Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Suttogó - kritika

mpanni
Létrehozva: 2008. augusztus 29. 13:18

Végre valaki le merte írni, hogy ez egy sz@r könyv!!!

 

http://www.nlcafe.hu/babazzunk/20080829/milye n_gyereknevelesi_konyvet_valasszak_-_a_suttogot_/

 

Emell ett a Kismama magazin múlthavi számában Ranschburg prof. is lehúzta.

 

Remélem sokan olvassák a kritikákat, és egyre kevesebben veszik meg!

 

  1. 2008. augusztus 29. 14:34101.
    én sem érzem halálosnak a dolgot, de nem vagyunk egyformák. én egyébként napirend párti vagyok, de a fiúk iszonyú sokat igényelnek belőlem. mondom szerintem sok függ a gyerek habitusától. nálunk van egy halkan de egyfolytában nyivákoló és egy alapvetően nyugis, de ha kell nagyon-nagyon-nagyon erőszakos fiúcska. azért mit ne mondjak sokat kivesznek belőlem. a vizsgaidőszak érdekes volt, utána várt rám egy költözés és három hét múlva szülök. és emellé csak nagy odafigyeléssel fért be egy-egy igazán egymásra hangolódott pár perc az urammal. így a hétköznapokban nagyon el tud szaladni egymás mellett két ember. én rettenetes tudatosan ügyelek arra, hogy ne legyen átlagos a kapcsolatunk. lehet, hogy ez másnak könnyebben megy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (92)
    2008-08-29  14:28
  2. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2008. augusztus 29. 14:33100.
    hat en olyat nem szoktam allitani, hogy a gyerek igenyei mindenekfelett. az nem is lehet ugy, vilagos. bar mi eleg sok dologban szoktunk kedvezni a gyerekeknek, de azert van, amiben nem lehet. hamarosan pl nyaralni indulunk kulfoldre, amihez a nagyobbnak nincs kedve. ettol fuggetlenul jonni fog o is, nyilvan. a kompromisszum hozzatartozik a csaladi elethz, es mindenki annyit enged, amennyit tud. egy ujszulott rugalmatlanabb, mert pl eleg surun kajalnia kell, de ahogy nonek, mindent szepen el lehet simitani.
    előzmény:
    Tjuca (89)
    2008-08-29  14:26
  3. 2008. augusztus 29. 14:3399.
    A Suttogó legalább segít rájönni, hogy miért sír a gyerek. Szerintem is baromság ha kell, ha nem, szájába tenni a cicit. Én mondjuk alapvetően táplálkozás gyanánt adtam cicit a lányomnak, nyugtatásul csak a legspeciálisabb esetekben. És ugyan betartottam a 6 hónapig csak anyatej, társai javaslatokat, de a ló túloldalára sem akartam átesni, 14 hónapos korára fokozatosan elválasztottam. Cumit el sem fogadta volna, mondjuk túlságosan nem is forszíroztuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (86)
    2008-08-29  14:22
  4. 2008. augusztus 29. 14:3298.

    Ezt nem mondod, hogy így megjelent?!

    Én ugyan szoptattam, aztán volt fél év tápszeres korszak, mert 2 éves koráig nem kapott tejet a lányom.És akkor mondtam, hogy le a kalappal minden tápszeres anyuka előtt, aki 3 óránként lenyomja azt a tortúrát, amivel a táp elkészítése jár. Én csak felcuppantottam a cicire, aztán már ész is voltunk. Főleg éjszaka.

    Hogy a pitlibe lenne már szabadabb és kötetlenebb forma  tápszerezés?!  (Igaz én csak napi kétszer csináltam egy 1,5 éves mellett, de el bírom képzelni milyen lehet egy3 óránként evő újszülött esetében...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650781 (91)
    2008-08-29  14:28
  5. 2008. augusztus 29. 14:3297.

    Azért az iszonyú fárasztó lhet, hogy négy éve nem aludtál át egyetlen éjszakát sem....le a kalappal, hogy élsz és mozogsz:-)

    Szerintem Igorka úgy értette, hogy amennyiben nem időzeljeben (!) "csak" anyuka szeretnél lenni, akkor muszáj bevezetned szabályokat és határokat szabni, különben nem lesz energiád másra és csak frusztrált leszel. Hangsúlyozom, ez nem áll akkor, ha az anyaság 100%-ig kielégít, akkor ez így van jól

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (92)
    2008-08-29  14:28
  6. 2008. augusztus 29. 14:2996.

    Sziasztok!

     

    Gratula Neked,hogy minden ilyen flottul megy,tényleg.

    Nekem az elsőnél korántsem volt ilyen jó helyzetem, sokan mondtak sokfélét, és talán bennem nem volt elég erős az ösztön, vagy az akarat,hogy higyjek az ösztöneimben, ki tudja?

    Az biztos,hogy nem volt könnyű első évem. Az első sétánál üvöltött a babakocsiban,a másodikban is és a századikban is. Nem hiszem,hogy én rontottam el.

    1 hónaposan 20 percet aludt délelőtt és ugyanennyit délután.....

    Közben elvolt,nézelődött,játszott,sírt,de azért baba.

    Valószínűleg ennyire volt igénye. Barátnőim gyerekei ugyanakkor egész napokat átaludtak.

    Ők valószínűleg tudtak valamit,ki tudja.

    Lányom 4éves, a mai napig minimális az alvásigénye, van,hogy köztünk ébred reggel, van,hogy csak az apjával alszik el....DE másfél évesen mondatokban beszélt, 11 hónaposan elindult, 16 hónapig szopizott, hatalmas szókincsű,tündéri csajszi.

    Sosem olvastam a Suttogót, most,hogy a linket megnéztem,van,amitől a szemem fennakad, de van, amit teljesen normálisnak találok belőle.

    A Kismamát utálom, eleinte még olvasgattam, de miután csak az oviig és bárhol,bármikor szopizó anyukákról szólt szinte a lap, nem is vettem többé.

    A második terhességem iker volt, lassan egy évesek az ikreim. Soha nem aludtak a mi ágyunkba, első hetekben szinte egész nap aludtak, nagyon jó babák,jókat lehet velük sétálni,imádják a babakocsit....

    Szóval totálisan más a 3 gyerekem, pedig majd mindent ugyanúgy csináltam mindkétszer.

    Lehet olvasni,sokat tanulhat az ember,főleg első babás anyukák, DE minden gyerek más és egy gyerekre való séma sincs.

    És hiába csecsemő, baba azért egy külön lény és igenis lehet akaratuk és hiába akarok én valami könyvben olvasott dolgot belenevelni, ha nem hajlik rá.

    És feldühít,mikor azt olvasom bárhol, hogy a gyerek az új családtag és neki kell beleidomolni a családba és punk-tum.

    Szerintem a szülőknek is igazodni kell a gyerekekhez és meg kell találni az arany középutat,ami a babát is boldoggá teszi és a család élete is olyan kerékvágásba haladhat tovább -természetesen egy új taggal kiegészülve- a körülményekhez képest, ahogy azelőtt tette.

    Hallgatnunk kell az ösztönünkre, de egy elsőszülőnél,lehet,hogy csak 2-3 hét-hónap múlva szólal meg az az ösztön és addigra már annyira el tudják bizonyítani az embert a sok hülye tanácsok,hogy már teljes káosz lesz benne, főként, ha nem egy nyugodt,csendes, alvós babát kap-ami szerintem nem az anya érdeme.

    Bocsi,ha kicsit összevissza voltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (39)
    2008-08-29  13:59
  7. Torolt_felhasznalo_650781
    Torolt_felhasznalo_650781
    2008. augusztus 29. 14:2995.
    Tracy Hogg egyébként már nem él sajnos, melanomában hunyt el, ha jól emlékszem. :(
    előzmény:
    Tjuca (89)
    2008-08-29  14:26
  8. 2008. augusztus 29. 14:2994.

    Pont hasonlót akartam én is írni!!!

    Mindenki kvázi felnőtt, bár CSernus vitatkozna velem és tud/képes mérlegelni, hogy mit csinál, szoptat, vagy sem, ad cumit vagy sem, hordozóban cigöli a gyereket vagy sem, szerintem egyik vagy mkásik miatt sem lesz valaki jobb, vagy rosszabb anya!

    HOgy kinek milyen gyereke lesz és hogyan vált be a nevelés úgysem most fog eldölni, majd évek múlva!!!

    előzmény:
    Tjuca (89)
    2008-08-29  14:26
  9. Torolt_felhasznalo_932274
    Torolt_felhasznalo_932274
    2008. augusztus 29. 14:2893.
    A cumi egy tárgy. Nem személyhez kötődik a megoldás, hanem tárgyhoz.A szopi Anyából egy darab, odabújás, odafigyelés. Kezdeti kis éhséget elnyomhat a cumi sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (86)
    2008-08-29  14:22
  10. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2008. augusztus 29. 14:2892.
    hat, fura amit irsz, mert nalunk is az van, hogy nem vagyok eppen hullafaradt sem, naponta fozok, es nincs melyponton a hazassagom sem. pedig kb negy eve nem aludtam at egyetlen ejszakat sem. a gyerekek mar nagyobbacskak (negy lesz meg ketto mult), mar maguktol,minden trenirozas nelkul hagynak, de ha kellek, megyek. valahogy erre megernek szepen,maguktol. amig kicsik voltak, tobbet kellettem, de valahogy termeszetes volt. nem olyan hosszu ido ez a par ev, hogy bele kene roppanni.
    előzmény:
    igorka (80)
    2008-08-29  14:18
  11. Torolt_felhasznalo_650781
    Torolt_felhasznalo_650781
    2008. augusztus 29. 14:2891.

    A Kismama magazin nálam ezzel verte ki a biztosítékot. Sződy Judit írta:

     

    "Mondhatja bárki, hogy van akár egyetlen egy olyan egészséges baba is a földön, aki ne a szopást választaná…

    …hanem inkább azt mondaná, hogy: megértlek anyukám, nincs kedved ehhez a fene nagy kötöttséghez. Nem baj, jó lesz nekem a tápszer is. Igaz, hogy sokkal nehezebben emésztem meg, néha fáj is tőle a hasam. Meg az is lehet, hogy allergiás leszek minden francra, és az is, hogy a cumitól szájpenészt kapok, meg hamar kilyukad a fogam. Még az is meglehet, hogy betegesebb és kiegyensúlyozatlanabb leszek, mintha szoptatnál, hogy többször fogok kórházba kerülni, mint egyébként. Nem baj, majd ha biztonságra vágyom, megkeresem a cumimat… Számíthatsz rám! Fő a te kényelmed!"


    Azóta nem is olvasom, pedig én tényleg nagyon szopipárti vagyok, de a többiek kiközösítése felháborító. A szüléstörténetek pedige gyenesen borzalmasak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. augusztus 29. 14:2790.

    Nekem kifejezetten sz@rabb volt a suttogó előtt Gyönyörű terhességem és szülésem volt! Egy dologtól paráztam, h majd nem tudok szoptatni, mert ez a szar dől mindenhonnan. Na, annyi tejem volt, h a szopikon felül fejtem, mint egy állat, napi 5-600 ml-ket. Semmi más nem volt a mélyhűtőnkben egy ideig csak anyatej Na, volt mellgyulladásom is kétszer, a frankó tanácsokra, h ne fejjek. (Pedig a könyvekben mindenhol az volt, h fejni kell! Már akkor a könyvekre kellett volna hallgassak) Na, hogy elkezdtem fejni, egyből minden helyreállt. Viszont a kislányom nem akart aludni, vagyis csak keveset. És hiába volt könnyű szülésem, teljesen leamortizálódtam a szülés után: aranyér hónapokig, mellgyulladások magas lázzal és emellett 0 pihenés.

    Egyszóval nekem a Suttogó volt a megváltás. Egy hét után aludt a kislányom és végre mi is! És utána minden szép lett és jó és végre tudtam élvezni, h anya vagyok és van egy szép kislányom!

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (69)
    2008-08-29  14:12
  13. 2008. augusztus 29. 14:2689.
    Szerintem, aki szül/akinek a felesége szül, nagy már eléggé ahhoz, hogy eldöntse, hogy elolvas-e egy könyvet vagy sem, alkalmazza-e az olvasottakat vagy sem. Igen jobb lenne TV, nlc fórum és nagyon sok minden nélkül is. :-) Egyébiránt nem tudom észrevettétek-e, itt általban első gyerekről beszélünk. Mi van, ha a másodikkal vagy harmadikkal vannak gondok? Addig az előzőeket nem jegelheti senki. Szóval nagyon egyszerű pl. azt mondani, hogy gyerek igényei mindenek felett (pro vagy kontra suttogó), de mi van a gyerekEK igényeivel. Egyik igény szerint szopna, másik menne a játszóra, harmadik meg éppen aludna egyet koriedzés után... Csinálja mindenki úgy, hogy ép pszichével megússza ő is, és a gyerek(ei) is, és boldog legyen. Hogy ezt ösztönből nyomja, vagy könyvekből tulképp a kutyát nem érdekli, max. Tracyt, meg a kiadót, mert kapott egy kis zsét az eladott példány után. 8-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (69)
    2008-08-29  14:12
  14. 2008. augusztus 29. 14:2688.
    Mi is egy szobában alszunk a gyerekünkkel, sőt 11 hónapos koráig közöttünk aludt, most szoktattuk le róla, igaz nem a suttogóval, hanem kemény elhatározással! Mi sem a hitvesi ágyban intézzük a dolgot, nagyon találékonyak lettünk...
    előzmény:
    bereske (82)
    2008-08-29  14:18
  15. Torolt_felhasznalo_643682
    Torolt_felhasznalo_643682
    2008. augusztus 29. 14:2487.

    miert, ez talan negativum? ha kifejtened mibe kotsz bele, ertenem is ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (70)
    2008-08-29  14:13
  16. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2008. augusztus 29. 14:2286.

    Ebben teljesen igazad van! A cumit azért szólják le, mert a nyikkanásra beteszik a szájába a gyereknek és nem keresik meg a sírás okát. A Km pedig azt írja, hogy tegyünk cicit a szájába.Ez logikátlan, a lényeg ugyanaz. Nem mindegy, hogy cici vagy cumi? Ha éhes egy gyerek, akkor a cumit úgy röpíti ki a szájából, ahogy illik.

    (Egyébként nem vagyok cumipárti)

    előzmény:
    granatvira (73)
    2008-08-29  14:15
  17. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2008. augusztus 29. 14:2185.
    hat, oszinten szolva meg nem volt olyan,hogy erre lett volna szukseg, ugyhogy nem tudom, megtennem-e. majd a harmadiknal kiderul.
    előzmény:
    granatvira (79)
    2008-08-29  14:18
  18. 2008. augusztus 29. 14:2184.

    Én dr. Sarlai Katalinnál is jártam, ő mondta, pedig ő a legnagyobb szoptatási guru, hogy csak úgy lehet több tejet csiholni, ha fejsz, és tzudja, hogy ezzel ellentmond a lalecsnek!!!

     

    Én képtelen voltam fejni, mert amikor tiszta seb volt a mellbimbóm, akkor irtóra fájt a kézi és a gépi módszer is, ergo tiszta ideg voltam, amikor a gép hangját meghallottam, vagy kézzel kellett fejni és így a tejleadó reflexrem nem kapcsolt be!

     

    Sebaj, másik babánál már okosabb vagy!!! Én is így fogtam fel!

    előzmény:
    csibelány* (50)
    2008-08-29  14:01
  19. 2008. augusztus 29. 14:1983.
    "

    És igen: én is azt szeretném, ha az életem nem állna a szülés után totálisan a fejére, és nem szeretnék egy ágyban aludni az egyéves gyerekkel, és nem célom az se, hogy a hároméves gyerek mellett matracon aludjak minden második éjszaka, ha azt akarom, hogy ne legyen üvöltés.

     

    Senki se állította, hogy a Suttogó a Biblia és mindenkinek aszerint kell nevelnie a gyerekét, ennek fényében tényleg nem értem, miért kell így fröcsögni."

     

    Tökéletesen egyetértek! Végre egy könyv ami nem a dr Spock-féle mindent engedjünk meg a gyereknek, mindig érvényesüljün az ő akarata-típusból való.

    Az életben sem fog mindent megkapni a gyerek és jobb, ha időben megtanulja, hogy ő is alkalmazkodjon a környezetéhez és ne csak fordítva. Hiszen gondoljunk bele, a gyerek egy kialakult "kész" családba születik...

    szerintem nagyon jó könyv a Suttogó, de természetesen nem Biblia, viszont jó irányt ad!

    előzmény:
    Marharépa (68)
    2008-08-29  14:11
  20. 2008. augusztus 29. 14:1882.
    Mi is együtt alszunk a kicsivel, és ez midkettő nagyobbal is így volt!! De nem közöttünk alszik, hanem mellettem, ezt úgy oldottuk meg, hogy egy kiságy rácsos részét odaerősítettük az én oldalamon az ágy széléhez. Így nem esik le a kicsi, és mi is össze tudunk bújni Apával :) Persze a szex részét nem ott intézzük... :) Illetve nem akkor, amikor a kicsi velünk alszik....
    előzmény:
    márika (67)
    2008-08-29  14:10
  21. 2008. augusztus 29. 14:1881.
    Itt arra gondoltam, amikor a 3 éves gyerek hasra vágja magát az utca közepén és üvölt, hogy cici!!!!!!!!!!! Na, ez nekem már sok. Egyébként akinél én szültem, azt javasolta, hogy kb. egy évig szoptassak. Mert a nagyon hosszú szoptatás NINCS jó hatással az anya szervezetére. És elkezdte sorolni, hogy milyen betegségeknek nagyobb a kockázata. Nem emlékszem sajnos a részletekre. De az éremnek mindig két oldala van.
    előzmény:
    -Tiffin- (72)
    2008-08-29  14:14
  22. 2008. augusztus 29. 14:1880.
    azért meg ő más mint te, és lehet, hogy nem feltétlen csak anyuka akar lenni. nem értem miért gond az, hogyha valaki időt akar szakítani a gyerek mellett arra is, hogy kipihent legyen és kajával várja a férjét. én meg azt utálom, amikor a férjeket elkezdik kenyérkeresőként kezelni csak azért mert ők kihordtak és megszültek x gyereket. a házasság mit ér beszélgetés, ölelkezés, együtt töltött idő nélkül? nekem igenis szükségem van rá, hogy legyen egymásra időnk. akár 3 gyerek mellett is. és az ágyunk nem ovi, hanem miegyéb. ott ketten vagyunk, nem pedig öten. illetve vagyunk öten is, reggel ébredés után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (70)
    2008-08-29  14:13
  23. 2008. augusztus 29. 14:1879.
    Abigél, ez OK otthon, de ha máshol vagytok, azért gondolom mégse kapod elő te sem a cicit utcán, boltban, akárhol, hogy lenyugtasd a gyereket.. nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (75)
    2008-08-29  14:16
  24. 2008. augusztus 29. 14:1878.
    Nekem is megvan a Spock könyv -és sokszor néztem bele, főleg a hirtelen jövő betegségeknél (hasmenés stb)...részben elavult, részben igaza van.. dehát egyetlen könyvet sem kell szó szerint venni, meg egyetlen tanácsadó véleményét sem szentírásnak (ez mamákra duplán vonatkozik -de meghallgatni őket is érdemes)
    előzmény:
    sercli (59)
    2008-08-29  14:08
  25. 2008. augusztus 29. 14:1777.
    Emlékszem, én is valamelyik babás újságban láttam képeket az alternatív szülőszobákról. Hűűűűűűű meg haaaaa meg naháááááát.....!!!!! Teljesen ámulatba estem, hogy ez ilyen!!!! No, gondoltam ,akkor ha bababarát kórház meg alternatív szülőszoba, az mind ilyen! PERSZE!!!!! A  debreceni klinikán szültem, előtte végigjártuk a szülészetet, és az alternatív szülőszobába is bementünk. Ha nem mondják, hogy ez az, nem biztos, hogy azonnal ráismerek. Na jó, szóval a függönyös szepatációnál jobb, de messze-messze van a fotón látottaktól. Ráadásul, mikor odakerült a sor, hiába volt üres, senki nem mondta, hogy akár be is mehetnék, én meg nyúl voltam ,és nem is emrtem kérni. Szerintem nem sokan használják.
    előzmény:
    márika (67)
    2008-08-29  14:10

Címlap

top