Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Suttogó - kritika

mpanni
Létrehozva: 2008. augusztus 29. 13:18

Végre valaki le merte írni, hogy ez egy sz@r könyv!!!

 

http://www.nlcafe.hu/babazzunk/20080829/milye n_gyereknevelesi_konyvet_valasszak_-_a_suttogot_/

 

Emell ett a Kismama magazin múlthavi számában Ranschburg prof. is lehúzta.

 

Remélem sokan olvassák a kritikákat, és egyre kevesebben veszik meg!

 

  1. Torolt_felhasznalo_139277
    Torolt_felhasznalo_139277
    2008. szeptember 1. 05:14301.

    A hócipőm  tele az ilyen könyvekkel. Az én időmben nem volt suttogó nevelés, ennek ellenére nem üvöltöttem, kiabáltam a gyerekeimmel,mikor sirtak, vagy altattam. Volt amikor énekeltem, hogy elaludjanak, vagy mesét mondtam.

    A másik: a sztárocskák akik most szültek, szinte hülye szülőnek nézik azokat, akik már felneveltek egy-két gyereket. És ne az osztogasson nevelési tanácsot a babákról, aki otthon dadust foglalkoztat.

    Vagy az egyik sztárocska azt nyilatkozta, hogy azért jó a suttogó mert felnőtt korában kiegyensulyozott lessz. Akkor ő nem kiegyensúlyozott, mert az ő gyerekkorában még nem volt a suttogóról szó.  

     

    És ami  külföldön jó, nem biztos hogy nálunk is jó, vagy alkalmazható.

    Ezzel a könyvvel csak az járt jól aki megirta, és a kiadók.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. szeptember 1. 05:10300.
    igi--igazi
    előzmény:
    ÁgiCanada (299)
    2008-09-01  05:09
  3. 2008. szeptember 1. 05:09299.

    Ez egy best-seller,sikerkönyv, egy jól prosperáló üzleti vállalkozás.

    TH rájött, hogy a modern nők nagy része azt akarja hallani, hogy...nem kell szoptatás,kell császár, éld az életedet, Te vagy a queen, ezt felismerte és leírta, az anyák meg örülnek, hogy valaki leírta helyettük legtitkosabb vágyaikat,azt, mit mindig is hallani szerettek volna, ami felmenti és a mennybe repíti őket.Olyan,mintha írnál egy könyvet a gyerekeknek, hogy gyerekek ,az igi gyerek nem jár iskolába,csúnyán beszél és verekszik..hát persze, hogy tetszene minden gyereknek.

    Anyukám teljesen anti-Tracy nevelt fel 5 gyereket és mindegyikünk klassz lett.

    előzmény:
    ÁgiCanada (298)
    2008-09-01  05:04
  4. 2008. szeptember 1. 05:04298.

    http://images-eu.amazon.com/images/P/0091902517.02.LZZZZZ ZZ.jpg

    itt az szerepel a könyv borítóján, hogy megoldja az összes problémádat.Én nem szeretem az ilyesféle ígérgetéseket.

    előzmény:
    ÁgiCanada (297)
    2008-09-01  04:59
  5. 2008. szeptember 1. 04:59297.

    Tracy ugyanugy mindenhatónak állítja be magát: azt írja a könyve borítójára: a könyv,amely megoldja  minden problémáját.

    Tracy ugyanazt csinálja, mint az újság, csak pepitában.Szabályosan kiröhögi a szoptató nőket.De akkor meg van a megoldás,olvasgasd Tracyt és ájulj el magadtól,hogy mindent jól csinálsz:)))))

    Kanadában a 6 hét "gyes" ellenére én majdnem 5 évig maradtam itthon,mert a férjem biztosítani tudta ezt.

    Ennyit arról,hogy minden nő 6 hetesen rohan vissza.

    Tracy egy nagyon jó üzletasszony,azt írta le,amit a nők egy jelentős rész hallani akar.

    Magáról a szoptatásról semmit nem ír,azonkívül ,hogy nem divatos, meg a férjet kiábrándítja a feszülő mell.

    Tanácsot nem ad, hogy jaj, ha mégis úgy gondolnád, nem ad választási lehetőséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655666 (295)
    2008-09-01  04:41
  6. 2008. szeptember 1. 04:54296.

    Igen,nélunk rövidebb a gyes,viszont a jó keresetek miatt, hogy  férfi egy fizetéséből is megélnek, a társadalom sokkal szélesebb rétege engedheti meg azt magának, hogy anya a szülések után évekig, vagy akár örökre htb lesz,illetve errefelé rendkívül elterjedtek  akülönböző alternatív munkavállalások(4-6 óra, távmunka).Személy szerint nagyon kevés anyukát ismerek,aki kicsi gyerek mellett 8 órás, elmenős munkát vállalt, gyakoribb a 4-6 óra, vagy a távmunka.

    Mivel az életszínvonal magasabb a dolgozó anyák(de sokszor még a htb.k is), sokkal gyakrabban alkalmaznak háztartási segítséget,baby-sittert.Mélyhűtött-előkészített ételeknek olyan repertoárja van, ami Magyarországon elképzelhetetlen, szóval a főzés is kilőve.

     

    előzmény:
    cocinelle (133)
    2008-08-29  15:09
  7. Torolt_felhasznalo_655666
    Torolt_felhasznalo_655666
    2008. szeptember 1. 04:41295.

    O, es ha mar kerdezted meg leirom mi nem tetszik a Kismamaban. (azt nem kerdezted mi tetszik ugyhogy erre valaszolok)

    Az elsodleges dolog, ami athat nekem mindent az az hogy a sajat tapasztalataikat mindenhatonak allitjak be. Hogy nekik ez igy jott be, es ezert ez igy jo. Borzaszto szubjektivek a cikkek.

    Pl vegyuk az altatast. A Balits Evanak kb ket eve volt egy cikke rola. Felhaborodott hangvetellel, a sajat eletuk teljes elemzesevel ervelt az egyuttalvas mellett. Mar azzal sem ertettem egyet, amit errol irt, mert nem vagyok az egyuttalvas hive, annak ellenere hogy a gyerekeim 6-8 honapig a mi szobankban aludtak. De azzal, ahogy meg volt sertodve es a haragjat raontotte az emberekre, bizony kemenyen manipulalni akart. Most ez sajat,privat lap, ahol 6-8 "szakerto" eloadja a csaladi eletet? Mert bizony tobb ilyen cikket is lehet hozni peldanak. Nem mondom hogy nem kell a pelda, elohozni sajat eseteket, de a Kismamat teljesen athatja ennek a par embernek a sajat elete, legyen az alvas, szoptatas, nyaralas.

    Megjegyzem addig pl nagyon kedveltem a B.E cikkeket, a bevezetoket, amiknek a szlogenjebol ideztunk is a ferjemmel. De ezzel a cikkel nagyot esett a szememben. Nemcsak mert a hely nem volt alkalmas a fajdalmai kozlesere, hanem mert  a vegen olyan kozonseges stilusra valtott, ami nem illett ahhoz az intelligens kephez amit addig mutatott magarol.( ferj-szex temaban zarva)

    Ezen kivul vannak meg aprobb dolgok is, megszurom amit olvasok belole.

     

    előzmény:
    mpanni (1)
    2008-08-29  13:18
  8. 2008. szeptember 1. 04:39294.
    Én eleve nem szeretem az ilyen megmondós könyveket,amik az ígérik, hpgy minden problémát megoldanak.
    előzmény:
    ÁgiCanada (293)
    2008-09-01  04:37
  9. 2008. szeptember 1. 04:37293.
    előzmény:
    busmanó (135)
    2008-08-29  15:22
  10. 2008. szeptember 1. 04:34292.

    Viszont ez a nő egy iszonyatos nagy biznisz-vumen.:)))

    Megalapozta az anyagi biztonságát ezzel a könyvvel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. szeptember 1. 04:31291.
    előzmény:
    mpanni (181)
    2008-08-30  13:52
  12. Torolt_felhasznalo_655666
    Torolt_felhasznalo_655666
    2008. szeptember 1. 04:26290.

    Nagyreszevel ezeknek en sem ertek egyet. De ket dolgot latni kell ahhoz hogy ezt ne ertsd teljesen felre! A kulturalis kulonbseget.

    Az egyik hogy bebugyolaljak a babat. Amerikaban van egy szokas. Meg babakorban haromszog alakra formalnak egy korhazi lepedot. Akarhova is mesz az orszagban mintha ez az egy mindenhol ugyanolyan lenne....Feher, kek csikokkal a szelen.:)

    Na de...ezzel hozzak mar vissza a mamahoz. Es ebben szokas altatni nagyon sokaig. Nincs polya, nem is ismerik. Azert csinaljak mert melegen tartja a babat, es hogy az ujszulott reflexek, pl kapalodzik egeyt almaban, ne ebresszek fel. Nem rosszindulatuan a szulok maguk miatt hogy akkor abba most jol belenyomjak a gyereket.


    A masik az utogetes.

    Nem tudni miert de ez itt nagy nagy szokas. Sot az ott elo magyar anyak is nagyon sokan atveszik. Puffolik a babak hatat megpedig olyan erolteljesen hogy a Kismama magazin hadjatot inditana ellenuk ha latnak. Ez szokas. Kultura. Amit atvettek az anyaiktol, nagyszuleiktol...es ha szolsz sem ertik miert mondod.

    előzmény:
    mpanni (181)
    2008-08-30  13:52
  13. 2008. szeptember 1. 04:25289.

    Mégis mit írjon egy eü- újság?Császározz,ne szoptass, csináltasd meg a melleidet 2 hónappal a szülés után, koplalj és diétázz szülés után 2 héttel, hogy szülés után négy hónappal már bombázó legyél?

    éld az életet,mintha a baba nem is lenne?Talán kifejezetten a császározást kellene propagálnia?Akkor megfelelne?Direkt kifejezetten a fentui dolgokat kellene propagálnia.

    Egyre több anya van,aki kifejezetten saját maga kéri  a császárt.Van,aki már akkor eldönti, hogy neki császárja lesz, amikor még csak 3 hónapos terhes.

    Az orvosok jó pénzért meg bolondok lennének visszautasítani.

    Tracy egy jó marketinges, írt egy olyan könyvet,amiben olyan dolgok vannak benne,amit sok nő hallani szeretne.

    végigolvastam a topikot,miközben a tápszeresek arról panaszkodnak, hogy őket mindenki lenézi,egy olyan hozzászólást nem találtam a topikban, ahol egy szoptatós anya kiosztaná a tápszerezőket.Nem lehet, hogy önmagatokban,a lelketekben nincsen béke,harmónia és akkor ezt  mindenki másra fogjátok?

    Ha én rendben vagyok lelkileg és tudom, hogy mindent megtettem,pl mondjuk egy vizsgára, akkor nem érdekel, hogy ki mit mond.Ha valóban mindent megtettem.

    előzmény:
    alberta31 (208)
    2008-08-30  14:37
  14. 2008. szeptember 1. 04:17288.

    Kanadában sok anya választja azt -és megteheti- hogy szülés után otthon marad jó ideig és csak a családnak él, viszont,aki vissza akar menni dolgozni ,annak csak hat hétig tartják fenn a helyét,namármost 6 hétért sokan bele sem kezdenek a szoptatásba.Ez is egy dolog.

    Magyarországon viszont 3 éves gyes van és extrém dolognak számít,ha valaki visszamegy a gyerek fél éves kora előtt dolgozni(előfordul,de ritka).

    Szóval, nem szabad Trécit szolgaian leutázozni, honnan is tudhatna Tréci a magyar viszonyokról(gondolom azt se tudja, hol van Magyarország).

    De pl a magyar gyerekek a kíméletlenül katonás japán oktatást sem bírnák.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_549097 (215)
    2008-08-30  15:30
  15. 2008. szeptember 1. 04:07287.
    Viszont Magyarországon még nem divat az iskolai lövöldözés.
    előzmény:
    granat12 (155)
    2008-08-30  10:55
  16. Torolt_felhasznalo_655666
    Torolt_felhasznalo_655666
    2008. szeptember 1. 03:59286.
    De nem attol boldogabbak hogy nevelik a gyerekeiket. Vagy hogy otthon voltak veluk gyerekkorukban.....Hanem attol hogy megfizetik oket es meg tudnak elni, van jovokepuk. A gyerekeiket igen nagy tobbsegben nem nevelik 0 es 3 kozott mert hat hetet kapnak a munkahelytol.
    előzmény:
    granat12 (155)
    2008-08-30  10:55
  17. 2008. szeptember 1. 02:44285.

    Szerintem első perctől kell egyfajta forgató-könyv,ami természetesen nem percről-percre való lebontást jelent.

    De kb, pl mondjuk sétáltatás a délelőtti órákban.

    előzmény:
    mpanni (281)
    2008-08-31  21:15
  18. 2008. szeptember 1. 02:39284.

    Ahogy a felnőttek közt is vannak különböző személyiségek, úgy a babák közt is-vannak kisétkűek, vannak torkosok, vannak fél napot átalvóak,vannak minden neszre felébredők,vannak nyugodtak,vannak hisztisek.

    Két saját vérű gyerekednél sem alkalmzhatod ugyanazon nevelési módszert.

    Két lányom van,mintha nem is lennének testvérek:

    A nagyobbik egy fekete démonka:))), erős,öntudatos, egyéniség, hangos.Igazi vezér.

    A kisebbik egy szolid kis szőke angyalka.Szavát alig hallani.

    Már most kialkult  a szerep, hogy NAGY Vicky a vezér, ő találja ki a turpisságokat,  a KICSI Chris pedig mindenben követi.Viszont Vicky mindig megvédi Christ.

    Vickyből manager,Chrisből filozófus lehet:)))

     

    előzmény:
    Milu (282)
    2008-08-31  22:37
  19. 2008. szeptember 1. 02:29283.

    sokan vannak,akik azt vallják,a gyereket nem szabad megkötni,egyen,amikor akar,akár napi 22!!-szer is

    Aztán persze kikészülnek.

    Különben non-sense, hogy egy nő megír egy könyvet USA-ban és akkor a világon minden nő eszerint nevelje a gyerekét?

    előzmény:
    mpanni (281)
    2008-08-31  21:15
  20. 2008. augusztus 31. 22:37282.
    Egyébként tök jó ez a topic, mert legalább eszembe jutott a könyv. Rengeteg problémánk van a gyerek etetésével és most eszembe jutott, hogy belelapozzunk, hátha merítünk belőle valami ötletet. És csodák csodája, azóta a férjem hangosan olvassa fel a sok rólunk szóló példát... Újszülött kora óta nem vettük le a polcról, de most elöl fog maradni neked köszönhetően
    előzmény:
    mpanni (1)
    2008-08-29  13:18
  21. 2008. augusztus 31. 21:15281.
    Az nem kérdés, hogy kell a napirend, anélkül mindenki megőrülne. Csak az nem mindegy, hogy mikor kezded el, hogy vezeted be, milyen áron éred el. Mert T. Hogg nélkül is el lehet érni egy napirendet. Én is elértem. Mindkét gyerekemnél. Ehhez nem kell T. Hogg, ezt minden szakirodalom leírja, talán ez az egyetlen, amiben megegyeznek. Tényleg másban nem nagyon. Az is tény, hogy T. Hogg nem pártolja a szoptatást, szoptatásellenes tanácsokat ad, és ez engem csak azért dühít, mert ha rá hallgat valaki, menten elmegy a teje 80% valószínűséggel, utána meg jön az önmarcangolás. Azért bosszant, mert ha nem rá hallgatna X anya, akkor nagyobb eséllyel menne a szopi, ergo: nem lenne a bűntudat. Azt hiszik, hogy milyen jó, hogy felmenti a tápszerező anyákat...stb., holott másik oldalról: ő csinál tápszerező anyát sok nagy eséllyel szoptatni tudó anyukából, akik aztán marják magukat, hogy miért nem ment a szopi. Mert T. Hogg sem tudja megnyugtatni őket, amint látható akár csak ebből a fórumból is. (Megint hagnsúlyozom, hogy szerintem sem jó, hogy bűntudatuk van.) De ha már babakönyvet írok, könyörögöm: hasznos tanácsokat kell(ene) adnom, nem? Nem tetszik a dresszírozó, kemény, mindenáron elvekhez ragaszkodó, amentén haladó szemlélete sem az alvás, étkezés terén, meg a csörgőóra sem. Kicsit idomítás szaga van a dolognak. Higgyétek el, hogy a napirendet, a kiegyensúlyozott boldog gyereket és anyukát más, szelídebb módszerekkel is el lehet érni, kevesebb lelki gyötrelemmel (mert a gyereknek biztos az pl. ez az altatási módszer).
    előzmény:
    cocinelle (279)
    2008-08-31  20:18
  22. Torolt_felhasznalo_643682
    Torolt_felhasznalo_643682
    2008. augusztus 31. 20:37280.
    mintmint egy konyvet sem. vegre valami amiben egyetertek :-)
    előzmény:
    Szoljanka (273)
    2008-08-31  18:47
  23. 2008. augusztus 31. 20:18279.

    Teljesen megértelek és egyetértek: női/anyai mivoltunkban szenvedett vélt vagy valós "kudarcélmények" stresszhelyzetek nem hasonlíthatók a munkahelyi, iskolai stb stresszhelyzetekhez. Aki ezeket egy lapon említi azzal van baj.

    Ne foglalkozz, a "ritka anya", "bezzeg" hozzászólókkal!

    Ha olyan baromira kiegyensúlyozott és boldog ember lenne a szóban forgó hozzászóló, akkor nem itt töltené az idejét azzal, hogy másokat sérteget, önmagának ellentmondó badarságokat ír, mindenféle érdektelen celebekre hivatkozik, és megpróbál mások lelkébe belegyalogolni..

    gyanítom, hogy színtelen és örömtelen életében az egyetlen fénypont, ha valakit virtuálisan felidegesít itt. Hát, ez legyen és maradjon a legnagyobb öröme!

    Ha a Te gyerkőcöd bolgog és kiegyensúlyozott, akkor mindent nagyon jól csináltál! gratula

    előzmény:
    alberta31 (278)
    2008-08-31  19:39
  24. 2008. augusztus 31. 19:39278.

    Stresszelnek másutt is, de azt leszarom, mert, mint említettem számomra a legfontosabb női tulajdonság az anyaság képessége, és ha ezt vonják kétségbe, hogy jól csinálom-e, akkor azt nem tudom leszarni, mert rohadtul bánt. Valószínűleg azért, mert én nem vagyok "ritka anya", és emiatt baromi bizonytalan voltam, hogy így kell-e csinálni. (Mostmár tudom, hogy nem hibázhattam sokat, akármit is csináltam, mert egy baromi kiegyensúlyozott gyerekem van, barátságos, vigyori, játékos, rajongunk egymásért, így már tudom, hogy nem sikerült úgy istenigazából elrontanom azzal, hogy nem szoptattam őt sokáig, hiába is próbálna bárki ezzel meggyőzni)

     

    Tessék, küldj pszichológushoz, hurrogj le, mert szerinted ez hülye duma ez a stresszelős dolog, szerintem meg az a hülye duma, amit te nyomsz. Egymásnak eshetünk, de nincs értelme, mert megegyezni nyilván nem fogunk, főleg mert én "túlérzékeny kisvirág" vagyok veled ellentétben. Ez van. 

    előzmény:
    Szoljanka (275)
    2008-08-31  19:09
  25. 2008. augusztus 31. 19:12277.

    Ez a szoptatás-terhesség téma olyan  anőknél, hogy kicsit egymást-húzzák, hülyítik,mint anno a pasik a háboirús történeteikkel.hárijánosoznak,hősködnek.

    Én az egész terhességem úgy csináltam végig, hogy egyszer sem olvastam sem babafórumot,sem babakönyvet,anyukám tanácsait követtem(az ő nevelési elvei nem voltak azonosak  a 70-es évek nevelési elveivel).

    előzmény:
    alberta31 (247)
    2008-08-31  06:32

Címlap

top