Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pelus nélkül

Pepinka
Létrehozva: 2008. október 1. 12:01

Sziasztok!

 

Nemsokára megszületik a kisfiúnk. Hallottam és olvastam Igrid Bauer: Diaper free könyvét. Azokkal szeretnék tapasztalatot cserélni akik gyakorolják a babájukkal a pelenka nélküli életet illetve aki esetleg úgy mint én a babójánál ki szeretné próbálni, hogy is működik a dolog.

Üdv!

  1. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 16:09151.
    Nem fáj, de amint láthatod, nem tapossák egymás sarkát az együttgondolkodók. Vajon miért?
    előzmény:
    Pepinka (143)
    2008-10-01  15:58
  2. 2008. október 1. 16:09150.

    Te most viccelsz velem, ugye? Szóval szerinted az, hogy leírásod szerint én a "wc-be eregetem a dolgaimat" az egyenértékű azzal, hogy te a fa tövébe csináltatnád a kisbabádat egy séta alatt akár 5-ször is, mert bizony a kisbabák már csak ilyenek, nem napi 1*, mint a felnőttek... Gratulálok az eszmefuttatáshoz! Szerintem ezt az elképzelésedet oszd meg a védőnőddel, vagy a gyerekorvossal, hm? Pláne, hogy ezt írod, nemsokára várod a babát, gondolom csak javasolni fogják az erdőben kakiltatását az újszülöttednek! Azért ezt a topikot elteszed majd neki emlékbe?

    előzmény:
    Pepinka (105)
    2008-10-01  14:45
  3. Torolt_felhasznalo_235735
    Torolt_felhasznalo_235735
    2008. október 1. 16:07149.
    és milyen szülést tervezel?
    előzmény:
    Pepinka (146)
    2008-10-01  16:04
  4. 2008. október 1. 16:07148.

    Nézd szerintem nem arról van szó h ellened van mindenki, inkább arról hogy nagyjából mind tapasztalt anyukák irtak ide és mind ugy látja hogy ezt nehéz lenne megcsinálni, illetve nem csinálta volna a gyerekével.

    Szerintem amig nincs gyereked nem tudod elképzelni milyen fárasztó , főleg az első hat hét -pedig az én fiam is mindig jó alvó volt-, a legtobb anyuka "alig éli túl " nemhogy még ilyen plusz munkákat kitaláljon magának.Szerintem a tobbség erre probálta felhivni a figyelmedet.

    előzmény:
    Pepinka (143)
    2008-10-01  15:58
  5. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 16:06147.

    ja nem, csak továbbvittem a gondolatmenetet!

     

    Mondjuk a "magamrakötözésnek" is meg vannak az előnyei (ha nem is tölti rajtad az egész napot)! Számomra sokkal meggyőzőbb érvek szólnak mellette, mint az újszülöttbiliztetés mellett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (142)
    2008-10-01  15:56
  6. 2008. október 1. 16:04146.

    No csak megértjük egymást lassan

     

    Egyetértek azzal amit írtál.

    Hozzáteszem.....nem várom, hogy tapsolj nekem, vagy támogasd. Mivel én sem próbáltam élőben, ezért indítottam a topikot, hátha van vki aki igen. Gondolom te is úgy vagy vele, hogy hallasz, olvasol valamit és mondjuk ha tetszik, akkor érdeklődsz utána másoknál is. Én érvelni valóban nem saját tapasztalatból tudok, hanem az olvasottakból, amiket elfogadok. Először gondolatban azonosulunk vmivel a gyakorlat csak utána következhet, nem? Na ehhez kértem volna itt egy kis tapasztalatcserét

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (129)
    2008-10-01  15:35
  7. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 16:03145.

    Nem fáj itt senkinek, de miért csodálkozol.

    Feldobtál egy témát, amiről 100 anyából 99 nem is hallott még, és elsőre elvetemültnek hangzik.

    Ráadásul az észérvekre sokszor élettől elrugaszkodott gondolatokkal reagáltál. Ráadásul a konkrét kérdésekre többnyire nem reagáltál.

     

    Igen, ez egy nyílt fórum, és az átlaghoz képest ez kicsit sem durvult el.

     

    Sok sikert a terveidhez, remélem pont olyan lesz a babád, mint amilyennek szeretnéd! Sok sikert a szüléshez is!

    előzmény:
    Pepinka (143)
    2008-10-01  15:58
  8. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 15:58144.

    Bocsánat javítás:

    Mosható pelenkát nem használunk.

    Viszont eldobhatóból solkat, mégsem fogy el soha :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (142)
    2008-10-01  15:56
  9. 2008. október 1. 15:58143.

    Odatettem a smile-t az elfogyó pelushoz, meg írtam is hogy ez annyira nem indok. No úgy látszik félreértettétek.

     

    Örülök, hogy a babád boldog és kiegyensúlyozott! Én is azt szeretném ha majd ilyen lenne.

    És most te is végletbe mentél, mikor mondtam, hogy rosszabb lennél. És én mondtam azt, hogy nem fogom babakocsiba tenni, SŐT azt is írtam, hogy pelenka is lesz, anélkül valóban állandóan kuksizni kellene. De az hogy van rajta pelenka, még nem zárja ki hogy figyeljem a jelzéseit. Van átmenbeti megoldás is ennél a módszernél!!!! De hiába hangoztatom, nem figyeltek erre! Én senkit nem szándékoztam és úgy érzem nem is bántottam meg azért, mert felvetettem, hogy én egy picit másképp szeretném csinálni. Jó még én mentegetőzöm amikor mindenki nekemjön

     

    Úgy érzem nem vagyok demagóg. Vehemens az igen. Dehát nézd meg én egyedül, mindenki ellenem és nem is ezért nyitottam a topikot, bár igaz, hogy ez egy nyilt fórum, tehát bárki hozzáfűzhet bármit, elfogadom.

    Nem félek a csalódástól az életben általában, talán azért mert eltökélt vagyok, kitartok az elhatározásaim mellett. Sok pozitív megerősítést kapok és eddig a fontos dolgok az életemben úgy sikerültek előbb-utóbb ahogy szerettem volna. Megdolgoztam értük és a környezetem is támogatott. Van egy csodálatos párom! Lesz egy babánk! Olyan helyen élek, ahol mindig is szerettem volna, az erdő szélén a természet mellett, állatokat tarthatok! Szeretem a munkám, ami a hobbim is mondhatni. A tanulmányaimban is elértem a maximumot amit kitűztam magam elé.

     

    Miért baj és miért fáj a többségnek, hogy most érdekel egy új dolog és ki szeretném próbálni és együttgondolkodókat keresek?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (127)
    2008-10-01  15:30
  10. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 15:56142.

    Ne engem akarj meggyőzni, mint Írtam, én túl civilizált anyuka vagyok ezekhez a dolgokhoz. Nem kötözöm magamra, nem bilibe pisil, sőt, még eldobható pelenkát sem használunk.

    Viszont 3 napos kora óta egész nap az udvaron van, akkor is ha esik az es (teraszonolyankor) meg akkor is, ha hideg van.

    Én ezt sokkal fontosabbnak tartom, mint hogy magamrakötözve pároljam az olajos hagymaszagban ha éppen főzök...

     

    És mint írtam, egy "aránylag" kiegyensúlyozott baba így az éjszakai 10 órás alvásaival és a tökéletesen sírásmentes napjaival. Boldogan vigyorogva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636842 (138)
    2008-10-01  15:50
  11. 2008. október 1. 15:55141.

    Szió.

     

    Nem olvastam el a hozzá szolásokat.A viasat-on láttam egy amcsi filmet a pelus nélküli életről.Nem gyözött meg .Végig kisérte a gyermeket kb. 3 éves koráig.Teszem hozzá ott nincs tél:)A dolog úgy nézett ki hogy anyuka szoptatás alatt egy müanyag edényt tartott a pici feneke alá.Mikor már tudott ülni a csemete a saját székletével játszott a napali közepén.Nekem ki fordulna a gyomrom a helyéről,undoritó, hiába természetes.Egy 6-8 hónapos gyereknek nem tudod elmagyarázni hogy a kakival nem játszunk.Mi van ha megy a hasa,vagy beteg,belese merek gondolniSzerintem nálunk kivitelezhetlen.Gondolj csak az időjárásra,tégy belátásod szerint,de nagyon kiváncsi vagyok hogy sikeült.Ha beválik kipróbálom a 3. gyerköcömön

    Üdv.:Regina

    előzmény:
    Pepinka (1)
    2008-10-01  12:01
  12. 2008. október 1. 15:55140.
    Anno, amikor a fiam pici volt, egy 6 tagú családra főztem, mostam, takarítottam. Valahogy elképzelésem sincs arról, hogyan tudtam volna megoldani, hogy állandóan a gyerek reakcióit figyeljem, hogy időben pisiltethessem. Később, amikor a lányom született, a fiam már iskolás volt, elköltöztünk a szülőktől, így kettesben voltam a gyerekkel. De mivel ő éjszaka kétszer szopott még 6 hónaposan is, így örültem, ha becsukhattam a szemem napközben, nem, hogy azt lessem állandóan, hogy kell-e pisilnie. Valahogy nem tartom elképzelhetőnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (135)
    2008-10-01  15:43
  13. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2008. október 1. 15:53139.

    de legalabb jooooo kenyelmes az eleted .

     

     

    mennem kell,mindenkinek tovabbi szep napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (137)
    2008-10-01  15:49
  14. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 15:50138.

    És az vajon egészséges, hogy egy kisbaba több órát is kibír pisi kaki nélkül?! Jó a belének, hólyagjának ,veséjének??!! Amúgy meg egyszerűen nem tudom elhinni, hogy csak a psss-re fog pisilni, amúgy meg tartja addig, míg ki nem durran a hólyagja!

    Meg aztán milyen jó, hogy mikor még pár napos, és gyakorlatilag az egész napot végigalussza, vagyis végigaludná, mert kell a nyugodt alvás, amivel a külvilággal szemben védekezik, na akkor maceráljuk 20 percenként vetkőzéssel, öltözéssel! Vagy még sűrűbben, mert kicsomagolom 8 óra 10 perckor, bili fölött tartom, nem jön semmi, visszaöltöztetem, aztán 2 perc múlva mégis pisil, akkor két percen belül kétszer macerálom. Másodjára meg ugye teljes átöltöztetés, mert body, tipegő, mind pisis, hogy a lepedőről, takaróról, akármiről ne is beszéljünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (135)
    2008-10-01  15:43
  15. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 15:49137.

    JA, az én természetközeli fiam éppen kint fekszik a babakocsiban az udvaron jól felöltöztetve, mert fúj a szél.

    Ha most rám lenne kötve, akkor nézhetné a falevelek helyett a monitort, a madarak helyett meg hallathatná a billentyűzet kattogását. Én meg leshetném az arcát, h nem kakil-e.

    Így meg mindenki azt csinálja, ami neki jó. Én bent ülök és fórumozok, Ő kint gügyög és vigyorog.

    Bár ülhetnék én is int madárfüttyöt hllgatva egész nap, de egy idő után begolyóznék a kommunikációmentességtől. Hiába, én nem természeti hanem civilizált nép vagyok, és mint ilyen, gaz önző anyaként a kisfiamat is erre nevelem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2008. október 1. 15:44136.
    hat igen, en is magamra kotottem oket kendoben mig picurik voltak, jobb volt igy,mint babakocsiban, es szerettek is nagyon hozzam preselodve utazni, sot, a picuri velem aludt sokaig, hat nagyon termeszetkozeliek voltunk . vannak jo dolgok is, hat a pelusmentesseg nem annyira az szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636842 (134)
    2008-10-01  15:40
  17. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 15:43135.

    CSak hogy pepinkát is védjem:

     

    CSak a rászoktatási időben kell 20-30 percenként kicsomagolni, ha beáll egy rendszer akkor elég olyankor, amikor látjuk, vagy sejtjük, h pisilnie kell (emiatt kell állandóan figyelni), és ekkor a pss hangra (vagy amihez szoktattuk) elindul az ürítési reflex.

    Szóval a baba elvileg több órát is kibír pisi/kaki nélkül.

    Itt nem is ez a kérdés, hanem az, hogy igenis van az az alkalom, amikor egyszerűen erre nincs lehetőség. Olyankor nem keveredik meg a gyerek, hogy most mégis pelusban kell?

    előzmény:
    ardian (131)
    2008-10-01  15:37
  18. Torolt_felhasznalo_636842
    Torolt_felhasznalo_636842
    2008. október 1. 15:40134.

    Abban teljesen igazad van, hogy az elején nem tárgyakra van szüksége, hanem a szüleire, a gondoskodásra! Ezt én is vallom. Nekünk se volt se baldachin, se cumi, se cumisüveg, se párásító gép, se zenélő - forgó nemtudommiafranc a kiságy fölött. Sőt, nagyon sokáig játékot se vettünk, amikor már érdeklődött a külvilág iránt, színes masnit meg karácsonyfagömböt kötöttem a kiságy rácsához, meg origami madarakat hajtogattam, azt lebegtette a légáramlat a játszószőnyeg fölött.

     

    Szóval alapjában semmi kivetnivalót nem találok a természetközelségedben, sőt, nagyon is dicséretes, de ne légy elvakult! Ez a pisiltetés, kakiltatás teljesen felesleges tortúra!

    előzmény:
    Pepinka (121)
    2008-10-01  15:18
  19. 2008. október 1. 15:39133.

    Ja, az elfogyás!

     

    A kedvencem.

     

    Nem, még sosem fogyott el, ahogyan a WC papír, fogkrém, szappan sem. Ilyesmire ügyelek.

    előzmény:
    ardian (131)
    2008-10-01  15:37
  20. 2008. október 1. 15:39132.

    A helyzet az h a pici babák egyrészt nagyon gyakran üritenek, másrészt pedig legtobbszor evés kozben. Szopi kozben fogod tartani a kis dobozt a popsija alá , vagy megkéred Apát ?Téli séta alkalmával pedig még a 2 évessel is gond van , pedig Ő tartja 1,5-2 órát is a pisikát.És vannak ilyen dolgok amibe bele kell gondolni, persze az okés hogy nyáron ha az embernek van ideje akkor kiprobálja ezt a praktikát, de éjjel, télen , séta kozben , hosszabb autóutón....akkor mi van ?

     

    Konnyű hivatkozni a primitiv népekre mert ők szerintem dobozt sem tartanak alá,hanem ha megy a dolog menjen,mit számit amikor az ember a sivatag kozepén lakik egy jurtában ?

     

    Ez a báránybőr dolog is .... olyan fura nekem,én nem tudom de nektek nem kell főzni , takaritani , fürdeni, sza.ni ? Szerintem az sem egézséges ha gyerek egész nap a szülő nyakában lóg mint egy majom baby, 2-3 éves korára gőze nem lesz mi az hogy egy kicsit egyedül játszunk, vagy más gyerekekkel h kell komunikálni...

     

    Ez csak egy vélemény,az enyém...de mindenki másképp csinálja

    előzmény:
    Pepinka (1)
    2008-10-01  12:01
  21. 2008. október 1. 15:37131.

    Bár nem engem kérdeztél:

     

    a pelussal (főleg amióta hálisten feltalálták az eldobhatót) kevesebbet kell mosnod, a gyerek nincs örökké átázva. Anyukám mesélte, hogy a tampon, intimbetét, sőőt még a vatta korszak előtt ilyen mosható rongyokat használtak mesi alatt. A libero legalább ekkora áttörés a nők emancipációs folyamatában.

     

    Talán láttad a reklámot (jópofa volt), amikor a család apraja nagyja kiszáll a kocsiból zuhogó esőben pisilni, csak a pelusos vigyorog, mert a libero szárazon tart. Na, hát ezért pl. Én már nem egyszer megirigyeltem a gyerekemet a pelusáért, amikor pl. dugóban araszoltunk és nekem is nagyon kellett volna pisilniiiiii...

     

    Nem ugyanaz megszaglászni, hogy kakis-e, illetve felfigyelni a jellegzetes bugyborékoló hangokra, mint fél óránként levetkőztetni a gyereket és edényke fölé tartani.

     

    És mi van alvás közben? (Már többen kérdeztük.) Felkeltek fél óránként-óránként? Én próbáltam a két óránként kelés egy kis súlyú ujszülöttel, igen rövid idő alatt teljes kimerüléshez és kiboruláshoz vezet. A középkorban, ha vkit úgy akartak eltenni láb alól, hogy ne legyenek külslrelmi nyomok, nem hagyták aludni. A szomjhalál után a második leggyorsabb.

     

     

    előzmény:
    Pepinka (121)
    2008-10-01  15:18
  22. 2008. október 1. 15:37130.

    Csajok! Szerintem ne bántsuk szegényt. Majd, ha megszült és eltelt pár hét, lehet, hogy ő is másképpen látja vagy nem látja a dolgokat.

     

    Csak arra az egyre vigyázz és most tényleg nem a rossz indulat beszél belőlem, hogy ha megfázik valami miatt úgy, hogy ne adj isten kórházba is kerül, akkor már késő keseregni, hogy jobb lett volna  a pelus.

     

    Ja! Igen! Ez sem gonoszság, de, ha vinni fogod egészséges rendelésre, és ott kibontod, nem biztos, hogy örülni fognak, ha ott pisilteted és kakiltatod a gyermekedet a váróban. Persze most erre jön majd, hogy más is tisztába teszi a kicsijét, de én speciel inkább nézek végig egy tisztába tevést, mint mást...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2008. október 1. 15:35129.

    nekunk nincs tevenk.

    van kozunk a termeszethez, de a mi termesztes kozegunk (es mindegy, hogy varos vagy falu) mar nem a bananlevel kunyho. arrol nem is beszelve, hogy a szoszerinti termeszeti kornyezetunk is elter az ugynevezett "termeszeti nepeketol".

    athidalomegoldas szerintem a moshato pelus. de hasznalhatsz biopamut textilpelenkat is, viragszirmokkal szinezett gyapjukulsovel. eppen a te elkepzelesed vegletes a hozzaszolok kozul leginkabb.

     

    nyitottsag: ha sok hulyeseget kiprobal az ember, attol meg nem nyitott. a kritikara is lehetne nyitottnak lenni...

     

    nem erzem magam pesszimistanak, ezt nem tudom, miert irtad.

     

    nem nehez elfogadni, ha valaki massal probalkozik, de en ha jo otletnek tartanam, nyilvan kiprobalnam. mivel szerintem hulyeseg, ne vard, hogy megtapsoljam, aki latatlanban, tapasztalat nelkul a dolog mellett kardoskodik. aztan felolem ugy csinalod, ahogy akarod, szerintem nem isrtam sehol, hogy ne csinald.

    előzmény:
    Pepinka (114)
    2008-10-01  15:03
  24. 2008. október 1. 15:35128.

    Viszont elmondanám, hogy a gyerekem annyira stresszmentes, hogy éjjel 10 órát alszik egyhuzamban és nappal is csak vigyorog. Pedig 10 hetes összesen

     

     

    Bezzeg, ha pelenka nélkül nevelnéd! Akkor fél órát sem aludna éjjel, se ő,se te, mert állandóan ázna az ágy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (127)
    2008-10-01  15:30
  25. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 15:30127.

    Pepinka!

    Legalább a demagógiát hagyd már!

    Nekem ez az alfogyó pelenka miatti stresszed tetszik a legjobban.

    Basszus, ha már csak 20 db van, vegyél egy új csomagot. De az a 20 db még 4-5 napra simán elég  addig is...

    Szoktatok otthon éhezni, mert hirtelen elfogy a kaja? Vagy rendszeresen nem mosol fogat, nem fürdesz a hirtelen elfogyó ttisztálkodószerek miatt?

    Ez is egy bevásárlási tétel, időben meg kell venni.

    Egy pici baba pedig pont olyan, mint egy kis kavics. Leteszed valahová, fekszik és pislog. Nem hinném, hogy bazira akadályozná a pelenka. 

    ÉS nem fogod elhinni, az én fiamnak sincs sem baldachinja, sem műanyag játékai, mert 2 hónapos és nincs rá szüksége. Pedig hidd el, nem ezektől dőlt volna meg a költségvetés.

     

    És azzal, hogy pelenkázom, még én is ugyanúgy megvalósítottam a terveimet, álmaimat. Csak nekem mások voltak.

    Viszont elmondanám, hogy a gyerekem annyira stresszmentes, hogy éjjel 10 órát alszik egyhuzamban és nappal is csak vigyorog. Pedig 10 hetes összesen. És leköltöztem vele balatonra, hogy nyugi legyen és jó levegő.

    Ez volt az én álmom, és sikerült. És boldog a babám.

    Rosszabb vagyok én attól az anyától, aki szövetkendővel magárakötözi a pucér gyerekét csak mert én babakocsiban tolom?

    Nem hinném.

     

    És az iskoláztatásra sem a pelenkahasználat fogja elvenni a pénzt.

    Ne légy demagóg, ne legyél tapasztalatlanul ennyire vehemens és akkor kevesebb csalódás és több boldog pillanat vár rád.

    előzmény:
    Pepinka (121)
    2008-10-01  15:18

Címlap

top