Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 kg felettiek klubja

nattine
Létrehozva: 2008. október 13. 09:47

Sziasztok!

 

Tudom, hogy ezer fogyis topik van már, de azért még próbálkozom. Egyrészt - és ezt is sokan írták már - nagyon nehéz bekapcsolódni egy összeszokott társaságba. Másrészt úgy érzem, hogy más problémákkal küzd az, akinek 5-10 kilótól kell megszabadulnia, és megint más, ha 30-40, vagy akár több kiló a súlyfelesleg. Pl. nem lehet ugyanazt mozogni, mert akár árthat is.

 

Ezért szerettel várom azokat, akik csatlakozni szeretnének.

  1. 2009. február 3. 13:48451.

    Persze, nem minden gyerek egyforma. De az én nagyfiam rögtön kikapcsoltatta régen, amitől félt. A Kisvakondban is sokáig félt a rókától. Érdekes, most a kicsi ugyanúgy fél tőle.

    Sajnos az enyémek nagyon tv-függők lettek. Ez egy kicsit azzal is összefügg, hogy nekem már nem sok türelmem van hozzájuk. Így, ha dolgom van, sokszor hagyom, hogy tévézzenek, mert másképp nem foglalják el magukat, csak lógnak rajtam. Azzal vigasztalom magam, hogy ősszel a kicsi is megy oviba, akkor vége lesz a nagy tévézésnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472802 (450)
    2009-02-03  10:26
  2. Torolt_felhasznalo_472802
    Torolt_felhasznalo_472802
    2009. február 3. 10:26450.

    Szia!

     

    Az az igazság, hogy a fiam nagyon imádja.

    Mindenki meg van rökönyödve rajta, nem is tudom, hogy kezdődött nála, kicsit elronthattam, de Ő nem fél tőle, hanem imádja. Igaz, szerencsére mostmár kezd nála lecsengeni, mert már tiltom tőle.

    Biztos én rontom el, mert én is olvastam. Bár minél jobban tiltottuk, annál inkább az volt a kedvenc, mint olyan gyerek.

    Nagyon szeret számítógépezni is, már 2 éves korától úgy kezeli, mint 1 felnőtt, nagyon ügyesen is csinálja, sokan ezt sem nézik jó szemmel.

    Viszont épp a napokban dícsérték meg, mikor át kellett menni a nagycsoportba, és olyan feladatokat megoldott, amit még a nagcsoportosok sem. Pl: imádja a labirintus játékokat, sokszor ámulok rajta, bár én is szeretem a rejtvényeket, sudoku, grafilogi, és ő is mindig fejteni akar velem.

     

    előzmény:
    nattine (449)
    2009-02-03  09:50
  3. 2009. február 3. 09:50449.

    Szia!

     

    Örülök, hogy sikerült megoldani a jelmez-kérdést. Biztos klassz lesz. Még akartam ajánlani a Karácsony S. utcai HÉV-megállóban a jelmezkölcsönzőt, de akkor már nem aktuális.

     

    Az őszi fát is a tesz-veszen találtuk, a fiam rögtön beleszeretett. Szerintem kicsit lányos a jelmez, mert olyan fényes, de ezt nem mondom neki

     

    Kisfiad már Harry Pottert néz? Az enyém már az első rész első fél órájában közölte, hogy fél tőle. És őszintén szólva, nem is bánom, hogy nem akarja nézni...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472802 (448)
    2009-02-02  23:37
  4. Torolt_felhasznalo_472802
    Torolt_felhasznalo_472802
    2009. február 2. 23:37448.

    Sziasztok!

     

    Nagyon köszönöm a jókívánságokat, nagyon kedvesek vagytok!!

     

    A kisfiad nagyon édes, és az őszi fa ötlete szuper.

     

    Tavaly nálunk a Harry Potter volt a sláger, akkor meg is csináltam a jelmezt a gyereknek, a végén már el kellett dugni a jelmezt, mert nem volt hajlandó másban menni sehova.

    Teszek fel pár képet róla.

    Most erre nem jutott energiám, meg a gépemet is betemette a sok lom, az építkezés miatt.

     

    Aranyosak vagytok, hogy megnéztétek.

    Én is végigböngésztem a tesz-veszt, a vaterát, és jópár netes boltot, és sikerült megtalálni amit kerestem. Árban is jobb, mint a többi, és szerencsémre Csepelen vannak, a gyár területén,így sikerül is megvenni azt amiért fájt a szívem .

     

     

    http://www.jateknet.hu/index.php?main_page=product_music_info&cPath=194_197&products_id=3740

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. február 2. 11:43447.

    szép a kisfiad, a jelmez jópofa.

    A 0,5 kg jön-megy, ne izgulj! Én hétfőn már a mérleg felé sem megyek

    előzmény:
    nattine (446)
    2009-02-02  11:13
  6. 2009. február 2. 11:13446.
    Az őszi fa . Még lesz egy barna hosszú ujjú póló hozzá, pár falevéllel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. február 2. 10:45445.
    És hadd osszam meg veletek bánatom: a hétvégén híztam 0,5 kilót . Pedig nem is ettem sokat, szombaton egy picit többet, mint kellett volna - de tényleg csak picit, vasárnap meg kevesebbet is Nagyon elkedvetlenedtem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. február 2. 10:41444.
    Én jobban szeretem a tesz-veszt, mert jobbnak találom a keresőjét. Rengeteg dolgot vettem már, főleg gyerekruhát, játékot, meg adtam is el sok mindent. Szerintem nagyon jók ezek.
    előzmény:
    Cicamic (443)
    2009-02-02  10:37
  9. 2009. február 2. 10:37443.

    Igazad van. Nekem a Vatera jött be sok mindneben

    Itt vannak a pókemberek

     

    http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=p%F3kember+jelmez&Submit2=Keres%E9s&td=1

     

     

     

    előzmény:
    nattine (442)
    2009-02-02  10:23
  10. 2009. február 2. 10:23442.

    Szia!

     

    Boldog születésnapot kívánok!

     

    Jelmez ügyben: ismered a tesz-vesz-t?

     

    http://www.teszvesz.hu/search.php?string=p%C3%B3kembe r%2C+jelmez

    (nem tudom, működik-e a link)

     

    Beírtam, hogy pókember, jelmez, kihozott 25 találatot. Mi is innen vettünk a fiamnak jelmezt, ő idén őszi fa lesz.

     

    Megpróbálom én is megnézni ezt az OEP-es dolgot, bár nem vagyok benne biztos, hogy szívesen feküdnék újra kés alá - volt már egy császárom, meg egy epeműtétem, annyira nem vicces a gyógyulás.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472802 (440)
    2009-02-02  09:23
  11. 2009. február 2. 09:30441.

    Isten éltessen sokáig!

    JElmez ügyből réges-régen kinőttem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472802 (440)
    2009-02-02  09:23
  12. Torolt_felhasznalo_472802
    Torolt_felhasznalo_472802
    2009. február 2. 09:23440.

     

     

    32 éves lettem én...

     

    -5,1 kg-nál tartok kb 4 hét alatt, amit a tegnapi mondhatni zabálás nem segített...De azok a palacsinták, és paradicsomos húsgombóc...ki tud annak ellenállni.

     

     

    Voltam a körzetinél, és megkérdeztem ezt a fogyás dolgot.

    Beírta a lapomra, hány kiló vagyok, milyen magas, ebből kiszámolták a BMI indexet( BMI= súly/testmagasság négyzet, ha jól tudom).

    Ennek kell 10-el csökkennie, és azt a súlyt kell megtartani 6 hónapig, akkor fizeti az OEP a műtétet.

    Ezt mondta, bár nem tűnt túl határozottnak.

    Ehez nekem még kb 30 kg-t kellene fogyni, úgyhogy lesz még időm utánajárni a dolognak.

    De ösztönzésnek elég jó.

     

    Nem nagyon írtok nekem, bár be kell lássam, én is nagyon ritkán jutok ide, de most kérdeznék tőletek, remélem lesz aki megosztja velem a véleményét.

    Farsang lévén a fiam (4,5 éves) meg van őrülve a pókember jelmezért. Ti hogy álltok a farsangi jelmez vásárlásához?

    Tudok varrni, profin is, de anyag és idő híjján nem tudnám olyanra megvarrni, mint amilyen profikat lehet kapni.

    Hozzáteszem egy kisebb nemzeti vagyonért, de ha anyag után koslatok, és úgy varrom meg sem olcsó, lehet nem is tudok szerezni megfelelő anyagot.

    Szóval a véleményetek érdekelne, ti hogy oldjátok meg a farsangi jelmez kérdést.És a lelkiismeretit.

     

    Szurkolok mindenkinek a fogyáshoz.

    És elismerésem cicnek, én a 90 napost meg sem merném próbálni, eleve kudarcra lenne ítélve.

     

    Nattine:

    berty_andy@freemail.hu">berty_andy@f reemail.hu -ra küld át léci, köszi

     

    Pusza Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. január 30. 20:40439.

    Szia!

    Sajnos nem jutottam ma a géphez, mert a párom "home-office"-ban dolgozott, tehát övé volt a gép. 

    Hagymalevest én is szoktam főzni, szeretem nagyon. Most fokhagymalevest főztem éppen.

    Tök jó lenne, ha csatlakoznál a pontos módszeremhez, nekem tényleg nagyon tetszik. Még nem küldtem el neked, hogy a mozgások mennyi mínusz pontot érnek, majd bepótolom!

    Neked is szép hétvégét! (Bár tudom, csak hétfőn fogod már olvasni. Akkor szép hétfőt!) És majd kérek beszámolót pasi ügyben!

    Puszi

    Natti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (437)
    2009-01-30  10:45
  14. 2009. január 30. 20:37438.

    Szia!

    Hát igen, 115,6 kilóról indultam , 75 a cél. Szeptemberig. De már annak is nagyon fogok örülni, ha 90 alá megyek. Egyébként 176 cm magas vagyok, erős csontokkal, úgyhogy a 75 kg-nál már teljesen jól néznék ki . Nyolcadikos koromban voltam utoljára annyi

    előzmény:
    Cicamic (436)
    2009-01-30  09:30
  15. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2009. január 30. 10:45437.

    Szia!

     

    De édi vagy így, ilyen optimistán. Nagyon szorítok :)))

     

    Mindjárt utánaolvasok és hétfőtől csatlakozom Hozzád.

    Pasi tegnap írt, ma beszélünk, van rá esély, hogy újra jó legyen a kedvem :))))

     

    Nekünk torokfájásra, megfázásra legjobban a hagymaleves vált be. Fogok 5-6 jó nagy fej hagymást, megfőzöm, az illata átjárja a lakást, ki is tisztítja a légutakat, aztán tejföl, turmix, és addig esszük, amíg van, jó forrón, sajttal bőven megszórva :) hm :)) Meg is főzöm, ha hazamegyek. Meg ezzel együtt párhuzamosan az első torokfájós napon a fülgyertya... és még eddig ezzel a módszerrel sikerült leghamarabb túlesnünk rajta, meg elkerülni a fülfájásokat.

    Mézes tea helyett tök jó a graprefruit lé. A múltkor vettem 600 forintért egy facsarófát és boldog vagyok vele. Van mindenféle facsarónk, gyümi centri, meg karos narancsprés, de annyit kell velük vacakolni, meg mosogat, ezzel a fával meg sitty-sutty kint van a leve és elég neki egy öblítés. Fel szoktam engedni 2/3 vízzel, úgy már nem keserű és kicsit kifertőtleníti az embert.

     

    Na most megyek, megnézem a pontos módszeredet. Akkor hétfőtől :) Addig is jobbulást Nektek!

     

    Nagyon szép hétvégét mindenkinek!

    Sok puszi!

     

    Töpi

    előzmény:
    nattine (435)
    2009-01-29  21:56
  16. 2009. január 30. 09:30436.

    szia! Gyogyuljatok meg!

    -40 a cél??? NEm kis vállalkozás!

    előzmény:
    nattine (435)
    2009-01-29  21:56
  17. 2009. január 29. 21:56435.

    Szia!
    Küldtem privit.

     

    Kezd nekem is fájni a torkom, tuti, egy hétig beteg leszek , elkaptam a gyerekektől. A mézes teákat meg egyik fogyókúra sem javasolja, azt hiszem...

     

    Remélem, megkapod a táblázatot. Nekem az tetszik ebben a módszerben a legjobban, hogy be tudom tartani . Eddig mindig azt csináltam, hogy esténként kiszámoltam a másnapi menüt, hogy hány kalória. Aztán, ha nem volt kedvem azt enni, amit elgondoltam, hát kicsúsztam... Meg a nassolás mindig pluszként jelentkezett. Most azt csinálom, hogy elkezdem reggel számolni a pontokat, a nasst is beleszámolom, meg azt is, ha megeszem a gyerek maradékát. Aztán ebéd után összeadom, hogy még mennyi maradt, és ennek megfelelően alakítom az uzsonnát, meg a vacsit. A zöldségek és a gyümölcsök nagy része 0 pontos, ezért ha nagyon elkap az éhség, ehetek mondjuk egy almát. De ez még nem nagyon fordult elő, hiszen azt ehetek, amit akarok. Nincsen semmi tiltva.

    És megtanít "jobban" főzni. Sovány túrót, sajtot választani. Keresni a zöldséges, tehát kevés pontú kajákat. 

    Nem gyors fogyás, hiszen még csak 3,7 kilónál tartok január eleje óta, de úgy érzem, végre találtam egy olyan módszert, amivel simán elmegyek - 40 kilóig. Remélem, így lesz. Még 2 kiló mínusz, és eggyel kevesebb pontot ehetek... kicsit félek, mert így is mindig túllépem 0,5-1 ponttal a határt. De majd ügyeskedek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (434)
    2009-01-29  18:01
  18. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2009. január 29. 18:01434.

    Szia!

     

    De jó, hogy előkerültél :)

     

    Nálunk még esik. Február elejére hideget mondanak, úgyhogy a hó a gyerkőknek még bejöhet.

     

    Picurkáknak jobbulást!

    Köszi, hogy gondoltál rám. Kerestem a táblázatot, de egyik emilemen sincs, meg itt sincs. Nem jött át :(

    A módszeredről minden érdekel. Írd azt, ami Neked a legjobban tetszik benne.

    A lelkiállapotot kénytelen leszek helyreállítani, már nem nagyon bírom elviselni így magam. A lányom meg szépen fogy :) Én meg irigykedem... Holnap, meg vasárnap barátnőzni fogok, úgyhogy a diéta talán most nem... na de majd hétfőtől. Tényleg.

     

    Nagyon gratulálok a fogyidhoz és puszillak! és köszi :)

     

    töpi

    előzmény:
    nattine (433)
    2009-01-29  14:34
  19. 2009. január 29. 14:34433.

    Sziasztok!

     

    Hogy vagytok? Két napos eső után talán most már lassan kisüt a nap

    Nekem ugyan a hátam közepére hiányzik, de a gyerekek nagyon szeretnének már havat. Nem lesz idén egy pici hó sem? Legalábbis Budapesten, mert azért van az országnak olyan része, ahol azt hiszem, elegük is van már belőle

    Egyébként mindkét kölköm betegeskedik, szerencsére semmi komoly, nátha, köhögés, de a nagyobbik is itthon van emiatt, és ilyenkor duplán ideges tudok lenni, dupla a hiszti. De még a héten nem ettem emiatt tele magam csokival, megelégedtem egy-egy kockával, meg tegnap egy pohárka likőrrel

     

     

    Töpis!

    Elküldtem neked e-mailben a táblázatomat. Ott is írtam már, hogy ha kérdésed van, nagyon szívesen válaszolok, de nem nagyon tudtam, mit írjak a módszerről, mi érdekel. Vagy most talán amúgy sem vagy olyan lelkiállapotban, hogy bármiféle fogyós módszernek nekiállj... Javult már a hangulatod? Nagy igazság, hogy az idő mindent begyógyít, de csak ha nem szakítják fel újra, meg újra a sebeket. (Na, mondjak még ilyen elcsépelt dumákat? Közmondásban nagy vagyok )

     

    Tökipompos!

    Küld el priviben az e-mail címed, akkor neked is elküldöm a táblázatomat. Ennek a fogyókúrának az a lényege, hogy hasonlóan a kalóriaszámláláshoz, minden ételnek megvan a maga pontszáma. Személyre szabottan ki lehet számolni, hogy az embernek mennyi a megengedett napi pontszáma, amit leehet. Ezen belül szabadon lehet megválogatni, hogy mit eszel. Kb. heti 1 kg fogyásra lehet számítani. Mozgásokért mínusz pontokat lehet felszámolni! Ez nincs ugyan benne a táblázatban, de ha érdekel benneteket, leírom azt is.

     

    Sziasztok

    Natti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_472802
    Torolt_felhasznalo_472802
    2009. január 27. 12:32432.

    Sziasztok Csajok!

     

    Nem tudom, nektek hogy üzemel az NLC, de tegnap is többet szerettem volna írni, nem engedte, most is el-eltűnik amit írok, a

     

    jeleket lespórolja.

     

    Töpörtyűs:

    Nagyon aggasztóan önpusztítónak tűnik amit csinálsz, lehet csak én látom így, de nekem úgy tűnik.

    Vigyázz magadra, a lánykádnak nagy szüksége van még rád!!!!

     

    Nattine:

    Gratulálok a fogyásodhoz, csak így tovább

    És ha szabad kérni, nekem is átküldhetnéd a fogyókúrádról gyűjtött adatokat, kíváncsi vagyok rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. január 27. 12:14431.

    Hát nem könnyú feladvány.Bár nem értem, de nme is nekem kell

    Nekem a fogaim vannak a gyerekeim szájában

     

    Köszi, már alakulok . Te is tarts ki

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (430)
    2009-01-27  12:07
  22. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2009. január 27. 12:07430.

    Szia!

     

    Remélem már jobban vagy. Kitartás :)

     

    Ne aggódjatok, nem lesz semmi bajom, annyi tartalékom van, hogy borzasztó. Hajacsakámnak már nem tud ártani sem hóesés, sem szélvihar, az én hajam a lányom fején van :) De azért majd megfogadom a tanácsokat, nem maradok szélsőséges, lassan-lassan helyrebillentem magamat.

    A pasi nem akar lelécelni, csak egyenlőre nem tudja, hogy a szívére vagy az eszére hallgasson.... időt kér, és mint írtam, én az idővel hadilábon állok... meg a türelemmel is.

     

    Puszi!

    Töpis

     

     

    előzmény:
    Cicamic (428)
    2009-01-27  11:26
  23. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2009. január 27. 11:55429.
    előzmény:
    nattine (424)
    2009-01-27  10:38
  24. 2009. január 27. 11:26428.
    Töpi, vigyázz a semmit nem evéssel! A 90napos álliítolag, egészséges, az uj variácioban mégis minden nap kell tejet-sajtot enni! Olvastam, ha nincs elég fehérje, a haj feleszi, és elkezd potyogni! Tavaly aug. ota eszem az élesztőt, és talán most nem hullik, hanem baba hajaim jelnetek meg. NEM JÁTÉK!! 
    előzmény:
    Cicamic (427)
    2009-01-27  11:20
  25. 2009. január 27. 11:20427.

    Sziasztok! Nem tüntem el, pénteken szabin voltam, 2 napja hányi + náthaHa gyerekeim itt vannak, géphez érdekes hozzájutni. Vasárnap akartam akkor betojt T-online

    Hétvégi zabákat ne is említsd, nem igaz, hogy amiota szabadabban lehet enni- amit én taléltam ki-nem bírok magammal. De most elkerülöm a mérleget, és mátol tényleg a régi kerákvágás Muszáj.

    Gratula fogyásokhoz!

    Töpi, foglalkozz a lánykáddal, megérdemli! LEhet, le vagyok maradva, de ami a gond a megtartással? LE akar lécelni? Akkor lehet hogy jobb, ha megy

    Tudom, dumálni könnyű, de szurkolok nekeek!

     

    előzmény:
    nattine (426)
    2009-01-27  10:40

Címlap

top