Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. május 7. 21:308201.

    Sziasztok!

    Marcsi ne kérj bocsánatot, ez természetes! Kinek másnak panaszkodnál... itt tuti midenki veled egy cipőben jár  Én ma olyan hülye voltam a vásárlás közben h a férjem kb 3méterrel arrébb állt és megvárta amíg lehiggadok  és amit a fagyis pultnál rendeztem ki-be pakoltam a  fagyikat majd 15perc szenvedés után közöltem vele, hogy nem veszünk fagyit, mert elegem van  ő meg csak tűrte... olyan drága  de amúgy van h ő is nagyon kiakad. Ő nem megy el itthonról, csak nem szól hozzám... de ez nagyon rossz... szerencsére már régen voltam annyira "rossz" hogy itthon sokáig csinálja ezt 

    Luiz részvétem, ne szomorkodj  (simi); gondolj a babókára, neki sem jó ha anya ilyeneken agyal (persze tudom, könnyű mondani.. bocsi)

     

    Ambercat, de jó téged is látni néha! Most kicsit irigyellek. Egyidősek vagyunk és én már nagyon nyűglődöm este fele, este és hajnalban. Utálom az estéket. Ilyenkor már minden fáj és rossz ...

     

    Amúgy ma is hoztam a formámat! Nem csoda h ilyen fáradt vagyok. Rengeteget mászkáltam gyalog, mert olyna helyekre mentem ma, ahova nem ment be közvetlen a bkv, így sokat kellett sétálni. De elintéztem mindent  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. május 7. 19:468200.

    Nekem van vagy 4-5 szoptatos melltartom kisebb is és nagyobb is mert ugye szülés elött és után.

     

    Én nem tudok kosaras és merevitös melltartot hordani nekem olyan mintha kalodába zárnának a szoptatos viszont tök kényelmes.

     

    Ma én vagyok nagyon hisztis sajnos össze is ugrottunk apával de ugy hogy elment itthonról és még nem is jött haza. Nehezen viselem a 2 kicsi és a háztartás de közben pihenjek, pakoljak és csináljak mindent persze egyedül mert ugye anyosom nem segit (azt se kérdezi hogy miként vagyunk) Anyum se sokat segit de töle nem is várom mert megviselte a betegsége igy annak sincs értelme hogy a nyakamon üljön délelöttönként. Bár ö mossa ami ott maradt ruhánk és tisztán küldi hetente.Ez is segitség.

     

    Na de nem panaszkodom de ti legalább megértitek mert egy férfinak hiába is magyarázza az ember. 

     

    Na bocs mindenkitöl hogy panaszkodtam! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. május 7. 18:148199.

    Újra itt vagyok!

     

    Nem is tudom,hogy bírtam ki: 3,5 órát keccsöltem a konyhában.Főzés,palacsinta sütés,mosogatás stb. Most meg leszakadnak a lábaim....

     

    Én is beszerváltam már szopi melltartót,de tiszta lutri alapon.Ki tudja mekkora lesz.Nem hiszem,hogy akkorára megnőne,hogy 3 számmal nagyobbat kéne venni,de a biztonság kedvéért azért egy számot rászámoltam

     

     

    A fekvés szerintem is elég kényes téma. Háton állítólag már nem is szabad,mert a babának nem tesz jót és szerintem mi sem kapunk normálisan levegőt. A jobb oldalamat a kislány nem szereti,max fél percig viseli el.Marad a bal oldal,de sokáig úgy sem bírok maradni,mert hamar elgémberedik mindenem.

    Úgyhogy ha ezt vesszük szerintem szülésig állva fogok aludni,mint a lovak

     

    Hajnali 3kor én is felébredtem,mert pisilni kellett és azután már nem tudtam visszaaludni egész nap.Ahhoz képest elég jól bírom,de kiváncsi vagyok,mikor dőlök ki.

    előzmény:
    fules0224 (8198)
    2009-05-07  16:40
  4. 2009. május 7. 16:408198.

    nekem van egy.

    Lassan b kellene ruházni még vagy kettőre.

    Elméletileg úgy kellene venni, hogy kosárban még legyen helye, ill.  szűkebbre venni is tudja, mert tán a mell alatti körfogat lecsökken szülés után.

    Sztem a 35-36. hét felé kb. már akkora nagy a mell, hogy akkor kell beszerezni.

    előzmény:
    -Tiffin- (8193)
    2009-05-07  15:50
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 16:308197.

    Gnokki: köszi az infókat, már néztem is, hogy mikor lehet bemenni a szülészetre érdeklődni, szerintem jövő hétre kérek idpőpontot, addig felírom a kérdéseimet. Tegnap gúgliztam, és láttam néhány videót, hát azért ez a fajta szülés sem jobb, mint a természetes, itt is ugyanúgy fog folyni a vér .

     

    Ebi: ma volt nálam a védőnő, és azt mondta, hogy szerinte ez a haskötőféle jobb. Gondolom ebbe a sportolóknak való tépőzáras haskötő is beletartozik.

     

    Csinicsani és Luiz: köszi a hasznos infót.

     

    Tiffin: én már vettem szoptatós melltartókat, és használom is őket, mivel ezek pamutok, jól tartanak és nincs benne merevítő, ami néha iritálja a bőröm.

     

     

     

     

    előzmény:
    gnokki (8160)
    2009-05-06  23:54
  6. 2009. május 7. 16:208196.

    Anyunak is ott volt a doki kéznyoma a hasán szülés után 21 éve, mikor hugomat segítette világra.

     

    Marsi a.: hát igen, mert híres, fel van kapva, kit érdekel.

     

    Remélem Angelék jól vannak, írhatna pár sort.

     

     Keményedéseket én sem tudom vannak, ill. hogy fájások. Mert szokott szúrni a hasam itt-oot, az ok, a hasam meg ha fáj nem tudom, h csikrásos vagy méhösszehúzódásos. A v.nőm szerint ha kemény lesz a hasam, méhösszehúzódás, na ahol a baba van ott kemény, de máshol nem. Most ekkor ez mi?

     

    Nekem a jobb mellbimbóm érzékeny nagyon, mint az elején kb.

     

    Még minidg nincs étvágyam, és csak a jégkrémet kívánom+az almát.

    előzmény:
    marcsi0211 (8194)
    2009-05-07  15:50
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 16:118195.

    Nekem is magas picit a vérnyomásom, van kimondottan kismamáknak való gyógyszer erre, a neve Dopegit, de ezt az orvosod biztos tudja.

     

    Kiütéseim nekem is vannak, kb a 12. héttől. Ekcémás lettem, ami valószínű, hogy szülés után szép lassan el fog múlni, ha újra helyre áll a hormonháztartásom. Voltam bőrgyógyásznál, írt fel két krémet, egy büdöset és egy semmire se jót, aztán úgy döntöttem, ráér ezt akkor kezelni, ha majd nem lesz már baba a pocakomban, addig inkább halasztom a felesleges kemikáliát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842365 (8159)
    2009-05-06  22:45
  8. 2009. május 7. 15:508194.

    Az velem is megcsinálták amikor elöször szültem és szó szerint belekönyökölt a dokim a hasamba hogy kijöjjön.

    Igaz az már rég volt 13.5 éve de 38.hétre 3800 gr volt a lány. A 2 kicsi azt nem préselték ök jöttek maguktól.

     

    Ha minden ugy megy ahogy szeretném akkor holnap apa itthon és megyünk uh-ra a vérvétel és a vizelet még várhat jövöhétig.

     

    Lassan tényleg megkezdjük a babázást kiváncsi leszek kié lesz az elsö májusi baba. Jönnek-mennek a frontok és az rásegit föleg azoknak akik már josolgatnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842365 (8191)
    2009-05-07  15:09
  9. 2009. május 7. 15:508193.

    Sziasztok!

     

    Ha ugy vesszuk, nalunk is beindult mar a babaeso, Angel koraszulott kislanya szemelyeben! :)

    En meg nem siettetem a dolgot, ugy erzem, kell ez az 5 het a felkeszuleshez.

     

    Csaszar: nalunk a ferjem benn lehet, ha csak erzesteleniteses, nem teljes altatasos. Szulestervem resze, hogy o kapja kezbe a babat, ha en erre keptene vagyok a mutet miatt.

    Viszont a koldokzsinort nem akarja elvagni.

     

    Elefanni, sajnalom a kalvariad a dokikkal, tenyleg hulyenek nezik az embert.

     

    Alvas: en is felkelek hajnali 3 korul, aztan 6-ig nem tudok elaludni, de utana visszafekszem...nehez lehet, akinek ott van mar egy gyerek!

     

    Lenne egy kerdesem tapasztalt kismamakhoz:

    Szoptatos melltartot mi alapjan vesztek? Raszamoltok egy meretet, vagy hogyan? raerek meg vele?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. május 7. 15:418192.

    sziasztok!

     

    én ma voltam a második CTG-n. igen az Anna nagyon kedves (Sote II), én mindig bealszom kicsit, olyna megnyugtató ott minden.

    tegnap megnéztem a szülészetet is, olyan szép és barátságos, és kapunk utána időt apával meg a babával, tök jó:-)

    a pakkom már múlt héten összeraktam, de mindig van valami új, pl. tegnap a szülésznő is mondott dolgokat-sztem sose lesz kész:-)

    mi ma töltöttük a 37-et, de továbbra is kutya bajunk. sztem azért, mert dolgozom, nincs időm szenvedni. sokkal több az energiám.

    CTG és doki szerint sem készülődik még a kisember.

    nyugalom és boldogság minden téren:-)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_842365
    Torolt_felhasznalo_842365
    2009. május 7. 15:098191.

    Sziasztok,

     

    Tegnap este már a hasam is tele lett kiütéssel, és a derekamnál is kiterjedtebb lett  tényleg nagyon zavaró, és viszket,  ma  a háziorvosnak panaszoltam és annyit mondott kezeljem fenistillel.

     

    Ebi: megkérdezem jövőhéten a CTG-t, amikor vissza kell mennem .

    Marcsi: nekem Uh-n mondták. De akkora a hasam, hogy el is hiszem nekik. Ráadásul a kislányom is  3600-al született 38. hétre, és a doki igen csak beletenyerelt a belsőmbe, hogy kipaszirozza belőlem a kiscsajszit.

     

    34+1

    előzmény:
    gnokki (8160)
    2009-05-06  23:54
  12. 2009. május 7. 15:088190.

    Sziasztok!

     

    Elefani sajnálom, hogy így elcseszték a laborjaid... szerencsére nekem már a streptococus is tenyésztés is megvan mondta a doki, hogy azt a hepatitissel együtt tűzzem a kiskönyv hátuljába mert az mindenképp kell...

    voltam tegnap védőnőnél minden rendben, de jövő héten megint megnézne a vérnyomásom miatt. (nekem is 140-145 között van) viszont minden egyéb negatív úgyhogy nem izgatom magma már miatta

     

    én nagyon szarul aludtam az éjjel hajnal kettőkor felébredtem és 6-ig nem bírtam aludni akkor aztán elaludtam volna de felébredt a gyerek... azóta szédelgek... ráadásul egy ismerősöm ma reggelre meghalt 26 éves volt és rákos a kisebbik gyerkőce 1,5 éves szóval nagyon kiborított a dolog túl sok mindent kavart fel bennem és emiatt most délután sem tudtam aludni csak jár az agyam hülyeségeken de a sírás nem bír kijönni

     

    gyerkőc amúgy megint bravúrkodott az éjszaka de már nem tudom, hogy megfordult vagy sem vagy mije hol van megint átrendezte a hasam az tuti...

     

    Timea szerintem kérdezz meg egy szülésznőt a császárról mert minden kórházban mások a szokások. Én a SzentImrében szültem császárral ott apuka csak a műtőajtóig jöhetett onnan kukkerolhatott aztán mikor kivitték ellátták meg felöltözteték a gyerkőcöt akkor az ő kezébe nyomták és elvileg nála maradhat ha minden rendben míg téged összevarnak aztán átvisznek a gyerekágyra és ott apuka és a gyerkőc is maradhatnak még két órát (persze, ha  a szobatársat ez nem nagyon zavarja) aztán 6 óra múlva kell felkelni ... nekem ami rossz volt, hogy mikor ment ki az érzéstelenítő nagyon fájt a derekam meg a lábam (a hasami is persze de az oké) viszont a lábam tudtam utoljára mozgatni és nagyon zsibbadt és ez nagyon szar érzés volt... ha most császár lesz tuti apjukot bent tartom és masszíroztatom kicsit a lábam... nekem nem volt haskötöm nem is kellet a műtét után kaptam homokzsákot aztán annyi... de nem is hiányzott és itt nem kellett meztelennek lenni rögtön az első felkelé után zuhanyozni kellett aztán az ég világon senki rám sem nézett ...

     

    Luiz 36+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. május 7. 15:008189.
    na mentem zuhanyozni mert ma délután anyák napi szerep van az oviban
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. május 7. 14:588188.

    kandika csak nem te leszel aki elkezdi a babaesőt :) ?

     

    amugy még régebb belepillantottam az április meg májusi babákba és az áprilisiaknál már március 1-15 között megvolt jó pár babó, és a májusiaknál is néhányan már áprilisban ,szóval nemsokára nálunk is beindul a babásodás gondolom , de azért mindenki várja szépen ki minimum a 37.hetet és akkor ok

     

    lányom ugy mozgolodik mint aki megbánta h megfordult é s most visszafordulna inkább

    előzmény:
    kandika1 (8187)
    2009-05-07  14:32
  15. 2009. május 7. 14:328187.

    Sziasztok!

     

    Salsi: tök jó a buszos sztori Örülök, hogy az uh-n megnyugtattak

     

    Reginka: haskötőnél szerintem a cél a terhesség előtti haskörfogat nekem anno a férjem vette és kisebbett vett, mint volt a derekam (azt gondolta majd darázsderekat csinál nekem) úgyhogy lehet be kell ruháznom eggyel nagyobbra, mert az nagyon szoros volt.

     

    Marsi Anikó minden órás? haha, akkor én is két hete

     

    Elefanni: sajnálom a hepatitis, de hogy a dokinak is most jutott eszébe és az új terheléses vércukor is, már jó hogy nem a szülés előtti hétenA védőnő meg tényleg nemtom miért van...

     

    Ludmo: a soteII-n a ctg-s csaj tényleg szuper kedves

     

    Este és még ma reggel is enyhe rendszertelen fájásaim voltak, ami érdekes, mert Márknál nem volt semmi ilyesmi Ma kezdem el csökkenteni a Mg-t, mert betöltöttem a 36. hetet. 6 nap míg mindet elhagyom ,de hogy utána hogy fogok levegőt kapni és sétálni, nem tudom, mert így is állandóak a keményedéseim Holnap megyek dokihoz, kiváncsi vagyok hogy áll a méhszájam a múltkori C2222 után. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 7. 14:238186.

    no, olvasgattam, akkor most írok én is

     

    tegnap voltunk első nstn, meg még vmi kenetet vett a doki. baba ok, doki azt mondta, vitaminról mostmár le vagyok tiltva, mert teljesen végigér bennem a gyerkőc

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. május 7. 14:158185.

    Sziasztok!

     

    Tegnap este már olyan fáradt voltam, hogy elfelejtettem megírni, hogy ha valaki megy/menne a Mávosok közül szülésfelkészítőre feltétlenül telefonáljon oda mert mondta a szülésznő, hogy össze-vissza cserélgették.

     

    Bababluz: a lázmérőn én is jól elcsodálkoztam, de ha vinni kell akkor vinni kell. Amúgy besettenkedtem a csecsemősosztályra és körbenéztem, szerencsére nem volt senki a nővérke pultnál de ahogy észrevettek kitessékeltek. Annyira kíváncsi voltam a kórtermekre meg úgy az egészre. Kicsit retró hangulata van a társalgónak de teljesen jó, van tv és úgy érzed meged mintha egy bárban ülnél. Megláttam a kis csöppöket és azonnal szülni akartam.

     

    Tegnap én is beszereztem már minden cuccot amit vinni kell, már csak be kell csomagolni de remélem még van rá időm bőven. Szugerálom, hogy ne jöljön korábban, igaz, hogy marha kellemetlen már minden mozdulat meg már utálom magam de akkor is, maradjon szépen a helyén.

    Június 21.-én van a házassági évfordulónk, jót mosolyognék ha akkor születne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. május 7. 14:088184.

    Marcsi, köszönöm szépen, betettem a kedvencek közé az oldalt!

     

    Csinicsani, néha nem is tudom, hogy az egész nyom-e, vagy csak itt-ott... :)

    Szokott fájni a hasam alja is, meg keményedni, de én eddig a meglehetősen ritka nagywczésnek tudtam be a dolgot, a görcsöket. Pl. ha ülés után felállok, néha bizony el kell telnie egy kis időnek, hogy ki is tudjak egyenesedni...

     

    A málnalevél teát szerintem én is kipróbálom!

     

    Hasleszorító: én szeretnék vinni a kórházba, de a méretet egyszerűen képtelen vagyok kiválasztani. Azt írták a dobozokra, hogy a has méreténél legyen 5-10 cm-vel kisebb. De honnan tudjam, hogy milyen lesz a hasméretem szülés után?!

     

    Nektek a mellbimbótok nem szokott fájni, nagyon fázni, kifehéredni? Amikor egy kicsit hűvösebb van, nekem rögtön. Van valaki más is így vele?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. május 7. 14:068183.

    Sziasztok,

    most jöttem meg CTG-ről, minden rendben volt, bár Máté nagyon nem akart mocorogni! Tíz percig a füle botját nem mozgatta, pedig rázta a csaj a hasamat rendesen. 10 perc után meg felébredt a Drága, nyújtózott párat, olyan tessék-lássék módon, hogy vérge
    békén hagyjuk, aztán szundizott tovább. Bezzeg odafelé a villamoson..., a velem szemben ülő 4-5 éves kisfiú megkérdezte az anyukáját, hogy "anya, a néninek miért mozog annyira a pocakja?" annyira édes volt! Tuti nem látot még ilyet előtte, mert tényleg tisza Alien-es volt...

     

    Aztán voltam fent a dokinál, minden rendben, jövő  héten labor, ctg és uh. Lementem időpontot kérni az UH-n, szerencsére a dokim asszisztense volt most ott, úgyhogy gyorsan rám is nézett, mert mondtam, h attól tartok faros lett a sok mocorgástól. De nem, fejjel lefelé van, és a csaj szerint tuti a köldökzsinórt látta a másik csaj a multkor. Most bezzeg nem mutatta magát profilból, de aszonták ne aggódjak.

     

    Ja, és annyira, de annyira jól aludtam az éjszaka! Igaz egyszer felkeltem pisilni, de 2 perc után szerintem már megint húztam a lóbőrt.... Biztos a kellemesen hűvös idő miatt.

     

    Kórházi csomag: még nem kezdtem el összepakolni! Valahogy húzom halasztom a dolgot! Talán hétvégén ráveszem magam.

     

    Panoka: nálam a Bálint a nyerő És mi megyünk szombaton elsősegélytanfolyamra. Én nézegettem az aventes ingyenes tanfolyamot, de az csak egy órás, gondolom sokat nem mondanak el.

     

    Gnokki: ez a lázmérő dolog most komoly? Nincs a kórháznak lázmérője? Bár ha jobban belegondolok, amikor az elején 8 napig bent feküdtem, egyik reggel nem mértek lázat, mert egy eltört, a többi meg fogalt volt.... Akkor jobb lesz, ha felírom a listára.

     

    Bababluz: én sem voltam csak az elején fogászaton, épp mostanában akarok bejelentkezni ismét.

     

    Hálapénz: Timi, kandika, teljesen egyetértek veletek, hogy ez nem az ő hibájuk, de azért sokan visszaélnek szerintem ezzel. Pl. a sógornőm dokija közölte, hogy 150e a szülés plusz ugye 10e minden vizsgálat, amiből ugye minimum 6-7 van egy terhesség alatt. Ne ezt én már teljes mértékben poftálanságnak tartom. Mondtam is a sógornőmnek, hogy csak ajánlani tudom az én dokimat. Itt is fizetek 9e-t alkalmanként, de pl a szülésre a kolléganőmnek azt mondta, h 130e és ebből vonja le a vizsgálatok díját és csak a maradékot adja oda vagy amennyit gondol. Mivel 4 barátnőm szült nála, tudom, hogy akkor sem húzta a száját, amikor csak 30e-t tudtak adni Neki. Meg sajnos én is találkoztam régebben olyan dokival, aki a kórházban rendelt (ott fogadta a magánbetegeket) és ha kevés volt a borítékban akkor húzta a száját...

     

    Na, jó sokat írtam megint! Megyek inkább és csinálok valami vacsit.

     

    Salsi

    35+0

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. május 7. 13:518181.
    Ha keményedik a has akkor az egész hasad megkeményszik, ha a baba részei akkor helyenként kemény és helyenként puha vagyis lágy.
    előzmény:
    reginka (8178)
    2009-05-07  13:36
  21. 2009. május 7. 13:478180.

    Sziasztok,

     

    tudjátok ha egy celeb szül v babát vár akkor olyan nagy hűhót csapnak körülötte minthe nem naponta több ezer anya tenné ugynazt, ugyanazokkal az izgalmakkal meg érzésekkel .....ááááá ezért nem olvasom a bulvárt.

     

    Valaki kérdezte h miért érdekel a málnalevél ha csaszi lesz, hát azért mert a dokim azt mondta h jobb ha ugy van megejtve a program csaszi h a mami már kissé tágult , mert igy könnyebben ürül a méhből a cucc a műtét után, plusz nem bánnám ha program csaszi előtt legalább egy kicsit felkésziteném a szervezetm a szülésre (méh ellazulás, méhszáj tágulás , joslók , esetleg ha beindulna a szülés a program dátum előtt még jobb lenne mert az a legjobb a babának )

     

    Timea én hordtam ilyen haskötő micsodát szigoruan orvosi ajánlatra, mert nekem sürgősségi csaszim volt és hosszanti vágás van a hasfalamon,és azt mondta a doki hogy ez segit összetartani a hasizmokat és megelőzni az esetlege hasi sérvek kialakulását amit a vágás okozhat.Kb 6 hétig hordtam de persze nem a nap 24 órájában

     

    Én háloinget viszek , mert a pizsama v bármilyen naci gumija az első napokban szoritja, iritálja a császár sebemet,ugyhogy jobb a háloing ilyen szempontból (gondolom azért is mert nekem hosszanti volt-lesz a vágásom).

     

     

    előzmény:
    marcsi0211 (8177)
    2009-05-07  12:25
  22. 2009. május 7. 13:448179.

    http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/137

     

    Itt mindent megtalálsz és az oep oldalán is. 

    előzmény:
    reginka (8178)
    2009-05-07  13:36
  23. 2009. május 7. 13:368178.

    Sziasztok,

     

    Jónéhány napja én sem voltam már, jó sokat írtatok azóta!

     

    Én most 33+2-nél járok, de nagyjából azokat a panaszokat érzékelem, amiket ti is írtatok már.

    A gyomorsav botrányos, főleg a torkomban, és az utóbbi napoktól kezdődően a hanyattfekvés egyértelműen ki van zárva, mert olyan, mintha ráülne valaki a mellkasomra, és egyáltalán nem kapok levegőt...

    Jobb oldal fekvés a babócának nem tetszik, a bal pedig nekem... :)

     

    A kórházi pakkom még nekem is hiányos, de azért sok mindent megvettünk már.

    Igazából azért nem teljes még, mert annyira ellentétes infókat kapok, hogy már csak kapkodom a fejem. Vegyek mellszívót, ne vegyek mellszívót, stb... De gondolom ezt ti is tapasztaltátok már...

     

    A három héttel ezelőtti UH-n nekem is jó irányban volt már a pöttöm, de azóta én sem tudom, hogy mi van, mert annyi felé rúg, nyom, hogy nem tudom megállapítani, hogy éppen mikor milye nyom egy adott helyen... Néha olyan érzésem van, mintha keresztben lenne, bár ez nem tudom, hogy lehetséges-e egyáltalán.

     

    Tudom, hogy régebben már volt szó ilyesmiről, de valaki le tudná írni esetleg, hogy pontosan milyen papírokat kell és honnan letölteni, kitölteni a babóca születése után, amikkel az apuka majd rohangálhat intézkedni?

    Elő szeretném készíteni, hogy ne akkor kelljen kapkodni...

     

    Haskeményedés: nekem jónéhány napja elég kemény sokszor, de az a baba eze-aza, nem???

     

    Kitartás Mindenkinek, és szép napot,

     

    Reginka

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. május 7. 12:258177.

    De jó! Akkor mostmár mi is mindenorásak vagyunk?!

     

    Nem tudom miért kell ekkora mizériát csinálni ha egy celeb vár gyermeket. Nehogy aztán még tul is hordja a fiát.

    előzmény:
    fules0224 (8174)
    2009-05-07  12:17
  25. 2009. május 7. 12:208176.

    sajnálom:(. Nekem a hepatitist meg az összes többit megcsinálták az AFP-vel, sztem neked is így keleltt volna.

     

    utálom mikor az orvosok hibájából szegény beteg szenved, meg küldözgetik mindenfelé:(:

    előzmény:
    Elefanni (8171)
    2009-05-07  11:57
  26. 2009. május 7. 12:188175.

    Igen!

     

    Gondolom negativ. 

    előzmény:
    ebi85 (8173)
    2009-05-07  12:09
  27. 2009. május 7. 12:178174.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. május 7. 12:098173.
    Most megnéztem én is az AFP-s papíromat, nekem ez volt mellette: HBsAg Ez lenne a hepatítisz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. május 7. 12:028172.

    Elefanni sajnálom hogy ennyire nem voltak képben a laborban de hogy a védönöd se amikor nem ért el hozzá a hepatitis eredménye? Neki hol volt akkor az agya?

    Nálunk alapból hozzámegy (dokihoz csak az Afp) és ö intézi a dolgot tovább. 

     

    A hepatitis lelet miatt egyértelmüen a labor és a védönöd a felelös. 

    előzmény:
    Elefanni (8171)
    2009-05-07  11:57
  30. 2009. május 7. 11:578171.

    Sziasztok!

     

    Kicsit elmaradtam az elmúlt pár napban. Ki lett festve a lakás és a szagok miatt nem is aludtunk itthon egy pár napig,úgyhogy nem is voltam netközelben. Végre kezdhetjük berendezni a kislány szobáját

     

    Képzeljétek mi történt velem tegnap. És még az ember ne idegesítse fel magát.

     

    Elmentem a dokimhoz a táppénzes papíromért,mert ő ki tud írni,így nem kell a körzetishez kutyagolnom.De azt már írtam korábban,hogy szülni végül nem nála fogok,így elvben már nem is ő kezel.

    Na a lényeg,hogy kiderült,nem csináltak nekem hepatitits szűrést,amit ugye automatikusan az AFP-vel együtt kell a vérvételnél megcsinálni. A laborban tök hülyének nézték a dokit,amikor odatelefonált.Mondták,hogy nem volt elég vmilyen anyag a véremben az AFP-hez,ezért lett akkor rosszabb egy picit az eredmény, és ezért újra le kellett volna venni,de ezt ők csak úgy nem csinálják meg. Mondjuk arra emlékszem,hogy alig tudtak akkor tőlem vért venni,össze-vissza szúrkáltak, vagy 5 percig mozgatta a csaj a tűt a karomban.El is ájultam,mert reggel ráadásul rosszulléttel kezdtem. Erre a csaj,miután magamhoz tértem,közölte,hogy üljek át egy másik nőcihez,mert ő nem tudja levenni a vért.Gondolhatjátok,hogy éreztem magam. Szóval ez volt kb. 3 hónappal ezelőtt. Az AFP eredmény miatt egymás utáni két napon is más-más doki uh-ozott meg,és ott mindent rendben találtak akkor.

    Ennek a történetnek tegnap azzal lett vége,hogy a doki s.o.s. leküldött a laborba,ahol épp volt egy ügyeletes, és utasította (du. fél 4kor),hogy azonnal vegyék le a vért és csinálják meg a hepatitis szűrést. És mivel ennek a vizsgáltanak az erdménye elég fontos,így ehhez dokihoz kell visszamennem hétfőn az eredménnyel és nem az új dokimhoz,mert vele csak 18-án találkozom.

     

    Ja plussz: elküldtek még egy egyszer terheléses vércukorra,mert az új doki szerint nem jól csinálták meg, a régi szerint viszont teljesen jól.

     

    Ezeken a dolgokon jól felhúztam magam.Ide oda passzolják az embert,mint egy labdát, és persze sosem az egészségügy a hibás. Mi meg találjuk ki,mikor mire kell figyelni,mintha mi lennénk az orvosok.

     

    Bocsánat,hogy így kitört belőlem ez a dolog,de egyszerűen felháborítónak tartom,ami itt megy.

     

    Remélem mindenki jól van. Én is már számolom vissza a napokat.Nagyon rosszul alszom,egyre nehezebben mozgok és egyre sürűbbek a hasgörcseim is.Ráadásul esténként olyan savtúltengésem van,hogy úgy érzem,mindent szétmar odabent.

     

    Ennek ellenére a kislány vígan fészkelődik,próbálja csinálni magának a helyet,de egyre kevesebb sikerrel.

     

    35+6

    előzmény:
    ludmo (8170)
    2009-05-07  10:59
  31. 2009. május 7. 10:598170.

    Sziasztok!

    Épp most jelentkeztem be CTG-re, nekem 35-36.héttől mondta a doki, hogy járni kell. Tök rendes volt a laboros csaj (SOTE II), mondtam neki, hogy nekem csak a csütörtök 7:30 -as időpont jó (mert a dokim akkor jár arra és egyből rám is nézne) és egyből 3 hétre előre beírt, nehogy beteljenek az időpontok. Jövő héten megyek először.

    Táskám még nekem sincs összepakolva, még kéne vennem valami gombos pizsit és a patikában sem voltam még (tena és társai), de tegnap voltam a dokinál és még teljesen zárt a méhszájam, úgyhogy nem aggódom :-)

    Tegnap ittam először a málnalevél teából. Egyáltalán nem rossz, remélem használ is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. május 7. 10:428169.

    Sziasztok!

     

    Én majd jövő 7en pakolom össze a kórházi cuccomat, pár dolog még így is hiányzik.

     

    Nekem a köldököm körül van kinn a karja-sztem, jobb oldalamon meg a háta.

     

     

    Timae: így most már értem miért lesz császár.

     

    Barátnőmön én csak annyit vettem észre, h oan nyúzott volt szülés előtti hetekben, aztán meg pikk-pakk kisimult.

     

    Apák napja: jún. 3. vasárnapja, tehát idén június 21-én.

     

    Én felébredtem hajnalban, kicsit rámjött a para, hogy végül is már bármikor megindulhat a szülés, nem is bírtam visszalaudni, aztán felköltöttem apát, hogy fárasszon le kicsit, és végül is majdnem 9-kor keltem fel.

     

    Ebi: sajnálom a tegnapi napot:(, remélem du. tudsz pihenni majd kicsit!

     

    34+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. május 7. 10:218168.

    Nekem is a böröndkészlet középsöje van megpakolva de még van benne hely. Már csak azt kell beletenni ami ugye az utolsó utáni pillanatban is ráér.

     

    Az elözöeknél egy sportáskába is belefért a cuccom de az most anyuéknál maradt és nincs kedvem elhozni. 

    előzmény:
    ebi85 (8167)
    2009-05-07  10:12
  34. 2009. május 7. 10:128167.
    Nekünk egy közepes bőröndünk van, azt viszem, meg egy külön kozmetikai táskám.. abban van minden tisztálkodószer, betétek, wc papír ilyenek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8166)
    2009-05-07  10:09
  35. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 7. 10:098166.
    Én is tegnap raktam be a cuccokat. Pár dolog még hiányzik, de az még ráér - töltő, kaja ... stb. Képzeljétek, kinéztem az egyik kis bőröndünket, s kicsi.Már tele van, pedig még biztos pakolgatok bele egy csomó mindent. Pedig azt hittem egy kis pakkom lesz. Azért kicsit megnyugodtam, h akár mehetünk is .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. május 7. 09:398165.

    Marcsi én is természetesen szülök, legalábbis ez a terv, d emiért ne menne  a valóságban is így?! 

    Márk lábikójának egy csonotos részét én már régóta naponta érzem  radarozik vele, mi így hívjuk  olyan mintha egy messzelátóval kémlelné az eget úgy mozgatja 

     

    És jeletem ma reggel összeraktam az összes kórházi csomimat  (ez az egyik legrosszabb, nyomasztóbb része az egésznek) 

    előzmény:
    marcsi0211 (8163)
    2009-05-07  09:34
  37. 2009. május 7. 09:358164.

    Hát én kcisit korábban. Egyszer a szülés előtt, egyszer a 29. héten. De semmi gond nem volt, uh a harmadik trimeszterben kihagyom :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8162)
    2009-05-07  09:23
  38. 2009. május 7. 09:348163.

    Szép jó reggelt lánykák!

     

    Ugy látom majdnem mindenki császáros lesz közülünk én normálisan fogok szülni.

     

    Panoka: Szerintem a Bende a jó név de ugyis ti döntötök a pároddal.

    Csinicsani: Akkor már te is az utolso heteket nyomod ha prog császár lesz.

    Kisbogár: Honnan tudjátok hogy nagyobb baba lesz az átlagtól?

    Igazolás: Nekem a terhesgondozást végzö dokim adja ha megszültem és jelentkeztem nála. 

    Babaolaj: Én nem használtam csak ha szükséges volt de akkor is a gyogyszertárit vagy a sima kukorica olajat. 

    Masszásolaj: Azt se használtam igaz szülésnél egy picit kellemetlen volt de kibirható és utána minden segédeszköz nélkül ültem a széken is az ebédlöben.

    Ebi: Alvás nálam most este nehézkes de reggel tudnék aludni de akkor nem lehet a gyerekek miatt igy velük alszom délben.

    Pöttöm: Akkor a kis korkülönbség nálunk a legkevesebb eddig a 20 honappal. a fiam és a nagyobbik között pedig 16 honap van.

    Túl lehet élni csak az elsö idöben nagyon nehéz lesz ha nem is lesz segotséged,de ha lesz akkor biztos könnyebb. Nem tudom. 

    Más: Nekem valamilyét ugy kidugja hogy szabályosan érzem a csontját a lánykámnak. Szerintem a sarka vagy a térde de tud fájni.Mintha nem férne el normálisan. 

    Vettem kis sapkát és kis zoknit ugyhogy a ruhát is bepakolhatom a böröndbe. 

     

    Marcsi 35+4 / 33 nap vissza!

     

    előzmény:
    ebi85 (8161)
    2009-05-07  07:22
  39. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 7. 09:238162.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!

     

    Gnokki: Köszi az infót a lázmérőről. Eddig még én se hallotam, hogy kéne. icsit meg is vagyok lepve. Nincs a kórháznak? Egyszer nálam is variáltak. Mikor először voltam. De ott annyi volt, h felcserélték. 1-tőlvolt kiselőadás, 2-től meg szülőszobalátogatás - mondjuk azért, mert teltház volt, s megvártuk, h kiüresedik egy szoba - ha jól emléxem.

     

    Mennem kéne fogászati kontrolra. A doki mondta, h a 8. hónapban szokatk menni, de vhogy kimaradt. Ti voltatok már?

     

    BB

    előzmény:
    gnokki (8160)
    2009-05-06  23:54
  40. 2009. május 7. 07:228161.

    Jó reggelt!

    Na mikor kelltem? Persze hogy 6kor  pedig ma eludhatnék is...

    Nekem nincs kifejezetten haskötőm... a férjemnek van egy izéje ami tépőzárad és jó vastag, és széles és hosszú  (jól elmondtam mi?!) na az ennek a célnak is kíválóan alkalmas lesz ha szükség lesz rá 

     

    Kisbogár, a CTG mindenhol más protokol szerint megy, ahogy már beszélgettük itt egy páran. Nekem most lesz az első szombaton, akkor leszek 37+3. Valakinek már a 35. héten van/volt. Kérdezz rá a dokidnál, hogy ő hogyan csinálja... javasolja 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. május 6. 23:548160.

    Sziasztok!

     

    Panoka: én a Bálintra szavazok. Elsőre elég a Suttogó I.-t megvenni.

     

    Anna0320: amíg pici volt a Bogi gyógyszertári olajat használtunk, utána vettünk Níveát de nem igen volt rá szükség.

     

    Timae: én is valószínű, hogy császárral fogok szülni. Minden kórházban mások a szokások, érdeklődj ott a szülészeten. Én is ma voltam a kórházban és teljesen pozitív volt. Pl. Boginál 1 napig mesztelenül kellett lenni a takaró alatt és boldog, boldogtalan jött és alákukucskált. Itt kincstári ruhában leszek és már nincs is iolyan kiszolgáltatott érzésem. Egyik kórházban kapsz elötte beöntést a másikban nem. Az egyik kórházban elöző este be kell fekudni, itt ráérsz reggel bemenni. Úgyhogy ahány hely annyi szokás.

    Én nem vettem haskötőt, anyutól kaptam fűzős bugyit de 1 percig sem volt rajtam.

    Ha többet akarsz olvasni a császárról írd be a gugliba és biztos vagyok benne, hogy rengeteg oldalt találsz majd de én is szívesen segítek ha vannak kérdéseid.

     

    Kisbogár: sajnos nekem is vannak kiütéseim. Bogival "csak" a combom belős felén voltak, most már a karomon is. Anno a doki azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, ennyi. Amúgy engem marhára zavar, viszket és csúnya is.

     

    Bababluz: végül elmentem de jól megszívtam. Elvileg 2-kor kezdődőtt a megbeszélés, pont elötte 5 perccel érkeztem és kiderűlt, hogy átvariálták és fél 2-kor kezdődőtt. Sok infót nem tudtam meg. Viszont volt utána szülőszoba látogatás, ott maradtam ha már egyszer elmentem odáig. Na ott mindenki nekiesett a szülésznőnek. Viszont kell vinni lázmérőt, ezt eddig senki nem mondta, úgyhogy írjátok fel a listátokra (akik az ÁEK-ben szülnek)

    Bepofátlankodtam a kórtermekhez, elég jónak tünik, rosszabbra számítottam.

    Sok szimpatikus dologgal találkoztam, remélem nem fogok csalódni.

    Mára ennyi mert már nem fog az agyam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_842365
    Torolt_felhasznalo_842365
    2009. május 6. 22:458159.

    Nekem még nem volt CTG-m, pontosan  mikortól kezdik?

     

    Füles, Csinicsani: nekünk úgy néz ki eléggé nagy babánk lesz legalább is a méreteimhez képest,szóval azt mondták jó lenne ha nem bírnám a végéig kihordani, mert nem biztos hogy akkor természetes úton fog megszületni .

    "Szerencsére"  jelenleg a doki azon aggódik hogy nehogy koraszülött legyen, mert már nyitva van a méhszáj és görcsölgetek.

     

    Ami inkább engem aggaszt, nagyon megemelkedett a vérnyomásom, hétfőn pl. 142 volt a felső határ eddig ez volt  alegdurvább. Ráadásul szederjés kiütések is megjelentek rajtam egy  pár helyen már több mint egy hete, ami viszket, nektek nincsen ilyen gondotok? 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8151)
    2009-05-06  19:17
  43. 2009. május 6. 22:108158.

    Sziasztok cserfes lanyok!

     

    Ugyan mar egy ideje olvasok, de meg mindig le vagyok maradva kb 50 hsz-el. Viszont ilyenkor nekem mar lovik a pizsit, igy most gyorsan irok es nyomas aludni.

     

    Dobbenten olvastam, hogy a szules elott elvaltozik a fejunk? Ezt meg soha nem hallottam. hat innentol figyelem a fejem ezerrel.

     

    Pocak fotok: Fules, Ebi, timea, mindenki nagyon szep mint mindig.

     

    Ludmo: Koszi az infot a wellnessrol.

    Majd meglatjuk, hogy alakulnak a dolgok, de ha mi egy keruletben lakunk, akkor esetleg tobbszor is osszefuthatunk.

     

    Kandika: neked is koszi a wellness infokat.

     

    Babazsur: Orulok, hogy lelkesedtek at oteletert. Gondolom a logisztikat majd megoldjuk  ha itt az ido.

     

    Csinicsani: Malnalevel tea, Elvileg nagyon hatasos. A 36. hettol, mikor abbahagyod a Magne B6-ot, lehet inni. Pont mult heten mondta a vedono is. De nektek csaszar lesz nem?

     

    Apak napja: Mikor is van pontosan?

     

    Luiz: Remelem babo befordul idoben!

     

    Ebi: Koszonom, hogy megirtad mit mndott a doki. Erdekesek tenyleg, az en dokim pont a mult heten mondta, hogy ketto helyett mostmar szedjek harom Magneziumot naponta, mert o tul kemenynek talalta a pocim.

    ami viszont az alvast illeti, azota, v. par napja, nem tapasztaltam, hogy olyan rossz lenne.

     

    Vedono-penz: En meg senkitol sem hallottam, hogy adott volna penzt a vedononek, remelem ez igy is marad szokasban.

     

    Bababluz: Haloing. Korabban mar tobben megbeszeltuk itt a forumon, hogy utaljuk a haloinget es igy polo, melegito naci, v. rovid naci. Csak kenyelmesen. utalnek halo rekliben flangalni a sok idegen latogato kozott. Pedig nem is vagyok szenyenlos.

     

    na jo ejt, holnap reggel probalom tenyleg utolerni magam.

     

    xxx, Chrissy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 6. 20:568157.

    A bal szememnél hegesedést és anyajegyfélét talált a doki, hiába mondtam, hogy ez régi sportsérülés lehet, mert már 16 éve is ott volt. Kaptam rá azonnali lézeres kezelést, mert retina leválásnak minősítette az orvos, aztán abban maradtunk, hogy nem vállalja a kockázatot, mert már volt a praxisában ilyen és levált a mamának a retinája. Amúgy -5,5-ös mindkét szemem k.lencséje. Kicsit magas a vérnyomásom is, vizesedem, inzulinrezisztens is vagyok, és első babámat szülöm 40 évesen ... szóval ilyen rizikófaktoraim vannak .

    De még nálam sem fordult be a baba 33. héten, mondjuk lenne még ideje.

    Számítottam a császárra.

     

     

     

     

     

     

     

    Fog valaki venni hasleszorítós bugyit, vagy haskötőt, vagy valami ilyesmit?

    előzmény:
    fules0224 (8155)
    2009-05-06  20:33
  45. 2009. május 6. 20:358156.

    Sziasztok!

    Hulla vagyok  Ma reggel végre tudtam volna aludni, de nem lehetett, mert mennem kellett  a szerelőhöz a kocsival. Persze a srác, aki kísért volna a szervízbe (mert nem adott elérhetőséget mondván majd ő felkísér és hazahoz ha ott kell hagyni a kocsit,) 11ig fel sem vette a telóját (9re volt megbeszélve a tali). Fél 12re értünk a szervízbe ahol ott hagyott, mert neki dolga van idióta! Uh fél2ig ott ácsorogtam a szerelőnél, kb óránként 5percre le tudtam ülni és ennyi. Utána vásárolni mentem, mert már majd éhen haltam (2 zsemle, meg akkor vettem két csoki... ennyi volt bennem). 3ra értem haza, gyorsan kipakoltam és mehettem fel a dokihoz a táppénzes papíromért. 5kor ettem először rendes kaját. Márk egész nap nyomogat, amit meg is értek, nem voltam ma valami figyelmes szegénykémmel 

     

    Haizer Timi, én is émelygek ám! Most is hányingerem van... tegnap volt először, nem tudom mitől lehet. A másik, hogy nem kapok levegőt ha lefekszem, vagy félülő helyzetben fekszem...

     

    Csinicsani, jól belehúztok akkor ti is  Lehet h a végén együtt szülünk 

     

    Panoka, nekem egy barátnőm együtt szedte a homeot a teával és neki bejött  Én megyek (férjem nélkül) az elsősegélytanfolyamra. Én először a második alkalmon voltam, mert az elsőről lecsúsztam, uh én már csak most szombaton megyek, mert csak ezen nem voltam még. Nekem megérte azt az összeget, de más szerint ezért felesleges fizetni. Ezt neked kell eldöntened  Amúgy valaki linkelt egy honlapot az is elég jó, mindjárt megkeresem....

    http://www.babazo.hu/9honap/20070514szule sfelkeszites.html

    Ja?! Én a Bálintra szavaznék  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. május 6. 20:338155.

    nekem faros volt idáig, a 28+6 hetin is, a 32+6 hetin is.

    35+2 hetesen megyek megint.

     

    a doktornőm azt mondta, ha hétfőn is faros, 95% a császár, persze befordulhat, de a méreteit tekintve nem sok jóval biztatott.

    Én még mindig lenn érzem a lábait.

     

     

    Nekem először nem tetszett a kalandra fel, mármint a reklám alapján, de amúgy idáig jó votl, jókat nevettem.

     

    Panoka: nekem a Bálint.

     és megy a drukk, h meglegyen a papír.

     

    Timea: neked miért is lesz császár?

     én amúgy arra is fel vagyok készülve, a menetrendet tudom, a fájásokra meg asszem fel vagyok készülve.

    Pajzsmirigyes doki: felemelte a gyógyszeremet, most másfél szem a szülésig, onnantól egy szem, majd szülés után 8 hét múlva kontroll. Már most gondolkozhatok, h hol hagyom a bébit.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    csinicsani (8152)
    2009-05-06  19:29
  47. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 6. 20:198154.

    Jól értem, hogy császárod lesz?

    Mondott valami különöset az orvos? Mire kell készülnöd? Bent lehet valaki a műtét alatt?

    Milyen hasszorítót érdmes venni a műtét utáni időszakra?

    előzmény:
    csinicsani (8152)
    2009-05-06  19:29
  48. 2009. május 6. 19:318153.
    Bocs , a 33 +4 heti Uh-n volt fejvégű
    előzmény:
    csinicsani (8152)
    2009-05-06  19:29
  49. 2009. május 6. 19:298152.

    Nekem eleve csaszi lett volna , ugyhogy nem izgat túlzottan, csak annyi h nyomja a rekeszizmom meg a  gyomrom a nagy buksijával . Nem annyira a méretei miatt mondta h hamarabb jönne, hanem mert nagyon gyakorolja a légző mozgásokat és a vastagbele is ki van tágulva (asszem ezt mondta),vagyis hogy az érettségi jelei szerint ő készen áll. Amugy a placentám fejlettségi szintje szerint grad 0 (azaz abszolut nincs elöregedve,általában a harmadik trimeszterben grad 2 v 3 szokott lenni )....

    Fules neked mikor látták h faros ? Mit mondtak még befordulhat ? Nekem a 32. hetin fejvégű volt és most a 36. hétre fordult meg farosra...ugyhogy neked is még befordulhat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_842365 (8150)
    2009-05-06  19:09
  50. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 6. 19:178151.

    Sziasztok!

     

    Ma voltam megint CTG-n. Az eredménnyel megyek a dokihoz, erre kiderül, hogy szabin van 2 hétre. Azért szólhatott volna, ha már megbeszéltük, hogy minden eredménnyel megyek hozzá. Nem mozgott túl sokat a gyerkőc, de mióta itthon vagyok, meg se áll . A CTG-s nő gondolom szólt volna, ha van vmi gond. A leletem egyébként tök olyan, mint a múlt heti. Arra azt mondta a doki, hogy tökéletes.  - most éppen magamat nyugtatgatom

     

    Most nézem a kalandra falt. Színvonalas egy műsor .

     

    Aki volt MÁV-os felkészítőn, írna pár sort?

     

    Köszi

     

    35+0 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_842365
    Torolt_felhasznalo_842365
    2009. május 6. 19:098150.

    Hű a miénk általában majd, két héttel nagyobb mindig amikor nézik, lehet ő is előbb érkezik?! Néha érzem én is hogy próbál megfordulni, de nem hagytam eddig neki , remélem nem is fog sikerülni később sem.

    Az orvos mit mondott, megpróbálhatod simán megszülni, vagy esetleg neked eleve császár lenne?  Bocsánat , ha hülyeséget kérdeztem.

    előzmény:
    csinicsani (8148)
    2009-05-06  18:54
  52. Torolt_felhasznalo_842365
    Torolt_felhasznalo_842365
    2009. május 6. 19:058149.
    blank_page

    Sziasztok,

     

    mi is költözni szeretnénk, de még az elején tartunk a ház végre meg van, és holnap beszélünk a bankkal. Izgulunk kapunk e hitelt vagy ugrott a ház, sajni az idő szorit a szocpol miatt, nem szeressük Bajnait emiatt, hogy ilyen gyorsan kell cselekednünk.

     

    Tegnap voltunk Kistarcsán szülésfelkészítő tanfolyamon, és megnéztük a gyerekágyas osztályt, és a szülőszobát, nekem nagyon tetszett.

    Ki fog még ott szülni? Aneszteziologus az van, de  EDÁT nem lehet állítólag kérni, sima szülés van csak, és spinális érzéstelenitést adnak császárhoz. 

    Amit még megtudtam, aki akarja a látógatokhoz kiviheti a babát, csak osztályra nem lehet bemenniük, sima szülésnél 96 óra a kórházi minimális idő. Hirtelen ennyi, ha esetleg kell még róla info valami, akkor kérdezzetek.  Amúgy szerintem nagyon szép a szülészete, bár sajni hirtelen úgy alakult, nem lesz orvosom emiatt izgulok dehát mással is megesett már, és mégis megszült, bent úgy sem marad a baba. 

     

     

     

     

    34+0

    előzmény:
    panoka (8142)
    2009-05-06  15:03
  53. 2009. május 6. 18:548148.

    Hahó,most jöttem a dokitól minden Ok de drágasásom ugy döntött h nem szokványos módon most az utolsó 100 méteren fordul meg...szóval ezelőtt 2 héttel még fejvégű volt most pedig megfordult a drága és faros....tudom mikor tette mert éreztem kb ezelőtt 3 nappal valami iszonyatos mozgolódásokat és olyan voltam kivülről mint az Alienben a csajszi.

    ...azonkivül ezért van pár napja nagyon savam mert a fejével pont a gyomromat nyomja.

    Kicsi lányunk 1 héttel nagyobb a koránál  a BPD és Femur szerint 36+4 hetes , súlya 2800 g. Végez rendesen légző mozgásokat, keringése rendben,  ha minden ok akkor 2 hét múlva találkozom csak a dokival(állitolag akkor leszögezzük a dátumot, ha addig nem akarna kijönni a lányka, mert doki szerint nagyon jól fejlett és már most boldogulna kint , lehet hamarabb fog jönni...),ha valami gond van megyek jövő héten is.Doki szerint kb 3 hét múlva meglesz a csaszi

     

     

    35+4

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. május 6. 16:278147.

    Paluska Bende

    Babaápolásra Gabi babaoljat használtam.

    előzmény:
    panoka (8142)
    2009-05-06  15:03
  55. 2009. május 6. 15:428146.

    Panoka, megy a drukk a papírért!

    Szerintem Kistarcsán ha van is állandó anesztes a házban, gondolom igen, nem munkaköri kötelssége sima szülésénél edázni Nekem a Paluska Milán tetszik legjobban

     

    Anna: én semmilyen olajat nem használtam nem is értettem, minek kéne, nem is testápolóztam, púdereztem. Egyedül a köldökápolást csináltam, amíg kellett, popsikenőcs, fürdetéshez fürdetőkrém és sampon, ennyi.

    előzmény:
    panoka (8141)
    2009-05-06  14:34
  56. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 6. 15:398145.
    Császárral fogok szülni, érdekelne, hogy rajtam kívül szül-e még valaki így ... ha igen, akkor mit érdemes tudni erről, milyen honlapot olvasgassak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 6. 15:368144.

    Nekem a Bende tetszik a legjobban, ezt a nevet még nem is hallottam. Különleges.

    Mit választottatok végül?

    előzmény:
    panoka (8142)
    2009-05-06  15:03
  58. 2009. május 6. 15:228143.

    Szia Panoka!

     

    Nagyon szoritok, hogy már ma megkapd a papirt!!!

     

    Én fogom használni a homeos bogyókat és iszom a málnalevélteát is. Biztos, hogy lehet együtt a kettőt, mert ezt is a szülésfelkészitőn mondták. Nekem nagyon hasznos volt, igaz, nem tudom, hogy az ingyenes tanfolyamokon mit tanitanak.

     

    A Suttogóból elég, ha az első részt nézed meg most, ez a baba egy éves koráig ad tanácsokat. A második rész 1 éves kortól nem tudom meddig, a harmadik pedig a két könyv kivonata.

     

    Én a Milánra szavazok.

     

     

    Gyakorló anyukák! Nekem is lenne egy kérdésem: ti milyen olajat használtok a baba hajlatainak ápolásához, ha egyáltalán használtok ilyet?

     

     

    előzmény:
    panoka (8141)
    2009-05-06  14:34
  59. 2009. május 6. 15:038142.

    és még kérdés:

    egyszer szó volt róla, hogy vki vett kifejezetten terhességi csíkok ellen olajat. Sztetek a testápoló nem elég végig, jobb ilyenkor már vmi speckó cuccot használni, vagy abszolút alkati kérdés?

     

    Salsi, Ebi! Ugye Ti írtátok, hogy jöttök szombaton az elsősegély tfolyamra? Csak mert mi is feliratkoztunk, de nekünk az a baj, hogy a jövő hét tuti nem jó. Persze a nő azt mondta a 2. alkalomra elmehetünk később is (ősszel), mert ez így önmagában is elég, de mi mást mondott volna, gondolom neki az az érdeke, hogy minál többen ott legyenek.  Ráadásul az egyik hsz is elbizonytalanított (nem tudom ki írta), hogy van egy csomó ingyenes tanfolyam, ide meg ha együtt megyünk a férjemmel rögtön 8000 ft.

    Vki aki volt vélemény???

     

    Egyébként olyan rosszul érzem magam, amikor olvasom, hogy már mindenki milyen jól áll babaszoba ügyileg... Tudjátok írtam hogy mi még most fogunk költözni (úgy volt, hogy most hétvégén), de sajnos a hitelünk nem úgy jött össze, ahogy számítottunk, így csúszik az egész és mostmár legkorábban csak jövő hét végén mehet a költözés. De az is azon múlik, hogy az a papír, amire hétfő óta várunk elkészül-e most péntekig, mert ha nem akkor valószínűleg jövő hét végére se lesz meg a hitel és akkor akkor sem hagyja az eladó, hogy költözzünk.

    Légyszi nagyon-nagyon szorítsatok, hogy akár már holnap kapjam a telefont, hogy kész a papír!!!

     

    Nem tudom éreztétek-e már valamilyen dologgal kapcsolatban, hogy valahogy minden rosszul alakul. Mi így vagyunk ezzel a házvásárlással. eddig minden hivatallal meggyűlt a bajunk, a földhiv., gyámhiv. még a bankban sem mentek simán a dolgok, pedig ott dolgozom. már kimondhatatlanul várom hogy vége legyen és csak bizakodom, hogy ebből a rengeteg idegeskedésből vhogy nem jut el minden a babóhoz...

     

    Apropó múltkor mondtam, hogy lehet hogy szavaztatok a nevet illetően. Mondjuk nagyjából döntöttem, de azért most megkérdezlek Titeket:

    Paluska Bálint

    Paluska Bende

    Paluska Milán

     

    Nos???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2009. május 6. 14:348141.

    Sziasztok!

     

    Hú mennyit írtok rövid idő alatt, egy pár napig nem tudtam jönni és megint vagy 300 hsz, de végigolvastam!

    Először is Pöttöm!

    Jól félreértettelek a múltkor, itt röhögtem magamon. Meg gondolom Ti is rajtam....

    Amikor arról volt szó, hogy ki mit örököl szülés nehézségét illetően. Először pontosan úgy értettem ahogy írtad, hogy anyai meg apai nagymami felől,aztán írtál valamit amit félreértettem és akkor hittem, hogy a férjem oldaláról is vhogy számít..így jött az anyósom.

    Na mindegy lényeg hogy jó hülye vagyok, de remélem legalább szereztem egy-két vidám percet!

     

    Írtátok, hogy az EDA nem lehet térítésköteles, meg hogy valahol volt ebből balhé. Viszont írtam nektek hogy a Kistarcsai kh-ban valszeg fizetni kell érte és előre le kell egyeztetni (az orvosom megjegyzése alapján). Szerintetek mi van akkor ha úgy indulok neki, hogy nem kell, ezért nem is egyeztetek anesztessel, de szülés közben mondjuk majd megveszek a fájdalomtól, és kérek, akkor azt mondják hogy bocsi mostmár így jártál?? Vagy valahonnan kerítenek valakit aki beadja?

     

    Írtok itt a homeos bogyókról és a málnalevél teáról? Van vki aki mindkettőt próbálta? Gondolom egyszerre a kettőt nem lehet, meg talán nincs is értelme?

     

    Tiffin! Én sem igazán ismerem fel hogy mikor melyik része áll ki a gyereknek az oldalamból, de majd talán a következő Uh segít, hogy egyáltalán tudjam hogy fekszik.

     

    A Suttogó c. könyvvel kapcs szeretném megkérdezni, hogy abból a 2. és 3. rész az már nagyobb gyerekekhez van, ugye? Tehát ha nem akarok nagyon beruházni, akkor újszülötthöz elég az első rész?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2009. május 6. 13:188140.

    Gátmasszázs: én valahogy idegenkedem tőle, úgyhogy nem is csináljuk Persze szülésnél a szülésznőm már mondta, hogy majd olajjal segít, itthon nem gyakorolunk.

     

     

    Hálapénz: a kezdő orvosi fizetés majd két éve netto 92-95E Ft volt, ügyelettekkel sem haladta meg a 120E-t, nem emelkedett vmi sokat gondolom azóta Mondjuk szerintem ha vki a szabadidejében bejön és akár szülésznőként, akár orvosként segédkezik a szülésemnél, az szerintem nem is hálapénz, hanem egy szolgáltatás finanszírozása, csak Mo-on nincsenek rá a megfelelő jogi stb. keretek, ugyanígy ha vkihez azért megy ki a háziorvos vérnyomást mérni és gyógyszert írni, vagy oltást beadni,  mert nincs kedve a váróban ülni.

    előzmény:
    haizer_timea (8138)
    2009-05-06  12:32
  62. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 6. 12:478139.
    gátmasszás: mi annó a fiamnál csináltuk, nekem nem égett picit sem, jó volt. viszont utólag ugye kiderült, nem is osztot, nem szorzott, belülről vagyok izmos. így most el se kezdtük. lesz ami lesz:)
    előzmény:
    haizer_timea (8138)
    2009-05-06  12:32
  63. 2009. május 6. 12:328138.

     

    Puhamancs: A gátmasszázsolajat a Dm-ben lehet venni, ahogy Salsi írta Weleda:Damm-massageöl van ráírva narancssárga dobozban van.

     

    Mi csinálgatjuk ezt a masszázst, dehát meg kell mondjam nem egy kellemes dolog.Nekem ég, még a masszázs után vagy 20 percig az egész altájam !Tegnap azt mondta a szülésznő ez így normális, de egy hét után enyhülnie kell, hát nem tudom!

     

    A hálapénzről, annyit, hogy én sem vagyok a híve feltétlenül, viszont én első körben egészségügyit végeztem(ápolónő,asszisztens) és láttam a körülményeket is.

    Egy kezdő orvos fizetése minimum 8 év tanulás után 120 ezer forint körül van, ennyit kap a takarító személyzet is.

    Szóval ez felháborító, sajnos az állam "rákényszeríti"őket, hogy fogadjanak el pluszpént is. Nyílván van orvos aki ezzel visszaél , nem erről beszélek.

     

    A párom pedig belelát munkájánál fogva fizetéses papírokba, és pont egy szülésznő ügyfele volt mostanság: netto:64 ezer forintot keres!

    Ez elég durva, ebből nem lehet megélni, nekik szükségük van a kiegészítésre, persze mindenkinek a saját pénztárcája szerint.

     

    Ezért azt mondom nem feltétlenül az egészségügyisek hibája ez az egész hálapénz ügy, hanem azoké akik nem fizetik meg őket reálisan!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. május 6. 11:148137.

    Sziasztok!

     

    Sajnálom, akik nem alszanak jól. Én a pisilések ellenére aránylag jókat alszok, bár mivel vagy csak bal oldalon vagy jobb oldalon alszok, előfordul,h arra kelek fel, h el van zsibbadva az oldalam. Most is siekrült este 10-től reggel 8-ig aludnom.

     

    Ebi: neked már tényleg nincs sok, szinte bármikor beindulhat a szülés.

     

    Salsi: nagyon szépek a rajzok!

     

    Gátmasszázs: én még nem tudom, h szülök, szóval ezt kihagyom, mert h program császár lesz, akkor ugye felesleges. De állítólag jó.

     

    Nekünk van szivacs a kiságyban. Nem tudom milyen, de kipróbáltam, sztem elég kénylemes.

     

    Elfáradtam, pdig csak egy kis vasalás és házimunka volt ma porondon (még). Du. lehet találkozok barátnőmmel, meg még el kell mennem az eredményért a pajzsmirigyes dokihoz.

     

    34+4

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2009. május 6. 11:138136.
    puhamancs, az olajat a DM-ben vettem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (8134)
    2009-05-06  10:59
  66. 2009. május 6. 11:038135.

    Sziasztok!

     

    Tegnap elintéztem reggel az utolsó labort, aztán megvettük a hazahozós rucit a Brendonban, előkerestem a textilpelusokat és kimostam, végül elmentem az első ctg-mre. A laborban én még ilyen tömeget nem láttam nem szoktam előremenni a hasamra tekintettel, mert nem gondolom hogy előjogom lenne, az időseknek se kellemes ott állni.Kb. fél órát álltam a sor felénél voltam, mikor egy agilis hölgy előrángatott, hogy márpedig kismamik ne álljanak ekkora hassal sorba és lecseszte a sor elején lévőket hogy miért nem hívtak oda, hová jutott ez a világ A brendonban persze a mit neten kinéztem nem volt 56-os, így kicsit variálni kellett, de találtam egy nagyon cuki fehér plüssrugit, hozzá csíkos hosszúujjú bodyt és a kinézett kiskabátot, abban jön haza Bálint A ctg is kellemes élmény volt, arra készültem hogy sokat kell várni az időpont ellenére, erre kb. 5 percet vártam csak és a ctg-s nőci is nagyon-nagyon kedves volt. Bálint is tudta a dolgát, szépen mocorgott, gyorsan produkáltuk a szuper ctg leletet Meg kellett állapítsam hogy a hasam jókora a többi ctg-s kismamihoz képest

     

    Igazolás: én anno a zárójelentés mellé kaptam meg, szerintem most is ez lesz.

     

    Salsi: szerintem a légzésfigyelő a mozgást érzékeli, a matracvédőtől nem riaszt be, és semmi baja sem lesz, ha rámászik álmában, nem bemászik alá Nagyon szép színű a gyerekszoba fala, ügyes a férjed

     

    Szerintem is front lehet, Bálint ki akar mászni az oldalamon Én is rettenet rosszul alszom, óránként felébredek, itt fáj, ott nyom, pisilni kell...

     

    Matrac: nekünk kókusz van mindkét fiúnak 

     

    A védőnő meg gyerekdoki kötelezően jön ki, én sem adnék pénzt, se mást. Ha később kihívja az ember a házhoz a dokit, az más, de elvileg az is benne van a munkaidejében, amennyiben indokolt. Én ünnepekre se adnék semmit, minek? Hozzáteszem, én még védőnőtől hasznos tanácsot nem kaptam.... nekem többet segít az internet.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. május 6. 10:598134.

    Jó reggelt lányok!

     

    Ilyen gátmasszázsolajat hol lehet kapni?

    És vajon tényleg használ?

    előzmény:
    Anna0320 (8133)
    2009-05-06  10:50
  68. 2009. május 6. 10:508133.

    Salsi!

     

    Nagyon jók lettek a rajzok, gratula a férjednek!

     

    A kókuszmatracra felesleges matracvédőt tenni, mert azt nagyon könnyű átmosni és ugye épp az a jó benne, hogy légáteresztő, viszont ha ráteszed a matracvédőt, akkor nem lesz az.

    Azt nem tudom, hogy a légzésfigyelőhöz van_e köze, nekünk olyan légzésfigyelőnk van, amit a baba pelusára kell rácsiptetni, ez nem tud tévesen riasztani.

     

    A gátmasszázsolajat én már elkezdtem, a málnalevélteát pedig holnap kezdem.

     

    Anna

    34+6

    előzmény:
    Salsi (8132)
    2009-05-06  10:31
  69. 2009. május 6. 10:318132.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

     

    Ebi, ti aztán már nagyon a finisben vagytok! Milyen jó lesz Nektek, ha már Márk megérkezik!

     

     

    igazolás: Nekem azt mondta a doki, hogy a zárójelentéssel adja majd ki, de azért holnap rákérdezek! Már alig várom, hogy halljam a kis szívhangját!Most amúgy nagyon aktív, és mintha már megint fent lenne a lábacskája....

     

    Lányok, ha használtok légzésfigyelőt, akkor lehet használni matracvédőt? Tegnap vettünk egyet a IKEA-ban és arra za van ráírva, hogy nem légáteresztő, ne tegyük a baba feje alá. Ami rendben is van, de mint tudjuk a babák nem szoktak egy helyben maradni és mi van ha rámászik, nem lesz baja? Meg egyáltalán, nem fog beriasztani a készülék?

     

    Málnalevélteát én is vettem, de majd csak jövő hétre terveztem elkezdeni! Meg vettem gátmasszázsolajat, de még azt sem kezdtem el használni.

     

    A védőnővel és a gyerekorvossal kapcsolatban meg azt gondolom, hogy kötelességük kijönni, ezért mi pénzt tuti nem adunk majd, de karácsonykor, vagy névnapkor egy kis jelképes csomagot, kávéval, teával tuti adunk. Engem amúgy kicsit felháborít, hogy elvárás a hálapénz. A fogadott orvosnak rendben van, mert ő a szabadidejéből jön be, de aki munkaidőben lát el, annak kutya kötelessége. Ráadásul ugye nekik ez nem adózott jövedelem... Ha én a bankban elvártam vagy elfogadtam volna a hálapénzt, akkor simán kirúgnak az első alaklom után.... Szal én nagyon nem vagyok híve a hálapénznek...

     

    Szép napot Nektek!

    előzmény:
    ebi85 (8129)
    2009-05-06  07:40
  70. 2009. május 6. 10:138131.

    Jó reggelt!

     

    Látom álmos reggelre ébredtünk, még nem indult be a fórum!

     

    Biztos valami front lehet, majd utána is nézek, mert éjjszaka kb. két órát fennt voltam, már kínomban tv-ztem!

    Persze fájdogált a pocakom is alul, mintha meg akarna jönni, és keményedett is, ilyen még nem volt! Gondolom ez már a joslófájás lehetett.

    Nem igazán örültem neki, 3-4 szer előfordult aztán elmúlt!

    Persze rögtön eszembe jutott, hogy tegnap ittam már Málnalevél teát, nem e amiatt volt, de remélem csak véletlen egybeesés!

     

    Szóval baromi nyűgös vagyok ma, fáj a derekam is, meg úgy feszül a pocakom+hányinger!

     

    Na nem panaszkodom többet, mindent a babáért, pozitív hozzáállás!

     

    Salsi: Nagyon aranyosak a képek, és köszönöm a névnapi jókívánságot!

     

    Luiz: Én is szerdán megyek jövőhéten NST-re a kórházba, reggel 8 ra!Te hány órára mész?

     

    Matrac: Mi is a kókuszmatracot vettük, tényleg elég kemény, de azt mondták, hogy most jelenleg ez a legjobb matrac, nem is néztem utána, hogy van szivaccsal kombinált verzió is, remélem jó lesz azért!

     

    Timi

    36+2

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2009. május 6. 09:288130.

    Sziasztok kismamák!

     

    Elnézést hogy ismeretlenül zavarlak titeket, nem szoktam ilyet tenni. Csak pár mondat erejéig zavarnám a topicot.

     

    Debrecenben lenne egy eladó babakocsim, a keresztfiamé volt és sajna nekünk még nem szükséges (gond van a katonák számával).

     

    Jellemzői:

    átfordítható tolókar,

    téli és sima lábzsák,

    alsó nagy tároló rekesz,

    oldalsó cumisüvegtartó,

    "kukucskáló"

    ötpontos biztonsági öv.

    Irányár: 22.000 Ft.

     

    Teszek képet, ha valakit érdekelne.

    Privi üzenetben írhattok ha érdekel valakit.

     

    Még egyszer bocsi a zavarásért, további problémamentes babavárást és boldog perceket kívánok a kicsi(k)hez.

     

    Üdv: cs18

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. május 6. 07:408129.
    Ma lettünk 37 hetesek.
    előzmény:
    ebi85 (8128)
    2009-05-06  07:40
  73. 2009. május 6. 07:408128.

    Jó reggelt!

    Na ma még tudtam volna aludni.. de ma mag megyek a kocsival a szerelőhöz uh nem lehetett

    Tegnap voltuni szülésfelkészítőn, és azt mondták, hogy a Péterfyben nem lehet mellszívót használni. Nem engedik.... Na mindegy, majd ha kell, megtanulom kézzel is, végülis én nem áldoztam rá pénzt, mert kaptuk... Voltunk az újszülött oasztályon és éppen akkor hoztak egy újszülöttet át a szülőszobából! Olyan picike volt és törékeny, és szép és édes.... és kisfiú volt, Marinak hívták... Egyből Márkot láttam magam előtt, hogy nem sokára ő is ott lesz

     

    Salsi gratula a férjednek Nagyon helyesek lettek a figurák

    Puhamancs, jó hogy írtad az igazolást, két hét múlva megyek én is dokihoz és akkor majd elkérem. 

     

    Matrac: mi kókuszt vettünk, szerintem nem olyan vészesen kemény.. pont jó ha most lenne pénzünk feleslegben, tuti vennék ilyet a mi ágyunkba is! Én ilyenen szeretek aludni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 5. 18:548127.

    olvasgatok szorgosan:)

     

    bucifejűség... lehet én vagyok az egyetlen aki szülés után is bucifejű maradt? én nem vizesedtem semmi, ccsak ugye felugrott a gyerkőcön kívül egy plusz tizes, és én az a mindenhova hízok, még lábfejre is. úgy hogy szülés után egy hónappal is ugyanlyan bucifejű voltam, (sőt több hónappal is, amíg el nem kezdtem fogyni) mint szülés előtt közvetlen. 

     

    matrac: nekünk a full kókusz van. de a családban mindenki kemény felületen szeret aludni, így egyszerűen nem hagytunk választást a manónak. cserébe ő pl a földön egy sima pléden is jól aludt, ha néha hajlandó volt bedurmolni a nagy mozgásban.  de most nagyobbnak z én régi matracom kapta, az fele kókusz, fele szivacs, méretre csináltatott. most túlélésre játszunk, szóval ágyat, meg saját újmatracot kicsit el kellett tolni. de ez is keményhabos a kókusz alatt, mert ugye én is azt szeretem, szóval egyből jót aludt rajta, nem volt semmi gáz.

    a full kókusz melett talán az szól, hogy át lehet mosni, és simán kiszárad. szivacsosat talán nehezebb tisztítani. én amúgy imádom a kókuszrost illatát. remélem egyszer lesz hatalmas ágyunk a férjemmel (no meg hely, ahol az elfér) és akkor tuti kókuszmatrac lesz benne. 

    szóval igazából mi azért vettünk annó kókuszmatracot, mert nekem az volt a régi ágyamban. még akkor vettem, mikor nem volt nagy divat, és az tűnt nekem a legjobbnak. de amúgy totál mindegy a matrac. az én babakori szivacsmatracom is megvan anyumnál, és az is teljesen használható a mai napig. igaz az is keménymatrac:) ez a közös. de ebből is látszik, hogy a sma szivacs is tud nagyon jó lenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. május 5. 17:498126.

    védőnőnek én sem adtam soha pénzt, de szerintem el sem fogadná... egyszer pont szőlőt szedtem azt elfogadta meg egyszer szereztünk finom olasz tésztát nagyon olcsón és pont akkor mentünk hozzá úgyhogy vittem neki is... hát ennyi... de az enyém is nagyon kedves meg törődik meg tudja ki vagyok asszem ez a hivatástudat...

     

    fules ha keresztben fekszik akkor a doki kiír egy dátumot és akkor császár (vagyis program császár) de ezt a betöltött 39. héten szokták csinálni nekem azért jó esélyem van nem kihúzni addig, meg szerintem gyerkőcnek is anyukának is jobb ha beindul magától a szülés és utána műtenek ha muszáj mint a program császár szóval ezért érdekes, hogy mi van akkor ha most beindul a szülés... a lényeg, hogy ha folyik a víz vagy fájások vannak akkor elég hamar a kórházba menni, hogy nehogy gond legyen (azt mondta olyasmi lehet, hogy a keze előre esik vagy ilyesmi... nem tudom ez mit jelent pontosan de mivel nem akartam hogy ijeszgessen gondoltam nem kérdezem meg) ha meg nem indul meg addig akkor program császár vagy saját felelőségedre megvárod míg magától beindulnak a dolgok...

    na de reméljük jobb belátásra sikerül bírni a gyerkőcöket és megfordulnak (azt mondta a szülésznő hogy akár az is lehet, hogy akkor fordul be mikor indulnak a fájások... szóval a remény hal meg utoljára)

     

    jó, hogy írtátok az igazolást én is megpróbálom elkérni a dokitól ha megyek hozzá jövő héten (jó lenne ha emiatt nem kéne már újabb köröket futni majd)

     

     

    előzmény:
    fules0224 (8124)
    2009-05-05  16:41
  76. 2009. május 5. 17:298125.

    Sziasztok,

    köszi mindenkinek a részvétet, nagyon aranyosak vagytok!

     

    Timi, utólag is nagyon boldog névnapot!

     

    Bababluz, holnap sajnos én sem tudok menni a kórházba.

     

    Éjszakák, hát kezd egyre sűrűsödni a pisijárat! Eddig 1x max kétszer keltem fel, most általában hajnal 1ig 2-3x, aztán 2-3 között még 1x és és ha a kiskrapek aktív, akkor fél5 körül kelünk és utána már csak 7 körül alszom vissza. A lábam is szokott görcsölni, de szerencsére csak ritkán! És csak az, amelyiken részleges bokaszalagszakadásom volt.

     

    Matrac: mi kókuszmatracot vettünk

     

    Péntekre bejelentkeztem 4D-s uh-ra, csütörtökön meg megyek CTG-re és dokihoz és remélem majd a dokim megnyugtat. Ja és a fiacskám eddig fejvégű volt, de tegnap éjszaka akkorákat ficánkolt, hogy most meg attól tartok megfordult és még a végén farvégű lesz itt nekem....

     

    Jaj, már megint elfelejtettem a felét annak, amit írni akartam!

     

    Inkább megmutatom Nektek az eddig elkészült képeket a babaszobában! A férjemről kiderült, hogy egy rajzzseni!

     

    Na, megyek, mert apa nemsokára hazaér!

    Szép estét mindenkinek!

     

    Salsi

    35+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. május 5. 16:418124.
    nálunk a 4. terhesgondozáson kapja meg a kismami az igazolást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (8122)
    2009-05-05  16:04
  78. 2009. május 5. 16:258123.
    Én is most készülök matracot venni. Nálam a kókusz-szivacs kombináció az ami szóba jön. A felülete elég kemény, de mivel a kb. 3 centi kókusz réteg alatt szivacs van mégsem olyan mintha a padlón feküdne. Vagy a másik ami kicsit drágább az a hideghab matrac, ez is kemény, de rugalmasabb mint a kókusz és minden jó tulajdonsága megvan ami a kókuszmatracnak (antiallergén stb). A sima kókusz nekem nagyon kemény, én sem feküdnék rajta szívesen, a szivacsban pedig még nem láttam olyat ami nem kezdett el idővel morzsálódni vagy kiteknősödni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (8122)
    2009-05-05  16:04
  79. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. május 5. 16:048122.

    Sziasztok lányok!

     

    Olvasgatlak bennetek rendszeresen, de mivel én még dolgozom, nem mindig tudok hozzászólni.

     

    Ti már megkaptátok a terhesgondozásról az igazolást? Nekem azt mondta a doki, hogy ezt csak akkor adja ki, ha  1) kórházba utal be mert korábban eljött az idő; vagy 2) már megejtette az utolsó kötelező terhesgondozói vizsgálatot. Ezek szerint ebben is mindenhol másmilyen a gyakorlat?

     

    Nekünk a szülésfelkészítőn kifejezetten azt tanácsollták, hogy ne vegyünk előre mellszívót, mert nem lehet tudni, hogy lesz-e egyáltalán rá szükség, így én ezt  - legalábbis egyelőre - kihúztam a beszerzendők listájából.

     

    Matrac tekintetében még mi sem jutottunk dülőre...

    Van aki állítja, hogy a gyereknek az a jó, ha minél keményebb a matrac, de a boltban készen kaphatók többsége meg sem közelíti a kemény fogalmát...

    Tapasztalt anyukák... nektek mi a véleményetek?

     

    A neten keresgéltem és találtunk olyan címeket, ahol különböző keménységű szivacsokból lehet méretre rendelni...

     

    Mostanában én is egyre nehezebben alszom el. Valahogy kezd elkerülni az álom. Már az sem ritka, hogy hajnali 5 előtt felébredek és már nem tudok visszaaludni. Talán megkezdődött a szervezetem ösztönös felkészítése a rövid alvásokra?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. május 5. 15:518121.

    Sziasztok!

     

    Rengeteget tudtok írni, egy dolgozó kismaminak nehéz követni. Főleg, hogy most elég nagy a hajtás... de már én is csak a hónap végéig dolgozom.

    Málnalevél teát pont tegnap vettem, de még nem kóstoltam. Jobban örültem volna, ha filteres változat is kapható, nem nagyon szeretek a levélmorzsákkal vacakolni, de a szent cél érdekében fogok. Ugyan túl nagy homeopata gyógyszer párti sem vagyok, de azért azt a homeo-szülés csomagot megrendeltem a patikában (darabonként olcsóbb, mint amit valaki belinkelt csomagban webpatikából).

    Avent kézi mellszívóm van nekem is, a promama boltban vettem és tényleg iszonyat rendesek.

     

    Ma megyek dokihoz, kíváncsi vagyok mi jön még. Gondolom elküld laborba stb. aztán már csak a szülésnél találkozunk.

     

    Védőnőnek én sem tervezem fizetni, nem is várom el tőle, hogy a kötelező egynél többször jöjjön. A szülés előtti vizit is elmaradt. Mivel dolgozom, nem volt kedve 6 után jönni, úgyhogy megbeszéltük, hogy hány szoba, víz, villany, gáz van a házban és kész.

     

    Ludmo

    35

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. május 5. 15:448120.
    Jó ötlet! Még nem mentem el  aboltba, majd valamikor a héten megejtem. Még szivacsot kell vágatnom a mózeskosárba, talán majd azzal összekötöm Most szülésfelkészítőre megyek, uh el is köszönök! Szép napot!
    előzmény:
    Dudukly (8118)
    2009-05-05  15:16
  82. 2009. május 5. 15:268119.

    Nincs étvágyam tegnap óta:(.

     

    Megjártam a terhesgondozást, utoljára. Megkaptam az igazolást, h voltam 4szer, megkaptam az utolsó vérvételre a beutalót. 

     

    És lusta is vagyok, rám még nem tört a fészekrakási ösztön:(.

     

    Ebi: de ennék egy kis szalonnából csöpögtetett zsíros kenyeret sok hagymával.

     

    Luiz: én azt hittem keresztbe fekvésénl m,ondanak egy időt, h most akkor kivesszük (CTG és méhszáj alapján), nem az hogy várjanak...

     

    Én iszonyat gyomorfájós voltam, de most semmi:o.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. május 5. 15:168118.

    Sziasztok,

     

    Ebi: ha még nem indultál el, vidd magaddal a berendezést is, az egyik ismerősömnek nagyon kedvesen meg is mutatták hogyan kell jól összerakni a ketyerét.

     

    Én a lánykámmal egyszer se használtam, kb. kétszer összeraktam, egyszer kifertőtlenítettem, de mivel jól szopizott, nem kellett fejni (cumisüveget meg nem fogadott el, úgyhogy ha mentem, vittem őt is tartozékként).

    Az én mellszívómhoz nincs meg a magyar papír, de talán az angol is van annyira rajzos, hogy nem kell érteni feltétlenül a szöveget. Én egyébként bírom a netet ilyen szempontból, eddig mindenféle ketyerének megtaláltam a leírását a gyártónál (nyilván nem csak én hagyom el a papírokat.)

     

    Málnalevél tea:  éna lányom előtt beszereztem de sose kostóltam, a lányom gyorsan megszületett, lehet, ha iszok, a kh-ba se értünk be.

     

    Védőnő:  itt a városnak nevezett faluban nagyon kedvesek, 4-en vannak, elvileg vannak körzetek, de bármi kell, be lehet rohanni a másikhoz, illetve az utcán is megállnak beszélgetni, stb. Én a nagyobb ünnepek (névnap, húsvét, karácsony) előtt szoktam egy jelképes csomit (kávé, tea, csoki) odaadni, illetve a lánykám 1 éves szülinapja után vittem egy hidegtálat (1 éves koráig havonta mentünk méreckedni). Pénzt sose adtam.

    A gyerekorvossal is ugyanez a helyzet, amikor kijött újszülöttet látogatni megkérdeztem, hogy mivel tartozom, ő mondta, hogy semmivel...

     

    Márta (33+5)

     

    előzmény:
    ebi85 (8114)
    2009-05-05  13:52
  84. 2009. május 5. 14:148117.
    Tudom mit felejtek el folyton megírni nektek! Nem emlékszem ki (talán marcsi?!) írta ezt a bucifejűséget. Na most hétvégén voltunk szalonnázni és készültek képek... háát asszem nekem is buci bár én inkább úgy mondom, hogy mindenhol ki vagyok kerekedve. Nem az az érzésem volt a képek láttán, hogy te jó ég milyen randa, dagi lettem... inkább azt, hogy na most igaz kismamás lett a felsőtestem   Karom, fejem.... pedig hízni nem híztam (mármint az utóbbi hetekben). Most két hét alatt lettem 1kg-mal több, így +14nél vagyunk, de előtte vagy 4 hétig tartottam a +13-at, szóval mostanság nem sok minden jött fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. május 5. 14:088116.
    Akkor van miért szorítani nektek! Nem is tudom hányan vagyunk itt a fórumon, szerintem mindenki szorítani fog, uh ahogy mondtad is: gond nem lesz, megfordul és szépen megszületik úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva
    előzmény:
    Luiz (8115)
    2009-05-05  13:53
  86. 2009. május 5. 13:538115.

    sziasztok!

     

    túl vagyok a vérvételen én is (reggel több mint egy órát vártam mire levették a vért, pedig soron kívül elveszik a papírt, de annyian voltak, hogy így is mire sorra kerültem már kész voltam... úgyhogy utána futottam át a CTG-re mert persze késésben voltam úgyhogy szerencsétlen gyereknek is csak a végére ment le a szívverése a 160-ról... és még rám szóltak, hogy ne hagyjam elaludni a gyerkőcöt mozgassam meg egy kicsit mert különben nem lesz jó... na mindegy túl vagyok rajta

     

    beszéltem a szülésznővel is, azt mondta ha marad keresztben fekve és addig nem indulna a szülés magától akkor a 39.-40. héten program császár aminek előnye nem igazán van szóval jó lenne előbb szülni... ha meg magától indul akkor gyorsan kéne a kórházba jutni, mert a keresztfekvés miatt lehetnek gondok... de nem lesznek mert meg fog addig fordulni a gyerkőc!!! 

    azt mondta még, hogy ha megfordul a gyerkőc és szülhetek rendesen akkor nagyon türelmesnek kell majd lenni, mert nem kaphatok oxitocint meg semmilyen fájdalom csillapítást sem, mert az esetleg elfedheti a hegszétválást szóval igazából semmi segítséget nem tudnak adni, ha nem úgy haladnak a dolgok ahogy kéne akkor műtét... de én nagyon bizakodó vagyok ... innen szép nyerni :o))

     

    Timi én jövő héten szerdán megyek legközelebb CTG-re...

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2009. május 5. 13:528114.

    Köszi Timi és Dudukly!

    Írtam a magyarországi aventnek, és válaszoltak is. A pótszelep ára 900ft. Az enyém folyton kiugrál a helyéről ha pumpálom, azt írják ez nem lenne szabad, uh el is megyek az üzletükbe (14ker) és veszek  

    Nagyon jó ez a honlap, igaz én nem beszélek ennyira angolul, de majd az "uram" segít  Köszi, köszi  

    előzmény:
    Dudukly (8112)
    2009-05-05  12:18
  88. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. május 5. 12:488113.

    Salsi! Nagyid miatt részvétem. Öcsédéknek meg hatalmas gratula. Szép nagy család lesztek sok picivel.

    A darazsakat fújd le valamivel és távolítsd el az épülő fészket.

    Csinicsani! Nem használtam málnateát.

    Timi! A védőnőnek nem kell csúsztatnod semmit. Munkaköri kötelessége a házhoz járás. Ő kap ki, ha nem csinálja, nem neked tesz szivességet.

    Marcsi! Sajnálom az asztmát, de nagyon jól kezelhető és még ki is nőheti.

    Szüléstől való félelem A meditálást tudom javasolni. Leülsz, vagy fekszel nyugodtan, számodra kellemes, nyugtató zenét hallgatsz és közben képzeld el a folyamatot. Beszéld meg a babáddal és magaddal is, hogy ez egy teljesen természetes folyamat, nem kell nayon fájnia, gyönyörű és örömteli lesz a találkozásotok napja. Igyekezz magaddal elhitetni, hogy ez egy csodálatos élmény lesz, mert az is. Ha sikerül beleélned magad, valóra is váli.

    előzmény:
    ebi85 (8050)
    2009-05-04  11:38
  89. 2009. május 5. 12:188112.

    Hali, ha tudsz angolul érdemes megnézni az avent honlapját, fenn vannak a használati útmutatók pl.: http://www.p4c.philips.com/files/s/scf290_20/scf290_20_df u_aen.pdf, ha gondolod beszkennelem neked az enyémet, de az csak du. lesz meg . Esetleg nézd meg a pro-mama (magyarországi képviselet) üzletében, eddigi hallomásaim alapján szoktak segíteni ilyesmiben (pótalkatrészeket is szereznek, meg minden, nagyon kedvesek).

     

    Márta

    előzmény:
    ebi85 (8105)
    2009-05-05  11:11
  90. 2009. május 5. 12:188111.

     

    Szívesen.

    A dobozban van egy pót ilyen csillagalakú meg a másik fehér gumi szelep, akkor biztos azért, mert azt cserélni kell!

    De akkor viszont tuti kapható hozzá!

    előzmény:
    ebi85 (8109)
    2009-05-05  12:14
  91. 2009. május 5. 12:188110.
    Húú nem tom mi van velem.. totál émelyget, meg fáradt is vagyok  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. május 5. 12:148109.

    Köszi!

    Közben keresgettem a neten és lehet, hogy nem is az a baj, hogy rosszul szereltem össze, hanem, hogy a szelep nem jól zá,r mert elöregedett. Itt másik topicban írták is lányok, hogy azt a csillagszelepet bizonyos időnként cserélni kell, mert elöregszik, elszakad stb és nem jól zár. Most írtam az Aventnak, hogy hogyan, hol és mennyiért lehet ilyet kapni hozzá. Gondoltam megosztom veled, hátha a későbbiekben neked is szükséged lesz rá!

    előzmény:
    haizer_timea (8108)
    2009-05-05  12:01
  93. 2009. május 5. 12:018108.

    Ebi!

     

    Na befotóztam a szerelést, nem egy nagy ügy egyébként, remélem használható!

     

    Timi

    előzmény:
    ebi85 (8105)
    2009-05-05  11:11
  94. 2009. május 5. 11:588107.
    Jujj de jó lenne Köszi! Esetleg beszkennelni? Vagy egy gyors megkukucskállásra összefutni?
    előzmény:
    haizer_timea (8106)
    2009-05-05  11:36
  95. 2009. május 5. 11:368106.

     

    Ebi: Én Aventes kézi mellszívót vettem , majd mindjárt utánanézek milyen papír van benne, meg hogy leírható e, az összeszerelés!

    előzmény:
    ebi85 (8105)
    2009-05-05  11:11
  96. 2009. május 5. 11:118105.

    Halihó!

    Meg volt  avérvétel, meg gyorsan kenetet is vett a doki, mert az tegnap lemaradt, de így legalább helyben volt és le is adhattam. 

    Nekme már egy hónapja elég durva a gyomorégésem, csak ajánlani tudom ré a Rennie-t, nekem nagyon bejön! 

     

    Más: nincs valakinek Avent kézi mellszívója? Kaptam egyet használtan (3x próbálkozott vele a barátnőm, de neki nem jött be, vett egy elektromosat) de nincs meg a papírja. Az összeszerelés része kellen nekem. Valaki? Ötlet hogy honnan szerezzem meg?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. május 5. 11:048104.

    Sziasztok!

     

    Hú megint elég rég nem jártam erre mert, egyszerűen lehetetlen gép közelbe férnem.

    Én már 3 hete küzdök erősebb- gyengébb menstruációs görcsel ez elég sokszor megrémít, de a doki megvizsgált és azt mondta semmi gond minden oké! Jövőhéten megyek ismét hozzá akkor lesz az első ctg. A babaágy és a pelenkázót már összeraktuk, nagyon szép lett! A mosást ezen a héten elkezdem már, hogy végre elpakolhassam a pici cuccait. Még a táskámba semmit sem készítettem össze, de annak is neki fogok kezdeni legkésöbb jövőhéten.

     

    Lenne egy olyan kérdésem hozzátok, pláne akiknek már nem ez az első babája, hogy hogy lehet a szüléstől való félelmet enyhíteni? Sajnos én inkább a fájdalom részétől félek a legjobban mert, nagyon kicsi a fájdalom küszöböm. Egy pár jó tanács rámférne! Előre is köszönöm.

     

    Amúgy nagyon jól tudok a hasamtól aludni, és lábdagadás( vizesedés) sem jelentkezett még. Én hál istennek a kilókkal nem vagyok haragban mert, idáig csak 6kg plusszom van.

     

    Mi most vagyunk 34 hetesek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. május 5. 10:418103.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a védőnős hozzászólásokat! Én is úgy gondoltam nem kell neki adni, dehát olyan kellemetlen amikor sakkozni kell, hogy most vajon várná, vagy nem. Hát igen Magyar Egészségügy, minden zsebbe megy!

     

    Marcsi: Sajnálom a fiadat az aszma miatt,nekem is volt gyerekkoromban szedtem rá ilyen inhalálós gyógyszert meg jártam a Szabadsághegyre kezelésre, aztán idővel már csak az a spray kellett amit akkor kell használni amikor befullad az ember, viszont ahogy nőttem elmúlt az aszma, és már az sem kell!Úgyhogy van remény!A gyerekek sokszor kinővik.

    Manapság nekem csak dohos levegőre, vagy nagyon cigifűstös helyen töltött sok idő után jön elő, de el is múlik hamar!

     

    Lábdagadásom nekem eddig nem volt, de ma mikor hazaértem a virágmintás zoknimból a minta ott maradt a lábszáramon elég fura volt!

     

    A málnalevél teát én elkezdtem ma inni, ezek a gyógyhatású szerek nem egyik napról a másikra hatnak, így én nem tartok tőle, hogy pl.ettől elöbb indul be a szülés, én sok gyógyteát iszok egyébként is, nekem hatnak álltalában!Viszont kell hozzá idő, ha az ember egy hétig issza biztos nem vagy kevésbé használ. Mindenesetre ártani nem árt, én megadom neki az esélyt aztán majd meglátjuk!

     

    Csinicsani: A gyomorégés engem is nagyon kínoz, főleg mikor éjszaka véletlenül lecsúszok alvásnál, akkor másnap egész délelött ég.

     

    Azt hiszem mindent írtam amit akartam!

     

    Timi

    Ma 36+1

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 5. 10:188102.

    anna nekem is ez az utsó mensim:) én betöltött 35. hetet számoltam, doki is. nálunk a védőnő nem számolgat külön.

     

    én holnap megyek délelőtt dokihoz. nekem még utsó vérvétel nemvolt pl. közben meg kezdjük az nst-t jövőhéten

     

    korkülönbség: anyira azért nem pici, egy év 10 hónap de mi így terveztük, két évre, hogsy én is összebírjam szedni magam a két pocak közt.

     

    na hisztiség van, megyek, rendetteszek a fiam lelkében

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (8093)
    2009-05-05  07:21

Címlap

top