Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. 2009. május 12. 10:488401.

    Jaj szegénykém  simi szájlit küldenék neked most ezerrel!  helyette: 

    Az én anyósom meg most egyik nap kérdezte meg h mi lesz a baba neve. Eddig semmit nem kérdezett, semmit nem mondott, még a 4D képeket sem nézte meg, pedig tudta hogy készültek. Elég furi.

    Nálatok tuti biztos hogy mindenki nagyon várja, efelől ne legyen kétséged!!! Több szeretete fog kapni anyukádéktól mint gondolod   

    előzmény:
    Salsi (8398)
    2009-05-12  10:42
  2. 2009. május 12. 10:478400.

    a védőnőnek azt kell megnéznie hogy van-e folyóviz a lakáson belül hozzánk nem jött ki csak miután meglett a gyerkőc de mondta is, hogy ha nem bánom ezért nem gyalogol fel a hegyre ha meglesz a gyerkőc úgyis jön... én meg nem bántam de mondjuk az enyém tényleg tök normális meg kedves... ha felénk jár mindig benéz (de általában nem vagyunk otthon :o))

    szóval a kiságy tuti nem érdekli meg akinek normális a védőnője az tényleg sokat tud segíteni a szoptatásnál meg az első hetekben úgyis van ezer kérdés és nem kell ezzel dokit hivogatni hanem a védőnőtől mindent meg lehet kérdezni

    előzmény:
    fules0224 (8390)
    2009-05-12  10:05
  3. 2009. május 12. 10:468399.
    hú eper! vasárnap leányfalunk voltunk és a sarkon egy néni árult gyönyörűséges epret, k drága volt, de nem bírtam ki egy vettem egy dobozzal! Hát egy ültő helyembe felfaltam, apa max 2-3 szemet kapott belőle.....
    előzmény:
    Luiz (8392)
    2009-05-12  10:21
  4. 2009. május 12. 10:428398.

    Sziasztok,

    elvettem egy , rámfér, mert hajnal fél3ig nem tudtam elaludni, de utána nem volt gond... Tisztára felpörgettem magam egy hülyeségen, úgyhogy a reggel bőgéssel kezdtem... Na meg lelkiismeretfurdalással, hogy milyen önző HP vagyok...

    A történet annyi, hogy amikor az öcsémék egy évvel ezelőtt várták a babát, az anyukámék elhalmozták őket mindennel, bölcsőt csináltattak, ágyneműt varrattak, ruhácskákat vettek, meg játékot, most meg semmi. Persze ésszel tudom, hogy épp építkeznek és költöznek és se idejük és sajnos se pénzük, hogy most ennyi mindent megvegyenek, és emiatt hetente bocsánatot is kérnek, de hát akkor is. Anyósék meg még egy kis rugit sem vettek, pedig ők aztán megtehetnék! Úgyhogy reggelre persze bebeszéltem magamnak, hogy az én Mátémat senki sem várja rajtunk kívül! Apa alig bírt megnyugtatni Szal tiszta hülye voltam.

     

    Tegnap meg képzeljétek, annyira szédültem déután, hogy mégülve is forgott a szoba. Biztos a nagy meleg..., de most már jó és ma kimosom az első adag babarucikat.

    Jaj, mosásról jut eszembe, az ágyneműt Ti betettétek a mosógépe?

     

    Bababluz, tényleg egyre több a hasonlóság, mert én is imádom a musicalt. Mi két hete voltunk a barátnőimmel az Operettben és olyan jó volt, mert a Dolhai volt a főszereplő és így legalább vele búcsúztathattam a színházi kórszakomat. tuti egy ideig nem fogok eljutni, bár nem tudom, hogy bírom majd...:-) Szegény Máté csak azt fogja hallgatni egész nap...

     

    Ezt a méhszájas számozást ég én sem láttam, nekem soha nem írt rá ilyet a papírra, csak mondta a doki, h teljesen zárt.

     

    Csinicsani, Csanád nagyon tündéri, zabálnivaló kiskrapek! És az a mosoly.....

     

    Na, bepakolom a gépet, aztán ha lejárt elmegyek vásárolni!

    Puszi Nektek

    Salsi és Máté 35+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 12. 10:328397.

    Nekem is Nekem is!!!! 

    Luiz beírod a receptet ide? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8395)
    2009-05-12  10:29
  6. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. május 12. 10:308396.

    Sziasztok Lányok!

     

    Hozzánk is nagyon akar jönni látogatóba a védőnő, de mondtam neki, hogy én még dolgozok, igy csak esténként vagyok otthon. Ez a hír láthatóan letörte a lelkesedését. Gondolom, szerette volna munkaidőben letudni a dolgot, de ha egyszer én még dolgozok, nincs mit tenni.

    A kiságyat sem vettük még meg, szóval egyelőre maximum a babaruhákat vagy a babakocsit nézegethetné, azt meg minek?

     

    Magdi! Légyszi nekem is küldd el priviben a számod, hogy ha véletlenül nem lennék netközelben, továbbítani tudjam a híreket.

     

    Én sem szeretem a külföldi hangzású neveket, de a párom sokáig Amerikában élt és ott megszokta, hogy ott (szinte) mindent lehet. Neki fura az itthon uralkodó korátozások, de én személy szerint egyetértek ezekkel a korlátozásokkal.

     

    Egyszer egy kisebbségi család ült a villamoson és fennhangon Dzsúliónak szólították a kb. 4 éves fiúkat. Elmerengtem rendesen hogy vajon hogyan írják a nevét: Julio? Giulio? Vagy esetleg Dzsúlió?

    Ah....

    Akkor inkább Kende, Bálint, Zsombor vagy bármi más...

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 12. 10:298395.
    én is szívesen fogadok egy jó kis csokis receptete :):):). Pont most gondoltam rá, h enni kéne vmit...
    előzmény:
    Luiz (8392)
    2009-05-12  10:21
  8. 2009. május 12. 10:258394.

    jöhet a csokikrém receptje!

     

    én vettem epret, de bár bánom, hogy nem vettem kétszer ennyit, a piacon azért olcsóbb mint a sarki zöldségesnél 200 Ft-tal, de akkor is.

    Meg almát is, uborkát is vettem.

    Cseresznyét még nem láttam:(.

     

    Luiz: nektek sincs ám sok hátra:).

    előzmény:
    Luiz (8392)
    2009-05-12  10:21
  9. 2009. május 12. 10:228393.

    azt még apa is meg tudja csinálni, mielőtt hazahozna titeket a kórházból.

     Majd a baldachint kell leszednem még meg kimosni. Azt még nem szedtem le, hadd lássa a védőnő:))).

     

    De jó, h ma már nem lesz annyira meleg.

     

    előzmény:
    ebi85 (8391)
    2009-05-12  10:17
  10. 2009. május 12. 10:218392.

    Sziasztok Kismamik!

     

    Csinicsani igen ilyenkor az elsővel már otthon babáztam :o)) de azért örülök, hogy öcsisajt nem kapkodja annyira magát kifelé...

    az apasági nyilatkozat még mindig nincs meg... meg még kell vennem eldobható bugyit meg berámolni valami táska félébe, hogy ha indulni kell ne kelljen kapkodni (úgyis több dolog lesz ugye a fiacskámat is el kell helyezni szóval jó lenne ha a csomagon már nem kéne aggódni)

     

    rám is rámjött hétvégén a fészekrakás reggel míg a fiúk aludtak egy óra alatt kirámoltam a teraszt rendet raktam a polcokon aztán felslagoztam az egészet utána még egy órát locsoltam és utána olyan jó érzés volt...

     

    én is akarok gyümölcsöt... múltkor akartam venni epret és nem volt :o(( pedig annyira ettem volna... kénytelen voltam a fagyasztóból kiszedni és csináltam epres limonádét most is úgy innék

     

    amúgy ma dolgozom utoljára :o)) aztán már csak otthon van egy kis meló de aztán tényleg pihenni akarok!!!

     

    ja édesszájuaknak hátha valakit érdekel hétvégén csináltam egy újfajta csokikrémet és isteni lett és jó sűrű, lehet kanalazni is de most kekszre kentem és úgy ettem :o)) hú haza kell mennem epres limonádéért meg csokis kekszért

     

    Luiz 37+3 elvileg 18 nap még

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. május 12. 10:178391.

    Mi a kiságyat sem raktuk még össze :) Az égyneműt én csak akkor rakom fel ha hazajöttünk  

    előzmény:
    fules0224 (8390)
    2009-05-12  10:05
  12. 2009. május 12. 10:058390.

    Csekkolhatja, csak a kiságy van a helyen, az ágyneműt leszedtem, nem is rakom fel még vagy két hétig. minek porolódjon?

    Meg a szülésről és a szoptatásról akar tán beszélni. 

    előzmény:
    ebi85 (8389)
    2009-05-12  10:00
  13. 2009. május 12. 10:008389.
    Lecsekkolni, hogy milyen helyen várjátok Nándit  Nálunk is volt... tiszta hülyeség... de ez van 
    előzmény:
    fules0224 (8388)
    2009-05-12  09:52
  14. 2009. május 12. 09:528388.

    Itt vagyok, de nem megyek többet piacra, fárasztó.

     

    Csanád tündéri!

     

    Ebi: nekem is eszembe jutott, már hiányoltam a fészekreakási ösztönt :))). Azt hittem nálam nem fog jelentkezni. 

    Neked már tényleg ninc sok hátra!

     

    Nekem melegem volt az éjjel, pedig ablakok tárva-nyitva mindenhol.

     

    Jön ma a védőnő. De minek?

     

     

    előzmény:
    csinicsani (8381)
    2009-05-12  08:20
  15. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 12. 09:468387.
    Az Oltári srácokat néztük a Tháliában. Láttam már, de annyira hiányoltam a színházat, h el kellett mennem. Nagyon jó volt
    előzmény:
    marcsi0211 (8383)
    2009-05-12  09:12
  16. 2009. május 12. 09:328386.

    Sziasztok Kismamik!

     

    Végre géphez jutottam az enyém még mindig beteg Jó sűrű volt az elmúlt 1 hét... mire végig olvastam.

    Kandikának és a babónak nagy gratula. Sok boldogágot kívánok

    A kontaklencse kérdést én is egy ideje fel akarom tenni a dokimnak, de mindig elfelejtem a kismamagy.....

    Látom mindenki szenved, én is. Ráadásul tegnap kihúzták a fogamat nagyon xar éjszakám volt, úgy érzem magam, mint akin átment az úthenger.

    El felejtettem, hogy még mit akartam írni.

    Elméletileg gyakrabban tudok most már jönni.

    Brigi+Zsigmond 33+6 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. május 12. 09:268385.
    Én eddig havonta jártam gyantáztatni, most meg hogy babó a pocakban 9hetente is elég lenne. Most 5hétre megyek, bejelentkeztem most péntekre, mert kitudja mikor megyünk kórházba, meg utána sem hiszem h az első pár hétben én gyantáztatni szeretnék járni  Az én lábam sajnos mást nem bír... elég érzékeny a bőröm  (borotva, epillátor, mindentől jobban beghyullad, még  a gyantával a legistenesebb)
    előzmény:
    Elefanni (8384)
    2009-05-12  09:22
  18. 2009. május 12. 09:228384.

    Sziasztok!

     

    Haizer Timea: szívesen cserélek veled telószámot,priviben elküldhetjük egymásnak,ha gondolod

     

    ma én is egész jól aludtam,csak egyszer keltem fel én is pisilni és Réka sem mocorgott most túl sokat. Biztos kifárasztottam tegnap a nagy fővárosi sétával a BKV-nak köszönhetően

     

    Mindjárt indulok fodrászhoz.Alig várom,hogy végre civilizáltabban nézzek ki és ne úgy vonuljak be a kórházba,mint egy ősember.

     

    A szőrtelenítést a kényes helyen én is borotvával oldom meg,legalábbis próbálom,mert én sem látok semmit,hogy mi hogy van odalent. Le merem fogadni,hogy a fele ott marad,de örülök,hogy ezt meg bírom csinálni,mert a kisasszony elég finnyás és nem bírja,ha ilyen hajlongós pózokat veszek fel.

    A hétvégén pl. nekiestem magamnak az epilátorral,mert bejött a rövidgatyás időszak, és még ekkora hassal sem bírom magam elviselni szőrösen. Hát kb. 2szer annyi időbe telt elvégezni az epilálást,mint rendesen,mert bárhogy próbáltam fordulni,folyton rúgdosni kezdett.De amikor végeztem,megdícsértem,hogy milyen szépek lettünk

     

    Amúgy nekem szerencsére korábban sem volt túl erős a szőrzetem,de a terhesség alatt tök ritkán nő,sokkal ritkábban kell leszedni. Nem bánnám,ha ez így maradna,de félek tőle,hogy szülés után visszatér megint a dzsungel Jane korszak.

    előzmény:
    haizer_timea (8371)
    2009-05-11  20:16
  19. 2009. május 12. 09:128383.

    Köszönöm elvettem egy !

     

    Sziasztok lányok!

     

    Én is aludtam 7.45 ébresztett a lánykám de éjjel azért még voltam kinn pisilni. 

    Olyan jó hüvös volt éjszaka hogy a konyhaablakon keresztül szellöztettem fél éjszaka lehet hogy az ért tudtam aludni?Reggel se volt még az a nagy meleg mint eddig.

    Csinicsani: Te nem junius 7.re vagy kiirva? 

    Magdi: majd a tel számodat küld el légyszi hogy tudjak egy sms-t irni a korházból ha meglesz a kisasszony.

    Bababluz: Mit néztetek a szinházban? Az én hasam az biztos hogy még most is nö rendesen de közben megy lefele és formálodik is.

    Tiffin: Kandika junius 5. volt kiirva hivatalosan de ki tudja hogy mit mondott az uh és a dokija. Nála már várható volt hogy bármikor beindulhat. 

    Kandika: Ha minden igaz akkor te már otthon babázol tegnap vagy ma ota és ha lehet szeretnénk megtudni hogy jártál e pénteken a fodrásznál és hogy milyen volt ilyen gyorsan szülni,mert délután még nekem válaszoltál a kérdésemre. 

     

    Marcsi és Alina Léna 36+2 / 26 nap vissza! 

    előzmény:
    csinicsani (8378)
    2009-05-12  07:34
  20. 2009. május 12. 09:008382.

    Jó reggelt!

    Csanád egy tündérkirályfi! 

    Füles, asszem megjött  a fészerkaró ösztön nálad is. Amikor múltkor msn-eztünk, ugyanez volt nálam is... azóta is tart  csak olyan 2fele elfáradok és utána már nem olyan aktívan de a reggeli ébredéstől addig végig pörgök...

    Ma én is kinézek a piacra gyümiért meg paradicsomért.. remélem lesz jó áron.

     

    Babablúz ez a szám a terheskiskönyvben van minden olyan sorban, ahova a doki írt.. legalábbis nálam.

    Én úgy tudtam, hogy ebből a 4számjegyből az egyik a lepény érettségét mutatja....

    Ezekszerint én totálisan zárt voltam egy hete  3000

     

    Jaj csajok és olyan jót aludtam!!!! Egyszer keltem csak fel pisilni fél4kor, aztán csak amikor a férjem indult dolgozni, és 11-8ig aludtam Olyan jó volt végre!!!!

     

    Márk 37+6... 15nap a nagy napig 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. május 12. 08:208381.

    Jajj csajok elfelelejtettem irni h múlt héten az anyák napi szerepen Csanád szenzációs volt, elszavalta a versét, eltáncolta a táncát plusz még a nagyok mellé is beállt táncolni és énekelni.Mindenki rajta nevetett és őt nézte...ötön vannak 2 és fél évesek és közülük 3 végigbőgte a szerepet ....és én oan büszke voltam az enyémre....persze sirtam a meghatódottségtól és nevettem egyszerre...itt  blogban vannak képek (ő kiskertész volt) http://szokekapitanyunk.blogspot.com/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. május 12. 07:488380.

    Jó reggelt!

     

    Én is aludtam, bár reggel fél 7kor keltem, múlt héten alig bírtam felkelni, most meg. És már mosok, meg pakolásztam is. Aztán ha lejár a program kiszaladok a piacra, megnézem milyen a felhozatal gyümölcsből.

     

    Csinicsani: szívesen, tegnap nekem is belerúgott a csontomba:S.

     

    35+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 12. 07:468379.

    Szép jó reggelt lányok!

     

    Ki mit kér? ?

     

    Tegnap voltunk színházban, s mikor elkezdtek énekelni, babóca ütemesen rugkapált. Csak nem musical színész lesz a drága?

    Bejelentkeztem tegnap elsősegély tanfolyamra. Kicsit megnyugtató, hogy hétvégén ezt is kipipálhatjuk .

    Ezeket a 3000,2000, 1111 - melyik leleten látjuk? Nkem ilyen még nem volt . Ráadásul nekem a lepény érettségét se nézte még senki.

     

    A névválasztást ezek szerint rosszul tudtam. Még jó, hogy nem érint. Néztek volna nagy szemekkel az önkormányzatnál.

    Annyira vicces az alvás mostanság. Ha felébredek, először átpakolom a pocakomat, utána pedig fordulok. 1/2 2 - 1/2 3 között minden nap felkelek,  s 1-3 órát fent vagyok. Írtátok Ti is, hogy előfordul. Mi lehet az oka? Készülünk az éjszakázásra?

     

    Egy érdekesség: a 8. héttől folyamatosan mérem a hasam kerületét. 2 hónapja nem változott. Csak a forma deformálódott el. Eddig széles lapos volt, most meg csúcsos.  Ekkor már nemnő a pocak? Azt hittem, h a sztárok azért császároztatják meg magukat, mert az uccsó hónapban már a hasfal vastagsziok. Nálam ez nem figyelhető meg. Vajon miért?

     

    Holnaptól szedem a homeopátiás bogyókat. Ti mikor kezditek a málnalevél teát? Jógán hallottam, hogy 2 hetes kúránál ne csináljunk hosszabbat, mert szorulást okozhat, viszont a palástfű tea nagyon jó. Vihető be a szülőszobára is. Hogy tervezitek?

     

    Kicsit én is hosszú lettem

     

    BB 35+6 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. május 12. 07:348378.

    Jó reggelt mindenkinek

     

    képzeljétek tudtam aludni az éjjel , hurrá

     

    Fules köszi a felvilágositást, akkor nekem is kb ugy fekszik, csak a hátát a baloldalt dudoritja ki.Nekem alul leginkább a csipőcsontomat rugdossa , ritkán a hugyhólyagom.De a fejét a bordáim közül egy kicsit lejjebb vitte szerencsére.

     

    Pöttöm , akkor vigyázz nehogy kipottyantsd valahol a bébid

     

    Luiz , neked az első gyerkőc ilyenkor már kint volt ugye ?

     

    36+3

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. május 12. 00:548377.

    Sziasztok, kismamik, bevallom, csak az utolso 100 hsz-t volt erom vegigmazsolazni, olyan kedvetlen vagyok es fasult is mostanaban. Aludni sehogy sem kenyelmes, faj a csipom, elgemberedik mindenem.

    A babaszobat sem tudom meg helyrehozni, mert ott a nagyagy, amihez segitseg kell a ferjemnek, hogy kivigye-en nem birom el.

     

    Angel, Kandika: gratulalok! Angel, rad sokat gondoltam, nojon nagyra a kis Diocskad!

    Ki tudja, kandika mikorra varta a babat? Mert eleg szep sullyal szuletett, ha koran is!

     

    Haizer Timea: nekem is kell a vas, itt siman, recept nelkul kaphato. En olyat vettem, ami lassan szivodik fel a nap folyaman, igy kevesse okoz szorulast.

     

    Fules: en is a rovid, egyszerubb neveket szeretem. :)

     

    Nevadas: Ha jol tudom, a Lado utonevkonyvbol lehet valogatni, es ha uj otlet merul fel, azt a MTA-tol kell kervenyezni. Lehet, hogy sokan nem ertenek egyet velem, de en megertem, hogy fontos az Akademianak a magyarsag fenntartasa, hisz belolunk csak 10millio van. Itt, az USA-ban adhatsz barmit, de ez bevandorlok orszaga, mas teszta. Nekem is jobban tetszik a Jennifer mint a Dzsennifer, de a magyar kiejtesi szabalyok miatt lett ilyen.

    En amugy mindenkit lebeszelek a tul kulfoldies, kacifantos nevrol, ha mindketten magyarok.

     

    Mi csutortokon megyunk UH-ra, utolso alkalom lesz szinvallasra a picurnak, de fiunevunk nincs. Ferjem mindet kilotte, ami nekem bejonne, sajnos.

     

    Apa a szuloszoban: en ugy gondolom, nem szabad oket eroltetni. Inkabb tartsuk tiszteletben, ha ok nem birjak nezni a fajdalmat, szenvedest...fontosabb, hogy a kovetkezo 20 evben ott legyenek a gyerek mellett, mint azon az egy napon.

    En pl. azt sem zarom ki, hogy sajat magam kuldom ki a parom, ha nem tudok orditani, elengedni magam, mert latom hogy o is velem szenved. :P

     

    Gyantazas: na, en vallalom, osanya vagyok, nem leszek borotvalva. :D Mert elkepzeltem, hogy ha gatseb is lesz, plusz a szor is no, akkor szepen viszket-begyullad ott minden. Itt nem is vegeznek rutinbol borotvalast.

     

    Osszehuzodasok: na, nekem ma volt a legdurvabb, ketret gornyedtem tole, gyorsan le is ultem. Picit simogattam a hasam, aztan abbamaradt.

    A babam is neha olyan hulye helyekre tud beulni, pl. bordak kozott bokoget. ferjem hangjat imadja, szivesen bujocskazik vele meg mindig.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. május 11. 23:358376.

    Sziasztok!

     

    szerintem mindenki észre fogja venni ha itt az idő (mondom én pedig én is elgondolkoztam néhányszor, hogy honnan fogom tudni, az elsőnél a víz folyt de az sem volt egyértelmű nekem) szóval bagoly mondja verébnek :o))

     

    Angel gratula a hízlaldához ez azt jelenti, hogy most már sinen vagytok csak híznia kell a kisasszonynak aztán mehettek haza

     

    Magdi elküldenéd nekem is a számod, én is lemaradtam a nagy telefonszám cserlésről  és már nem tudom kivel kéne cserélni.. szóval ha elküldöd megköszönöm és akkor neked írok majd ha történik valami

     

    Amúgy remélem még egy hétig kihúzzuk egyben mert apának ahétvégére lenne melója szóval jó lenne ha akkro még egyben lennénk meg amúgy is még holnap megyek dolgozni még itthon is van némi melóm amit szeretnék a héten befejezni aztán jó lenne kicsit pihenni befesteni a hajam meg csavarogni egy kicsit amíg lehet aztán egy ideig úgyis nagyon macerás lesz minden kimozdulás hogy az ember 100 szor meggondolja

     

    én biztos nem gyantáztatnék most mert a bőr is érzékenyebb meg nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem akinek bokor szőre szokott nőni alig nő a bundám szóval elég pár hetente borotválni én majd megejtek itthon egy borotválást ha lesz rá időm, mert az mégis csak kényelmesebb nekem (bár nálunk nem volt gond a borotválással vagy ilyesmi) én amúgy vakon szoktam csinálni mert semmit nem látok csak kitapogatom és ahol még érzek szőrt ott nyírok :o))

     

    Luiz 37+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 11. 21:088375.
    hja ebi, a legviccesebb az volt, hogy a ctg akora fájásokat mutatott, hogy hú, ez mennyire rossz lehet nekem, én meg akkor még  nem éreztm semmit
    előzmény:
    ebi85 (8369)
    2009-05-11  19:12
  28. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 11. 21:048374.

    köszönöm:) közben sikerült visszapörgetnem, és olvasni visszamenőleg. és láttam, hogy angelnél is megvan a baba, és sikeresen átkerültek "hízókúrára".

    kandika meg 36. héten ekkora baba. hú!

     gracca a babákhoz!!

     

    ebi: nálunk családilag ilyen a szülés. most faggattam ki anyum, mondta, másodszorra még ennyit se fájt.. és nekem gyorsabb volt az első is, mint neki... szóval ilyeneket mond mindenki, hogy figyeljek nagyon, és ne útközben szüljek viccesek anyóst azért faggattam ki hogy halljak vmi sima félét, erre meséli a hátfájást... szóval a kislányom asszem szintén mindenfelől érdekeset örökölhet.

    előzmény:
    csinicsani (8365)
    2009-05-11  19:01
  29. 2009. május 11. 20:418373.

    Ha valaki rajtam kivül nem tudná hogy mit jelentenek akkor leshet egy picit majd innen.

     

     

    Mit jelentenek az egyes értékek?

    A leletre írt négyszámjegyű értékből az első azt jelzi, hány ujjnyi a méhnyak, a másik három pedig a külső, középső és belső méhszáj nyitott vagy zárt állapotára utal. Ha 1-es, akkor nyitott méhszáj, a 0, akkor zárt. A méhszáj akkor nyitott teljesen, ha mindhárom érték 1-es, azaz a nyitott külső és középső méhszáj még semmi komoly problémát nem okoz. Gyakran ezek már a 30. hét előtt kinyílnak, a belső pedig még a 41. héten sem akar :o)

    3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi
    2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi
    1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi
    3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
    2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
    1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
    3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
    2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
    1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
    3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
    2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
    1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. május 11. 20:308372.

    Füles sajnálom hogy a párod nem lehet benn a császárnál.

     

    De a babó méretei azok szépek.

     

    Szülés idejét inkább kitolnám egy kicsivel mint a pikk-pakk. Mi lehet gyorsabb 2.5 óránál elsö fájástól az utolsoig? Annyira azért remélem nem akar ö is sietni mint a növére 1.5 éve. A sok kismama utált a szülöszobán mert bementem majd gyorsan ki is tették a szüröm és miattam vissza küldtek egy vajudó kismamát az osztályra.

    előzmény:
    fules0224 (8363)
    2009-05-11  17:34
  31. 2009. május 11. 20:168371.

    Elefanni!

     

    Ha gondolod mi cserélhetünk számot, én sem adtam meg senkinek eddig! Bár látom elég közel vagyunk egymáshoz, de majd azért összejön azért az értesítés!

    előzmény:
    Elefanni (8364)
    2009-05-11  18:45
  32. 2009. május 11. 19:508370.

    tényleg pont egy hét van köztünk.

     

    Nekem a köldököm körül van a karja, jobb oldalt a nagy dudor a háta, vagy a hasa, ill. ha oldalt rúg, akkor a térdei. A szíve a köldökömmel egy vonalban van, csak onnan vagy 3-4 cm (ha nem 5-6).

     

    vmelyik nap vki belinkelt egy képet, az kb. jellemző nyunyira.

     

    http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://www.keruletivedonok.hu/faros1a.jpg&imgrefurl=http://www.keruletivedonok.hu/szules.html&usg=__9pX0M9vgoV7702KjahfC5ne9evY=&h=316&w=200&sz=17&hl=hu&start=17&sig2=HBquPz_01lQy94GActXS3Q&um=1&tbnid=UDx3TSFUgAmHLM:&tbnh=117&tbnw=74&prev=/images%3Fq%3Dfarfekves%26hl%3Dhu%26sa%3DG%26um%3D1&ei=ucwCSsG5O5XN-Qa7lumQAw

     

    ez az, sztem a 3. képe, csak a bal oldal felé van a háta, válla.

     

    Most épp a hólyagomat rugdossa.

     

    3100-es méhszáj:  3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt.

     

    Elefanni: mintha magamat olvastam volna, én is ennyit mentem ma kb. és nekem is egy hét múlva CTG.

     

     

    Nekem sincs mit felvennem, kerestem is ma vmi normális felsőt, de még nem találtam:(.

     

    1 trikóm van amit fel tudok venni, bár nem a legszekszisebb, a turkálóban ahol vettem a babaruhákat volt oan jó térdnaci, de erre a pár hétre már nem akartam megvenni.

     

     

     Ebi: itt sajnos nem lehet benn, de miután kivették, megmutatták nekem, lemossák és utána az apáé. Szóval ő hamarabb kapja meg. Ezt megkérdeztem ma. A többiről majd két hét múlva beszélünk.

     

    35+2

     

     

    előzmény:
    csinicsani (8365)
    2009-05-11  19:01
  33. 2009. május 11. 19:128369.

    Pöttöm, ez jó  eddig úgy voltam vele, hogy majd fáj valahogy és csak rájövök, hogy ez az a fájás.. de ezek után   a nevetés és a sokkolódás között lebegek 

     

    Füles, nálunk a császárnál is bent lehet apa. A szemüvegedet meg add oda apának, a császi után tuti  bemehet majd egyből, és akkor ő viszi anya szemét hogy lássa a kis Nándit  

     

    Elefani, olyannal kellene cserélned számot, aki még senkinek nem adta meg.  Nézd meg a táblázatot, vagy tedd fel a kérdést, hogy kinek nincs még párja 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. május 11. 19:098368.
    megpróbáltam bemásolni a táblázatot és előnézetben tökéletesen kiteszi , aztán amikor elküldöm igy néz ki ....hmmmm vajon miért ?
    előzmény:
    csinicsani (8367)
    2009-05-11  19:08
  35. 2009. május 11. 19:088367.
     

    Név

    Hét+Nap

     Kórház  

    Neme

    Kisbaba neve

    Született

    Súly

    Hossz

    Szülés módja

    1

    Angel37

    26

    SOTE II. 

    kislány 

    Diána 

    2009.03.24. 

    850gr 

    33,5cm 

    császár 

    2

    kandika1

     36

    SOTE II.

    kisfiú 

    Bálint 

    2009.05.08. 23:45 

    3260gr 

    53 cm 

    természetes úton

    előzmény:
    csinicsani (8366)
    2009-05-11  19:04
  36. 2009. május 11. 19:048366.
    khm....Kandikéjék jül vannak = Kandikájék jól vannak
    előzmény:
    csinicsani (8365)
    2009-05-11  19:01
  37. 2009. május 11. 19:018365.

    Fules , szép méretek , kb ez volt nekem is mult héten és akkor annyi idős voltam mint te (asszem 1 hét van köztünk), és nekem is egy héttel nagyobbnak mondta.....3100, az azt jelenti h már nyilogatsz ?

    Amugy nekem 0 érettségűt irt a lepénynél, habár az azelőtti vizsgálaton 0/1-et ...ez elég szubjektiv szerintem.

    Engem ugy idegesit h amióta faros lett nem tudom betájolni milye hol van , nekem bal oldalon állandóan jelenik meg egy nagy púp amikor nyomja ki magát , szerintetek az a háta...vagy mi ? Fules te hogy érzed amikor nyomja magát (azért kérdezlek téged mert hogy a te babód is faros)...hol púposodik a hasad?

     

    Pöttöm , Kandikéjék jül vannak a 36. hétre szült 3100 v 3200 gr lett Bálint baba.

     

    Na ma betették az ajtót a gyerkőc szobába, holnap még jönnek a finomabb simitásokat elvégezni, tök jó lett , ugyhogy hétvégén befejezzük a szobát és akkor teszek fel képet.Gondoltam felállitom az ágyat is h Csanád lássa és szokja....több gyerekes anyukák ez jó ötlet szerintetek ?

     

    36+2

     

     

    előzmény:
    fules0224 (8363)
    2009-05-11  17:34
  38. 2009. május 11. 18:458364.

    Sziasztok!

     

    Megint eltűntem egy kicsit,de itt vagyok és ragyogok

     

    Ezt a meleget kicsit nehezen viselem.Nagyon hisztis voltam tegnap, itattam az egereket,hogy nagyon melegem van és nincs mit felvennem.Szinte mindenre elbőgtem magam.Szegény apa csoda,hogy nem csavarodott be mellettem.

    Mostanában egyre többet vagyok zizi,rámjön a hülyeség front.

     

    Mi egy hét múlva megyünk CTG-zni,remélem minden ok.

    Viszont ma elmentem a hepatitis leletért,amit szerdán csináltak meg,szerencsére minden rendben van.

     

    Persze a dokimnál 2 órát kellett várnom,mire sorra kerültem. Aztán bevittem a munkahelyre a papírjaimat. Visszafelé kicsit csavarogtam és jól megszívtam,mert pont akkor volt baleset vhol a körúton,és nem járt a vili, a pótlóbusz halál. Így nagyon elfáradtam, sajognak a talpaim. Végülis 8kor indultam itthonról és 3ra értem haza. Meg is dícsértem magam,hogy nem dobtam el magam félúton

     

    Most már nekem is ideje lesz összepakolni a kórházi csomagot,mert szerintem ebben a melegben nem fogja végig kihúzni a kicsi lány odabent. Én azt mondtam,hogy szerintem kb. 3 hét múlva meglesz a baba.Nem is bánnám,mert már nagyon várjuk,meg hát egyre nyűgösebb és kibírhatatlanabb is vagyok már.......

     

    Tudom,egy kicsit le vagyok maradva,mert azt hiszem,hogy nem adtam meg a telószámot,ha megszületik a baba.

    Hogy is van ez?Kinek kellett elküldeni a telszámot?

    Bocsi,hogy ennyire szétszórt vagyok

     

    36+3

    előzmény:
    fules0224 (8363)
    2009-05-11  17:34
  39. 2009. május 11. 17:348363.

    Itt vagyok ragyogok:) Megjöttem a dokitól, faros, 2800 g és a méretei kb. egy héttel idősebbek. Egy hét múlva CTG, aztán két hét múlva UH is lesz. Bár nem bánnám, ha addig megszülnénk:).

    Nekem is kettes a méhlepényem érettsége.

    és a méhszáj 3100.

     

    Ebi: ha császár lesz (addig nagyon úgy néz ki), akkor ugye nem jöhet be a műtőbe.

     

    Nem tudom mi lelt reggel,  h ennyi mindent megcsináltam, aztán 11-től 4-ig meg csavarogtam, vettem babaruhát is még párat.

     

    Marcsi: lehet ennyi gyerkőc után pikk-pakk kijön a baba! ne félj, soha nem lehet tudni! reméljük ez lesz a legkönnyebb szülésed!!

     

    én a rendőrautós bevitelre szavazok!


    Csajok: lehet hülye vagyok, de én nem félek, csak a szoptatástól, mert azt még nem csináltam. Megfogni is megmerem, pelenkázni is, fürdetni is szerintem. De ezekbe gyorsan bele lehet rázódni ám! Legalább is remélem:)):

     

    Én jégkrémet kívánok, de nem is csoda ebben a nagy melegben. 30 fok volt ma.

     

     Engem nappal apjuk munkatársa visz, éjjel meg a mentő.

     

    Timi: én u. olyan vasat szedek, de nem fog, vagyis csak a ka.i színét én ma is 3x voltam wc-n, tegnap 2x.

     

     Puhamancs: asszem az MTA-nál kell kérvényezni, ha olyan nevet szeretnétek, ami az ő jegyzékükben nincs benne.

     

    Én a szemüvegemet féltem, mármint, h szülésnél, ill. műtűtnél leveszik, aztán nem találom, na, én ettől parázok, mert szemüveg nélkül vak vagyok.

     

     Még aZsaklin nem is oan vészes, de a többi!

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ebi85 (8328)
    2009-05-11  10:57
  40. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 11. 16:448362.

    babablúz: nekem is ez volt egyeskével a parám.. ill kicsit most is az. de juszt is észrefogom venni!!!

    nekem se volt soha mensis görcsöm... nekem úgy feszülgetett alul a csíípőmnél. ez lett volna a jel. mindenesetre más történt picit, mint addig. de fájni nem fájt, csak feszült. de előtte szülésznővel mindent átbeszéltünk, így a feszülésre is behívott a kórházba. ott még egy bő órát ugyanez volt, és evvel ki is tágultam több mint 4 ujjnyira annó, hogy nem is fájt, csak tényleg feszült némlleg. na utána azért fájt jobban:) 

    anyós mesélte, hogy neki se féjt, neki a dereka sajgott mindkettővel. de az is jel állítólag, így őt is behívták annó.

    a lényeg, hogy azért akármi lesz, ha nem is folyik el a víz, lesz vmi picit más érzés. akkor inkább hívd a szülnőt, vagy a dokid.

    de a legötbben azért észreveszik, mert vagy a víz folyik el, vagy tényleg fájni kezd rendesen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8354)
    2009-05-11  15:46
  41. 2009. május 11. 16:438361.

    Vannak olyan kontaktlencsék, amik akár egy hétig éjjel-nappal viselhetőek. Én is ilyen lencsét gondoltam a szüléshez... belepusztulnék, ha nem látnám a kisfiam első percét.

    Végülis mi baja lehet a szemnek? Sírni tudok benne, max. elszakad, ha sokat dörzsölom, de akkor meg van másik...

    A dokimtól azonban nem merem megkérdezni, még a végén rájön, hogy lencsém van és letilt. Valaki aki nem kontaktlencsés és a dokija felé jár nem kérdezne rá?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8354)
    2009-05-11  15:46
  42. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 11. 16:388360.

    ha valamelyik szülő nemzetiséginek vallja magát, akkor lehet eredeti helyesírással is anyakönyveztetni a nevet. pl ha vki azt mondja, görög, vagy szerb, ilyesmi, akkor lehet sophie, szófia helyett. ilyenek. persze ha nem stimmol a vezetéknév, tuti lebukás. de ez a kiskapu létezik.

    csak akkor utána nem csodálkozni, ha a nemzetiségi önkormányzatok is küldenek választásokkor koopogtatócédulát pl

    előzmény:
    ebi85 (8357)
    2009-05-11  16:28
  43. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 11. 16:358359.

    na, ilyeneket tesóm is mesélt, hogy gyakorlaton voltak hisztis szülő nők. és az mekkora hülyeség, elmegy az energia, ami kéne a szüléshez.

    én 3 szor megkérdeztem, hogy üvölthetek e.. a doki meg mondogatta, hogy ja, majd szólnak ha csendben kell lenni. de szigorúan betartottam a levegőket minden. csak a kifelelevegő hanggal jött. aztán amikor szóltak, hogy szem becsuk, és csönd. mint a kuka kitoltam a gyereket. az izomról utána tájékoztattak hogy az fájt annyira sajnos. 

    és nekem is azt mondták, ha üvöltve könnyebb, azt lehet, hsztizni sikítozni, szigorúan tilos. ezt ég szülésznő mondta hetekkel a szülés előtt. hát hisztizni nem is let volna erőm, az tuti.

     

     

    kandika megszült?? mikor?? mekkora a baba? jólvannak???

    előzmény:
    marcsi0211 (8331)
    2009-05-11  11:28
  44. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 11. 16:328358.
    Hát, meg tudlak érteni . Mikor először hallottam a Zsaklin, Dzsennifer, Dzsoki, Szamanta neveket - illetve leírásukat, azt hittem leülök. S mégis, van akinek tetszik - nekem túl túl túlkreáltak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (8356)
    2009-05-11  16:08
  45. 2009. május 11. 16:288357.
    Igen én is úgy tudom, hogy külföldi nevet csak magyarosított helyesírással lehet anyakönyvezni  De gondolom ez csak a magyar állampolgárokra igaz....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (8356)
    2009-05-11  16:08
  46. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. május 11. 16:088356.

    Köszönöm szépen a válaszod!

     

    Én személy szerint nem gondolkodom új névben, de a párom kitalálta, hogy mi lenne, ha adnánk a kicsinek egy második keresztnevet is és abban maradtunk, hogy akkor azt a nevet majd teljes egészében ő választja... de valahogy nem nagyon tetszenek neki a nevek amiket talált és dilemmában van vele, főleg, amióta azt mondtam neki, hogy tudtommal nem lehet akármilyen nevet adni a gyereknek, csak bejegyzettet, tehát onnan kell választania.

    Nekem speciel nem tetszenek az olyan 'magyarosított' külföldi nevek, mint pl. a dzsennifer, márpedig félő, hogy ha valamilyen külföldi eredetű nevet szeretne a kicsinek adni, csak magyarosított helyesírással engedélyeznék, annak az eredménye meg -valószínűleg- rémes lenne.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150898 (8355)
    2009-05-11  15:55
  47. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 11. 15:558355.

    puhamancs:Mi vegyes pásor vagyunk, s fel is merült ez a névkérdés.

    Magyarok esetében, ha még nincs bejegyezve, akkor - úgy tudom, az anyakönyvvi hivatalba kell benyújtani a kérvényt - helyileg illetékes önkormányzathoz. Ők eldöntik, hogy elfogadják-e.

    Nálunk, lehet külföldi, lehet magyar is. Ha vietnámi nevet választunk, akkor ellenőrzik, hogy tényleg létező nevet választottunk. Meg is vagyunk lőve, mert szerettünk volna egy magyar és egy vietnámi nevet. Ezutóbbiak 2 részből állnak, Magyarországon viszont max 2 keresztnevet lehet adni egy gyerkőcnek. Szal, ha vietnámi neve lesz, nem lehet magyar is, mert az a 3. lenne. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Egybe se írhatjuk a két részt, mert csekkolják, s mivel külön jkell írni, szétszedik, s levágják a magyar nevet.

     Szal, enm könnyű vegyes nevet adni. Min gondolkodtok egyébként?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543948 (8353)
    2009-05-11  15:37
  48. Torolt_felhasznalo_150898
    Torolt_felhasznalo_150898
    2009. május 11. 15:468354.

    Sziasztok!

     

    Salsi: Nekem is ez a parám. Mi lesz, ha nem tűnik fel, hogy beindult a dolog? Azt mondják, hogy olyan, mikor erős mensis görcsöket érez az ember lánya. Di mi van azzal, aki nem sokott görcsölni? Nem tom, milyen, szal azt se, hogy milyen, ha enyhe, azt sem, milyen ha erős .... jajajajaj. Azért csak nem születik meg, míg alszom 

    Egyébként a napközbeni beindulás is aggaszt. Párom nekem is a IX. kerületben dolgozik, csak mi a XIV-ben lakunk. Egyre több a hasonlóság

     ludmo: Kontaktlencse. De jó, hogykérdezted. Én úgy hallottam, h nem tanácsos - ha 20 óráig vajúdunk, nem tesz jót elvileg - Vkinek ötlet?

     

    előzmény:
    Salsi (8332)
    2009-05-11  11:40
  49. Torolt_felhasznalo_543948
    Torolt_felhasznalo_543948
    2009. május 11. 15:378353.

    Sziasztok Lányok!

     

    Kandika: gratula a bébihez! Irigyellek, hogy te már a kezedben tarthatod a kisbabád!

     

    Barátnőm kislánya kérdezgeti mindig, hogy mikor jön ki már a kisbaba... és ilyenkor mindig türelemre intem magam, de az idő előrehaladtával egyre nagyobb bennem az izgatottság, pedig még 5 hét van a kiirásig.

     

    Érdekes, hogy azt irtátok, hogy a harmadik trimeszteresek méhének érettsége általában már 2-es vagy 3-as. Nekem a mai napig 1-es érettségű (0-ról eleddig még nem is hallottam).

     

    Mit tudtok a névadásról? Milyen neveket szabad adni a gyerkőcnek?

    Én úgy hallottam, hogy magyar szülők csak bejegyzett neveket adhatnak a kicsinek, míg a vegyes állampolgárságú házasságokban szinte bármit lehet 'jegyeztetni'.

    Mi mindketten magyar állampolgárságúak vagyunk, így ha speciális nevet szeretnénk adni neki, akkor azt engedélyeztetni kell? S ha igen, hol?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2009. május 11. 15:188352.

    Sziasztok!

     

    Marcsi: nagyon szép nevet választottatok! Nálunk még mindig nincs semmi. Amennyire tudtuk, hogy Boglárka lesz a lányunk kost annyira nem tudjuk a második csajszink nevét. Elöszőr ugye volt a Dorottya, utána lett a Viktória, múlt héten a Barbara volt és ma reggel apa az Orsolyát mondta. Végül is még van 6 hetünk.

     

    Kisbogár: A Dominik és a Dániel is nagyon szép név. Én Dánilet szerettem volna ha kisfiú lett volna a Bogi. Bár pár éve volt , hogy a Teri Black danikázni kezdett mindehol és kicsit elment töle a kedvem.

     

    Salsi: nekem sem sikerült megnyitni. Marha jók a képek!

     

    Füles: én még gyorsan dobtam be kekszet a csomagba, bár apa nem igen akarta de utána imába foglalta a nevem. Csak ott volt velem majdnem 8 órát, éhen és szomjan is halt volna.

    Vittünk papucsot is de nem vettük elő, nem kellett.

     

    Anno a Boginál apa nem akart velem bent lenni, azt mondta, hogy szívesen eljön de a szülőszobába nem akar bejönni mert belehal ha látja, hogy mennyire szenvedek. Plusz fél, hogy összeveri a dokit mert hagy szenvedni.

    De kb. a 30. hét körül meggondolta magát, én nem erőltettem a dolgot. De amikor eljött a pillanat és az utolsó percig velem volt az nagyon jó érzés volt. Most is velem lesz ameddig infúzióznak de utána ha elkezdődik a műtét is tud majd leselkedni mert van a műtő ajtaján egy ablak ahol apuka kukucskálhat. A véres dolgokat nem látja csak amikor kiemelik a kicsi lányát.

     

    Én is marhára szenvedek, sehogyan sem jó. Sokkal nagyobb a pocakom mint múltkor és kicsit zavar, gátol a mozgásban. Már cseszeget a család, hogy miért vezetek még ekkora hassal de a Boginak, hogyan magyarázom el, hogy most nincs játszótér meg nincs fagyi meg nincs csavargás? Úgyhogy ameddig beférek a volán mögé addig megyek.

     

    Nagyon rákattanatam a rostos gyümilevkere pedig amúgy annyira nem vagyok oda értük. Na meg a görögdinnye sajnos nekem is a gyengém de a Boginak is. És ma láttam, hogy már lehet kapni cseresznyét, imádom a gyümölcsöket.

     

    Nem tudom, hogy miért van ez de terhesség alatt mindig olyan gyönyörű színem van. Amúgy extra fehér bőrű vagyok és általában leégek de ha terhes vagyok mindig olyan szép barna vagyok. Rengeteget vagyunk kint a kertben és a játszótéren és annyira tetszik a színem. Kár, hogy ez csak átmeneti állapot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. május 11. 15:098351.

    Füles! Én 7 hónapig kizárólag szoptattam. Onnantól kezdtem adni Zsombornak akár almát is. A nagyoknál már 4 hónapos korukban adogattam almát.

    Salsi! Nagyon ügyi vagy a kis festményeiddel. A fotók is tetszenek rólad.

    Angel! Nagyon szépen növöget a kis drágád. Csak így tovább! Jó egészséget neki!

    előzmény:
    fules0224 (8212)
    2009-05-08  08:39
  52. 2009. május 11. 14:458350.

    Remélem nekem sem lesz gond majd kiderűl. Elég érdekes az emésztőrendszerem működése, úgyhogy mondjuk semmin nem csodálkoznék.

     

    A magnéziumtól hónapokig hasmenésem és komoly hasgörcseim voltak, étvágytalansággal. Azt hitték már valami fertőzés, diétáznom is kelett töbször is sós krumplival stb...Aztán azt hitték tejallergia olyan durva volt.Aztán csak a magnézium volt a bűnös!Jó hogy így az utolsó hónapra rájöttem!Szerintem ezért is kisebb a babóm, de remélem hiánya azért nem lett és csak a zsírpárnái kisebbek!

     

    Timi

    előzmény:
    ludmo (8349)
    2009-05-11  14:15
  53. 2009. május 11. 14:158349.
    Én is ezt szedem, reggel Elevittel együtt, este magnéziummmal. Nincs gond a nagyvécével.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. május 11. 14:118348.

    Köszi Timi 

    Jaj nekem alacsony lett a vasam  Egy hét múlva megyek dokihoz, majd kivi leszek mit mond, mert nekem eddig nem írt fel semmi ilyet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2009. május 11. 14:108347.

    Szerencsére nem volt hiányom csak alsó határon volt a vasérték, meg a transzferrin telítettség volt alacsony, ezért napi 1 szemet írtak.

     

    A dobozra 2-t írtak de csak hogy kiadják mert 100 szemes, mondta a doki csak 1 et vegyek be.

    előzmény:
    marcsi0211 (8346)
    2009-05-11  14:00
  56. 2009. május 11. 14:008346.
    Mennyi vasat irtak? Én szerdán megyek vérképre és kiváncsi leszek mert ha emelkedett a szint akkor én már csökkentek napi 1 szemre. Vigyázz mert feketén fog de csak addig amig nem szivodik fel az összes. Utána beáll.
    előzmény:
    haizer_timea (8345)
    2009-05-11  13:57
  57. 2009. május 11. 13:578345.

    Hú köszi Marcsi, akkor megpróbálom én is bevenni az Elevitet is!

     

    Eddig nem kellett a vas nekem, csak most írtak.

    előzmény:
    marcsi0211 (8344)
    2009-05-11  13:53
  58. 2009. május 11. 13:538344.

    Szedem az elevitet napi szinten és mellé 2 szem neo ferro fol gammát is. Minden este ugyanabban az idöben megyek nagyvécére minden gond nélkül pedig én aranyeres is vagyok. A vasat és a vitamint is egyszerre veszem be de csak olyan délután 6 vagy 7 ora körül.

     

    Sok folyadékot kell mellé inni. Nem árt a tejtermékek fogyasztása sem föleg a kefir és joghurt.

    előzmény:
    haizer_timea (8343)
    2009-05-11  13:49
  59. 2009. május 11. 13:498343.

     

    Jaj, még egy kérdés: valaki szedi esetleg közületek a Neo-Ferro-Folgamma nevű vastablettát?

    Nem tudjátok ez nagyon megfog? (székrekedés?) Mert azon gondolkodok bevegyem e mellé az Elevitet, mert az is vasas!

     

    Nem szeretnék holnap szenvedni a wc-n!

     

    Timi

    előzmény:
    haizer_timea (8340)
    2009-05-11  13:37
  60. 2009. május 11. 13:428342.

     

    ÚÚ a muszáj, pontos jé!Bocsi

    előzmény:
    haizer_timea (8340)
    2009-05-11  13:37
  61. 2009. május 11. 13:378341.

    Ha már 4 évig én itattam a kocsmába, kiszolgáltam öket akkor ennyit igazán megtehetnek.Hányszor vittek haza még amikor dolgoztam. Jaj a régi szép idök.De rég is volt.

     

    Söt a férjem elötti utolsó párkapcsolatom (8honap) rendörsrác volt még jó hogy nem maradtunk együtt!

    előzmény:
    ebi85 (8339)
    2009-05-11  13:28
  62. 2009. május 11. 13:378340.

    Sziasztok!

     

    Megjöttem a dokitól, szerencsére nincs keresztben a baby, tegnap pedig, kocka alakú volt a pocakom!

     

    Jó méllyen van a fejecskéje, állítólag azért is kisebb a pocakom, viszont az uh alapján visszadátumoztak minket több, mint egy héttel, így hát azt mondta a dokim egyek szőlőcukrot hagy husisodjon a baba!Emiatt kicsit szomorú lettem, mintha éheztetném!Mondjuk nem zabálok az tény, de nem az alakom miatt hanem nem kívánok annyira enni!De azért csoki, fagyi is lecsúszik!Egy hete volt uh szerint 2300 gr, szóval azért remélem van már 2500. Tudom olyan butaság ezen agyalni, minden ok lesz!

    Fodrászon már én is túlestem ma, így egy darabig elleszek, és szép, hogy úgy lásson azért meg a kicsifiam!

     

    Bababluz: Ha eddig borotváltál, akkor lehet nem most kellene elkezdeni a gyantát, mert borotva után álltalában fájdalmasabb a gyanta, persze szőr függő.

    Próbálj sűrűbben borotválni és akkor jó lesz szüléskor is!

     

    Van akinek bejön a borotva, én mondjuk azért nem szeretem mert szúr és begyulladok tőle, és szülés után ez egy gátseb mellé annyira nem hiányzik!

     

    Szülés:Én nagyon féltem tőle, félidőben még sírva is fakadtam, hogy nem akarok szülni, mert nekem mindig nagyon erős a mensis fájdalom 3 gyógyszerrel viseltem plusz egy kis pia!

    Aztán megnyugodtam, mert azt mondják a félelem miatt adrenalin termelődik ami lassítja és fájdalmasabbá teszi a szülést.Olyan erősen hathat, mint ellentétesen az oxitocin.

    Szóval muszály pozitív fájdalomként értékelni, mert könnyebb lesz úgy!

    Ebi:A kiabálósok ellen pedig én azt találtam ki, hogyha esetleg valaki kiabál a közelben berakok a fülembe egy kis zenét, én nem akarom hallani, mert az biztos negatívan hatna rám is, mit ahogy te is írtad.

    Nekem az tök sokat segített megnyugodni, hogy elsősorban a baba születik ő rá kell gondolni, neki sem könnyű a születés legalább olyan nehéz, mint nekünk, mi pedig segítünk neki megszületni! A fájdalmat pedig próbálni kell úgy értékelni, hogy ez segítő fájdalom, sokan örülnének ha átélhetnék(pl.Akinek nem jön össze a baba.)

    Persze én sem szültem még, lehet könnyen beszélek.

     

    Van egy oldal amit nekem ajánlottak, hogy utolsó időben olvassam el minnél többször a szülésről!Szerintem nagyon jó ajánlom a figyelmetekbe:

     http://www.anyaleszek.hu/az-igazsag-a-szu lesrol--cikk

     

    Timi

    Ma 37. hétMég max 3 hét és

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. május 11. 13:288339.
    A rendőrautós megoldás elég egyedi sztori lenne a szüléstörténetek között 
    előzmény:
    marcsi0211 (8337)
    2009-05-11  12:27
  64. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 11. 12:588338.
    fú, hát asszem akik utánam szültek, azoknak se lehetett semmi élmény a 10 perc üvöltésem annó... még a gyerkőcös szobákban is halatsott állítólag de amint vvágtak, elmúlt. a tolófájást, meg se éreztem ahhoz képest. pedig nem akartam ám üvölteni. de akkor úgy volt könnyebb. asszem most a szülésznő, meg a doki hoznak majd füldugót
    előzmény:
    ebi85 (8328)
    2009-05-11  10:57
  65. 2009. május 11. 12:278337.

    Azt én se tudom hogy mi lesz ha apa dolgozik én pedig itthon a 2 kicsivel és ugy indul a szülés. Május utolsó hetében már szabin lesz de ha elöbb jönne akkor mit csinálok?

     

    Növéremnek itt van boltja 2 percre max leviszem a kicsiket hozzá és mentöt hivok vagy bevisz ö a gyerekekkel együtt a korházba. Vagy utolsó esetben hivom a kerületi rendör ismerösöket és bevitetem magam meseauton vinyogva.

     

    Egyik jobb mint a másik.

     

    Én félek a szüléstöl de az utána lévö dolgoktól egyáltalán nem. Se a megfogás se a fürdetés nem okoz/okozhat problémát. Már a nagylányomat is biztos kézzel fogtam pedig akkor nagyon fiatal voltam elöször anyu fürdette másnaptól már én és nem is engedtem beleszolást.

    előzmény:
    ebi85 (8335)
    2009-05-11  12:06
  66. 2009. május 11. 12:098336.

    Én is elég nyűgös vagyok mostanában. Főleg a hétvégéket tűröm nehezen, hétköznap legalább megvan a napi rutin, munkába menni, elvégezni minél több munkát aztán hazamenni. De hazamenetel után általában kidőlök. Viszont hétvégén már ebéd előtt kidőlök, úgyhogy azt hiszem jobb, hogy dolgozom.

    Az étvágyam nekem is változott, a reggeli kifli+kávétól eltekintve csak epret és görögdinnyét vagyok hajlandó enni J Viszont csoki és édesség egy falat sem tud lecsúszni, pedig hétvégén volt a nagymamám szülinapja isteni csokitortával, de mégsem ment. Helyette alig vártam, hogy nekiessem az epremnek, amit anyutól kaptam.

    A babaszobából már csak az ágyba való matrac és a mérleg hiányzik, de mindkettő meglesz a héten, és elkezdtem összepakolni a kórházi cuccom is, plusz folyamatosan mosom a babarucikat (már csak kb. 2 mosógépnyi van).

    Még el kell mennem az utolsó laborvizsgálatra, plusz keddtől kezdem a CTG-t.

     

    Kandikának gratula a bébihez. Irigy vagyok nagyon, én is jobban örülnék, ha már kint lenne…

     

    Lenne még egy kérdésem: van közöttetek kontaktlencsés? Lehet abban szülni vagy kivetetik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. május 11. 12:068335.

    Mi taxizunk, hacsak nincs baj amiért mentő kellen, de nem lesz

    Nekem szerencsém van, mert férjem tud itthon is dolgozni, uh előre láthatólag jövő hétfőn megy már csak be a céghez. Aznap megyünk dokihoz és meglátjuk mit mond. Lehet h akkor már attól a héttől itthon lesz velem

    előzmény:
    Salsi (8334)
    2009-05-11  12:00
  68. 2009. május 11. 12:008334.

    én már mind a kettőt hallottam..., szal nemtom mi után fáj az ember feje! amúgy a dokim nagyon eda párti és ő úgy szokta adagolni,hogy a kitolási szakaszban már nagyon nem hat, hogy együtt tudjon működni a kismama....

     

    A kórházbajutás is aggaszt! Mi van ha napközben indul be, a férjem a IX. kerületben dolgozik, mi a XV-ben lakunk, napközben minimum háromnegyed óra mire hazaér.Modnjuk a kórház közel van, kocsival 10-25 perc, ha csak nincs dugó.....

    előzmény:
    ebi85 (8333)
    2009-05-11  11:48
  69. 2009. május 11. 11:488333.

    Salsi ugyan ezt érzem én is! Tudom az agyammla h kb mik lesznek a jele... de úgy félek tőlük.. nem a fájdalom miatt, hanem hogy mit fogok csinálni, hogy megyek kórházba, hogy fogok rá reagálni...na meg észre veszem e... de biztos igen.. de akkor is És igen a szülés utáni dolgok nálam is ugyan ezek....

    Én úgy tudom, hogy az epidurális után nem fáj a fej, csak a spinális után....

    előzmény:
    Salsi (8332)
    2009-05-11  11:40
  70. 2009. május 11. 11:408332.

    én nem tudom eldönteni, hogy kérjek vagy sem..., hol az igen az erősebb, hol a nem. amitől igazán félek, hogy utána x ideig nem lehet mozogni, meg, h fájni fog a fejem....

     

    meg mostanában azon jár az agyam, hogy honnan fogom tudni, h itt az ideje... Persze, tudom a jeleket, de fel fogom ismerni? valahogy nem tudom elképzelni, h milyen lesz..., lehet pont emiatt nem is félek...., csak a szülés utáni időszaktól...

    Tudom-e szoptatni, nem ejtem-e le fürdetés közben, honnan tudom, hogy éppen miért sír? Ilyenek miatt parázok igazából.....

    előzmény:
    ebi85 (8330)
    2009-05-11  11:20
  71. 2009. május 11. 11:288331.

    Egyben megtudlak nyugtatni rosszabb hallgatni mint végig csinálni.

    Ha már ott tartasz hogy tolofájások vannak akkor az a legfontosabb hogy kinyomd a gyereket minnél hamarabb és utána jön az édes megkönnyebbülés.

     

    Szültem én ugy hogy mellettem a csajt a saját orvosa vágta pofán mert ugy visitott és hisztizett. Az volt az igazán meglepö dolog. Át is küldték egy zárt terembe hogy ott szenvedjen tovább hangosan és egyedül.

    előzmény:
    ebi85 (8330)
    2009-05-11  11:20
  72. 2009. május 11. 11:208330.
    Én is akarok kérni. A hallottak után mindenképpen. Ott lesza  férjem, szülésznő, orvos, majd segítenek hogy mikor meg hogy kell nyomni... bár számomra elképzelhetetlen h totál érzéketlen legyen végig az ember.... azért valamit csak érez  nem?! meg mintha azt mondanák, hogy a tolófájásokra csökkentik is az adagot, hogy könnyebben menjen... na mindegy, én bizti kérek, mert nagyon kiborultam most szombaton ettől az "élménytől"
    előzmény:
    marcsi0211 (8329)
    2009-05-11  11:10
  73. 2009. május 11. 11:108329.

    Lehet hogy furcsán hangzik de igen félek a szüléstöl 3. gyerköc után is.

     

    Nem is magátol a szüléstöl mert ugye azt tudom hogy ahol bement ott ki is jön a gyerek hanem magától a fájadalomtól és az ismeretlentöl. Bár már tudom hogy milyen a GM a burokrepesztés és varrás mert tapasztaltam de mindegyik más volt.

     

    Nem tudom hogy mire számitsak és ez váltja ki belölem a félelmet és nem szeretem ha ott lenn idegen kezek matatnak. Most megprobálok majd kérni fájdalomcsillapitást háthalesz lehetöség az EDÁra majd kiderül. Ha igen akkor nem is aggodom pedig tudom hogy lassitja a szülést valamennyire de nem érdekel.

    előzmény:
    ebi85 (8328)
    2009-05-11  10:57
  74. 2009. május 11. 10:578328.

    Szia! Miért fosztanátok meg? Ezt nem értem... te nem szeretnéd hogy bent legyen, vagy más az oka?

    Látom jól belehúztál a házimunkába micsoda pálfordulat előző héthez képest

    Marcsi te félsz a szüléstől? Én pedig azt hittem 3gyerkőc után már fel van rá készülve annyira az ember hogy ne féljen.  tévedtem ezek szerint...

    Én is félek. Nem emlékszem hogy írtam e, de most szombaton amikor NSTre mentem épp egy nő szült és az uccsó tolofájásokat végighallgattam a folyosón. Olyna rossz volt majdnem elsírtam magam hogy ezt én nem akarom. Utána kiderült h az anyuka valamiért nem kaphatott fájdalomcsillapítást... (bocs ha már írtam ezt)

    előzmény:
    fules0224 (8322)
    2009-05-11  10:20
  75. 2009. május 11. 10:448327.

    Nem értem a férfiakat. Megkérdeztem apától hogy mit látott a szülésböl olyat amitöl rosszul lehetne lenni és azt mondta hogy semmit mert ugye ö anya feje felett áll és a hátát támassza.

     

    Még a vér is annyira elenyészö hogy felesleges a férfiaknak ilyenen parázni.Azt elhiszem hogy rossz azt látni hogy szenved az asszony és látni ahogy fáj de ez az élet rendje.

    Mondom én aki amugy félek a szüléstöl!

     

    Utána van vér de akkor már letakarva várakozik a kismama a vajudoban.

     

    előzmény:
    Salsi (8325)
    2009-05-11  10:33
  76. 2009. május 11. 10:428326.

    Én már felporszívóztam, felmostam, mostam is egy adagot, most meg megyek a doktor nénimhez. Kicsit izgulok (a hasam is csikar).

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. május 11. 10:338325.

    Az én férjem rosszul van az ilyenektől, de azt mondta az elején tuti bent lesz, aztán max Édesanyám váltja....

    Szombatig amúgy már ott tartottunk, hogy végig marad, de a tanfolyam után kezdett beparázni.... Én meg nem szeretnék semmit ráeröltetni, ezért Édesanyám lesz készenlétben....

    előzmény:
    ebi85 (8321)
    2009-05-11  10:17
  78. 2009. május 11. 10:308324.

    Sziasztok,

    ahogy látom a tegnapi telihold megtette hatását! Én óránként keltem fel az éjszaka pisilni, és annyira fájt a csípőm, hogy csillagokat láttam! Mondjuk ez szerintem inkább a létránállásnak tudható be, mert tegnap épp Némót pingáltam....

     

    A Máté nevet mi is azért szeretjük, mert nem lehet becézni! Anyós meg pont emiatt volt kiakadva, de így járt!:-) Ja és mi is becézzük rendesen: Szederke, Ficánka, Kiskrapek,, Öcsisajt, Pocakberci, Minimanó....

     

    Kórházi csomag nálam még sehol, és de jó, hogy írtátok, hogy apának kell papucs, mert azt tuti elfelejtettem volna....

     

    Mosnom és mosogatnom kéne, de valahogy nincs hozzá kedvem!:-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. május 11. 10:298323.

    Én is bejelentkeztem a héten szerdára, elvileg minden gyantára, remélem bírni is fogom:-)

    Aztán még1  fodrász meg a körmeimet kéne rendbe rakatni és felkészültem:-)

    tegnap összeraktam már a baba hazahozós cuccot is, igaz 3 szettet is :-D

     

    előzmény:
    ebi85 (8294)
    2009-05-10  21:22
  80. 2009. május 11. 10:208322.
    a férjem már évekkel ezelőtt kijelentette, h benn lesz, szóval apás szülés lesz. De szegénykémet lehet megfosztjuk ettől az élménytől:((((.
    előzmény:
    ebi85 (8321)
    2009-05-11  10:17
  81. 2009. május 11. 10:178321.
    Kíváncsi leszek az én uracskámra Mi is úgy tervezzük, hogy bent lesz.. és elég ügyesen tolerálja a hisztiket
    előzmény:
    marcsi0211 (8320)
    2009-05-11  10:13
  82. 2009. május 11. 10:138320.

    Igen sokkal jobb lenne ha benn lenne de nem biztos. Ha szülés után megkérdezed és nem volt benn akkor tudok érdemileg is válaszolni mert lesz összehasonlitási alapom.

    Bár ismerem annyira hogy a gyereket megoldja csak hogy bennt legyen de majd kiderül.

     

    Ha döntenem kéne egy "idegen" dula és a férjem között hogy ki legyen bennt hát én a férjemre tenném a voksot. Rengeteget tud segiteni és még a hisztit is elviseli. 

    előzmény:
    ebi85 (8318)
    2009-05-11  10:07
  83. 2009. május 11. 10:098319.

    csak meg ne olvadjon a fini csoki ebben a nagy melegben!

     

     

    előzmény:
    ebi85 (8318)
    2009-05-11  10:07
  84. 2009. május 11. 10:078318.

    Mi nem viszünk szendvicset ugyanezért... helyette csokit. Mert azt tuti enne És az gyorsan meg van, és bajlódni sem kell vele itthon

     

    Marcsi, ha lenne más aki a gyerekekkel marad, akkor szeretnéd, hogy megint bent legyen a férjed? Jó hogy ott volt az előző szüléseknél?

    előzmény:
    fules0224 (8316)
    2009-05-11  09:55
  85. 2009. május 11. 10:048317.

    Nálunk is kivan irva a korházban hogy papucs és váltóruha kötelezö az apukának de eddig 2× szültem ebben a korházban apával és a rendes ruhában volt utcai cipövel. A szülésznö se öltözött át csak felvette a nejlon köppenyt és szültünk. Ö se volt teljesen steril ezek szerint. A ruh

     

    Most pedig egyedül szülök állitolag mert ugye valakinek a 2 kicsivel is lennie kell! 

    előzmény:
    ebi85 (8315)
    2009-05-11  09:53
  86. 2009. május 11. 09:558316.
    én még azt sem tudom,h szülök...szóval nem, de felírtam a listára meg a szendvicseket is, bár tudom, h nem enne benn, ismerem, inkább éhen hal.
    előzmény:
    ebi85 (8315)
    2009-05-11  09:53
  87. 2009. május 11. 09:538315.
    Ti csomiztatok apának ruhát a kórházba? mert nálunk vinni kell tiszta ruhát meg papucsot, amiben a szülőszobán lesz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. május 11. 09:328314.

    HP

    anyukám mákocskának "gúnyolta" amikor kitaláltuk.. meg máknak.. de mostmár kezd megbarátkozni vele. A másik befutó nevünk a Róemó volt, de végül azt is a férjem vetette el. Na anyum amikor cikizte a Márk nevet, akkor mindig mondtam neki h ha nem tetszik, akkor lehet még Rómeo... na az nagyon nem jön be neki De sztem a mama is csak becézni fogja.. tök mindegy h mi a gyerek neve, így is úgy is imádni fogja és lesz hatszáz különféle beceneve

    előzmény:
    marcsi0211 (8313)
    2009-05-11  09:23
  89. 2009. május 11. 09:238313.

    Nálunk még megy a manó,törpe,töki,meg ami jön de a nevekböl kialakultakat nem szeretem a Márkó pedig sérti a fülem de lehet csak azért mert a "kedvenc"egyetlensogornöm fiát ugy hivják 6 honappal idösebb a fiamnál.

     

    A bogyoka az tetszik olyan jól hangzik.

     

    A lánykáim azok mindkettö HP : a nagyobbik az hülye ... és lujzi a kisebbik a hisztis ... és rozika a legkisebb még kiderül de már a nagyapjuk tervezi a becenevét de ö is valami HP lesz szerintem.

    előzmény:
    ebi85 (8312)
    2009-05-11  09:17
  90. 2009. május 11. 09:178312.
    Nálunk jelenleg bogyóka, mütyüri, móki, muki (ezt a barátnőimmel arra mondjuk akit nagyon nagyon szeretünk és közel áll hozzánk... egymást is így hívjuk, így lett Márk a kis muki)... és még egy halom Én a Márkocskával barátkozom... de nem tom... a Márkó meg olyna nem tom.. az nem tetszik annyira.. na majd meglátjuk
    előzmény:
    marcsi0211 (8310)
    2009-05-11  09:12
  91. 2009. május 11. 09:158311.

    marcsi jó volt a megjegyzésed, na majd meglátjuk...gyermek még bent nem maradt

     

    Látom mindenki panaszkodik rendesen , na de vigasztalódjunk azzal h nemsokára megérkeznek a babócák ....kicsit irigylem Kandikát

     

     

    Ja amugy tegnap este mit láttam a tükörben ....?.....egy bucifejet átmentem én is buciba, megnőtt az orrom és kicsit bedagadt a szemem alatt....szóval szuperül nézek ki gondolhatjátok....na de csak pozitivan

     

    most mennem kell , sziasztok

    előzmény:
    marcsi0211 (8305)
    2009-05-11  08:50
  92. 2009. május 11. 09:128310.

    Magához a Márk névhez mi se találtunk becenevet. Mert csak ilyenek vannak hogy Márkoci,Márkci,Márkocska nálunk igy lett a huga álltal Babu azaz bátyus.

     

    Bubunak hivjuk vagy Öcsinek!

     

    Nálunk aránylag hosszu az apa vezetékneve. 

    előzmény:
    ebi85 (8306)
    2009-05-11  08:54
  93. 2009. május 11. 09:068309.
    én szeretem a rövid és egyszerű neveket, az enyém igaz, h jól becézhető, de amúgy meg hosszú, pfuj.
    előzmény:
    ebi85 (8307)
    2009-05-11  08:55
  94. 2009. május 11. 08:588308.
    Jajj ez az evés is.... már egy hete nem eszek mást csak szénhidrátot (kenyér vagy csoki formájában) és tejterméket. Husi nuku (tegnap egy darabka kolbi). Gyümit is csak két naponta kb, zöldséghez meg nem jutok hozzá... már kezd lelkifurkám lenni  de minden olyna drága, a húst meg nem kívánom 
    előzmény:
    marcsi0211 (8305)
    2009-05-11  08:50
  95. 2009. május 11. 08:558307.
    Ja?! Azt nem írtam, hogy a rövid, egyszerű az úgy a teljes nevére vonatkozik. Mert a keresztneve is egy szótag 
    előzmény:
    ebi85 (8306)
    2009-05-11  08:54
  96. 2009. május 11. 08:548306.
    Köszi  Sztem is jó. Rövid, egyszerű és frappáns  Bár a becézésre kíváncsi leszek. Most van egy halom beceneve, de egyik sem a Márkhoz kötődik 
    előzmény:
    csinicsani (8303)
    2009-05-11  08:40
  97. 2009. május 11. 08:508305.

    Sziasztok lányok!

     

    Figyeld meg majd mindenki beelöz és a kiirt idö elött 1 nappal megszülök addig pedig szenvedek. Ez volt a lánykámmal 1.5 éve. 4-5 hétig csak josolgattam kitartoan.

     

    Vérvétel nekem szerdán hogy péntek reggelre legyen eredmény mert akkor megyek a dokihoz a kenet lelettel és az nst-re is.

     

    Gyomorégés: Nekem is van de ezen nem csodálozom annyit eszem mostanában és legtöbbször panirozottat és csokit.A vitamin átka hogy mindig éhes vagyok.Rennie nekem is hatástalan de a jó hideg tej az segiteni szokott.

     

     

    előzmény:
    csinicsani (8302)
    2009-05-11  08:38
  98. 2009. május 11. 08:468304.

    Sziasztok!

     

    A mai éjszaka sem volt semmi, nem aludtam vmi sokat, és ma még ráadásul nagyon meleg is lesz, és nincs mt felvennem:(((. Úgyis mondhatom, h már ha az éjszakai alvás gondolata szóba kerül, rosszul vagyok.Már nagyon nehéz egy kényelmes pozíciót találni, ráadásul Nándi is nőtt, mert annyira érződik kinn a hasamon. A férjem mondta, h már nem is jó simogatni, mert kemény s dudros és egy kis nyomásra is fájdogálós:(.

     

    Nekünk azért lesz két nevünk, mert a férjem mondta, hogyha fiú lesz, a Gyulát viszi tovább, én meg mondtam, h akkor lesz 3. neve is, mert nekem nem kell ikszedik Gyula a családban.

     

     Salsi: nagyon jók a képek!

     

    Angel: örülök, hogy jól van a csöpp, hogy gyarapszik szépen, csak így tovább!!!

     

    35+2

    34 nap vissza

     

    ui. kórházi csomi nagyjából összedobva:).

     

    előzmény:
    marcsi0211 (8288)
    2009-05-10  19:50
  99. 2009. május 11. 08:408303.
    Ebi akartam irni h nekem nagyon tetszik a név amit a kisfiatoknak adtatok
    előzmény:
    ebi85 (8301)
    2009-05-11  08:27
  100. 2009. május 11. 08:388302.

    Jó reggelt csajok,

     

    sikeresen megint egy annyira pocsék éjszakán vagyunk túl h megint nem tudtam felkelni reggel korán hogy elmenjek a vérvételre.Csanád megébredt éjjel egykor mert szomjas volt és utána én nem tudtam visszaaludni, mert a gyomortartalmam folyton felkivánkozott, Rennie nem hatott, felültem ugysem volt jó, a kicsi is mozgott erősen a pocimban, aztán valamikor bealudtam de ma reggel karikás szemmel és fejfájósan ébredtem persze pont ma jönnek az asztalosok h tegyék be az ajtót a gyerekszobába,ugyhogy pihenni nem tudok túl sokat

     

    Angelnek gratula a hizlaldához és a kenguruzáshoz

     

    Marcsi ejsze Alina lesz a következő baba, ha igy fájogatsz

     

    Nekem azóta nem voltak joslók ugyhogy nyugi van.

     

    36+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top