg, az anya dontese.

     

    Sot, azt sem hogy egy amerikai anya 222 kilosra felhizlalta a 7 eves kislanyat, kizarolag gyorskajat adott neki...en peldaul ezt buntetnem, nem azt, hogy valaki korhazon kivul szul.

    Nem is KELL otthon szulnod, es szerintem is fontos, hogy vegig biztonsagban erezted magad!

    De ugyanugy megertem a masik oldalt is, akik akkor ajulnanak el, ha sima szulessel vegig kellene csinalniuk a korhazi rutint, megpillantanak a muszereket, az eros fenyeket...en elhiszem nekik, hogy "csak" annyira onzok, mint a korhazban szulo anyukak, tehat mihamarabb egeszseges bebit akarnak vilagra hozni.

     

    Lattam egy-ket kerdest, amit mar feltettek, a legtobbje szemelyeskedo dobalozas, pl. "hogy tud a tukorbe nezni",az ilyeneknek kar volt koptatni a billentyuzetet, mert ezekre ugysem valaszol.

     

    Apropo, en arra lennek kivancsi,hogy miert rugta fel sajat szabalyait (ikerszules) es hogy varhatolag mikor lesz torvenyes az OSZ, vannak-e mar pozitiv kilatasok erre.

    előzmény:
    clifford (422)
    2008-04-14  00:19
  4. 2008. Április 13. 23:42420.

    Mondjuk a surgossegi csaszart, vagy barmely komplikacio soran bekovetkezo beavatkozast nem sorolom egy csoportba azzal, ami egyes korhazakban megy...igaz, rutincsaszar nincs, de rutinbeavatkozasokat meg sok magyar korhazban alkalmaznak, ezt a Kismama magazin is taglalta, az egyik 2007 eleji szamaban.

     

    Itt, az USA-ban meg minden 3. no csaszarral szul, ez irtozatosan magas arany, nem hinnem, hogy csak necces es surgossegi esetek vannak koztuk.

     

    En nem mondom amugy, hogy Gereb Agi egy szent, neki barmit szabad es soha ne legyen ennek torvenyi hattere. Igenis, legyenek hatarok, pl. ikerszulest otthonra ne vallaljon be.

    Csak arra vilagitottam ra, hogy nala sokkal sulyosabb eseteket, illetve dokikat meg siman hagynak praktizalni, ejtik a vadakat. Ez olyan, mint a tyuktolvajt racs moge vetni, a gyilkost szabadon engedni.

    El tudom kepzelni, hogy Agi is hibazott, azt viszont nem, hogy eroszakosan feltolt mehszajerlelo zselet, hogy az "ugyeleti idejere" (van neki olyan?) idozitette a szulest....lehet ot titulalni mindenfele ezo-samanasszonynak, de abban viszont biztos vagyok, hogy o lelkileg emberszamba veszi a NOT, nemcsak egy szulogepet lat benne...kivarja a vajudast, amit az igazol, hogy keves gatmetszest kell vegrehajtania.

    Szerintem nem dafke csinalja tilosban, amit csinal, mert mar tobbszor benyujtottak peticiot, hogy legalizalhassak az OSZ-t, de mindig nemleges volt a valasz. Vajon miert? Miert szurja a szemet az orvosoknak es az EU-miniszteriumnak, hogy evente van parszaz no a tobb tizezerbol, akik koszonik, nem kernek a futoszalagos szulesbol? Es -feltelelezve, hogy nincs komplikacio- nem akarnak beavatkozassal, rideg muszerek kozt szulni? Megis, kit zavar ez?

    Mondjuk ezek csak koltoi kerdesek, az en valaszom az, hogy sok doki elvesztene a nimbuszat, ha kiderulne, hogy biza lehet muszeres "levezenyles" nelkul is biztonsagosan szulni...felnek, hogy aztan az OSZ hatasara sok kismama hasonlo banasmodert zugolodna es ugy megreformalnak a korhazakat, hogy csak na.

     

    Mert tudod, hiaba van nehany pesti korhaz labdaval, kanapeval, furdokaddal felszerelve, attol meg nem lesz alternativ...ahhoz a szuloorvos hozzaallasa is kell. S ez a nehez attores, legalabbis Mo-n.

     

    En ugy gondolom, hogy abban nemcsak a tajekozottsagodnak, hanem az amerikai kismamakozpontu hozzaallasnak is jo resze volt, hogy a kivansagod tiszteletben tartottak. Nem biztos, hogy Magyarorszagon tudtal volna igy alkudozni.

    Itt, az USA-ban egy kukkot sem szolnak, ha rogton tapszerrel akarod taplalni a kisbabadat es ejjelre leadod a novereknek, mig egy otthoni baratnom sirva konyorgott,hogy adjanak mar neki tapszert, mert az elso babajat sem tudta szoptatni, hiaba probalt meg mindent...vagy pl.az,hogy egy magyar korhazban nem mindig engedik be az anyat egyes vizsgalatokhoz...mernek ezt megtenni egy amerikai korhazban, skandalum lenne belole.

    Otthon sajna egy no altalaban 3 nogyogyaszt elfogyaszt, mig talal egy "rendest", ritka az, aki rogton megtalalja az ot megbecsulo, neki megfelelo orvost. Ennek az oka szerintem nem az, hogy a magyar nok finnyasabbak az atlagnal, hanem hogy a dokik durvan beszelnek veluk, tiszteletlenul, embertelen es megalazo helyzetekbe hozzak oket.

    Tovabbmegyek: szerintem ez a halapenz oka is. Nehez talalni jo, emberseges orvost, es aki megtalalja, inkabb sporol a babakelengyen es jattol a szulorvosnak, minthogy orosz rulettet jatsszon es az ugyeletes orvossal szuljon, barki is az.

    A legszomorubb az, hogy meg a boritek sem garantalja a doki kedvesseget, sajnos erre is volt a kornyezetemben pelda...

     

    De ahhoz gratulalok mindenkepp, hogy hatarozottan kezelted az ugyet..bizony, a ferj kiallasa is szamit sokat, megis mashogy all, mintha csak egyedul vagy ott.

    előzmény:
    clifford (413)
    2008-04-13  21:59
  5. 2008. Április 13. 23:14419.

    Bereske, en sem akartalak megbantani, de ne sertodj meg rogton...en nem hiszek benne.

    Abban hiszek, hogy a termeszetes szules, mikozben az anya nyugodt, nem stresszelik fajdalmas es felesleges beavatkozasokkal, az jobb neki is es a bebinek is...errol orvosi tanulmanyok, tenyek vannak.

    De az ezoteria es a kineziologia nem epp egzakt tudomanyok. Ezt nemcsak az otthonszulesre mondom, hanem altalaban nem hiszek benne.

     

    Azzal meg vegig egyetertettem, ha vegigolvastal volna, hogy ne tiltsak az otthonszulest, hanem szabalyozzak, legyen kialakitott halozat, ne csak Gereb Agi "cipelje" a hatan a terhet.

     

     

    előzmény:
    bereske (418)
    2008-04-13  22:50
  6. 2008. Április 13. 22:50418.
    Nem akarok senkit megbántani!!! De mi lenne, ha esetleg pontosan olvasnátok? Nem alagúton átbújást írtam, hanem egy alagútszerű cső, amit bújócsőnek hívnak!!! Kb. 50 cm az átmérője. És azt írtam, hogy általában, tehát nem minden császáros, de a nagyon nagy többségüknél van ez. És én szűk helyeket írtam, az alagútra ez nem igaz, mert az minimum 6-8-10 méter széles, ez pedig ugye nem annyira szűk... Mindegy, mindenki azt ért meg, amit akar :( És a másik azt írtam, hogy a fogantatástól a kb. 6 éves korig terjedő időszak határozza meg a későbbi életünket, lelki, érzelmi, és értelmi inteligenciánkat. Magyarázzátok félre nyugodtan, de ez a kb 7 évnyi idő a leg meghatározóbb. Ebben persze a születés is benne van, és amennyiben ez negatív stressz volt, akkor tényleg van hatása. És megint nem bántásból mondom, de annak a gyereknek, akinek az anyukája nem éli meg stresszként a  szülést, mert elfogadja, hogy így kell csinálni, annak ez nem lesz trauma. Annak viszont, aki sikertelenségnek éli meg, annak számít. De tényleg befejezem az írogatást, mert valóban nincs sok értelme :( Aki nem akarja megérteni a másik oldalt, az nem is fogja. Csak még egy gondolat. Ez az ország azért tart ott, ahol tart, mert az emberek többsége nem fogja fel, hogy mindenki más normák között nő fel, ezért más lesz számára az "igazság". Meg kellene érteni, hogy ebből fakadóan mindenki a saját igazsága szerint tartja elfogadhatónak a dolgokat, és ha ezt felfognánk, akkor lehetne valóban értelmesen akár közeledő álláspontokat találni, és nem elítélni a másképp gondolkodókat... Amíg ez így marad, addig lesz kérfelé szakadt ország, akár politikai, otthonszülési (háborítatlan, méltó módon születni), vagy bármi más téma kapcsán. Ahelyett, hogy a közös, a legjobb megoldást megtalálnánk, folyton mindenki azt bizonygatja, hogy a másik álláspontja miért is hülyeség... Hááááát :(
    előzmény:
    -Tiffin- (411)
    2008-04-13  21:21
  7. 2008. Április 13. 22:06417.

    Kiprobaltad?

    jaj, en nagy butasagnak tartom ezeket........

    előzmény:
    Nandine (412)
    2008-04-13  21:34
  8. 2008. Április 13. 22:00414.
    Ha mar kerdeseknel tartunk, engem nagyon erdekelne Gereb Agnes hogy latna biztonsagosabbnak az otthonszuleseket, mert ahogy latom ez a legnagyobb akadaly az otthonszules ellen es a legnagyobb erv a korhazak mellett. Plane a mai magyar korulmenyekben amikor a korhazak inkabb bezarnak mint nyilnak vagy fejlodnek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  9. 2008. Április 13. 20:59410.

    Szia! :)

     

    Szerintem nem is a felkeszulesen van a hangsuly, de nehez kepviselni a szemelyes erdekekket, ha eppen kiszolgaltatott helyzetben, fajdalmakkal, pucer alsotesttel vajudik valaki.

    Ember legyen a talpan, aki ilyenkor kozolni meri,hogy NEM ker beontest, gyorsitast, szeretne meguszni a gatmetszest.

    Olyanrol is hallottam, aki megbeszelte az orvosaval, hogy a leheto legtermeszetesebb modon szeretne szulni, es a doki bologatott is ra, igert fut-fat, de a gyakorlatban mindez szertefoszlott es az volt, amit o parancsolt.

     

    En nem ketelkedem benne, hogy vannak jo szuloorvosok is, sot, ahany ember, annyifele "jo" lehet. Van, akinek a targyilagos, komolyabb stilus jon be, masnak a viccelodos, kozvetlenebb. Van biztos olyan is, aki nem is akar dontest hozni, nincsenek tervei a szulest illetoen, ahogy alakul, ugy lesz, lenyeg az egeszseges gyerek.

    En oket sem hibaztatom, mert feltetelezem, hogy a cel ugyanaz,egeszseges kisbabat szulni es minel hamarabb regeneralodni.

     

    Ami viszont zavar,hogy aki nem olvas utana az otthonszulesnek,csak annyit tud rola nagy vonalakban, hogy   egyenlo az onzo, kenyelmes, felelotlen kismamaval, aki a "samanasszony" Gereb Agit tartja etalonnak stb.kozhelyeket fuj, az miert iteli el ezt...amit tkp. nem is ismer. Informalodjon, olvasson el cikkeket, beszeljen otthonszulokkel es UTANA formalja ki a velemenyet, ne sotetben tapogatozva kialtsa a serteseit a vakvilagba. (Ez a bekezdes nem rolad szolt, nehogy felreertsd!)

     

    Meg a jogi reszere ternek ki. Nem tudom, ismered-e H.Szabolcs esetet, nemreg mentettek fel, mikor bizonyitottan joval tobb szulest vallalt be, amit szabadott volna, tobbet az ugyeleti idejeben inditott be, sot, egy kismama meg is halt...ime a cikk:

    http://velvet.hu/poronty/2008/02/12/felmentettek_a_ sztarszuleszt#more336282

     

    Szoval oke, Gereb Agit eltiltottak, mert torvenyileg nem szabalyozott dolgot csinalt, de kerdezem, az orvosi kamara tagjait, akik korhazakban dolgoznak, miert nem itelik el/meg hasonlo szigorral? Ha mar torvenyrol van szo...

    Konkretan az en rokonsagomban is van nogyogyasz, aki kemeny alkoholista, tobbszor elvettek mar a jogsijat...annyi tortent, hogy most egy masik korhazban praktizal, de teljes jogu orvos. Hat, en nem szeretnek hozza kerulni, miutan elotte valo ejjelen mata reszegre itta magat...

     

    Es biztos vagyok benne, hogy van tobb ilyen orvos, akit kemenyen ki kell csapni, mert olyan hibakat vet nem veletlenul, hanem direkt, ami veszelybe sodorja a mama es baba eletet. De ok lapulnak a bozotban, mert nem kapnak annyi publicitast, mint az otthonszules es Gereb Agi.

    előzmény:
    clifford (407)
    2008-04-13  20:03
  10. Torolt_felhasznalo_688777
    Torolt_felhasznalo_688777
    2008. Április 13. 18:54406.
    Sziasztok! Geréb Ágnes hosszú évekkel ezelőtt a nőgyógyászom volt abban a vidéki városban, ahol rendelt. Imádtam, soha nem lesz ilyen orvosom. Sajnos elköltözött, szem elől vesztettem, azért a furcsa kérdés: ő jelenleg praktizál orvosként valahol? Pl. operálhat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. Április 13. 13:30400.
    A gyerek k. 6-7 éves koráig az anyukája receptora... vagyis az anyuka stresszét képezi le tünetek formájában! Az anyuka allergiája, de mivel a gyerek sokkal érzékenyebb, ezért őt a mama frusztrációja sokkal előbb kényszeríti a tünetközlésre. Ezt anno, az első gyerkőcömnél én sem tudtam még, de visszagondolva teljesen stimmelt az akkori dolog :) Ő pl. ekcémáa szerű bőrszárazságot produkált, aminek a jelentése: Az újdonságok félelemmel teli elutasítása. Stimmelt.
    előzmény:
    beeuus (385)
    2008-04-13  10:28
  12. 2008. Április 13. 13:15399.
    Én sajnos meg tudom neked mondani... a kineziológiából megtanultam (már leírtam itt), hogy a fogantatás pillanatától az emberi agy emlékszik MINDENRE!!! Kb 6 éves korig alakul ki a későbbi életünk alapja, érzelmi, értelmi, lelki vonatkozásokban. Ez azt jelenti, hogy a születésünk is benne van. Vagyis az az élmény, ahogy megszülettünk, és amit anyukánk átélt a megszületésünk alatt, ez meghatározza a későbbieket. Sokan hiába mondják, hogy jaj, csak úgy ne, mint az anyukám!, nem tudnak másképp viselkedni, mert ez van kódolva az agyunkban. És ez nem csak a szülésre, hanem mindenre igaz. Nagyon sok családban az alkoholizmus megy generációról generációra, és amíg valaki komolyan nem akar megszabadulni tőle, nem tud... De igaz ez a párválasztásra is, nézd csak meg azokat a nőket, akiket pl. ver a férjük, ott sajnos már a mama is kapott otthon... A kinez képes ezeket a blokkokat oldani, nekem pl. számtalanszor kijött a tanulás-gyakorlás folyamán a megszületésem. Érdekes dolgok ezek...
    előzmény:
    -Tiffin- (372)
    2008-04-13  00:58
  13. 2008. Április 13. 12:08398.
    előzmény:
    mocli (397)
    2008-04-13  12:07
  14. 2008. Április 13. 12:07397.
    Na ezt jól bemásoltam... Dr. Világhy István szülész nőgyógyász cikkjéről van szó...
    előzmény:
    mocli (396)
    2008-04-13  12:05
  15. 2008. Április 13. 11:33393.
    Tehát a kórház egyáltalán nem alkalmas hely a szülésre, mert tele van férfi orvosokkal, akik VEZETIK a szülést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386557 (392)
    2008-04-13  11:28
  16. Torolt_felhasznalo_386557
    Torolt_felhasznalo_386557
    2008. Április 13. 11:28392.

    Félreértesz! tudom, hogy sok nőnek erőt ad. De NEM természetes, ha az emberiség múltját tekintjük.  Az, hogy a nőnek erőt ad a férje jelenléte, már XX., XXI. századi lelki igényből ered. Meg az is, hogy a férfiak (nem mind) jelen szeretnének lenni a szülésnél. Ezzel kapcsolatban nem lehet hagyományra, természetességre hivatkozni. De most már szinte követelmény, hogy az apa ott legyen a szülésnél... akkor bélyegzik meg, ha nemet mond.

    előzmény:
    Rencuska (389)
    2008-04-13  11:12
  17. 2008. Április 13. 11:24391.
    Senki nem akar meggyőzni senkit, hogy szüljön otthon. Mi mindig azt mondjuk, mindenki szüljön ott, ahol szerinte neki és a babájának a legjobb. Lehessen választani az otthonszülést is. És legyen egy háttérkórház, ami esetleges komplikációknál vállalja a nagyobb beavatkozásokat. Hogy a kórház és a bábák beszéljenek egymással, hogyha elindul egy szülés, arról tudjon a kórház, ha esetleg be kell menni, ne azzal foglakozzanak, hogy "már megint valaki "felelőtlenül" otthon akart szülni, és amúgy is kicsoda-micsoda, miért ide jött", hanem segítsenek.Nem lehet dönteni. Lehet, hogy egy orvos hű de szupernek tűnik, és elindul a szülés, nem tehet semmit, hiába jó fej, és bízol benne, nem tehet mást, ott a kórházi szabályzat, mit kell tennie. Akkor is, ha ez szerinte, mármint az orvos szerint sem jó, meg kell tegye, mert ez a szabály.A szülés nem egy kiszámítható dolog. Az orvosok pedig mindent szabályozni akarnak, mindenkit egy kalap alá akarnak venni, mindenkivel ugyanúgy bánnak, ugyanazokat a dolgokat végzik, nem nézik azt, hogy minden szülés és minden nő más. Van egy szabály a kórházban és azt be kell tartani bármi áron.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (379)
    2008-04-13  08:06
  18. 2008. Április 13. 10:46386.
    Nahát! Akkor mit keresnek a férfi orvosok a szülőszobában? Hiszen ez női dolog...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386557 (384)
    2008-04-13  10:10
  19. Torolt_felhasznalo_386557
    Torolt_felhasznalo_386557
    2008. Április 13. 10:10384.

    Apukák a szülőszobán? ez visszatekintve az emberiség kulturtörténetére, egyáltalán nem "természetes". Női dolog volt mindig is a szülés, nők segédkeztek a szülőanyának.

    előzmény:
    anyuci31 (378)
    2008-04-13  07:46
  20. Torolt_felhasznalo_386557
    Torolt_felhasznalo_386557
    2008. Április 13. 10:07383.

    Geréb Ágnestől kérdezem:

     

    Itt a fórumon az otthonszülős topikban olvastam egy hozzászólást: az illető úgy döntött (?), hogy ha nem szülhet otthon, akkor inkább nem is akar szülni. Ez szerintem nagyon gáz! feltéve, ha valóban akar gyereket.

     

    Ön eddig elvállalt mindenkit, akit orvosi indok! alapján nem lett volna szabad (ikerszülés, jelentős túlhordás, nagy magzat, 35 éven felüli anya), az ilyen hozzáállású nőt is elvállalná pszichés indokkal?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. Április 13. 09:32382.

    Sziasztok!

     

    Igazán nem akarok beleszólni, de talán ezt a mondatot kellene szemelőtt  tartani"Várunk Benneteket április 16-án, szerdán 11 órától ide a topikba, de kérdéseiteket akár már előre is feltehetitek! " és nem itt vitatkozni!!!!!!!!!

     

    Van aki majd a kérdésére is választ szeretne kapni!!!!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  22. 2008. Április 13. 08:26381.
    No, nemsok fórumhoz szólok hozzá mostanában, de: nekem három szülésemből az utóbbi kettő teljesen beavatkozásmentesen zajlott, két külön orvosnál, két külön kórházban... És az elsőnél sem "rohant randira" a doki - 11 órát vajúdtam, amit türelmesen végigvárt, és csak a végén kaptam egy kicsi oxitocint, mert kezdtek hatástalanok lenni a fájások...
    előzmény:
    -Tiffin- (280)
    2008-04-12  14:59
  23. Torolt_felhasznalo_362171
    Torolt_felhasznalo_362171
    2008. Április 13. 08:19380.

    Mindemellett számomra a vitában az a legelkeserítőbb, hogy mindkét fél folyamatosan sértegeti egymást. És-bár a kórházi szülésben bízom jobban-mégsem jutna eszembe bemenni az otthonszülős topikba azért, hogy odaböffentsem, hogy mind potenciális gyilkosok. Megvan a magam véleménye, de nem mennék olyan mélyre,hogy bárkit is megalázzak, lehülyézzek.

    Feltételezhetően mindkét oldalon olyan anyák állnak, akik a legjobbat szeretnék a kicsinek így,vagy úgy.Nem szörnyetegek, akik butaságuktól és félre (vagy alul)tájékozottságuk miatt választják a kórházat,vagy a gyertyafény miatt az otthonszülést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (379)
    2008-04-13  08:06
  24. Torolt_felhasznalo_362171
    Torolt_felhasznalo_362171
    2008. Április 13. 08:06379.

    Amikor terhes voltam, megbeszéltük az orvosommal, hogy a szemem állapota miatt császárral születik a baba.

    Beleestem abba a hibába,hogy egyáltalán kezembe vettem egy bizonyos ultrakonzervatív magazint és mire a szüléshez értünk, gyakorlatilag lehúztam magam a klotyón, mert még szülni sem tudok. Persze az is kiderült, hogy vérfagyasztó dolgok zajlanak az országban:minden orvos csak a pénzre hajt, mind szülést indít és császároz,hogy hazaérjen a meccsre és persze mind kókler, egytől egyig. Ezt olyanoktól olvastam vagy hallottam, akik túl voltak már jópár hónapos tanfolyamokon és kijelentették, hogy az is barom, aki engem császározott.

    Aztán megszületett a kicsi és nem ment a szoptatás. Puff, a második bizonyíték arra, hogy én afféle gazdaszervezet voltam csak, hiszen anya hogyan lehetnék, hiszen nem szültem, nem szoptatok (pedig azt mindenki tud, az is, aki nem!!!). Három hónapig nem tudtam mit kezdeni magammal és a gyerekkel. Voltam olyan lúzer, hogy nem non-stop etettem és még meg is mertem mérni, miközben még mindig olvastam a degradálóbbnál degradálóbb, fél-vagy áligazságokat tényként kinyilvánító és megbélyegző cikkeket, leveleket stb.Ezekből persze az is kiderült, hogy bizony a gyermekorvos-fronton sem jobb a helyzet, azok sem tudnak ám semmit.

    Aztán egyszer leült velem szemben a nővérem, aki két babáját temette el.Elmondta, hogy nevetségesnek találja azt,hogy azon őrlődöm, hogy én császárral szültem, hogy azon aggódom, mi baja lesz a gyereknek a tápszertől,miközben ott van a gyönyörű babám, aki teljesen egészséges, jókedvű, kiegyensúlyozott-még(mert bizony, nem lett ám belőle egy szorongó, neurotikus baba-gerek a csaszi miatt)!!! De idővel az én butaságomból fakadó rossz hangulatom, önmarcangolásom majd a gyereknek is rosszat tesz és a férjemet is eltávolítja tőlem. És a legfontosabb:ő tízszer szülne császárral gondolkodás és lelki gyötrődés nélkül, minthogy folyton temesse azokat a babákat, akiket megszül.Mert ő se így,se úgy nem szülhet már, ezen pedig érdemes elgondolkodni.

    Még valami:egyszerűen nem értem ezt az egész hozzállást, a kinyilatkoztatásokat arról, hogy kórházban szülni milyen rossz.

    Ez nem egy metró, amivel feltétlenül el kell mennem, mert lekésem a következőt, hanem egy választáson alapuló dolog. Azt az orvost választom, akiben megbízok, azt a kórházat, ahol nem kutyaszaros cipővel megy a doki a műtőbe (ezt mondta bizony érvként egy hozzászóló nekem évekkel ezelőtt itt, a fórumon:)),hanem ha kell, váltok a 8.hónapban.

    Velem senki sem hiteti el, hogy nincs jele annak a szülés előtt, hogy egy orvos nemtörődöm, csak a pénzre hajt. Ha van és nem változtatok, az az én hibám is. Ha még borítékot is csúsztatok a zsebébe, az pláne.

    Nincs nekem bajom az otthonszüléssel, saját döntése mindenkinek, a felelősség is saját, ami a döntéseinkkel jár.

    De ne úgy védjük az otthonszülést, hogy a kórházit minősítjük, hanem úgy, hogy elmondjuk, mivel adott többet nekünk ez a szülésmód.Ne arról akarjanak meggyőzni, hogy ne  kórházban szüljek, hanem arról, hogy otthon akarjak és ne azzal, hogy a kórházi csak rossz lehet.

    Az én szülésem a császár ellenére is olyan felkavaró, meghatározó,csodaszép élmény, amit soha nem fog felülírni semmi.És egyetlen percig nincsen kétségem afelől, hogy a második császárom it ugyanilyen szép lesz.

    Igen, szép.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. Április 13. 07:46378.

    Ha nem lennen Gereb Agnes akkor az apukak sem mehetnenek  az szuloszobaba a mai napig. TESSEK NEKI EZT MEGKOSZNNI korh azpartiak, mert igenis neki koszonhetitek. 

    Hát ezt azért nem kellene ennyire eltúlozni, mi az, hogy neki köszönhetjük? Ő találta ki, hogy milyen jó az anyának, ha az apa is vele van. Szerintem nem. Az én unokatestvéreim 1985-ben és 1986-ban már úgy születtek, hogy az édesapjuk ott lehetett a szülőszobán, egy vidéki kis szülőotthonban. Az orvos ajánlotta fel neki, hogy maradhat, ha szeretne, mivel nem volt másik szülés és nem zavart senkit. A doki egy friss apuka volt, aki maga is jelen volt gyermeke születésénél, így tapasztalta, hogy ez milyen csoda egy ember életében.

     

    Úgyhogy szerintem nem igaz, hogy ezt G. Á-nek kellene megköszönni. Egyszerűen csak haladtak az orvosok a korral és elfogaták más országok tapasztalatait. Ugyanúgy ahogy tették ezt amikor bevezették, hogy a babák egész nap az anyukával lehetnek, a kórházban.

     

    És mielőtt még bárki nekemesne elmondom, hogy én kórházban szültem mind a két gyerekemet, de aki otthon  akar szülni, hát tegye. Én ugyan nem tenném, de mindenki maga dönti el, hogy milyen szülést szeretne.  

    előzmény:
    zsuzsi1975 (366)
    2008-04-12  22:10

Címlap

top