Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. május 5. 10:148101.

    Salsi! Részvétem a nagyid miatt!

     

    Timi! Boldog névnapot!

     

    Füles! Minden doki azt mondja, hogy a 36. héttől már ne szedjünk magnéziumot, hiszen az arra való, hogy lazitsa a méh izmait, de a 36. hét után már kell, hogy készülődjön, hozzászokjon a méh az összehúzódásokhoz.

     

    Babablúz! Jobbulást!  Szerintem abban vagy a kórházban, amiben akarsz. Én se szeretem a hálóinet, úgyhogy viszek egy pizsit meg tréninget, pólót is.

     

    Marcsi! Köszi az ötletet a darazsakkal kapcsolatban, de az a helyzet, hogy 4 m magasan van a fészek és nincs ekkora létránk, a férjem meg ráadásul tériszonyos, úgyhogy asszem szakemberre bizzuk inkább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. május 5. 10:018100.

    de jó az is, nekem  2 hálóingem van és két pizsamám (rövid ujjú, gombos, rövid nacis).Ki tudja melyik lesz kényelmes...és soha nem hálóingeztem.

    De én a kórházban nem nagyon szeretnék ám látogatót.

     

    Tegnap mondtam a férjemnek, h mivel anyu és anyóüsom is nagyon jönni akar, mondtam, h egy hétig nem szeretnék senkit, hadd szokjunk össze.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8099)
    2009-05-05  09:54
  3. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 5. 09:548099.

    Sziasztok!

     

    Salsi:

    Először is részvétem .

    Másodszor: de ismerős ez a parázás. Ha mond nekem vmit a doki, akkor én is ráparázok + amit írtam, hogy jó anya leszek-e, nálam is téma. Higgyünk magunkban Mi leszünk a legjobbak

     

    Kórházi pakk: Miért kell hálóing? A szüléshez ok. Megértem, de utána is fontos? Nem jó a póló - gombos - rövidnacival?  Ha jönnek a látogatók én biztos nem érezném jól magam hálóingben - pláne, hogy talán még soha nem is hortam. Na jó, egy volt, jó elnyűtt. Szűlni jó lesz. De utána? Mit gondoltok?

     

    Gnokki: Sztem nem megyek holnap anap a MÁVban. Napok óta ég a torkom és tüsszögök, s nem szeretnék megfertőzni senkit.  Majd jövő héten a 6-osra.

    Salsi Te mész?  

     

    BB 34+6 

    előzmény:
    Salsi (8048)
    2009-05-04  11:14
  4. 2009. május 5. 09:518098.

    Jó reggelt!

     

    Timi: először is boldgo névnapot! tök aranyos a bébi, örülök, h jól vagytok!

    nem kell pénz a védőnőnek, ez a dolga. Nálam sem fogad el semmit sem, hiába kínálom kávéval, innivalóval.

     

    Ebi: örülök, hogy nálatok is minden ok!

     

    Mg: 36. hét után már nem kell/ lehet szedni?

     

    Marcsi: sajnálom, h a fiad asztmás:(.

     

     Én szerencsére fél 10, 10 óra felé elalszok, az egy dolog, hogy óránként kell pisilni néha. Ma negyed 9-ig húztam a lóbőrt:):

    És eszembe jutott, hogy nomsokára más miatt kelhetek fel éjszakánként.

     

    Zokni:  nekem van gumi nélküli is, de a többivel azt csináltam, h szétvágtam a gumiját, azt betűröm a zokniba, nem is látszik.

     

    Pelenkázó:  összerakva, bár teljesen még nincs készen. Bele is pakoltam ma:). Legalább ez is megvan. Bár a védőnő szerint a kisruháit kellene kéz közelbe tenni, de minden azért nem fér bele és csak rendszer nélküól lehetne, és a pelenkáknak is kézközelben kell lennie.A szekrény meg úgysincs messze.

     

    Ma megyek a 32. heti vérvétel erdményekért.

    Nem unatkozok itthon, legalábbis a hétre minden napra van vmi.

    De nem is baj.

     

    34+3

     

    (és már szinte az sem tudom milyen nap van, mármint, h 7fő, kedd stb.)

     

     

     

     

     

    előzmény:
    haizer_timea (8082)
    2009-05-04  20:14
  5. 2009. május 5. 09:368097.

    Sziasztok!

     

    Lemaradtam, mint a borravaló csütörtökön végre "leszereltem" gondoltam, végre lesz időm rendesen fórumozni, erre pénteken tönkre ment a laptopom még "doktor bácsinál" van, így csak itt-ott a kanyarban tudok netezni Igyekszem az elmaradt néhány száz hozzászólást visszaolvasni. Remélem a hétvégére gyógyultan visszakapom gépemet.

    addig is mindenkinek

     

    Brigi+Zsigmond (32+6) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. május 5. 08:558096.

    Sziasztok,

     

    panaszkodással kezdem persze .Alig aludtam valamit az éjjel , annyira savam volt nyelőcsövem szétégett, és fáj a gyomorszájam (gondolom a gyomorszájam már amennyire igy ekkora pocakkal és elköltözött belső szervekkel fel tudom térképezni) meg a gyomrom.Nagyon álmos vagyokez már a második átalvatlan éjjelem , ma nem is tudtam elmenni a vérvételre, ezt halasztottam holnapra.Holnap ugyis Uh is lesz szóval dokis nap lesz.Most is oan savam van hogy

     

    Nagyon kiváncsi vagyok ki lesz az első fórumos baba ....tulajdonképpen a második,mert Angel Diája a kis első

     

    A magneb6 lassankénti elhagyását a betöltött 36.héttől kezdem (szombat), most kettőt szedek és a betöltött 37.hétre elhagyom egészen.

     

     

    35+3

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. május 5. 08:338095.

    Köszi Marcsi! Akkor 35. annyira engem se érdekel, de ugye mindenhol ezzel indítanak, és most melyik variációt mondjam..

     

    A fiam úgy látom ma elég nyűgös lesz, tegnap én, ma ő. beosztjuk.

     

    A múlt heti konyhai szerencsétlenekdések miatt úgy döntöttem, csak akkor főzök, ha nagyon muszáj, így ma inkább hozatok ebédet. 

     

     

    előzmény:
    marcsi0211 (8094)
    2009-05-05  07:37
  8. 2009. május 5. 07:378094.

    Jó reggelt kismamik!

     

    Anna01: Akkor te majdnem velem vagy kiirva csak 2 nap a különbség a javadra. Nekem jun.7 a végdátum neked pedig jun.5.

     

    Szerintem is 36.hét mert a 35.hetet már töltöttük. De lényegtelen mert ugyse e szerint jön a babóca.

     

    Pénteken csak a 35.hetet töltötted igy most 35+4 vagy. 

     

    Setrok: Bokáim nekem is szépek már a titok zokninak is marad foltja rendesen a normális zoknit meg elis felejthetem.

    Azt hiszem hogy füles javasolta a gumirozás nélküli zoknit, megkérdezem én is töle. Sikerült valamennyit aludni?

     

    Most hogy hüvösebb lett egy picivel én tudtam és pisilni is csak 2× voltam a megszokot 4-5 helyett.

     

    Ebi: Te akár már 1 hét mulva babázhatsz! De jó neked!

     

    Na megyek pancsizni aztán a patikába a fiam pumpájáért mert fö a vátozatosság most nem azt irták ami már van itthon.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (8093)
    2009-05-05  07:21
  9. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. május 5. 07:218093.

    jó reggelt mindenkinek!

     

    Valamelyikőtök kérdezte, hanyadik hétben vagyok (bocsi, de most nem emlékszek, ki volt).  A védőnőm szerint a 35. én eddig úgy számoltam, a 36-ot töltöttem múlt hét pénteken... Most akkor mi van?! Utolsó menstruációm 2008. aug.29. Én már nem értem...

     

    A fiammal 2006. aug.22-re voltam kiírva. 21-én hajnalban a sürgősségin kérdik, hanyadik hét? Mondom 40. Erre az ápolónő: ha holnapra van kiírva, akkor ez a 39. hét. És végül a papírra beírta a 38 hetet. Na ez is érdekes.

     

    Mindegy.

    A fájások tegnap estére elmúltak, szerencsére. A kórházi pakkot elkezdtem pakolni, de a végére persze nem jutottam. Ráadásul a mai napom is rohanás lesz. 

     

    Tegnap sikerült összekapni a férjemmel, persze a nagy okos anyósom miatt. Mondtam is, hogy 11 éve vagyunk együtt, igazán 2x veszekedtünk (azért az se volt olyan irtó nagy), de ez a 2 alkalom, mindig az ő családja miatt volt. 

     

    Szép napot nektek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. május 5. 07:158092.

    Jó reggelt!

    Köszönöm a válaszokat 

    Este már nem vettem be magnéziumot, hát elviselhető volt így is az este. Nem aludtam se kevesebbet, se többet mint magnéziummal. A teán még vacilálok  

    Az orrdugulás nálam már régóta van, de most két napja tüsszögök is hozzá, szóval lehet, h nálam ez már allergia (ami a kismanó érkezése óta nem is jött elő

    Most lépek vérvételre, aztán jön a védőnő, de majd fel fel nézegetek!

     

    36+6 (22nap vissza) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_841710
    Torolt_felhasznalo_841710
    2009. május 5. 03:108091.

    Sziasztok!

     

    Nézitek az időt? Hát igen, 3. Veszett hányingerem van és 2 órája vergődök. Aludni kéne, mert holnap kikészít a kicsi.

     

    De láttam más is rója az éjszakai tiszteletköröket.

     

    Orrdugulást írtátok már? Engem most már az is szórakoztat. A lábam meg egy érdekes képződmény. Reggel felveszem a zoknit, de dél körülre mindig rájövök, hogy valahogy nagyon nem jó ott lent vmi. Ma pl jó 1-1 cm volt mind2 lábon szemből nézve 2 oldalról a lábam azon része, ahol zokni tartja és azon része, ahol már nem szorítja. Érdekes egy látvány. Lapos láb, aztán jön a durung. Jó kis vizesedés..... Komolyan mondom én már csak röhögök magamon.

     

    Gyerekdoki nálunk nem fogadott el egy fillért sem, pedig nincs kocsija, buszozhatott hozzánk, mert igazából kívül esünk a körzetén, csak mikor ide költöztünk és a nagyobbik beteg lett, elmentünk dokihoz, ő rendelt épp és nála maradtunk. Védőnő ma megtalált, épp jöttünk hza, mikor ő is jött a szomszédba, jövő héten jön. 2. találka. Egész jó vagyok,  hogy eddig el tudtam húzni. Mondta, hogy havonta kéne, mondtam neki, írj be vmit, ne foglalkozz vele. (Tegeződünk.) Dokihoz úgyis megyek, hogy még vele is havonta trécseljek, tök fölösleges. Ja és pénzt nekik aztán tényleg ne adjatok már.

      

    Na, próbálok aludni, hátha összejön. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. május 4. 23:378090.

    Sziasztok!

    Bebizonyosodott a fiam asthma-ja igy már legalább tudom hogy mit kell tenni ha tényleg nagy gond lenne. 

     

    Salsi: Öszinte részvétem a nagyiddal kapcsolatban. Megértem az édesapád hogy nem engedett utazni.

    Luiz: A pocakom már nagyon lenn van és van jelentösége is mert a baba már benn a helyén a medencében csak az idejét várja.

    Anna01: Mikorra vagy kiirva hogy igy jönnek a fájások?

    Csinicsani: Én egyik gyerekkel se ittam ilyen teákat de aki hisz az ilyen dolgokban az igya nyugodtan. Én sajnos szkeptikus vagyok a homeopátiával.Leginkább a kézzel fogható dolgokat szeretem.

    Anna0320: Látom téged is elértek az utolsó hetek fájdalmai és pisilései. A darazsakat elöbb füstöld ki majd verd le a fészküket bár jobb ha nem is te csinálod. 

    Timea:Szépek a baba méretei. Nehogy meglepödj ha 3.5 kg kibujik majd.Tetszik a kis mosolygos uh kép. Olyan aranyos.Hozzám már lassan heti szinten jön a védönö látogatni de eddig még 1 kávét se tudtam adni mert nem fogadta el.

    Ebi: A dokidnak igaza van a testednek is felkell készülnie a szülés szépségeire. De ezekszerint nem akarta kmondani hogy ezek bizony josló fájások már nálad is.

    Setrok: Jó barátkozást a rozsaszin és lila szinekkel. Lassan nekem is sikerül pedig 2 lányom is van. 

    Pöttöm: Mekkora korkülönbségetek lesz a 2 csöpp gyerek között? 

     

    Na jó hosszu lettem.

     

    Nekem is jönnek a joslók és ma azt mondta a védönö hogy ebböl akár 2 hét mulva gyerek is lehet. A héten doki aztán vérkép és uh.

    Kiváncsi vagyok hogy már mekkora a gyermek. 

     

    Marcsi 35+1 / 35 nap vissza 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (8066)
    2009-05-04  15:13
  13. 2009. május 4. 22:508089.

    Csinicsani: én is ittam a málnalevél teát de nem igen használt. 5 óra vajúdás után jött a császár. De ha a tea arra volt hivatott, hogy kevésbé érezd a fájásokat akkor arra adok egy közepest. Ha a tágulásra akkor arra egy elégtelent.

    Leforrázod, picit állni hagyod és annyi. Nem mondanám, hogy kellemes az íze de ki lehet bírni.

     

    haizer tímea: a védőnőnek nem szokás zsetont adni. Megkínálhatod üccsivel vagy kávéval vagy sütivel de ennyi. Majd a gyerekdokit "kell" megküldeni, hogy pontosan emlékezzen rátok. A mi községünkben nincsen gyerekdoki csak a szomszéd városban, de ha hívom a doki nénit rögötn tudja, hogy ki az a Gál Boglárka. Pedig igen ritkán hívom ki, talán fél évente 1 x.

     

    Emagdi: köszi a bíztatást, ez kellett nekem, erre volt szükségem! Én is pont így vagyok vele, hogy megpróbálom nem magamba beszélni és akkor nem jön hamarabb. Csak már elég sokan elültették a bogarat a fülembe.

     

    Képzeljétek el, hogy anyósom és apósom küldött nekem dísztáviratot anyák napjára. Nagyon ledöbbentem mert nem vagyunk éppen puszipajtások ráadásul pénteken együtt voltunk és mi akkor köszöntöttük fel anyóst.

     

    Pöttöm: mennyi lesz a korkülönbség, bocs ha már írtad de elfelejtettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 4. 21:138088.

    állítólag igen, a vajúdást könnyíti. na nekem az tea nélkül is majdnem kimaradt totál. de eleve a szülésznő miután kifagatott, azt mondta, hogy elég laza a hozzáállásom, úgy néz ki örökölhetek is jókat, szóval nekem nem is az utsó 4 hétre javasolta a teát, max kettőre. . de én így se mertem inni, mondom.

    hja, már a kórházban ültem a ctgn, és kérdezte a szüésznő, hgy hú, ez már fájhat, én meg micsoda, és mutatta, mekkora fájásokat mutat már a gép.. én meg akkor még semmit se éreztem.... bő két óra múlva megvolt a fiam. 

    viszont egy anyuka vajúdott ott még, neki akkor adtak homeos koktélt, , és kisidő múlva mosolyogva mondta, hogy na, most sokkal jobb, úgy látszik hat. pedig semmi mást nem kapott. szóval jó lehet ez a homeo, málnalevél, stb dolog szerintem.

    előzmény:
    ebi85 (8087)
    2009-05-04  21:00
  15. 2009. május 4. 21:008087.

    Köszi anna a választ!

    Pöttöm, lehet hogy félreértelek, de  szerinted a málnalevél teától kevésbé érzi az ember a fájásokat? Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek!  Nem tudom...

    Timi, köszi a linket! A védőnős kérdésedre én is válaszolnék, bár tapasztalatom semmi. Szerintem a védőnőnek munkaköri kötelessége kimenni a gyermekágyas időszakban, meg utána is. Ha nem lenne az, akkor azt mondaná, hogy vidd be a babát hozzá a védőnői szolgálatba. Szóval szerintem nem kell nekik pénzt adni ezért.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 4. 20:488086.

    nekem volt málnalevél tea, de végül nem mertem meginni, mondván, ha örököltem a könnyebb, gyors szülést, arra még ráteázok, tuti nem jövök rá, hogy szülök.  aztán mint írtam volt, tea nélkül se jöttem rá igazából, hogy szülök végül, így azthiszem szerencse, hogy nem táztam. gyorsan el is ajándékoztam utána a csomag teát, nehogy másodikkal kísértésbe essek véletlen, és ráfázzak a homeos bogyókból a szülés előtt vettem csak be két nappal, így az ismegmaradt, azt is elajándékoztam végül.

    de én is csupa jót halottam róluk. 

    előzmény:
    csinicsani (8067)
    2009-05-04  15:30
  17. 2009. május 4. 20:378085.

     

    Tényleg jó lenne öszefutni, de én holnap most a szülésznőhöz megyek CTG-re, Diósdon van valami rendelője. Szülésfelkészítőre megyünk és mivel van ott is gép ezért megcsinálja ott.

     

    De a következőre már a kórházba megyek én is, majd ha tudok már időpontot, akkor írok hátha össze tudunk futni.

     

     

    előzmény:
    Luiz (8083)
    2009-05-04  20:25
  18. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 4. 20:328084.

     

     

    timi:szerintem védőnője válogatja. enyim pl még a kávét se fogadja el, nemhogy bármit. és nagyon rendes, meg tényleg segít, meg tájékozott, stb. egyszer bírtam neki adni valamit, épp derelyét csináltam, és abból evett:) ezt két év alatt.

    én amúgy mindig rákérdezek, nem vagyok szívbajos, ha valaki igééli, hogy kapjon vmit, akkor ennyire legyen már nyílt, hogy kérdésre megmondja. nekem a zsebbepénz, és majd én kitalálom hogy, meg mennyi, nem megy.

    előzmény:
    haizer_timea (8082)
    2009-05-04  20:14
  19. 2009. május 4. 20:258083.

    Timi én is holnap megyek a szülésznőhöz meg CTG-re ha jól emlékszem te is a Szent Imrében szülsz... tök jó lenne összefutni... én fél tízre megyek

    a gyerkőc méretei miatt meg ne aggódj tényleg tök normális!

     

    megint nem sikerült képet csinálni, feltenni, de igyekszem pótolni !

    előzmény:
    haizer_timea (8073)
    2009-05-04  17:40
  20. 2009. május 4. 20:148082.

     

     

    Lányok,

     Az jutott  eszembe, hogy volt ma nálam a védőnő,  ilyenkor amikor kijön házhoz, akkor kell neki vajon adni valamennyit? (mármint pénzre gondolok)?

    Most még gondolom nem, de ha a babához jár ki, akkor ti adtatok?Kérdezem, persze akinek már van tapasztalata!

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. május 4. 19:528081.

    visszaolvasni csak holnap tudok, mert most készülnek a figurák a gyerekszoba falára! Legalább is a ceruzarajzok, aztán holnap kikreatívkodhatom magam! Ficánka már a falon, a Kisvakonddal együtt, most meg épp Thomas-t rajzolja az öcsém!annyira nagyon ügyi, ha majd elkészültek a művek, akkor hozom a képeket!:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. május 4. 19:508080.

    Szaisztok,

    Pöttöm válaszát bemáslom Nektek, mert véletlenül priviben írta:

     

    Pöttöm

    Tárgy: salsi: ha megnyugtat, tényleg menj el 4d ul 2009-05-04 14:51

    salsi: ha megnyugtat, tényleg menj el 4d ultrahangra.. de kórhzi szonográfus... nálam annó elhagyta az a mondat a száját, már lehet hogy írtam, hogy írjuk be az előző adatokat. még az asszsztens is reklamált, de beírata vele. amikor én reklamálta,, azt mondta, nem mindegy?? úgyis épp szabin van a doki, senki se fogja megnézni, és nem érdekes hja, és az egyetlen fontos dolgo, hogy a gyerk keze a fejetetején, amit jó lett vona ha tud a szülésznő, meg az orvos, az meg letojva.... és még megjegyzést is kaptam, hogy kicsi a baba, amikor mondtam, férjem se volt óriás, mégis 186 lett, és én meg amúgy is csak 152 vagyok, akkor végigmért, és közölte, hja, akkor rendben, ekkora magassághoz tök ok, és még jó is, hogy nem nagyobb a pocakban a gyerkőc... de ha nem dumálok vissza, akkor ugye kicsi a gyerek, meg minek akontrollon lemérni, stb....  evvel a babával kerüljük is az ilyen tényleg felesleges vizsgálatokat. mert így az volt...

    szóval nyugi!!! mi a fenétől nőtt volna meg az orra? bár annó én is agyaltam, mindenféle emberrel (dokival is) beszéltem. de aztán megnyugdtm gyorsan. a dokik is eberek, nincs mindig mind a helyzet magaslatán, pláne empátiából.

     

    magányosság: hát a fiamal nem sok eélyem volt annó rá, mert júli legvégi révén, nekem szeptemberben már volt meló. így igazából szűk 6 hetet kellett "magányosan" tölteni, de én a barátokat, stb nem a kórházba hívtam, hanem arra az időszakra itthonra. úgyhogy volt jövés menés.  persze szigorúan csak a szűkebb család, és a jóbarátok jöhettek. akii amúgy is abszolút bármikor jöhetnek, és önkiszolgáló rendszerben működött minden. tehát én csak látogatva vltam. azért a gyerekágy, az gyerekágy. nem akkor kell ebédket rendezn, meg koktélokat keverni. én amgy 10 naposan már bő két órás sétára vállalkoztam, szerintem mmst se lesz másképp. nyár volt, jóidő, nem bírom az otthonülést. csupa egészség gyerkőc, így simán elmentünk neki ruhákat venni babakocsival. most gondolom azért fogok hamar kimenni, habár ruha nem kell az elején, de van egy nagyobb, és őt se zárnám be az 54 négyzetmétterre a jóidőben, . meg ugye magamat se:)

    hja, és kandikához hasonlóan nekem is rengeteget segített a babás fórum. jó dolog a net.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_841710
    Torolt_felhasznalo_841710
    2009. május 4. 18:568079.

    Sziasztok!

     

    Kisasszonynak szinte kivétel nélkül csak rózsaszín, lila, stb ruhája van. De mindegy, már megbarátkoztam velük.  Már 1 évre előre megvettem egy csomót. A bababörzén tök jó áron olyan aranyosakat kaptam 3-400 Ft-ért. Ha kell még valami játszós, előveszem a fiúk régi ruháit itthonra, azt jól van. Az udvarra a homokozóba tök mindegy mibe fekszik bele.

     

    Ma gondoltam megnézem a Hádát, de annyian voltak, hogy szombat reggel nincsenek annyian a Tescoban. Mozdulni nem lehetett, a sor kb 30m hosszú volt. Szóval bementem, kijöttem. Ennyit nem ér az egész. És ez még csak a téli árukészlet kiárusítása volt. Zacskó számra vitték a ruhákat. Hihetetlen, hogy ennyire kelljenek ezek a használt ruhák.

     

    Málnalevelet én a 2. fiamnál ittam, és miután megkezdtem a 42. hetet és még mindig nem történt semmi és császár lett belőle, ahol még a méhlepény sem óhajtott leválni, hát feladtam a belé vetett hitet.

     

    Lábgörcs nálam is megvan, olyan helyen, ahol előtte sosem volt még, a térdem fölött. A múltkor szex közben jött rá, tiszta gáz volt...

     

    Kórházi csomag sehol, addig jutottam, hogy a köntösöm legalább már kimostam. Én apának majd előtte összerakok egy hidegebb hazahozós ruhatárat, meg egy melegebbet. 2 éve képes volt a kimosottak közül kiválasztani a 74eseket, mikor mondtam, hogy hozzon be a babának ruhát, ne a kórházi rékliben kelljen a pólyában szenvednünk.... Hosszú ujjút a dög melegben. Szóval, most mindent bezacsizok neki előre.

     

    Akartam még vmit írni, de ennyi az agyam.

     

    Pont ma 33. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. május 4. 18:268078.

    Timi: tényleg nagyon jók ezek a képek!

     

    Tea: a 36. héttől ittam, napi 1 a végén napi2 csészével. Egy csészébe 1 ek. teafű, letakartam, kicsit állni hagytam, de nem sokáig, mert akkor kesrű lett. volt mikor ízesítettem, volt mikor nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. május 4. 18:228077.

    Sziasztok!
    Szeretném jelezni, hogy ezen a héten indul utoljára tavasszal Pocaklakó-daloló tanfolyam!


    A Pocaklakó-daloló egy újfajta szülés- és gyereknevelés-felkészítés. Célja a várandós kismamákat (kispapákat) bevezetni a zenei nevelésen keresztül a komplex személyiségfejlesztés trükkjeibe, az éneklés és a mondókázás segítségével. 5 előadáson vehettek részt, ahol megtanultok 5x8 játékot, beszélünk a pszichés jellemzőkről, a játékok fejlesztő hatásairól, és sok-sok érdekes téma kerül terítékre! Mindez egy jó hangulatú, sok nevetéssel, vicces játékokkal megtűzdelt foglalkozáson!

    Bővebb információ itt:

    http://www.cilizenebolcsije.eu/pocaklako-dalolo/erzs ebetvarosi-pocaklako.html

     

    Nyári kismamák, ez az utolsó lehetőség szülés előtt egy kis vidámfelkészülésre!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. május 4. 18:118076.

     

     

    Köszönjük!Kis mosolygós kedvében volt!

     

    A málnalevél teát én is pont ma nézegettem, ezt az oldalt találtam, a homeos bogyókról és a teáról lent:

     

    http://babacsoda.hu/content/blogcategory/25/70/

     

    Egyébként írtam én is, hogy nekem is van az az éjszakai feszengés, abbahagytam a magnéziumot, és "lekopogom", azóta érdekes nem volt!

    Ja és elmúlt az eddigi hasmenésem is! Ha ezt tudom nem is szedtem volna, azóta sokkal jobban vagyok, úgyhogy szerintem valakinek túl sok az adag, nekem legalábbis ez volt!

     

    Timi

    előzmény:
    ebi85 (8075)
    2009-05-04  17:53
  27. 2009. május 4. 17:538075.
    Timi nagyon jó képek ezek!
    előzmény:
    haizer_timea (8073)
    2009-05-04  17:40
  28. 2009. május 4. 17:528074.

    Sziasztok!

    Megjöttünka  dokitól. Márknak jó nagy feje van így kezdte a doki amikor még csak kézzel vizsgált. 9,4cm és még van 3hete, de aszonta ne aggódjak, jó lesz ez így. A lábikója meg 27cm. Teljesen zárt vagyok és minden rendben uh most nyugi vagyok Holnap reggel vérvétel, szombaton NST 18-án meg újra doki. A kórházi cuccost asszem ma én is összedobom bőröndbe, mert holnap jöna  védőnő és nem akarok mindent elpakolni, aztán megint elő. Inkább becsomizom oszt jóvan

     

    Anna01 hányadik héten vagytok? Hogyan használtad a teát? Tanácsolod? Nekme aszonta  adoki, hogy ő nem mondaná, hogy igyam, de rám bízza. Vettem is már korábban, de nem volt filteres csak olyan sima... 1ek=2-3gram, gondolom ennyi van egy filterben is. Szóval, hogyan kellen inni?

     

    Azthiszem chrissy neked van ugyanaz az esti nyavajád mint nekem, hogy alig bírsz mozogni és folyton nyújtózkodsz. Mondtam a dokinak, de nem mondott rá semmit. Sőt, azt mondta hogy magnéziumot se szedjek, ha nem gond, hogy a méhem meg én is felkészüljünka szülésre és a fájásokra.  Ez az én dokim véleménye, nem kell nektek rá hallgatni, csak leírtam, hogy ilyen álláspont is van

     

    (Ezek az esti izék lehet h már jóslófájások...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. május 4. 17:408073.

    Sziasztok!

     

     

    Mindenkinek köszönöm, így utólag is a névnapi köszöntéseket!

     

    Voltunk ma ultrahangon,hoztam képeket meg méreteket.

     

    Bpd: 85,5cm, OFD:11,20cm, FL:6.88cm, AC:28,61cm

     

    Nagyon izgultam a baba méretei miatt,már rémálmaim voltak nehogy pici legyen a drága, mert fele akkora pocakom van, mint a velem egykorú kismamiknak,de az alkatomnak állítólag megfelelőek a méretek!

     

    Szóval szépen növögetünk 45 cm most a kicsifiú, viszont csak 2300grammra becsülték, szóval valószínű,ha jó a súlybecslés, akkor 3 kiló körül leszünk a végére, amit végülis nem bánok, így nem lesz óriásbébi, majd kinnt megnő!Más meg rendben! Jó a placenta, stb...

    Ja és a golyók is már a zacsiban, nagyon jól lehetett látni!Apuka büszke is volt rá láttam!!

     

    Más: Én is 13. ker-i vagyok, úgyhogy benne vagyok a babataliban,tök jó lenne,ha sikerülne összefutnunk.

    Ma a védőnő is meglátogatott, úgyhogy túl vagyunk rajta, elég gyorsan letudott, adott valami magazint a szoptatásról,és már szinte ment is.

    Holnap, vérvétel, szülésfelkészítő a szülésznőnkel, nst-vizsgálat!

    Rendesen sűrűsödnek az események, de látom nálatok is.

    Luiz: Drukkolok, hogy beforduljon a babó rendesen!

     

    Timi

    36 hét

    még 28 nap és!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. május 4. 17:238072.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a babás turkáló tippeket!

     

    Nekem is elég rosszak az éjszakáim már hónapok óta. Alapesetben fáj a csipőm, megfordulni is alig tudok a fájdalomtól, ráadásul, amikor forduláskor segiteni akarok a lábammal, akkor az begörcsöl . Van olyan éjszaka (például a mai), amikor minden ok nélkül görcsöl be a lábam és ilyenkor csak az segit, ha felkelek és sétálok egy kicsit. Ma éjjel ezt háromszor csináltam végig plusz két pisilés, szóval elég szarul aludtam. Ezeken kivül levegőt sem nagyon kapok éjszaka, pedig nem vagyok allergiás és náthás sem vagyok. Ennyit a nyavajákról, többet nem nyafogok.

     

    Én is most hétvégén vettem észre, hogy van egy darázsfészek az erkélyen. Állitólag a közösképviselőnek van valami bevált darázsirtó cége, őket fogjuk majd megkérni, hogy szüntessék meg ezt a helyzetet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. május 4. 16:098071.

    én kérek elnézést, azt hittem jún. 3-at írtál. Ugye, elnézed nekem mint dilis kismaminak?

     

    Mindegy, a lényeg, h apák napjára a férjem (meg itt még sok mindenkié) apa lesz.

     

     

     

     

    előzmény:
    lazy24 (8070)
    2009-05-04  15:55
  32. 2009. május 4. 15:558070.

    Füles, igen az a 3. vasárnap júniusban!

    Salsi részvétem a nagyid miatt, de apukádnak biztos könnyebb így, hogy jön a baba, és most már tesódéknál is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. május 4. 15:498069.

    Minden Timinknek és Móninknak boldog névnapot! 

    Ghandi! Szép hegyes pocak. Apjuk jobban van már?

    Gnokki! Egyáltalán nem törvényszerű, hogy a második baba jobban sietne, mint az első. Az első két gyerekem majd egy hetet ráhúzott, a harmadik jött pont a kiírt napon. Ezen ne parázz, mert aztán bedumálod magadnak és ezért fogod valóra váltani a félelmed. Jönni fog amikor jönnie kell. Várd ki nyugisan és az utolsó hetekben azért pihizz többet. Kell az erő a szüléshez meg az első hetek összeszokós megpróbáltatásaihoz.

    Ludmo! Sosem használtam semmilyen hasszorítót, mégis visszament a hasam. Ez inkább a hasizmod állapotától függ. Ha elötte kondiban volt akkor hamar visszanyeri az alakját. Ha meg már a pocakosodás elött is lötyi volt, semmilyen haskötő nem tesz csodát, csak optikailag, amíg rajtad van. Én nem hiszek ezekben a hasszoríókban. 

    Zulejka! Gratula neked is a pocaklakódhoz! 

     

    A visszaolvasásban nem jutottam végig, de most mennem kell. Még pár sort írok magunkról is. Szombaton köszöntöttük anyósomat. Náluk töltöttük a délutánt. Zsombor jól megkergette a tyúkokat, simizett nyuszikat és a farkánál fogva vezette a macskát. Haza felé Vácon lenéztünk a Duna parti rendezvényekre. Ott is jót játszottunk. A szúnyogok kergettek haza. Vasárnap reggel Zsombor egy cserép minirózsával állt elém és adott két puszit. Teljes komolysággal, mintha átérezte volna az alkalmat. Olyan aranyos volt. A nagyoktól gyöngyvirág csokrot kaptam.

    előzmény:
    ghandi (7856)
    2009-04-29  16:33
  34. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. május 4. 15:428068.

    Szia!

     

    Én használtam a 36 héttől, és szerintem volt hatása.

    Mire beértünk a kórházba már 7 cm-re nyitva voltam, épp hogy felfektettek a szül.szobán és már jöttek a tolófájások. Doki szerint első gyereknél nagyon ritka, és valszínűleg a tea miatt rejtett vajúdásom lehetett, amikor is szépen nyílogatott a méhszáj...Rejtettnek nem mondanám, mert előtte egy ill. két héttel  végigfájdogáltam elég keményen két éjszakát, elég sz.r volt, de legalább a szülés nem volt olyan hosszú. Ráadásul Márk 4350 g és 58 cm volt...

    Na én mindenesetre a teának tulajdonítottam ezt, az is igaz, most még nme iszom, de az éjszaka már anélkül is jól telt...

    előzmény:
    csinicsani (8067)
    2009-05-04  15:30
  35. 2009. május 4. 15:308067.

    Sziasztok,

     

    vagyogatok én is , olvasgatok de tiszta álomkóros vagyok ls irtó dög.Mondjuk nagyjából készen állunk a baba fogadására ugyhogy sok dolgom már nincs, inkább apának maradtak feladatai.....tudtam én miért fogok hamarabb neki mosni meg pakolászni,Csanáddal is iszonyat dög voltam a végén

    Holnap vérvétel , holnapután Uh. aztán hetente Uh , mert nálunk nem CTG-NST - t csinálnak hanem flowimetriás mérést hetente a 35-36. héttől, aztán meglátjuk mikor tessékelik majd ki a kisasszonyt.

     

    Én Pampers 2-5 kg iletve 3-6 kg-t vettem összesen 3 csomaggal.Voltam a Dm-ben megvettem a Tena betéteket , nedves törlőket és még egyet s mást ugyhogy a csomagom asszem teljsen kész...

    Kisasszony befészkelte magát baloldalt a bordáim alá a fenekével illetve csipőjével hááát nem kellemes érzés, levegőt is alig kapok

     

    Kérdés : málnalevél teát használt már valaki a többgyerekesek közül, igy az utolsó hetekben ?

     

    35+2

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. május 4. 15:138066.

    Szisztok!

     

    hogy vagytok? Mindenki számolgatja a napokat...

     

    Én egy szép rózsát kaptam Apától és Márktól, meg is hatódtam. 

     

    A tegnap éjjelem megint szörnyű votl, 3-4 perces fájásaim voltak, már tényleg azt hittem menni kell, de hajnalra ritkulta. azóta is vannak, meg a derekam szakad le, de nem olyan sűrűek, és kevésbé fájdalmas. Modtam is a páromnak, hogy ne hagyjon ma lefeküdni, míg a kórházi csomag össze nincs készítve... Éjjel neki akartam állni, de mozdulni se bírtam...

    ma letudtam a védőnőt, már 2 hónapja nem híztam! Na nem is hiányzik!

    Szerdán dokibácsi, meglátjuk, mit mond... Hétfőn meg NST...

      

     

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. május 4. 15:078065.

    Sziasztok!

     

    Házidoki, vérvétel letudva.

     Mostantól tp-en vagyok.

     

    A vérvétel meg fájt:o, pedig nem szokott, oan mintja meg is lenne kicsit duzzadva.

     

    Bevásároltam, félig kész a kaja is.

     

    Lazy: képzeld, nekem a naptáramban június 21 van beírva Apák napjának.

     

    a linket köszi!!

    és szép verset kaptál!

     

    A fürdetőszivacsot láttam én is, kérdeztem apától, h vegyünk-e, azt mondta nem kell, ő meg meri fogni és a fürdetés úgyis az ő feladata lesz.

     

    Salsi: részvétem!!! és gratula az újabb trónörököshöz!

     

    Nekem egy éve halt meg nagymamám:(, a dédunokát megvárhatta volna, de jbb így, nagyon beteg volt. De az unokája szülinapja majdnem akkor lesz mikor az övé:).

     

    Én meg a nagy feje miatt aggódtam egy időben. Anya para már most van!

     

    Luiz: én már kezdek megbarátkozni a császárral...ha ennek kell lennie, akkor legyen.

     

     

     Megyek, befejezem az ebédet. Meg elmosogatok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 4. 14:568064.
    na írtam egy szép hosszú hszt... elküldtem... és azt írta ki, hogy salsinak elment privátba.... ügyes vagyok félrenyomtam. mindegy, reméljük, ha salsi lesz, be tudja másolni, mert én begépelni mégegyszer.. pedig olyan okosakat bírok írni igaz összefüggés az nincs mindig benne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. május 4. 14:498063.

    Sziasztok!

     

    hát igen már rendesen visszafelé számolunk... én most olyan nem is tudom mit akarok állapotban vagyok... egyrészt tök jó lenne már túl lenni rajta meg lerakni ezt a nehéz pocakot (már tényleg bazi nagy, majd mindjárt csinálok képet előkerítettem a fényképezőt) másrészt meg még egy csomó mindent akarok csinálni intézni míg van időm, de közben meg már erőm nincs hozzá a pocak miatt. szóval csak nyekergek egész nap ... de legalább ti értitek miről beszélek (legalábbis remélem)

     

    nekem kezd lefelé szállni a pocakom (legalábbis mindneki ezt mondja) aminek nem hiszem, hogy nagy jelentősége lenne (a fiamnál egyáltalán nem ment le)

    viszont a fej vizesedés nálam is megvolt én nem is vettem észre csak másnap csinált rólam képet a gyerkőccel a szobatársam meg mikor belenéztem a tükörbe vettem észre, hogy két számmal kisebb lett az orrom... mondjuk a barátnőmnek már két héttel előtte megnőtt az orra, szóval ez sem tuti jel...

    Marcsi te meg már akkor tapasztalatból tudod, hogy még egyszer le fog menni aztán újra visszajön...

    én most azon parázok hogy vajon honnan fogom észre venni... persze elősnél a magzatvíz ment el és most már tovább bent volt ez a gyerek mint annak idején a fiam... meg egyszer egyszer keményedik a hasam ami az elsővel nem volt szóval pont úgy vagyok mint aki az elsőt várja... és azon dolgozom ezerrel, hogy beforduljon mert nem szeretnék még egy császárt most kipróbálok mindenféle trükköt...

     

    a darazsakat azonnal el kell zavarni a fészket amit meg csináltak szétverni különben beköltöznek azért szállták meg az erkélyt mert ilyenkor keresnek fészeknek alkalmas helyet és nehogy már az erkélyetek legyen mert az tényleg veszélyes nálunk a postaládát kell hetente darázsfészek mentesítenem mindig megpróbálnak befészkelni...

     

    elfelejtettem mit akartam még...

     

    Luiz 36+1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. május 4. 14:428062.
    Igen én is így remélem  meg azt is, hogy lesz alapítványiba hely, mert mindenképpen azt szeretnénk 
    előzmény:
    kandika1 (8055)
    2009-05-04  13:12
  41. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 4. 14:378061.

    sziasztok!

     

    olvastam a tesós dolgokat. ezekszerint más is így volt vele, a nagyobb menjen csak be a kicsiért a kórházba:) nálunk ajándék tuti nem lesz, viszont tevékenykedés az biztosan. az elején semmiképp se tervezem a kettészakadást. így azthiszem simán fogok úgy szopiztatni, hogy pici szopizik, nagyobbnak akár mesétolvasok, ilyesmi. többfelől halottam ezt is hogy eljeén minden idő együtt, és nagyon jól megszokták egymást a tesók. no meg nálunk ugye kicsi lesz a különbség, szóval mire emlékei leszenk jobban a fiamnak, addiga már eleve lesz tesó. azt nem foggja tudni, milyen tesó nélkül. igazából most se nagyon tudja, mert igyekezttünk elve úgy alakítani az életünk, hogy nem ő a totál középpont, nehogy meglepődjön, ha sikerül a tesó.

    hja, és ugye nézegette a nagypocakom, , stb, mondtam, hogy baba van benne ilyesmi. aztán egyszer nagyon érdeklődött, és olyan kérdőn, hogy baba? akkor magyarátzam neki, hogy igen, a tesó abban van, majd kibújik nyár elején, ittfog aludni a kiságyban. de az elején még nagyon pici lesz, és nem nagyon lehet majd vele sokmindent tenni, de aztán várrni kell, és ő is nő, és ő is fog mászni, , aztán egyre ügyesebb lesz, és akkor lehet majd tanítani, meg játszani vele.  csak erre még majd várrni kell akkor is, ha kinntlesz, türelmesnekkell vele lenni. és úgy képzeljétek, akkor megsimogatta a hasam, közölte, hogy tesó, és adott rá puszit. azóta magától is simiz, meg van tesópuszi:) azthiszem értette. meg már azt is mondtam neki, hogy amíg nagyon pici az eleéjen neki kell jobban vigyázni, de ez nem lesz így mindig, mert nő a tesó, és egyszobában alszanak, és majd egymásra vigyáznak. nem csak ő a tesóra, hanem atesó is rá. ez pedig határozottan tetszett neki:D:D annó nálunk  ezek nagyon bejöttek, meg már mástól is halottam ahol ilyen kissebb a különbség, szóval 3 év alatti, hogy ez nagyon jól működött. de első naptól így kel akkor csinálni, azért mindenképp már szervezzük hogy jön ő is, amikor majdd jvünk haza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. május 4. 14:058060.

    Sziasztok!

     

    Salsi: részvétem a nagyi miatt

    Jaj Istenkém, miért kell állandóan beparáztatni szegény kismamikat! Az az orr nem nő meg így ripsz-ropsz! Biztos vagyok benne, hogy csak a keze vagy a köldökzsínór.

     

    A XV. és a XIII. kerület nekem sincs túl messze, persze autóval de a XX. az már sajnos igen

     

    Ghandi és bababluz: találkozunk szerdán a Máv-ban?

     

    Ma 33. , mindig lefelejtem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 4. 13:488059.

    Én is hoztam egy linket egy kisfilmről, aki el akar érzékenyülni az mindenképp nézze meg .

     

    http://www.youtube.com/watch?v=beF7ayuKx1w

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 4. 13:478058.

    Találtam egy linket, ha valakit érdekel:

    http://www.babazo.hu/9honap/20070514szulesfelke szites.html

     

    idézet:
    lazy24 (8049)
    2009-05-04 10:14:23
    Köszönet a linkért
    előzmény:
    lazy24 (8047)
    2009-05-04  10:14
  45. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 4. 13:468057.
    Köszönöm szépen!
    előzmény:
    gnokki (8031)
    2009-05-03  22:29
  46. 2009. május 4. 13:328056.

    Kandika, köszönöm szépen!

     

    A 4D-s ultrahangot meg próbálom hívni, csak nem veszik fel! Amúgy meg remélem, hogy tényleg csak a kezecskéje! Nem mintha zavarna a nagy orr, nekem sem kicsit, csak inkább attól félek, hogy nehogy valami baja legyen.

     

    Mi a XV-kerben lakunk, szal én is benne vagyok a babazsúrban. Mondjuk nekem mázli, hogy a barátnőm egy évvel előttem szült és Ők is, akár csak az öcsémék, a szomszéd kerületben laknak! Igaz, hogy nekem bkv-ni kéne, de Nekik meg van kocsijuk, így mobilabbak.

     

    Végrendelet: mi nem nagyon gondoltunk még rá és bevallom, a hideg kiráz, még a gondolatától is. Meg aztán ahhoz az is kéne, hogy legyen miről rendelkezni. Bár ha jobban belegondolok, az azért nem mind1, hogy ki nevelné fel Mátét, ha velünk valami történne...

     :-)

     

    Lányok, Ti találkoztatok már olyannal, hogy a darazsak megszállták az erkélyládákat? Most ahogy teregettem vagy 5-6 ott repkedett a virágládák körül és építették a fészket! Mit lehet velük tenni? Ha ezek ott vannak, tuti nem merek majd Mátéval kiülni...

    előzmény:
    kandika1 (8053)
    2009-05-04  12:05
  47. 2009. május 4. 13:128055.
    Akkor a szülésznőben tuti nem fogsz csalódni Szerintem a kórházi bentlét is kibírható, különösen alapítványiban és legalább apuka is bármikor babázhat
    előzmény:
    ebi85 (8054)
    2009-05-04  12:20
  48. 2009. május 4. 12:208054.
    Szia! Nemtudom beszéltünk-e már erről, de most láttam egy másik topicban hogy a Péterfyben szültél és  a Cser Kati volt a szülésznőd. Én is őt kértem fel
    előzmény:
    kandika1 (8053)
    2009-05-04  12:05
  49. 2009. május 4. 12:058053.

    Sziasztok!

     

    Salsi: részvétem a nagymamád miatt Ha megnyugtat, tényleg menj el még egy 4d uhra, ha meg tényleg hirtelen nőtt meg az orra, akkor vszínű tényleg a kezét rakta oda

     

    Ghandi: igen, a fehérítő és a folttisztító is biocucc Nyugi, én sem vagyok egy biomami, nemrég kezdtem csak főleg a babó, nem a Föld vízkészlete miattpelusból nem tudnék moshatót hazsnálni, ahhoz lusta vagyok

     

    Anyák napja: a hugom szedett Márkkal egy virágot a kertben, azt kaptam de ez még nem is elvárás A férjem meg nem egy romatikus,figyelmes, ajándékozós, nem is ezért szeretem de már pedzegettem neki, ha már a fiúk nagyobban lesznek, lesz szíves az anyák napjára és nőnapra figyelmet fordítani, hogy átvegyék a mintát

     

    Bezártság: nekem az elmúlt másfél éveben az segített, hogy lett egy kisbabás barátnőm a környéken(a netnek köszönhetően ) akivel egykorúak a fiúk és együtt mászkáltunk, sétáltunk, programokat csináltunk. Viszont ősztől én is magányos leszek, ha lesz időm ezen gondolkodni, mert náluk nem jön a kistesó és kezdik a bölcsit Ezen kívül még a babás fórum az, ami sokat jelent nekem a megzakkanás ellen. Úgyhogy bármilyen Bp-i vagy pest környéki babazsúrra mi is jelentkezünk Mi egyébként a XIII. kerületben lakunk. Bár azt hiszem az elején a piacra menés vagy a séta is kihívást jelent majd két gyerekkel

     

     

    Chrissy: a végefelé már lényeges,hogy nem lehet nyitva a méhszájad, mert akkor nagyobb a fertőzésveszély, úghogy csak doki-közeli időpontokat nézzetek szerintemÉn voltam még anno Márkkal 33 hetesen strandon is, nekem jól esett termálvíz tilos, egyébként max. testhőmérsékletű.

    Végrendelet: nekünk sincs, de még nem  is merült fel, vhogy még a gondolattól is idegenkedem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2009. május 4. 11:458052.

    Szija,

    már én is elkültem férjnek, Ő is imádja a videókat! Köszi a linket lazy:-)

     

    4D-re még nem jelentkeztem be, mert eddig folymatosan telefonáltam:-) ja és megjött a házassági anyakönyvink is! hurrá.

     

    az öcsémék a szomszéd kerületben laknak, úgyhogy majd tudunk együtt babaázni!

    előzmény:
    ebi85 (8049)
    2009-05-04  11:32
  51. 2009. május 4. 11:418051.
    Köztel laktok öcséddel egymáshoz? Tudtok majd együtt babázni?
    előzmény:
    Salsi (8048)
    2009-05-04  11:14
  52. 2009. május 4. 11:388050.

    Részvétem a nagyi miatt meg hogy apud szomorú.. és nagy gratula öcsédék babájához

    Bejelentkeztél 4Dre? 

    előzmény:
    Salsi (8048)
    2009-05-04  11:14
  53. 2009. május 4. 11:328049.
    Jó ez az oldalt! Köszönjük! Férjem imádja, ha valamit videoról lehet megnézni a gyakorlatban... youtube mániás.. biztso örülni fog neki (elküldtem a linket neki is)
    előzmény:
    lazy24 (8047)
    2009-05-04  10:14
  54. 2009. május 4. 11:148048.

    Sziasztok,

    hát megint volt mit visszaolvasni!

    Utólag is mindenkinek boldog anyák napját!

    A mi hétvégén nagyon mozgalmas volt szomorú és boldog pillanatokkal egyaránt.

    Csütörtökön meghalt a nagyim és bár nem voltunk valami jóban, Édesapám miatt nagyon szomorú voltam, ráadásul a temetésen sem lehettem ott, mert Erdélyben volt, Édesapám meg nem engedte, hogy menjek! Úgyhogy én itthon izgulhattam apukám miatt, de szerencsére egész jól viselte, meg már igazából számítottunk rá, mert nagyon beteg volt az utóbbi időben. És hát Édesapámnak is könnyebb úgy elviselni egy ilyen veszteséget, hogy nemsokára megszületik a második unokája, ráadásul az öcsémék tegnap bejeletették a nagy hírt, hogy decemberben ismét bővül a család, mert érkezik a harmadik unokat!  

     

    Szal a hétvége az anyák napjára is rányomta kicsit a bélyegét, de azért voltunk anyósnál ebédelni, és felköszönteni, aztán elhoztuk a kiságyat a kolléganőmtől, így már az is megvan. Megvettük a légzésfigyelőt, ja és szombaton voltunk babaénzőben a barátnőméknél. Tegnap késő délután meg a szüleimnél voltunk. Ja és képzeljétek, az öcsémék egy éves kisfia amikor megkérdeztem, hogy hol van Máté, akkor odajött és megsimizte a pocimat! És utána akár hányszor megmelítettük Mátét, odamászott és jött simizni! Annyira kis édes.

     

    Parázás: na az most már nálam is egyre inkább napirendi téma. tegnap este amiatt bőgtem egy sort, mert a múlt heti uh-s képre azt mondta a szonográfus csaj, h iszonyat nagy orra van a gyereknek és tényleg olyan mintha ormány lenne. Aztán összevetettem a 27. hetes 4D.s uh-val és ott meg olyan kis normális nózija van. Erre beparáztam, hogy tuti valami baja van. A sógornőm szerint a keze van a képen, de akkor miért mondta a szonográfus, h az orra? Most ott tartok, h menni akarok 4D-s uh-ra megint. Utána meg azért bőgtem, hogy biztos nem leszek jó anya, ha az orra miatt parázok...Annyira mázli, hogy a férjem egy angyal és olyan türelmes, mondta, ha engem megnyugtat, akkor kérjek időpontot 4D.s uh-ra. Meg aggódom, hogy most már 6mm-s a vesetágulata, ami eddig csak 3,3mm volt.

    Ja és persze még össze se pakoltam a kórházi cuccot, és még gyerekruhákat sem mostam. Pedig most már van mit, mert tesóméktól és a barátnőméktől kaptunk egy zsák rucot. Meg a barátnőmék még egy fél csomag pelust is adtak, mert ők már kinőtték.

     

    Na, jó sokat nyekeregtem itt Nektek! Megyek inkább és elindítok egy mosást!:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2009. május 4. 10:148047.

    Találtam egy linket, ha valakit érdekel:

    http://www.babazo.hu/9honap/20070514szulesfelke szites.html

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. május 4. 10:078046.

    Chrissy: Én is XX. kerületi vagyok, és szintén aggódom a bezártságtól. Mondjuk, én a főnökömtől akarok kizsarolni egy kis otthonról végezhető munkát. Azt mondta várjuk meg amíg megszületik a baba és ha még júliusban is úgy érzem, hogy tele vagyok szabad kapacitással akkor dolgozgathatok. De babás programokat én is szeretnék! A babazsúrra is jelentkezem vendégnek.

    Wellnessre azt mondják, hogy max. 36 fokos vízbe lehet bemenni, termálba egyáltalán nem. De a szülés előtt 6 héttel már medencés vízbe tilos menni, csak természetesbe.

     

    Babablúz: Pelenkából amit a kórházba beviszek én a Huggies 2-5 kg-os newborn-ját vettem. Abba már csak belefér, a csomag pedig jó kicsike (28 db-os), úgyhogy nem fogja az egész táskámat elfoglalni. Itthonra pedig Pampers 3-6 kg és Libero 3-6 kg-ost. Lassacskán minden típust ki akarok próbálni, hogy tudjam melyik a legjobb az alkatához. Úgyis mindenki mást ajánl...

     

    Egész hétvégén mostam és vasaltam, úgyhogy minden babaruci bent van már a szekrényben J Már csak néhány apróság hiányzik, de azokat is igyekszem a héten beszerezni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2009. május 4. 09:568045.
    Én voltam a János kórházban, mert mi is Angel Caret vettünk, de szerintem ez jobb volt. Nekem sok hasznos dolgot mondtak, így nem bántam meg hogy elmentem. De ezt én is sokalltam volna érte, ha apa is jön.. így meg elmondtam neki amit kell, nekem ennyit megért  . Az újraélesztést meg végülis ő is hallottam a János kórházban, mert oda együtt mentünk. 
    előzmény:
    ghandi (8041)
    2009-05-04  09:32
  58. 2009. május 4. 09:428044.
    Van fürdetőszivacs, amire rá tudod fektetni a babót, az is jó nagyon!
    idézet:
    lazy24 (8045)
    2009-05-04 09:41:15
    kép
    előzmény:
    lazy24 (8043)
    2009-05-04  09:41
  59. 2009. május 4. 09:418043.
    Van fürdetőszivacs, amire rá tudod fektetni a babót, az is jó nagyon!
    előzmény:
    ghandi (8039)
    2009-05-04  09:18
  60. 2009. május 4. 09:378042.

    Sziasztok!

    Nagyon megy visszafelé a számlálás! Izgulok én is Veletek!

    Nekem a nagylány ezt a verset mondta, mondjuk ezt még most oviban kellene hallanom először!

     

    Azért mert szerettek, jöttem a világra.
    S lettem új fény, csillag, szülők boldogsága.
    Szeressetek engem igaz szeretettel!
    A kincsetek vagyok, pici kincs, de Ember!

     

    Aztán június 3. vasárnapja apáknapja!

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2009. május 4. 09:328041.

    Salsi, Ebi: beszéltem a védőnővel az elsősegély tanfolyamról.

    Azt mondta, hogy szerine felesleges ennyit költeni egy ilyen tanfolyamra, amikor a körzetes védőnői szolgálatnál is vannak ilyen előadások (ingyen), valamint a Madarász utcai kórházban is vannak ingyenes előadások, tanfolyamok a légzésfigyelő használatával, elsősegéllyel kapcsolatban; meg az AngelCare oldalán is olvashattok egy tanfolyamról (asszem az is ingyenes) amit asszem a János kórházban tartanak.

    Szóval ha valaki szintén sokallja azt az árat, nézzen körül

    Persze biztos az tágabb témakörben okít, de nem biztos hogy mindenkinek mindarra szüksége is van !

    előzmény:
    Salsi (7954)
    2009-04-30  16:53
  62. 2009. május 4. 09:288040.
    Köszi  Mi is láttuk ezeket a bababoltban most hétvégén de nem akarzunk. Nálunk apa kezében lesz a babó, én meg locsálom rá a vizet  Nálunk apának nem kel soha elutaznia, meg északáznia, uh a fürdetésre mindig itthon lesz. Meg majd mellette megpróbálom én is, hátha belejövök majd  De köszi az ötletet!
    előzmény:
    ghandi (8039)
    2009-05-04  09:18
  63. 2009. május 4. 09:188039.
    Ebi, ha félsz a fürdetéstől akkor két dolgot is tudok ajánlani, az egyik a fürdetőháló (én szórólapot kaptam róla a védőnőtől), tegnap láttam a Kenguru Gold-ban 3.000 Ft-ért), a másik pedig egy műanyag szűkítő a kiskádba, ami garantálja hogy ne csússzon bele a baba a vízbe, és nem kell a karodon tartanod. Csatolok róla egy fotót, nekünk ilyen van (kaptuk). Persze most nagyon határozottan írom mindezeket, de kíváncsi leszek bennem mekkora para lesz az első napokban
    előzmény:
    ebi85 (7947)
    2009-04-30  16:10
  64. 2009. május 4. 09:138038.
    Bocsi Kandika, ha a fehérítő és a folttisztító is környezetkímélő, akkor az előző mosódióval kapcsolatos hsz-emet visszavonom!
    előzmény:
    kandika1 (7944)
    2009-04-30  14:58
  65. 2009. május 4. 09:118037.

    Sziasztok!

     

    Pár napig megint nem jöttem, megint több, mint 100 hsz :)

    Bababluz köszönöm az infókat, gyorsan írtam apának, hogy írja be a naptárába a 13-i szülők iskoláját, arra mindenképpen el KELL mennünk!

    Én a mosódióval kicsit szkeptikus vagyok, mert oké hogy környezettudatosság, meg sokáig használható és így olcsóbb, de ha mellette folttisztítózni meg fehérítőporozni kell, akkor nem ugyanott tartunk mind anyagilag mind környezetszennyezésben? Bocs, lehet hogy rosszul látom, de még senki nem tudott meggyőzni miben jobb

    Jó, hogy vannak köztünk tapasztalt anyukák! Nekem eszembe sem jutott volna angolpólyát keresni, vagy használni nem is gondoltam, hogy az "olyan" jó dolog!

     

    Elküldöm, mielőtt elszáll

     

    Ghandi 34+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (7933)
    2009-04-30  13:52
  66. 2009. május 4. 08:488036.

    hú, nagyon számolgatunk visszafelé:))).

     

    Ja, azt nem is írtam, amilyen jó volt a tegnapi éjszakám, a mai annál rosszabb, most rengeteget voltam kinn pipilni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. május 4. 08:378035.

    Sziasztok lányok!

     

    Mindenkinek szép napot elöre is!

     

    Megyünk ma beiratni a kisfiamat az oviba!

     

    Mindenkinek szép a pocak és tényleg nem látszanak a csikok ha vannak is. Az én hasam az nagyon csikos de nem a mostani terhességek miatt hanem még a legelsötöl. De nem baj engem nem zavar mást meg ne zavarjon.

     

    Vásárlással nekem szerencsém van mert ugye apa nem vész el a bevásárlás alatt. Minden kéz alatt van csak vissza kell mennie vásárolni ha végzett a munkával és bevásárolni. Ritka kincs egy ilyen férj de azért még a piacra egyedül nem engedném az az én "otthonom" vásárlás terén. Ott meloztam igy ismernek is.

     

    Marcsi 35+1 / 35 nap vissza! 

    előzmény:
    fules0224 (8034)
    2009-05-04  08:16
  68. 2009. május 4. 08:168034.

    Jó reggelt!

     

    Sztem is oan mintha megettem volna egy nagy dinnyét. Hát ez van:).

     

    Ebi: neked is nagyon szép a pocid! És már nincs sok hátra!!

     

    Nekünk is bő egy hónap!

     

    Gnokki: sajnálom, hogy nem úgy sikerült a tegnapi nap:(.

     

    apa is kíváncsi eszek, h majd hogy boldogul a pelus vásárlással. Bár ő képes felhívni a boltból, h itt van ez meg ez van ráírva, ez kell?

     

    Megyek ma házidokihoz, ill. vérvételre.

     

    34+2

    40 nap van hátra (vagy még anyi sem)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. május 4. 07:168033.
    A kép lemaradt! 
    előzmény:
    ebi85 (8032)
    2009-05-04  07:14
  70. 2009. május 4. 07:148032.

    Jó reggelt!

    Már csak 23 nap nekünk... ma megyünk dokihoz délután, kíváncsi vagyok mekkora lesz a  fiatalúr 

    Tegnap előtt készült friss pocakos fotó... töltök fel képet! Tegnap este meg szalonnázni voltunkkertiparty-n. 

     

     Füles! Nagyon szépen gömbölyödsz! Most nagyon megugrottál te is! A szembemézeti kép kicsiben olyn, mintha egy nagy gumilabda lenne a pocakod helyén 

     

    Setrok, az ilyen gyerekajándékok a legédesebbek! Nem?! Én már azokat is kincsként örzöm, amit a tanítványim készítettek nekem  

     

    Tiffin, én azthiszem eddig pocakon megúsztam a csíkokat, de a mellem alja és oldalt csípőtájékon lett egy pár... ilyen lilás pirosas csíkok... gondolom ezek lesznek majd gyöngyházszerűek később  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2009. május 3. 22:298031.

    Sziasztok!

     

    Minden kedves Tímeának nagyon boldog névnapot kívánok!

     

    Sajnos ez az anyáknap nem úgy sikeredett ahogy én elvártam volna. A férjem úgy tett mintha semmi sem lenne pedig szerintem igazán segítehetett volna a Boginak valami meglepiben. Mindegy.

    Nálunk az a szokás, hogy reggel míg a Bogi issza a kakaót nézi a Minimax-ot. Pont ment az anyáknapi reklám erre megszólal a tévének, hogy én is nagyon szeretem az anyukámat. Naná, hogy teljesen kész lettem töle

     

    Sajnos nekem sincs túl sok ismerősőm akivel összejárhatnék, már írtam, hogy itt olyan sznob mindenki, hogy nem találok közös témát. Most példáut az volt a téma a játszótéren, hogy ki honnan hozatta a gyerek szandálját, valaki Angliából, valaki Bécsből..... na erre én nem vagyok kíváncsi.

    Találtam itt Veresen egy játszóházta, kipróbálom, hátha jobb a felhozatal.

     

    Én is rákényszerülök, hogy emelgessem a Bogit mert a kocsiba még nem tud egyedül bemászni. Erre az okos anyósom meg lecsesz, és akkor hogy megyek el itthonról? Tényleg sokat, nagyon sokat kibír egy anya.

     

    Mi anno a kórházban Liberot kaptunk úgyhoyg nagyon sokáig azt használtuk, bevált, jó volt, nem varriáltam. Viszont tavaly nyáron küldött a Pampers egy ajándékcsomagot és nekem az ő pelusuk most szimpatikusabb mert nem olyan vastag, merev mint a Libero. Úgyhogy vettem 2 zacskó Pampers new born-t és már vettem 1 számmal nagyobbat is, ne apának kelljen szenvednie. Csak eltévedne egy bevásárlóban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 3. 18:528030.
    Luiz, köszönöm szépen, jól esett a figyelmességed .
    előzmény:
    Luiz (8024)
    2009-05-03  15:30
  73. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 3. 18:028029.
    Köszi Tiffin :). Jól esett
    előzmény:
    -Tiffin- (8025)
    2009-05-03  17:03
  74. 2009. május 3. 17:368028.

    képzeld, nekem van striám, nem is figyeltem, h látszik-e, de ez két évvel ezelőtti hormon gyógyszer miatt (tüdőbetegségre kaptam).

     

    és tök biztos voltam benne, hogy oan csíkos leszek min a zebra, erre lekopogom, semmi. érdekes.

     

    Tiffin: nekem sem sok barátnőm van. Ilyen, ha elköltözik az ember:(.

     

    Édesek a gyerekek az anyák napi köszöntésekkel.

    É már előre figylemeztettem apát,h jövőre el ne feljtsék:), nem kell nagy extra, csak jusson eszükbe. vagyis inkább a férjem eszébe.

     

     

     

     

    előzmény:
    -Tiffin- (8027)
    2009-05-03  17:18
  75. 2009. május 3. 17:188027.

    szep! Mint a tankonyvekben...:)

     

    Lanyok, en azt vettem eszre, hogy az itteni pocakokon egy csepp stria sincs, nem erezettek...mindenki ilyen szerencses alkatilag?

     

    No, csak a kilok is olvadjanak ilyen konnyen.

     

    Salsi, multkor nem irtam, de jo volt az a muveszfoto rolad!

    előzmény:
    fules0224 (8026)
    2009-05-03  17:15
  76. 2009. május 3. 17:158026.

    hoztam pocakfotót.

    összehasonlítottam a két héttel ezelőttivel, nőtt is és fentebb is van.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. május 3. 17:038025.

    En is mindenkinek boldog anyak napjat kivanok!

     

    Luiz, megertelek, jol esne ha a parod kicsit gondolna rad ilyenkor, akar egy apro figyelmesseg erejeig, egy szal viragot adni a gyerekednek es egyutt koszonteni vagy ilyesmi.

    Megnyugtatlak, a ferjem sem ilyen tipus, tan ketszer kaptam tole viragot. Az egyik viszont emlekezetes volt, mert USA-bol kuldott Valentin-napi csokrot Becsbe, nem kicsit lepodtem meg, mikor hozta a postas.

     

    Setrok, sajnalom a beszologatast. tenyleg, vettel par rozsaszin rucit is ferjed unszolasara? ;)

    Az en fejem nem nott meg, mindent hasra hiztam...szerencsem volt, de igy is van rajtam felesleg mar alapban, lesz mit dolgozni magamon.

     

    bababluz: nem tudom, otthon kaphato-e a Huggies newborn (ujszulott) pelenka, aminek a koldokreszenel van egy ives kivagas, hogy a pelenka ne irritalja. persze le is lehet hajtani mas pelenkat, de en azt veszek majd 2 csomaggal.

    Mi amugy minden vendegtol pelenkat kerunk, nem babaruhat.

    Amugy a tepelodesed a legjobb jel, hogy igenis jo anya leszel, hisz mar most torod rajta a fejed. :)

     

    marcsi: kedvenc anyak napi versem, mi szavaltuk szorgosan minden evben, pedig ez eppen a gyerekeknek szol. Amugy baratnom a 4. gyereket varja, o is neha elbizonytalanodik, fel, de szerintem ez normalis. Foleg elso gyereknel, meg nem tudjuk, mi var rank....

     

    Kozlekedes es szocializacio: jo tema. Itt nincs busz, kocsival kell vinni a picit mindenhova. Elonye az, hogy barmikor meg tudom szoptatni diszkreten, nem kell menetrendekhez igazodni, nagy hatranya viszony, hogy ha autopalyan elkezd bombolni, nekem az utat kell figyelnem, nem lehetek mellette hogy simogassam, megnyugtassam. remelem, szeretni fogja az utazast a picim...

     

    Baratnoim nincsenek itt, bar kineztem a neten egy kismamaklubot, oda feliratkozok, 78 anya van mar...azok kozul csak talalok olyat, akivel aztan privat is osszejarhatunk!

    Illetve a jatszoteren is probalok ismerkedni, eleg jol tudok es szeretek is kommunikalni, na meg muszaj is lesz, ha nem akarom egyedul tolni a babakocsit es babanyelvet beszelni egesz nap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. május 3. 15:308024.

    Sziasztok!

     

    Boldog anyáknapját a leendő anyukáknak és a már anyukáknak

     

    és Boldog névnapot minden Timinek!!!

     

    én se vagyok ma túl feldobott kicsit vártam volna, hogy a párom virágot hoz nekem a gyerekkel, vagy reggelit kapok ágyba vagy bármi... nyilván egy 23 hóstól még nem várható el hogy tudjon az anyák napjáról de olyan jól esett volna, ha emberem kitalálja... de a gyerkőc mondjuk szeretlek anya kiáltásokkal ébresztgetett (legtöbbször így tesz annyira édes) szóval csak én vagyok túl érzékeny...

     

    amúgy kisruhák végre felhozva a pincéből kivállogattam két adagot már kismostam a harmadikat is már csak ki kéne teregetni az első adag meg már a szekrényben (én nem vasalok így gyorsan megy) szóval már sokkal jobban állunk mint annak idején a fiammal. ha minden igaz jövő héten elintézzük az apasági nyilatkozatot és akkor már csak  apáromnak kéne elkészülnie egy csomó mindennel (terasz festés, gyereknek játszótér építés, korlát stb... ) ami nem hiszem, hogy bele fog férni az idejébe, mert munkájuk is van egy csomó szóval nem tudom mi lesz, de látom rajta, hoyg tök feszült miatta, de valahogy egyáltalán nem tudja beosztani az idejét... na nem nyavajgok itt tovább

     

    én is nagyon parázok hogy lesz az élet két manóval a bezártság kilőve, mert a nagyobbal muszáj menni különben kicsinál idegileg szóval ha más nem a játszótérig el kell jutni és tőlünk is mint gnokkiéktól csak autóval megy (mi is egy hegyen lakunk meszse mindentől) és asszem két gyerekkel elindulni felöltözni aztán autóba be, meg ki hát már az sem semmi úgyhogy ezt majd valahogy be kell gyakorlni ha lehetne tömegközlekedni egyszerűbb lenne mert hordozókendőben magamra kötöm a kicsit a nagy meg már jön két lábon és akkor meg van oldva így meg majd a kicsit pakolászhatom autósülésbe aztán kendőbe vagy babakocsiba szóval biztos macerásabb lesz de majd megoldjuk valahogy...

     

    engem amúgy a bezártság terén nem az első pár hét gyötört meg a legjobban (na jó az is, de aztán rájöttem, hogy lehet dvd-t nézni szoptatás közben - nekünk napi 16-18 óra volt, 1,5-2 óránként 50 perc az evés - és akkor már nem volt oylan szörnyen unalmas csak attól voltam ideges, hogy még pisilni is csak akkor mehetek a saját jól felfogott éekemben ha a gyerkőc jól lakott) hanem a késő őszi téli időszak mikor kimenni még nem nagyon tudtunk (mert még éppen csak kúszni mászni kezdett játszótérre még minek vinném) a nagy vendégsereg már elmaradt, nyilván elmúlt az újdonság varázsa és itthon voltunk bezárva egész nap, aztán kitaláltuk a babatornát meg az úszást és akkor lett program és aztán tavasszal meg már úgy is kint voltukn a kertben onnantól má rjó volt

     

    na jó hosszú lettem mindenkinek szép napot

     

    Luiz 36+0

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. Torolt_felhasznalo_841710
    Torolt_felhasznalo_841710
    2009. május 3. 14:598023.

    Sziasztok!

     

    Lányok akkor én már egy jó ideje hamarosan szülök. A férjem piszkál vele a drága, hogy olyan hájfejem van, meg tokás vagyok, pedig kb 12-t híztam. Olyan kedves tőle nem? 

     

    Nagyfiamtól kaptam ma reggel egy kis hímzett, kézzel varrt táskaszerűséget (kb 3x5-ös), de olyan aranyos volt, ahogy mondta, hogy tudja, h ronda, de legalább nem felejtette el.

     

    Én 2 hete kaptam meg, mikor bevittem a középsőt az ügyeletre kézben, hogy anyuka nem terhes? De bátor, hogy így cipelgeti. Én mondjuk nem tartok attól, h kis súlyú lesz. 2 hete már 1,7 volt uh szerint, előtte 2 héttel meg 1,4 szóval szépen gyarapszik. Nálunk 3,5 -4 kiló között voltak a fiúk, Mátém is csak azért lett 3,73 mert 2,5 héttel előbb kipaterolták. Egyébként érdekes, mert a 2 kicsitől ilyenkor már sehogy sem fértem, állandóan belemásztak a bordámba, meg a vesémen trónoltak, és úgy fájt, hogy majd megvesztem, Máté már a 6 hónap végén nagyon vészes volt ilyen szempontból, és még a legnagyobbom volt a legjobb, mert ő csak 34. héten kezte ezt, de a kisasszony egyenlőre nagyon jól viselkedik ilyen szempontból. Középen fekszik és nem nézte ki magának még egyik oldalamat sem. Remélem ezt most nem veszi célzásnak. A 2 bordafelet összekötő rész alatt érzem a gondolom popóját olyan kb 5 ujjnyival és holnap 33 hetes. Tegnap előtt is füvet nyírtam és apa csak az utcán vágta le, mert azt mondta, hogy ne égessem már avval, hogy terhesen itt küzdök.

     

    Alvás viszont nálam is gázos, tegnap éjjel 1-fél 5-ig forgolódtam. Sehogy sem volt jó, hiába volt nyitva az ablak.

     

    Valaki kérdezte a 14 keres használtat. A Nagy Lajoson a régi Fenomén helyén lesz jövő hét pénteken új nyári árukészlete a Háda kft-nek. Esetleg érdemes oda is benézni. Olcsóbb kiválogatva, mint a mások által kiválogatottakat a neten megvenni 2xes áron. Babaszobán sokan árulnak így ruhákat. Én is el akarok menni, de majd attól függ mennyire leszek hulla, mert reggel vérvétel, uh, aztán doki, ami a SOTÉ-n nem 2 perc. Bár már minden megvan, de egy-egy szebb darabot hátha kifogok. Nextek olyan szépek szoktak lenni és az ilyen picik még nem tudják elhasználni.

    előzmény:
    marcsi0211 (8006)
    2009-05-02  22:27
  80. 2009. május 3. 14:278022.

    Sziasztok!

     

    Én is kicsit depis hangulatban...sikerült összekapnunk a férjemmel. Olyan türelmetlen mostanában, nekem meg ugye minden 3x annyi idő...meg elfáradok hamar.

     

    Pelus: mi idáig  Tescos lilát vettünk,minit (2-es), kb. 120 db van (egy kisebb meg egy nagyobb csomag). Majd még újszülöttest akarok venni 2 csomaggal (liberosat). Aztán egyelőre ennyi.

     

    Marcsi: mi is az akcióban vettünk 1500-ért 80 db-t, így 20 Ft-ra jött ki egy db, az meg sztem tök jó.

     

    Én is egyre többet gondolok arra, hogy mi lesz ha itt, hisz kb. 5 hét. Az nem oan sok. Mennyit fogok aludni, mennyire tudom ellátni, mennyire lesz hasfájós, apával hogy fogunk tudni együtt lenni, ebédelni stb atb. teljesen más napirend, életritmus lesz...és én minden ismeretlentől félek.

     

    Ja, és az éjszaka egyszer voltam pisilni, halleluja, apró örömök az életben:):

     

     Én kicsit félek a bezártságtól...vagyis az ember szegény élettől.

     

     Megyek, elpakolom az ágyneműt, még van pár dolog amit el kellene varázsolni vhová..de hová???

     

    További szép vcasárnapot!

     

    Ill. boldog anyák napját!!!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. május 3. 13:598021.

    Azért nyugtatok mindenkit mert az idegeskedés és a félelem ragad a magzatra is és az nagyon nem jó!

     

    De most hogy a saját csemetéim felébredtek déli alvásukól igy elmegyünk anyukámhoz és köszöntöm de csak azzal az orgonával ami a kertjébe nyilik.

     

    Odaviszem elé mint minden évben és képletesen átadom neki.

    Nem tépünk vagy szedünk le egy ágat sem! 

     

     

    Majd este jövünk remélem addigra sokat termeltek az irással.

     

    előzmény:
    ebi85 (8020)
    2009-05-03  13:52
  82. 2009. május 3. 13:528020.

    Olyan drága vagy ma marcsi! Olyan, mintha az anyukánk lennél, egész nap nyugtatgatsz minket

     

    Én 2-5kg-osat  vettem, és Bellát (vagy mit, van ilyen tisztasági betét is). De valószínüleg mi is Tescosat fogunk. Nagyon drágák ezek a pelusok amúgy. JA?! Meg kapunk 30db monapelt (ökopelus) egy barátnőmtől 30ft/db áron, mert megmaradt nekik a kislányuktól.

    előzmény:
    marcsi0211 (8019)
    2009-05-03  12:52
  83. 2009. május 3. 12:528019.

    Az árát elfelejtettem

     

    80 db 2500.- akcio minden honapban szinte akkor 1700 vagy 1500.-/ csomagja. 

    előzmény:
    marcsi0211 (8018)
    2009-05-03  12:51
  84. 2009. május 3. 12:518018.

    Nyugi meg ne idegeskedj.

     

    Én a lila csomagos tescos pelusra esküszöm még mindig a kicsinek pedig a minit vesszük. Nem csak az ára miatt hanem ugyanolyan minöség mint a drágább árkategoriás libero,pampers vagy huggies. 

     

    A nagyobbamnak is azt vesszük csak már 4+ méretet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8017)
    2009-05-03  12:41
  85. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 3. 12:418017.

    Szép jó "reggelt" anyák napján mindenkinek!

     

    Képzeljétek, tegnap megvettünk pár dolgot a gyerkőcnek. Már minden ruha megvan, csak a pelus hiányzik. Milyet vegyünk? 2-4, vagy 3-6 kg-osat? A 3-6-osban 47 db-osat találtunk. Az talán jó lesz... . De a Liberó vagy a Huggies? Tudom, írtátok már a tapasztalatokat, de nem találom. Plíz írjátok le, mit gondoltok.

     

    Tegnap a boltban egyébként teljesen bepánikoltam. Alig 38 nap, s megérkezik Nyusza. Egész estig azon paráztam, h mi lesz. A szüléstől már nem félek, csak attól, ami utána lesz. Jó anya leszek? Nem viszem tovább a rossz dolgokat? Elvileg az a minta, amit otthon láttunk, s nálunk nem volt túl nagy az idill.... . Jajajaj!

    Mára megnyugodtam egy kicsit, de tényleg para..... 

    előzmény:
    Chrissy8000 (8003)
    2009-05-02  18:44
  86. 2009. május 3. 10:208016.
    Ez nagyon szép! Nem is ismertem  
    előzmény:
    marcsi0211 (8015)
    2009-05-03  08:08
  87. 2009. május 3. 08:088015.

    Beney Zsuzsa:Anya dúdolja

     

     

    Azt kérdezed tőlem

    hogyan vártalak?

     

    Mint az éjszakára

    fölvirrad a nap,

    mint a délutánra

    jön az alkonyat,

    mint ha szellő jelzi a

    förgeteget-

    ezer pici jelből

    tudtam jöttödet.

     

    Mint tavaszi reggel

    a nap sugarát,

    fagyos téli este

    jégcsap illatát,

    mint az alma ízét, tejet,

    kenyeret- pedig

    nem is láttalak még,

    úgy ismertelek.

     

    Mint a fény az árnyat,

    záport a virág,

    mint patak a medrét,

    madarat az ág,

    mint sóhajos nyári éjjel

    a fák az eget-

    mindenkinél jobban téged

    így szerettelek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. május 3. 07:588014.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

     

    Borzalmas éjszakám volt lányok,már úgy örültem, hogy reggel van és felkelhetek, mert úgy érzem többet voltam fennt, mint amennyit aludtam.

    3 pisijárat, ráadásul egyszer arra ébredtem, hogy hatalmasat rúgott a kicsi fiam odabent, mikor észrevettem, hogy majdnem hason fekszem. Akkor meg úgy megijjedtem, hogy összenyomtam!

     

    Ja és persze álmomban meg szültem, és túl kicsi lett a baba, ez a parám! Biztos a holnapi Uh miatt, már várom, hogy menjünk és megnézzük mekkora a baby!

     Így hát most reggel azt figyeltem mocorog -e, de szerencsére minden ok!Sokat kibírnak ezek a babák!

     

    Ja a buci fej egyébként nem vészes ebi, nekem a barátnőm két hete szült (nyuszira!), és én is láttam rajta kb. egy héttel elöbb, hogy úgy megváltozott az arca, de nem lett csúnya, csak más!

     

    Mindenkinek Boldog Anyáknapját kívánok én is, olyan fura, mert reggel a férjem engem is felköszöntött már Anyáknapjára is, furcsa érzés, de jó!

     

    Timi35+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2009. május 3. 07:338013.

    Aranyos vagy. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz két hónap múlva. Mert most folyton olyanokat mondok, hogyha majd megszületik akkor ezt meg azt fogom csinni (most ilyen "szépítkezési" dolgokra gondolok), de hogy ebből mi lesz majd ?! Szóval tudom, hogy valószínüleg a francot sem fogja érdekelni, meg erőm és időm se lesz annyi mint amit most képzelek

    Amúgy nehogy azt hidd/higyétek hogy egy ilyen külsőségeknek élő lányka vagyok! Csak nem szeretnék teljesen megváltozni azért, mert kisbabánk lesz

    Így első babával annyi új dolgot él át az ember! Meg annyi a változás! Mondták és tudtam ezt is, de átélni teljesen más! A várandósságot át kellélni, ezt nem lehet elmesélni, meg teljesen felkészülni rá...

     

    Na jó, ez csak egy amolyan hangosan gondolkodtam, eszmefuttatás volt

    előzmény:
    marcsi0211 (8012)
    2009-05-03  07:21
  90. 2009. május 3. 07:218012.

    Ebi: Ne legyél depis nem szabad annak lenni!

     

    Nem ijeszgetni akartalak de egy létezö dologról van szó sajnos!

    Ilyenkor azt szeretem hogy az évek alatt elöjött pici ráncok kisimulnak vagy eltünnek teljesen. Nézd a buciság pozitiv oldalát és akkor még szépnek is fogod látni magad.

    Mindig pozitivan.

     

    előzmény:
    ebi85 (8011)
    2009-05-03  07:10
  91. 2009. május 3. 07:108011.

    Képzeljétek én is kaptam virágot! Férjem tesója meg mamája itt lakik mellettünk (ők a szomszédok) és hoztak át gyöngyvirágot, hogy a Márk küldi nekem anyák napjára Pedig azt hittem, csak jövőre fogok először virágot kapni

     

     

    A buci fejjel ne rémisztgess tegnap így is depi kezdeti állapotban voltam, hogy hogyan nézek ki... ilyen kis hülye apróságok miatt. Nem akarok még buci fejet is.. bár lehet h már az van csak nem veszem észre

    előzmény:
    marcsi0211 (8010)
    2009-05-03  06:59
  92. 2009. május 3. 06:598010.

    Virágos reggelt mindenkinek!

     

    Na már fenn vagyok én is! Ennyire jó az alvokám sajnos.

     

    A buci fejnek az a jelenösége amikor már arc is elkezd enyhén/nagyon vizesedni és olyan furcsa lesz. Picit(nagyon) szélesedik az orr szélesedik a száj és ilyen aproságok. Eltünnek a szarkalábak is a szemek körül akkor szokták azt mondani hogy a kismama hamarosan megy szülni. általában 2-3 hét de lehet több is vagy kevesebb is.

     

    Cipelés: Muszáj mert nincs segitségem föleg ha apa dolgozik az meg ugye 7 napból 5 napba történik de vásárolni azért mégiscsak kell.

    Ebi : Igaza van anyudnak egy anya hátán szó szerint akár fát is lehet hasogatni.Föleg ha a gyerekéröl van szó. 

     

     

     

    előzmény:
    ebi85 (8009)
    2009-05-03  06:29
  93. 2009. május 3. 06:298009.

    Szép hajnalt!

    Én most két napja jól alszom este, viszont hajnalban kelek. Ma pl fél6kor

     

    Chrissy, jó ötlet, hogy ha nagyonbb babókkal majd összejöjjünk és megismerkedjünk fórumon kívül is. Én szívesen részt vennék benne. 

     

    Marcsi, nem igazán értem ezt a buci dolgot És te ennyit megemelsz még mindig? Nekem a mosogéből a ruhákat is 3részben kell kiszednem és vinnem a szárítóhoz! Bár anyukám azthiszem erre mondja, hogy egy anya mindent el(és ki)bír. Te pedig többszörösen is az vagy Nekem még bele kell jönnöm ebbe

     

    És igen igen... BOLDOG ANYÁK NAPJÁT !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. május 2. 23:068008.

    Azért még messze van a szülés (Remélem!) Mert apa csak május végén és junius elején van itthon szabin és beteg állományba meg nem szeretném ha eljönne miattunk. A mutálodás az még egyszer eltünik és amikor visszatér ujra akkor megyek szülni. Eddig legalábbis igy volt. Addig még egyszer majd megszépülök talán.Megijedtem a saját arcszerkezetemtöl.Hihetetlen!

     

    Lassan átálhatunk az éjszakai irogatásra mert már senki nem fog normálisan aludni vagy feküdni. 

    előzmény:
    gnokki (8007)
    2009-05-02  22:36
  95. 2009. május 2. 22:368007.

    Sziasztok!

     

    Marcsi nagyot nevettem a fejeden Neked aztán már igazán tudnod kell, hogy akkor kezd el mutálódni a fej ha közeleg a szülés. Amikor Bogit vártam, szóltam a férjemnek, hogy szóljon ha kezd torzulni a fejem és szélesedni az orrom mert akkor hamarosan szülünk. Persze ő semmit sem vett észre de ha visszanézzük a fényképeket határozottan lehet látni a változást.

     

    Chrissy: bevallom nekem még nem jutott eszembe a végrendelet pedig lenne mire, de valahogy ezzel az ember nem igazán szeret foglalkozni. Most jól elgondolkodtattál.

     

    Na megyek tentézni mert a tegnapi éjjelem egy rémálom volt. Fél 3-kor még mindig az órát néztem, 4-kor is fent voltam és amire végre sikerült elaludnom fél 8-kor kelt a kis családom. Félálomba főztem az ebédet, de állítólag nagyon finom lett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. május 2. 22:278006.

    Sziasztok lányok!

     

    Látom nagy a pangás és mindenki élvezi a megérdemelt pihenését!

     

    Végrendelet: Nekünk nincs de ha egyszer lesz vagyon ami megkivánná akkor biztos csináltatunk.

    Wellnes: Nem járunk sehova mert ugye a gyerekek miatt még nem is nagyon tudnánk max anyumékig vagy anyosomékig.

    Bezártság: Na attól nem félek! Ahogy hazajöttünk a korházból bármelyik gyermekkel már másnap uton voltunk valamerre mert én nem birom a lakás fogságát. A gyerekeknek se tesz jót.

    Tömegközlekedés babkocsival: Nekünk egyszerü mert a legtöbb járat már az uj fajta volvo amire a gyerekeknek se kell lépcsözni és a babakocsi is egymozdulat. 

    Más: Lányok! Mutálodik a fejem formája:) Akarom mondani olyan furcsán kezdek buci lenni.

    Aludni és fordulni már csak nehezen pedig még van ez a hónap meg egy kicsike de ha megyünk a lánykám babakocsiját még lazán emelgetem a 13 kg val + 5.5 kg a babakocsi.Mondták is a piacon az ismerösök hogy bátor vagyok amiért még 2 gyerekkel elindulok vásárolni egyedül.

     

     

    MINDEN KEDVES ÉDESANYÁNAK ÉS LEENDÖ ÉDESANYÁNAK, NAGYMAMÁNAK KIVÁNOK NAGYON SZÉP ÉS VIRÁGOKBAN GAZDAG ANYÁKNAPJÁT!

     

    Marcsi 34+6 / 36 nap vissza 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. május 2. 18:588005.

    Elnezest, meg egy kerdesem van azokhoz akik korabban voltak Welnesselni.

    Milyen vizbe is lehetett menni? Mire kellett figyelni?

    Most jon a hazassagi evfordulonk, es a ferjem nezeget ilyen helyeket, de nem tudom, mit is nezzunk. Pedig jo lenne ellogni meg egy hosszu hetvegere mondjuk.

     

    Koszi elore is a segitseget!

     

    C. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. május 2. 18:558004.

    Eszembe jutott meg ket dolog. 

     

    Az egyik, hogy en a XX. keruletben lakom, es ha majd nagyon unjuk magunkat csinalhatunk babazsurt, en szivesen vallalom a hazigazda szerepet, ha vannak akik el tudnak jonni es szivesen jonnek. A forumon tul biztosan tok jo lenne majd megbeszelni szemelyesen is a tapasztalatokat es persze kikapcsolodni kicsit, mig Apukak ugye ugy is dolgoznak. Feltetelezem, hogy ez nem egybol a szuletesek utan lesz, de mondjuk osztol, mikor jon a rosszabb ido, vege a szabadsagos szezonoknak, es nagyjabol mindenki beall egy napi rutinra. 

     

    A masik: vegrendelet.

    Egyik nap az autoban eszembe jutott, hogy irnunk kene vegrendeletet. Most mar valaki masert is felelosek vagyunk, es egyreszt nekem nem mindegy mi tortenne a Tamival ha velunk tortenne valami, ugy mint kihez kerulne, etc. Masreszt vannak anyagi javaink, lakas, auto, etc. es hat nem mindenki egy penzugyi szakember a csaladban, szoval jobb ha mi elore kitalaljuk hogyan jarjanak el, hogyan gondoskodjunk a kislanyunkrol.

     

    Valaki mas is gondolt erre? Esetleg csinalt mar ilyet? Pl. akiknek nem ez az elso gyerekuk?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. május 2. 18:448003.

    Sziasztok,

     

    Remelem mindenkinek jol telik a harom napos unnep!

    Mi tegnap fuvet nyirtunk, majd szinten osszevesztunk Apaval. Aminek kovetkezteben nyomin telt a delutan. Aztan szerencsere atjottek a barataink este es igy az mar jol telt.

     

    Ma megint faradtan keltem, (ebben a cukor dietaban nekem mar csak az a rossz, hogy 7-kor enni kell minden reggel, es mindegy mikor fekudtem elozo nap, fel kell kelni.) Ez sem lenne baj, ha nem lett volna a heten tobb nap is mikor 5-kor keltem es lefekudni meg egyszer sem sikerult 10 elott. Szoval normal esetben ilyenkor az ember mondjuk szombaton aludna 9-ig es minden rendben lenne, de ez ugye most nem megy. Igy ma szundikaltam delutan. Olyan jo volt. Vegre. A Paron oleben a kanapen es szegeny ket oraig nem mert mozdulni. 

     

    Amit az otthonletrol es a bezartsagrol irtok, ez engem is aggaszt. Mondjuk mar egesz jol belejottem, es mondjuk en szoktam elmaszkalni, havonta egyszer egy este osszejovok a baratnoimmel, es remelem ez majd megy a baba utan is, max hagyok itt tejcit apanak. Illetve delutan talalkozom egyik masik baratnommel. Az biztos, hogy nem birom elzarva emberek, szocializacio nelkul. Majd kialakul valahogy, vegul is ugy is mindenki jonni akar majd babat nezni, mikor mar unom magam majd mondom valakinek, hogy na johetnek. Mindenki arra var majd, hogy mondjuk. Mi is igy szoktunk lenni az ismerosenkkel, mert ugye alkalmatlankodni nem akar az ember. 

    Es hat igen, nekunk is van ket autonk, szerencsere, ami kolcson volt adva a sogoromeknak, de ugy egy honapja visszajott es vegre szabad vagyok.  Szoval ugy tervezem, hogy pici lanyt pikk-pakk bepakolom es kolbaszolunk majd osszevissza, pl. mas kisbabas ismeroseinknel. 

    Bar en nem tudom ti, hogy vagytok vele, annak ellenere, hogy a nap 24 orajabol 22-ben a baba jar az agyamban, neha megis olyan jol esik nem gyerekesekkel, teljesen mas, hetkoznapi dolgokrol beszelgetni. Valahogy ugy kikapcsol.

    Es ami meg nagyon jo, hogy nyaron jon a kisasszony, es igy azert kozel sem leszunk annyira bezarva. Azoknak akiknek nincs babas ismerose, mondom, hogy itt nalunk (egy uj lakoparkban) nagyon sok a kisbabas es mar reggel mikor mondjuk lemegyek kenyerert csoportokban allnak a babakocsikkal. Szoval nyilvan naluk is laknak kisbabasok es ha meglatja egyik anyuka a masikat, olyan hamar elindul a beszelgetes, nem kell majd megvarni a jatszoteres idoszakot. 

     

    Ami a parakat illeti, en ilyen baba megfogastol, pelusozastol, furdetestol egyaltalan nem parazok. Van azert gyakorlatom. Hanem attol, hogy majd hogyan szokunk ossze, rendszerbe, hogyan sikerul urra lenni a kaoszon, hogyan nem leszek egy idegbajos rongycsomo, hogyan sikerul kitalalnom mit is szeretne a baba? Mi a baja, etc? Hogy megy majd a szoptatas? Na ezektol, illetve nem tudom elkepzelni hogyan lesz majd minden. Ahogyan a szulest sem. Amitol egyebkent ezert nem parazom, mert foggalmam sincs mi lesz?  

     

    Amulva olvasom, hogy van akinek mar csak 25 nap. Nekunk meg 47 van hatra. A 25 tenyleg nagyon kozeli. Izgalmasan az.  

     

    Na en is hosszu lettem, es nem is irtam mindenre.  Egyebkent ezeket a linkeket amiket kuldtok, mindig elmentem es kesobb sok hasznosat szoktam talalni koztuk. Koszi szepen mindenkinek. 

     

    xxx, Chrissy&Tami  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. május 2. 14:468002.

    Ma indított valaki egy topicot, onnan az oldalcím (angol használt babaruha webshop):

    www.angolbabaruha.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top