Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. május 2. 13:488001.
    A 14 kerületben a 3-as vili mellett van egy angol turi. Én még nem voltam, de szemezgettem vele sokat  és valaki írta is, hogy járt ott és jó (legalábbis így emlékszem). Egy kínai étterem van mellette. És közel is van hozzátok (ha jól emlékszem). Viszont  abalaha és a keleti között van egy nagyobb angol turi, ahol babacuccokra vannak specializálódva. Itt sem voltam még csak hallottam. 
    előzmény:
    Anna0320 (7997)
    2009-05-02  10:04
  2. 2009. május 2. 13:438000.

    Szia!

     

    Igen! Tegnap még tervezgettük ma meg már lassan itt van  Megvettünk végre mindent, uh mostmár nyugodt vagyok emiatt. Férjem is úgy örült a matracnak, hogy lehet h össze is rakja a kiságyat a hétvégén (pedig csak az uccsó héten akarta, mondván ráér az). 

    Az én kórházasom alakul. A tisztálkodó cuccok már táskában, a többi az ágyon egy halomban. Még a pizsiket kell kimosnom és akkor lassan azt is bepakolászhatom (kérdés az hogy mibe

    előzmény:
    Ambercat (7995)
    2009-05-02  09:55
  3. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. május 2. 11:577999.

    Choppardlike! Gátmetszés, vagy gátvédelem? Az elsőnél engem is autómatice vágtak, bár szerintem akkor sem kellett volna. Még a harmadik óriás bébim is kifért szépen. Az is igaz, hogy ez is teljesen egyén függő. Ki mennyire laza, hogy tud tágulni. Én világ életemben csináltam az intim tornát, gondolom ez lehetett nagy segítségemre, meg úgy általánosságban elég laza izmokkal vagyok megálva. Akinek úgy általában is merevebbek az izmai, lehet hogy jobban jár, ha nem zárkózik el a vágás elől. Tényleg lehet nagyon csúnyán is repedni. Én is találkoztam már olyan kismamival, akinek összerepedt a hüvelye és a végbele, mert olyan nagy volt a babája. Mondjuk ez 20 éve volt. Akkoriban még az UH képek inkább szemcsés űrfelvételeknek néztek ki. Ma már pontosabban felmérik a dokik a baba méreteit és a te adottságaidat. Szerintem beszéld meg az orvosoddal. Ha nincs fogadott, akkor a terhesgondozást végző is szivesen segít ebben biztos, vagy majd a szülésznőt is kifaggathatod.

    Sbeetty! Én is nagyon örülök, hogy eddig együtt babásodtunk, és sajnálom, hogy búcsúzol. Azért amikor csak tudsz jelentkezz! Várom majd a megjöttem sms-t is.

     

    Szépek a poci képek.

    előzmény:
    choppardlike (7785)
    2009-04-28  20:28
  4. 2009. május 2. 10:147998.

    Sziasztok!

    Szép hétvégét mindenkinek!

    Zulejka, én is júni 17-én születtem 82-ben!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818450 (7962)
    2009-04-30  17:47
  5. 2009. május 2. 10:047997.

    Sziasztok Lányok!

     

    Tud valaki a 14. kerületben jó kis turit, ahol jó minőségű babacuccból nagy a választék? Jövő héten már nem dolgozom, igy lesz időm vásárolgatni. Kár, hogy energiám nem nagyon van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. május 2. 09:597996.

    http://babaholmiolcson.hu/shop.php?kat=mind&akcio=1

     

    Mi itt vettük a pólyát, pelenkázót, baldachinos ágyneműt, hálózsákot, rugit, meg sztem még jó pár dolgot. Érdemes megnézni, sztem jó áron és jó minőségben vannak dolgok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. május 2. 09:557995.

    szia!

     

    pont ma reggel riogattam az uram ezzel a 25 nappal. hihetetlen milyen gyoran elment, nem?

    nekünk elvileg minden megvan, de csak holnap lesz a napja-remélem tényleg semmi nem jön közbe-h össze is pakoljuk, illetve átnézem újra, biztos nem hiányzik-e valami. és végre a kórházast is összerakom, mert ez tarthatatlan :-)

     

    előzmény:
    ebi85 (7993)
    2009-05-02  08:54
  8. 2009. május 2. 09:087994.

    Jó reggelt lányok!

     

    Hát igen Gnokki,amikor az ember otthon van még egy bevásárlás is tök jó program!De jó ötlet, hogy kaptál kimenő napot, az sokat számít!

     

     Nyílván 6 hétig mi is itthon leszünk, de szerintem, akkor nem is fogunk annyira programra vágyni, ismerkedünk egymással meg regenerálódunk!

    Aztán én arra gondoltam, hogy majd járunk baba-mama tornára! Aki itt nálunk a kismamajógát tartja indított ilyen  tornát állítólag nagyon jó, 8 hetes kortól lehet járni!

     

    Persze ez szerintem inkább kikapcsolódás, mint valódi testedzés!

     

    Timi 35+5

     

    előzmény:
    gnokki (7992)
    2009-05-01  22:28
  9. 2009. május 2. 08:547993.

    Jó reggelt!  Bár kicsit borús itt Pesten, de remélem javulni fog! 

     

    Gnokki, tök jó, hogy leírtad ezt!  Köszi 

    Kicsit paráztam még korábban én is, hogy hogyan fogok közlekedni a kerületen kívülre, mert én meg  a "tömegközlekedésről babakocsival" nem vagyok valami túl jó véleménnyel, nem is biztos hogy nagyon merném (mármint rövidebb távon igen). De nálunk meg az a szerencsés dolog történt, hogy anyukám (aki nem nagyon mer vezetni, így a kocsiját öcsém és én használtuk felesben, ahova mondta oda vittük) babaköszöntő ajcsiba nekünk adja a kocsit (semmi extrát ne képzeljetek, kis régi de én imádom! öcsém meg sajátot akar venni a nyáron), hogy sűrűn menjünk majd hozzá unokázni  Uh hála anyunak ez a bezártság probléma megoldódik nálunk, persze csak ha anyagilag bírjuk majd 

     

    Ma már csak 25nap vissza... bocsi hogy minden nap leírom, de félelmetes kezd lenni 

    Ma megyünk és elvileg megvesszük az uccsó cucokat Márknak. Majd még benézek! Pusssz 

    előzmény:
    gnokki (7992)
    2009-05-01  22:28
  10. 2009. május 1. 22:287992.

    Sziasztok!

     

    haizer timea: én is majdnem becsavarodtam itthon de szerencsére találtunk rá megoldást. Az első 6 hét szent és sérthetetlen, sehova nem vittük a Bogit és hozzánk sem jöhettek csak a nagyik. Úgy gondolom, hogy nem hiába találták ki ezt a 6 hetet, ennyi idő kell, hogy kicsit megerősődjön az immunrendszerük. A 6 hét letelte után csak hetente 1 x mentem el itthonról, Cora-ba bevásárolni de az sem volt az igazi mert sietni kellett. Kicsit besokaltam és kitalálta a férjem, hogy minden hónapban egy szombaton elmehetek egy egész napra. Ilyenkor reggel elmentem és csak este 7 körül mentem haza. Hagytam lefejt tejet a hűtőben és simán elvoltak. Én meg tök jól feltőltődtem ezektől a kiruccanásoktól.

    Utána olyan 7-8 hónapos korában kitaláltuk a sógornőmmel, hogy hetente 2 x találkozzunk mert nekik 2 hónappal idősebb a fiúk mint Bogi. Ez jó volt a gyerekeknek is meg nekünk is. Ez tartott több mint 1 évig de sajnos, legalábbis nekem sajnos, bölcsis lett az uncsitesó. Ezek után marhára unatkoztam mert a hegytetőn lakunk, tömegközlekedés nulla, kocsim nem volt és nagyon sajnáltam magam. A férjem hetente 1 x bevitt Pestre de nem szerettem igazán mert nagyon függtem tőle, volt, hogy hamar végzett és alig csavaroghattunk de volt, hogy sokáig dolgozott.

    Végül tavaly novembernem kaptam a szüleimtől egy autót és végre szabad lehettem. Most már majdnem mindennap megyünk valahova, ha csak a játszóra az is jó. Eddig még oda sem tudtunk eljutni mert a hegyről lejönni és visszamenni kész katasztrófa volt, nagyon meredek.

    Már előre készítem magam lelkiekben, hogy az első 6 hétben megint itthon leszek.

    Az utcánkban van pár Bogival egykoru gyerek plusz az alattunk levő utcában is de annyira sznobok, hogy nem találom velük a közös hangot. Nekik az a fontos, hogy ki vette drágábban az adott cuccot vagy ki költött többet x hónapban.

    Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett de nagyon ráértem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. május 1. 21:427991.

    na, itthon vannak a fiatalok:). De jó!

     

    Legalább lassan én is lefekhetek. a férjem úgyis elalszik amint leteszi a fenekét:(.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. május 1. 21:357990.

    örültem neki én is, hogy ők nyertek!

     

    Sajnálom, hogy összekaptatok. Remélem azért mert szent a béke!

     

    Amúgy de. mi is, épp nem úgy szólt vmiért és nekem is jött a bőgés meg a hiszti, mint ha kisgyerek lennék. Majd 6 hét múlva elmúlik:8, utána más miatt sírunk majd.

     

    Nándim is érzi, hogy feldúlt vagyok, annyira mozgott ma.

     

    Ráadásul az e legnagyobb ellentétem, hogy mennék koncertre, emberek közé, de vhol nem is, hisz nem bírok annyit fent sem lenni, se ülni, sem állni...és asszem bevallom, irigy vagyok a férjemre, hogy ő meg megy, bulizik...én meg itthon ülök.

     De jól esik ám itthon lenni és lustizni is.

     

    előzmény:
    ebi85 (7989)
    2009-05-01  21:17
  13. 2009. május 1. 21:177989.

    Füles! Én is nekik szurkoltam, és nyertek is!

     

    A gitáros srácnak meg üzenem, hogy "nem tudja, hogy egy terhes nővel nem érdemes kekeckedni???" De komolyan, sajnállak a dolog miatt Én is jól beolvasnék neki. Ilyenkor (babásan) sokkal nehezebb ezen uralkodni, és minden sokkal érzékenyebben érinti az emeber lányát.

     

    Amúgy ma nekem sem volt felhőtlen a napom. Férjemmel összeszólalkoztam és hatalmasat bőgtem a végén (persze megint hülyeségen). Olyan érdekes, de mostanában nem csak simán pityergek, vagy könnyeket hullatok, hanem rendesen zokogok mint egy kisgyerek, hangosan, rengeteg könnyel és szipogással... remélem elmúlik 4hét múlva ez is. Nekem már csak 26nap vissza (izgulós fej nics) 

    előzmény:
    fules0224 (7988)
    2009-05-01  19:01
  14. 2009. május 1. 19:017988.

    úgy felhúztam magam!!! A gitáros srác nem szólt, h ő nem a srácokkal megy, hanem a tesójáékkal a fellépésre. Mert úgy volt, hogy egy autóval (az enyémmel mennek) mind az 5en. Erre megtudom, hogy neki különcködnie kellett, és ez azért bosszantó, mert így én is mehettem volna HAZA, mert ott volt a fellépés, ahol anyuék laknak, találkozhattam volna velük is, ismerősökkel is! Na, találkozzak csak vele, megmondom a magamét, hogy lehet ennyire izé.

     

     

    Lassan majd csak elindulnak haza. 

     

    Remélem Gangxtáék nyerik a Mr. és Mrs.-t.

     

    ---------------------------

     

    Ebi: tök jó, biztos hasznád veszed eleinte!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. május 1. 15:487987.

    Én is néztem a tescoban, de még nagyon drága. A turit viszont lehet h megpróbálom jövőhéten

     

    Viszont képzeljétek! Férjem mamája (leendő dédi) talált 3 régebbi típusú pólyát. Tökre megörültem neki. Tegnap este ki is mostam őket 95 fokon, majd meglátjuk milyneek lesznek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (7976)
    2009-05-01  13:28
  16. 2009. május 1. 15:467986.

    Sziasztok!

    Persze hogy megosztom majd veled Chrissy, majd hétfőn este vagy kedd reggel írok, hogy mi volt a dokinál

    előzmény:
    Chrissy8000 (7973)
    2009-05-01  12:29
  17. 2009. május 1. 15:387985.
    én azt hallottam, h zokni minidg kell eleinte, még akkor is ha csak pelus van rajta, mert az fázik neki a leghamarabb.
    előzmény:
    -Tiffin- (7983)
    2009-05-01  15:22
  18. 2009. május 1. 15:377984.

    ez a kiscipő! tünemény!

     

    kár, h én sem tudok varrni:).

     

    De hátha anyósom varr hálózsákot.

     

    A hálózsákból könnyebben kiveszed, ha pelnkázni kell, azért az angolpólyát csomagolni kell.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. május 1. 15:227983.

    ez az elso farmercipo valami tunemeny, kar, hogy nem ertek a varrashoz, max. gomb es gatyaszar roviditese megy. :/

     

    En az elso honapokban nem adok ra cipot, itt jo meleg van, raadasul paras hoseg, nem hiaba hivjak Uj-Anglianak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (7981)
    2009-05-01  15:18
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 1. 15:217982.
    Tetszik ez a pólyázást tanító oldal, lementettem, köszi
    előzmény:
    -Tiffin- (7980)
    2009-05-01  15:16
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 1. 15:187981.

    Örülök, hogy tetszik az oldal

     

    Ha jól látom az a különbség az angolpólya és a hálózsák között, hogy a hálózsák körbe gombos, vagy alul nyitott és gumiházzal van összehúzva (ez a pelusozásnál jön jól, mert alulról könnyen hozzá lehet férni), vagy zipzáros.

    Az angolpólyánál úgy látom, hogy a hossza duplájára van hagyva, és mintha ez lenne visszahajtva és kéz alatt elkötve ... de lehet rosszul látom.

     

    Hátha tud valaki konkrét magyarázattal is szolgálni. Bababoltban láttam már angolpólyát, de be volt csomagolva, és nem mertem mondani az eladónak, hogy bontsa ki, mert nagy valószínűséggel amúgy sem vettem volna meg, csak a kíváncsiság miatt bontattam volna ki.

     

    Van még két helyes kiscipős szabásrajz is, hátha érdekel valakit:

    http://blog.craftzine.com/archive/2008/07/led_f irefly_booties_tutorial.html

    http://www.lovebugscrapboo king.com/forum/viewtopic.php?t=5043

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (7979)
    2009-05-01  14:14
  22. 2009. május 1. 15:167980.

    Sziasztok, lanyok!

     

    Polya: itt, az USA-ban nem divik, de mar irtam, hogy van ilyen tepozaras tekercses pled, a kenyszerzubbonyos verzio, amit itt hasznalnak.

    Aki meg nem akar erre sem kiadni, mint en, vettem bagoert nehany vekony pamuttakarot, akit erdekel, igy kell polyazni:

     

    http://www.sonstodads.com/baseball-diamond-s waddle.jpg

     

    Bar angol a szoveg, a kepekbol ertheto, gondolom.

    Masik dolog, szerintem a nyari hosegben azok a nagy fodros-masnis polyak melegek lesznek a babanak, ezert nem vennek.

     

    Luiz: arany pofa a kisfiad, remeljuk, az osztozkodasi kedv megmarad kesobbre is!

     

    Korhazi pakk, hazahozos cucc: szerintem meg korai, most kezdem a 35. hetet...majd jovo heten, vagy utana kezdek neki, a mosasnak meg kesobb.

     

    Furdetes: nalunk is apa reszortja lesz ez, ha meg meri fogni az uvolto kisbekat. De az elso pancsi mindenkepp harmasban zajlik majd!

     

    Tegnap voltam vizsgalaton, ket het mulva lesz az utolso UH-m. Remelem, bevalik a kislany-joslat, sok ruhaert verezne a szivem most mar. :D

    Minden ertekem rendben, a baba szive 136-ot ver percenkent, a mehem is pont jo hosszusagu.

    A doktornom biztositott rola, hogy ugy szulok, ahogy akarok, ha nincs komplikacio.

     

    Mindenkinek szep hetveget! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 1. 14:147979.

    Timae!

     

    E az oldal nagyon jó. Most járok varrótanfolyamra, s ki fogom próbálni az angolpólyát. ényleg, mi a különbség az angolpólya és a hálózsák között? Most vettünk hálózsákot, s majdnem olyan, mint a pólya. Nem igazán látok nagy külömbséget. Lehet, vakegér énem jeleskedik újra?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242816 (7976)
    2009-05-01  13:28
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 1. 13:357978.

    Füles, akkor neked is ajánlom a lenti szabásrajzos oldalt.

    előzmény:
    fules0224 (7951)
    2009-04-30  16:40
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 1. 13:317977.

    Nagyon jó folttisztító szappant lehet venni a DM-ben. Saját termék - Dent Mit. Jóval olcsóbb, mint a Vanish.

    Lehet közvetlenül a ruhára is alkalmazni, de nem kellene utána fél napot áztatni, én nagy lyukú sajtreszelővel szoktam a mosógép főmosóprogramjához adni, ahová a mosószert is adagolom.

    előzmény:
    Anna0320 (7942)
    2009-04-30  14:46
  26. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 1. 13:287976.

    Van itt egy oldal kreatív kismamáknak. Találhatsz itt angolpólya és hálózsák szabásrajzot is: http://www.varrohaz.hu/main.php?menu=otletborze&temaid=39

     

    Hálózsákot angol turkálósban vettem. Nagyon jó turink van, legtöbb cucc még használva sem volt, mert rajta van az eredeti termékcimke. A hálózsákokat 500 ft/db-jáért vettem.

     

    Érdemes még Tescoban nézegetni hálózsákot. Sokszor 30-70%-ban akcióznak le teljesen új babafelszerelést, -ruhát. Láttam már hálózsákot is féláron.

    előzmény:
    ebi85 (7940)
    2009-04-30  14:32
  27. 2009. május 1. 12:447975.

    Ez a kep szerintem is nagyon jo. Pont olyan amilyennek egy kismamat elkepzel az ember, szep, boldogan mosolyog. Olyan kis Mona Lisas a mosolyod. 

     

    El is gondolkodtam, h. nekunk is kene csinalni par ilyen helyes kepet. Mert rolam meg csak a furdorucis ket hetenkenti kepek vannak, hogy latsszon, hogy no a pocim, de igazi kismamis, vidam foto nincs. Na majd most a hetvegen keritek valami alkalmat, kivalasztok valami szep kis rucit, hogy legyenek olyan szep, boldog kepek a terhesseg idejerol amit majd a gyerekek is szivesen neznek, meg az unokak.  

    előzmény:
    Salsi (7957)
    2009-04-30  17:06
  28. 2009. május 1. 12:377974.

    Szia,

     

    Nekem sokszor van olyan napkozben, hogy mondjuk felallok, vagy kiszallok az autobol, es hirtelen ugy lenyomja magat alulra, es ott nagyon kemeny is lesz a pocim, es persze nyomja a hojagomat is. Ez mindd egyszerre, nagyon kellemetlen, szinte fajos erzes. Aztan vagy leulok megint es elmulik, vagy egy ido utan atrendezodik a draga es mar nem nyom igy. De ez egyre gyakrabban van, mar-mar rendszeres az utobbi mondjuk masfel hetben.

     

    Neha el is gondolkozom, hogy vajon vegig bent marad-e a baba? Vagy esetleg elobb jon majd?  

    előzmény:
    Salsi (7948)
    2009-04-30  16:12
  29. 2009. május 1. 12:297973.

    Igen most en is figyeltem ejjel, hogy mit csinalok, es nem volt olyan rossz. De azert egyszer-egyszer kellemetlen volt a fordulasnal, viszont azt hiszem sikerult nem "nyujtozni".

     

    Azt megkoszonnem ha megosztanad majd velem mit mondd ra a doki.  

    előzmény:
    ebi85 (7943)
    2009-04-30  14:55
  30. 2009. május 1. 11:437972.

    Halihó!

     

    Apáék elmentek, remélem nem marad el sokáig. Már pár napja alig látom és már nagyon hiányzik. egyedül érzem mgam kicsi. Most nekem is táraság hiányom van, de menni meg nagyon nincs is kedvem sehová...

     

     Van oan fiú, amelyik babázik, és van oan lány amelyik meg autókkal játszik,pl. én is. Volt babám, de inkább a lego, meg a matchbox volt a nyerő nálam:)). Szóval fiús lány vagyok:)) (autómánia még mindig megvan, imádok vezetni, szeretnék autós versenyzős is lenni:)) ).

     

    Május van! De jó! mindjárt június:)).  Bár vki már májusban babázni fog.

     

    Nándi is játszik dimbes-dombost, pl. most is, kidomborítja a hátát a jobb oldalon, bal oldalon, a köldököm körül meg a könyökét. A kis édes!

     

    Ezek a gyerekek! Csúcs amiket néha mondanak!

     


     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. május 1. 08:587971.
    Igen. Kicsit én is tartok tőle, hogy nagyon be leszek zárva az elején, bár megpróbálok majd tenni ellene. Van egy barátnőm, akinek 9hónapos kisfia, majd vele igyekszem összejárni (bár elég messze laknak) meg anyuhoz kimennyi ha szabadnapos lesz (kocsival, hordozóval, mert tömegközlekedve oda vissza 2-3óra lenne). És persze remélem, hogy a környékünk kismamijaival is sikerül összeismerkedni, de szerintem ez majd cska a homokozós, játszóteres időszakban lesz reális (vagy nem? kérdem a gyakorlott anyukáktól).
    előzmény:
    haizer_timea (7970)
    2009-05-01  08:25
  32. 2009. május 1. 08:257970.

    Igen, én is csak valami rövidebb programra vágyom sokszor, mert ha meg úgy alakul, hogy egész nap menni kell (vásárolgatás pl.), akkor meg kinyúlok és alig várom, hogy hazaérjek.

     

    Viszont mindig sok ember között dolgoztam és most olyan furcsa néha, hogy kevés inger ér, pedig erre még számíthatunk a jövőben!Ettől tartok is kicsit, nehogy becsavarodjak !

    előzmény:
    ebi85 (7969)
    2009-05-01  08:15
  33. 2009. május 1. 08:157969.

    Én sokat mászkálok, minden napra csinok valami programot, valami olyat amit el kell intézni (apeh, posta, vásárlás, babacucc nézegetés..).

    Nekem a barátnőim hiányoznak nagyon, akikkel most kevesebbet tudok találkozni, mert egyrészt ők dolgoznak és nem érnek rá úgy mint én, másrészt estére (amikor lehetne talizni) már hulla vagyok ahhoz hogy bárhova is elmenjek.

    előzmény:
    haizer_timea (7968)
    2009-05-01  08:05
  34. 2009. május 1. 08:057968.

    Jó reggelt lányok!

     

    Látom ti sem tudtok már aludni, nekem is hamar kipattant a szemem.

     

    Most meg már végképp felébredtem, olyan jót nevettem azon ahogy elképzeltem  Luiz a fiad , amikor mindenkinek meséli, hogy a cici a tesóé már!Nagyon aranyos lehet!

     

    Remélem nem esik ma az eső és lehet kicsit sétálgatni, jó lenne kicsit kimozdulni, az itthon létből, néha elég rosszul viselem a társaság hiányt nem tudom ti, hogy vagytok ezzel!?

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. május 1. 07:547967.

    Jaj a te kisfiad is édes lehet! ... húú ma nagyon csöpögős vagyok gyerek témában

    Biztosan jó ötlet lesz a fiadnak a baba? Mármint maga az ötlet jó, de játszani is fog vele? Az én öcsém pl semmi pénzért nem babázott volna annak idején. Olyan játék is jó lenne neki, amire nagyon vágyik, hogy azt hozta neki a kistesó.

    De én nem ismerem a fiad, nehogy azt hidd ezt  rosszindulatból mondtam  

    előzmény:
    Luiz (7965)
    2009-05-01  07:23
  36. 2009. május 1. 07:507966.

    Jó reggelt!

    Ma kipattant a szemem negyed 8kor és nem bírtam tovább aludni A hogy fér el bennem ez a kis tündérke kérdés nekem is egyre többet mocorog a fejemben amikor érdekes deformitásokat veszek észre a hasamon Most is nagyon furin fekszik benne

     

    Ez a tesó hozott egy új játékot (főleg egy ilyen pöpec babát!) ötlet nagyon jó! A Péterfyben is ezt tanácsolta az egyikszülész-nőgyógyász, hogy náluk a saját gyerekeivel ez nagyon bevált és csak ajánlani tudja

     

    Ezt le kell írnom, mert erről jutott eszembe! Van egy ismerősöm, akinek zsinórban 6 lánya született. Azlegkisebb megszületése után fogadta ez a kép egyik reggel a nappaliban: Anya szoptatja a kicsit, mellette kétoldalt 2-2lányuk, mindegyik egy-egy babával és szoptatnak. A legidősebbik velük szemben ül a fotelban és nézi őket, beszélget velük (ő már nagynak érezte ehhez m,agát) Hát nem édes?!

    előzmény:
    gnokki (7964)
    2009-04-30  23:50
  37. 2009. május 1. 07:237965.

    szép reggelt mindenkinek!

     

    Gnokki tök jó ötlet amit írtál a hazahozásról meg hogy kapjon ajándékba egy babát a tesó... szerintem én is szerzek egyet a fiamnak biztos jó lesz hogy majd ő is pelenkázhat meg etethet valakit.

     

    nálunk a fiam azt mondta a múltkor, hogy most már szedjük ki a tesót a pocakomból. meg mindenkinek állandóan mutogatja (mert leszokott a ciciről de ha valami nincs rendben akkor markolászni akarja ez megnyugtatja én meg nem hagyom neki mert elég kellemetlen mások előtt, hogy a pólómban turkál) hogy a cici az a tesójé de ezt mindenkinek elmeséli

     

     

    előzmény:
    gnokki (7964)
    2009-04-30  23:50
  38. 2009. Április 30. 23:507964.

    Sziasztok!

     

    Ludmo: anyukám vett 2 db haskötőt de arra egyikünk sem számított, hogy nem hízni fogok hanem fogyni 14 kilót. Úgy hogy van 2 db bugyim ami 1 x sem volt rajtam. Viszont szülés után rátettek egy homokzsákot a hasamra, nem tudom hány kiló lehetett de elég nehéz volt és ennyivel be is fejeztem a hasam regenerálását. Amúgy sem vagyok egy nádszáll, nem izgat tulságosan.

     

    Anna 0320: Bogi augusztus közepén született a legnagyobb melegben és szegénykémnek sokszor lilás kékes volt a keze annyira fázott pedig rendesen felöltöztették a nővérkék. Én hazahozós rucinak viszek egy hosszú ujjú bodyt, egy ujjatlan plüss rugit és hozzávaló kardigánt na meg plusz a sapi. És még gyorsan felírtam a listámra egy kisplédet.

     

    Ghandi: én is megyek/mennék 6.-án erre az általános infóra. Pont 5.-én és 6.-án van az ovi beiratkozés, remélem 5.-én sikerül elintéznem és akkor tudok menni a Máb-ba. Amúgy helyileg hol lesz, mármint melyik emeleten?

     

    Elefanni: ne félj egy percig sem mert azonnal beindul az anyai ösztön. Amikor megkaptam a Bogit, odatolta nekem a nővérke és szépen ott hagyott zéró tapasztalattal. Elötte soha életemben nem fogtam kisbabát de valahogy ösztönösen tudtam, hogy kell és nem is volt probléma.

    Nálunk apa fürdet az első perctől fogva bár az első fürdetésnél megkértük illetve felajánlotta a szomszéd, hogy segít.

     

    Pöttöm: nekem a védőnő és a barátnőm is azt javasolta, hogy apa hozza be a kórházba a Bogit is amikor megyünk haza és a tesó adjon neki valami ajándékot ha lehet babát amivel majd ugyanazt teheti mint én a tesóval. Vettem is egy Baby Born babát hordozóval, pelussal, cumival meg még ezer kiegészítővel. Apa majd valahogy becsempészi nekem a kórházba és úgy fogok majd kimenni hozzájuk, hogy egyik kezemben a tesó másikban a baba.

     

    Olyan aranyos volt ma a kislányom, 32 hónaposan közölte velem, hogy a testója nem tud majd egyedül elaludni és majd ő megtanítja neki, azt hittem, hogy megzabálom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. Április 30. 21:447963.

    salsi. nagyon tuti a kép!

     

    fürdetés, babázás : hát, én úgy voltam vele, semmitől se féltem. nem is volt gáz, de fürdetés az apjára maradt a legelejétől.egyeske első naptól annyira ficánka volt, hogy én egész konkrétan tényleg nem bírtam megtartani az átlagalatti méretű kezemmel, a csúszós krémmel kenni közben, vagy előtte... végül vettem egy olyan kádbavaló izét, amibe bele lehet támasztani a gyerkőcöt, avval fürdettem néha, ha nekem kellett. de őficánkasága abban se nagyon maradt meg.

    most egy év 9 hósan ez úgy néz ki, hogy ha én vagyok este, mert apja délutános, akkor zuhanyzunk. 

    kicsivel nem tudom hogy lesz. lehet ő meg nyugibaba lesz (bár családi hagyományokat tekntve azért sok esély nincs rá), és akkor simán menni fog a fürdetés is. ha nem, már van az a kádbavaló, akkor megoldom avval. 

      amúgy meg én azt szoktam mondogatni, ha kérdik az elsőpocakosok, hogy ugyan nyugi, én mindent kiejtek a kezemből, de a fiamat valahgy egyszer se ejtettem el szóval magabiztosság fél siker.

     

    és márcsak 5 hét... kezdem nem is érteni, hogy fér el már ilyenkor egy egész baba az emberben. valahogy nekem szülésből az maradt pl meg, hogy amikor rámtették a gyerkőcöt, hogy jesszus, vegyék le, és mellém tegyék, mert nem bírom megemelni a mellkasom, hgy levegőt vegyek, olyan nehéz. pedig még 3 kiló se volt... de kékült a fejem, és észrevette a szülésznő, és levette gyorsan, ugye nehéz? kérdéssel. én bőszen bólogattam. 

    de utána olyan jó volt hogy mellettem, a karomban ott szopizott. 

     

    most meg olyan fura, mert ugye van már egy gyerkőc, de mégse bírom elképzelni se, milyen lesz a második. mert ugye akármilyen is lehet. bár a két keze, két lába egy feje formát csak hozza majd ő is akkor meg csak összeszokunk valahogy immáron majd négyesben

     

    tényleg. akiknél már van nagyobb. ti hogy tervezitek a hazahozatalt? jön/jönnek be a nagyobb gyerek(ek) is, amikor viszitek haza a picit?  nekem valahogy az fogant mega fejemben, hogy már haza is úgy hozzuk, hogy jön érte nem csak apa, hanem a bátyja is. és eleve nagyobb családként megyünk ki. esetleg valaki csinálta már így?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_818450
    Torolt_felhasznalo_818450
    2009. Április 30. 17:477962.

    Mindenkinek gratulálok babájához(pociban,vagy már kint...

     

    Június 17.én érkezik édes kislányom...27 éve én is e napon születtem..

     

    Sajna még 2 név özül választani kell(nagyobb bajom ne legyen:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. Április 30. 17:457961.
    Salsi tényleg nagyon jó kép! most elgondolkodtam, hogy lehet nekem is érdemes lenne pár profi képet csináltatnom (van egy nagyon jó barátom igaz a gyerkőc fotózást sem sikerül lassan két éve összehoznunk amikor meg itt volt nálunk a gyerkőc ordított végig úgyhogy nem nagyon tudott róla jó képeket csinálni.. ) tök jó ötlet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. Április 30. 17:337960.

    nekünk hálózsákból nem jött be ami hosszabb volt mert teljesen a gyerek köré tekeredett.. nálunk max 1 számmal nagyobb hálózsák volt jó a többiben nem aludt jól...

     

    szerintem hosszú, rövid ujju body kérdésben úgyis az dönt milyen a gyerkőc van amelyik nem bírja a meleget a másik meg nagyon fázós úgyhogy úgyis kiderül milyen vastagon kell öltöztetni...

    de mondjuk az első pár napra meg a kórházba biztos még a hosszú ujju szerintem a jobb, mert akkor még tényleg fáznak aakár a 30 fokban is simán elbírnak egy pokrócot miközben te egyszál melltartóban meggyulladsz.

     

    nekem is voltak paráim, hogy fogalamam sincs mit kell majd csinálni a gyerkőccel meg egyáltalán de valahogy mikor kézbe fogtam olyan jó volt, hogy utána már nem gondolkodtam, hogy vajon jól csinálom-e... a fürdetés nálunk meg mindig rám maradt míg nem ült biztosan mert nálunk a párom parája volt, hogy kicsúszik a kezéből és nem tudja megfogni, de nekem ezzel sem volt gond... na annyi, hogy a köldökcsonk sokszor vizes lett az elején úgyhogy majdnem három hét volt míg leesett... szóval szerintem mindenki rájön majd, hogy mit hogy kell csinálni és mindenki a saját gyerkőcének a legjobb anyukája lesz ez tuti!!!

     

    én most azon tanakodtam, hogy tekintve milyen óriás bébink lesz valószínűleg hogy előszedem rögtön a 62-es ruhákat is (eddig úgy terveztem az még ráér mert az első két és fél hónaposan nőtte csak ki az 56-ost... lehet ez most másképp lesz...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. Április 30. 17:277959.

    sztem is!

    Salsi: nagyon jól nézel ki!

    nekem is van egy fotó ismerősöm..kár, h már nem dolgozik nálunk, de összeszedem magam, hátha ráérne és csinálna pár profi képet rólunk. Azértaz csak más mint ha mi csináljuk.

     

    Na, apa is hazaér végre. Már kezdett nagyon hiányozni. És még ráadásul holnap sem lesz itthon:(.

    előzmény:
    ebi85 (7958)
    2009-04-30  17:24
  44. 2009. Április 30. 17:247958.
    De jóóó!!! Szerintem nagyon jó ez a kép!
    előzmény:
    Salsi (7957)
    2009-04-30  17:06
  45. 2009. Április 30. 17:067957.

    Egyet kaptam, az fekete fehér, de nekem nagyon tetszik!

    a többi majd csak jövő héten lesz! Csináltunk olyat, amiben apa fehér ingje és cicifix van rajtam... Remélem szexy lett!

     

    Hálózsákot még nekünk is venni kell! Azt mondta a védőnő, hogy vegyünk nyugottan jóval nagyobbat, mert az a jó, ha van tere a gyereknek.

     

    Na megjött apa, úgyhogy megyünk Brendonba!

    Puszi Nektek és jó hosszúhétvégét!

    Salsi és Máté

    előzmény:
    ebi85 (7955)
    2009-04-30  17:01
  46. 2009. Április 30. 17:057956.

    nekem is oan vékony van, de sztem ha bodyval adod rá,akkor elég-persze csak ha nagyon meleg lesz. Ezéret is vettem ebből egyet. Lehet sohasem lesz ilyen meleg.

     

    Nekünk lesz sima pólyánk, azt is kölcsönbe kapjuk, de ugye ha hőség lesz, az sem fog kelleni.

     

     

    előzmény:
    ebi85 (7955)
    2009-04-30  17:01
  47. 2009. Április 30. 17:017955.

    De jó!!! Akkor mindenképpen tölts fel képet, hogy megismerjük egymást Meg amúgy is kíváncsi vagyok egy profi fotós kismama képeire

     

    Füles, nekem olyan van ami body anyagú... szerintem azért az nagyon vékony, és takarót meg nem aakrok használni, mert félek, hogy magára húzza.

    előzmény:
    Salsi (7954)
    2009-04-30  16:53
  48. 2009. Április 30. 16:537954.

    Na, a végére értem az olvasásnak!

     

    Chrissy, én is most olvasom a suttógot! Nekem tetszik, bár szerintem nem kell szóról szóra betartani...

     

    Tök jók a pocakos képek! Lányok, nagyon szépek vagytok! Remélem jövő héten én is tudok hozni, mert a múlt héten pénteken a barátnőm (sminkes) fotós munkatársa csinálr rólam pár profi képet! Szépen kisminkelve...., már nagyon kíváncsi vagyok!

     

    Kandika, nekem is azt mondták, h ez simán elmúlik mire megszületik Máté, de azért elmegyünk 6hetes uh-ra. A hepinet-nél assezm 5e-be kerül, annyit megér!

     

    Ebi, megyünk mi is 9-én elsősegélyre. Akkor ott találkozunk.

     

    Érdekes módon a fürdetéstől és a megfogástól nincs para, inkább attól félek, hoyg tudni fogom-e, hogy éppen mit kezdjek Vele, ha sírt! Mit szeretne..., éhes-e, vagy csak nyügi...

     

    Ja és hoztam mai méreteket is:

    BPD:90mm

    THQ:87mm

    FL:67mm

     

    És ma vagyunk pont 34 hetesek. Jövő héten csütörtökön meg megyünk CTG-re.

    előzmény:
    Chrissy8000 (7949)
    2009-04-30  16:22
  49. 2009. Április 30. 16:447953.

    én nem félek sem megfogni, sem fürdetni, pedig első babás vagyok, de ne kérdezd miért nem..de lehet ha itthon lesz, más lesz:), de fogtam mostanában csöppöt, és siekrült megfogni.

    Úgy érzem pár dologban tök magabiztos vagyok, remélem ha odakerül a sor akkr is így lesz.

    előzmény:
    Elefanni (7946)
    2009-04-30  15:48
  50. 2009. Április 30. 16:427952.
    nekem változó, múlt 7en 3 car éjszakám volt, azóta istenien alszok, lekopogom a pisilések ellenére.
    előzmény:
    Salsi (7948)
    2009-04-30  16:12
  51. 2009. Április 30. 16:407951.
    nekem van egy 500 Ft-os (véletlen kifogtam a corában) vékony hálózsákom nagy meleg idejére, ujjatlan. Hosszú ujjú bodyval sztem elég lesz, ha nagyon meleg lesz, majd még egy vastagabbat és hoszú ujjút szeretnék vanni, ha találnék...de 3500 Ft sok érte. Lehet megkérem anyósomat varrjon vagy kettőt.
    előzmény:
    ebi85 (7940)
    2009-04-30  14:32
  52. 2009. Április 30. 16:377950.

    Fürdős para én nem fürdettem Márkot egyedül sosem, mert csúszott, mindig apja tartotta, Bálintot sem fogom merni

     

     

    Salsi: Márknál a pocak uh-on mindig az látszott, hogy az egyik veséje nem szabályos, aztán pár hetesen a hasi uh-onmár minden normál volt, úgyhogy tényleg no para, simán elmúlik

    előzmény:
    ebi85 (7947)
    2009-04-30  16:10
  53. 2009. Április 30. 16:227949.

    Sziasztok,

     

    Annyit irtatok, hogy mar tobb mint egy oraja csak olvasok...

    Nem is birtam a vegeig, mert kint sut a nap....

     

    Emagdi: Remelem majd neked is szepen befordul a baba idoben!

     

    Luiz: Igen, ahogy igy leirtad a szules torteneted, valoban mokasnak tunt, de azert elkepzelem, hogy a valosagban rossz lehetett a sok bizonytalansag...

     

    Kandika - szuleszno tarifa: Nalunk 30e a szulesznoi tarifa.

     

    Babas, Ebi, Marcsi, Timi, Ghandinagyon szep nagy pocakok! 

     

     

    Na csinalok egy finom gyumolcs turmixot es kiulok a suttogoval az erkelyre, mig Apa nem er haza!

     

    Kellemes hosszu hetveget mindenkinek!

     

    xxx, Chrissy&Tami 32

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. Április 30. 16:127948.

    Sziasztok,

    pár napig nem jön az ember lánya és alig lehet bepótolni a lemaradást! De tök jó, hogy ennyit írtok.

     

    Látom a póly a téma. Mi vettünk egy kókuszpólyát, de csak azért, hogy apa és a nagypapa meg merje fogni az elején a babát! Emlékszem amikor a férjem kezébe vette (vagyis a kezébe adták, inkább ez a helyes kifejezés) a barátnőm egy hónapos kislányát (másfél évvel ezelőtt) akkor meg sem mert moccanni és közölte, hogy "de hát mozog...." Annyira édes volt!

     

    Ma voltunk UH-n, minden rendben, olyan 2500g körül van és a szonográfus szerint szép hosszú combaj van, na meg örökölte a nagy orrunkat.... Viszont sajnos a vesetágulat megvan még, most 6mm-t mértek, ami szerintük még bőven a normál határérték alatt van, de azért engem kicsit aggaszt! Remélem azért majd mire megszületik elmúlik.

    Kapunk képet is,, majd remélem apa bescanneli, bár nekem most inkább kacsára hasonlítot, mint gyerekre! Mondta is a csaj, hogy milyen kis morcos képet vág ma! Biztos Neki is rossz kedve volt, átvettem a hangulatomat!

     

    Írjátok páran a rossz éjszakákat! Ez szerencsére eddig minket elkerült. Általában 2x felkelek pisilni, de utána fél perc múlva már alszom is! Nálam inkább napközben van, hogy a fiatalúr belefúrja magát a méhszájamba és akkor olyan érzésem van, mintha ki akarna bújni... Ti szoktatok ilyet érezni?

     

    Ma megyünki Brendonba, megvesszük a légzésfigyelőt!

     

    Na igyekszem visszaolvasni!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2009. Április 30. 16:107947.

    A para nálam is megvan. De a fürdetős parát már legyűrtem egy egyszerű kijelentéssel: "Apa ugye te fogsz fürdetni?! Mert én nem! Én a vizet fogom rá locolgatni, de te tartod meg a kiskádban "

    A megfogás parát mostanában elfelejtettem, d emost hogy mondod.... nem is gondolok inkább rá Amúgy szerintem is ráérzünk majd... a kórházban megmutiznak mindnet (remélem) a nővérek emg a szülésznő.. utána meg ott van anyum, férjem, leendő dédi mama

    előzmény:
    Elefanni (7946)
    2009-04-30  15:48
  56. 2009. Április 30. 15:487946.

    Megjöttem a bank-posta körjáratból.Hihetetlen,hogy a postán volt szabad ablak,így semmit sem kell várnom.

    Nem úgy,mint tegnap a Sparban.Kb. fél órát álltam sorba,plussz előtte még felet a gyógyszertárban. Már azt hittem elájulok,alig kaptam levegőt. Még jó,hogy abba a sorba álltam be,ahol a fagyasztott cuccok vannak,mert így egy kicsit  tudtam támaszkodni és néha belógathattam a fejem a hűtőbe is,hogy néha felfrissüljek.

     

    Jelenleg az első babások paráját élem. Fogalmam sincs,mit hogy kell csinálni,egyáltalán hogy kell megfogni a babát,hogy ne ejtsem le. A fürdetésről és a szopiról nem is beszélve.

    Azzal nyugtatom magam,hogy állítólag,amikor megszületik a baba, automatikusan kialakul az anyai ösztön és tudni fogjuk,mit kell csinálni.

     

     

    Mi is vettünk pólyát a picinek,állítólag az a legjobb a kezdetekre.De hogy mennyiért,arra már nem emlékszem.......

     

    33+6

    előzmény:
    ebi85 (7945)
    2009-04-30  15:11
  57. 2009. Április 30. 15:117945.
    Nekem is volt Vanish oxi termékmintám és tényleg jónak tűnik! Lehet hogy a babaruhák foltjaihoz fogok is venni előtisztítás gyanánt
    előzmény:
    kandika1 (7944)
    2009-04-30  14:58
  58. 2009. Április 30. 14:587944.
    A fehérítő port is arról a honlapról rendeltem és folttisztító epeszappant is. Plusz van még maradék Vanish szappanom ,ezeket kenegetem, ezek szinte mindent visznek. A fiamnak a vékonyabbik dzsekijén volt vmi beleszáradt kajafolt, azzal nem bírtak, de volt egy termékmintám, Vanish oxy action por, na az beledörzsölve levitte azt is és a színét nem
    előzmény:
    Anna0320 (7942)
    2009-04-30  14:46
  59. 2009. Április 30. 14:557943.
    Hétfőn megyek dokihoz és mondani fogom neki, mert ez új "tünet/panasz". Ma este megfigyeltem magam és nem is nyúltózkodom, hanem egy ömkéntelenül jövő testfeszítést csinálok a hasamtól a lábujjamig. Nagyon rossz, és félelmetes, mert nagyon kellemetlen, fájdalmas. És nem tok ellene mit tenni, mert nem direkt csinom. A Forgolódásnál előforduló hasfájásom meg képzeld ma este nem volt Úgy örültem neki! Nemtudom, hogy mitől nem volt, mert mindent ugyanúgy csináltam mint eddig, de végre kicsit kényelmesebben aludtam (testfeszítés volt).
    előzmény:
    Chrissy8000 (7941)
    2009-04-30  14:39
  60. 2009. Április 30. 14:467942.

    Köszi, Kandika!

     

    Ki fogom próbálni. Fehéritőnek mit használsz? Hol veszed? És a tuti folttisztitó micsoda? A férjem néha elkaparja a hátán lévő patikat, amitől véres lesz az inge, amit száradás után már nem szed ki a Vanish vagy Ariel folttisztitóm

    előzmény:
    kandika1 (7935)
    2009-04-30  14:11
  61. 2009. Április 30. 14:397941.

    Szia Ebi,

     

     En ugyanezeket erzem, hogy magnezium ellenere, este/ejjel fajos erzes a forgolodas, illetve ha veletlenul nyujtozkodom az szornyen kellemetlen, kicsit fajos erzes.

    Es en is gondolkoztam miert is lehet? Mondjuk nem hiszem,hogy a babanak artana, csak jo lenne tudni miert van? Elkerulheto? ugy ertem azon tul hogy nem forgolodok az agyban, mert azert azt ugye muszaly.

     

    Chrissy

    előzmény:
    ebi85 (7790)
    2009-04-29  08:27
  62. 2009. Április 30. 14:327940.
    találtam a neten 2500ft-ért angol pólyát,a hólózsákok meg 3500nél kezdődnek, legalábbisa amiket én talátam. (aki tud cáfolatot, kérem írja meg a linket vagy a bolt címét! ) Asszem altatni akkor pólyában fogom, legalábbis este tuti. Nekem ez az este mániám van.. valahogy a napközben annyira nem De akkor legalább kettőt veszek, mert egyik mosásban lesz ezek szerint
    előzmény:
    marcsi0211 (7939)
    2009-04-30  14:27
  63. 2009. Április 30. 14:277939.

    Dehogynem de fürdés után még ugyis eszik és teleteszi a pelenkát rendszerint a csepp gyermek. Annyi angolpolyát viszont ugyse tudsz venni hogy elég legyen. Éjszaka viszont szerintem annyival egyszerübb tisztába tenni ha csak cipzár van mint a hálozsákon.

     

    Ne is mond a tetöteret! Anyuméknál ha kinn vagyunk akkor a tetötér a mienk de olyan meleg van hogy egész éjjel nyitva az ablak.

    előzmény:
    ebi85 (7938)
    2009-04-30  14:23
  64. 2009. Április 30. 14:237938.

    De angol pólyában hosszúujjú bodyval este nem altatnád? Nálunk nyáron nagyon meleg van a hálószobákban, mert tetőtér, és valamiért ennél jobbra nem lehet megcsinni a szigetelést és nagyon felmelegszik.

     

    Bocs hogy ezzel zaklatlak

    előzmény:
    marcsi0211 (7937)
    2009-04-30  14:19
  65. 2009. Április 30. 14:197937.

    Ebi: Ha tél lenne akkor a normál polyát ajánlanám még napközbenre is de mivel nyár lesz igy én az angolpolyára esküdnék mert szellös de mégis takar és csak éjszakára adnék rá hálozsákot.

     

    De ez én vagyok. Nekünk rengetek bodynk van és hozzá rugdalozo de én nem vagyok annyira hive amikor még olyan picike. Tudom hogy édesek benne meg aranyosak de amikor nyakig tele teszik a pelust akkor ugye az egy egész garnitura ruha és az nehezen jön ki föleg ha anyatejes a baba és van még magzatszurok is hozzá.

     

     

    előzmény:
    ebi85 (7934)
    2009-04-30  14:00
  66. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. Április 30. 14:147936.
    Egyre többet hallok a mosódióról. Tényleg jó? Kiveszi a foltokat? Kicsit szkeptikus vagyok, de a homeopathiaban nagyon hiszek. A természetes dolgokra nyitott vagyok, de ez vhogy fura. Írja le tapasztalatát, akinek van infójaKöszikösziköszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. Április 30. 14:117935.

    Anna0320: Én írtam a mosódiót Pár hónapja kezdtem csak, úgyhogy nem tudom, meddig elég 1kg, elvileg akár 1 évig is, de fél évig az a minimum, amennyit eddig tapasztaltam. Én innen vettem: www.kataboltja-mosodio.shp.hu Jóval olcsóbb és környezetkímélőbb, mint a sima mosószerek. Annyi macera van vele, hogy fiam által keltett foltokat (mindenféle kaja, sár, fű stb) külön folttisztítózom, bár azokat a mosószer se szedi ki 40fokon, de a saját ruháinkat szépen kimossa. Ill. fehérekre nem jó, azokat szürkíti és fehérítő port vettem mellé és úgy már jó arra is.

     

    Luiz: szép méretei vannak a babónak A haránt fekvést sajnálom, bár vszínű tényleg oka van, amiért nem fordul be.

     

     

    Én május közepét lőttem be maganak  a szülésre 

     

    előzmény:
    Anna0320 (7932)
    2009-04-30  13:23
  68. 2009. Április 30. 14:007934.

    Végre hazaértem, mindent elintéztem, ami a mai napi céljaim között volt

    Marcsi! Tudom, hogy nem azért írtad, én csak azért írtam le hogy mi mit kapunk, mert a mi kórházunk ugyanazt adja a babára amit te ajánlottál Ezek szerint (később olvastam h még mindig a pólya volt a téma) otthonra is érdemes beszerezni egy angolpólyát szerinted? Olyan eltérőek a vélemények! Te pólyáztad a gyerkőceidet? Ez olyan mint egy hálózsák, akár ebben altathatom esténként az elején? Mert szombaton megyünk megvenni a maradék cuccot, és még mindig vacilálok h alváshoz pólyát vagy hálózsákot vegyek. Te mit javasolnál?

     

    Reggel, vagy tegnap (nem emléksze,) beszéltük, hogy sokunknak nincs kicsi bőröndje, vagy sporttáskája.. ma voltam az auchanba és láttam pici gurulós bőröndöt 1500ft-ért. Elgondolkodtam rajta, lehet hogy beruházok egyre (nekünk nincs sporttatyó, és csak egy nagy gurulós bőröndünk van).

    előzmény:
    marcsi0211 (7904)
    2009-04-30  11:20
  69. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. Április 30. 13:527933.

    A MAVban voltam, mert be kell ugranom a dokihoz az eredménnyel. Szal,  mindegy, h az SZTKba megyek-e, onnan is irány a kórház .

     

    6-án 2-től lesz ea, olyan 1,5 óra szokott lenni. A szülők iskolája minden hónap 2. szerdáján van, ami most 13-a lesz. Az kezdődik 6-kor, s a múltkor 9-ig tartott - igaz szülőszobalátogatással együtt.

    előzmény:
    ghandi (7928)
    2009-04-30  12:42
  70. 2009. Április 30. 13:237932.

    Susy!

     

    Köszi az infót!

     

     

    Lányok! Valaki irta, hogy mosódióval mos. Hol szerzi be és mennyiért? meg van vele elégedve? Most találtam egy honlapot, ahonnan lehet rendelni, de lehet, hogy esetleg máshol olcsóbb. Itt 1 kg maggal együtt 5400 Ft plusz postaköltség. 1 kg hány mosásra elég?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. Április 30. 13:187931.

    hú, kórházi cucc... nekem egyedül a kispelus van meg igazából... tena betét, eldobhatós bugyi, semmit se vettem meg még. de 3. ánál előbb nem hiszem , hogy szülök. 4-ét lőttem be, de ma valahogy reggel avval ébredtem, hogy lehet az a 4-e végül 3-a éjjel lesz. hát, majd meglátjuk.

     kórházi cuccot még pakolni sincs mibe, anyumnál van egy kisbőrönd, abba akarok, de mindig ottfelejtjük. pedig egy héten 4 szer tuti járunk ott, nagyon közel lakik, és a fiam egy éves kora óta igazi nagymamafunkcióban működik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. Április 30. 12:567930.

    Szia Gnokki!

    Nekem az első +4 napot húzott rá a kiírtra és a 2-nál pedig +1 volt a ráhúzás, de az is azért mert újjal tágított szerintem lett volna még egy napunk egyben!

    előzmény:
    gnokki (7869)
    2009-04-29  21:18
  73. 2009. Április 30. 12:507929.

    sziasztok!

     

    már megint nem volt időm írni , csak olvasni...

    én a jövő héten megyek először CTG-re az már a 37. hét lesz (vagyis betöltött 36. után kezdik) de a dokim szerint már a héten is kellett volna menni, csak nem volt időpont...

     

    tegnap elmentünk 4d-re és sajna még nem fordult meg a gyerkőc, csak az egyik lába van fent a gyomromnál a másik lent a méhszájnál amúgy meg a feje a bal oldalon a popója a jobb oldalon totál kerersztben... van még mindig egy aminion szalag keresztben alul valószínűleg attól nem tud megfordulni, a doki amúgy azt mondta ha meg is fordul feltétlen nézni kell mert szülés közben beleakadhat és okozhat gondot... szóval van min idegeskedni de én még mindig bízom a természetes szülésben, hogy csak összejön valahogy

    ja a gyerkőc jó pufi, kis hörcsög arca van, és két héttel nagyobb minden mérete mint ilyenkor szokásos uh alapján 37+4 és 3120 gramm a becsült súlya. méhelpény teljesen rendben úgyhogy emiatt akár még simán maradhat egy hónapot és hízhat akár még egy kilót ...

    nagyon fura mert az első mindig két héttel volt kisebb az uh-k alapján mint keleltt volna úgy látszik én csak szélsőségeket tudok produkálni,

    belegondoltam, ha akkor születik mint az első akkor jövő héten szülök... remélem azért kicsit tovább húzzuk.

     

    ja voltam ma védőnőnél kicsit aggódik a vizesedés miatt pedig ma egész jó volt szerencse hogy nem tegnap látott... ja és csak +11 kiló úgyhogy ennke nagyon örülök, pedig az utóbbi napokban visszajött az étvágyam szinte egész nap eszem valamit (főleg olyasmit amit nem kéne, kekszet, csokit - az előbb ettem meg a gyerek húsvéti nyusziját... nem szép tőlem...)

     

    szerintem májusban már elkezdenek potyogni a fórum babák tök jó lesz ahogy sorban szépen mindenki megszül

     

    Luiz 35+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. Április 30. 12:427928.

    Bababluz, most lenne még egy kérdésem: írtad, hogy május 6-án általános infók lesznek az előadásban a MÁV-ban. Véletlenül nem emlékszel, ez az előadás 2-kor vagy 6-kor kezdődik? Mennyi ideig tarthat?

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (7515)
    2009-04-22  19:06
  75. 2009. Április 30. 12:387927.

    És te a MÁV-ba mentél a CTG-re vagy a magándokidhoz, vagy sztk-ba?

    Mert nekem az SZTK közelebb van, és a dokim azt mondta, nem muszáj a kórházig elbuszoznom. Mennyi idő volt a vizsgálat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (7891)
    2009-04-30  10:03
  76. 2009. Április 30. 12:387926.

    Amit nekem mondtak lista:

     

    -kiskönyv

    -hep. negatív lelet

    - hüvelyi váll. kenet lelete (ez most lesz majd legalábbis nekem még nem volt)

    - utolsó vércsoport megállapítási lelet

    - házassági a. , vagy apasági 

    - személyi, lakcímkártya stb... alapvető iratok ami amúgy is mindig az embernél van

     

    - hálóing

    - eldobható bugyi

    - éjszakai betét

    - zsepi, wc papír

    - evőeszköz, pohár

    - és magadnak ruha majd a hazamenetelre

    - tisztasági csomag általános (fogkefe,fogkrém, törölköző 2db legalább, türsfürdő, papucsok stb...)

     

    - apukának egy kényelmes papaucs (vagy aki bent lesz veled)

    - és szendvics neki mert ő ehet

    - magadnak mentes viz (csak ezt engedik) meg szőlőcukor és sima csoki (semmi mogyoró benne meg semmi ilyet nem lehet csak simát)

     

    3 nap ugye a kórház de ha esetleg besárgul akkor 4 napot kell nézni 

     

    - 4 rugi

    - 4 bady

    - 2 sapi

    - 2-3 textil pelus

    - fürdőlepedő 1 db

    - popsitörlő kendő

    - pelenka (pár darab mert adnak amúgy)

    - vékony pléd

     

     

    hát nekem ennyit diktált le! szerintem bővel elég utána ugyis leszenk látógatóim ha kell valami majd szólok neki vagy apának aki ugyis minden nap bejön majd és hozza ha valami kell

     

    ja hát persze fényképzető, telefon töltő ezeket ha el is megy az ember otthonról viszi magával!

     

    na megyek fürdeni utána jövök kérdezzetek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (7922)
    2009-04-30  12:10
  77. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. Április 30. 12:297925.

    Sziasztok!

     

    Látom, már miindenkinél a kórházi batyu a téma. gyorsan eltelt ez a pár hónap, lassan potyognak majd a bébik...

     

    Nem tudom, ki hogy van vele, de én egyre nehezebben bírom magam. A hasam is egyre többet görcsöl, keményedik. Alvás éjszaka szörnyű, hol itt hol ott fáj, már a hátam is...hurrá! Ha fordulni akarok, előbb a hasamat kell arrébb pakolnom. És míg Márkkal már ilyenkor kész volt a pakkom, most mindennap csak készülök, de este jut eszembe, hogy ma se pakoltam össze, és mi van, ha menni kell?!Na de nem nyavalygok itt nektek...

     

    Kandika: csecsemő és gyermekgondozó, nevelő szakon vagyok, és most már letudtam a bölcsis gyakszit is. Elég fáradt voltam utána, de ez is megvan. 

     

    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. Április 30. 12:287924.

    Susy!

     

    Én is kiváncsi lennék, hogy mit diktált le neked a szülésnőd, én ugyanis nem fogadtam és csak a szülésfelkészitőn hallottam, de lehet, hogy neked részletesebben mesélt.

     

    Te milyen rucikat viszel a babának? Ő mit ajánlott?

    előzmény:
    susy09 (7920)
    2009-04-30  12:01
  79. 2009. Április 30. 12:227923.

    Susy!

     

    Nekem dr Deák Mihály az orvosom, ő is nagyon rendes. Voltam már szülőszoba látogatáson, nagyon tettszett a hely, úgyhogy azóta sokkal nyugodtabb vagyok a szülést illetően.

     

    Az nem baj, ha nem úgy mocorog, mint előtte. Most már egyre kevesebb a helye, igy nem fog akkorákat rúgni, meg helyezkedni, mint eddig. Az a lényeg, hogy érezd, hogy valamit csinál odabent.

    előzmény:
    susy09 (7917)
    2009-04-30  11:41
  80. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. Április 30. 12:107922.

    Hűűű! Az nagyon jó lenne!

    Írd le nekem léci-léci-léci!

     

    Igen, jól emlékszel! Egy napra vagyunk kiírva.

    előzmény:
    susy09 (7920)
    2009-04-30  12:01
  81. 2009. Április 30. 12:057921.
    na kérdezz/kérdezzetek nyugodtan csak lehet lassabban válaszolok mert ballagásra megyek ma és készülödnöm kell!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. Április 30. 12:017920.

    Aztán lementünk egyel lejjebb ahova szülés után 2 órával letolnak a kisbabáddal együtt, mert 0-24 óráig veled lesz, csak este 1x viszik el fürdetni, és bekukkanthattunk egy 3 ágyas szobába hogyan is néz ki!

    nem rossz az sem, csakhát nekem olyan szűknek tünt az egész szoba! azaz pici szoba és 3 ágy bezsufolva és ha még a látógatok is jönnek na onnantól én idegbajt kapnék! el tudom képzelni milyen az ötágyas....

     

    ugyhogy ha lesz hely és lehetőség lehet hogy fizetős szobát kérünk, de majd a helyzet ugyis hozza! Mondta a szülésznőm hogy általában mindig foglalt!  

     

    nekem azt mondták hogy ilyen vastam mint a tenna betétet adnak majd nekünk, elég ha éjszakai betétet viszek, a babának adnak pelust is (de azért egy pár darab legyen a táskába elrejtve hátha mégis kell)

     

    ha gondolod leírom neked hogy az én szülésznőm mit diktált le hogy mit vigyek mindenképp magammal ha szülök mind magamnak mind a babának!?

    előzmény:
    susy09 (7919)
    2009-04-30  11:57
  83. 2009. Április 30. 11:577919.

    Szia!!!

     

    Tudom Te is az Istvánban szülsz és pont 17-re vagy Te is kiirva ugye?

     

    Én azt kell hogy mondjam számomra kellemes csalódás volt! nem ilyennek képzeltem el! ugye első babám így nekem csak elképzelésem volt hogy vajon hogy nézhet ki egy szülőszoba és én hidegnek gondoltam az egész szobát (mármint nem hőmérsékletileg)

     

    Szóval felmész a II. emeletre ugyebár ott egy csengő van ahol csöngetni kell és fel kell huzni a cipőrer egy ilyen zacsi szerűséget! és egy folyóson mész végig! ott szőnyeg van falakon képet számomra kórházhoz képest otthonos volt és jó benyomást keltet! Van egy CTG-s szoba ami vajúdó is egyben ha jól emlkészem régen ágyak voltak most ilyen kényelmesnek tűnő vagy 5-6 db fotel van bent! aztán mész tovább és összesen 5 ajtó van azaz 5 szülőszoba külön. Ezek ilyen pici szobácskák ahol van egy ágy benne falaon képek ha jól emlékszem, igazából barátságos szerintem! Van a folyóso végén egy nagyobb tér ahol a nővérkék vagy kik ülnek ott vannak a számítógépek meg ilyen adminisztrálás! És egyetlen egy olyan szülőszoba van az 5 közül amiben van egy kád, meg bordásfal! (mondjuk ez a része engem nem érdekel mert normálisan fekve szeretnék szülni)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (7918)
    2009-04-30  11:49
  84. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. Április 30. 11:497918.

    Sziasztok!

     

    Szerintem csak kezd egyre szűkebb lenni a pcicidnek a pocakodban a hely, ezért nem rumlizik akkorákat!

     

    Milyen a szülőszoba az Istvánban? Én még nem néztem meg!

    előzmény:
    susy09 (7917)
    2009-04-30  11:41
  85. 2009. Április 30. 11:417917.

    Anna!

     

    na ha a lányom elöbb szeretne kibújni akkor még együtt is szülhetünk!  

     

    ki az orvosod? Nekem Dr. Gajdos Edit nagyon jó orvosnak tartom és rendes!!! Voltál már szülőszoba látogatáson? én voltam!

     

    Én május 18.-án megyek a dr.nőhöz vissza akkor beszéljük meg az első CTG-t de én a magánrendelőjébe fogok menni úgy tűnik nem a kórházba! és a 36. héten fogjuk elkezdeni! 

     

    azért kiváncsi leszek májusban mit mond zárt-e a méhszájam meg miegymás, mert elég sokszor vannak mensis görcseim rövid időre, meg már jópár napja nem igen mocorog a babám! persze mozog azért érzem de nem úgy ahogy szokott eddig!

    előzmény:
    Anna0320 (7908)
    2009-04-30  11:29
  86. 2009. Április 30. 11:397916.

    Biztos hogy nem fázik söt ez az egyik legkényelmesebb viselet a babák számukra.Nem nyom a varrás nincs patent és semmi ilyesmi.

     

    Tényleg olyan mint a hálózsák de mégse. 

    előzmény:
    Anna0320 (7914)
    2009-04-30  11:36
  87. 2009. Április 30. 11:377915.
    Igen nehéz most már kivárni, dehát hamarosan eljön a mi napunk is! Hányadik héten is jársz Te? Én meg megyek készülödni mert Öcsikém ballagása lesz délután és el is kell készülni és ugyebár ez sem egy egyszerű mutatvány mire én készen leszek!
    előzmény:
    Elefanni (7907)
    2009-04-30  11:27
  88. 2009. Április 30. 11:367914.

    Köszi, Marcsi!

     

    EZ olyan, mint egy vékony hálózsák, nem? Ebben nem fázik a baba?

    előzmény:
    marcsi0211 (7911)
    2009-04-30  11:33
  89. 2009. Április 30. 11:337913.

    Kap egy kiszoknit a lábára vagy esetleg egy kistutyit, na ezekből van készlet otthon plédet is készítek még a hordozóhoz, hátha arra is szükség lesz. Márkot anno rövid kertészgatya és póló kombinációban vittük haza, akkor hőség volt, persze a babalátogató szüleimet már nem tudtuk abban megvárni, mert akkorát kakilt, hogy a hátán folyt ki

     

     

    Ebi: szerintem időjárás függő, hogy hosszú vagy rövid mehet a kabát alá 

    előzmény:
    Anna0320 (7906)
    2009-04-30  11:24
  90. 2009. Április 30. 11:337912.
    marcsi: köszi a választ, most már ezt is tudom akkor!
    előzmény:
    marcsi0211 (7904)
    2009-04-30  11:20
  91. 2009. Április 30. 11:337911.

    http://www.brendon.hu/productsearch/browser.aspx?mainmenu=babadivat&submenu=babaruha&category=polya

     

    Az egyik az uj fajta, fenn a képen pedig egy régebbi fajta van.

     

     

    előzmény:
    Anna0320 (7905)
    2009-04-30  11:22
  92. 2009. Április 30. 11:327910.

    na füles akkor egy időpont valamilyen szempontból!

    Viszont ugyis akkor fognak jönni amikor ők akarnak!

    előzmény:
    fules0224 (7902)
    2009-04-30  11:09
  93. 2009. Április 30. 11:317909.
    Ja, bocsi, eltévesztettem: az a hét már a 35/36. hét lesz, tehát akkor nekem is a 36. hét környékén kezdődik az NST.
    előzmény:
    Anna0320 (7908)
    2009-04-30  11:29
  94. 2009. Április 30. 11:297908.

    Szia Susy!

     

    Én is az Istvánban fogok szülni (jún 10 az időpont). Az NST tök ugyanaz, mint a CTG, csak az egyik a műszer neve, a másik meg a vizsgálati módszeré.

    Én a máj 11-i héten megyek majd először, ami nekem a 34/35. hetem lesz. Azt hogy be kell-e jelentkezni és hogyan még nem tudom, ezt majd 9-én beszélem meg a dokimmal.

     

    Ghandi! Jobbulást a férjednek! Már bocsánat, hogy ezt mondom, de olyan lükék ezek a pasik, szenvednek, mint állat egy kis náthától, de ha tényleg betegek, akkor nem hajlandók gyógyszert bevenni és bemennek dolgozni.

    előzmény:
    susy09 (7900)
    2009-04-30  10:55
  95. 2009. Április 30. 11:277907.

    Szia Susy!

     

    Egyetértek ezzel a türelmetlenséggel. Minden porcikám fáj, és ugyanazt a műveletet,pl. porszívózás már 3x annyi időbe telik elvégezni,mint korábban. Így tökre úgy néz ki,mintha egész nap nem csinálnék semmit és semmivel sem haladnék.

     

    Én is úgy vagyok vele,hogy a 37-38. hétig bírja ki odabent a kisasszony,aztán ha minden OK,ki is bújhat.

     

    Ma azt hiszem,kicsit lájtosabbra fogom venni a napot. Majd főzök,mosogatok ilyesmi,de egy kicsit jól esik lustábbnak lenni.Egyébként se várja el senki,hogy ekkora hassal mindenre jut idő és energia!!!!

     

    Most épp recepteket böngészek a neten,mert semmi ötletem nincs a hosszú hétvégére,és ugye apát sem etethetem konzervvel

     

    Találtam is egy jó párat,ami gyorsan leírok (mert persze a nyomtatóból is mikor fogy ki a festék........) Persze a nyáltermelődésem is beindult ezerrel,úgyhogy gyorsan be is nyomtam az előbb egy almát

     

     

    Ja és nem mellékesen várom,hogy végre átutalják a fizetést,csipoghatna már a telefonom. Erre várok és aztán indulás a bank és posta körjárat.Ez lehet,hogy több órás művelet lesz és én hogy utálok sorban állni ilyen nyűgösen

     

    És hát az emberek előzékenységéről inkább ne is beszéljünk......

     

    Na ennyit a panaszáradatról!! Amúgy jó kedvem van és Réka is vidáman ficánkol odabent

    előzmény:
    susy09 (7895)
    2009-04-30  10:29
  96. 2009. Április 30. 11:247906.

    Kandika!

     

    Nagyon aranyos ez a ruci, de mit adsz még rá, hogy ne fázzon a lábikója?

    előzmény:
    kandika1 (7898)
    2009-04-30  10:48
  97. 2009. Április 30. 11:227905.

    Szia Marcsi!

     

    Biztosan tök hülye vagyok, de milyen az az angol pólya? Kisingeim vannak nekem is, de nem tudtam elképzelni, hogy ha azt adok a babára, akkor mit kell még ráadni.

    előzmény:
    marcsi0211 (7893)
    2009-04-30  10:15
  98. 2009. Április 30. 11:207904.

    Ebi:Nekünk is adnak de Anna0320 kérdezte hogy milyen benti cuccot vigyen a babának mert ott nem adnak ahol ö szül majd.

     

    Susy: NST = CTG ugyanaz csak a hivatalos neve az NST a hétköznapi pedig a CTG.

     

    Hazahozos ruci: Az bizony függ az idöjárástól is mert a fiamnál(hazahoztalkor) szakadt az esö junius 10. és hüvösebb is volt.

     

    Most is megvárom a 36.heti uh-t és az alapján fogom eldönteni hogy olyan hazahozosunk lesz ami már van itthon vagy olyan amit frissen veszek. Gondolkodom ezerrel.

     

    Marcsi 34+4 / 38 nap vissza! 

    előzmény:
    susy09 (7900)
    2009-04-30  10:55
  99. 2009. Április 30. 11:157903.

    Kingus!

     

    Nekem adott a dokim egy tel.számot,amin időpontot kell kérni az Nst-re.Ez közvetlenül a szülészeten csörög.Ha gondolod, szívesen megadom a számot.

    Köszi szépen az info-t,akkor majd ha megyek az NST-re, én is elolvasom azt a listát,hogy mik kellenek.

    Megnyugtató,hogy te is jókat hallottál róla

     

     

     

    előzmény:
    Kingus007 (7896)
    2009-04-30  10:41
  100. 2009. Április 30. 11:097902.

    nekem pé szerint június 17. A 12 hetes sezrint június 13. Hivatalosan meg június 8. a kiírt időpontom. most akkor mi van?

     

    Nálunk is öltözteti a kórház a babát.

     

     

    Kandika: cuki a ruha, bár engem zavar, hogy nincs lába.

     

    Nekünk egy ujjatlan kék plüss rugi lesz, alatta egy fehér body, ill. a rugihoz a pulcsi meg sapka. 

     

    előzmény:
    susy09 (7900)
    2009-04-30  10:55

Címlap

top