Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hiszel a karmában?

Torolt_felhasznalo_547172
Torolt_felhasznalo_547172
Létrehozva: 2003. november 11. 17:13
Sziasztok,

szóval: ti hisztek a karmában (vagy ha kicsit kitágítom a kört: a "Sors"-ban?)

Nemrégiben erről beszélgettünk baráti körben, volt aki hitt benne, volt aki nem. Én magam egyre inkább hajlok arra, hogy van valami ilyesmi, ami működik és irányítja az életemet. Gondolok itt olyan találkozásokra, illetve az élettől kapott lehetőségekre, melyekben túl sok volt az un. "véletlen", tehát amiknek létrejöttéhez annyi véletlen kellett, ami már nem lehet véletlen... szóval várom a véleményeteket!
  1. Torolt_felhasznalo_361313
    Torolt_felhasznalo_361313
    2004. október 31. 00:11276.
    Igen, az elkézelések, elvárások emberi gyengeségek, tökéletlenségek. mint már korábban írtam, a cél az elvárás és feltételnélküli szeretet = az isteni szeretet. Valami ilyesmi, a Földön az anyai szeretet. akármilyen akkor is szeretem, hiszen a gyerekem.
    Más emberekkel ezt megélni sokkal nehezebb, a lélekpárok is sokat tettek már azért, hogy eddig eljutottak.

    Ami fontos, azt érzik, hiszen összetartoznak, köztük már nincsen idő és térbeli korlát.
    előzmény:
    senpenlamo (275)
     
  2. 2004. október 30. 23:38275.
    igen, tudom, hogy a véletlen nem létezik, mindig mindennek oka van, legfeljebb utólag jövünk rá, mi miért történt velünk. azt gondolom, jó ezekre a "véletlenekre" odafigyelni, mert segítik az életünket élni, és megérteni.
    a távolság a szerelemben csak közlebb hoz, csak egy veszélyt látok ebben. azt, hogy ha valamiit várnak egymástól az elképzeléseik alapján, akkor csalódás lehet belőle. akkor derül ki, hogy valóban lélekpárok-e, ha találkoznak, és nincs távolság már köztük. mert akkor, teljesen mindegy, milyen a másik, feltétel nélkül elfogadják egymást, mert a lelkük egy. szerintem ebben az esetben különösebb meglepetés már nem éri egyik felet sem. és arról mit gondolsz, hogy a távolság ellenére mennyire meg lehet érezni a másik állapotát, érzéseit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361313 (274)
     
  3. Torolt_felhasznalo_361313
    Torolt_felhasznalo_361313
    2004. október 30. 23:27274.
    Ha az egyik tisztában van a helyzettel, akkor ő tudja (szerintem ez spirituális fejlettség kérdése) , de a másik is érzi ugyanezt, "csak" nem tudja miért érzi ugyanazt az összetartozásérzést
    A tér és idő megszünése alatt azt értem, hogy ők mélyen egész életükben tudják hogy találkozni fognak és miután ez megtörtént, a kapcsolat működik, a nem konvencionális módon is
    Azt meg gondolom tudod, hogy "véletlenek" nincsenek. . . .
    előzmény:
    senpenlamo (273)
     
  4. 2004. október 30. 23:01273.
    mit gondolsz arról, ha csak az egyik van tisztában ezzel a helyzettel?ha az egyik fele a párnak pontosan tudja, miről van szó, akkor a másik vajon mit gondolhat, mit érezhet? mert függetlenül attól, hogy tudja-e vagy sem, szerintem ugyanazt érzi, mint a párja.
    és mit gondolsz a tér és idő megszűnéséről?lehetnek a világ bármely pontján, mégis működik, úgy gondolom.
    a tibeti tanításokban tanultam, hogy az is előfordulhat, hogy még soha nem is látták egymást, távol élnek egymástól, és mégis, látszólagos véletlennel köszönhetően mégis egymásra találnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361313 (272)
     
  5. Torolt_felhasznalo_361313
    Torolt_felhasznalo_361313
    2004. október 30. 22:48272.
    Kedves Senpenlamo!
    Egyetértek Veled az emberi kapcsokatokról írtakkal. Minden találkozás fontos, mondhatni karmikus, mert valamit meg kell tanulni általa. amit sokszor persze csak utólag ismerünk fel. A végső cél a feltétel és elvárásnélküli szeretet elérése, ami sokszor bizony nem könnyű.
    Hiszek a lélekpárokban. Ritka, ám mégis van, mert ezt ki kell érdemelni. A költő szavával élve: jutalmul megérdemlik egymást.
    Ők összetartoznak, értik egymást szinte szavak nélkül is, nem számít nekik sem az idő, sem a tér korlátai, ők összetartoznak. Keveseknek adatik ez meg, ők nagyon sokmindent tanultak- tettek meg ezért.
    előzmény:
    senpenlamo (271)
     
  6. 2004. október 30. 19:22271.
    kedves KAP300!
    sokmindenben egyetértek azzal, amit írtál, de van, amit másként látok.
    igaz, hogy minden ember azért kerül az utunkba, mert valamilyen feladatunk van egymással. ez különböző emberi kapcsolatokban nyílvánulhat meg, gyerek-szülő, barát, munkatárs, szerelem stb. amit a szerelemről írtál azt másként látom. biztos, hogy tanulnunk kell, fejlődnünk kell a szerelmünkkel való kapcsolatban. mindketten eljutunk a spirituális fejlődés valamilyen szintjére, de nem gondolom, hogy az ebben lévő különbség oka lehetne annak, hogy elhagyjuk a párunkat. hová tűnik akkor a kapcsolatból a megértés, a türelem, a szeretet?
    éppen ezek a dolgok azok, amik segíthetnek két egymást szerelemmel szerető embert abban, hogy együtt fejlődjenek egymástól, egymásért.
    hogy kit mikor kell elhagynunk, vagy éppen a szívünkbe fogadnunk, azt a karma határozza meg. kinek mivel tartozunk, mi az, amit csak ő adhat, és kell, hogy megadjon nekünk, ez a fontos, semmi más. egy-egy karma-kőr addig tart, amíg a feladatot nem teljesítettük.
    ezenkívül léteznek lélekpárok, valódi társak. ritkán ugyan, mégis előfordul, hogy ők egymásra találnak, és egészen más fejlettségi szinten állnak, mégis első pillanattól érezhető ez az összetartozás. ők biztos, hogy abban a létben, amiben egymásra találtak, sosem hagyják el egymást, álljanak a fejlődésnek bármely fokán, mindig megértik és segítik egymást, mert ez is karma.
    előzmény:
    KAP300 (267)
     
  7. 2004. október 30. 16:45270.
    E kardinális kérdés mellett még a kórházprivatizácó és harmadikként egyáltalán a privatizálás témájában is döntenünk kellene. (0 infó birtokában)

    Hülyék. Bohócok.
    előzmény:
    Szömörke (269)
     
  8. 2004. október 30. 15:02269.
    Sziasztok lányok!

    Tudtátok, hogy 2004. december 5-én népszavazás lesz arról, hogy a határontúli magyarok is magyar állampolgárságot kapjanak?

    Bővebb info: www. kettosallampolgarsag. hu

    Üdv: Szömörke

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. október 29. 21:43268.
    Azt hallottam, hogy azért vannak háborúk, mert eszünk húst. Ez mennyire igaz? vagyis van valóság alapja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. október 27. 15:31267.
    Szia Nonamona, szerintem csak részben van igazad. Az ember tanulni születik le a Földre, de szabad akarattal rendelkezik és semmit nem kell elfogadnia, amit nem akar. Jó dolog az empátia és a tolerancia, de ezektől nem minden esetben fejlődik az ember. A szerelmeink, a barátaink mind-mind azért keresztezik az utunkat, hogy tanuljunk tőlük, viszont abban az esetben, ha spirituálisan magasabb (vagy túl magas szintre) lépünk hozzájuk képest, az égiek nem engedik, hogy a továbbiakban velük legyünk, azaz meg kell válnunk kedves, vagy rémes úritársainktól. . .

    Nemrég indult egy új lap www. nana. hu
    Láttátok már? Az ezo rovatukban érdekes cikkeik vannak, szerintem tetszene nektek.

    Különben katolikus vagyok, de a hitem az ezoterikus élettel nagyon is harmóniában van, e kettő nem zárja ki egymást, így a reinkarnáció témát sem. Jézus végülis azt mondta: a mennyország és a pokol is egyaránt a Földön van - mi más lenne ez, ha nem a karma?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 26. 11:29266.
    Sziasztok! Most olvasgattam a hozzászólásaitokat. Nagyon érdekesek, bár nem teljesen értek veletek egyet. Szerintem az embernek nem mindenkit kell szeretnie. Hisz nem mindenki lesz nekem szimpatikus, nem biztos, hogy közös az érdeklődési körünk, és még sorolhatnám azokat a dolgokat, amik miatt szeretünk (nem szeretünk) bizonyos embereket. Szerintem meg kell tanulni elfogadni a másik embert úgy, hogy nem akarod megváltoztatni, nem akarod befolyásolni, nem akarod szeretni, csak egyszerűen elfogadod olyannak, amilyen. És szerintem a karma - az ok-okozati összefüggés - csak erről szól. Elfogadni és átélni.
    előzmény:
    liliputi (265)
     
  12. 2004. október 23. 18:42265.
    Szia !
    Örülök, hogy ez a te tapasztalatod és a Tied is Whippy , és kívánom hogy ne csalódjatok ebben. Egyébként római katólikus vagyok és gyakorlom is nemcsak papíron vagyok az. Valóban sok mindenen átsegített a hit, szeretet. De ért már egy-két csalódás azáltal, hogy valaki Janus-arcúan viselkedett ls visszaélt a barátságunkkal. szeretetemmel.
    Üdvözlettel Lili
    előzmény:
    FJC (263)
     
  13. 2004. október 20. 08:40264.
    Egyetértek veled. Elméletileg is így gondolom, és a gyakorlati tapasztalat is ezt támasztja alá. Én még sohasem éreztem azt, hogy visszaélnek a szeretetemmel. . .
    előzmény:
    FJC (263)
     
  14. FJC
    FJC
    2004. október 20. 08:06263.
    Szerintem a szeretettel nem lehet "visszaélni", csak élni. Ha nem hiszed el, olvad Szent Pál Korinthosziakhoz írt levelét. . . nem kell vallásosnak lenni, hogy úgy érezzen az ember. Én sem vagyok, de hitem van. Hiszem, hogy a szeretet mindent megold, minden gondon átsegít.
    előzmény:
    liliputi (261)
     
  15. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. június 29. 22:52262.
    Szia Liliputi! :)

    Áhá! a 40 pontot érö AK - nekem is megvan. :))) De sajnos az én oktatási intézményemben le se . . . Mindegy, nem is ezért végeztem el. :)

    előzmény:
    liliputi (261)
     
  16. 2004. június 29. 20:03261.
    Beleolvastam az elözö írásokba. Úgy látom nektek van valamilyen képzettségetek ezekröl a témákról, én pedig most laikusként beleszólok a beszélgetésekbe.
    Bár az az igazság, hogy nagyon érdekel amit gondoltok ezekrQl a dolgokról.
    Holnap megyek a könyvtárba és összeszedek pár könyvet a témához.
    Utánanéztem az agykontrollnak, okt. körül lesz. Ha jól megy a 40 kredit miatt a mukahely talán fedezi is, de ez mellékes.
    Szeretet nélkül talán nincs is élet, de szerintem ezzel él vissza a legtöbb ember.
    Nehéz feldolgozni, még akkor is ha van gyakorlatod. Csak cipeli magával az ember a bánatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. június 29. 17:53260.
    Hüha, bocs! Látom, hogy nem úgy sikerült a másik topik (Nem jött be a jóslat) hozzászólásainak bemásolása, ahogy szerettem volna, de azért remélem, így is érthetö, hogy miröl írtunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. június 29. 17:51259.
    aravel (89)2004-06-29 17:46
    Lehet, hogy át kellene ezt a beszélgetést vinni/másolni a "Te hiszel a karmába?" címü topikba. Na, majd mindjárt megnézem, hogy lehet-e.

    Szeretet: Hát. . . én, nem akarok nagyot mondani, de tényleg alapvetöen mindenkit szeretek. Akkor esek pofára, ha az emberek ezzel visszaélnek, úgy érzem, hogy kihasználnak, megbántanak, stb. Nekem ezt nehéz feldolgozni. Régebben emiatt magamat romboltam. Ma már könnyebben túlteszem magam azon, ha tegyük föl kapok egy pofot, mert már megtanultam kicsit kívülröl nézni az eseményeket és az érzéseimet. De nyilván gyakorolni kell ezt is.
    Előzmény: liliputi privát válasz | válasz erre

    aravel (88)2004-06-29 17:42
    Ja, meg hát a körítés is sokat számít. . . :)
    Előzmény: pitak privát válasz | válasz erre

    aravel (87)2004-06-29 17:41
    Igaz, és el is tudom fogadni azt, amit az érzésekröl írsz, hogy bizonyos megtapasztalásokat nem kerülhetünk el.

    De! Ha tegyük föl haragszom valakire, akkor elsösorban megállapítom, hogy ez van, ezt és ezt érzem, ez a harag bennem ezért és ezért van, de nem akarok rá haragudni, mert az nekem nem jó, mert stresszel és rossz közérzettel jár, tehát elengedem a haragot és szeretettel gondolok arra az emberre/dologra, amire haragudtam azelött. Ó, ez néha kegyetlenül nehezen megy, de kitartóan gyakorolom, és egyszer csak azon veszem észre magam, hogy már egyáltalán nem érzek haragot.

    Na most nekem ezzel kapcsolatban csak az a kérdésem, hogy én most elnyomom a haragot a tudatalattimba (egyébként szerintem nem, mert földolgozom az élményt) vagy valóban sikerül átrágni magam rajta és elengedni.

    Egyébként nekem nem is harag a nehéz, hanem a fájdalom. Ha úgy érzem, hogy valaki megbánt, és azt dolgozzam föl úgy, hogy ne nyeljem le, hanem értsem meg, hogy miért érzem ezt és aztán engedjem el. Épp ma volt erre példa, de így, hogy írtam is róla, már rögtön jobban érzem magam. :)
    Előzmény: pitak privát válasz | válasz erre

    pitak (86)2004-06-29 13:27
    Úgy gondolom, hogy bizonyos érzéseket, megtapasztalásokat nem kerülhetsz el. . . Ami a Te választásod:hogy milyen úton jutsz el a megtapasztalni valóhoz. Ha elmész más országba, ugyanazok a feladatok jönnek szembe. . . , ugyanolyan típusú emberekkel találkozol. . . Csak esetleg a körítés lesz könnyebb v. nehezebb. . .
    Én azt mondom, hogy kegyetlen embernek nem születik senki. . . Ha vki most gyilkossá válik akkor ő az ehhez kapcsolódó érzéseket akarja átélni. . . esetleg előző életében áldozat volt aki nem tudott megbocsájtani. . . de számos példa lehet. . .
    Előzmény: aravel privát válasz | válasz erre

    liliputi (85)2004-06-28 20:13
    Igen, én is szivesen beszélgetnék erröl Veled. Érdekes dolgokat írsz. De a "sorsunk" nem ilyen "egyszerü, hogy "szeress és tégy amit akarsz. Hiszen szeretni sem mindenkit szeretünk. Ha belegondolsz úgy igazán nem sok embert szeretünk. A lelki békesség az igen. Ha mindenki lelki békéje rendben v
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2004. május 2. 11:33258.
    Sziasztok! Kedves Musan, bizony vannak emberek, akik tényleg azért fizetnek, hogy "kimossák" az agyát:))! De állitólag ennek is van előnye. Nekem volt egy barátom, aki nagyon szerelmes volt egy Lányba, és ott hagyta, szinte az öngyilkosság határán lézengett már, és ekkor egy időre eltünt! Ezután emlitette hogy hol volt és mit csináltak vele, de azóta jól van a srác, igaz több tanfolyamra se ment el, mert elég borsos az ára! KELEMES NAPOT MINDENKINEK!!! Üdv: Attila
    előzmény:
    Musan (257)
     
  20. 2004. Április 30. 17:25257.
    ahhh. . . ha nem tudja földolgozni, akkor benne van a hiba. Karmikusan szinte sosem hozunk magunkkal olyasmit, amit ne tudnánk földolgozni. Vagy ha igen, akkor orvosi segítségre van hozzá szükségünk (nem feltétlen nyugati orvoslásról beszélek!!).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284336 (256)
     
  21. Torolt_felhasznalo_284336
    Torolt_felhasznalo_284336
    2004. Április 30. 15:44256.
    úgy hogy nem tudja feldoglzoni a dolgot és ehhez fordul utolsó segítségnek.
    előzmény:
    Musan (255)
     
  22. 2004. Április 30. 15:33255.
    ezt hogy érted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284336 (253)
     
  23. 2004. Április 30. 14:18254.
    Szia Marcsu és a többiek!A kérdésedre válaszolnám, hogy a Mo. Spirit. Egyesület topicban Gitta és Pixi tudnak ebben segíteni!Holnap találkozhatsz is velük, nyílt klubnapjuk lesz Budaörsön. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194985 (244)
     
  24. Torolt_felhasznalo_284336
    Torolt_felhasznalo_284336
    2004. Április 30. 12:15253.
    De valakinek csak ez marad már.

    Azért engem érdekelne.

    előzmény:
    Musan (252)
     
  25. 2004. Április 30. 11:06252.
    igen, ez a legszebb az egészben. Azért fizetsz, hogy kimossák az agyad, ráadásul önként és dalolva. Orwell szerintem elsírta volna magát, ha ezt tudja. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (249)
     

Címlap

top