Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

100 kg felettiek klubja

nattine
Létrehozva: 2008. október 13. 09:47

Sziasztok!

 

Tudom, hogy ezer fogyis topik van már, de azért még próbálkozom. Egyrészt - és ezt is sokan írták már - nagyon nehéz bekapcsolódni egy összeszokott társaságba. Másrészt úgy érzem, hogy más problémákkal küzd az, akinek 5-10 kilótól kell megszabadulnia, és megint más, ha 30-40, vagy akár több kiló a súlyfelesleg. Pl. nem lehet ugyanazt mozogni, mert akár árthat is.

 

Ezért szerettel várom azokat, akik csatlakozni szeretnének.

  1. 2008. október 14. 10:51101.

    Szia!

    Szeretettel várunk!

    Nagyon szépek a gyerkőcök!

    Az én kisebbem is 2

    előzmény:
    pozsona (100)
    2008-10-14  10:40
  2. 2008. október 14. 10:40100.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék csatlakozni hozzátok, még nem olvastam vissza minden hozzászólást, de most 2 percre nem nyomogatja a gépet a kilányom (2 éves) gyorsan írok.

    Később magamról is de már itt is van. Ha elalszik jövök!!!

    üdv: pozsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. október 14. 09:4399.
    Az én eredményem az első napon -2,5 kg, de ezt azért nem írtam, mert nem mérvadó: sajnos a hétvégén dupla szülinap volt nálunk, két torta, az egyiket én csináltam (és hát ugye azt meg kell kóstolni, nehogy rossz legyen ), meg amúgy is rajtam volt valami zabálhatnék az utóbbi napokban, úgyhogy ez a fogyás csak a hétvégi plussz visszafordulása.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. október 14. 09:4298.

    A víznek is van súlya

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911463 (96)
    2008-10-14  09:41
  5. 2008. október 14. 09:4197.

    Nekem van egy házi joghurt-készítő gépem, az is nagyon jó, el kell keverni egy pohár bolti joghurtot egy liter tejjel, és pár óra múlva kész a joghurt. Bár az a gyanúm, hogy gép nélkül is elkészülne, de hát kaptam karácsonyra . Ha kész, lehet keverni egy-két kanál pl. házi lekvárral, vagy csak simán gyümölccsel, vagy mézzel.

    Sajnos az Activia joghurt olyan finom... Mármint a natúr. De tényleg van benne egy csomó oda nem illő dolog.

    előzmény:
    fahita (93)
    2008-10-13  20:47
  6. Torolt_felhasznalo_911463
    Torolt_felhasznalo_911463
    2008. október 14. 09:4196.
    sziasztok, jelentkezem, ezekszerint túléltem az első napomatA mérleg szerint minusz 1kg, tudom-tudom ez csak víz meg minden  de akkor is inspiráló. Na gyorsan visszaolvasok, mert látom írtatok szorgalmasan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. október 14. 09:3895.

    Sziasztok!

    Sikeresen túl vagyok az első léböjtös napomon. Ez egy kicsit light-változata a léböjtnek, mert pár szelet rozskenyeret lehet enni mellette. Ez nagyon kell is, másképp nem nagyon bírnám, főleg a gyomrom készülne ki, az éhségről nem is beszélve. Tegnap búzafűlevet ittam, az nagyon finom volt, de ma vegyes zöldséglé van, amiben a zeller sajnos dominál, amit utálok . De azért remélem kibírom ezt a napot is, holnap már gyümölcslé lesz.

    Egyébként nagyon jól érzem magam, tök könnyűnek, mintha máris 10 kg-t adtam volna le!

     

    Ti hogy vagytok?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2008. október 14. 08:2394.

    Szia!

     

    Köszönöm a kedvességed és a buzdítást. Sok sikert Neked!

    A szerelem tényleg csodákra képes. Picivel 105 alatt... :)))))

    előzmény:
    manocsk@ (88)
    2008-10-13  18:13
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 13. 20:4793.
    A házikenyér nálam azt jelenti, hogy sütőben sütöm, viszont pontosan tudom, hogy mi kerül bele és semmi rejtett cukor vagy só vagy műanyag méreg.Nádcukrot simán kapsz szerintem a nagyobb áruházakban is, én már láttam olyan helyeken.Joghurt-téma: erre is érvényes az, ami minden másra, azaz, hogy el kell olvasni az összetevők listáját, ugyanis az a törvény, hogy az összetevők arányában kell feltüntetni őket, azaz előre azt,amiből a legtöbb van és így csökkentve. Tuti, hogy az elején szerepel a cukor...Nézd, szerintem egy joghurtba a köv. dolog kell: joghurt, ha gyümölcsös, akkor még gyümölcs és passz. Semmi aroma, színezék, cukor, só adalék meg isten tudja mi. A legjobb a natúr joghurt és belekevered, amit szeretnél, már ha igen. Az AKtívia ugyanolyan joghurt, mint a többi, csak több műcucc van benne, a krémessége miatt. Natúr joghurt+ igazi gyümi, ennél nem is kell több :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256181 (92)
    2008-10-13  19:29
  10. Torolt_felhasznalo_256181
    Torolt_felhasznalo_256181
    2008. október 13. 19:2992.
    Köszi ezt a hsz.-t, valami ilyesmit szerettem volna megtudni pár hsz-el korábban...A házikenyér nálad a kenyérsütőben készült kenyeret jelenti? Nádcukrot bioboltokban lehet kapni? A felvágottakról pl. nem tudtam, h hízlalóak. Az Actíviáról mi a véleményed?
    előzmény:
    fahita (91)
    2008-10-13  18:20
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 13. 18:2091.
    Szívesen :-)Én arra jöttem rá, hogy egyet kell nagyon megjegyezni: ha az ember kövér, azt valószínüleg az okozta, ahogyan él. Ezért másként kell élni. A legfontosabb: heti ötször mozogni, izzasztót. Muszáj!! És aki most azt mondja, hogy nincs ideje, az gondolojon bele abba, hogy pl, sorozatot biztosan néz a tv-ben....ne , az pont egy tornányi idő. Áldozatvállalás nélkül nincs siker, ezt a saját bőrömön tapasztaltam.Étkezés tekintetében peidg irányvonalat kell váltani és átprogramozni a gondolkodást. Azaz: a fehér liszt, a fehér cukor és a fehér rizs nem jó. Ezt meg kell jegyezni, egy életre. Illetve a rossz párosításokat is el kell felejteni: nincs pl. hús krumplival, nincs mélysütés olajban, nincs rántott ezaz, nincs hús rizzsel stb, nincs tészta, csak kb. Havonta egyszer, akkor is durum és nem túrós-szalonnás, hanem paradicsomos-tonhalas. Maximum parmezánsajttal, az nem zsíros.NINCS nassolás, máshonnan kell beszerezni a boldogságjormont: egy csókból, egy ölelésből vagy akár a mozgásból. Egy idő után rájössz úgyis, hogy nem éri meg megenni a pluszkalóriát.Ételek: hetente egyszer halat eszem, kétszer főzeléket (liszt nélkül), egyszer fehér húst zöldséggel, egyszer salátát, egyszer csak gyümit vacsira... Nagyon kell vigyázni a rejtett kalóriákra is: SEMMI készétel Ez alatt értem a tubusos dolgokat mint pl. kechup, a levesporokat, a felvágottakat stb. Irtózatos mennyiségű cukor bújik meg bennük, nem csak a súly miatt nem szabad enni ezeket. Felvágottat én nem eszem, nagyritkán valami finom sonkát, esetleg, olyat, ami színhús. Eszem helyette -szigorúan házikenyéren és max. havi kétszer, de nem vacsira- padlizsánkrémet, tonhalkrémet, tojáskrémet, egy szelet grillezett csirke vagy pulykahúst, házi (!) májkrémet vagy pástétomot, jó minőségű sonkát, finom sajot, rengeteg zöldséggel, salival. Vagy túrókrémet, hirtelen ezek jutottak eszembe.Ami még fontos: SÜTIK: először is minden receptben kb a felére csökkentettem a cukormennyiséget és úgyis épp elég édesek, de komolyan! Másrészt barna cukrot használok, azaz NÁDCUKROT és nem répacukrot, ez fontos különbség, mert van cég, amelyik befesti melasszal barnásra a kristálycukrot és drágáért árulja, mint egészséges dolgot. Másrészt teljes őrlésű liszt, van, amibe nem teljesen, csak félig, de az is épp elég. Olívaolajat használok, a lehető legkevesebbet, az is kalória és számít.
    előzmény:
    nattine (82)
    2008-10-13  14:46
  12. Torolt_felhasznalo_218751
    Torolt_felhasznalo_218751
    2008. október 13. 18:1890.
    Nézzétek el nekem, hogy itt-ott lemardtam egy-két rag, vagy nem írtam helyesen, de nagyon siettem. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_218751 (89)
    2008-10-13  18:15
  13. Torolt_felhasznalo_218751
    Torolt_felhasznalo_218751
    2008. október 13. 18:1589.

    Sziasztok!

    Gondoltam, leírom a történetemet, mert tudom, hogy eszméletlen nehéz túlsúllyal élni...!!

    2008. májusában már 103 kg-t nyomott a mérleg a 165 cm-hez, amikor is már ott tartottam, hogy nem mertem utcára menni, annyira féltem az emberek reakciójától. Mármint azokétól, akik már régebb óta nem láttak, hisz sikerült magamra kapnom úgy 20 kg-t néhány hónap alatt. Utáltam magam! Képtelen voltam tükörbe nézni! Éppen ezért ELDÖNTÖTTEM ( a kulcsszó), hogy akkor én most lefogyok. Rájöttem, hogy mi az ami miatt eszek... bármi sérelem ért ettem... ha rossz kedvem volt , ettem... ha nem úgy alakultak a dolgok, ettem... ÉS szomorú voltam, mert kövér bagyok, ezért (is) ettem... vagy mert csak unatkoztam.

    Május 4.-én hétfőn egy léböjt nappal indítottam, azután napi 600-700 kcalt ettem kb egy hónapig. Ami fura, hogy egyáltalán nem voltam éhes! Pedig nem jártam akupunktúrára, és nem szedtem semmiféle csodaszert... csak multivitaminos pezsgőtablettát. Tudom, hogy sokaknak drasztikusnak tűnhet ez a kevés energiabevitel, de nekem meg se kottyant, pedig napi 54 km-t szobabicajoztam és dolgoztam! Ez azért volt fontos, hogy mielőbb lássam az eredményt, mert ha nem fogyok, akkor biztosan feladom ezredszer is! Ezután váltottam napi 1000 kcal-ra,de mindent ettem, amit kívántam ( pl. imádom a csokit!) és a szobabiciklizés mellé beiktattam napi 50 felülést! Persze voltam, amikor "csaltam" és megettem vagy 3-4000 kcalt, de ez kb havonta kétszer volt, és ezt akkor mindig meg is bántam, és azt mondtam, hogy soha többé!! Szerencsére mindig visszatudtam állni pár "bűnözős" nap után... ( régebben ez sohasem ment!). Amikor már kezdtek rámjönni a régi ruháim, úgy 85 kg körül még elszántabb lettem. Ami nagyon fájt, hogy a szüleimen kívül senki sem mondta, hogy mennyit fogytam! Pedig már 15 kg minusznál tartottam. Az elismerés a 25. kg után jött másoktól is!!! Ekkor újabb lendületet kaptam! Ami most kedz alábbhagyni. Két hete 75 kg voltam, most szerintem úgy 78 körül vagyok... nem mertem még mérlegre állni. Az utóbbi egy hónapban valahogy mindig úgy alakultak a dolgok, hogy a hét elején kb csütörtökig betartottam, majd hétvégén óriási kajálásokba fulladt a fogyókúrám, ezért stagnálok... De legalább nem hízok!! Mától viszont megint újult erővel vágtam neki... Már 50 km-t bicajoztam is ,és nagyon remélem, hogy sikerül leadnom a maradék 15- 20 kg-t is!!

     

    Nos, ezt csak azért írtam le, hogy van remény... csak elszántság kell hozzá!! Tudom... mindenki ezt mondja, de tényleg így van! Volt olyan, amikor csokival álmodtam! Ha ehetnékem volt, felpattantam a szobabicajra!

     

    Néha még most is elkap a hév, hogy mi  a francnak csinálom ezt,inkább ennék egy kis csokit. Aztán miután ettem... rosszul érzem magam. De nemcsak lelkileg, hanem testileg is, mert nem esik már jól...

     

    És ami még mostanában segíti a fogyókúrám: az az elismerés, amit a pasiktól kapok! Pedig még közelében sem vagyok annak, hogy jó nő legyek... de mégis van, akinek így tetszek, és ez nagyon jól esik a lelkivilágomnak.

     

    Egy szóval: kitartás,lányok! Sikerülni fog, csak akarni kell!! És ami fontos szerintem, hogy mindenki meg kell találnia a saját módszerét! Mert mindannyian mások vagyunk, és nem ugyanaz az életvitelünk!

    előzmény:
    nattine (1)
    2008-10-13  09:47
  14. 2008. október 13. 18:1388.

    Szia!

    Sok sikert neked,és nekünk!

    Azért is jó ha lefogysz,mert ha babát akartok,akkor nem árt a hormonális státusznak,hogyha soványabb vagy!!

    És a szerelem csodákra képes!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467561 (86)
    2008-10-13  17:30
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 13. 18:0487.
    Szia,de adhatsz a pasidnak is salátát. A saláta nem fogyókúrás nyúltáp, hanem egészséges étel. Bocsi, de tapasztalatból mondom: ha meg akarsz szabadulni ilyen sok kilótól, akkor ne kúrában gondolkodj, hanem életmódváltásban, örökre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256181 (77)
    2008-10-13  13:30
  16. Torolt_felhasznalo_467561
    Torolt_felhasznalo_467561
    2008. október 13. 17:3086.

    Sziasztok!

     

    Nagyon örülök, hogy pont ma indult ez a topik, mert a nem túl távoli jövőben sellővé kellene válnom. Az elmúlt másfél hétben kipróbáltam Béky László természetgyógyász által javasolt diétát, amivel le is ment hipp-hopp 6 kiló, de aztán jött a hétvége... és egy pici visszakúszott. Jajj, miért kellett össze-vissza ennem... :(

    Szóval mátol indul a következetes fogyózás, mert van az a pasi, aki egy 106 kilós nőt is szépnek lát... szegény megérdemli, hogy szép legyek. Elvégre egy kis zsíron csak nem csúszhat el a boldogság. Valahogy le kellene dobni első körben húsz kilót. Mert vannak még csodák... aztán még húszat. Jajj. Vannak még csodák?

    Örülök, hogy nap mint nap buzdíthatjuk egymást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. október 13. 14:5585.

    http://femina.hu/fogyokura/veglegesfogyas

     

    ajánlom figyelmetekbe! nagyon jó cikk szerintem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. október 13. 14:4984.
    Nekem néha a rágó segít. Mint most is Mert megettem már ugyan az "ebédet": 1,5 dl búzafűlé + 1 szelet rozskenyér, de már éhes vagyok.
    előzmény:
    hangoskönyv (79)
    2008-10-13  14:19
  19. 2008. október 13. 14:4883.
    Azért nem mindenki ZABÁL, aki kövér! Én pl. sosem szedek repetát ebédnél. Vacsorára többnyire salátákat eszem, vagy egy vékony szelet rozskenyeret valamivel. Én inkább az állandó csipetéssel vagyok bajban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914957 (71)
    2008-10-13  12:59
  20. 2008. október 13. 14:4682.

    Esetleg adhatnál ötleteket! Miket főzöl? Pl. felmerült bennem, hogy jön a tél, kevesebb a zöldségféle. Ilyenkor milyen főtt ételeket esztek?

    De érdekel minden, amivel pl. felvágottat lehet helyettesíteni!

    előzmény:
    fahita (67)
    2008-10-13  12:09
  21. 2008. október 13. 14:4581.

    Szia!

    Én megpróbálom a fogyókúrát életmód- és főzési mód változtatással egybekötni.

    Már régóta próbálkozom a teljes kiőrlésű liszttel - készülj rá, hogy elég furcsa mellékíze van . Olívaolajjal főzök (persze nem rántott húst, de a férjem múltkor meg is jegyezte, amikor egy étteremben voltunk, és csak rántott hús volt, hogy végülis nálunk a rántott hús ünnepi fogás, mert kb. 2-szer csinálok egy évben ).

    Egyre több zöldséget eszünk, ill. egyre többször fordul elő, hogy az ebédben nincs hús. És ez nem salátát jelent. Imádtak nyáron pl. a cukkinit minden formában. Sajnos jön a tél, szűkűl a kínálat. 

    Ezen kívül gabonafélékből lehet még laktató dolgokat kreálni, keresem a recepteket.

    Felvágottat már csak nagy ritkán veszünk, helyette körözött, padlizsánkrém, házi májkrém, házi sajtkrém.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256181 (69)
    2008-10-13  12:49
  22. 2008. október 13. 14:4180.

    Pedig akkor most neked nagyon keménynek kellene lenned a lányoddal. Gyereket lefogyasztani talán még nehezebb, mint az embernek saját magát. Volt is nemrég egy ilyen topic, hogy Duci gyerekek szülei; hát sok értelmes javaslatot nem kapott a topicindító, csak ledorongolásokat, hogy miért is kövér a gyereke

    De azért én ha mélyen a lelkembe nézek, bizony neheztelek a szüleimre, amiért hagyták, hogy kövér gyerek legyek. Pedig ők nem voltak kövérek.

    előzmény:
    floryka (63)
    2008-10-13  11:29
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 13. 14:1979.

    ezt nagyon halkan és nagyon zárójelben: tudom hogy elég gusztustalan, de ezt próbáltátok már?: mikor rád tör a nagyonéhség,, vmi jól rágható kaját kezdesz enni és csak megrágod, le nem nyeled. tudom, tudom, nem jó dolog -bár a bulémia gázosabb-, de segít.

    úgy tudom a teltségérzést a rágóizmok szabályozzák, tehát rágsz, érzed az ízt, de mégsem eszed meg. 

     

       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911463 (74)
    2008-10-13  13:14
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 13. 14:0078.

    nem akarlak elkeseríteni, de így nem fog könnyen menni.

    lassan, nagyon lassan. de akkor fehér liszt helyett tk vagy graham.

    cukor helyett édesítő.

    neked tészta nem, de ha nagyon kell akkor cseréld le a kamrában az összes tésztát durumra vagy teljeskiőrlésűre.

    kenyeret felejtd el: abonett, hamlett, pászka, szendvicsnek csak ez.

    péksüti is felejtős. nasinak max. jóreggelt keksz (abból is csak 1 szelet, ne mind a 4 ami a csomagban van), korpovit keksz, norbi rudi.

    napi félóra mozgás. bármi: séta, kocogás, torna stb.

    este 5-6 után szigorúan zöldség vagy csümölcs, 0%-os jughurt, ilyenek.

    rendelni lehet sok helyről: gastroyal, teletál, totalfood, update1...már szinte mindenhol kínálnak fitt-ételeket. viszonylag drága de megéri!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256181 (77)
    2008-10-13  13:30
  25. Torolt_felhasznalo_256181
    Torolt_felhasznalo_256181
    2008. október 13. 13:3077.
    Lisztben teljes kiörlésűre gondoltam, péksütiben szintén. Az Embernek nem adhatok salátát, mert ő pont jó súlyú, anorexiásnak nézne ki, de úgy meg nekem nem megy, hogy minden a régi. Szóval valami köztes megoldásra gondoltam. Első körben pl. egy nagyobb kamra/hűtőátalakítással szeretném kezdeni. Ehhez kértem volna segítséget...
    előzmény:
    floryka (76)
    2008-10-13  13:23

Címlap

top