Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. Április 30. 10:567901.

    Szia Kandika!

     

    ez nagyon édes ez a kis ruhácska!

     

    ja elöbb elfelejtettem írni

     

    33+1

    előzmény:
    kandika1 (7898)
    2009-04-30  10:48
  2. 2009. Április 30. 10:557900.

    Én júni 17.-re vagyok kiirva, de én a Szent Istvánban szülök! Ott adnak mindent azt mondta a szülésznőm, kivétel a babának vinni kell ruhákat!

     

    Tényleg az Nst-t azt mikor csinálják? és hányszor? elöször CTG van 4x nem? Teljesen nem vagyok ezzel tisztában még hogy mi a különbség csak azt tudom hogy a CTG-t az én dokim 36. héttől fogja csinálni heti 1x fél óra!

    előzmény:
    Kingus007 (7896)
    2009-04-30  10:41
  3. 2009. Április 30. 10:517899.

    Listámból kettő kipipálva, hazajöttem enni

    Nálunk a kórház öltözteti a babót. Angolpólya+kising. Pelenkát is adnak napi 5db-ot asszem, de mondták h ez kevés lesz uh vigyünk. Én a hazahozós rucin agyaltam, hogy hosszú vagy rövid ujjú body legyen. Mert anyukámtól kapott Márk egy kék kiskabátot nadrággal (olyan lábfejes, rugdalózószerű naci) és abban hozzuk majd haza. Csak hogy az alá ti mit adnátok? Én a hosszúujj felé hajlok...

     

    Na megyek tovább, majdmég bekukk délután!

    előzmény:
    marcsi0211 (7893)
    2009-04-30  10:15
  4. 2009. Április 30. 10:487898.
    jellemző, hogy a képet a hazahozós ruciról elfelejtettem csatolni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. Április 30. 10:467897.

    Sziasztok!

     

    Ma töltöttem be a 35. hetet, egyre csökken a korababa esélye de már nagyon unom maga, a jövőheti ctg és reggeli labor lesz kikapcsolódás Szóval a dokimnál is a 35. hét után kell menni ctg-re.

     

    Babaruci: szerintem is hosszúujju az elején, az mindegy, hogy rugi vagy body h.ujjas, a kórházban meleg lesz szerintem (mondjuk nálunk adnak ruhát). Viszont megtaláltam a hazahozósrucit , már csak el kell menni a brendonba érte, próbálok képet csatolni 

     

    Ghandi: jobbulást a férjednek! 

     

    Haskötő: nekem van gyógyászati segédeszköz boltból való, tépőzáras, valóban nem egy kényelmes darab, viszont nekem jól esett, higy vmi tartotta a plöttyedt tasakot a hasam helyén ill. mikor jöttünk haza nem úgy néztem ki, mint aki befelé megy most meg még jobban fogom hordani a köldöksérvem miatt

     

    Ludmo: nevet én sem tudok, azt a dokim nem osztotta meg velem

     

    Én nem tudom mennyit híztam, mert nem vagyunk jóban a mérleggel és kb. 2 hónapja nem álltam rá, a dokimnak nincs, védőnőhöz meg nem kell járnom de Márk után is simán visszafogytam csak a szoptatástól, jó, nem 2 hét alatt, hanem az utolsó 1-2kg 1 éves korára ment le. Amin mostanában gondolkodom, hogy mit fogok hordani nyáron? mert a szülés előtti gatyóim nem lesznek még jók rögtön, max. 1-2. meg most nem is ülhetek majd otthon, mert van egy mozgásigényes 21hósom, ha nem viszem ki megőrülünk mindketten

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. Április 30. 10:417896.

    Elefanni: Én jún. 15-re vagyok kiírva. Én is úgy tudom, hogy a babónak mindent kell vinni, ez konkrétan lista formában ki is van írva a csecsemő osztály melletti szekrényre részletesen. Babaápolási szerek -alap cuccok, mint alkohol, vatta, krém-állítólag vannak a gyermekágyas szobákban.

    A tesóm itt szült, 2007-ben és most is itt fog szülni,  tőle tudom, hogy technikailag jól felszerelt, a dokiktól a nővérkékig mindenki kedves, aranyos, segítőkész.

    Nekem még nincs NST-re időpontom. én választottam szülésznőt is, majd az időpontot ő intézi. De szerintem jövő hét utáni héten lesz. A vérvétellel együtt.

    Ha még van vmi, amit nem írtam, csak szólj és hátha tudok segíteni.

     

     

    előzmény:
    Elefanni (7894)
    2009-04-30  10:22
  7. 2009. Április 30. 10:297895.

    jó reggelt!

     

    Kórházi cucc: én ezért kezdtem el most összepakolni! mindig mikor hallok, olvasok , vagy eszembe jut valami beteszem a táskába és egy papírt a tetejére tettem és felírom hogy mi van benne, így nem kell újra átkutatnom h mit is tettem már bele Így mire oda kerül a sor csak bent lesz mindent!

     

    Hogy vagytok kismamik? Én napról napra türelmetlenebb vagyok pedig még egy jópár hét van ám! Bár elég nehézkesen alszom, és egyre több a jósló fájásom, remélem azért még nem fog kibújni Boglárkánk! Még 3-4 hetet maradjon mindenképp, utána felőlem jöhet ha meglesz a súlya és minden oké lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. Április 30. 10:227894.

    Jó reggelt Lányok!

     

    Nem tudom mi van,már ittam reggel egy tejes -t,de olyan álmos vagyok.

     

    Ez a babacucc tényleg jó téma.Elvileg nálunk is lehet majd a saját ruhájában a kicsi,és én sem tudom,hogy mi lenne neki a megfelelő:rövid vagy hosszú ujjú.

     

    Ráadásul még annyi mindent kell  összekészíteni,azt sem tudom már,hol áll a fejem. Pont olvastam,hogy sokat Kell(ene) pihenni,hogy a szülésre kipihentek és kiegyensúlyozottak legyünk. De könyörgöm!!! Főleg első babásként ki az,aki nyugodtan tud ülni a popóján??!!Hát én biztosan nem.

     

     

    Szia Kingus!

    Nekem kicsit speciális a helyzetem,mert most kellett orvost váltanom,az eredeti dokimnál végül nem tudok szülni. Ő ajánlotta Dr. Dulka Tibort,szóval nála fogok szülni a Bajcsyban. Bevallom,mivel mostanra derült ki,hogy másik orvost kell keresnem,ezért még nem jártam a kórházban.

    Hétfőn voltunk először az új dokinál,szerencsére nagyon szimpatikus. Ő is mondta és másoktól is hallottam,hogy állítólag a nőgyógyászati/ szülészeti részleg,mármint a műtő része nagyon modernül fel van szerelve és az orvosi ellátás is magas színvonalú. Persze az ember ne várjon emellé hotelszolgáltatást,a szobák átlagos kórházi körülményeknek felelnek meg.

    Máj. 8-án megyünk a Bajcsyba NST-re és vérvételre,majd akkor körbesasolunk,hogy azért tudjam,mire számíthatok.

     

    Neked milyen tapasztalataid vannak a Bajcsyról?Tudsz segíteni technikai infokban,ha te már eddig oda jártál? Állítólag mindent szoktak kérni (pelus,babaápolási szerek stb.),úgyhogy én inkább mindenre felkészülök.

     

    Mikorra vagytok kiírva a csöppséggel?

     

    Mi júni 13-ra,de nem bánnám,ha egy pár nappal előbb kibújna.Persze csak ha az egészsége megengedi.

     

    33+6

    előzmény:
    Kingus007 (7889)
    2009-04-30  09:34
  9. 2009. Április 30. 10:157893.

    Nekem a 36.héttöl kötelezö az NST.

     

    36.héten 1×

    37.héten 2×

    38.héttöl 2 naponta

    39.héttöl naponta kell menni egészen a szülésig. De hogy ezalatt a gyerekeket hova teszem azt nem tudom.

     

    Korházi babaruha.

    Ajánlani tudnám csak hogy keress egy turkálot és probálj beszerezni min 2db angolpolyát és 2db hosszu ujju de vékony kisinget.

    Az a legegyszerübb megoldás mert az elsö napokban még az állás is nehézkes lesz mire felöltözteted a babot. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (7891)
    2009-04-30  10:03
  10. 2009. Április 30. 10:057892.

    Szia, emlékszek le, főleg az okt. 23-a miatt. Menned kellett dolgozni sajnos:(.

     

    kitartás ehhez a két héthez!!!

     

    ----------------

     

    Anna: én hosszú ujjút tennék csak el, hiába lesz nekünk meleg, ő még az állandó 37 fokhoz van hozzászokva, szóval egy ideig neki a 25-30 fok is hideg lesz, míg pár hetes nem lesz, ill. el nem ér egy bizonyos kg-t.

    előzmény:
    Kingus007 (7889)
    2009-04-30  09:34
  11. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. Április 30. 10:037891.

    Szép jó reggelt!

     

    ghandi: Én is meglepődtem, hogy minek menni a 34. héttől, de a rendelőben 3-an voltunk, 2-en 34, 1 pedig 35 hetes - s ő már 2*-ra jött. Hallottam olyat is, aki a 37. héten se volt még. Ki tudja, mi a jó?

    Jobbulást a férjednek .

     

    Most látom többen is csak a 37. héten mentek CTG-re. Lehet, tud vmit a doki?

     

    Ezt találtam: "A vizsgálatot rutinszerűen többnyire a terhesség utolsó 4-5 hetében, általában hetente, indokolt esetben gyakrabban rendelik el. A szülés során, a vajúdás alatt gyakorlatilag folyamatosan ellenőrzik vele a magzat méhen belüli állapotát, oxigén-ellátottságát." Szal, az uccsó 4-5 hét, akkor a  35-36. héttől kellene végezni.

    előzmény:
    ghandi (7881)
    2009-04-30  06:40
  12. 2009. Április 30. 09:477890.

    Sziasztok Kismamik!

     

    Felvetek egy új témát: ha a babának saját rucit kell vinni a kórházba, akkor ti milyen rugit, bodyt vinnétek: hosszúújjút, rövidujjút, ujjatlant? Melyikből milyet?

    Én úgy gondoltam, hogy hosszú ujjú bodyt és ujjatlan rugit viszek, de tegnap voltam a Tescoban és csak hosszú ujjú rugik voltak, ujjatlan nem volt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. Április 30. 09:347889.

    Sziasztok Lányok!

    Én is az eltűntek listáját erősítem, remélem emlékeztek még rám, de még dolgozom ezerrel. Hál istennek minden rendben velem és a babával. Még kb. 2 hetet dolgozom. 

    Elefanni: Ki a dokid a Bajcsyban? Én is ott fogok szülni, az én dokim Dr. Palczert Miklós. Mi a véleményed a kh-ról?

    Mindenkinek puszi, vigyázzatok magatokra, most már megpróbálok aktívan fórumozni Veletek.

    előzmény:
    Elefanni (7826)
    2009-04-29  13:06
  14. 2009. Április 30. 08:427888.
    hétvége: holnap apának fellépése lesz 150 km-re (ahol anyukáink laknak) du. lehet egyedül leszek. Szombat-vasárnap meg jó kérdés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. Április 30. 08:377887.

    jó reggelt!

     

    Vagyis van akinek jobbat! Ghandi: jobbulást a férjednek, a leendő keresztanyukánk is u.ebben szenved, 4 napig volt lázas:(.

     

    Apa majdnem fél 10-kor ért haza, én meg félig már aludtam, de azért még beszélgettünk kicsit.

     

    Du. megyek UH-ra, hátha megtudom a csöppöm méreteit:).

     

     

     

    Sport: én úgy utálom ahogy van, a vizet meg az úszást szeretem, de ahhoz meg lusta vagyok, h elmenjek, oan messze van:(. A futástól megfájdul a fejem. Még biciklizni esetleg.

     

    Bababluz: elég érdekes dologra kattantál rá:o, de ha jól esik;).

     

    Hogy-hogy 34 héten CTG? Nálunk asszem a 37. héten kezdik.

     

    33+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. Április 30. 08:317886.

    Itt vagyok újra. Az én bolond férjem elment dolgozni pedig úgy könyörögtem neki, hogy maradjon itthon.

    11 után jön hozzám a védőnő házhoz, úgyhogy még előtte lemegyek a gyógyszertárba, felvásárolom a fél patikát szerintem. Meg akkor már megveszem ami nekem kell (Tena, stb.)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. Április 30. 08:317885.
    férjednek jobbulást!
    előzmény:
    ghandi (7881)
    2009-04-30  06:40
  18. 2009. Április 30. 08:307884.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Képzeljétek kaptam tegnap 2 cserepes orchideát apától egy fehéret és egy lilát.

     

    Nálunk nincs hosszu hétvége már évek óta és lassan azt se tudom hogy mikor volt utoljára. Én igy nem is tudok nagyon elöre tervezni mert apa szabadságai viszont be vannak osztva azokra amikre tényleg kellenek.

     

    Ghandi: Jobbulást a párodnak! Gyogyszert nem tudok ajálani mert én se szedek semmit akkor se ha fáj valamim. 

    előzmény:
    ebi85 (7882)
    2009-04-30  08:16
  19. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. Április 30. 08:307883.

    szép reggelt!

     

    méhösszehúzódás: hát én azt nem éreztem... mondjuk én a vajúdás  nagyrészsét se... lehet van kapcsolat a kettő közt.  pedig nagyon felkészültem rá a kórházban, olyan fejjel szoptattak az anyukák,és mondták, hogy huha, ez nem túl jó.  mondjuk nekem a szülésnél is amikor mondta a doki, meg a szülésznő, hogy most olyan lesz, mint az erősebb mensigörcs, csak néztem hülyén. aztán ők néztek, mert mondtam, hogy nekem olyan sose volt. még pici se.

     

    haskötő: én nem használtam. nekem amikor visszafogytam szépen viszament a hasam is. amíg meg voltak rajtam plusszkilók nem sok értelmét láttam volna nyomorgatni magam. nekem elég kényelmetlennek tűnik már ránézésre is. de één is ismerek olyat, aki esküszik rá. mindegy, nekem anélkül is lapos lett végül a hasam, max nem egyből. de az meg azért nem akkora baj.

     

    marcsi: hát, az igazság az, hogy eléggé kerüljük a játszóteret a gyerkőc még ellenne, bár inkább kinn, mint benn, mert kicsi, ő meg szaladgálós. de  én nem vagyok eléggé szociális pl a dohányos anyukákhoz, a helyi témákhoz, sorolhatnám. csúszda van a keresztszülőknél, nagy tér a nagyszülőknél, megyünk ismerősökhöz gyerekekhez.

    szóval a játszóteres rohangászsá nálunk nem jön be.

    amúgy én nem alvásidőben futottam. az nehéz is lett volna, amíg nem kezdett el járni/szaladni a fiam, addig gyakorlatilag max 3/4 órát aludt nappal.  de ezt is csak olyan 10 hnapostól, addig kétszer 20 perc volt... na ebben nehéz lett volna bármit. így viszont profi vagyok, rajtamlógó mászó pakoló, stb gyerekkel bármit megcsinálok mindennek megvan a maga haszna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. Április 30. 08:167882.

    Jobb reggelt ghandi! Jobbulást a férjednek! Te meg nagyon nagyon vigyázz magadra! Tanácsot ebben én nem tudok adni, mert ugye ahány betegség és ember annyi félre hatásos szer... sztem mielőbb menjetek dokihoz, nehogy súlyosbodjon. Ha a férjem akkor szombaton el tudott volna menni dokihoz, nem lettünk volna 2hétig betegek! Pedig először ő is azt hitte hogy csak egy kis kimerültségi torokfájós legyengülésről van szó, mint szokott (nála ez egy napig tart és aspirin c-t iszik rá).

    Gyógyuljatopk meg!!!

     

    Ma délelőtt nem nagyon leszek. Van egy listám egy halom dologgal amit el kell intéznem. Nem tom mennyi fog beleférni a napba és az erőmbe Tegnap voltam utoljára  a magántanítványomnál, uh mostmár elvileg h-k-sze délutn is itthon lehetek majd. 

     

    Mit csintok a hosszú hétvégén?

     

    36+1

    előzmény:
    ghandi (7881)
    2009-04-30  06:40
  21. 2009. Április 30. 06:407881.

    Sziasztok! Szép jó reggelt!

     

    Sajnos oka van, hogy ilyen korán fent vagyok. Lebetegedett a párom. Tiszta lázas, köhög, fáj a feje, nyűglődik. Alig várom, hogy 8 óra legyen és mehessek a gyógyszertárba, mert az összes algopyrint beletöltöttem este és nincs semmi gyógyszer itthon (nem nagyon szoktunk betegek lenni - bár én a terhesség alatt kétszer is megfáztam annyira mint ő most, csak én nem szedhettem rá semmit, így nem is vásároltam semmit). Mondjuk én jobban bírtam, mint ő...

    A Robitussin ér valamit, vagy csak a reklámja miatt maradt a fülemben??? Vagy inkább Neocitrant vegyek (korábban mindig azt vettem)?

     

    Bababluz az én dokim terhesgondozási leírása szerint CTG-re először a 37. héten kell mennem. Te miért mentél már a 34. héten? Amúgy milyen ez a vizsgálat?

     A füves erkély bókokat köszi, mi ezt a szőnyeget a KIKA-ban vettük

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (7872)
    2009-04-29  21:28
  22. 2009. Április 29. 22:337880.

    Én öszintén megmondom nem bontottam ki de én is azokat a bugyikat hordom mint szülés elött. Akkor volt L-s és 40-42 méretem ezért bizom abban hogy talán jók lesznek.

     

    A másik pedig hogy haskötöt soha nem használtam és azt se tudom hogy mi célt szolgál azon kivül hogy szerintem a méhösszehuzodások alatt borzaszto érzés lehet benne lenni. Mert azt fogod érezni szülés után de becsületesen föleg szoptatás idöben vagy ha csak sir a szomszéd gyereke.

      

    előzmény:
    ludmo (7878)
    2009-04-29  22:24
  23. 2009. Április 29. 22:267879.

    Tudod milyen intenziv tud lenni amikor 2 gyerek után szaladsz a játszótér felé 6 irányba és az egyik probálja a biciklit a másik a kismotort? Na de majd jövö tavasszal megtudod.

     

    Ne aggodj lehet fogyni a gyerekek mellett nem kell ahoz nagy edzés. Nekem idöm sincs külön futni. Mikor?

    Amikor alszanak akkor apa dolgozik nincs kire hagyni igy én is pihizek addig amig még lehet.  

     

    A kerti munka is hatásos de nekem max a virágaim maradnak kertészkedni azok is a szobában.Panel lakás. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (7877)
    2009-04-29  22:17
  24. 2009. Április 29. 22:247878.

    Iszonyat sokat tudtok írni néhány nap alatt. Alig tudtam visszaolvasni…

     

    Magdi: Nagyon jók a történeteid. Köszi, hogy megosztottad velünk.

     

    Marcsi0211: Én is vettem ilyen DM-es bugyit, alapból 44-es méretet hordok, de szerintem ez a 44-46 –os kisebb, úgyhogy rám sajnos nem jó. Kb. combközépig jön föl, pedig minden terhesség előtti bugyimat hordom most is. Te kibontottad?

     

    Kandika: Ki az a Sote 2-n aki nem jól EDÁ-zik? Nem mintha vágynék rá, de ha már szúrnak akkor ne egy béna tegye! Esetleg küldd a nevét priviben.

     

    Mosás: Nekem azt mondta a védőnő, hogy olyan mosószer kell, amiben nincs enzim. Úgyhogy én vettem egy biomosószert a Corában. Direkt bébimosószernek hívják. Ha valakit érdekel majd előásom megnézni a nevét. Én még csak most hétvégén akarok mosni…

    Öblítőre pedig azt mondta, hogy ne használjak.

     

    Beszólások: Úgy látszik én vagy szerencsés vagyok vagy süket. Én nem kaptam semmi negatív kritikát J

     

    Kórházi csomag: Múltkor kellőképpen bepánikoltattatok a listákkal, úgyhogy már szinte mindent megvettem, már csak egy patikába kell bemennem (Tena betét, hálós bugyi) és csomagolhatok.

     

    Van egy kérdésem a nem első szülő mamákhoz: haskötőt használtatok az előző szülések után? A Brendonban többfélét is mutatott az eladó, hogy milyen jó használni, gyorsabban húzódik össze a méh. Volt egy két „Bridget Jones féle” hasszorítós bugyi és olyan is amit csak a has köré kellett csavarni. Van ilyennek értelme? Vagy elég egy széles fásli is ha kell egyáltalán valami…

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. Április 29. 22:177877.

    hja, foygikúra, na az nem menne nekem se. ezért marad a kocogás. én ettem ugyanúgy végig.

    gyerek után rohangászás.. hát azért nem ugyanaz nálam hatásfokban, mint az intenzívebb mozgás.  mondjuk a kertimunka már jó lenne, de lakótelep... áááá

    előzmény:
    marcsi0211 (7875)
    2009-04-29  22:08
  26. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. Április 29. 22:157876.

    én akkor kaptam rá a kocogásra, amikor elkezdtem annó dolgozni. ülőmunka, így kellett mellé vmi. és az egészből az lett, hogy 49 klóról a minimumsúlyom 52 re állt át egy idő után, viszont közben kisebb lett a ruhaméretem hja, és sokkal jobban éreztem magam, frissebb voltam, stb. így úgymaradtam. szorgosan sportolgatok azóta is.

     

    visszafogyni meg úgyis muszáj lesz megint, mert eleven a gyerek, plusszkilókkal nem fogom bírni a tempót, no meg olyan jó cuccaim vannak, bele akarok férni megint az összesbe. és bírom azt ha, ha kevésbé vagyok fáradékony, rendbentartja a vérnyomásom, ha sportolok, ehetek bármit, no meg nem utolsósorban imádom a férjem büszke arcát

     

    amikor egyeske után visszafogytam (mondom ő is kellett hozzá, hogy tudjak menni kocogni) mondta, hogy mukahelyén ő a menő, mert az ő feleseége nemcsak jól főz, hanem még nem is nagydarab mellé:) a többiek meg csak azt mesélték, hogy szülés után milyen jókat főznek az asszonyok, igaz, pufik is lettek, dehát vmit valamiért. 

     

    most félreértés ne essék, semmi bajom a ppufi emberekkel. csak nekem ne kelljen annak lenni. ugyanígy vagyok a véknyakkal is. sose akartam mást lefogyasztani, vagy felhízlalni. 

     

    de azért az nehéz volt a lefogyásabn, hogy gyakorlatilag mindenki avval jött, minek küzdök, már szültem, így is jó vagyok... áááááá.... most megint kezdődik, hogy na, majd ez már rajtad marad, szülsz megint, nehéz lesz, meg le se fog menni... én meg mondogatom, hogy mindezt már egyszer halottam. de hagy tudjam már én, nekem hogy a jó. 

    hja, meg a csúcsduma. a gyerek majd kárpótol az alakodért! aham, és az egészségemért is???  meg különben is, milyen hülyeség ez már, hogy a gyerekre fogni. 

    előzmény:
    ebi85 (7874)
    2009-04-29  21:55
  27. 2009. Április 29. 22:087875.

    Gnokki: Nyugi akkor jön a baba amikor megérett rá.

    Nekem a lányom aki elsö szülöttem volt a 37+6.héten már kikéredzkedett mig a fiam aki 2. szülöttem volt 40+4.hétig huzta. Ez nem olyan törvényszerü hogy a második hamarabb jönne.A 3 gyermekem aki szintén lányka ö pedig a 39+6 hetesen jött.

     

    Ebi: Én eszem reggeltöl estig és még éjszaka is felkelek de a védönö szerint a magzatvédö vitamin az oka és a vastabletta. 

     

    Szülés utáni fogyokura: Nekem most se lesz amit a természet leolvaszt rolam a szüléskor és utána 3 nap alatt (kb13-16 kg) az rögtön lemegy ami rajtam marad azt pedig a gyerekek utáni rohangálás és a nincs idö az evésre leszedi. 

     

     

    előzmény:
    gnokki (7869)
    2009-04-29  21:18
  28. 2009. Április 29. 21:557874.
     Ez aranyos leírás volt  Én is kocogtam, persze nem így mint te  és nagyon jól esett. Alig várom, hogy újra mehessek. Ez volt az egyetlen dolog, amit szívesen csináltam tavaly nyáron, mert én amúgy eléggé lusta lányka vagyok De tavaly valahogy rámjött, és néha úgy megkívántam! Olyan heti 3x-4x mentem félórákat kocogni. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (7873)
    2009-04-29  21:40
  29. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. Április 29. 21:407873.

    természet, meg mászkálás?? ugyan, ahhoz én túlságosan szeretem a hasam bő 4 hónap alatt ment le a 10 kiló, és kocogni jártam szorgosan. az a leghatékonyabb nálam a legkevesebb időráfordítással. először csak napi 20 perc, aztán fél óra, a végén meg napi kétszer fél, ha tehettem, míg lement. aztán megörültünk, és úgy gondoltuk tuti vagyok, így beaálltam a heti 4 félórára, de ez csak vagy két hétig ment, mert egyből sikerült a tesó.

    szóval én előtte is futottam, nagy csodákat nem vártam, tudtam, ha nem mozgok, hízni fogok. márpedig pocakkal azért az ilyen intenzívebb mozgás annyira nem megy ugye. most másodszorra próbálkoztam, terhestorna, ment is, de vagy két hete abbahagytam, mert a munka, meg a gyerkőc mellé sok volt. ha meg választani,  agyerkővccel ftkorászom, vagy tornázom, inkább a gyerkőccel fiutkorászom. majd ha megszültem, szoptattam megint leszek jókondiban. addig meg ahogy magamat ismerem, morogni fogok, hogy utálom a túlsúlyom . (én 152 centi vagyok, szóval nekem a plusz 10 kiló arányaiban elég sok. nehezebben mozogtam tőle, meg minden.) de szopi közben csak pici tornát tudtam, ilyen folyós-tejes cicivel, hát az ugrabugra, ami hatásos, az nem ment. meg az én fiam nagyon sokáig tartotta a két és fél, három órákat evésben. szóval totál kivitelezhetetlen volt amúgy is.

    de amint kajáált, apuka is etette, én meg mnetem kocogni egy kaja helyett. és szépen  vissza is izmosodtam, meg mellékhatásként lefogytam. 

     

    szóval ez a természetre bízom.. akkor most kb 80 kilónál tartanék..  én csak nézem azokat, akik pl szopi közben fogynak vissza. vagy alkatilag nem lesznek nagydarabok. enyim szervezet mint aki pánikban, tartalékolt egyeke alatt is, mint az őrült. mintha fóka lenék kb, és gyúrnék a téli hájra.. az egyetlen poén, hogy ugye két nyári baba

    előzmény:
    ebi85 (7870)
    2009-04-29  21:20
  30. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. Április 29. 21:287872.

    Sziasztok!

     

    Én is rég írtam már...

    Képzeljétek, egyre jobban kívánom az erős szagokat. Nem az illatokat. Imádom pl a nagyon erős eukaliptuszt, illetve a por szagát. Ha elmegyek egy romos épület mellett, meggajdulok. Sokszor meg annyira kívánok vmi homokos szagot, h alig bírom ki. Azt mondják, azt kívánom, amit hiányol a szervezet. Ergo nem ettem elég koszt életemben . A finomnak mondott illatoktól - mint pl. a virág, parfüm, öblítő - csavarodik a nózim és tüsszögök. Ezt magyarázza meg valaki. Addig is keresek pár romos épületet, s beköltözöm .

     

     

    Ma voltam CTG-n, s kiderült, hogy a CTG=NST. Szal, ennyivel is okosabb vagyok. Egy vizsgálat, eddig azt hittem, külön kell mennem még vmire.

     

     

    BB  34+0 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. Április 29. 21:237871.

    Én is nagy dm-be járós vagyok, főleg amióta van a baba bónusz. A teszveszen szoktam venni pelus kuponokat így olcsóbban jutok hozzá.

    Egy ideig a C&A-s kuponokra is vadásztam de mostanában elég nehezen tudom levásárolni és még mindig van 1 darabom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. Április 29. 21:207870.

    Versenysúlynak én azt hívom, amivel a legelégedettebb vagyok/lennék (persze nem babásan) .

     

    Csináltál valamit azért, hogy lefogyj a babó után, vagy a természetre meg a baba után mászkálásra bíztad? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (7868)
    2009-04-29  21:07
  33. 2009. Április 29. 21:187869.
    Marcsi, Emagdi és még azokhoz lenne kérdésem akiknél már a 3. vagy a 4. baba jön. 22.-re vagyok kiírva de a dokim az első 2 hétben szabin van és csak 15.-én kezd. A szomszédom megrémísztett, hogy a második baba sokkal hamarabb jön mint az első. Nem szeretnék idegen dokinál szülni. Ti mit mondtok erre? Bogi 3 nappal jött korábban mint a kiírt időpontom de csak azért mert este gazoltam egy kicsit, szerintem ezért folyt el a magzatvíz. Most teljesen kész vagyok, beparáztam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. Április 29. 21:077868.
    versenysúly?? az mi? nekem 52-54... most 68 nál tartok.. és még 5 hét. de tudjátok mit. amíg nem jött fel a szír, hát izomból kellett a pocakkal aludni, nem volt vmi jó. azt mondtam, letojom, fel is jött hirtelen 4 kiló (ez jól láthatólag rám, nem a gyerkőc...) és így kipárnázva ismét tutin alszom. nem ébredek csak wcre, arra nem hogy nem bírom a pocakot tartani. szóval fene a dekázásba, majd lefogyok megint. kb egy tizes így úgy néz ki, végül megint lesz rajtam. reméljük a kismanó egy éves korára megint leadom. és akkor nem csináltam ki a szervezetem se.
    előzmény:
    ebi85 (7861)
    2009-04-29  19:10
  35. 2009. Április 29. 20:187867.
    Jó éjt! 
    előzmény:
    fules0224 (7866)
    2009-04-29  20:17
  36. 2009. Április 29. 20:177866.

    leteszem magam az biztos. Eleget voltam fenn:).

    Jó éjt nektek!

    Aludjunk, míg hagynak a bébik vmennyire!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. Április 29. 20:107865.

    Szinte én is eszek állandóan. Vagyis úgy tűnik. De lehet, hogy tényleg így van??

     

    Nekem változó korszakaim vannak, voltak (pl. egy időben melegített parizeres vajas zsmele majonézzel vagy lekváros vajas kenyér vagy tejbegríz vagy zsíros kenyér). 

     

    Nem tudom, hogy most megnézzem a tegnapi feleségeket, vagy olvassak...vagy csak úgy lustizzak?

    előzmény:
    ebi85 (7864)
    2009-04-29  20:03
  38. 2009. Április 29. 20:037864.

    Jaj igen az a füves erkély nagyon jó!!!! 

     

    Én az első hónapokban csípős gyrost (dupla csípőset) és somlói galukát ettem volna minden este vacsira. Szerencsére ennyi pénzünk nem volt  Aztán abbamaradt  a 4. hónap körül ez, viszont most kezd visszajönni 

    Jaj! És az utóbbi időben észrevettem, hogy habzsolok. Nem győzöm magamat kontrolálni, de egy két perc után megint tömöm a fejem ezerrel  

    előzmény:
    fules0224 (7862)
    2009-04-29  19:42
  39. 2009. Április 29. 19:447863.
    Lassan be kellene vágódnom az ágyba, mert nagyon , és apa még egy jó óra mire hazaér:(.
    előzmény:
    fules0224 (7862)
    2009-04-29  19:42
  40. 2009. Április 29. 19:427862.

    nekem az első 3-4 hónapban alig akart lecsúszni csoki, ropi, chips. De örültem neki. Na, most meg. Ennék és ennék, de napi egy csoki van megengedve.

     

    Én is éjszakai betétet fogok venni. Tennát úgyis kapok majd.

     

    Ahogy látom a fórum nagy része a DM-be jár vásárolni;).

     

    timae. tavalyelőtt mikor soakt voltam kórházban, ott is volt, aki gurulós bőrönddel jött, még ha félig sem volt teli, gondolom neki is csak ez volt. De volt oan is, aki csak egy nagy tescos szatyorral. Ja, és én még kispárnát is viszek be magammal. Ez az alap.

     

     

    Ghandi: szép poci! és micsoda kert! nekem s kell ilyen az erkélyre!!!

     

     

    előzmény:
    ebi85 (7861)
    2009-04-29  19:10
  41. 2009. Április 29. 19:107861.

    Nekem 57 kg a versenysúlyom  

     

    60ról indultam és már hetek óta stagnálok a 73kg-on  Aminek nagyon örülök  Amúgy nem stresszeltem ezen, hogy mennyi fog feljönni, max ha nagyon megugrott volna megnéztem volna hogy mit eszek... mert így nem néztem   (csoki, csoki,csoki az eslő hónapokban )

    előzmény:
    fules0224 (7853)
    2009-04-29  15:55
  42. 2009. Április 29. 19:057860.
    Köszi.  Én északai always-t vettem, plusz van olyanom, ami nem ragasztós. Akkor a hálósban az always-t is tudom majd használni 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (7859)
    2009-04-29  17:46
  43. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 29. 17:467859.

    Ezt én is kérdeztem a patikusnőtől, azt mondta, hogy igen be lehet rakni. Vettem inkont. betétet is, DM-es Jessás-t, és van szintén Jessás, exra hosszú, éjszakai, nagy nedvszívó betétem is. Ezeket fogom használni. Ha valami probléma lesz, úgy is fogok kapni segítséget a nővérektől, gondolom nem hagynak elvérezni

    előzmény:
    ebi85 (7817)
    2009-04-29  11:16
  44. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 29. 17:337858.
    A köszönésben a megszólítást elcsesztem , szóval szia Ebi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (7857)
    2009-04-29  17:30
  45. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 29. 17:307857.

    Szia Marcsi ... én is néztem a DM-ben a hálós bugyit, de csak eldobhatóssat találtam, ami 5 db-os kiszerelésben, és 44-46-os méretben volt. A patikában a hálós bugyi 170 ft/2 db volt (tennás).

     

    Én is gurulós bőröndöt viszek be, az ágy alá biztos elfér, ha már minden hely foglalt, vagy a szekrény tetejére. Bár nálunk van olyan kórterem is, ahol beépített szekrény van és az jó magas, elvileg a kabátakasztós részbe pont beférne állítva a bőrönd.

     

    Magnézium: ha a Mg-citrátot szeded, az 500 mg-os, ebből nyugodtan lehet napi kettőt is szedni, súlyosabb esetben növelik az adagot napi 5-6-ra is. A védőnőm azt is mondta, hogy ne nagyon feküdjek a hátamon, mert elnyomom az aortát, így nem kap jó vérkeringést a lábam, és a lenti szervek.

     

    Ahogy elnézem, neked még májusban meglesz a babád

    előzmény:
    ebi85 (7790)
    2009-04-29  08:27
  46. 2009. Április 29. 16:337856.

    Na egy fél óra alatt csak elment a hsz-em!

    Viszont elfelejtettem mit akartam írni

    Nekünk fűrészporos tapéta van a gyerekszobában, ezt fogjuk átfesteni, és középen egy bordűrrel megosztani (felül világosabb lesz mint alul). Apa szerette volna áttapétázni valami gyerekmintásra, de meggyőztem, hogy arra még később is ráérünk, ha már ismerjük a kedvenc meséjét

     Ja, lefotóztam a "kertet", meg a pocakomat, meg a kiskádat

    Ghandi 34+1

     

    előzmény:
    ghandi (7851)
    2009-04-29  15:51
  47. 2009. Április 29. 16:047855.

    Egyet se band, Elefanni, meg szoptatasra lehetsz Pamela Anderson! :D

     

    Nekem meg mar terhesseg elott is szep dinnyeim voltak, ugyhogy felek, hogy Pamela melltartoja csak a fel cickomra lesz eleg.

    Szivesen adnek belole neked, ha annyira kell. ;)

     

    Amugy nem baj a kis mell, az is szep, ha formas. Sot, kesobb kevesebbet ereszkedik, nem kell hatfajassal bajlodnod, megvan am a maga elonye!

     

    ----

     

    Fules, szerintem teljesen jo utemben hiztal, lehet, hogy az a plusz 5 kg sem jon mar rad, mert mostanra lelassul a sulygyarapodas. Majd szoptatassal, gyerek utani rohangaszassal le lehet adni!

     

     

    előzmény:
    Elefanni (7852)
    2009-04-29  15:54
  48. 2009. Április 29. 15:577854.

    én meg 33+4 vagyok, az az egy nap.

     

    Nem tudom megnyugtat-e, de nálam is u.ez van. Kb. én is annyit voltam kint, és úgy elfáradtam. Ez van. 

    előzmény:
    Elefanni (7852)
    2009-04-29  15:54
  49. 2009. Április 29. 15:557853.

    60-ról indultam, most 72-n áll a mérleg.

    legyen jó indulattal + 13 kg:).

     

    De ha 20 kg lenne, az sem zavarna.

     

    A lényeg annyi, h ne guruljak.

     

    nekem az álom súlyom a 60 kg, mondtam, h csak terhesség alatt leehtek több. És kíváncsi vagyok visszamegy-e. De lehet nem lesz időm ezzel foglalkozni, meg ha a férjem továbbra is szeretni fog, egye fene mennyi leszek.

     

    -------------

     

    a védőnői tanácsokat én sem fogadom szívesen. Örülnék ha nem lenne. Elhiszem, h segíteni akar az ő tanultjai szerint, de nehogy már mindent úgy csináljak, ahogy ő előírná.

     

    -----------

     

    Betty: mondjuk ez a 3. napom itthon, de nem sokat lustiztam:(, bár többet, mitha dolgoznék, hisz ha úgy érzem fáj a hasam, vagy elálmososdtam, csak ledőlök egy fél órára.

    előzmény:
    susy09 (7847)
    2009-04-29  15:19
  50. 2009. Április 29. 15:547852.

    Megint itt vagyok egy kicsit

     

    Végeztem a főzéssel,mosogatással,kenyér bedagasztva,most éppen kel.

     

    Ez borzasztó!Kb. 2 órát voltam a konyhában és úgy érzem magam,mint akin átment egy úthenger.Leszakad a lábam is

     

    Tiffin: Örülök,hogy van vki végre,aki napra pontosan egyidős velem. Bár ha tehetném én is előre forgatnám az idő kerekét,mert ez a bálna stílus már kicsit kezd terhes lenni,főleg,hogy a nagy hasam miatt már orrnehéz vagyok.,nem farnehéz

     

    Még jó,hogy nincsenek nagy cickóim,mert folyton előreborulnék

     

    A terhesség alatt az egyetlen dolog amit nagyon sajnálok,hogy mellre alig híztam.Nőttek persze, de nekem alapból sem voltak nagyok. El tudtam volna viselni,ha mondjuk 1 számmal megnő. Bár ki tudja,ha beindul a tejbelövellés, lehet,hogy még Pamela Anderson sem fog a nyomomba érni

    előzmény:
    -Tiffin- (7840)
    2009-04-29  14:38
  51. 2009. Április 29. 15:517851.
    Ez egy próba hsz, hogy elmegy-e mert sz@rakszik a netem :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. Április 29. 15:397850.

    Biztos fogom élvezni!! Apa most szedte le a tapétát a kisszobában. Hétvégén festés. Utána szépen kimosom a kiscsaj ruháit, kivasalgatok. Meg pihizek sokat!! Mostmár rámfér!

    előzmény:
    fules0224 (7845)
    2009-04-29  15:10
  53. 2009. Április 29. 15:277849.

    Itt nincs vedonoi rendszer, oszinten megmondom, nem is hianyzik. Az orvosokat segito noverkeket barmikor hivhatom, ha elakadok.

     

    Arra nincs szuksegem, hogy egy vedono beleszoljon, mennyit hiztam, nahat, mar egy eves elmult es meg mindig szoptatom, a hordozokendo karos a baba gerincenek, az egyuttalvas elkenyezteti, a huvelykujj sokkal jobba cuminal stb.

    Tudom, nem mindegyik ilyen, de nagyon sokan abszolut nincsenek kepben a legujabb tanulmanyokkal, es a bizonytalan kismamat meg jobban megkavarhatjak.

    Tisztelet a kivetelnek, aki tenyleg segiteni megy oda, nem kritizalni meg babaszobat nezegetni.

     

    A hizasra meg nagyon kiakadok, barki kritizalja. Oke, ha cukros a kismama es magas is melle a vernyomasa, akkor lehet szolni, de amugy alkati kerdes az egesz.

    Anyum hizott vagy 20 kilot velem, 53-rol 73 kilo lett, de szules utan leolvadtak rola a kilok. Nem zabalt, ilyen alkatu.

    előzmény:
    fules0224 (7846)
    2009-04-29  15:15
  54. 2009. Április 29. 15:227848.

    Sziasztok!

     

    ebi: elég sokat kell majd inni, napi 4 litert, hogy legyen elég tejed és a rostos üdítő sajnos nem éppen tejserkentő. Inkább a szűrt gyümilevek, szénsavmentes ásványvíz, tea vagy bármi más.

     

    Én azzal a mosóporral mosok a gyerekeknek mint magunknak, általában Ariel vagy Persil, attól függ, hogy melyik akciós. Öblítőt a Bogi születése elött úgy vettem, hogy amelyik éppen olcsóbb volt de mióta megszületett csak a Silan Sensitiv-et használom. Bogi 32 hónapos és a mai napig vasalom a ruháit, pedig nem a kedvenc időtöltésem.

     

    2004-ben amikor építettük a házunkat a vízvezeték szerelő felesége félrehúzta a férjem és közölte vele, hogy ha gyereket akar akkor inkább váljon el tölem mert én nem vagyok alkalmas egy gyerek kihordására és megszülésére. Gondolom a bálna testem miatt mondta de marha rosszul esett. Üzentem a férjével, mert bedöglött a kazánunk és itt volt, hogy jön a második. Úgy rémlik több bezsólás szerencsére nem volt vagy nem tudok róla.

     

    Mielött Bogi megszületett volt egy cicánk, illetve nem is a mienk volt csak szeretett itt lenni. De sajnos meghalt. Pár hete leszekálja a gyerek az életemet egy cicáért. Mindig elmagyarázom, hogy mekkora felelősség stb. de nem nagyon hat rá. Most gondolkodhatok rajta bár egy újszülött mellé nem szívesen veszek cicát.

     

    Tegnap voltunk a Brendonban és megvettük az utolsó pár hiányzó cuccot, most már meg van minden. Már csak mosni kell és összecsomagolni a rohamcsomagot.

     

    Alig vártam, hogy végre érezzem a baba mocorgását most meg azt kívánom, hogy egy picit hagyja már abba mert már kezd kellemetlen lenni. Ráadásul enyém kislány rengeteget csuklik, az is egyre rosszabb. De már nincs sok hátra.

     

    Férjemnek felajánlottak egy 3 napos munkát Rómában jövő hét péntek-szombat-vasárnap marha jó pénzért. Nem akarta elvállalni mert nem szeretne itt hagyni de mondtam neki, hogy nyugodtan elmehet nem lesz semmi baj, persze látom rajta, hogy örlődik.

     

    Mennem kell mert felébredt a Bogi és leszekálja az életem az eperért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2009. Április 29. 15:197847.

    nekem még egyszer sem mondta h sok lenne amit felszedtem

    Jó azt sem mondta h milyen ügyes vagyok és hogy pont jó kilók jönnek rám....szóval értitek....de most már nem idegesítem magam ahogy tudom igyekszem leadni majd! (azaz nagyon remélem) anyukám is mindhármunkkal ilyen 23 kg-ot hízott és azt mondta szülés utáni hónapok után egyből lement neki minden fogyokúra nélkül! remélem velem is ez lesz

     

    Te még csak 12 kg.-nál tartasz akkor?

    előzmény:
    fules0224 (7846)
    2009-04-29  15:15
  56. 2009. Április 29. 15:157846.

    nekem tegnap a védőnő azt mondta, h a +12 az már sok, és figyeljek oda mit eszek, mintha bálna lennék. De nem érdekel. még sztem +5 kg, aztán majd leadom.

     

     

    előzmény:
    susy09 (7844)
    2009-04-29  14:55
  57. 2009. Április 29. 15:107845.

    Hogy fogod élvezni az otthon létet, teszel-veszel, jössz mész!

    Én imádom!

     

    Vigyázz magatokra!!

    előzmény:
    sbeetty (7839)
    2009-04-29  14:34
  58. 2009. Április 29. 14:557844.

    szia vagyok bocsika

     

    Örülök hogy jól vagy és hogy jobb a közérzeted! Hát én akárhogy is igyekszem nem sokat enni meg odafigyelni hizom! Már 20 kg -nál tartok, de remélem le fogom tudni adni!

     

    Én ezért nem érzem annyira jól magam a bőrömben és valószínű ezért is várom nagyon hogy végre megszülessen a kislányunk!

     

    Akkor anyukád ott lesz  majd veletek és segít az első hetekben? vagy most a végén lesz ott?

     

    Igen már megvan minden ami a babának kell. végül úgy hozta a sors hog ynem lsz sajna külön babaszoba!

     

    de így is szépen berendeztük a mi szobánkba a babasarkot igaz elég szűkösen vagyunk épphogy befért a kiságy is, de majd  lesz másképp később! most igy kell kihuznunk!

     

    Most picit eltünök mert megnézek egy filmet aztán jövök még, remélem nem jön közbe megint más

     

    Addig is szép délutánt nektek! 

     

    33+0

    előzmény:
    ghandi (7834)
    2009-04-29  13:58
  59. 2009. Április 29. 14:467843.
    Nem! sajna otthon nincs! De ha valahol netközelben leszek mindenképp írok! Ha megszölettet a kiscsaj Emagdinak fogok írni! Ő megigérte, hogy elmondja Nektek!
    előzmény:
    -Tiffin- (7841)
    2009-04-29  14:40
  60. 2009. Április 29. 14:417842.

    marcsi: igen lehet hogy így lesz! Elöször megijedtem , de most már nem aggódom! Megbízom az ovosomban és amíg Ő azt mondja teljesen egészséges és minden rendben van addig nyugodt vagyok!

     

    Én már úúúgy-de úúúúúúgy várom hogy megszülessen a kislányom! egyre türelmetlenebb vagyok Igaz félek a szüléstől, dehát ez van most már úgysincs visszaút!

    előzmény:
    marcsi0211 (7833)
    2009-04-29  13:53
  61. 2009. Április 29. 14:407841.

    Szia Betty, illetve viszlat, te is vigyazz magadra!

    Otthon lesz majd neted?

    előzmény:
    sbeetty (7839)
    2009-04-29  14:34
  62. 2009. Április 29. 14:387840.

    Sziasztok!

     

    Csinicsani, Dudukly, koszonom a babamozgasos anatomiai segitseget! Szerintem az en gyeremekem keresztbe van, mint a fuggoagyon, ezt a csuklasokbol gondolom, amik a jobb oldalrol jelentkeznek. :)

     

    Haziallat es gyerek: Nekunk kijaro macskank van, egy eve, 7 hetesen kerult hozzank, azota csaladtag. Na persze a bolcsobe, babaszobaba nem mehet be majd, mar most is naponta fesuljuk a szoret, rendszeresen kap bolha-es feregirtot. Az almot letesszuk majd a pincebe neki, csak meg hivni kell valakit, aki kivagja az allatbejarot az ajtora.

    En ugy erzem, hogy a feleloss allattartas meg jobb is a gyerekeknek, hamar metanuljak a gondoskodast, mas eloleny, allat tiszteleset. Kivancsi vagyok, a cicam hogyan fogadja.

     

    Beszologatasok: mint irtam, az en parom indiai. Na most, ha nelkule megyek jatszoterre kesobb, lehet, hogy paran megkerdezik majd, orokbefogadtam-e. :D

    De nem fogok nagyon torodni vele.

     

    Ami nekem igazan fajt, az a babavarasi idoszak volt, ugye azt, hogy volt egy vetelesunk is, nem sokan tudtak, csak kozeli baratok. Es mindig jott a kerdes, hogy mikor jon mar a baba. Tudom, sokan csak kivancsiskodtak, de vigyazni kell az ilyen kerdesekkel, en nem mernem ismerosoktol megkerdezni.

     

    Ebi, es csinicsani, aki egy babahirre kepes ugy reagalni, hogy tul fiatal vagy, illetve minek valsagba szulni, az assa el magat. Vagy gratulaljon, vagy ne mondjon semmit.

    Esetleg legkozelebb vissza lehet kerdezni, hogy talan haljunk ki, mint a dinoszauruszok? :P

     

    Elefanni, egyidosek vagyunk, en is ma vagyok 33+5. :)

    Orulok, hogy az uj doki is bevalik, elso gyerekkel meg bizonytalanabb az ember...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. Április 29. 14:347839.

    Csajok!!

    Szeretnék elbúcsúzni tőletek! Május 1-től nem dolgozok. Holnap meg már nem lesz itt net. Ha valamikor netközelben leszek megpróbálok benézni!! Mindenkinek további jó babavárást!!! Komplikációmentes szülést, jó egészséget kívánok!!!

    Vigyázzatok magatokra!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. Április 29. 14:197838.
    Olyan Karinthy-s lesz: A maga gyereke és az én gyerekem veri a mi gyerekünket."
    előzmény:
    marcsi0211 (7833)
    2009-04-29  13:53
  65. 2009. Április 29. 14:157837.
    Megvédem a XIII. kerületet, a Szent István park kifejezetten üdítő látvány, tele ültették színes tulipánnal, vmi gyönyörű Sőt, egyre több házat újítanak fel, mondjuk a színt nem mindig sikerült eltalálni, de legalább van szín
    előzmény:
    marcsi0211 (7836)
    2009-04-29  14:07
  66. 2009. Április 29. 14:077836.

    Nem mi csepelen és földszinten!Nem tudnék a XIII.ker.ben lakni nekem olyan szürke. Lakik ott ismerös és annyira nem szép hely de hát benn a városban mit is várunk.

     

    Közel a talajhoz! 

     

    Tényleg az volt nem is fájás de abból se lett semmi a végén nyugtass meg.

      

     

    előzmény:
    ghandi (7835)
    2009-04-29  14:04
  67. 2009. Április 29. 14:047835.

    Szia Marcsi!

     

    Köszi, nincsenek fájásaim (igazából nem is voltak), 2 hete más gondom volt (méhnyak nyák leválásom volt), de azzal sincs semmi gond szerencsére!

     

    Mondd csak, véletlenül nem egy XIII. kerületi 9. emeleti 1+2 félszobás lakásban laktál azzal a Bobtaillel??? Csak mert volt egy ilyen szomszédom (én felette laktam a 10-en) Ha igen, akkor kicsi a világ!

    előzmény:
    marcsi0211 (7833)
    2009-04-29  13:53
  68. 2009. Április 29. 13:587834.

    Szia Susy!

    Köszönöm a kérdésedet, egészen jól vagyok

    Az elmúlt egy hétben nem híztam egy dekát sem, úgyhogy most emiatt is jobb a közérzetem

    Már csak 6 hét. Már kezdek izgulni... hogy minden meg lesz-e addig. Te nem?

    Anyukám hazajön vasárnap, de még egy hétig nem igazán lesz a közelemben, családlátogat, csavarog. Remélem azért segít is majd ebben-abban. Bár ha nem, akkor is meg kell oldanom dolgokat

    Nálatok mi a helyzet? Kész már a gyerekszoba?

     

     

    előzmény:
    susy09 (7830)
    2009-04-29  13:22
  69. 2009. Április 29. 13:537833.

    Susy: Ne aggodja a baba sulya miatt nekem 1 kg volt 28 hetesen. Az uh nem mér csak csontot de lehet hogy neked is lesz egy szép husos babád aki könnyü csontozattal lesz megáldva.

     

    Kutya: Nekem nincs bajom a kutyákkal ezt irtam is csak ne feküdjön a pocakra és ne adjon neki a gazdi puszit amig én ott vagyok.Én kutyapárti vagyok. Amugy nekünk panelba volt a bobtail és annak még a szörét is ápolni kellett rendesen. 

     

    Elefanni: Pont tökéletes suly a babának. Se nem nagy még de már nem is kicsi akkorasullyal megszületni.

     

    Ebi: a nagylányomnál 17 voltam és bevállaltam nem érdekelt senki véleménye persze tegyem hozzá elötte 4 évvel a növéremet kipakolták 18 évesen mert az orvos elcseszte és nem vett észre egy elhalt beágyazodott méhen kivüli magzatot az egészséges beágyazodott magzat mellett.

     

    Sbetty: Most mi is albérletbe lakunk de lenne hol laknunk csak ott még nincs hely számunkra! Majd ha az idösebb növérem helyre áll és elköltözik a 3 gyerekkel vesz egy lakást(még idén) akkor mi megyünk vissza a gyerekkorom helyszinére. (1+ 2 fél szobás panel)

     

    Mi is azért szoktunk megkapni hogy nem normálisak vagyunk mert a párom 37 éves én 30 de ugye miután mindkettönknek 2.házassága igy van már 1-1 gyerek + lesz a 3 közös! De ez sem érdekel. Nekem se ujdonság.

     

    Ghandi: Hogy vannak a fájogatásaid? Teljesen megszüntek? 

    előzmény:
    susy09 (7829)
    2009-04-29  13:21
  70. 2009. Április 29. 13:417832.

    Ebi: Nem tudom, hogy tudok-e menni az elsősegélyre. Ha 9-kor kezdődik, akkor 2-kor van vége (5 órát ír a honlapjuk). Nekünk vidéken kéne lennünk ebédre... még megbeszélem apával!

     

    Öblítés: én eddig úgy gondoltam, hogy a babacuccokhoz még több öblítő kell, hogy puhábbak legyenek, mint egy sima adagnál. Most akkor mossak teljesen öblítő nélkül?? Vagy ahogy jól esik? (ahogy olvasom, ahány ház, annyi szokás) ...

     

    Marcsi 2 nappal jársz előttem (én ma 34+1) de a hasad legalább 3 héttel tűnik nagyobbnak az enyémnél! Jól belehúztál vagy én maradtam le

     

     Megy ma valaki az ÁEK-ba szülőszoba látogatásra?

    előzmény:
    ebi85 (7790)
    2009-04-29  08:27
  71. 2009. Április 29. 13:357831.

    Sziasztok!

     

    Szépen gömbölyödnek a pocakok

     

    Asszem a beszólogatással eddig szerencsém volt, szinte csak pozitív dolgokkal találkoztam, még Márk volt a hasamban és dolgoztam a nénikék kifejezetten imádták. Most egyedül Anyósom szólt be, mikor mondtuk a kistesót hogy úristen, terveztük? a mai világba két gyereket? (pedig akkor még gazd. válság sem volt ennyire nyilvánvaló ) ill. múlkor a piacon súgott össze két néni mögöttem, hogy juj milyen kisgyerek a babakocsiban és már megint terhes

    Én egyetem befejezése után 1évvel szültem Márkot félbehagyva a szakképzésem, most meg jön a kistesó, így terveztük, karrierem ráér. Ezt anyósom máig nemtudja feldolgozni Ráadásul akkor egy 27nm-es lakásban laktunk, picibabával pont elég volt, akkor lett szűkös, mikor Márk már járni kezdett és nőtt a mozgásigénye, pont akkor költöztünk és a gólya is kopogtatott. Ha arra vártunk volna hogy családi ház+két kocsi+mittomén mi legyen vszínű még pár évig várunk, de mire, a gyereknek ezek a körülmények nagyon mindegyek... 

     

    Kutyakérdés: nekünk macskánk van, de igazából csak azért, mert lusták vagyunk kutyát sétáltatni ill. nekem az ideális kutya jó nagy termetű, az meg lakásba nem való. Szerintem semmi gond nincs vele, nem a gyerekágyba fekszik be senkinél, és a gyerek immunrendszerének is jót tesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. Április 29. 13:227830.

    szia ghandi!

     

    hogy vagy?

    előzmény:
    ghandi (7828)
    2009-04-29  13:15
  73. 2009. Április 29. 13:217829.

    szia

     

     

    örülök hogy szimpi az új doki! Na a 3500 gr az teljesen jó súly szerintem! Nekem azt mondták max 3 kg lesz az én lányom, bár ki tudja mennyit szed még fel a szülésig! 31+4 hetes uh.-n 1600 gr volt! hogy azóta mennyi lett azt passzolom, maj május 18.-án kell mennem uh-ra a dokimhoz!

    előzmény:
    Elefanni (7826)
    2009-04-29  13:06
  74. 2009. Április 29. 13:157828.

    Helló!

    Füles igazad  van, beruházhatnék egy sporttáskára, de most épp a hellyel küzdünk a lakásban, hogy elférjünkezerrel selejtezek! Épp most újítsak be egy amúgy 4. táskát??? Szóval lehet, hogy a kicsi gurulósba pakolok

    előzmény:
    fules0224 (7776)
    2009-04-28  15:33
  75. 2009. Április 29. 13:097827.

    Ja bocsi,mindig elfelejtem odaírni!

     

    Ma 33+5 

    előzmény:
    Elefanni (7826)
    2009-04-29  13:06
  76. 2009. Április 29. 13:067826.

    Sziasztok!

     

    Egy kicsit nem figyelek oda és máris legalább 2-3 oldal hozzászólást kell végigolvasnom

     

    Voltam tegnap védőnőnél és az új dokimnál,akinél szülni fogok.

     

    A védőnő megdicsért,hogy milyen szépek a leleteim,nem vizesedek (gondolom a sok zöldség,gyümölcs és a viszonylag sok mozgás), jó a vérnyomásom 100/60 és az általános nyűgökön túl nincsenek panaszaim.

     

    Viszont képzeljétek! Ahogy vártam a védőnőre, érkezett egy másik kismama, ő még csak 6 hónapos volt és beszédbe elegyedtünk. Mesélte,hogy a barátnője szintén kb. 6 hónapos terhes és idáig már 25kg-ot hízott.Megondták neki az orvosok,hogy ha belátható időn belül nem sikerül legalább 3 kg-tól megszabadulnia,akkor azonnal befektetik a kórházba.

     

    Ehhez képest nem tudom mit riogatott az előző dokim,hogy nagyon sokat hízom. Eddig 13kg+.Persze azért igyekszem odafigyelni arra,hogy ne zabáljak össze-vissza,de nem hiszem,hogy nem tudják,hogy ez alkati kérdés is.De az új dokim szerint nem is híztam olyan sokat. Állítólag a terhesség előtti testsúly 20%-át ha vki max. hízza,az még normális.

     

    Utána elmentem megismerkedni az új dokival. Nekem nagyon szimpatikus,szerencsére jó volt az első benyomás. Tetőtől talpig megvizsgált,uh is volt.

    Csak ámultam,amikor megmondta,hogy mekkora a pici,mert szerintem nagyon sokat nőtt az elmúlt 2 hétben. Két hete volt 1840 gr, tegnap meg olyan 2300 gr körül volt. A doki szerint,ha továbbra is tartja ezt a fejlődési ütemet a kislány, nagy valószínűséggel 3400 gr körül fog születni.

     

    Említettem,hogy a Bajcsyban fogok szülni.Állítólag a baba lehet saját és kórházi ruhában is,de minden mást kérni szoktak (pelus,babaápolás stb.) Úgyhogy azt hiszem egy túlélő csomagot fogok összeállítani,felkészülök az ínségesebb időkre is.

    De állítólag maga az orvosi ellátás és a szülészet része tök modern,2 éve lett felújítva,így világszínvonalú.

     

    Ja és szerencsére apás szülésnek semmi akadálya

     

    Hű,jó sokat írtam egyszerre.Bocsánat,ha vkit lefárasztottam.

     

    Lassan nekem is kell mennem a konyhába: vár a főzés és a kenyér sütés

    előzmény:
    haizer_timea (7823)
    2009-04-29  12:23
  77. 2009. Április 29. 13:007825.

    sziasztok

     

    na az elöbb írtam egy szép hsz-t erre elszált...grrrrrr......

     

    Lényeg h nekem is van kiskutyám és imádom. miénk is szép tiszta heti 1x-2x fürdetve van! ugyhogy marad minden vele kapcsolatban úgy ahogy eddig persze én nem fogok tudni annyit törődni vele mint eddig hisz a kislányunkal fogok!

     

    Hoztam én is már egy friss ma készített pocakfotót!

     

    33+0

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. Április 29. 12:467824.

    szaisztok: no látom beszólogatások a téma.. hát ebben én előljártam. olyanokat kaptam... fél évig mindenki kérdezgete a környéken, hogy egyálltalán enyim e a gyerek! meg hogy ok, és apuka is van hozzá? esetleg férjnél is vagyok?? na no komment..... és mindez csak azért mert sose voltam szenvedő szingli, én egyedül is szerettem lenni, amikor nem volt párom. ebből elkönyvelte mindenki, hogy én nem is akarok sose párt, meg családot hja, engem senki se kérdezett... volt olyan, aki félórán keresztül fejtegette, hogy ez micsoda képtelenség, hogy nekem már van férjem gyerekem, neki még nincs. ezt sose képzelte volna.... hát kit érdekel???

    hja m,eg egy régi szomszéd:" jéé, baba, a tied?" mondom igen. mire ő: "azért szép"... hát no comment .

    de én is kaptam kioktatást, hogy minek szülök fiatalon. (az igazsághoz tartozik, hogy olyan 20-max 22-nek néztem ki) ... és ez csak párdolog.

    hihetetlen mivel bírnak jönni az emberek, hamár van egy gyerek. őrület... de tojni kell rá!! ill röhögni rajtuk, mert mást nagyon úgyse lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. Április 29. 12:237823.

     

    Hú de sokat írtatok míg nem voltam!

     

    Szóval a kutykérdéshez annyit, hogy nagyon megosztó a vélemény róla.Van aki nagyon szereti és családtagként kezeli (ez vagyok én)Valaki meg nagyon nem bírja elviselni és rosszul van tőle, hogy a lakásban, ne adj isten ágyban alszik úristen ez hogy lehet!

     

    Én megértem ha valaki nem szereti, ha pl. az a barátnőm jön hozzánk, akkor próbálom őket elszigetelni egymástól.

    Viszont pl. Az anyósom is először roszul volt Pannitól (én hoztam őt a házhoz!) Láttam kivan tőle, hogy egyáltalán leteszem a lakásban náluk, aztán most meg már úgy szereti, hogy egy ágyban alszanak, ha nem eszik, akkor lefekszik mellé a földre!Stb.. Amit még én sem engedek neki, nála még azt is lehet, úgyhogy teljes a szerelem már.

    Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy addig amíg az ember nem kerül közel egy állathoz nehezebb megérteni ezeket a dolgokat aztán magán is meglepődik!

     

    Panni kutyám egyébként tisztább, mint sok ember, és az orvosok is azt mondják hogy a kismama tartózkodjon az állat ürülékétől, mástól nem kell, mert semmi bajt nem okozhat, csak higéniai kérdés, ez nálunk pedig megvan.

    Rendszeresen fürdik (baba illatú a szőre nem kutyaszagú!), jár kozmetikába, séta, kaki után  fertőtlenítős letörlés.Otthon is sűrűn takarítunk, ugyhogy én nem aggódok miatta.

    Még a baba elött akarok egy alapos szőnyegpucolást is és nyílván hozzá nem engedem egy jó darabig még közel.

    Na azt hiszem ezt kiveséztem!

     

    Ja a beszólogatosokról annyit, hogy szerintem mindeki közelében van aki tesz "kedves" megjegyzéseket. Ezek szeintem egyébként sokszor féltékenységből erednek.

    Pl. Nekünk a párom főnöke (40 éves nő-gyerek nélkül) mondta, hogy

    hova sietünk, miért vállalunk ilyen hamar babát, ráértünk volna még!

    Én 32 leszek pár hét múlva, első baba!Szerintem ez nem egy elhamarkodott dolog!

     

    Szóval szerintem, irígy sok ember ránk -ra ,ezért talál ki, mindenfélét!

     

    Nem kell velük foglalkozni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. Április 29. 12:227822.

    Sziasztok!

     

    Az embereknek sosem tetszik semmi. Nekem is mondják, h jókor szülök..miért, mert válság van?

     

    Szépek vagytok lányok! Mindenkinek milyen nagy a pocakja!!

     

    Nekem ha fáj a hasam, soha sem fáj a derekam. Akkor nekem sem fájás? Mert tegnap a védőnő azt mondta, h bizony ez az.

     

    Olyan jó, h nem fúj a szél!

    Voltam bankban, boltban és barátnőmmel is találkoztam. Most lustizok, megnézem a sorozatomat, aztán főzöm az ebédet.

     

    33+4

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. Április 29. 12:117821.
    Na akkor erre mondok jót! Én szeptemberben töltöm a 35-öt. Apa 47 lesz mire a pöttöm megérkezik. Egy 1,5 szobás albérletben lakunk. apának már van 2 nagykorú, és 2 kiskorú gyerkőce. És mi így is bevállaltuk a babát. Tervezett baba volt, nem besikeredett! Ja és természetesen válság van!! Akkor lehet ránk bármit mondani!!!
    előzmény:
    ebi85 (7820)
    2009-04-29  11:39
  82. 2009. Április 29. 11:397820.
    Egyébként a másik ilyen kiakasztó beszólás a: Hány éves is vagy?  Nem vagy túl fiatal/öreg? Tőlem sokszor megkérdezték, pedig sztem 24évesen már simán nem "fiatal" az emeber. A fiatalság meg szerintem nem is életkortól függ, inkább érettségtől. HOgy éppen az éltének melyik szakaszában van az ember, ez meg mindenkinél más évhez kapcsolódik.
    előzmény:
    marcsi0211 (7819)
    2009-04-29  11:27
  83. 2009. Április 29. 11:277819.

    Na igen de az emberek csak azt látják amit látni akarnak vagy ugy gondolják hogy azt is látják.

     

    Mert mostanság csak akkor lehet szülni ha van 1 családi ház minimum a 2 gyereknek 2 külön szobával háloszobával és nappalival, 2 auto és 2 millio a bankban. Sokan ezt tartják de ha sok kismama erre várt volna akkor soha nem lenne gyereke. Nem mindenkinek adatik meg hogy a szülök,nagyszülök adjanak pénzt vagy lakást kezdésnek.

     

     

     

     

    előzmény:
    ebi85 (7816)
    2009-04-29  11:15
  84. 2009. Április 29. 11:177818.
    Nivea babaolaj és általában a babaolajak egyszerű paraffin olajból állnak , én a sima oliva olajat ajánlom, illetve az igazság az h én bekészitettem anno Csanónál, de ne használtam semmit, sem testápolót , sem olajat , csak lefürdettem a babatusfürdővel, megtörölgettem, bekentem a fenekét popsikrémmel és ennyi volt a "nagy " kozmetikázás
    előzmény:
    Dudukly (7815)
    2009-04-29  11:05
  85. 2009. Április 29. 11:167817.
    Ez most jutott eszembe. A hálós bugyiba be lehet rakni sima betétet is? Mármint  a ragasztó csík miatt kérdezem, hogy az nem teszi tönkre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. Április 29. 11:157816.

    Sztem mindenki döntsön maga a hála pénzről is és a babakelengyéről is. Kinek mi jön be, ki mit tehet meg. Egyik gyerek sem fog hátránnyal indulni. De aki ezért elitél valakit, mert máshogy csinálják mint ő... na ez nagyon gáz.. és ha még a szemébe is mondja... menjen a fenébe az ilyen.

    Nekem sok nagycsaládos ismerősöm van, szerintem nem elitélendő. Mindenki tudja magáról, hogy el tud-e tartani mégegy gyereket vagy sem. És senki ne turkáljon más pénztárcájában.  

    előzmény:
    Dudukly (7815)
    2009-04-29  11:05
  87. 2009. Április 29. 11:057815.

    Csajok, szokjatok hozzá, hogy a gyerekneveléshez/vállaláshoz mindenki ért (mint a focihoz) ÉS kéretlenül szórják a jótanácsokat. Asszem a "kedves" emberek beszólásáról már írtam egy hosszabb hsz-t.

     

    Én kaptam az elsővel is bőséggel ("azt hittem sose lesz gyereked", "nem gondolod, hogy öreg vagy ehhez" stb.), és most is megkaptam, hogy milyen felelőtlenség ilyen időben gyereket vállalni... Egy koffeines ital reklámban van jó visszaszólás: "az élet túl rövid, hogy mindenért aggódjunk", illetve a párom nagyszüleinek példájával szoktam illusztrálni, hogy mennyire érdemes a jobb időkre várni: a párom nagymamáját a nagypapa az 1930-as évek elején megkérte feleségül, ugye akkor volt a gazdasági válság meg minden, a nagymama mondta, hogy várjanak a jobb időkre. Húzta-halasztotta, végül igent mondott, 1938-ban. Nagypapát az esküvőről vitték a frontra. Na ennyit arról, hogy mire érdemes várni.

     

    Ugyanez a helyzet a hálapénzzel, illetve a mindenféle babakelengyével, nyilván aki megengedheti magának és fontosnak tartja az ad az orvosnak/szülésznőnek (én az orvosnak az anyasági támogatás összegét hallottam, a szülésznőnek ennek a felét, de az én dokim sose mond összeget, és a neki dolgozó szülésznők is az "ad amennyit tud/gondol" elvet vallják), megvesz a popsitörlő-melegítőtől a babakocsi ringatóig minden szrt (bocsi), aki meg nem, az nagy boldogságban megy szülni az ügyeleteshez és a gyerekét felneveli tiszta ruhában és szeretetben. (A szuper fejlesztős játékokról egyébként annyit, hogy pl. az én lánykám kiskorában leginkább a vízzel félig töltött pille palackkal játszott, a méregdrága beszélős bödön állt a sarokban.)

     

    Marcsi: hálós bugyi asszem csak gyógyszertárban, gyógyászati segédeszköz boltban van, mert a giga tenna betétekhez ajánlják, de én mindenhez ajánlom, nekem jobban bejött, mint az eldobhatós.

     

    Salsi: a gyógyszertárban napraforgó olajat adnak (mint a vénusz, csak kicsi üvegben van), sztem elég büdi, és nivea babolajat vagy az extra szűz olivaolajat (sima szupermarketből) ajánlom inkább.

     

    Márta

    előzmény:
    ebi85 (7810)
    2009-04-29  10:37
  88. 2009. Április 29. 11:017814.
    A múlkor valamelyik újság címlapján olvastam, hogy Norbiék azért nem vállalnak . gyereket, mert 20 millióba kerül egy gyerek mire felneveli. Nekem akkor sem lesz ennyi pénzem ha életem végéig dolgozom, de akkor is szülni fogok!!
    előzmény:
    ebi85 (7810)
    2009-04-29  10:37
  89. 2009. Április 29. 10:567813.

    még egy tábla babásnak és nemcsak

     

    http://dilidomino.freeblog.hu/archives/2008/02/ 16/1857_Magzati_meretek/ 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2009. Április 29. 10:537812.

    Nekem is mondták már : bátrak vagytok hogy most a válság idején bevállaltok még egy gyereket , én nem tenném....hát ne tegye , ki kérte rá ?

     

    Ami a kutyát illeti, nekünk 4 magyar vizslánk van , akiből egy a nagy kedvenc és bent lakik a házban , engem nem zavar - zavart sem a kismamaság közben sem a Csanád születése után , sem most....annyi h többet nyalom a lakást , de amondjuk a  kutya csak a nappaliban ülhet a saját teknőjébe, nem engedjük be az ágyba amióta terhes lette Csanóval (azelőtt velünk aludt) ....de ez mindenkinek alapból másképp jön, mármint a kutyatartás

    előzmény:
    marcsi0211 (7809)
    2009-04-29  10:23
  91. 2009. Április 29. 10:457811.

    A mai világban ha van 1 gyereked az elfogadott de ha már a 3. vagy 4. van uton akkor bizony hülye és meggondolatlan hülye vagy esetleg nem normális.Mert válság van és minek.

    Vannak ilyen beszolások de hát ez van.Én mindig is nagy családot szerettem volna de ez 10 évig csak álom volt a lányom után.Most bepotoltam azt a 10 évet 3 év alatt.

     

    Akkor legyek hülye szoktam válaszolni. Általában pont azok beszélnek igy akik pedig megtehetnék anyagilag is hogy ne csak 1 gyerekük legyen.

     

     

    előzmény:
    ebi85 (7810)
    2009-04-29  10:37
  92. 2009. Április 29. 10:377810.
    Ez hihetetlen! Hogy lehet ilyet mondani? Ismerek olyat, akinek a gyerekvállalásával nem értettem egyet, de soha nem mondtam meg a szemébe így... ez nagyon durva!!!! Szegénykém Kiosztottad legalább rendesen?
    előzmény:
    marcsi0211 (7809)
    2009-04-29  10:23
  93. 2009. Április 29. 10:237809.

    Ebi:Téli a ruhatárat nagyon utáltam mondjuk ameddig az volt addig senki nem kérdezgette hogy : jé csak nem babát vársz? vagy - Bátor vagy hogy a mai világba gyerekeket vállalsz! de volt ilyen is mostanában: Nem vagy normális majd éhen halltok és nem lesz mit enni adni a gyerekeknek!

     

     

    Timi:

    Nehogy megkövezzetek ezért légyszi

    Aranyos a kép a kutyussal de én nem szeretem amikor egy állat a pocaknál van.

    Valahogy mindig olyan fura érzés kap el.

    Félreértés ne essék imádom a kutyákat nagyon is bármit megtehet a nagylányom is egy Bobtail mellé született a kutya tanitotta meg járni is de nem szeretem ha egy kismama mellett van. Azt sem amikor azt látom hogy puszilgatják az állatot utána pedig a gyereket.

    előzmény:
    haizer_timea (7806)
    2009-04-29  10:08
  94. 2009. Április 29. 10:197808.

    Koszi a teblazatot.

    Igy latva az eredmenyeket a tablazat szerint nincs is nagy elteres.

    Nem tudom akkor a doki mi szerint meri az ertekeket

    De azert jo ha megcsinalom a terheleses cukrot, legalabb meglessz.

     

    Nekem is szokott amugy a pocakom kemenyedni. A tegnap mondtam is a dokinak es azt mondta ha nem faj akkor minden ok.

    Marcsi neked is jo nagy pocakod van

    Timi: Edes a kutyusod. A pocid is persze

     

     

    babas

    32+6

    előzmény:
    csinicsani (7800)
    2009-04-29  09:31
  95. 2009. Április 29. 10:187807.
    csini pocak, helyes kutyus
    előzmény:
    haizer_timea (7806)
    2009-04-29  10:08
  96. 2009. Április 29. 10:087806.

     

    Hoztam egy kis jó kedvű fotót!

     

    Panni a kutyusom az ölemben, mintha hallgatózna a babához!

    Plussz egy friss pocakos kép!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. Április 29. 09:457805.

    Én csináltam picassán olyan montázst az összes pocakfotómból. A baj vele az, hogy télen úgy be volta öltözve a fotókon is, hogy nagyobbnak tűnik a pocak mint a tavaszi "levetkőzösökön"

     

    De igazad van marcsi

    előzmény:
    marcsi0211 (7796)
    2009-04-29  09:15
  98. 2009. Április 29. 09:447804.

    Az első baba nálunk is!

     

    Azért gondolom, hogy nyúlás fájdalom, mert Anyukám is mondta, hogy csak nálam (első gyereknél) érezte ő is ugyanezt a fájdalmat, a hugomnál már nem! Kitágítottam a helyet!.

    előzmény:
    ebi85 (7802)
    2009-04-29  09:39
  99. 2009. Április 29. 09:407803.
    Olyan égő érzés nekem is volt korábban, de már hetek óta nem.. én nagyon utáltam. Olyan volt, mintha frissen horzsolt seb lenne a pocakomon. Folyton emelgettem a pólómat, mert nem akartam elhinni, hogy nem látszik ott semmi. Ha lefeküdtem lassacskán elmúlt.
    előzmény:
    csinicsani (7797)
    2009-04-29  09:19
  100. 2009. Április 29. 09:397802.
    Hasonlóak lehetünk Timi tényleg! Első baba nálatok is ugye?! És nem is vagy sokkal mögöttünk!
    előzmény:
    haizer_timea (7799)
    2009-04-29  09:28

Címlap

top