Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A jó feleség tudja...

Peter78
Létrehozva: 2008. június 23. 09:59

Idézet egy 1955-ös kézikönyvből:

 

"Készítse el a vacsorát időben! Már reggel tervezze meg, vagy akár előző este, hogy a férjét finom vacsora fogadja, amikor hazaér a munkából! Így adja tudtára, hogy gondolt rá, amíg ő dolgozott és gondját viseli a szükségleteinek!

A férfiak többsége éhes, amikor megérkezik a munkahelyéről, és a kedvenc ételének elkészítésével kielégíti a meleg fogadtatás iránti vágyát. Készüljön fel a fogadására!

Pihenjen 15 perccel az érkezése előtt, így Ön friss és üde lesz, amikor megérkezik! Igazítsa meg a sminkjét, tegyen szalagot a hajába, és nézzen ki frissen! Az Ön férje sok időt töltött a munkahelyén fáradt emberek között. Legyen érdekes és vidám! A munkanapja unalmas volt és szüksége van egy kis szórakozásra, és az
Ön egyik kötelessége, hogy ezt biztosítsa.

Csökkentse a zajt! Amikor a férje hazajön a munkából, kapcsolja ki a háztartási berendezéseket, és mondja meg a gyerekeknek, hogy ők is csendesedjenek el! Legyen boldog, hogy láthatja őt! Melegen mosolyogjon rá és mutassa ki őszinte vágyát, hogy teljesítse a kívánságait! Halgassa meg, amit mondani akar, és még ha Önnek is sok mondanivalója van számára, ne tegye azt közvetlenül a hazaérkezését követően! Először ő beszéljen, biztosan fontosabb dolgok kavarognak a fejében Önnél.

Ne zavarja. Ne panaszkodjon, ha a férje későn érkezik haza, vagy ha este el akar menni vacsorázni Ön nélkül! Vita helyett próbálja meg megérteni, mekkora nyomás alatt van a munkája miatt!

Amikor otthon van, biztos pihenni és ellazulni szeretne. És végezetül, ne tegyen fel szükségtelen kérdéseket, és ne gyanakodjon az ítélőképességében vagy feddhetetlenségében!

Ne felejtse el, hogy ő a ház ura, és mint olyan, mindig keresztülviszi a saját akaratát becsületesen és igazságosan.
És jegyezze meg, a jó asszony tudja, hol a helye!"

 

Oké! Ez ma nem egészen állja meg a helyét. :-)

Ti hogy definiálnátok ma? Milyen egy jó feleség 2008-ban Magyarországon?

  1. 2008. június 23. 10:4151.

    Jogos: nem válaszoltunk.

     

    Szerintem a legjellemzőbb az itt és mostra a változatosság. 1955-tel ellentétben. Sokféle házasságban sokféle ideális feleség él. Nincs szabály. Különbözőek a férfiak, a nők, az egymással szembeni elvárásaik. Lehet másik sablonban vagy sablonon kívül élni.

    előzmény:
    Peter78 (42)
    2008-06-23  10:34
  2. Torolt_felhasznalo_221183
    Torolt_felhasznalo_221183
    2008. június 23. 10:3950.
    Mi a helyzet most?  - azzal egyetértek, hogy ha lecsupaszítjuk, az otthon melege ugyanolyan fontos, sőt talán fontosabb ma. Ha nem is konkrétan ebben a formában, és kölcsönösebb szerepvállalással fenn kell tartani. Ma nagyon fontos a jó szervezés, hogy munka, túlóra, gyerekeknek iskola, óvoda, különórák, házimunka mellett is jusson idő és energia egymásra figyelni. A mai jó feleség és jó férje szerintem főleg a nőiességben / férfiasságban kellene, hogy jó legyen, és az egymásra figyelésben.
    előzmény:
    Peter78 (42)
    2008-06-23  10:34
  3. 2008. június 23. 10:3949.

    De pont ezért nem lehet ilyen topiknyitónak írni, mert már eltelt több, mint 30 év.

     

    Én is kiszolgálom a párom, a volt férjem is, de az a sok baromság, hogy a ház ura, meg hasoonlók...jajj

    előzmény:
    Peter78 (42)
    2008-06-23  10:34
  4. Torolt_felhasznalo_414859
    Torolt_felhasznalo_414859
    2008. június 23. 10:3748.
    ezt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_414859
    Torolt_felhasznalo_414859
    2008. június 23. 10:3647.

    Na most ettől igy ébredés után hányingerem lett.

     

    Honnan kapartad ez elő?

    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  6. 2008. június 23. 10:3646.

    Nagyon édes.De ehhez szerintem tartozik egy másik szövegrész is,ami arról szól,hogy milyen egy jó férj,és mit tesz meg a családjáért...Mert ezek a dolgok szépek nagyon,de csakis kétoldalúan működhetnek.

     

    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 23. 10:3545.

    Jut eszembe egy történet!

     

    Férj kemény 5 órai munka után délután 1-re otthon. Feleség még éppen melóban. Férj megágyaz alszik egy nagyot úgy 18 óra magasságig. Feleség 18.30-kor lépek be az ajtón. Aznap 9-kor kezdtem. Férj álmos hangja a hálóból:

    - Mi a vacsora?

    Feleség érdeklődően visszakérdez:

    - Voltál bevásárolni?

    Férj álmittasan, pizsamában előkerül és morcosan válaszol:

    - Fáradt voltam, aludtam.

    Feleség kissé ideges válasza:

    - Hát akkor nincs vacsora, vagy amit a hűtőben találsz, vagy amit a hűtőben találsz, azt eszed.

    Férj nyügös kérdése:

    - Nem főztél?

    Feleség ideges válasza:

    - Mégis mikor? Tegnap hajnali 2-kor feküdtem, mert határidőnk van a cégnél és azon dolgoztam, ma meg reggel 7-kor keltem. Egész nap az irodában voltam. De meg még arra is lusta vagy, hogy bevásároljál, pedig már délben elengedtek? Meg egyébként is miből gondolod, hogy nekem az a dologom, hogy téged kiszolgáljalak és minden kivánságodat lessem?

    Férj ideges válasza:

    - Én meg fáradt vagyok és aludtam délután. Már ezt is sajnálod!

    Feleség:

    - Nem sajnálom, de én is fáradt vagyok és még aludni se volt időm délután, úgyhogy hagyjuk egymást lógva. Ha legalább bevásároltál volna akkor most főznék is egyet csak békesség legyen, de így egyél amit találsz. Én köszönöm nem vagyok éhes. Egyébként meg nehéz napom volt és örülnék, ha pihenhetnék én is egy kicsit.

    Feleség balra el. Asszony ajtót becsuk és számítógép elé rogy. A nap hátralévő részét ott tölti, vagy éppen tévét néz. Legális tudatvesztés... Férj duzzogása egészen észrevehető és elhúzódó tendenciát mutat. Jobb esetben a pasi felcuccol és átmegy az anyukájához, ahol közösen megbeszélik, hogy a feleség milyen hálátlan perszóna, aki még főzni se képes a kicsi fiúra. Persze anyóspajti finomabbnál, finomabb falatokkal tömi fiacskáját. Rosszabb esetben anyóspajti helyett a szeretőjét látogatja meg...

     

    Egyébiránt sajnos a poén mellett van egy nagy hátránya ezeknek a dologoknak. Sajnos sok házasság tényleg ilyen hülyeségek miatt válik élhetetlenné...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_221183
    Torolt_felhasznalo_221183
    2008. június 23. 10:3544.

    Nálunk ez körbement mailben. Az egyik kolléganő reakciója: és ha fordítva van, tehát én érek haza előbb, akkor a férjnek is szalagot kell kötnie a hajába?

     

    A páromé meg: ő nem tudja, minek kellene történnie ahhoz, hogy elvárja tőlem, hogy kész, sőt meleg vacsorával várjam...

    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  9. 2008. június 23. 10:3443.
    Persze, mindaddig amíg én is jól érezhetem magam nélküle mondjuk a barátnôimmel idônként....
    előzmény:
    kysslina (30)
    2008-06-23  10:22
  10. 2008. június 23. 10:3442.

    Kedves Kéki!

     

    Olvasd végig kérlek! Én is odaírtam, hogy gáz...

    Erre mindenki elmondja, hogy az...

     

    De a kérdésemre viszonylag kevesen válaszoltak...

     

    Mi a helyzet ezzel itt és most? - ez a kérdés

    előzmény:
    kéki (38)
    2008-06-23  10:32
  11. 2008. június 23. 10:3441.
    Hát én is jó nagyszájúra lettem összerakva ugyhogy véletlenül se hallgatom el a véleményem csak szeretem ha nyugi van otthon mert az én uram pl autómentős és baromira nem mindegy hogy egy idegbajos vagy egy nyugodt helyről indul e utnak vagy ugy jön e hazafelé hogy vajon már megint mi várja itthon.. az utakon a saját vagy mások élete is múlhat ezen. Ez persze nem azt jelenti hogy ő bármit tehet nekem kuss van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304933 (24)
    2008-06-23  10:19
  12. 2008. június 23. 10:3340.

    "Egy jó feleség 2008-ban elválik, ha valami nem tetszik. 2008-ra a házasság intézménye már nem az, ami 1955-ben volt. Ma már nem kötelező eltürni dolgokat a férjeknek.

     

    2008-ban javasolt , hogy a férj mire a feleség hazaér fáradtan a munkából, lehetőleg már legyen kiporszívózva, hogy a feleség oda tudja rakni a mosást.  A házimunkát egyenlő mértékben osszák meg egymás között a fizetések arányában. Amennyiben a feleség keres többet, a férj segíten be többet  a háztartásban, amennyiben  a férj, hát nyilván a feleség. Bár ha többet dolgozik és mégis kevesebbet keres, akkor fáradtsági teszt kitöltése után huzzanak sorsot, ki mosogasson, bár ez is elévül lassan a mosogatógépek elszaporodó jelensége miatt.Vegyenek 2 tv-t, 2 számítógépet és garantáltan nem lesz veszekedés. A hitel törlesztő részletét egyenlő arányban nyőgjék.A házasság olyan, mint egy vállalkozás, ha jól működtetik még jövedelmező is lehet boldogságtermelés területén. Megfelelő mennyiségű endorfin esetén a hasznot, további befektetésekbe lehet fektetni új pozitúrák bevezetése formájában "

    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  13. 2008. június 23. 10:3239.

    Ezt 1-2 éve én is olvastam, behozta valaki a munkahelyre és halálra röhögtük magunkat.

     

     

    Egyébként amerikai tanácsadóból volt, ahol az volt az alap az ötvenes években, hogy asszonyka otthon, férjecske pedig dolgozik egész nap, hogy megteremtse családjának a luxuskörülményeket.

     

     

    Ilyen körülmények között szerintem sokan önként és dalolva vállalnák a házitündér, mintaanya- és mintafeleség szerepet. Ha más gondja sincs az embernek és még szereti is a férjét, miért ne?

     

     

    Mondjuk ez a ház ura bölcs és feddhetetlen hozzáálláshoz olyan férfi is kell (ene)... mármint aki tényleg az.

     

     

    Szóval, ha minden ilyen tökéletes, akkor igen, legyen a feleség is tökéletes.

     

     

    (Én személy szerint ilyen tökéletesen berendezett életre nem vágyom. Ahol nekem semmi gondom mindaddig, amíg jól viselkedem. Kicsit olyan lenne, mint egész életemben óvodásnak maradni és óvonéni kegyeit lesni. Azok a férfiak, akik engem szerettek /szeretnek és akiket én szerettem / szeretek, sikítva menekülnének egy ilyen kapcsolattól.)

    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  14. 2008. június 23. 10:3238.

    Frissebbet nem találtál?

     

    Ne röhögtess!

     

    Mindenkinek más a fontos egy kapcsolatban.

     

    Ez nagyon gáz. szerintem gyorsan töröld.

     

    Hol élsz?

    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  15. 2008. június 23. 10:3137.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_445391 (12)
    2008-06-23  10:12
  16. 2008. június 23. 10:3136.
    Épp tegnap  beszéltük meg a férjemmel, hogy ha egyszer, valamiért új partnerünk lenne - nem házasodnánk többet, ebben is egyetértünk :))) - akkor elküldené hozzám a kiszemeltet továbbképzésre és tájékoztatásra :) Én már tudom, hogy hogyan érdemes élni vele, mitől érzi jól magát és mitől rosszul, nem kellene újra végigjátszani az alkalmazkodás fárasztó iskoláját :) A Hitves pedig megígérte, hogy tartana hasonló továbbképzést az én választottamnak, bár igaz: soha többé nem kívánnék mással együtt élni.
    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  17. 2008. június 23. 10:3035.

    Sehol sem találok egy szalagot a hajamba....

    CSak kábelösszefogató van ,az is jó?Úúúúúúúgy szeretnék pedig jó feleség lenni mire este az én megfáradt  és fontos gondolatokkal teli fejű uram hazaér.

    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 23. 10:3034.

    Igazad van, nekem nem is jutott eszembe, de van egy 1956-os háztartási tanácsadóm, néhány alaprecepttel, és háztartási tanácsokkal (jé), ami igencsak úgy hangzik szintén, mintha otthon maradó nőknek íródott volna  Hasznos tanácsok vannak benne arról, hogy takarításkor mit kell nap mint nap elvégezni (lehetőleg, mielőtt felébred a kedves család , és mire kijönnek reggelizni, a háziasszony már tiszta kötényben, tiszta kendővel üljön asztalhoz, ha rendezett a ruházata és tiszta, nem muszáj átöltöznie), mit hetente, mit havonta és mit negyedévente 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461927 (29)
    2008-06-23  10:22
  19. Torolt_felhasznalo_644689
    Torolt_felhasznalo_644689
    2008. június 23. 10:2833.

    Szia!

     

    Még nem olvastam az előttem szólók hsz-eit, de a véleményem azért megirom.

    Szóval, szerintem nem sok minden változott azóta, csak talán nem kell ennyire sarkitani a dolgokat. Fontos, hogy a lakás rendben legyen, tisztaság legyen, és legyen mit enni. Fontos, hogy igyekezzünk a férj kedvére tenni, kivánatosnak lenni, ápoltnak. Ugyanakkor ma már a fárfiak nem végeznek olyan kemény munkát, mint régen, tehát ami változott, talán annyi, hogy a férfiaktól is elvárható, hogy vegyenek részt a házimunkában, bevásárlásban, és a ne hagyják a szerelmet kihűlni.

    Én pl. nem sok mindent kérek a férjemtől, mert szegény nagyon sokat dolgozik, de azért a szemetet még ő viszi le, ő hozza fel az autóból a bevásárolt dolgokat, és néha segit vacsorát késziteni. Ez nem sok segitség, főleg, hogy nekem már nemcsak a háztartás van, hanem a lányunk is,  Mindkettőnkre komoly feladatok hárulnak, a legfontosabb szerintem a megértés, és hogy számithatunk egymásra. 

    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  20. 2008. június 23. 10:2732.

    Forrás az Internet...

    Az írás egy 1955-ben nyomtatott tankönyvre hivatkozik.

    A tantárgy: Háztartástan

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_461927 (29)
    2008-06-23  10:22
  21. 2008. június 23. 10:2631.
    A feminizmusnak ugyanannyi arnyoldala van, mint jo. En speciel banom, hogy a nok szinte elfelejtettek nok maradni kivetel az acsarkodas, pletykalkodas, es masok maganeleteben valo turkalas, masok megszolasa, kibeszelese, hiszterias rohamok, kovetelozesek. Tisztelet a kivetelnek Ebben aztan a nok megmaradtak olyannak, amilyenek voltak. Az emancipaciohoz ertelmes nok kellettek volna, csak sajnos a hulye libak is emancipalodtak.. Dobalhattok kovekkel, ez a velemenyem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (23)
    2008-06-23  10:19
  22. 2008. június 23. 10:2230.

    Na ahhor, hogy jó feleség legyél ahhoz egy jó férj is kell!

     

    Ez igaz

     

    A kocsmazas nalam sem fer bele azz elfogadhato dolgok repertoarjaba. De ha atmegy a haverjahoz egy jo szivart elszivni, ferfi ugyeket beszelni, meccset nezni, vagy hasonlo, akkor erezze jol magat! 

    előzmény:
    Melinda80 (25)
    2008-06-23  10:19
  23. Torolt_felhasznalo_461927
    Torolt_felhasznalo_461927
    2008. június 23. 10:2229.

    Kedves Péter!

    El sem tudom képzelni, hol találhattad ezt a kézikönyvet. Padlás, antikvárium, bolhapiac? Magyarországon? Hogy lehet, hogy a legkeményebb személyi kultusz idején, az abszolút vadkommunizmusban egy nő otthon volt???? Úgy tudjuk a hiteles tudósításokból, hogy az bizony kmk-nak minősült. Vagy mégsem?

    Bár lehet, hogy az egy reprint kiadás volt a harmincas évekből. Arról még el is tudom képzelni.

    Azt már kevésbé, hogy a váltott műszakban dolgozó traktorosnő így fogadná a férjét... De akár egy pedagógus vagy orvos házaspárról sem feltételezem. Nekik meg szemináriumokon kellett üldögélni, azzal törődni, hogy meglegyenek a papírjaik, nem azzal, hogy háttérbe szorítják-e a napi gondokat... Ha egyáltalán maradt erejük bármire is a városból kitelepítések után.

    Vagy tán a friss népi káder ropogós husú huszonéves menyecske várt így a funkci párjára???

    Erre varrjatok gombot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2008. június 23. 10:2128.
    Kérdésedre: mindenkinek mást takar a jó feleség.A magyar társadalom pedig patriarchális.Ez még nem lenne önmagában gond,de közben ott vannak az iszonyú elvárások a nőkkel szemben.
    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59
  25. 2008. június 23. 10:2027.

     

    De most komolyan, ez a II. világháború után megállta a helyét? Hány munkásasszony tudta ezt megvalósítani? Ugyanmár 

    előzmény:
    Peter78 (1)
    2008-06-23  09:59

Címlap

top