Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mennyi ruhát veszel?

Lilith_
Létrehozva: 2008. szeptember 28. 16:10

Sziasztok,

 

könnyű vasárnap délutáni topiknak szánom eztTalán elcsépelt a téma, de már többször merült fel nálunk a kérdés megvitatása, nemrég ezen cikk kapcsán: http://velvet.hu/trend/ruha080923/

 

Itt azt hozza ki egy piackutatás, hogy az év első felében átlagosan 54 ezret költött egy család ruhára. Tudom, hogy a piackutatások jó része nem reprezentatív, de van, aki szerint ez reális..én viszont roppant kevésnek tartom(Azt tegyük hozzá, hogy az ilyen felmérések ált. nem érnek el az igazán szegény rétegig, úgyhogy maradjunk a közel átlagos háztartásoknál.)

 

Ez az összeg havonta még 10 ezer Ft sincs, úgy, hogy a család alatt minimum 2 főt kell érteni, de inkább többet, mert ált. ugye gyerekek is vannak. Lehetetlennek tartom, hogy ennyiből kijöjjenek, ahol mondjuk növőfélben levő gyerek van, vagy mondjuk sportolnak, és hamar szétjön az edzőcipőjük (ha meg mondjuk jobbat, márkásabbat vesznek, ami tovább tart, azt is meg kell valamikor venni, és az már önmagában a fél éves összeg fele..mondjuk ennyiből nem reprezentatív ez a fél éves vizsgálat). De még ha teljes is a család ruhatára, a zoknik pl. folyamatosan lyukadnak, egy olcsó nejlonharisnya is 2-400 Ft minimum van, és az is azonnal szakad..szóval van a ruhák között jópár fogyóeszköz is. Ti reálisnak tartjátok mégis ezt az összeget??

 

Ok, idáig a "mennyit költesz ruhára" kérdés állná meg a helyét, térjünk ki most a mennyiségekre isÉn pl. mostanában megkaptam viccesen, hogy túl sokat vásárolok, mert valóban, a nyáron vettem legalább 10 nyári felsőt, de összesen ha kerültek 6000 Ft-ba..más ennyiért vesz mondjuk egy darabotMeg most cseréltem le pár dolgot a ruhatáramban, vettem fürdőruhákat, két cipőt, egy csizmát, egy őszi kabátot..nem azt mondom, ha annyira rosszul állnék, hogy kajára se lenne pénzem, akkor nem vettem volna meg mindet, de azért szükségem volt rájuk, használom őket azóta rendszeresenMégsem érzem magamat durvának, egyrészt nem vásárolok drágán, meg nem olyat, ami csak megtetszik elsőre, felelőtlenül megveszem, aztán nem is hordom. Az összes barátnőmön is láttam nyáron sorra az új fürdőruhát, szoknyákat, felsőket, senki se méregdrágán vette, sőt, de mennyiségre az se volt kevés. Tegyük hozzá, hogy egyikü(n)k sem cicababa, se gazdag (tanár szülők, elváltak, stb.), szerintem nagyjából az átlagot képviseljük.

 

Vélemény? Lehetőleg olyanok válaszát várom, akik szintén "átlagnak" gondolják magukat mentalitásban (tehát pl. nem luxusmárka-fanok..kérlek, ne menjünk el a 200 ezres kiskosztümök magasságába) és anyagilag, de szeretnek néha csinosan öltözködni..

 

Köszi

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 28. 19:38101.
    farmernadrágból 3 évente veszek egyet kb.
    előzmény:
    katy27 (99)
    2008-09-28  19:26
  2. 2008. szeptember 28. 19:30100.

    Az utolsó mondatoddal nagyon egyetértek. Az emberek állandóan azt szajkózzák, hogy nekik erre meg arra nem tellik. Ami egyszerűen nem igaz. Én inkább azt mondom: másra költöm a pénzt. Ha akarnám, 100 ezer forintos táskára is tellne, max. nem ennék, nem fűtenénk stb. A mentalitásod tetszik mégha nem is értek egyet mindennel, amit leírtál.

    Katy

    előzmény:
    Viki_27 (94)
    2008-09-28  19:09
  3. 2008. szeptember 28. 19:2699.

    Sziasztok!

    Szerintem az 54 ezer per félév egy spórolós, max. 2 fős háztartásra lehet igaz. Ahol gyerek van (és nincs kitől örökölni a családban), ott nem tudom elképzelni. 

    Szerintem nem költök sokat ruhára, de az 54 ezer évente tuti megvan (egyedül). Nem vagyok hajlandó turkálni, undorodom tőle. Semmi bajom nincs azzal, aki turkálóból öltözik, de én nem vagyok rá képes. Gyerekkoromban az utcánkban volt egy turkáló (az az igazi proli, bálás), anyámnak az volt a mániája. Még a bugyim is onnan volt :( Pedig nem voltunk rászorulva. Szóval turkáló soha többé.

    A másik amit nem értek, az az 1000 forintos (vagy az alatti) melltartó. 80D-s mellem van, az olcsó, kínai darabok egyszerűen nem tartják meg. Vagy ha igen, akkor alul, felül, oldalt kibuggyan. Próbáltam, évekig hordtam ilyeneket, egyszerűen nem megy. Egy pocsék melltartó a legjobb, legdrágább ruhát is agyonüti. Amolyan olcsó húsnak híg a leve. Szóval évi 2-3 melltartó, darabja minimum 5 ezer Ft tuti szerepel a listámon. A cipők 10 ezer forint körül vannak, egy normális farmer is. Tény, hogy az ember nem cseréli le évente a ruhatárát, viszont jó esetben folyamatosan frissít. Azaz a 3 farmernadrágom közül mindig egy új van, egyet pedig leselejtezek. Egyéb ruhadaraboknál dettó.

    Katy 

    előzmény:
    Lilith_ (1)
    2008-09-28  16:10
  4. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2008. szeptember 28. 19:2398.

    persze, igazad van! mindenki addig nyujtozkodjon amig a takaroja er, igy kell csinalni.

    de sajna en nem tudom felvenni a 8 evvel ezelotti cipoim, mert "mamas" kinezetuek, reg kiment a divatbol es foleg ami az en problemam, hogy "elcsampazom" tehat kilove a tobbeves cipohordas tobb szempontbol is.:)

     

    előzmény:
    Viki_27 (94)
    2008-09-28  19:09
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 28. 19:1997.

    nekem rengeteg cipőm van, na jó nem olyan sok (8-10 pár őszi-tavaszi), de mint írtam, én mánikákus vagyok..lehet, hogy ez azért van, mert nagyon sokáig kellett nélkülöznöm, évekig turkálókból öltöztem. 18 éves koromig pl. csak onnan, és akkoriban egyáltalán nem volt vágyam, hogy én nem tudom milyen csilivili cuccokban járjak, elfogadtam, hogy ez van..aztán átestem a ló túloldalára.

    mondjuk kozmetikai szerekre (sminkcuccok) meg nagyon keveset költök.

    amúgy lefogadom, hogy csomóan vannak nlc-sek, akik szintén költenek ruhákra, és nem is keveset, de azok nem jönnek most elő:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (95)
    2008-09-28  19:12
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 28. 19:1596.
    ez dicséretes. amúgy fehérneműkből én csak Etam-ot veszek, de csak és kizárólag leárazva.
    előzmény:
    Viki_27 (94)
    2008-09-28  19:09
  7. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2008. szeptember 28. 19:1295.

    Kb én is 20 körül költök egy hónapban ruhára. Jó, néha kimarad egy-egy hónap, de néha meg 50-et szánok rá. Attól függ, éppen mire van szükségem. Azt nem bírnám, ha csak egy cipőm lenne például. Most sincs sok, de azért 2-3 egy szezonra az kell.

     

    Egyébként majdnem mindenről lehetne ilyen topikot nyitni. Mennyit költesz kozmetikumra, tisztálkodószerekre, sminkre például. Az a tapasztalatom, hogy a legtöbb ember a fullgagyit részeíti előnyben. Pedig az hosszú távon sokkal drágább.

    előzmény:
    aurora24 (91)
    2008-09-28  18:58
  8. 2008. szeptember 28. 19:0994.

    Én sem járok kitaposott cipőben, de X év alatt összegyűlik annyi, hogy ne kelljen minden nap ugyanazt hordanom. Minél több év telik el, annál több cipő gyűlik össze, és annál kevesebbszer kell egy-egy párat hordani. Kivéve, ha nagyon extra trendi. De pl. egy fekete, klasszikus bőrcsizma bármelyik évben felvehető, divattól függetlenül.

    Igen, én is imádnám a 10E Ft-os melltartót is, néha álmodozom a neten az 50E feletti fűzőkről is, egyszer jó lenne egy olyat is venni. Még szép, ki ne akarna nagyon szép fehérneműt? De ha belegondolok, hogy pl. a barátnőm mennyit költ ruhára, akkor rögtön az jut eszembe, hogy ha kicsit visszavenne, akkor talán nem kellett volna 5M Ft-os hitelt felvenniük házfelújításra... Engem nem vinne rá a lelkiismeretem, hogy ennyit költsek magamra, amikor tudom, hogy mennyi minden mást tudnék venni ebből a pénzből. Pl. lakás helyett előbb utóbb lehente egy családi házunk vagy ilyesmi. Én ha meglátok egy drága cuccot, ami megtetszik, akkor ez jut eszembe. Szívesen vennék egy nagyon drága fehérneműt, de ha elgondolkodom, hogy mi a fontosabb, akkor mindig inkább arra jutok, hogy bőven jó lesz a multiban kapható ezer forintos is...  És akkor én még nem panaszkodom, mert igazából vehetnék 10E-ért is melltartót, nem azért nem teszem, mert nem tehetném meg, hanem azért, mert inkább másra költöm el a különbözetet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (85)
    2008-09-28  18:43
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 28. 19:0893.
    hm..egyébként én is zömében leárazásokon vásárolok, mindig ki lehet fogni.ugyanakkor én nem bírnám ki, ha nem mehetnék be hetente 1x valami ruhaboltba..és ha bemegyek, már jön is az ötlet, hogy mit mivel hogyan.
    előzmény:
    fennena (92)
    2008-09-28  19:03
  10. 2008. szeptember 28. 19:0392.

    Egy dolgozó embernek öltözködnie kell. Sztem sem érdemes a legolcsóbbat megvenni, bár a legdrágábbat sem kell, de fontos, hogy jó minőségű legyen, passzoljon más ruhákhoz, jól álljon... Én is akciósan vásárolom a ruháim nagy részét, de csak azért megvenni valamit, mert olcsó, többe kerül. Egy időben ár alapján vásároltam, semmi nem passzolt semmivel és 2 mosás után vége volt...

     

    Szerintem normális, amennyit költesz ruhákra, nekem sem kevesebb...

    előzmény:
    aurora24 (91)
    2008-09-28  18:58
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 28. 18:5891.

    és még csak nem is vetted drágán ezeket a cuccokat..

    végigolvasva a hozzászólásokat, én eléggé röstellem magam..mostanában havonta ennyit költök ruhákra..de 20e Ft-ot minimum..tudom,hogy ez beteges..meg gáz, de ez van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (87)
    2008-09-28  18:54
  12. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2008. szeptember 28. 18:5790.
    ugy van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (87)
    2008-09-28  18:54
  13. 2008. szeptember 28. 18:5689.

    Én a családom nevében is annyit tudok nyilatkozni, hogy nem kevés az az évi 54 ezer Ft. T.i. mi csak a Hangárban, vagy kínainál vásárolunk. Hárman vagyunk, mindhárman keresők, és akkor veszünk ruházati terméket - a cipőt is beleértve - amikor az addig használt ruhadarab/cipő tönkremegy. Max.  fehérnemű a kivétel, mert az gyorsabban használódik el, ezért abból esetleg évente többet is veszünk. De még élénken emlékszem arra az időszakra, a fiam 12-14 éves kora között, amikor havonta kellett neki cipőt venni, egyszerűen azért, mert 1 hónap alatt kinőtte. Ennyi idő alatt nem tudta még szétrúgni sem. Most már megállt a 46-os méretnél, meg különben is, ő ruházza magát. A mi családunknak biztos sok is az az 54 ezer Ft/család/év a ruházkodásra. Ha ezt elosztjuk 3-mal, azt  18 ezer/fő/évet jelent, ha pedig hónapra, az több mint 1500/fő. Nem költünk annyit, ez biztos. Magamnak utoljára egy utcai árusnál vásároltam egy 3 részes kiskosztümöt, 2005-ben, a 35 éves évfolyamtalálkozóra. Az Őrs vezér téri bódésoron, miután hiába jártam vagy 6-8 női ruhákra szerződött üzletben. Rámnéztek, és azt mondták, na, de asszonyom??Ekkora méretre nem tartunk ruhát! Miért? És miért van az, ha akarok: holland, német , angol stb

    bálásból mindig tudnék venni? Sztem ezeket az üzleteket nem is tartják nyilván a piackutatók. Minden statisztika torzít. Ez a ruházkodási meg különösen.

    előzmény:
    Lilith_ (1)
    2008-09-28  16:10
  14. 2008. szeptember 28. 18:5688.

    Üdv

     

    Mi számit luxusmárkának?Sokszor egy márkás termék minőségileg jobb mint egy kinai....részemről a minőségi termékeket vásárolom...mikor akciós...az idei "költekezés"...februári akcióban vásároltam 12900 ft-ért 2 db. Columbia pulóvert...1 fizet 2 vihet...szintén igy vettem nyáron két Columbia inget 10900 ft-ért...a lányaimnak ritkán veszek márkás dolgokat...mivel erősen nővésben vannak...ezalól mindkettőnél kivétel a cipő...nem szeretném ha probléma lenne a lábukkal....a kicsinek Siesta...a nagynak Nike...neki szintén akcióban vettem cipőt..1 fizet 2 vihet..bezárták a boltot igy 9900 ft-ért vehettem neki 2 párat...a vásárlásaink növekedés függőek...havi "lebontásban" 2-3 e. forint körül....magunknak mikor akció van...cipőt amikor szükség van rá...

    előzmény:
    Lilith_ (1)
    2008-09-28  16:10
  15. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2008. szeptember 28. 18:5487.

    Akárhogy is számolom, 54 ezer egy félévre sehogy sem jön ki. Most vennem kellett egy sportcipőt, 10 ezer volt. Vettem egy hétköznapi munkában rohangálóst, szintén 10 ezer. Megvettem a téli csizmámat, leárazva 10 ezer. Vettem egy pufikabátot a sportosabb hétvégékhez, 5 ezer. Szereztem egy farmert töl olcsón, 4 ezer. Ez egy heti beszerzés volt, összesen 39 ezerért. Egy hét. Nem egy félév. Ha egy félévet nézünk, akkor abban még van jó pár felső, néhány pulcsi, legalább egy kabát, néhány nadrág. És ezek csak az alapok, ebben semmi olyan nincs, amire ne lenne szükség. Mindent összeadva minimum 100 ezerre van szükségem egyedül egy félévben. Ha ehhez társulna férj és gyerek is, akkor az annyiszor több lenne.

     

    54 ezer/félév/háztartás max akkor jöhet össze, ha egyedülálló spórolós emberről beszélünk, aki csak turkálóból és kínaiból öltözik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. szeptember 28. 18:4586.

    Érdekes topikot nyitottál...szerintem ezt nem lehet általánosítani, nagyon pénztárcafüggő, ki mennyit költ.....

    Ahol én lakom van egy klassz angol turka, minőségi,fele-fele arányban új, kimaradt dolgok vannak... 

    Mark& Spencer, Zara, Next, de van eredeti Armani farmerem is... Tized annyiba kerül, mintha itthon vennéd újonnan...és tuti nem jön velem szembe...

    Cipőre, csizmára nem sajnálom a pénz, csak bőrt és minőségit veszek... Most éppen hosszú, fekete bőrkabátot fogok venni, de nem turiban...mert abból új az igazi. 54 000 Ft-tól biztos többet költünk...

    előzmény:
    Lilith_ (1)
    2008-09-28  16:10
  17. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2008. szeptember 28. 18:4385.

    nem dobok ki csizmat , cipot soha sem par evig hordom( ha kibirja)

    , teny, ha valami megtetszik , megveszem ( nem horro osszegert persze, arra sajnalom) ami a fehernemut illeti faksznis vagyok, dragabb, de jo minosegut szeretem. Es bizony sajnos nekem kell evente 2 par cipo a meloba, mert kitaposott cipoben jelenek meg, meg ami nyikorog 3 hasznalat utan szobeli figyelmeztetes jar.

    ennyi.

     

    előzmény:
    Viki_27 (82)
    2008-09-28  18:31
  18. 2008. szeptember 28. 18:4084.

    én nő létemre 180 cm vagyok..és az hogy normális hosszúgatyát találni vagy ilyesmi-vagy 41es ünneplős szép fekete cipőt..nem lehet, vagy nagyon nehezen, és akkor is csak drága boltokban. szerencsére megtehetjük, hogy drága cuccokat vegyünk magunknak, de ugyanakkor én nem szoktam, mivel minek..úgyis kiszakad..bár pl volt egy Levis nadrágom, 4 évet kibírt..mmost szakadt ki csak..és került 17 E-be...szóval sztem 4évente egy gatyára érdemes költeni ennyit..nekem csak anyukám vásárol el 54E egy hónapban ruhára (DE csak ha bejut a Mark&Spenserbe..)

     

    szóval sajnos tudom hogy egy magas nőnek nem túl könnyű öltözködnie..pl turiból is csak éha tudsok, mert nem a normális testalkatom van..mármint ami a magasságot illeti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_824708 (73)
    2008-09-28  17:59
  19. 2008. szeptember 28. 18:3183.

    Mi ebebn a hónapban csak turkálós ruhákra elköltöttünk 40-50 ezer forintot. Elsősorban fiú nadrások, hosszú újjú pólók. Ezen kívül 2 gyereknek cipőt is vettünk, ez + 30 ezer volt. De tegyük hozzá, korán jött a rossz idő, én ezeket a kiadásokat csak októberre terveztem eredetileg. Még korántsem vagyunk készen, de sem időnk, sem pénzünk nem volt most többre.

    előzmény:
    Lilith_ (1)
    2008-09-28  16:10
  20. 2008. szeptember 28. 18:3182.

    Úgy, ahogy többen is írják: nem olyan cipőket, csizmákat veszünk, amit egy szezonban hordunk csak, hanem amiket évekig lehet. Én nem vagyok extrém divat követő. Amiket most vettem sem extrém külsejűek, szép, nőies barna és fekete darabok, magas sarokkal, nem túl extrém orral - se nem túl hegyes, se nem túl szögletes vagy gömbölyű - így akár X év múlva is simán belefér az aktuális trendbe. Amúgy meg a divat visszatér, nem dobok ki egy csizmát azért, mert tavalyi, amikor tökéletesen jó állapotban van. Elrakom, és jó lesz jövőre, vagy lehet, hogy pont 10 év múlva, amikor újra kimondottan ez a divat. Miért, Te megveszel egy cipőt a télen, és a következőn kidobod, mert már nem divat? Vagy tönkremegy? Nekem nem szoktak, igaz, ha veszek, akkor nem kínaiban veszem a cipőt.

    Mellméret: nekem alapban C kosaras, de most terhesen simán D, így inkább a nagyobb mellűek között vagyok. Simán tarjta az 1000 Ftos push up 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (80)
    2008-09-28  18:20
  21. 2008. szeptember 28. 18:2981.

    mi heten vagyunk, a két nagy már magának vásárol és sokszor vesznek a kicsiknek is egy-egy jó darabot, de a nyarat azzal kezdtem,hogy vettem 20 pamutpólót,zoknikat,fehérneműket, nem bírnak műszálasban lenni, két gyerek focizik, a cipő 10 alatt ritka, a mezt,melegítőt  meg kell venni az egyesületben, túrabakancs kellett,széldzsekik,iskolakezdésre kinőtték az ünneplőket  szóval magamnak szinte csak fehérnemű és cipő,de a gyerekek iszonyú tempóban használják el a ruhákat

    eleve kell nekik egy ünneplő ruha+cipő, edzőcipő, tornacipő, papucs, focicipő,pulcsi,pólók,fehérneműk nem tudom mennyit költök rá, nem sok jut, ami éppen kell azt megoldju

     

     

    és a "könnyű a sokgyerekesnek,mert kinövi a nagy"    nem hiszem,hogy  a sokgyerekes család gyereke nem érdemel saját ruhát, amit ő választ

    előzmény:
    Lilith_ (1)
    2008-09-28  16:10
  22. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2008. szeptember 28. 18:2080.

    Egy cipő kell félévente - írod. Miért is...?! Nekem spec nem kell.

    Egy melltartót egy ezres alatt is simán megkapsz leárazásokon. Zokni se kell félévente, nekem sok olyan zoknim van, amik hibátlanul néznek ki és nem is tudom hány évesek, de ötnél többek, az biztos. Bugyit lehet 1-2 száz forinttért is venni multikban, ahogy amúgy zoknit is. Sőt, van amikor 500-ért remek melltartók vannak. 

    idézet:
    Viki_27 (43)
    2008-09-28 17:08:05

    egy csizma telre egy cipo (munkaba,evente 2x  mert nem tamogatott) egy nyaron , nem tudom, hogy te, hogy csinalod. plusz ha valaki bogyos , nem biztos hogy az 500 ft-os melltarto elbirja a terhet aztan vesz 4-et egymas utan, mert tonkre megy maris ugyanott van /nem rolam van szo specha valaki allergias nem biztos, hogy a csipkes 200 ft-os kinai jot tesz a borenek stb.

    a tobbi mehet akar turibol is.

     

     

    előzmény:
    Viki_27 (43)
    2008-09-28  17:08
  23. 2008. szeptember 28. 18:1679.

    Szia!

     

    Én rengeteg ruhát veszek mégsincs elég .

     

    Hogy az 54e forint sok-e vagy kevés, az sokmindentől függ. Elsősorban attól, hogy mennyi a vásárlásra fordítható összeg.

     

    Cipő, nadrág és fehérnemű esetén megvan a megszokott márka amit veszek, ezek nem olcsók, de nem egyszezonos ruhák.

     

    Az idei őszre vettem eddig: 1 farmer, 2 szövetnadrág, 1 csizma, 6 pulóver. Sajnos még nem vettem meg mindent, így lesz még egy ruhavásárlós körütam.

     

    Turkáló: nem szeretem, de valószínűleg azért, mert én sosem tudtam semmit sem túrni, mindig csak olyan került a kezembe, amilyet én már otthon kidobok.

    előzmény:
    Lilith_ (1)
    2008-09-28  16:10
  24. Torolt_felhasznalo_542308
    Torolt_felhasznalo_542308
    2008. szeptember 28. 18:1578.

    Lefényképeztem a kedvenc darabom. Ez kb. 150 ft-ba került :))

     

    Nem vagyok egy nagy fotós + vállfán nem is mutat olyan jól, mint emberen, de felvéve nagyon klassz, alig várom, hogy hordhassam :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542308 (68)
    2008-09-28  17:47
  25. 2008. szeptember 28. 18:0877.

    Igazad van, az én szüleim is ritkán vásárolnak ruhát (nyugdíjasok), akkor is ár alapján.

     

    Valóban nem tudjuk, melyik korosztály, társadalmi réteg stb. került bele a felmérésbe (elvileg vegyesen kellene, de ki tudja), ahogy azt sem tudjuk, hogy a megkérdezettek pontosan emlékeznek-e az elköltött összeg nagyságára. Amíg nem írtam, mire mennyit költök, magam sem gondoltam, mennyi ruhát veszek.

     

    Az 54e valóban kevésnek tűnik, ha kisgyerek van, azért, ha tini, azért, ha irodában dolgozik valaki, akkor meg azért. Ha valaki iskolába/dolgozni jár, mindennap nem veheti fel ugyanazt, tehát több darab kell.

     

    Én szeretek "nézelődni" a bevált helyeken, és ha meglátok valamit, és valóban szükségem is van rá és az ára is még belefér, akkor megveszem. Arra viszont nincs időm, hogy hetente járjam a plázákat és a turikat, hol van éppen nagy leárazás. Egy időben, ha tehettem, ráálltam ezekre a boltokra, de általában nem találtam a méretemben semmit, vagy ha véletlenül 1-2-t igen, akkor úgyse hordtam volna.

    előzmény:
    Lilith_ (72)
    2008-09-28  17:58

Címlap

top