Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Horvátország-Porec

Clio.
Létrehozva: 2008. június 18. 11:02

Sziasztok!

 

Tudom, hogy sok Horvátországos topic van, de nincs időm sajnos ezeket végig olvasni. Júl. 25-29 Porecbe megyünk nyaralni. Tud vki 4 személy részére szállást ajánlani? Igazából neten, az oldalakat böngésztem, de amit találtam, vagy iszonyat drága volt, vagy már foglalt :( menjünk simán csak ki, és majd ott lesz?

Másik kérdés, aki már volt itt, annak hogy tetszett? mi most megyünk először.

 

Köszi szépen mindenkinek a segítséget/választ!

 

További nagyon szép napot

Clio.

  1. 2008. július 15. 11:10176.

    Szia!

    Évek óta járunk Horvátországba, eddig minden határátkelés magyar oldalon egy útlevél ellenőrzés, horvát oldalon pedig egy intés volt. Szlovéniában ugyanez. Szerintem nem tiltott laptopot vinni. Medúzát eddig mi csak hajóról láttunk. Tavaly a lányom belelépett a tengeri sünbe a cipő csak a talpát védte, mert oldalt textil. Egy körömcsipesszel szerencsére megszabadítottuk tőle, lefertőtlenítettük és nem lett semmi baja.

    Ha nagyobb üzletben vásároltok akkor megéri bankkártyával fizetni, mert a vásárlásért ott sem számolnak fel, és az összeget nem valuta hanem devizaárfolyamon számolják, ami kedvezőbb. 

    előzmény:
    Mókulika (175)
    2008-07-15  10:41
  2. 2008. július 15. 10:41175.

    Gps nekünk is van, még tavasszal pont emiatt vettük meg, mert hogy milyen nagy segitség lesz..Ezek szerint jól gondoltuk.

    Gumicipőcskét már vettem itthon, bár nem tudom a kavicson kivül valami állatka ellen is védeni fog? Tengerisüni stb.? Remélem ott medúza nincsen!

    Hát szó szerinte irkálok le minden, jól fognak ott jönni az információk!

    Ja..műszaki dolgokat minden további nélkül lehet kivinni? Mert mi a kamerán, fényképzőn kivül még vinnénk a laptopot is, a határon nem lesz vele gond vajon?

    előzmény:
    csacsa7 (174)
    2008-07-15  10:28
  3. 2008. július 15. 10:28174.
    Nem tudom írta e már valaki hogy vízbe való cipőt mindenképp vigyetek!!!!!!! Vagy ha nem visztek akkor ott vegyetek, tavaly 60 kuna volt egy pár az üdülőtelepen.
    előzmény:
    Mókulika (172)
    2008-07-15  10:10
  4. 2008. július 15. 10:24173.

    Hát a parkolás nem egyszerű eset, de egyértelmű. Ha megállsz egy parkolóba vagy jönnek személyesen és fizetsz, vagy befelé menet kell húznod egy cetlit és annak függvényében hogy mennyit tartózkodsz ott kifelé menet fizetsz. Parkolóhelyet találni nem túl egyszerű feladat de azért nem lehetetlen. VAn olyan utikönyvünk (most nem tudom megnézni hogy ki adta ki - munkahelyen vagyok - csak a címét: Isztria és a Kvarnel-öböl amiben benne vannak az isztriai települések főbb látnivalói, térképei, jelölve a parkolóhelyeket, nekünk ez és a GPS sokat segített. Volt olyan ha jól emlékszem Porecsben, hogy egy nagy üzlet parkolójában hagytuk az autót itt ugye nem kell fizetni és onnan gyalogoltunk. Fizetős helyeken általában 5-7 kuna volt egy óra. Szerintem elég a személyi Szlovéniába. Viszont az idén már nem fizetőkapus náluk az autópálya, hanem meg kell venni egy féléves matricát, ha jól tudom. Nézz utána.

     

    előzmény:
    Mókulika (172)
    2008-07-15  10:10
  5. 2008. július 15. 10:10172.

    Jegyzeteltem ám!

     

    Majd meglátjuk mi lesz a velencei kirándulásból, a párom is utálja a terelgetős-birkanyájas dolgot, igy ha mennénk is, csak egyénileg.

    Szlovéniába sem kell útlevél? Ugyanis én nem csináltattam..mos nyaralás előtt nem hiányzott az a plusz 5 ezer ft, úgy tudom minden gond nélkül mehetek személyivel is.

    A parkolás mennyire egyértelmű odakint?

    Mármint hol fizetős hol nem, ha fizetős mennyi, s mennyire nehéz parkolót találni..

    Remélem nem kérdezek túl sok hülyeséget, de jó valaki olyantól hallani ezeket, aki már járt ott, mi csak a nagy ismeretlenbe megyünk.

    szió

    előzmény:
    csacsa7 (171)
    2008-07-15  10:04
  6. 2008. július 15. 10:04171.

    Szia!

    Nem fogod megbánni a félpanziót!!!!! Nekünk igazából az ebéd nem is hiányzott. Egy kis rágcsálnivalóval és gyümölccsel elvoltunk. Annyira azért nem kell megijedni az áraktól. Nyilván nem Tescos árakat fogsz találni, de itthon is egy frekventált nyaralóhelyen elkérnek annyit. 

    Mi egyszer elmentünk még régebben egy előre szervezett Velencei hajóútra, de szerintem Velencéből kevés az a pár óra ami jut. Ráadásul úgy éreztem magamat mint egy csordában amikor terelnek. Iszonyatos tömeg és meleg. Velence szerintem külön érdemes, nem főszezonban és nem nyáron.

    Amit mindenképp meg kell néznetek szerintem az Rovinj, kicsit Velencés hangulatú város. Imádtam a szűkebbnél szűkebb sikátorait. A Szt. Eufémia templomtól csodálatos kilátás van. Nézzétek meg Porecst nagyon szép a Szt Eupharius Bazilika, Novigradot. Mi a Limski fjordot csak úgy néztük meg hogy megálltunk egy arra kijelölt helyen, eszméletlen kilátás volt és tele volt a megállóhely helyi árusokkal. Olyan finom sajtot még életemben nem vettem még mint ott.  A citrom pálinkáról ne is beszéljünk. Mindkettő 50 kuna volt. A fagyi ált. 5 kuna volt egy adag, de ez kb. egy itthoni három gombócosnak felel meg.

    Hazafelé Szlovénián keresztül jöttünk, elmentünk Piranba nagyon rendezett csodálatos város, megálltunk a Predjama-i várnál ami egy barlang bejáratába van építve, gyönyörű helyen, és elmentünk a Postojnai cseppkőbarlanghoz. 

    előzmény:
    Mókulika (167)
    2008-07-15  09:25
  7. 2008. július 15. 09:44170.

    Köszi szépen,

    ezen agyalunk hogy olcsóbb e elmenni egyénileg, viszont akkor nagyon utána kell nézni kompjáratoknak, parkolásnak ilyesmi.

    Én már voltam Velencében, úgyhogy az út inkábbb vásárlásról csavargásról szólna, amit kötelezően látni kellett, azon én már túl vagyok, a párom meg nem hive az ilyen szervezett utaknak, hogy ekkor meg ekkor itt találkozunk stb..

     

     

    előzmény:
    válóok (169)
    2008-07-15  09:40
  8. 2008. július 15. 09:40169.

    Szia!

     

    Bár nem tőlem kérdezted, de hátha tudok egy kicsit segíteni: tavaly voltunk buszos úttal Porecben, nagyon jól éreztük magunkat.

    Velencébe hajóval mentünk át, fejenként 15 ezer forint volt, de ebben a pénzben benne volt már a velencei idegenvezető is.

     

     

     

     

    előzmény:
    Mókulika (167)
    2008-07-15  09:25
  9. 2008. július 15. 09:31168.
    tej: - 1 l - 5.70 kuna (200 Ft.) kenyér: - 500 gr - 6.70 kuna (235 Ft.) ásványvíz: - 1.5 l - 4.80 kuna (170 Ft.) sör: - 0.5 l - 4.70 kuna (165 Ft.) sör: - 1 l. 13 kuna (470 Ft.) dobozos sör: 8,5 - 9,5 kuna (300 - 340 Ft.) Coca-Cola: - 2 l - 12.50 kuna (438 Ft.) gyümölcslé: 2 l - 21 kuna (750 Ft.) Nescafe 3in1: - 10 adag - 22 kuna (770 Ft.) étolaj: - 1 l - 13 kuna (455 Ft.) sajt: - 10 dkg - 5 kuna-tól (175 Ft-tól) joghurt: - 150gr - 2.80 - 4.50 kuna (100 Ft. - 160 Ft.) virsli: 5 db-os - 15 kuna (540 Ft.) banán: - 1 kg - 9 kuna (315 Ft.) alma: - 1 kg - 10 kuna (350 Ft.) narancs: - 1 kg - 12 kuna (420 Ft.)

    Ezen kivül pedig még ezeket egy másik fórumon olvastam:

    6 tojás - 13 kuna ( ez azért nem semmi)

    ásványviz - 8 kuna/öveg

    pizza - 50 kuna (elég nagy, éttermi)

    malacpecsenye - 70 kuna (éttermi,bőséges)

     

    Állitólag az éttermi árak elfogadhatóbbak. Mindenestre szerintem mi jól járunk azzal a félpanziós ellátással..

     

    Remélem segitettem, ezek nekem is újdonságok még!

    előzmény:
    anikam (166)
    2008-07-15  09:04
  10. 2008. július 15. 09:25167.

    Jó reggelt!

    Vagy a Brankában, vagy a Daniellában leszünk, majd megkérdezem a héten. Ennek nagyon örülök, hogy igy megéri a félpanzió, azért nem mindegy, mennyit és miből ehetek.

    Fakultativ programokban gondolkodunk mi is, bár mi Velencébe szeretnénk átmenni. Az egyénileg is megoldható? Nem tudom mennyi a komp, és hogy saját autóval mennyire nehézkes az eljutás oda.

    Van még amit ajánlanál, hogy nézzük meg feltétlenül?

     

    Szia!

    előzmény:
    csacsa7 (165)
    2008-07-15  08:10
  11. 2008. július 15. 09:04166.
    Koszi szivesen megneznem az arakat.
    előzmény:
    Mókulika (164)
    2008-07-14  22:41
  12. 2008. július 15. 08:10165.
    A félpanzió a Marina étteremben szerintem nagyon megéri. Legalábbis tavaly nagyon jó volt. Változatos és sokfajta a reggeli és a vacsora is. Vacsorához a sör a bor az üdítők korlátlanul fogyaszthatók. Sokféle gyümölcs, sütemény fagylalt volt vacsihoz desszertnek. Nem tudom melyik apartmanba mentek, mi a Brankában voltunk, nem a legújabb a berendezés, de tiszta és ez szerintem fontosabb, egyébként meg a legkevesebb időt fogod ott tölteni. A fakultatív progikra nem érdemes befizetni, egyénileg ugyanazt harmad áron meg lehet oldani.
    előzmény:
    Mókulika (162)
    2008-07-14  21:11
  13. 2008. július 14. 22:41164.

    Szia,

    eléggé kihalt a topic, én pedig még nem voltam Horvátországban eddig. Mostanság hallom csak az infokat, hogy elég drága..illetve valahol konkrétan azt irták, hogy iszonyú drága. Én úgy vagyok vele, hogy majd meglátom odakint. De szerintem készülj fel, hogy nem fogsz tudni nagyon spórolni. :))

     

    Egy fórumon olvastam konkrétan élelmiszerárakról, ha gondolod átmásolok ide párat, csak úgy viszonyitásképpen.

     

     

    előzmény:
    anikam (163)
    2008-07-14  21:29
  14. 2008. július 14. 21:29163.

    sziasztok

     

    Bocs hogy itt is felteszem a kerdesem,de mivel nagyon fontos lenne szamomra az informacio,igy hat megteszem.

     

    Biogradba megyunk 7 ejszakara 2 felnott,3 gyerek )ebbol 2 kamasz)

    nem szeretnek fozni,erdekelne hogy szerintetek mennyi penzbol lehet kijonni szerintetek?

    Aki mostanaban volt es van tapasztalata legyenszives irja meg koszonom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. július 14. 21:11162.

    Akkor jól tesszük, ha bevállaltjuk a félpanziós étkezést? Szerintem pénzügyeileg is megérné, hiszen svédasztalos a vacsi, plusz még a reggelink is meg lesz oldva, emellett azért  nem hiszem, hogy annyit fogunk kajára költeni..

    Mi még sosem voltunk, remélem tetszeni fog. Az apartmanokról a képek nagyon biztatóak, és eddig valójában csak jókat hallottam, kivéve persze az árakat..

    szió

    előzmény:
    csacsa7 (161)
    2008-07-14  20:24
  16. 2008. július 14. 20:24161.

    Szia!

    Mi tavaly is itt voltunk és nagyon jól éreztük magunkat. A kaja is szuper volt. A part sziklás, de elég változatos, van kavicsos rész is. Van ugródeszka ahonnan többféle magasságból lehet a vízbe ugrálni, lányaim nagyon élvezték. 

    előzmény:
    Mókulika (160)
    2008-07-14  19:50
  17. 2008. július 14. 19:50160.

    Mi is oda megyünk, de csak 26-án, Ti szerintem pont akkor jöttök haza, igy mesélni sem tudsz majd.:))

    Előre szervezett az utatok gondolom..

    Állitólag a Laterna iszonyú jó helyen van, tiszta, kedvesek a tulajok, a kavicsos strandja nagyon szép, és már elég meleg a tenger!:))

    Üdv,

    Mókulika

    előzmény:
    csacsa7 (158)
    2008-07-14  10:49
  18. 2008. július 14. 19:47159.

    Köszönöm a választ,

    hát úgy vagyok vele, hogy itthonról nem akarom elvinni  a fél spajzot, most inkább abban gondolkodunk, hogy rendelünk félpanziót, lehet, hogy megérné. Mi pont a part mellett leszünk, de majd felkeressük az áruházakat, azért minimális dolog jó ha van a hűtőben, pláne gyümölcs, vagy reggelire való.

    szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142471 (157)
    2008-07-14  10:21
  19. 2008. július 14. 10:49158.
    Porec-Lanterna nem jön valaki júl. 19-től???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 14. 10:21157.
    Mi Baskára megyünk. Utána járásaim során olyan infokat szereztem hogy hasonlóan mint nálunk a partok közelében levő üdülőhelyeken magasabbak az árak. Ezért javasolják hogy aki megteheti az beljebb nagyáruházakban feltöltheti a kaját. Mi is legalább 2.napi előre kajában gondolkodunk,majd bevásárló körutra megyünk majd.Azt irták más topikokban hogy nemsokban térnek el az árak az itthoniaktól, hát kitudja azt! Majd kiderül,mi többre számolunk eleve mert 3. gyerekkel megyünk. Biztos ami biztos!
    előzmény:
    Mókulika (156)
    2008-07-13  11:41
  21. 2008. július 13. 11:41156.

    Jajj, ma egy másik fórumon olvastam, hogy iszonyú árak vannak odakint az Isztrián.. Ha valaki errejár épp (aki jól ismeri a helyet) minden info jól jönne, hogy mit és hol érdemes venni.

    Nem akarok kivinni száz csikosszatyornyi kaját, viszont azt sem szeretném, ha 1 nap alatt felélnénk a kintre szánt vagyonunkat..Nem tudom milyenek az éttermi (készételek) árai, mit érdemes ami megfizethető..stb..

    Szóval bármilyen info jól jön, abszolút nem ismerem az országot, eddig görög rajongó voltam, hátha most ez megváltozik!

    Szép napot Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. július 12. 15:52155.

    Szép napot Mindenkinek!

    Én most megyek először Horvátországba, Porecbe. Képek alapján szépnek tűnik, és a topicot olvasgatva eddig minden nagyon pozitiv. Eddig Görögország párti voltam, remélem ez is el fog varázsolni.

    Két kérdésem is lenne: egyik a parkolással kapcsolatban. Ott Porecben gondolom ugyanúgy rengeteg a fizetős parkoló, s mennyire egyértelműek a parkolással kapcsolatos dolgol.. húúúúú lehet, hogy nagyon bonyolultat és idiótaságot kérdeztem, ne nevessetek ki, csak mindenre fel szeretnék készülni, nagyon újdonság nekem ez az egész ország.

    A másik, hogy Porec környékén, vagy belátható távolságon belül ott van e homokos tengerpart, azért azt is megnézném.

    Ezenfelül pedig bármilyen infot szivesen vennék, ha valamire figyelnem kellene..

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_542727
    Torolt_felhasznalo_542727
    2008. július 7. 14:24154.
    Mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsokat, azt hiszem, az a legbiztosabb, ha gyorsan csináltatok útlevelet a gyereknek, nehogy visszafordítsanak a határról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. július 7. 14:23153.
    Besz.rok, képes vagy csak a nyereményjáték miatt költeni kávéra? Mire sikerül nyerned vele, több pénzed megy el, mintha befizetnél rendesen az útra szálással együtt. Meg gondolom van ez az egy nyeremény, és pályáznak rá 650 ezren...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. július 7. 13:51152.

    ezt az oldalt énis megnézem

    mert most nem fér bele a keretbe egy nyaralás

    de ha nyernénk ugy talán :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top