Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Autista kisfiú a családban

kapitanyimola
Létrehozva: 2008. július 15. 22:42

Kicsit másképp szeretnék beszélgetni arról,milyen,ha beteg gyerek van a családban.

Szivesen segítek bárkinek,ha tudok ügyintézősdiben,vagy bármi másban.

Szeretném elkerülni a beszólós, kioktatós, vitázós szövegeket a terápiákkal kapcsolatban, amiket más topikokban olvastam.

Legalább mi szóljunk egymáshoz normális hangon

  1. Torolt_felhasznalo_498624
    Torolt_felhasznalo_498624
    2008. augusztus 4. 12:17151.

    Krike,

     

    Ez Róka Rudolf nagyszerű dolog. Zaza fantáziája nem semmi :) nálunk szerencsére a lányok szopiztatnak (de ezt aztán mindenhol) Igazából Bencus babája egy bohóc és egy boci

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530577 (150)
    2008-08-04  11:45
  2. Torolt_felhasznalo_530577
    Torolt_felhasznalo_530577
    2008. augusztus 4. 11:45150.

    Sziasztok! Hogy vagytok ebben a melegben?

    Nálunk redőnyök leengedve, de még így is csak vegetálok, olyan tompa vagyok. 

    Most locsoltam az alapot, de szinte pillanatok alatt megszárad rajta a homok.

     

    Sajna a harapdáláshoz nincs tippem, Zaza csak az ujját szopja, de az se valami kellemes, mert mindegy neki, milyen koszos.

    Ragtapaszt ő sem tűri, nekem a Bepanthen Plussz vált be, szépen bekenem a sebet, azt eltűri, sőt ő keni és sokkal gyorsabban gyógyulnak.

     

    A babázás nálunk is van, Zaza a Róka Rudolfjával babázik (babája nincs, lehet vennem kéne? gondoltam rá, mikor tesó megszületett, de Apának égnek állt tőle a haja, hogy fiúnak babát!?), ringatja, takargatja, sokszor nem tudom letenni a kicsit az etetőszékbe vagy a babakocsiba, mert Róka Rudolf terpeszkedik benne. És már többször meg is kellett szoptatnom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498624 (149)
    2008-08-04  10:32
  3. Torolt_felhasznalo_498624
    Torolt_felhasznalo_498624
    2008. augusztus 4. 10:32149.

    Imola,

    Estelgeg privátban elküldenéd a linket, ahol kereshetem?

    Sajnos nálunk az éneklés nem segít. Túl hirtelen és gyorsan harapja meg, az éneklés csak a további esetleges marcangolást akadályozza.  Arra gondoltam, hogy valamivel bekenni, ami nem káros. (a ragtapaszt letépi)

    Mai jó eseményünk, hogy Bencus a bohócával babázott, szeretgette, puszilgatta, betakargatta.

    előzmény:
    kapitanyimola (148)
    2008-08-04  00:00
  4. 2008. augusztus 4. 00:00148.

    Peste megye honlapján hirdették meg múlt évben.Meglehetősen rövid idővel a pályázat határideje előtt.Onnan lehet  letölteni az  űrlapot is.

     

    Peti is harapta  a kezét és a fejét is ütötte a falba.(Igazából néha még most is csinálja)

    Néha segített,ha gyengéden lefogtam és énekeltem neki.Nagyon szereti az éneklést,néha egész nehéz helyzetekben is segít. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498624 (147)
    2008-08-03  08:08
  5. Torolt_felhasznalo_498624
    Torolt_felhasznalo_498624
    2008. augusztus 3. 08:08147.

    Engem érdekelne ez a pályázati dolog. Sok helyen voltunk eddig, de ilyen pályázatról nem hallottam. Az elmúlt évben gyógyped., logopéd., AYRER terápiás heti szinten foglalkozott a gyerekkel.

     

    Esetleg kézharapdálásra van valakinek valami jó tippje? Ha mérges, nem másokat bánt, hanem saját magába harap. A keze meg brutálisan csúnya -most áttért a másik kezére-.

    előzmény:
    kapitanyimola (146)
    2008-08-03  00:15
  6. 2008. augusztus 3. 00:15146.

    Fzetősek a foglalkozások is.4000 ft. egy teljes óra,ha nem vagytok normatívások(tehát valaki más veszi fel a gyerkőc után a normatívát,esetünkben az ovi.Elméletileg megoszthatnák az intézmények,de nem tudom,ez ,hogy megy)

    Nem feltétlenül kell teljes óra.Petivel pl.A zeneterápia csak fél ora/alkalom volt,hogy ne legyen a gyereknek az egyben két óra túl sok.

    Mi tavaly pályáztunk,így állam bá' finanszírozta a fejlesztést.Ha idé nem így lesz,nehezen boldogulunk

    Nem tehetem fel a cuccot ára alatt,mert nem az enyém.Egy nagyon kedves barátnőnké,aki egyedül neveli a három pici gyerekét.Jól jönne neki a pénz.Nagyon szeretnék segíteni,majd melátjuk,sikerül-e.

    A börzével az a baj,hogy nincs az az asztal,amire felfér a két ikerkocsi.Ha meg elé teszem,azért nem fér el.

    Múlt évben próbáltuk így eladni a járókát,etetőszéket stb.Elég kényelmetlen volt,ráadásul a javát visszahoztuk.Végül a babaszobán ment el.

    Vásárolni szeretek börzén,az poén. 

    előzmény:
    grizelda (145)
    2008-08-02  10:24
  7. 2008. augusztus 2. 10:24145.

    Mennyit kell fizetni a Koraiban? Azt tudom, hogy 9 ezer Ft a vizsgálat, de a fejlesztésekért is fizetni kell?

     

    A teszveszem most nagy pangás van, szerintem mindenki nyaral vagy már a sulira, ovira ruház be vagy nem tudom. 

    Ja és az emberek mindent ingyen akarnak... tedd fel 1 ft-ért egyből lesz neki gazdája. Hidd el! Persze lehet, hogy nem a megfelelő összegért.

    Babakocsit, meg ilyen nagyobb dolgokat szerintem érdemesebb bababörzére kivinni. Én biztos nem merném csak képek alapján megvenni a több tízezres dolgot. Ruháknál más, báár én már nem nagyon veszek a teszen ruhát, régebben vettem, de mire hozzájön a postaköltség meg az utalási díj, már ráfieztés a 100 ft-os ruha is. Az eladás sem megy mostanában, van fent pár aukcióm, de fix áron nem kell a kutyának sem, én meg nem teszem fel 1 ft-ért, pedig nem vagyok félős típus....Szoktam feltenni, de a legutóbbi sok 1 ft-osomnál volt olyan, hogy 3 Ft-ért ment el a felső. Ért legalább 700-at, a foltosabbakat meg nem teszem fel,  (sokan olyat is árulnak) ami gáz az megy a kukába. Szóval a 3 Ft-os üzlet nem üzlet meg még csomagolni, postára menni vele....Szóval most ott tartok a teszvesszel, hogy inkább felteszem alacsony áron a dolgokat és akinek kell megveszi annyiért is, ha meg nem akkor majd eladom a bababörzén. Van most egy kiságynyi cucc, ami arra vár, hogy valaki nekiugorjon és fotózza le meg tegye fel, de nincs időm rá. (abban gyűjtöm a kinőtt, "nem lett jó kaptuk" ruhákat )

     

    Férjem megy aug. végén Afganisztánba, után amár annyi időm sem lesz, amennyi eddig volt.   

    Én is turizok inkább, mint krike . Van egy törzshelyem,elég jó cuccok vannak és 2000 Ft/kg, nagyon jó dolgokat kifogok mindig.  

    előzmény:
    kapitanyimola (144)
    2008-08-01  23:13
  8. 2008. augusztus 1. 23:13144.

    Szióka!

     

    A Gekkot nem nagyon kedvelem,mert túlzottan üzleti szemléletűnek tünik.Persze,ha fizetsz valahol,legalább tudod,hogy kapsz érte valamit.

    Mi a Korait ismerjük és pont azért vinném oda a gyerkőcöt,mert nem csak az autizmusra vizsgálják.Meg tudod,egyébként is nagyon szeretem őket.

    Egyébként a Korai is fizetősPályáztunk segítségre,azt meg lehet próbálni.

    Repdeső kézmozdulat?Nagyon nehéz leírni ésaz a gyanum,hogy többféle is van.

    Peti úgy szokta,mintha szerelne valamit,vagy habfürdővel játszana,bár szerintem teljesen olyan,mintha varázsolna

    Én most árultam két babakocsit,meg egy autósülést a Teszveszen,de nem keltek elFélek,hogy rosszul lőttem be az árakat.Meg nem a duplakocsik a legkelendőbbek.Kár,mert egy barátnőmnek szeretnék vele segíteni,hogy eladom a cuccait.

    Megyek fürdeni,aztán visszanézek,ha Panni engedi

    előzmény:
    grizelda (138)
    2008-08-01  20:03
  9. 2008. augusztus 1. 23:05143.

    Ismerős az érzés,még most sincs ablakpárkány,küszöbök,meg csempe a falon,meg lábazat.Elég sokat kell söprögetnem

    Azért jobb,mint mikor a tető térdig ért ahálóban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530577 (137)
    2008-08-01  14:18
  10. Torolt_felhasznalo_530577
    Torolt_felhasznalo_530577
    2008. augusztus 1. 22:26142.

    Hááát, a csuda vigye el, de ennek a Gekkónak erőteljes pénzszaga van.

    Akkor tulajdonképpen durvára fordítva: lediktáltad egy titkárnőnek a dolgokat, ő legépelte meg kinyomtatta?!

     

    A Delej utcát én is néztem, de nagyon húzós az ára, plussz még nekünk a benzin is hozzájön. És a neurológus dokink azt mondta, hogy a Tan.kép. biz-ból voltak fent tanulni és most már ott is hasonló színvonalon képesek vizsgálni. Én meg azt várom már nagyon, hogy oda hívjanak, mert míg nincs papír róla, nem kaphat fejlesztést se. Őrület ez, itt van az ovink, tettre és segítségre kész pdagógusokkal, de nem fejlesztheti a gyereket, míg nincs meg a "diliflepnije".

     

    Vidámabb téma.

    Zaza segített megetetni a macskát. Rakott ki a táljába szárazeledelt, majd visszavitte a helyére és kihozott neki még egy 2 literes ásványvizet is.

    előzmény:
    grizelda (138)
    2008-08-01  20:03
  11. Torolt_felhasznalo_530577
    Torolt_felhasznalo_530577
    2008. augusztus 1. 22:13141.
    Igen, ismerem, szoktam teszveszezni én is, csak az a baj, hogy többet veszek, mint eladok.
    előzmény:
    grizelda (139)
    2008-08-01  20:05
  12. 2008. augusztus 1. 20:15140.
    A vége...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. augusztus 1. 20:05139.

    A teszveszen próbáld meg eladni a rucikat, én oda szoktam felpakolni a felesleges dolgainkat. Jól elmegy, persze nem aranyáron.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530577 (135)
    2008-07-31  15:56
  14. 2008. augusztus 1. 20:03138.

    Sziasztok!

     

    Rég írtam, de visszaolvastam.

     

    Voltunk a Gekkoban 1 hete. Hááááát, nem történt semmi extra, kb 1 órát voltuk ott és kérdezgetett a nő (pszichopedagógus volt, ha jól emlékszem-van ilyen?) mindefélét, közben vitte be a gépbe az adatokat, néha felállt Rékának mutatott valamit mit kéne csinálni, persze Réka nem csinált semmit igazán....Csak futkosott fel és alá és a kis "aktuális" plüssét letette egy padra és ott talált egy kis plüss cicát, annak "beszélgetett" végig. Kockákat kellett volna egymásra tenni, nem rakta (itthon ha van kedve csinálja pedig) és fa figurás-fogós puzzle-t kellett kivenni, visszatenni, több feladat nem is volt, látta a nő rajta, hogy nem fog semmit csinálni.

    Ezután kinyomtatta az eredményt, idecsatolom, remélem látszik rajta valami. Összeredmény kb 15-20 % teljesítmény. De odírt olyat is , ami pl nem is igaz, meg sem kérdezte tőlem vagy megkérdezte, de nem így ahogy a lapon van vagy szerintem arra pontot sem lehetett vona adni ....

     

    Pl.

    -Ruhaneműje elejét- hátulját megkülönbözteti: 1 (ezt a kérdést feltette, én meg válaszoltám rá annyit, hogy együttműködik az öltözésben, tartja a fejét, hogy beledugja a polóba, teszi a lábát a cipőbe, le is veszi a zokniját vagy a kardigánt, de hogy megkülönbözteti a ruha elejét- hátulját ilyet nem mondtam .....)    

    -Többes számot, val,-nak,-nek ragokat használ, mellékneveket középfokba tesz (nem is tud beszélni... )

    -Kezdi megérteni mások vágyait, érzéseit (erre csak annyit mondtam, hogy ha sír a nővére neki is görbül a szája, de szerintem azért sír, mert hangos...)

    -csoportosan játszi, játék közben beszél (csoportosan nem játszik csak egyedül és akkor halandzsázik)

     

    Összességében újat nem mondott....szóba került az autizmus, de csak úgy hogy én mondtam a végén, hogy mire gyanakszom, illetve hogy nagyon foglalkozat, akkor mondta, hogy tényleg vannak jelek szerinte is..., de ha nem mondom akkor nem mondja?

    A Korai fejlesztős vizsgálatot jó ötletnek tartotta, bár azt mondta, hogy ő a Delej utcába vinné, mert ott az autizmust vizsgálják kizárólag, a Koraiban pedig azt is....   Szerintetek?

    Én maradok a Korainál, férjem kollégájának kisfiát is ott diagnosztizálták és Imola Petit is, ugye? Most nézem, hogy a Delej utcai az jó pénzes is. 30 ezren felül kell befieztni 30 % önrészt. 

     

    Összefoglalva nem volt egy nagy szám ez a GEKKO-s dolog, én valahogy többet vártam. Végülis nem fizettem ki csak a 10 ezert, nem fogunk menni kurzusra. 

     

    Kérdés: A repdeső kézmozdulat mit jelent pontosan? Figyelem mostanában, hogy Réka repdes-e, de pontosan mit kell figyelni?  A kezeit eltartja a testétől és mozgatja nagyon gyorsan, akár repdesés is lehet), de nem emeli fel csak egy kicsit, tehát nem fejmagasságig csak kicsit eltartja a testétől.

     

    A kézzel lökés Imola nálunk nagyon van, csak az van, mindent úgy kér. Mutatni sose szokott semmit.

     

    A következő hsz-ben csatolom még a képeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_530577
    Torolt_felhasznalo_530577
    2008. augusztus 1. 14:18137.

    Én amióta az eszem tudom, építkezünk, illetve toldozgatunk-foldozgatunk és egy darabig még így is lesz. Már alig várom, hogy kész legyen az ebédlő, tegnap is megkínáltuk anyáékat vacsival, de egymás hegyén hátán voltunk, szörnyű.

     

    Én márciusig semmit nem tudtam az autizmusról, a tüneteit se, csak az a furcsa, hogy a háziorvos se látta, meg a védőnő se, nekik azért csak illett volna észrevenni, ők legalább tanultak róla.

    előzmény:
    kapitanyimola (136)
    2008-07-31  22:18
  16. 2008. július 31. 22:18136.

    Örülök,hogy megkaptad és veled érzek az építkezéssel kapcsolatban.Mi is építettünk,csak tetőteret,meg Anyu lakrészéhez konyhát.Nem volt egy pajzán majális.

    A kéztől kérés azt jelenti,hogy megfogja a kezemet és rátesz arra,amire vágyik,vagy odalöki  felé.

    Utólag utánaolvasva tudtam meg,hogy tipikus autisztikus tünet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530577 (135)
    2008-07-31  15:56
  17. Torolt_felhasznalo_530577
    Torolt_felhasznalo_530577
    2008. július 31. 15:56135.

    Egyrészt kaptunk egy nagy szatyorral, jó vegyesen: 1 éves, másfél éves, 2 éves, lehet egyik se lesz rá jó, másrészt meg megrögzött angolturis vagyok és jobban becsülöm azokat a minőségi márkás ruhákat, mert azok legalább tartós, puha pamut cuccok és nem mellékesen fillérekbe kerülnek. Ezekkel az aushan-os cucokkal még nincs tapasztalatom.

    És a ruha meg kell, mert Zaza még nem eszik olyan szépen, úgyhogy ebéd után a ruha megy a szennyesbe, minimum két öltözet/nap szorozva a gyerekek számával hozzáadva az egyéb baleseteket, minden nap meg nem mosok.

    Úgyhogy ha kell valami csak szólj.

     

    Ja, még azt akartam kérdezni, hogy mit jelent az, hogy Petya a kezedtől kér?

    Zaza rámutat arra amit szeretne / ma pl. a szekrény tetején lévő habtapi puzzle/ és általában sziszeg hozzá.

    És ha megkérdezem, hogy hogy hívják akkor meg zizeg, hogy: Zzzzzzz. Ezt csak pár napja.

     

    Levelet megkaptam, köszönöm, nagyon szépek a kártyák, még nm mutattam Zazának, mert aludt, most meg elmentek Apával sóderért, hétvégén csináljuk az alapot, megtoldjuk a házat egy előszobával, a régiből meg ebédlő lesz, mert megzakkanok a kis hülye konyhában. Szegény postás, mint zerge fenn a hegyen, ugrált keresztül a zsalun a levélkéddel.  

    előzmény:
    kapitanyimola (134)
    2008-07-31  14:19
  18. 2008. július 31. 14:19134.
    Köszönöm szépen,de biztos nem lesznek jók jövőre?Panni úgy nő,mint a gomba .Akkora cuccokat hord,amiket nemrég még pakolgattam,hogy soká nő bele.Ha nem lettem volna ott a születésénél,azt hinném UFO
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530577 (133)
    2008-07-30  23:02
  19. Torolt_felhasznalo_530577
    Torolt_felhasznalo_530577
    2008. július 30. 23:02133.

    Szia!

     

    De jó is lenne nyaralni! Sajnos állandóan építkezünk, így arra mostanság nem fussa.

     

    Viszont a számítógépünk elment nyaralni hétvégére a szerelőhöz, újra kellett telepíteni az egészet. Most próbálunk ismét egymásra találni, még nem nagyon megy.

     

    Köszönöm előre is a DVD-t, majd lesem a postaládát.

     

    Voltunk rokonoknál, a lányom kapott egy pár szép új nyári ruhát. Kétévesre valót. Most ugye 6 hónapos. Még jövő nyáron is nagy lesz, utána meg már kicsi. Nem bánnád, ha cserébe küldenék belőle Panninak? Új, benne a címke, ki se öblítettem.

    előzmény:
    kapitanyimola (132)
    2008-07-30  09:55
  20. 2008. július 30. 09:55132.

    Szia Krike!

    Nyaraltok?Küldtem neked DVD-t,csak a levelet felejtettem el hozzá

    Szóval tettem bele neked egy kis műanyagot,meg néhány olyan kártyát,amiből több is van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530577 (98)
    2008-07-23  21:18
  21. 2008. július 30. 09:52131.
    Október 13-án lesz négy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498624 (130)
    2008-07-29  13:28
  22. Torolt_felhasznalo_498624
    Torolt_felhasznalo_498624
    2008. július 29. 13:28130.

    Nagy gratula nektek! Mi még küzdünk ezzel. Van amikor sikerül eltalálnia, de van, hogy nem. Megklérdezhetem, hogy menny idős?

    előzmény:
    kapitanyimola (129)
    2008-07-29  09:46
  23. 2008. július 29. 09:46129.

    Hahó!Hogy vagytok?

    Eldicsekszem gyorsan,hogy Peti tegnap festett úgy,hogy a kezemtől kérte a színeket

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. július 27. 22:30128.

    Most 1 hétre elbúcsúzom tőletek, holnap elutazunk és csak vasárnap jövünk haza.

    Vigyázzatok a törpékre!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. július 27. 22:29127.

    Igenigen, az eredmény nagyon jó hír.

    Tökéletesen igazad van, tökmindegy mit írnak a dokik a papírra, Peti akkor is Ő marad.

     

    Mikor eljön az iskolaválasztás ideje, akkor azonban már nem lesz mindegy. Nagyban behatárolja a szóba jöhető iskolál körét a papírra vetett dianózis, és első körben rá se néznek a gyerekre. És ha az autizmus mellett van egy középsúlyos értelmi fogyatékosság is, akkor már csak olyan suliba mehet, ahol a súlyos esetűek vannak. Ez pedig egy enyhe autistának nem "húzó" tényező.

    előzmény:
    kapitanyimola (126)
    2008-07-26  22:59

Címlap

top