Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Survivor topic

Ningi19
Létrehozva: 2008. szeptember 15. 17:41

Sziasztok!

 

Ez egy új topic régi topictársakkal!

 

Ninigi

 

 

  1. 2009. június 23. 16:207526.
    Az miért lehet, hogy kis_elefánttal nem tudok belépni????? Már ezerszer megpróbáltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. június 23. 16:057525.
    egyébként úgy látom újat kell indítani és azt zárttá tenni.
    előzmény:
    Ningi19 (7524)
    2009-06-23  16:03
  3. 2009. június 23. 16:037524.

    Úgy látszik már enged hsz-t írni.

    Az előbb nekem sem engedett írni. Azt nem tudom, hogy meglévőt lehet-e zárt topic-ká tenni.  Majd utánanézek, vagy más is megteheti.

     

    Akik ide írnak szerintem mind lehet tag. A lényeg, hogy ne olvassák illetéktelenek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. június 23. 15:597523.

    Knici, háát, nem irigyellek benneteket!! Remélem, a férjed hamarosan új állást talál, én drukkolok neki.

    Nálunk egyenlőre ilyen veszély nem fenyegeti Gabi, sőt, még szombaton is dolgozott, és csak este 6 után ért haza, annyi a meló. Ma is csak este 9 körül ér haza (de persze kell is a zsé a házhoz).

     

    Zsuzsi, ne izgulj, szerintem szombattól javulni fog az idő és remek, nyári napok lesznek a nyaraláson!!

     

    Niki, örülök, hogy rendeződni látszik Marvin alvókája!! Egyébként már meglévő topicot nem lehet zárttá tenni?

     

    Micsoda nyomi egy idő van!!

     

    Szombaton volt a bőrgyógyász és mondta, hogy gyönyörűen javul Zoé körme (az enyém is, csak nem olyan gyorsan). 6 hét múlva megyünk ismét kontrollra Győrbe.

     

    Tegnap anyósékkal Pesten voltunk, meglátogattuk egy ismerősüket meg az Ázsia centerben mászkáltunk. Zoénak akartam vmi sapkát, de persze nem találtam semmi jót neki, így vettem neki egy nyakláncot

     

    Csütörtökön megyek fogdokihoz, Zoé is elkísér. Már gyakoroljuk, hogy mit kell mondani a doktor bácsinak (ááááá-azaz kitátja a száját).

     

    Teszek fel néhány képet, amik még "nyáron" készültek. Egy kis jó időt csempészek ide nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_495896
    Torolt_felhasznalo_495896
    2009. június 23. 13:347522.
    az milyen az? én is mehetek? bár nemsoká csak az a téma lesz, hogy "jaajjdefáradt vagyoook..." hihihi
    előzmény:
    Ningi19 (7520)
    2009-06-23  11:52
  6. 2009. június 23. 13:257521.

    Ne haragudjatok, hogy sosem írok. Mindig tanulni próbálok, amikor csak egy kis szabadidőm van. Olivér meg eléggé kriminális, és már jó ideje felkel éjjel is, nem tudom miért. Lehet, hogy ráragad a feszültségem, de bármennyire igyekszem, nem tudom "levetkőzni" az idegességemet.

     

    Knici, nagyon sajnálom, ami a férjeddel történt, remélem hamar megoldódik. A férfiak ráadásul nehezebben is viselik az ilyesmit, persze érthető módon.

     

    Anikó, Neked megy a drukk, hogy Csege ne várasson olyan sokáig, mint Erik! Gabinak meg gyors gyógyulást!!!

     

    Úgy el vagyok keseredve, mert szombaton megyünk nyaralni, na de hát ilyen időben... Nem is tudom, mit fogunk csinálni, ha folyton esik majd eső, meg nem lesz elég meleg a fürdéshez.

     

    Bibis, az e-mail címemet elküldöm priviben! Amúgy meg nem tudtam, hogy ennyire hiányoljátok a táblázatot, azt hittem, már senkinek nem kell.

     

    Niki, örülök, hogy javul Marvin éjszakai alvása, csak így tovább.

     

    A mamatalival a nyaralás miatt ha gondoljátok ne várjatok rám. Július 4-én jövünk haza, de sajnálnám, ha Knici miattam nem tudna még pocakosan "mulatni".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 23. 11:527520.
    Nem sokára lehet zárt topicot indítani! Nem lenne rossz átmenni egy olyanba. Szerintetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. június 23. 08:577519.
    Bocsika tegnap a + helyett 3-at akartam írni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. június 23. 08:097518.

    Sziasztok!

     

    Niki sajnálom, hogy a férjed elvesztette a munkáját. Basszus nem lehet most könnyű! Ráadásul úgy, hogy ki sem fizetik a munkáját. 

     

    Frida Effi is szokott nyafogni. Ő eltátja a száját és néz bambán és tátott szájjal nyafog. Engem ez annyira irritál. De én is próbálok nem tudomást venni róla. Ja én is szoktam neki mondani, hogy "így én nem értem mondja másképp", de nem mondja.

     

    Tegnap olyan jó videókat csináltam Effiről, erre valamiért nem akarja feltölteni a gépre a képeket az USB kábel. 

     

    Néha olvasgatom itt az nlc-n a topicocat és sokszor úgy fel tudom magam húzni a hülyeségeken. Itt úgy látom mindenkinek akkor jó, ha beszólhat másoknak. És, ha nem értenek egyet máris egymás torkának ugranak. 

     

    Na megyek, megérkezett Effenet!

    előzmény:
    knici (7516)
    2009-06-22  21:02
  10. 2009. június 22. 21:437517.

    Knici!

    Hát most megmondom őszintén nem irigyellek a férjed miatt!Tudom milyen rossz lehet most neki, nálunk is apa most váltott munkahelyet! + hónapig egy fillér nélkül itthon volt, ugyanis a kedves volt főnöke nem szólt neki, hogy keressen ám munkát! A férjem meg mindennap megkérdezte, hogy lesz munka és mindig az a válasz jött, hogy majd talán a héten lesz már!

    Szorítok nektek, hogy minél előbb találjon munkát a férjed és valahogy kifizessék a munkáját! Semmit nem lehet tenni, hogy fizesenek legalább a bérét?

    előzmény:
    knici (7516)
    2009-06-22  21:02
  11. 2009. június 22. 21:027516.

    Sziasztok!

     

    Frida: A nyafogásra nekünk az jött be hogy amikor nyafog legugolok hozzá és 1x elmondom hogy anya csak akkor érti mit mondasz ha nem nyafizol hanem szépen elmondod, ha utána szépen kezd el beszélni akkor végighallgatom és a végén megdicsérem, ha nyafog tovább akkor felállok és nem figyelek rá. Szerencsére egyre ritkábban fordul elő. Lassan megértette hogy nem megy vele semmire.

     

    Anikó: nem semmi veletek mindig van valami... jobbulást Gabinak.

     

     

    Csajok mikor lesz mamatali? nagyon szeretnék még elmenni mielőtt megszülök

     

     

    Niki: Örülök hogy Marvin jobban alszik, úgy látszik tényleg használ a lánc.

     

     

     

    Kicsit panaszkodok ha nem baj, mert hogy őszinte legyek szétvet az ideg és ki kell adnom magamból.

    Szombaton felhívták Rolit a  munkahelyéről hogy hétfőn nem kell mennie dolgozni, csak 9re megbeszélésre. Ma bement és kiderült hogy a Holland anyacég akikhez ők is tartoztak csődbe ment a mai naptól már nem is létezik, így mától senkinek nem kell mennie dolgozni. Már ezen kiborultam, aztán kiderült mivel nincs anyacég ezért a béreket sem fogja senki utalni, sőt a felmondási időt sem fizeti ki senki. 

    Szóval kicsit kikészültem ma. Meg szegény férjecském is annyira padlón van nem mondja de látom hogy annyira bántja a dolog, szinte megsem szólalt mióta hazaért.  Nah panaszáradat befejezve...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. június 22. 17:327515.

    Próbálok nem odafigyelni rá, de elég nehéz. És csak itthon kezdi rá. Pl. most voltunk vásárolni és tök normálisan elvolt, semmi hiszti, semmi gond. Aztán alighogy betettünk a lábunkat a házba, már elkezdte.

     

    Még jó, hogy nem használok vasaláskönnyítőt. Az ecetes öblítés még a gépnek is jót tesz. Ezen dolgokból kiindulva teszek el lekvárt, befőttet stb..., amit csak lehet megcsinálom, mert abban tudom, hogy mi van. Ma találtam egy lekvár eltevő csodát és rá volt írva, hogy magas gyümölcstartalmú lekvárokhoz. Vajon a házaknál milyen más tartalmú lekvárt lehetne eltenni?????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495896 (7514)
    2009-06-22  15:03
  13. Torolt_felhasznalo_495896
    Torolt_felhasznalo_495896
    2009. június 22. 15:037514.

    úgy tudom, hogy attól a naptól, hogy elértem a kiírt időt, nem kell befeküdni, de minden nap kell menni ctg-re. blöa. egy hetet adnak türelmi időnek. 

    ez a gyerek is megszívat Erik jan.1-re volt kiírva, de 14.-én már meg kellett indítani... addig meg bent dekkoltam. hörr. aztán még 5 napot - akkor még annyi volt, most már 3 nap után hazazavarnak.

     

     egyébként,  ha rám hallgatsz, akkor tedd ezt: mikor Hangus ilyen hangon szólal meg, egyszerűen ne figyelj oda rá. idegesítő lesz, mert jobban rákezd majd, de egy idő után rá fog jönni, hogy ha nyafizik, akkor nem ér el semmit, mert csak akkor kap figyelmet, ha normálisan beszél. sajna csak a következetesség segít. szerintem.

     

    voltam a dokinál, és semmi jele annak, hogy a kölök elindult volna kifelé, azonkívül, hogy a hasam lentebb tette magát.

    a főnővér mondta, mikor jöttem kifelé, hogy "nna, akkor lehet elkezdeni ablakot pucolni, nagytakarítani, szekrényt sikálni!" :)  most már nem baj, ha megindul. hát, én sem bánnám. kezd a hasam külön életet élni...

     

    ja, az alváshoz még egy érdekeset:

     

    a vasaláskönnyítő öblítők tudjátok, mitől lesznek "vasaláskönnyítők"? attól, hogy formaldehidet tartalmaznak, ami fáradékonyságot, az ezzel öblített ágyneműben álmatlanságot okoz. hoppá.

     

    (plusz a síma öblítő, amit használunk,  jó, hogy pihepuha és illatos lesz tőle, mondjuk a törölközönk, de 20%-kal csökkenti annak vízfelvevőképességét. hm....asszem, ennyi nekem elég, előveszem az ecetet meg az illóolajat. a pénzkülönbözetből meg nyitok egy számlát a gyerekeknek)

    előzmény:
    Fruska08 (7511)
    2009-06-22  11:47
  14. 2009. június 22. 13:317513.

    Frida! Ügyes szervezővagy, jó lehetett a meglepi!

    Aniko: Jó gyomrotok van és biztos ott lettem volna rosszul, meg azt se tudtam volna mit kell csinálni! Hogy van Gabi karja, nem fáj nagyon neki?

    Niki: Marvin ilyen jól alszik és ébred, remélem továbbra is így lesz, gratula!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. június 22. 13:257512.

    Gina!

    Betti a rendes nevem!Sajna zyuzyi emil címét se tudom, így az adatokat neked küldöm majd el!

    előzmény:
    poczoknyul (7500)
    2009-06-21  16:37
  16. 2009. június 22. 11:477511.

    Niki tök  jó, hogy Marvin ilyen jól alszik már. 

     

    Anikó nem semmi, ami a családodban történt. Én ott ájultam volna el. Mostanában nem bírom a vér látványát. Nálatok is be kell feküdni, ha telt az idő és még nem akar jönni a baba?

     

    Képzeljétek Hangus mostanában elkezdett félig síró hangon beszélni, ha valamit szeretne kérni. A frász kerülget, amikor nyavalyog. Nem tudom kitől tanulta, de hülyét kapok tőle és nem tudom róla leszoktatni. 

     

    Most megyek főzni.

    előzmény:
    Ningi19 (7510)
    2009-06-22  10:52
  17. 2009. június 22. 10:527510.
    Lemaradt, hogy Marvin két napja mosolyogva ébred 7 után!!! Eddig mindig sírással kelt és 5 körül már fent volt.
    előzmény:
    Ningi19 (7509)
    2009-06-22  10:50
  18. 2009. június 22. 10:507509.

    Sziasztok!

     

    Ma én is szívesen kimozdultam volna itthonról a gyerekekkel, de ez most nem jött össze. Mától nem jön anyósom délelőtt. 

    Kritikus időszak a délelőtt, mivel Marvin nyüglődik. Fáradt, de nem tud aludni. Általában a szopi segít a dolgon, de Effi mindig megzavar minket és olyankor Marvint minden jobban érdekli. Az álmosságról is elfeledkezik, majd 5 perc után újra ordít.

     

    Frida akkor azért egész jó lett a buli. Ügyes vagy, hogy így megszervezted.

     

    Anikó Gabi csonttörése.

    Te sosem panaszkodsz a terhességre. Én már mennyire utáltam az utolsó heteket. Alig bírtam mozogni. Fájt mindenem. Mondjuk amúgy is egy türelmetlen, ideges típus vagyok. 

     

    Altatás: én is kísérletezek mindennel. De nálunk eleve az esti lefekvés már csendben történik. Marvinnal elvonulunk a hálóba, ahol félhomály van, szopizik és elalszik. Az éjszakai ébredés okaka lehet az is, hogy cicin alszik el. De ezen nem igazán tudok változtatni.

    Nem akarom elszólni, de két napja (mióta van borostyánlánc a nyakában) csak kétszer kel éjjel. És ma éjfél előtt nem volt ébredés (eddig mindig volt és ilyenkor Peti altatja vissza, nincs szopi). Ez nagy szó, mert eddig tényleg minden nap ébredt éjfél előtt, egyszer biztos, de sajnos volt, hogy többször is.

    Jó lenne, ha ez most már így maradna, mert a nem alvástól néhány napja eléggé kiborultam.

     

     

     

     

    előzmény:
    Fruska08 (7506)
    2009-06-22  08:44
  19. Torolt_felhasznalo_495896
    Torolt_felhasznalo_495896
    2009. június 22. 09:497508.

    alváshoz még tipp:

     

    lefekvés előtti 1-2 órát már nyugiban tölteni, halk zene esetleg. Ne használjatok már nagylmápa-világítást sem. A fürdővízhez érdemes hozzáadni 1-2 liternyi levendulavirág-forrázatot.

    volt időszak, mikor kicsifiam nem igazán aludt rendesen, akkor sokmindent kipróbáltam. persze nem okoskodni akarok ám, csak javaslatokat teszek, hogy nekünk mi jött be. 

    például még jót tett, ha az utolsó fél-egy órát csak vele foglalkoztam, beszélgettünk, meg mesélt, hogy mik történtek vele az oviban - ugye még akkor - . volt, hogy egész éjszaka kellett, hogy menjen a rádió halkan, volt, hogy égni kellett egy kislámpának, de árnyék is okozott problémát (mire rájöttem....). olyan is volt, hogy csak a kezemet fogva volt hajlandó elaludni.

    szóval, nyomozni kell.

     

    szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_495896
    Torolt_felhasznalo_495896
    2009. június 22. 09:297507.

    cső mindenkinek

     

    nálunk is rossz az idő, itthon dekkolunk (na nem mintha lenne kedvem kimozdulni :) ). Erik sem bánja, legalább wii-zhet kicsit, nem fogom piszkálni érte .

    hétvégén nővéreméknél voltunk, a gyerekágyat meg az ajtót befejezni. Erik és Gabi (nővérem fia 11éves) elmentek bicajozni. mi meg elmentünk piacolni, gyümi, zöldség, miegymás ügyben. csörög a telefon, és hát.... sógoromat hívja a fiam a Gabi telefonjáról, hogy Gabi elesett, fekszik a földön és ömlik belőle a vér.... pattantunk vissza a kocsiba, száguldottunk oda, ahol történt az ügy.

    szerencsétlen Gabi, leugratni szándékozott egy kb. 60-70 cm magas színpad széléről a játszótéren, és a klasszikus, kormányfelettátrepülök-öt mutatta be.... eredmény: állhorzsolás és a bal kéz alkarjának nyílt törése mindkét csont eltört és csórikámnak a karja lógott lefelé... bevittte az apja a Heim Pálba, ahol rögtön ki is írták műtétre. ami iszonyat volt még....: azt mondja Gabi: "hát, láttam, hogy kilóg valami a karomból, visszatoltam, nehogy kiessen...." aszonta a doki, miután kihívta az apját, hogy "uramisten...még én sem nyúltam volna hozzá... ebből a gyerekből orvos lesz!" nyahh, ma jönnek haza a kórházból, ha igaz.

     én meg itthon pakolok, meg mosok, ezerrel, meg ilyenek. végülis csak csütörtökre vagyok kiírva, má' nagyon közel van.... a hasam is lent... megyek ma ctg-re meg vizsgálatra, hátha nem tartanak még bent - tegnap azt hittem, megkezdődött, elkezdett fájni a derekam, meg a hasam is keménykedett.... de aztán nyugi lett, hogy lefeküdtem kicsit.  na, azóta pakolok hogy is hívják ezt? fészekrakó ösztön? hihihi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. június 22. 08:447506.

    Jó reggelt!

     

    Hát mi alaposan elkerültük egymást a strandon. Mi is lenn voltunk pénteken délután Csopakon 4-re mentünk és 6-ig voltunk. A gyerekeknek pont jó volt. Csinálhattunk volna mini babatalit? Ági, Gina ti mikor voltatok lenn?

     

    A hétvége végül jól sikerült. Lacit sikerült Kolosnak pont 3-ig távoltartani. És persze mindenki pont 3-ra ért ide és pont akkor, amikor a Kolosék megálltak a ház előtt. Laci nézett nagy szemekkel, hogy mi ez a sok ember. Először morgott velem, hogy ő nem így tervezte stb.... Aztán beolvastam neki és megnyugodott. A barátaival majd most szombaton fogjuk tartani a bulit. És nem lesz gond, ha rossz idő lesz, mert a házban el fogunk férni. A kajának nagy sikere volt. El is fogyott azonnal és mindenki dícsérte. Laci húga itt maradt még nálunk, ma reggel ment haza. Jó volt egyet dumcsizni vele. Anyukáméktól Laci egy rajzot kapott, amin a Beni és Hanga van. Szerintem nagyon jól sikrült a kép. Laci el is érzékenyült. 

     

    Hangus persze ismét megfázott, náthás aranyom és ettől nyűgös is egy picit. 

     

    Vasárnap voltunk szedd magad akcióban meggyet szedni úgy, hogy megvan a mai napi program, meggymagozás és utána befőtt készítés. 

     

    Kár, hogy ilyen rossz idő van és egész hétre majdnem ilyet mond. Be akartam menni a városba, de nincs nagy kedvem ehhez sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 22. 08:407505.

    Most néztem ki én is, és nekiállt esni.

    Megint egész nap itt bent ülünk???

    Remélhetőleg lesz jobb idő is a héten.

    előzmény:
    poczoknyul (7504)
    2009-06-22  08:35
  23. 2009. június 22. 08:357504.

    Judit, szerintem mi ilyen rossz időben nem indulunk el itthonról. Nem akarom megkockáztatni, hogy megázunk, mert Zéti nem viseli el magán az esővédőt (meg az új kocsinkra már nem is jó...).

    Kár, hogy az időjárás így keresztbe tud tenni!

    Reménykedem benne, hogy lesz azért a héten jobb nap is!

     

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. június 21. 19:167503.

    "Zsuzsi, el tudod küldeni Bibisnek (mi is a keresztneved...??) a legfrissebb táblázatot;" E mondat végén nem pontos vesszőt szántam eredetileg, hanem kérdőjelet... Bocsánat! Természetesen nem ugráltatni akarlak Zsuzsi! Amúgy most sütöm épp a vaníliás kiflikéidet... Babatesó rángatta a köldökzsinórt valami nyalánkságért. Most lettem volna szívtelen és mondtam volna nemet.......?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. június 21. 16:437502.
    Oké!
    előzmény:
    poczoknyul (7501)
    2009-06-21  16:38

Címlap

top