Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2019. május 23. 12:02132951.

    Azon mindig röhögök, hogy delikvens bedobja a tablettát / viszkit / drogot és még le se ér a gyomrába, abba a minutába elmúlt minden testi-lelki fájdalma. Vannak még csodák!

    előzmény:
    gerdamama (132949)
    2019-05-23  08:09
  2. 2019. május 23. 09:00132950.

    Mivel este már nem bírok fent maradni most néztem meg. Egy millió Ft egy fél év tandíj?? És Luca ezt el is hitte, hogy ki tudják fizetni. Kíváncsi vagyok, hogy Zsoltnak sikerül Krisztiánt bűnbe vinni? Nem örülnék neki. Miklós nagyon gonosz ezzel a feltétellel. És Szonja meg is fogja tenni, Balázs "érdekében". Mekkora kever lesz ebből? Juli és Attila romantikáznak..milyen jó, hogy elváltak, izgalmas lett a szerelmi életük. Van egy olyan érzésem, hogy Marcika belázasodik, vagy Vandának nagyon sürgős dolga lesz és otthon maradnak.

    előzmény:
    gerdamama (132949)
    2019-05-23  08:09
  3. 2019. május 23. 08:09132949.

    Miklós úgy kapkodta be a gyógyszereket, számolatlanul, víz nélkül, remegő kézzel kirázva a dobozból, mint Zsolt a legrosszabb korszakában. Vajon mit szed, és honnan szedte? Mert hogy orvosnál nem járt, az biztos.
    Azért elég unalmas lesz hónapokig nézni a szédelgését, és még a művész úr tehetségéből se kapunk ízelítőt, mert megint csak totál egysíkú a szerep. Minden adásban háromszor a fejéhez kap, és egyszer nekimegy a falnak, vagy lerogy az útjába eső ülőalkalmatosságra.

    Az már szóra sem érdemes, hogy a szerető, összetartó család milyen könnyen tudomásul veszi, hogy szegény Miklós csak fáradt. Persze így kényelmesebb, mindenkinek megvan a maga baja. Hogy vagy, mi újság? - mint a szomszédok a liftnél. Merő udvariasság, igazából senkit sem érdekel a válasz.

  4. 2019. május 22. 16:38132948.

    Ez nagyon jó!


    Vámosról még annyit, aztán befejezem a privát sztorizást, hogy egyidősek vagyunk és ugyanazon a környéken nőttünk fel, pesti átlagpolgári családban. Ebből adódóan sok mindent egyformán láttunk gyerekként, hasonló dolgokat tapasztaltunk a környezetünkben, a szokásokban. Mikor rákaptam a könyveire, némelyiket nehezen tudtam végigolvasni, mert minduntalan elkalandozott a figyelmem. Jé, ez nálunk is pont így volt, mi is pont így csináltuk! Sok olyan apróságot említ meg mellékesen, amiről én már megfeledkeztem, de a könyvben odaérve ráismertem a saját életünkre, no meg a "tipikus" ismerősök viselkedésére. Előfordult, hogy eszembe jutott egy történet (mint utóbb kiderült, apukám kollégájáról), és hirtelen nem is tudtam, ez velünk történt-e, vagy a Vámosékkal.  


    (Ezt a kalapos sztorit az anyai nagymamámról simán el tudtam volna képzelni. )

    előzmény:
    lidika49 (132946)
    2019-05-22  15:18
  5. 2019. május 22. 15:19132947.

    Zsolt akart lenni, Szolt lett belőle.

    előzmény:
    lidika49 (132946)
    2019-05-22  15:18
  6. 2019. május 22. 15:18132946.

    Nem tudom hol olvastam , ki írta ( talán Vámos Miklós?), hogy az Ő anyukájánál mindig volt az előszoba fogason egy kalap, s ha váratlan látogató érkezett, előbb feltette a kalapot, utána nyitott ajtót. Szánakozva közölte, hogy őneki máris indulnia kell   valahová, hisz a kalap is a fején van már.


    Szolt elfelejtett játszani, vagy soha nem volt egy " nagy " színész?

  7. 2019. május 22. 13:46132945.

    Mint példul ma reggel: busz, piac és egyéb boltok, busz-banyatank-szatyor -- végre beesek a házba, kipakolok, nekiállok falatozni egy kis bácskai májast paradicsommal, megkóstolnám hozzá a bodzaszörpömet -- udvarról hangok... Harmadik szomszédnő érkezik, kap néhány katonát és szörpöt, majd fél órát még cseverészünk -- utána jutott eszembe, hogy vajon miért jött...? Amúgy őt is szeretem és maga is elfoglalt hatunokás nagymama. Csak má mentem vóna dógom után...

    előzmény:
    gerdamama (132944)
    2019-05-22  09:29
  8. 2019. május 22. 09:29132944.

    "Amúgy szeretett volt kollégák csapatostul"


    Na, ez a lényeg, amit sokat félreértenek és -értelmeznek. Az "amúgy szeretett". Mert nem arról van szó, hogy az ember ne látná szívesen azt, aki beállít. Mármint normális körülmények között. Ha tudom, hogy jön, örülök, hogy milyen jót fogunk dumálni. Az sem teher, hogy készítsek pár falatot, amivel megkínálhatom. Elhalasztom a kávézást, hogy majd együtt... De ha épp fogom a kilincset, mert indulnék valahová, akkor máris bosszúság lesz belőle. Ha "úgyis otthon vagyok és ráérek", akkor talán most raktam be a lábam egy lavór vízbe, felkentem a hajamra a festéket, szétpakoltam egy halom számlát, iratot, hogy rendet csináljak a papírtengerben. Bármiben zavar meg a tapintatlan vendég, igenis zavar.
    Egyik nagynéném említette egyszer rég, hogy előző nap keresték, de nem tudja, ki lehetett, mert nem nyitott ajtót a csöngetésre. Nem várt senkit... Megrökönyödtem, de ahogy múlik az idő, egyre jobban meg tudom érteni. 
    Persze a Balatonnál, vagy máshol, kertes házban nem olyan egyszerű elbújni a hívatlan-váratlan látogatók elől.

    előzmény:
    Liventa (132943)
    2019-05-21  20:28
  9. 2019. május 21. 20:28132943.

    Én ugye Balaton, merő heje-huja nyaralás az életem, Budapesttől Keszthelyig jönnek-mennek a pesti népek ---- jövet és/vagy menet pedig beugranak hozzám. Ebédidő, varárnap, család, határidő? -- nem számít, hadd örüljek. Volt, aki azt mondta, azért nem szóltak ide, hogy "ne kelljen készülődnöm" --- húúú azta... Amúgy szeretett volt kollégák csapatostul, majd férjjel-feleséggel kb. egész napra. Aztán a többedik alkalomnál búcsúzásnál föltettem a kérdést: na, legközelebb melyikteknél is jövünk össze? Tolongás nem volt, de ketten föláldozták magukat, aztán mikor a harmadikra került volna a sor, úgy elfelejtődtek a rendszeres összetartások, hogy a fal adta a másikat. De rólam is leszálltak...

    előzmény:
    gerdamama (132940)
    2019-05-21  09:01
  10. 2019. május 21. 11:27132942.

    Tegnap nem tudtam megnézni, nem találtam a neten sem, jöttem ide. Annyira felcsigáztál, milyen végkielégítést kapott Natasa, hogy nem hagytam abba keresését, és rátaláltamVégig attól "féltem" hogy csengetnek..persze még megtörténhet, hiszen a csók közben hagyták abba. Nem tudom, miért fájdítják a szívünket a mamával. szegény Lacit sajnálom, meg magunkat, hogy végig kell nézzük a leépülését? Legalább japánba vigyék el.


    Ilona olyan kedves, megértő Zsolttal, hogy végül "örökbe' veszi...de azért nem giszem, hogy olyan fogatlan oroszlán, vagy cica lenne.

    előzmény:
    gerdamama (132938)
    2019-05-21  07:32
  11. 2019. május 21. 11:14132941.

    Nem tehetek róla,de ha Balázst vagy Zsoltot meglátom a képernyőn legszívesebben elkapcsolnék.Nagyon zavar,hogy mindkét karakter csak vicsorog és grimaszokat vág,vagy Zsolt leginkább idétlenül vigyorog.Ez még amatőröktől is elfogathatatlan lenne.

  12. 2019. május 21. 09:01132940.

    Nem pont a meglepetésbulira gondoltam, hanem arra, hogy a BK-ban képesek vidékről, külföldről két bőrönddel, gyerekkel beállítani valahová előzetes bejelentés nélkül. Ez még akkoriban is parasztságnak számított, mikor a lakások többségében nem volt telefon.


    Pár éve egy reklámban találkoztam először a meglepetés-bulival. Hazaért egy nő, felkapcsolta a villanyt, és ott állt az egész baráti kör a nappaliban, vigyorogva, hogy Meglepetéééés! Ilyenkor mindig elképzeltem, ahogy hazavonszolom magam hulla fáradtan a melóból, két szatyorral, a liftre várva majd' bepisilek, és mikor végre beesem a lakásba, ott áll az ünneplő tömeg...
    (Arra már nem emlékszem, mit reklámoztak, pedig sokszor láttam.)


     

    előzmény:
    Kusza (132939)
    2019-05-21  08:45
  13. 2019. május 21. 08:45132939.

    Sajnos nem csak a Barátokban ez a szokás. Most nagyon felkapták ezt a meglepetés bulit. A frász törne ki, hogy az elegánsan felöltözött emberek közt, ott állnék egy hétköznapi ruhában.

    előzmény:
    gerdamama (132938)
    2019-05-21  07:32
  14. 2019. május 21. 07:32132938.

    Natasa nem panaszkodhat, igaz, hogy lapátra teszik (kiírják), de legalább rendes végkielégítést kapott.

    Nem sajnálom tőle, de megérdemelte volna, hogy ne találja egyedül Gergőt. Hogy lehet így rárontani valakire? Szabályosan rátukmálta magát a srácra.
    Nem tudom, miért ugrom a plafonig minden alkalommal, mikor meglepetés-vendég érkezik valahová. Már igazán megszokhattuk, hogy a BK-ban ez a szokás. Hol nevelték ezeket a fk-írókat? Költői kérdés. Sehol.

  15. 2019. május 18. 10:19132937.

    Nekem azért fordult meg a fejembe Ilona gyakori látogatásának esetleges reakciója, mert Laciék ismerik a tevékenységét és amilyen szószátyár Gizella elkottyantja, ugyan miben sántikálnak? Persze abban igazad van, mi köze a szomszédoknak de mégis nem egy kedves nagynéniről beszélünk. Mondjuk a "gorillájáról" mindenki sejtheti, hogy nem a bevásárló szatyrot hivatott cipelni a piacról. Na, de ez legyen az ő dolguk, mit aggódok én miattuk?

    előzmény:
    gerdamama (132936)
    2019-05-18  09:44
  16. 2019. május 18. 09:44132936.

    Tényleg röhejes volt, hogy Nóra az első adandó alkalommal megszegte az általa hozott szabályt. Már az is röhejes, hogy ezt a szabályt le kell szögezni, mert magától senkinek sincs ennyi esze. Kiírhatnák a kapu alatti hirdetőtáblára, mert a többi lakónak se ártana tudni.
    Viszont érdekesnek találtam, hogy pont ez után a kínos eset után Timi a szokásosnál normálisabban viselkedett, és másnap reggel szokatlanul kedves anya-lánya beszélgetésnek lehettünk tanúi. Persze csak "végül", egy kis duzzogás után.



    Gigi... szegényke, ha szereti Zsoltot (nem t'om, miért, de szereti, hát legyenek boldogok) és nem hagyja faképnél, akkor nincs sok választása. Sőt, az a sanda gyanúm, hogy végül a Fittlabor lesz a pénzmosoda.
    Az, hogy a szomszédok mit szólnak Ilona gyakori látogatásához, bevallom, meg se fordult a fejemben. Mi a fészkes fene köze van a szomszédoknak ahhoz, hogy hányszor jön hozzám a rokonom, barátom, ismerősöm? Én se kukkolom a szomszédaimat. Igaz, nem a Mátyás király téren lakom, ahol mindenki köteles beszámolni arról, hogy kivel, miről beszélget. Gigi szelíd szőkének látszik, de szerintem határozottan és udvariasan le tudja szerelni az "érdeklődőket". Zsolt meg határozottan és kevésbé udvariasan.


     

    előzmény:
    BiriBiri (132935)
    2019-05-18  08:37
  17. 2019. május 18. 08:37132935.

    Nem tetszett, hogy Nóra hoz egy szabály, a nappaliban nem szexelünk..nem tudom már, hogyan mondta, de a lényeg az volt...erre a legelső alkalomra megszegi. Felnőtt emberek, egymásnak esnek úgy, hogy nem törődnek azzal, rájuk nyitnak. Na jó, azt hitte moziba mentek...de akkor is, az ördög nem alszik. nekem kínos volt a jelenet de lehet , hogy én prűd vagyok?


    Mit szóltok Gigihez? Elfogadta, hogy megint gengszter lesz a párja...na és Ilona barátkozása? Új idő számítás kezdődik...hogy ebből mi fog kisülni? Most akkor állandó vendég lesz és itt fogják megbeszélni a haditerveket? nem lesz gyanús ez a háznak?

  18. 2019. május 18. 08:05132934.

    Idekanyarodtam többször is, de láttam, hogy semmi mozgás. Én is csak egy offal rukkolhattam volna elő: csütörtökön belenéztem a Konyhafőnökbe, és golfos barátunk főzőcskézett, méghozzá nagyon ügyesen, ő volt az egyik legjobb. Csinos, mosolygós, szimpatikus fickó, hirtelen nem is tudtam, honnan ismerős.


    ON:


    Arról nem esett szó, hogy Clau mekkora részt kér a kft-ből, és hogyan jut hozzá. Attól, hogy telepumpálja a céget pénzzel, még nem lesz szavazati joga. Kényszeríteni senkit sem lehet, hogy adja át a részét. És mivel a többség nem örül túlságosan a nagyasszony visszatérésének, Miklós lesz kénytelen lemondani a sajátjáról. Ami ügyes megoldás, ha Szőke Zoltán privát céljait nézzük. Ami engem speciel nem nagyon érdekel, és nagyon utálnám, ha ő lenne a főszereplő, nem pedig Berényi Miklós. Akire egyáltalán nem vall, hogy harc nélkül, merő szívjóságból átengedi a hatalmat Claudiának vagy bárki másnak.

    előzmény:
    Liventa (132933)
    2019-05-18  06:59
  19. 2019. május 18. 06:59132933.

    Szerencsére ahogy beelőzte Gergőt és provokálja Klaudiát, az nem a teljes megtérésére vall...


     

    előzmény:
    gerdamama (132928)
    2019-05-15  11:11
  20. 2019. május 18. 06:54132932.

    ... azóta se jár itt senki...?

    előzmény:
    Liventa (132931)
    2019-05-15  14:26
  21. 2019. május 15. 14:26132931.

    Én meg má' a 20 évvel ezelőtti önmagamat álmodom...

    előzmény:
    VarszegiV (26)
    2003-11-14  13:25
  22. 2019. május 15. 12:34132930.

    És a nézők lelki békéjével mi lesz?

    előzmény:
    BiriBiri (132929)
    2019-05-15  12:02
  23. 2019. május 15. 12:02132929.

    Óóóóóó...nem értettem miről is beszélsz, gyorsan megnéztem mi van???Nanee.....Miki lassan fog halódni..egyenlőre nem mondja el senkinek, egy csomó jó cselekedet hajt végre,  ...azt baleseti halál esetén nem tudná... a múltat végkép eltörölni...és már csak a jóra és szépre fogunk, fognak emlékezni. Így Szőke Zoltán lelki békéje is a helyére kerül.

    előzmény:
    gerdamama (132928)
    2019-05-15  11:11
  24. 2019. május 15. 11:11132928.

    http://rtl.hu/rtlklub/baratok/baratok-kozt-ez-tortenik-201 9-05-15-2019-05-17


    Azt nyilatkozta az illetékes elvtársnő, hogy Miklósnak novemberig szerződése van. Remélem, nem betegítik meg már májusban, aztán nézhetjük a kínlódását év végéig. Bár ez talán szép és méltó szerep lenne a mostani érzékeny lelkének. Ahogy elhaló hangon visszaemlékszik a múltra, és mindenkit ellát bölcs tanácsokkal a jövőt illetően. Akkor már inkább üsse el egy autó. Sem ő, sem a nézők nem érdemelnek hosszú szenvedést.


     

  25. 2019. május 15. 10:22132927.

    .. vagy közvetlenül az őstermelőtől.."ez nagyon jóóóó!!!

    előzmény:
    Liventa (132926)
    2019-05-15  10:00

Címlap

top